26e JAARGANG VRIJDAG ll JANUARI 1935 No. 3 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINQEN EN OMSTREKEN Verhouden GERECHTIGHEID. W IJ BREIEN! ■W1ERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN r BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 ASPIRIN oefent een gun stige invloed uit op de circulatie van het bloed, verwijdt de kleinste bloed vaten en bevordert zo de -/""ÊTN bloedsomloop. Vandaar L, a zijn Aspirin-tabletten bij verkoudheid onontbeerlijk. \^R S van de markt voor slachtvee te voorkomen niet alleen voor de naaste toekomst, doch ook voor later. De verruimde beschikbaarstelling van blik- vleesch betreft maatschappelijke groepen, die anders niet in staat zouden zijn vleesch te koopen. De inlevering van vee loopt bevredigend. In verband met de omstandigheid, dat de prijzen voor in te leveren vee onder geen omstandigheid verhoogd zullen worden, zullen de veeprijzen niet kunnen oploopen. De Minister besluit het schrijven met erop te wijzen, dat geen enkele aanleiding bestaat voor de pessimistische verwachtingen van den Nederlandschen Slagershond, doch dat veel eer met vertrouwen een gunstig resultaat ook voor de de door den Bond voorgestane slagersbelangen kan worden afgewacht. BINNENLANDSCH NIEUWS. Nederlandsche Veehouderijcentrale. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat in de week van 27 Januari tot 2 Februari 1935 op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde sporten aan te bieden. Dinsdag 29 Januari Purmerend en Sneek, y.m. 8ia uur, ppnderdag 31 Januari Leeuwarden en Scha- gen v.pi. 8—10 uur Y.m.. Zaterdag 2 Februari, Hoorn v.m. 911 uur. Brijzen "en. voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisatles, moeten vóór Zaterdag 19 Januari a.s. bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, waaronder de betrokken veehouders ressorteeren, zijn inge- zpnden. CRISIS - ZUIVEL - CENTRALE. PERSBERICHT. De Stichting Crisis-Zuivel-Centrale te 's-Gravenhage maakt bekend, dat met ingang van 1 Januari 1935 eene nieuwe contingentee- ring voor ongesmolten dierlijk vet in werking treedt, waarvoor een percentage ad 25% van het jaargemiddelde van den invoer gedurende de basisjaren 1929, 1930 en 1931 voor de peri ode van 1 jaar is vastgesteld. Aanvragen ter verkrijging van eene vergun ning voor invoer van ongesmolten dierlijk vet, welke na 31 Januari 1935 worden inge leverd, kunnen niet meer in behandeling wor den genomen. PERSCOMMUNIQUÉ. De Nederlandsche Slagershond heeft on langs een schrijven van den Minisjtey van Economische Zaken gepubliceerd, waarin bezwaren kenbaar gemaakt werden tegen de genomen maatregelen tot beperking van: 3§n melkveestapel. ïp zjjp antwoord heeft de Minister erop gewezen, dat adressanten de te verwachten resultaten van de verlaging der crisisheffing op rundvleesch te laag aanslaan. De heffing zal tengevolge van de nieuwe afslachting niet over een langeren termijn bestendigd blijven, zooals de Nederlandsche Slagershond ten on rechte meende. De getroffen maatregelen zijn er juist mede op gericht een ontwrichting HOORN. Bij het bijvullen van benzine voor een W. A. C. O.-bus liep een hoeveelheid in de goot naast het trottoir. Een voorbijganger, die een sigaar opstak, wierp de lucifer achte loos in de goot. Onmiddellijk vatte de benzine vlam, wat eenige consternatie te weeg bracht, Met een bluschapparaat der W. A. C. O. werd het vuur gebluscht. URKER VISSCHERS VAN STEUN UITGESLOTEN. Om welke redenen Het Tweede Kamerlid de heer Van Dis heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld 1. Is het den minister bekend, dat een be langrijk aantal Urker visschers, die hun mo toren niet tot het toegelaten maximum van 20 P.K. konden ombouwen en met hun sche pen niet uitsluitend op de Noordzeevisscherij zijn ingesteld, tot op heden van allen steun krachtens de Zuiderzeesteunwet zijn uitge sloten, niettegenstaande de minister van Fi nanciën op hem in Juni 1934 gestelde vragen ten antwoord heeft gegeven (ingezonden 12 Juli 1934), dat zou overwogen worden of het mogelijk is den betreffenden visschers eeni- germate tegemoet te komen krachtens de Zuiderzeesteunwet 2. Kan de minister mededeelen, om welke reden de in vraag 1 bedoelde visschers van steun krachtens genoemde wet uitgesloten worden 3. Is de minister bereid te bevorderen, zoo noodig in overleg met zijn ambtgenoot van financiën, dat aan de betreffende visschers alsnog een zoodanige steun werd verleend, dat zij hun bedrijf kunnen gaande houden en met hun gezinnen niet aan algeheele verar ming worden prijsgegeven BÜITENLANDSCH NIEUWS. KLEINE BOERDERIJEN VOOR WERKLOOZEN. In het Westen van Polen hebben verschei dene gemeenten een interessant plan opge vat voor de bestrijding der werkloosheid. Met hulp van den staat wil men namelijk in iedere gemeente een aantal boerderijtjes oprichten, met een of twee hectaren grond en een schuur, Tot dit doel wil men aan den staat of aan de gemeente toebehoorende gronden in kleine stukken verdeelen. Werklooze arbeiders, die aan zekere eischen voldoen, kunnen zulk een boerderijtje toege wezen krijgen, en zij betalen dit door het verrichten van arbeid. Door b.v. in een steenbakkerij te werken, verdienen zij de steenen waarvan het huis wordt gebouwd. Zij verdienen het hout door het vak van houthakker uit te oefenen. Men heeft berekend, dat voor iedere boer derij slechts 870 zloty aan contanten noodig is, en deze schuld zou overeenkomstig de wet- FEUILLETON No. 11. Het vertrek waarin de Amerikaansche woonde, had twee ramen, die op straat uit zagen. De eene deur leidde naar een kleine salon, de andere ging naar de gang open. Deze laatste was door een zwaar gordijn be dekt. Zoodra mevrouw Middleton de kamer ver laten had, begonnen de belde heeren het ver trek te doorzoeken. Weindel zag de kleerkast na. Vooraan hing het fietscostuum van de miss. Dit nam hij van den haak en bekeek het met den heer Stanway. Vooral nam hij de onderkanten van de mouwen nauwkeurig in oogenschouw. Sporen van bloed waren op de donkerblauwe tricotstof niet te zien. Ook waren aan de schoenen en kousen, die onder in de kast lagen geen bloedsporen te zien. Ondertusschen zocht Stanway in de papier mand en bezag verscheidene snippers papier bij het daglicht. Vele er van legde hij haastig naast elkander op de schrijftafel, bukte zich toen nog eenige keeren en haalde de nog ont brekende stukken uit de mand. Slechts een paar stukjes ontbraken aan het geheel. Toen lazen zij samen dat geschreven stuk door. Het was het begin van een brief aan den consul-generaal Hüttl. „Dat is de vader van den jongen man," lichtte Stanway zijn metgezel in, „tegen wien miss Worcester door den „Argus" bewijsstukken in handen wilde krijgen." Weindels oogen werden grooter naarmate hij met de lezing van den brief vorderde. Miss Worcester gaf in den brief haar onge noegen te kennen, dat de jonge heer Hüttl haar zoo snood verlaten had. Op een belang rijke plaats brak het schrijven af. De laatste zin was den verzamelaars van gegevens ech ter van groot gewicht. Zij maakte den ouden ten inzake de hervorming van den landbouw verrekend kunnen worden. Dit eigenaardige plan, dat door de werkloozen met enthousias me is begroet, zal reeds spoedig tot uitvoering worden gebracht. BRITSCH-INDISCH VLIEGTUIG STORT OP SOLDATEN. Elf dooden, tientallen gewonden. Bemanning ongedeerd. Reuter meldt uit Karatsji dat in de nabij heid van deze stad aan de rivier de Hab Dins dag een groot Britsch-Indisch militair vlieg tuig is verongelukt. Elf soldaten werden daarbij gedood. De ramp geschiedde, toen de machine bij een schijnaanval op een marcheerenden troep Indische soldaten plotseling hoogte verloor, zoodat het toestel midden in de militairen terecht kwam en over den kop sloeg. De ge volgen waren ontzettend. Elf soldaten waren op slag dood en een groot aantal werd min of meer zwaar gekwetst. De bemanning van het vliegtuig, eveneens Indiërs, kwamen er met lichte kwetsuren af. NOORDPOOL-KOUDE IN MOSKOU. Godloozen-optochten konden niet gehouden worden. Zondag en Zondagnacht en volgende da gen heeft in de Sovjet de felle koude aange houden. Te Moskou daalde de temperatuur tot 33 graden, te Tsjeljabinck tot 45 graden, te Fjatigorsk tot 25 en op de Krim tot 19 graden Celsius onder nul. Daarentegen wordt uit het Poolgebied, joa. uit- Nova Zembla en uit Matotsjkin een betrekkelijk hooge temperatuur gemeld, die, hoewel eenige graden onder nul, verscheidene graden boven de gemiddelde normale tempe ratuur in deze streken ligt. Door de vreeseüjke koude, welke Zondag in Moskou heerschte, konden de propaganda- optochten, welke door de Godloozen werden samengesteld tegen het vieren van Kerst mis in de kerk en in het gezien, niet gehou den worden. In de weinige kerken, welke nog open zijn, vonden de nachtelijke godsdienstoefeningen met groote plechtigheid plaats. De kerken werden door een groots massa menschen be zocht. VISCH ALS MALARIA-BESTRIJDER. Reuter meldt uit Port'Moresby (Papoea) De malaria is bijna geheel uit dit gedeelte van Papoea verdreven, met behulp van een kleine vischsoort, de Gambusia affinis, waar van er twee jaar geleden een hoeveelheid is ingevoerd en uitgezet in alle wateren moerassen. Dit vischje is niet grooter dan een grondel, doch het is zeer vraatzuchtig en valt alle kleinere visschen en insecten, die in zijn na bijheid komen, aan. De Gambusia affinis leeft en vermenigvuldigt zich zelfs in zeer modde rig water, en legt een sterke voorkeur aan den dag voor de larven van de anopheles, de mug, die de malaria overbrengt. 58.000 LITER ALCOHOL IN BESLAG. Op smokkelschip met Nederlandschen machinist. Naar Reuter uit Stockholm bericht, is op het schip „Mila" beslag gelegd op 58.000 liter gesmokkelden alcohol. Ofschoon de Neder landsche vlag van het schip woei, behoort het waarschijnlijk toe aan Estlanders of Duit schers. Alleen kapitein Wielema, de eerste- machinist, was een Nederlander. De geheele bemanning, bestaande uit 15 leden, is gear resteerd. FRANKRIJK. WIE KRIJGT HET KIND VAN MAX LINDER? Een dramatisch proces. Velen zullen zich nog den vermaarden Franschen filmacteur Max Linder herinneren, die een twaalftal jaren geleden een van de grootste komieken der zwijgende film was en wiens discipel Charly Chaplin zich noemde. In November 1925 vond men in een Parijsche hotelkamer het lijk van Linder en zijn jeug dige echtgenoote, die zich tezamen van het leven hadden beroofd. Heel Parijs, heel Europa, sprak in die da gen over het dramatisch verdwijnen van dit tweetal, dat een nog dramatischer karakter kreeg, toen men uit de door hen nagelaten brieven vernam, dat hun kort huwelijk een hel was geweest. Max Linder had zijn vrouw in 1923 in Chamonix leeren kennen zij was zeventien jaar, hij veertig. Nimmer is met zekerheid uitgemaakt kunnen worden, wie de voornaamste schuldige aan de mislukking van het huwelijk was geweest. Op de gedra gingen van de jonge vrouw bleek zeer veel aan te merken, terwijl Linder een ziekelijke jaloezie toonde en elk geestelijk evenwicht miste. In de hotelkamer werden twee brieven ge vonden. De eene van de vrouw, die verzocht, haar toen driejarig dochtertje ter opvoeding te geven aan haar moeder, mme. Peters een tweede van Max Linder, die schreef „Ik wensch dat mijn vader de voogd zal zijn van mijn dochtertje en dat dit door mijn brave moeder zal worden opgevoed. Ik wensch dat men mijn kind een voortreffelijke opvoeding zal geven, dat men de beste kinderjuffrouw zal nemen tot zijn vierde jaar en daarna de beste onderwijzeres. Het is mijn liefste wensch dat men van mijn dochter een eerbare, loyale en geloovige vrouw zal maken, kortom, dat men haar alle eigenschappen zal bijbrengen, die haar moeder miste"En de brief sloot met een aantal gruwelijke beschuldigingen aan het adres van zijn vrouw. Beide families eischten op grond dezer wilsbeschikkingen het kind op en het kwam tot een reeks onverkwikkelijke processen, die tot gevolg hadden dat enkel het testament van den vader werd geëerbiedigd en de klei ne Maud aan den heer Maurice Leuvielle, den vader van Max Linder, werd toegewezen. Mme. Peters, de moeder van Linders vrouw, diende toen bij de rechtbank het verzoek in om een onderzoek in te stellen, teneinde te bewijzen dat Max Linder ontoerekeningsvat baar was. De rechtbank wees dit verzoek van de hand, waarop mevr. Peters in beroep ging. De zaak dient thans voor de eerste Kamer in het Hof. Voor mevr. Peters treedt mr. Pierre Masse op, terwijl de bekende advocaat politicus Paul-Boncour de belangen van den heer Leuvielle behartigt. heer daarin bekend dat zij, „nu zij door een gelukkig toeval in het bezit van de lang gewenschte bewijsstukken was gekomen" vast besloten was een klacht tegen zijn zoon in te dienen. Toen mevrouw Middleton, die zich verplicht voelde de beide heeren gezelschap te houden, terug kwam, vroeg Weindels als zonder be doeling aan de oude dame „Miss Worcester is zeker een hartstochtelijk wielrijdster Is zij vanmorgen in de vroegte ook weer uitge reden „Dat geloof ik niet. Zij zou dan bij haar te rugkeer zoo stil naar haar kamer hebben moeten gaan, dat ik het niet hoorde. Ze stond echter om elf uur met erge hoofdpijn op „O, was de dame ziek „Miss Worcester was gisterenavond de gast van een met haar bevriend echtpaar ze kan zeker niet veel verdragen ze zag er vanmorgen zoo bleek en zenuwachtig uit De commissaris bewaarde een oogenblik het stilzwijgen en vroeg toen op luchtigen toon „Waar staat de fiets, die de miss gebruikt „Beneden op de binnenplaats is een soort houten schuurtje, waarin het rijwiel altijd opgeborgen wordt. Maar ik meen, dat u nu van het lange wachten verlost zijt. Daar komt miss Worcester aan." Men hoorde schreden op de trap en dade lijk daarop werd een sleutel in het slot ge stoken. „O, uw huisgenoote behoeft niet eerst aan de voordeur te bellen, wanneer zij tehuis komt." Miss Ellen Worcester deed de deur open, schoof het gordijn open maar bleef als van den bliksem getroffen staan, toen zij die vreemde heeren voor zich zag. „Mijnheer Stanway," stootte zij uit, „ik kom juist van het bureau van den Argus De beide mannen zwegen zoolang de huis vrouw nog door hen verstaan kon worden. Eerst nadat deze ook het aangrenzende klei ne salon verlaten had, zeide de Amerikaan ernstig PLAATSING IN DE WERK VERSCHAFFING. Regeling voor kostwinners en kostgangers. De minister van Sociale Zaken heeft den Inspecteurs voor de Werkverschaffing opge dragen aan belanghebbende gemeentebestu ren in hun ressort het bijgaand schrijven te doen toekomen Tot nog toe kunnen hoofden van gezinnen en kostwinners eerst voor plaatsing bij de werkverschaffing in aanmerking komen, zoo dra zij den leeftijd van 23, c.q. 18 jaren heb ben bereikt. Voor het verkrijgen van steun geldt deze leeftijdsgrens niet. Teneinde nu in dit opzicht overeenstemming aan te brengen zal, te beginnen met 1 Februari a.s. een be paalde leeftijdsgrens voor plaatsing in de en repareeren ALLE soorten Wollen kleeding, zooals TRUIEN, Vesten, Broeken enz. Kousen en Sokken (ook de allerfijnste). Vraagt onze eigengebreide Schoolkousen Handbreisters Onze prima wol en sajet. Krimpt niet Jaap Snor, Zuidstraat 19, Den Helder. Voor Wieringen bij Jb. Kaleveld. Dflrr»S3)ö verdrijft spoedig alle kou in hoofd en neus Qp borst en keel door in wrijving met Dampo en inademing der dampen. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. „Wat Mijnhardt maakt is goed." werkverschaffing komen te vervallen. Ge handhaafd blijft echter de bepaling dat zij. die na 1 April 1934 tijdens Jiun werkloosheid zijn gehuwd, niet als gehuwden worden ge plaatst, dan nadat zij na hun huwelijk ten minste drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. Diegenen, die gaan huwen, terwijl zij als kostganger waren geplaatst, kunnen mitsdien ook na hun huwelijk voor plaatsing als kostganger in aanmerking blij ven, zoolang zij nog geen drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. Het ligt voor de hand, dat slechts .zij als kostwinnei's mo gen worden beschouwen van wie werkelijk vaststaat, dat zij in het levensonderhoud van het gezin waartoe zij behoor en, kunnen voor zien. De regeling van de plaatsing van kostgan gers bij de werkverschaffing blijft onveran derd van toepassing. Deze regeling komt in het algemeen hierop neer, dat kostgangers gedurende een periode van 5 weken, 3 weken bij de werkverschaffing geplaatst mogen worden. Van deze tewerkstelling zijn uitge sloten le. zij, die jonger zijn dan 21 jaren, met uitzondering van diegenen, wier ouders over leden zijn (personen beneden 18 jaar wor den nimmer geplaatst) 2e. zij, die 21 jaren of ouder zijn en wier ouders in de plaats van inwoning of in een aangrenzende gemeente woonachtig zijn, ten zij, de betrokkene reeds langer dan één jaar niet bij zijn ouders inwoont 3e. zij, die zich reeds tijdens hun werkloos heid in de gemeente, waar zij plaatsing bij de werkverschaffing verzoeken, hebben geves tigd of tijdens de werkloosheid kostganger zijn geworden, tenzij dit een gevolg mocht zijn van het overlijden van de ouders van den betrokkene. Bij de toepassing van de regeling hiervoren aangegeven, dient nog met het volgende re kening te worden gehouden le. Tewerkstelling kan eerst geschieden, nadat op de gebruikelijke wijze de aanvraag formulieren bij de Inspectie der Werkverschaf fing zijn ingediend en deze de plaatsing heeft geregeld 2e. Bij plaatsing bijvoorbeeld gedurende 3 weken in een periode van 5 weken dan wel 5 van de 6 weken, enz., mag gedurende de weken, dat geen tewerkstelling plaats vindt, dus volgens de genoemde voorbeelden twee weken en één week, geen steun ingevolge de steunregeling worden vex-leend, terwijl door dagelij ksehe melding en anderszins, in de weken waarin de betrokkene niet is tewerk gesteld, controle op eventueele verdiensten moet blijven bestaaxx 3e. Belanghebbenden zullen steeds opgave hebben te verstrekken van eventueele wijzigixi gen in de gezins- of andere inkomsten, waar van door uw tusschenkomst aan de Inspectie der Werkverschaffing mededeeling moet wor den gedaan een en ander teneinde een juiste plaatsing te bewerkstelligen. Bij verzwijging van ixxkomsten zal men van plaatsing worden uitgesloten. GEMEENTE WIERINGEN. Circusvoorstelling. Het bekende Ne derlandsche circus Amanda Roberti lioopt ook in 1935 in deze gemeente .weer eenige voorstellingen te geven. Hiertoe is inmiddels toestemming ver kregen. In Septejmber van dit jaar zal liet hier dus wederom zijn tenten op slaan. „En u hoorde daar op welk een barbaarsche wijze men mijn compagnon om het leven heeft gebracht .Mijnheer Stanway ja, is het dus waar? Wie ter wereld kan zoo'n afschuwelijke mis daad begaan hebben Heeft men reeds eenig verdacht Zeker dat heeft men. En u miss Worcester kunt ons nog meer ophelderen. Ik heb daar om het verlof genomen, om een lid der firma mee te brengen den heer Weindel." De commissaris boog even. De Amerikaan sche trad voor de beide mannen, die haar zoo strak aanzagen, verlegen terug. „Miss Worcester," ging de deelgenoot van den „Argus" voort, „het is voor ons van het grootste belang te weten op welke wijze u in het bezit van de bewuste brieven gekomen zijt. De brieven waarover u gisteren met mij en den vermoorde in onderhandeling trad." Al het bloed week uit de wangen van de jonge vrouw. Miss Worcester ging nog meer achteruit en zeide in de grootste verwarring: „Maar dat moet u toch zelf weten op welke wijze ik mijn hemel waarom ziet-u mij toch zoo strak aan „U bekent dus, dat de bewuste papieren in uw bezit zijn, miss Worcester vroeg de com- missaris gestreng. Ellen wees met onzekere hand naar Stan way. „Maar, dat moet uw compagnon u toch gezegd hebben. Met de eerste post ontving ik ze dezen morgen. Uw compagnon zal dat, dunkt mij, gisterenavond met u afgesproken hebben Toen ik mij voor het ontbijt in de eetzaal op mijn plaats neerzette, lag het cou vert van de fix*ma „Argus" met andere brie ven bij mijn bord." „Nu, miss Worcester," zeide Stanway, „wij hebben daar gisterenavond, nadat wij af scheid van u genomen hadden, geen woord meer over gesproken. Het maakte echter op mij den indruk, alsof mijn compagnon, niet tegenstaande de groote som gelds, die u hem bood, toch de zijde van zijn nicht koos. Genoeg, u vond de brieven in een couvert van den „Argus". Goed. Werd het door een schrij ven vergezeld „Neen." „Stond er ook de naam van den afzender niet op „Jawel van uwe firma dat zeide ik toch al." .Welke kleur had het couvert Was het geel, grijs of wit „Dat herinner ik mij niet precies. Maar als u daar zooveel aan gelegen is het moet zich nog in de papiermand bevinden." De miss doorzocht de papiermand. „Tot mijn spijt kan ik het couvert niet meer vin den. Het dienstmeisje zal om de kachel aan te maken papier uit de mand genomen heb ben „Natuurlijk", zeide de commissaris op spot- tenden toon. „Juist zulke gewichtige bewijs stukken geraken op zoo'n eenvoudige wijze de wereld uit. Ik had niet anders verwacht." Met een streng gelaat kwam de commissa ris daarna op haar toe. „Miss Worcester u wordt verdacht de brieven, die u voorgeeft, dat met de post gekomen zijn, door inbraak in het kantoor van den „Argus" in handen gekregen te hebben." Met een doox*diingendexa gil viel miss Wor cester in een armstoel, die bij de schrijftafel stond. ,Het is in uw eigen belang, miss Wox'cester, zoo weinig mogelijk leven te maken. Ik ben bereid, u voorloopig nog te ontzien. U moet echter nalaten u met alle getuigen, die ik nu in verhoor ga nemen, te bemoeien." Miss Worcester wrong zich de handen. Smee kend trad zij op haar landgenoot toe. „Hoe kunt u dulden, dat deze brutale Duitscher mij als een misdadigster behandelt „U kunt u daar zelf wel tegen beschermen," antwoordde Stanway koel, „door u gewillig te onderwerpen." Hij drukte op den knop van de eleetrische bel. Mevrouw Middleton verscheen zelf. „Op mijn bureau is een onregelmatigheid gepleegd," maakte Stanway aan de pensions moeder bekend, „een beambte wordt er van verdacht miss Worcester te veel bevoordeeld te hebben. Het is dringend noodig, getuigen over verschillende punten in deze aangelegen heid te hooren. Zou u daarom zoo goed wil len zijn te melden, wat er vandaag met de post voor miss Wox-cester gekomen is, tenmin ste als u zich dat nog hex'innert." Mevx*ouw Middleton riep het meisje, dat de brieven van den besteller aangenomen had. De uitspraak van het meisje was echter van geen beteekenis. Nu ondervroeg de commissaris het dienst meisje, of zij om vuur te maken snippers uit de papiermand genomen had. Het meisje beantwoordde deze vraag bevestigend, wat het voor papieren geweest waren had ze niet gezien. Zoodra deze beiden de kamer verlaten had den, vroeg Weindel aan de Amerikaansche, hoe zij den voormiddag doorgebracht had. Miss Worcester verklaarde, dat zij om elf uur opgestaan was. Na ontbeten te hebben, had zij zich aan de schrijftafel gezet, om den consul-generaal Hüttl te schrijven. Den brief had zij echter niet afgemaakt, omdat het haar onder het schrijven inviel, dat het ver standiger zou zijn Theo's vader persoonlijk te spx-eekexi. Tegen twaalf uur had zij een bad genomexi en had zich daarna aaxigekleed om uit te gaan. Om één uur had zij haar wo ning verlaten en om prompt half twee was zij bij den consul-generaal geweest, waarmee zij een zeer exmstig onderhoud had gehad. Van daar ixit was zij naar de familie Kleists gegaan. Het dienstmeisje had haar evenwel niet binnengelaten, omdat haar mijnheer en mevrouw, die uitgeput van een fietstocht te- ruggekomexi waren, zich ter ruste hadden begeven. „En van den Alsteroever komend bezocht u het bureau van den Argus „Ja, ik wilde de zaken afdoen. Voor het huis stond een dichte menschenmassa en ik ver nam, dat er een misdaad begaan was." (Wordt vervolgd,)

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1