^Ruwe handen xxMz. waarborgt Loop der bevolking. Ingekomen 23 m. en 12 vr. Mw. H. Vledder uit Weststellingr werf B. L. v,d. Woude uit Franeker; E. Kuiper uit Winschoten H. ten Ha ve en gezin uit Medemblik M. A. Jan sen en gezin uit Medemblik Y. J. Bakker en gezin uit Medemblik F. Scholten en gezin uit Borger C. Boot en gezin uit Sneek M. Struik en ge zin uit Zweeloo en H. J. Hommes uit Enkhuizen. Vertrokken s 23 m. en 11 vr. M. Narold en echtgen. naar Bunnik; R. C. Franck en gezin en Wed. Fr. Mulder naar Den Helder Jac. Franc ken naar Medemblik R. Leenknegt naar Hengstdijk Mw. Tr. Lont naar Castricum; Mw. M. M. C. Schutte naar Laren (N.-H.) J. Meilink naar Anna Paulowna P. Glim naar Wijk aan Zee en Duin Tj. Kuipers naai' W'est- dongeradeel, Holwerd J. G. Berkel- veld naar Barsingerhorn J. Halma naar Ferwerderadeel G. Dijkstra en gezin naar Anna Paulowna D. Tim merman naar Den Helder H. Zweep naar Anna Paulowna A. J. Hazes en echtgen. en Wed. Mulder naar Den Helder J. Lambrachts naai* Wouw A. Kroos naar Ouderamstel C. J. F. v. Gulik en gezin naar Zeist E. v.d Ploeg naar Medemblik G. J. Koch en gezin en Jn. Hidden naar Den Haag. BURGERLIJKE STAND. Van 28 Dec. 1934-10 Jan. 1935.) Geboren Nicolaas CorneJis, z.v. II. Thoma en G. A. de Boer Jacol>„ z.v. H. Moes en J. L. Gerrijts CorneÜs, zv. K. Boonstra en G- Krans Anna, d.v. W. Leijs en W. Berkeveld. Ondertrouwd J. v.d. Ham en G. Lont A W de Greef en A. Breet A. Siernons en C Bakker. Gehuwd N J. Rotgans en A. Duur- zema T. Meuleveld en A. Scheltus. Overleden (te Alkmaar) Jantina Luikens, 9 jr. d.v. D. Luikens en J, Posthuma. I.oop der bevolking in 1934. Bevolking op 1 Jan. 1934 M. Vr. Totaal 3268 '2938 6206 Gevestigd279 226 505 Geboren71 77 148 3618 3241 6859 Vertrokken 297 247 544 Overleden 23 22 45 Bev. 1 Jan. '35 3298 2972 6270 De bevolking is dus, vermoedelijk bui ten aller verwachting, in 1934 weer toe genomen, n.1. met 30 m. en 34 vr. in to taal 64 personen. Buiten de gemeente, doch behoorende tot de bevolking van Wieringen, wer den geboren, 12 jongens en 3 meisjes, en zijn overleden, 2 m. en 4 vr. In de gemeente overleden 1 mn. en 2 vr. die tot de bevolking van een andere gemeente behoorden. Het aantal als levenloos aangegeven kinderen bedroeg acht. Er werden 39 hu welijken gesloten. Doos30en60ct. Het nieuwe merkingsbesluit van de Landbouw Crisis-organisatie voor Noord-Holland. Het Bestuur van de Stichting Landbouw crisis-organisatie heeft besloten A. te bepalen, dat elk der georganiseerden van voornoemde organisatie verplicht is a. binnen 4 maal 24 uur, nadat van een door hem gehouden zeug biggen zijn gebo ren (echter, indien dit geschiedt op 29, 30 of 31 December 1934, voor 2 Januari 1935, des middags te 12 uur), daarvan schriftelijk ken nis te geven aan dengene die daartoe inge volge het bepaalde onder B van dit bestuurs besluit is aangewezen. b. toe te laten, en er toe mede te werken, dat de door hem gehouden biggen, voordat die een leeftijd van vier weken hebben be reikt, of zooveel later als door voornoemd Bestuur wordt goedgevonden, van een in een der oorschelpen aan te brengen metalen merkplaatje worden voorzien door den mer ker, die bevoegd is tot het aanbrengen van merken namens voornoemde Landbouw-Cri- sis-Organisatie in het district, waaronder de georganiseerde behoorten dien merker geen andere biggen dan die van welker geboorte hij overeenkomstig het bepaalde onder a heeft kennis gegeven ter merking aan te bieden c. in geval, wegens ziekte der biggen of het heerschen van een besmettelijke veeziek te op zijn bedrijf, het aanbrengen van mer ken achterwege is gebleven, dengene, die hier toe ingevolge het bepaalde onder B van dat bestuursbesluit is aangewezen, onverwijld nadat de biggen zijn hersteld of het gevaar dier besmettelijke veeziekte is geweken, daar van in kennis te stellen d. zijn te merken varkens opgestald te hebben op het tijdstip, hetwelk de merker als dat van zijn komst heeft aangekondigd e. aan voornoemd bestuur op eerste aan maning te betalen een bedrag van f 0.70 aan onkosten voor elke big, waarvoor hem een merk is toegekend, doch die door zijn nala tigheid niet bij de eerste daartoe geboden gelegenheid is gemerkt. f. bij de tot merking van biggen geboden gelegenheid alle overige biggen, die daarme de een toom uitmaken en waarvoor hem mer ken zijn toegewezen, mede te laten merken, bij gebreke waarvan nadien merking van tot dien toom behoorende biggen niet geschiedt dan tegen vooruitbetaling van het gezamen lijk merkengeld voor alle biggen van dien toom, waarvoor hem merken zijn toegewezen g. voor het tot het verkrijgen van een ak te van vrijstelling bij huisslachting benoo- digd aanvraagformulier en het formulier van de akte van die vrijstelling gezamenlijk te betalen aan of ter afdracht aan het bestuur voornoemd f 0.35. B. aan te wijzen als dengene, aan wien de kennisgeving bedoeld onder Aa en Ac, dient te geschieden 1. voor de georganiseerden wier bedrijfsge bouwen zijn gelegen in de gemeenten Texel, Vlieland, Terschelling, Den Helder, Callants- oog, Wieringen, Zijpe, Wieringerwaard, Wie1 ringermeer, Schagen, Barsingerhorn, Winkel, Nieuwe Niedorp, Anna PaulownaW. de Jong, Veerburg, Anna Paulowna, (telefoon no. 68 Kantoorhouder Afdeeling I. 2. voor de georganiseerden wier bedrijf ge bouwen zijn gelegen in de gemeenten Hoog woud, Opmeer, Spanbroek, Wognum, Berk hout, Hoorn en verder geheel West-Friesland benevens Urk Ir. J. de Vries, Oostwoud, telefoon no. 10), Kantoorhouder Afdeeling II. 3. voor St. Maarten, Harenkarspel, War- menhuizen, H. Hugowaard, Oude Niedorp, Koedijk, St. Pancras, Br. o. Langendijk, Oud karspel, Nd. Scharwoude, Zuid Scharwoude, Obdam, Hensbroek, Ursum, Oterleek, Oudorp, Zd. en Nd. Schermer, Schermerhorn, Akersloot Graft en De RijpA. Tesselaar, Honden weg 94, H. Hugowaard-Zuid, telefoon 42, kantoor houder Afd. in. 4. voor Alkmaar, Heiloo, Schoorl, Bergen, Egmond, Limmen, Castricum en Zuiderlij ker gelegen gemeenten J. Schuijt, Stationsweg 83, Heiloo, Tel. Alkmaar no. 2487, kantoor houder Afd. IV. Voor de merking en Schetsing geldt dus dezelfde indeeling. De nieuwe merk- en Schets besluiten zijn op 6 Januari in werking getre den. Vleeschdistributie. Op 21 Januari a.s. zal in deze gemeente worden begon nen met de distributie van gehakt in blik. Er inag één blik gehakt worden af gegeven, telkens wanneer 2 bussen blik vleesch zijn gekocht. Het gehakt zal in de slagerij verkrijgbaar zijn op vertoon van 2 etiketten van rundvleesch in blik De prijs bedraagt f 0.35. Jubileum Burgemeester Kolif. Reeds is versneld dat Burgemeester Kolff 10 Januari j.1. zijn 12% jarig ambts-jubileum herdacht. Échter, waar burgemeester werd. benoemd in de stemmingscommissie in het. Saarge jbied, is Z.E.A. Dinsdag j.1. daarheen vertrokken en komt Woensdag a.s. te rug. Van eenige jubileumsviering was dus op 10 Januari geen sprake. Eclhter hebben enkele vereenigingen n.1. muziekvereen. Harmonie, jnu-, ziekvereen. „Apollo", mandoline-ver een. O. K. K., Gymnastiek-vereen. Wieringen", Voetbal-vereen. „Suc ces" en Rijvereen. Wieringen" het plan opgevat, hurgemeester Kolff ge zamenlijk te huldigen, door op Zondaj middag 20 Januari een stoet der ge noemde vereenigingen te H.-Hoef op te stellen en met de vaandels voorop en met volle muziek door het dorp te marcheeren en een défilé te houden op het voetbalterrein, voor de tribune, waarop de burgepieester's familie zal hebben plaats, genomen. De vereenigingen zullen zich dan voor de tribune opstellen, terwijl door Apollo en Harmonie dan gezamenlijk een huldigingsmarsch zal worden ge speeld. Tevens zal dan den Jubilaris worden toegesproken. Om een goed cachet aan de stoet te geven, hebben die vereenigingen zich aaneengesloten, die vaandels bezitten en (meerdere malen aan marschoefe- ningen hebben deelgenomen. Dat neemt niet weg, dat zeer zal wor den geaprecieerd als ook andere plaat selijke vereenigingen aan de huldiging willen deelnemen door hun besturen af te vaardigen, die dan op de tribune zouden kunnen plaatsnemen. Voor de goede orde is het dan ge- wenscht zoo spoedig (mogelijk hiervan kennis te geven aan den secretaris van Harmonie, den heer H. G. Rump te H.-Hoef. Vaste aanstelling. Bij beschikking van den Directeur-Generaal van P/l.T. is thans de heer J. Bruul Sz. tot vaste Kantoorhouder op het hulpkantoor te Den Oever aangesteld. LANDBOUW. De wetten der toenemende en afnemende meeropbrengst. Tijdens de interesante lezing van Ir, Huis man betreffende de crisis-maatregelen werd eenige malen gesproken over de wet der toe nemende en die der afnemende meerop brengst. Daar mij bij die gelegenheid bleek, dat vele aanwezigen de beteekenis hiervan niet begrepen, schijnt het mij niet ondienstig aan dat onderwerp een artikeltje te wijden. Onderscheiden moet worden eenerzijds de agrarische en extratieve productie en ander zijds de industriëele productie. De agrarische (of landbouw-)-producten en de extractieve (mijnbouw)-producten worden voortgebracht door onderneming of bedrijven, welker pro ductie in het algemeen een afnemende meer opbrengst geeft. Zoo zal in den landbouw meerdere aan wending van arbeid en meerdere toevoeging van kunstmest wel een grootere opbrengst geven, doch de vermeerdering dezer op brengst gaat in een minder snel tempo dan die der kosten. Op zekere hoogte zal elke nieuwe aanwending van kosten geen produc- tievergrooting ten gevolge hebben. M.a.w. Men kan de productie niet in even redigheid der te besteden kosten doen ver- grooten. (Afnemende meeropbrengst.) Wat betreft de extractive ondernemingen het volgende voorbeeld Uit een kolenmijn wil men meer kolen ha len. Dan moet men dus dieper de aarde in, hetgeen zeer veel kosten meebrengt, (gangen maken enz.). De onderste lagen geven meest al minder kolen, zoodat voor de hand ligt meer kosten en minder opbrengst. Nu een voorbeeld der toenemende meerop brengst, waarbij de producten in prijs dalen bij uitbreiding der productie (z.g. massa-pro ductie.) De Ford-automobielen werden (afgezien van andere factoren) goedkooper op de markt gebracht, daar de productie sterk gestegen was. Bij deze industrie zullen bij verhooging der productie de veranderlijke kosten (vari abele kosten), zooals loonen, onderhoudskos ten der machines enz., in vrij nauwkeurige evenredigheid stijgen. De constante kosten, zooals salarissen van Directeuren, bedrijfleiders, administrateurs rente van vreemd kapitaal, verlichting enz., zullen begrijpelijker wijze door productie- verhooging lang niet in dezelfde mate hooger worden. Gevolg dus, dat de prijs van het eindpro duct (auto) goedkooper werd. Nu moet de lezer niet hieruit concludeeren dat deze regel bij de industrie altijd opgaat. Daar ook de industriëele ondernemingen hun grondstoffen uit land- of mijnbouw betrek ken, zal dus te dien opzichte toch de wet van afnemende meeropbrengst zich indirect doen gelden. Wij kunnen voor ons doel de industrie bui ten beschouwing laten en ons beperken tot de landbouw en mijnbouw. Resumeerende ko men wij dus tot deze conclusie „Nadat een zeker punt is gepassly^ in de bewerking van een stuk land of dé^Ltpkütatie van een mijn, zal toenemende aanwed| ïns van kapt. of arbeid geen evenredige toename der voort brengselen veroorzaken." 1) John Smart Mill geeft in zijn boek „Prin- ciples of Political Economy" een zéér interes sant voorbeeld. Aangenomen wordt, dat een stuk land in 5 gelijke deelen wordt verdeeld. Elk deel pro fiteert op gelijke wijze van zon en weer en de samenstelling der aarde biedt dezelfde pro ductie - mogelijkheid. Dus b.v. B Bij de aanwending van 100 eenheden ar beid, kapitaal en organisatie geeft A een op brengst van 200 H.L. Bij 't stuk B wendt men 200 eenheden aan en dit geeft een opbrengst van 350 H.L. De le helft der 200 eenheden gaf dus evenals bij A 200 H.L., doch de tweede 100 eenheden brachten slechts 150 H.L. voort. Op stuk C. wendt men 300 eenheden aan. De opbrengst is hier 450 H.L., of wel 200 H.L. (eerste 100 eenh.) 150 H.L. (2de 100 eenh.) 100 H.L. (derde 100 eenh.). Op stuk D. wendt men aan 400 eenheden. De opbrengst is hier 500 H.L. of 200 H.L. 150 H.L. 100 H.L. -r 50 H.L. En op stuk E wendt men 500 eenh. aan de opbrengst is hier ook 500 H.L. of 200 H.L. -f 150 H.L. 100 H.L. en 50 H.L. en 0 H.L. Dus blijkt hier dat de opbrengst der laat ste 100 eenheden (arbeid, kapitaal en organi satie) nul is, zoodat bij de caltivatte van het land de grens der marginale opbrengst is be reikt. (Elke meerdere kosten aanwending wending geeft grooter verlies.) Ik hoop hiermede te kunnen volstaandoel was slechts de werking van deze wetten te weergeven. P. de G. Jan '35. 1). „Principles of Economics" door H. R. Seager. BINNENLANDSCH NIEUWS. Diefstal van rijwielen. Kelder, waar de karretjes wer den verandeö'd. De politie te Amsterdam arresteerde dezer dagen twee ongunstig bekend staande personen in verband met dief stal van rijwielen. Een van hen hield er in een kelder aan de Oude schans een soort werkplaats op na, waar ge stolen fietsen werden veranderd, zoo- dat zij door de werkelijke eigenaars moeilijk of in het geheel niet zouden kunnen worden herkend. Gebleken is, dat zes fietsen op deze wijze zijn be werkt, doch het vermoeden bestaat, dal meer gestolen fietsen een grondige ver andering; hebben ondergaan. Schapen omgekomen. Door hoog water verrast. In een polder aan de overzijde van de Merwede ter hoogte van Hardings veld, liep een kudde van ongeveer 100 schapen. Dooi' den hevigen wind werd het water zoo hoog, dat de polder vol liep, waardoor ca. 25 dieren omgeko men zijn. Laffe inbraak bij oude menschen. Geld afgeperst en gedreigd met brandstichting. In den nacht van Maandag op Dins dag hebben één of meer personen zich toegang verschaft tot een alleenstaan de woning in Driewegen (Z.-Vlaande ren), bewoond door een ruim 70-jari- gen blinden man en zijn ongeveer 70- jarige zuster. Met behulp van een lad der, die gehaald was bij eenige nieuw te bouwen huizen in de huurt, is (zijn) de inbreker(s) door het zolderraam op den zolder gekomen. De bejaarde zuster hoorde gestommel en dacht, dat haar blinde broer niet rustig kon sla pen. Toen zij naar he,m toeging bleek het echter, dat het gestommel op den zolder was. De vrouw had de tegenwoordigheid van geest om de zoldertrap we»g ie trek ken en riep, dat. ze zou schieten. De in breker(s) vroeg(en) haar geld te geven en toen de vrouw daaraan niet vlug voldeed dreigde(n) hij (ze) dat an ders het huis in brand gestoken zou wordeii. De indringer(s) trachtteQn toen een gordijn, dat door den regen blijkbaar nogal nat was, in brand te steken. Daarop heeft de vrouw met 'n tang wat geld naar boven gestoken en toen daarmee geen genoegen werd ge nomen, heeft zij nog meer bankbiljet ten op dezelfde wijze doorgegeven, waarna de inbreker(s) langs denzelf den weg verdwenen, als waarlangs zij het huis waren binnengedi ongeil. Boerderij afgebrand. Te Driene (gem. Enschedé) is een boerderij, eigendom van den landbou wer Brenkers, geheel afgebrand. Toen de brandweer in de afgelegen buurt schap kwam, viel aan blusschen niet meer te denken. Gebleken is, dat de brand is ont staan, doordat een achterlijk kind, terwijl de moedei* even afwezig was, een krant in brand heeft geistoken en in den stal heeft geworpen., waardoor het huis in een oogenblik t^ds in lichte laaie stond. Het vee kon worden ge red. Alles is verzekerd. L. Onze Mariniers in het Saargebied. „De brandende lont mag niet in het kruit komen." Het R. N. BI. meldt „Tact en kracht, deze twee dingen zullen van u gevraagd worden.", zoo heeft commandant De Bruyne voor ons vertrek uit Holland gezegd, zoo schrijft ons een lid van het Marine-de tachement in het Saargebied. F.n deze woorden van onzen commandant blij ken waarheid te bevatten. Tact, is tot nog toe niet zoozeer nog noodig ge weest, hoewel de wijze waarop de Saarbewoners ons tegemoet treden, er wel op wijst, dat de Hollanders bij hen op sympathie piogen bogen. Misschien is dit ook wel een gevolg van de tact van onze manschappen. Wat de kracht betreft, deze hebben we noodig hij de velddiensten, die we hier te ver richten krijgen. Want, die zijn niet licht. We zijn volledig bepakt, met mitrailleur en geweer-patronentasch gevuld, en dan met hetgeen verder tot onze uitrusting behoort. De bergen die we beklimmen moeten, zijn hoog, de wregen waarlangs we marcheeeren stijgen en dalen. Het is hier niet het vlakke Holland. Toch is de stemming uitstekend, al zal het velen onzer ple zier doen, wanneer de terugreis kan worden aanvaard. Doch daar is nog niets van bekend, althans hier niet en de berichten daaromtrent gegeven, worden hier niet bevestigd. Als onze dagelijksche oefeningen worden gehouden, blijft in onze villa Crëmer een sectie achter voor wacht, en een sectie voor piket, welke laatste ieder oogenblik gereed is om uit te rukken. We hebben onze villa schoon gemaakt, op echt Hollansdche wijze. Alleen, de hulpmiddelen ervoor waren iets anders, want we moesten ons be helpen met flesschen, ledige groen- tenhlikken enz. om water te scheppen. Maar, alles kwam toch schoon, en ziet er keurig uit. En nu wachten we rus tig de gebeurtenissen af. „Jullie taak is te zorgen, dat de brandende lont niet in het kruit komt" heeft onze leiding gezegd. En op die taak zijn we voorbereid. Op Nieuwjaarsdag hebben we een telegram van gelukwenschen gezon den aan II. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana. En verder hebben we dien dag oliebollen gegeten ener erd chocolademelk geschonken, terwijl de leden der Hollandsche koionie in het Saargebied ons nog op diverse andere lekkernijen onthaalde. Alleen, niet waar is, hetgeen een Nederlandsch blad wist te vertellen, dat we op Kerst mis ons aan heerlijk wildbraad te goed hebben gedaan. Was het maar waar De onwaar heid van dit bericht hebben Thomas- vaer en Pieternel (die niet uit de Am- sterdamsche Schouwburg maar, die hier van onze troepen) bezongen. Zij verklaarden omtrent 't. bericht dat „Het wildbraad was zoo jong, dat voor liet op tafel kwam de pot uit sprong." Met de bewoners van St. Ingbert staan we op den besten voet en dat is al heel wat waard. En, met onze inter nationale broeders kunnen we het tot nog toe ook uitstekend vinden. Zullen we nog schaatsenrijden De kans is groot, zegt men in De Bilt. Zeer onlangs kwam een Scandina vische weerkundige met de voorspel ling voor den dag, dat er een zachte winter te verwachten was en dat dit ook voor de eerstvolgende jaren het geval zou zijn. Het had er eerst alles van, dat het weer heim gelijk zou ge ven, doch al spoedig begon het erop te Ifjken, dat hij van zijn voorspelling niet lang pleizier zou hebben. Nacht vorsten deden zich voor en uit het Oosten van Europa kwamen berich ten van hevige koude, terwijl juist van dien kant de wind ging waaien. Zou het toch vriezen gaan, of zijn het verschijnselen, die slechts van voorbijgaanden aard zouden blijken ie wezen Prof. Van Everdingen, den directeur van het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut in De Bilt, is zoo bereidwillig om liet een en ander over de weersvooruitzichten mede te dee len. Dilectanten in de weerkunde. Allereerst iets over den Scandinavi- sclien metoroioog, wiens stellige .'mede- deeling vele ijsliefhebbers lieeft teleur gesteld. De heer Sandstrom, aldus prof. van Everdingen, is een autodidact, wiens ietwat dilettantische onderzoe kingen hem geenszins het recht geven tot een zoo stellige verklaring als hij gedaan heeft. Hij is uitsluitend afge gaan op de gedragingen van de Golf stroom en heeft daar bovendien met één enkel scheepje zeer onvoldoende waarnemingen kunnen verrichten. Voor dergelijke onderzoekingen moet men veel meer materiaal ter beschik king hebben dan de heer Sandstrom had. Daar komt bij, dat de Golfstroom niet de eenige factor is, die de tempe ratuur van West-Europa bepaalt de andere factoren heeft liij in zijn voor spelling geheel verwaarloosd. Een afnemende Zuid-Oost passaat geeft een strengen winter, door ver zwakking van den golfstroom een toe nemende Zuid-Oost passaat geeft een zachten winter. Bij den laatsten stren gen winter is dat heel goed uitgeko men. Thans ontbreekt in De Bilt we gens de plaats hebbende bezuinigin gen het, personeel o,m hiernaar een on derzoek in te stellen en de verschillen de gegevens uit de scheepsjournalen uit te werken. Indien dit het vorig jaar wei gedaan had kunnen worden, zou met ongeveer 80 pCt. zekerheid een voorspelling zijn te doen. Veel kans op ijs. Kans op een ijsperiode is er ruim schoots. De condities voor het zich vastzetten van den winter in Scandi navië zijn zoo gunstig mogelijk. Bo vendien is er in Duitschland en Polen sneeuw gevallen, hetgeen met den heerschenden Oostenwind ook ons koude kan brengen. In Duitschland is het weder opklarend, hetgeen daar een vriesperiode inluidt. Daarbij heeft de vorst om de Oostzee nu reeds veel ijs- vorming tengevolge, waardoor van die zijde een verstoring: van de win terkan sen vrijwel is uitgeschakeld. Wanneer dat weer nog een paar dagen aanhoudt stijgen de vorstkansen nog in belang rijke mate. Alleen de naam op een koker 'ZENUW-TABLETTEN dat men U geen waardelooze of schadelijke namaak verkoopt. Het aangeven van de hoeveelheid op verpakte waren. Een adres van de Vereeniging van Huisvrouwen. De Nederlandsche vereeniging van Huisvrouwen heeft aan den Minister van Sociale Zaken een adres gericht, waarin de aandacht gevestigd wordt op een wenschelijke aanvulling, van de warenwet in dien zin, dat het aange ven van de hoeveelheden op verpakte waren vérplicht wordt gesteld. Het spreekt vanzelf zegt adressante dat het juist in dezen tijd, nu de huis vrouw vaak met een gering bedrag haar huishouding moet voeren, het voor haar van het hoogste belang is, dat zij dit zoo doeltreffend mogelijk besteedt, waartoe noodig is, dat zij zich niet alleen van de kwaliteit, maar ook van de kwantiteit van hetgeen haar wordt geboden, een zoo duidelijk mogelijk beeld kan vormen en de kans op misleiding is uitgesloten. Adressan te betoogt, dat ook in.de kringen van den handel aan een dergelijke bepa ling groote behoefte wordt gevoeld. Boter in de Margarina. Het percentage teruggebracht van 25 op 15 pCt. Naar men meldt zal het percentage boter, dat krachtens regeeringsvoor- schrift in de margarina moet worden gemengd zeer binnenkort worden te- gebracht van 25 op 15 pCt. Destructie van afgekeurd vee en vleesch. Het dagelij kscli bestuur der Federa tie van overheids- en andere destracto ren in Nederland heeft aan den Minis ter van Ec. Zaken een telegram gezon den, waarin „met groote klem u ordt aangedrongen op onverwijlde beslis sing inzake het met den minister in de audiëntie d.d. 3 Aug. besprokene, aan gezien een onmiddellijke voorziening, welke oplossing geeft voor het destruc- tievraagstuk, zeer noodzakelijk wordt geacht." Het telegra;m is onderteekend door de bestuursleden en adviseurs, de bur gemeesters van Barsingerhorn, Rot terdam en Kwadijk, benevens door de heeren Vigeveno (N.T.F.) en De Kroes (Gekro). BUITENLANDSCH NIEUWS. Bankoverval in Nebraska. Vijf bandieten hebben een overval gepleegd op het filiaal van de National Bank te Scotts Bluff in den staat Ne braska. Zij roofden een bedrag tus- schen de 5000 en 7000 dollar, namen zes aanwezige personen als gijzelaars mee, doch lieten spoedig vijf hunner weer los. De zesde, een vrouw, wordt echter nog door de liandieten vastge houden. Ondanks de crisis gunstige gezondheidstoestand. De hoofdinspecteur van het Ameri kaansche departement voor openbare gezondheid Hugli Cumming, verklaar de in het Congres dat de algemeene gezondheidstoestand der Amerikaan- sche bevolking in de afgeloopen vijf jaar ondanks de economische crisis niet achteruit was gegaan. Het sterfte cijfer was ook tijdens de crisisjaren gedaald en bedroeg in 1935 10.5 per duizend. 18000 flesschen wijn in zee geworpen. De douane-beambten hebben in Se- attle 18000 flesschen Zuid-Afrikaan- schen wijn in zee geworpen. Zij waren verleden jaar Februari door een wijnhandelaar ingevoerd, die hoopte ze aan de staatswijnzaken te kunnen overdoen, maar de drankcom missie heeft geweigerd ze te koopen. Daar de importeur niet in staat was de invoerrechten te betalen, werd de wijn in beslag genomen en in zee ge worpen. MARKTBERICHTEN. Elerveiling Schagen, 10 Jan. 1934. Aangevoerd 42000 kipeieren. Prijs 54-56 kg. 2.50 a 2.60 56-58 Kg. 2.70 a 2.90; 58-60 Kg. 2.90 a 3.00; 60-62 KG. 3.00 a 3.20; 62-65 Kg. 3.20 a v.60 Ongewogen wit klein 2.20 a 2.60 500 Eendeieren f 2.00 per 100. Heldersche Eierveiling. 10 Januari. Aanvoer 24168 kipeleren. Prijs 52-54 Kg. '2.40 a 280; 55-57 Kg. 2.40 a 3.30; 58-60 Kg. 2.90 a 3.50; 61-63 Kg. 3.30 a 3.60; 64-67 Kg. 3.60 a 3.80. Kleine Eieren f 1.90 a 2.-. Eendeieren: 2.30 a 2.40.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2