I REKKINGEN! Heeren Rijwielen C. KLARE WIERINGER COURANT ^Gesprongen handen PUROL LAST VAN UW ZENUWEN 15 JANUARI 1935. ♦COÖP. DE TIJDGEEST© WINKEL. I TWEEDE BLAD VRIJDAG 11 JANUARI No. 3. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Weggevlogen: Postduif Blauwkras doiivin, ringno. Beige 2405846, jaartal '32. Tegen goede belooning terug te be zorgen bij J. Peute, Zandvaart 80 Bree- zand. 50 jaar lief en leed gedeeld. a.s. Za terdag 12 Jan. hoopt het echtpaar G. IWeijering en A. Schilder den dag te her denken, dat ze voor 50 jaar in het hu welijksbootje stapten. Candidaat Prov. Staten.. Naar we vernejmen is de heer A. v.d. Burg Gz. No. 2 geplaatst als candidaat der R. K. Staatspartij voor de a.s. verkiezing voor de Prov. Staten. Zaak overgedaan. Door de heer P. Smit Kz. is diens, zaak aan de Kleine Sluis (kruidenierswaren) onderhandsch overgedaan aan den heer Jb. Leijen, die er een melkhandel aan zal verbin den. Bouw Veerburg. Het werk aan de nieuwbouw van de dans- en tooneel- zaal is reeds flink gevorderd en het be looft een schitterend gebouw te wor den. Als koning winter niet te lang spelbreker blijft, zal reeds deze maand het metselwerk op de hoogte komen. Sport. B.K.C. I gaat a.s. Zondag naar Schagen I. Houdt je goed BKC-ers Schagen is heel erg gebrand er op om thuis ongeslagen te blijven. Vetxoachb -e+v c Doos 30 en 60ct. Bij Apoth.en Drogisten.] GEMEENTE ZUPE. St. Maartensbrug, j.1. Woensdagmid dag had in het lokaal van den hr. P. Kossen alhier een bijeenkomst plaats van dames, waar als spreekster optrad Mevr. A. C. Wiersma-Risselade van Leeuwarden, welke een lezing zou hou den over de beteekenis van den Neder- landschen Bond van Boerinnen en an dere plattelandsvrouwen. Een 40 tal dames had aan de oproep, deze vergadc ringt te bezoeken, gehoor gegeven. Op zeer duidelijke en bevattelijke wij ze zette de spreekster een en ander uit een en behandelde tevens verschillende andere actueele vraagstukken. Het resultaat was, dat de aanwezigen zich er voor verklaarden een afd. van genoemden Bond te stichten. Tot be stuursleden werden gekozen Mevr. E. Hopman-Rezelman, Schagerbrug, Mevr. J. Jongejans-Kraak en Mevr. A. de Boer- v.d. Sluijs te St. Maartensbrug en Mej. G. Klerk te Burgerbrug. Deze dames zullen de interne zaken regelen en bin nenkort weder een vergadering hou den tot. bespreking der werkzaamhe den. Schagerbrug. Door de verschillende afdeelingen van de „V.A.R.A." in de gemeente Zijpe, worden pogingen in het werk gesteld tot het houden van een gemeenschappelijke propaganda- feestavond. Getracht zal worden voor dit doel met een le klas programma te komen. Nadere bijzonderheden volgen zoodra definitieve besluiten genomen zijn. Schagerbrug. 50-jarig jubileum. De ijsclub „De Eendracht" alhier be staat in deze maand 50 jaar. Het tegen woordig bestuur meent zeer terecht, dit bijzondere feit niet ongemerkt te mogen laten passeeren. Hoewel 26 Januari de officieele datum van hel jubileum is, heeft het bestuur beslo ten, door bijzondere omstandigheden, het herdenkingsfeest te houden op Za terdag 2 Februari a.s. Schagerbrug. Telkens lezen wij in de couranten van bloeiende planten of vruohtboomen, als gevolg van het zach te winterweer. Maar ons werden in het begin dezer week door den lieer G. eenige aardbeien getoond, welke op een luw en zonnig plekje waren ge groeid. Voorwaar een zonderlinge spe ling der natuur. Burgerlijke Stand der gem. Zijpe Van 4 t.m. 10 Jan. 1935. Geboren Albertus Anthonius, z.v. Wilhelmus Simon de Wiit en van Elisa beth Cornelia Schilder. Agatha Lieuwk je, d.v. Aldert Molenaar en van Sophie van der Vliet. Dieuwertje, d.v. Jcob E- riks en Neeltje Rademaker. Maria Jaan tje, d.v. Johannes Theodorus Petrus Wever en van Maria Agatha Koopman. Ondertrouwd Jcob Cornelis Zander, oud 25 jr. garagehouder te Wieringer- waard en Geertje Marie Swarthoff, oud 20 jr., alihier. Overleden: Pieter Appel, oud 39 jr., ongehuwd; Jannetje Zeeman, oud 68 jr., echtgenoote van Willem Langer- veld. Engeltje Bood, oud 74 jr., wedu we van Pieter Ott, eerder van J. Koor des. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 13 JANUARI. NED. HERV. KERK Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Oudesluis, St. Maartensbrug, Burgerbrug, Petten en Callantsoog geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen v.m. 10.30 uur de heer Prinsen, van Amsterdam. Nam. 5.30 uur de heer Prinsen. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3'/2 uur de heer Boon. GEMEENTE WIERINGEN. ZITTING AFGIFTE CONSENTEN De Burgemeester ban WIERINGEN maakt bekend, dat op ZATERDAG 12 Januari a.s. des namiddags 2 uur, in het café van de Wed. S. Koorn, Havenstraat 2 te Den Oever, een zitting zal worden gehouden voor de afgifte van consenten voor de kustvisscherij. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat krachtens de gewijzigde visscherijwet alle consenten voor één jaar gelden. De Burgemeester voornoemd. P. KAAN, lo.B. Politie: Verloren een gouden ring met initialen S.Z. en datum 3-2-31. Inl. Gem. Bode. A.R. Kiesvereen. Nederl. en Oranje Woensdag 9 Jan. j.1. hield deze Kies vereeniging een vergadering in de Ger. Kerk te H.hoef waar als spreker optrad de heer Steens.ma van Heerhugowaard De vergadering stond onder leiding, van den waarn. voorz. den heer W. Jan sen. De spr. hield een causerie over ons regeeringsstelsel en na de uiteenzet ting volgde een breedvoerige bespre king. De vergadering werd met dankgebed door den Eerw. Heer Oranje gesloten. i,. l t Het gezelschap Mevr. de Boer v. Rijk Men verzoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat voor de, tooneelavond van voornoemd gezelschap heden Za terdagavond te Hippo in Concordia bij het bestuur van O.K.K. nog kaarten te verkrijgen zijn. Zie adv. i Succes - Nieuws. Programma voor Zondag a.s. Op eigen terrein Succes I - Vrohei I 2 uur. Succes 3 - JVC 2 12 uur. Naar het terrein te Den Helder HRC 3 - Succes 2. Vertrek 9 uur. HRC A - Succes A. Vertrek 11 uur. HRC b Succes c -- Vertrek 11 uur. PREDIKBEURTENWIERINGEN. ZONDAG 13 JANUARI. NED. HEItV. GEM. H.-hoef v.m. IOV2 uur. Ds. Van Beek. Westerland 's av. 7'/z uur Ds. Van Beek. 17 Jan. 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. O.'land. Oosterland 's av. 7.30 uur Ds. H. Meihuizen. DOOPSG3EZ. GEM. Hippolytushoef v.m. XD uur Ds. H. Meihuizen. EVANGELISATIE. H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Kapel Den Oever 's av. 7 uur de hr. O. Deen. GEREF. KERK H.-hoef voorm. 10 uur Leesdienst. H.-hoef n.m. 2lh uur Leesdienst. Den Oever v.m. 10 uur Leesdienst. Den Oever n.m. 21/» uur Ds. Joh. Meijnen. Spoedig weer opgewekt? en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. HET MEESTERSTUK. De inboedel werd verkocht. Er zat niets anders op. De tijden dwongen de oude vrouw, haar bezittingen op te ruimen. Haar glorie was allang getaand, ze gaf weinig meer om de dingen van weelde en waarde ze konden niet veel opbrengen, dat wist ze, maar toch misschien nog genoeg, om Peter's verblijf in het sanatorium te rekken, al was 't maar een maand. Er waren invloedrijke vrienden, die haar stille armoede kenden en hulp wilden bieden, ze sloeg allen af, trots verbood haar iets aan te nemen, zoolang ze zelf meende, het onder houd van Peter te kunnen betalen. Haar jongen had vroeger geschilderd. Ver dienstelijk, aardig en plaatselijk had hij daar mede succesjes bereikt. De schildersbent van de stad had hem welwillend in het kunstkrin getje opgenomen en daardoor bezat de oude dame nogal wat stukjes van „meesters", va derlijke vrienden van den zoon, wien ze wel doekjes cadeau deden. Ze had haar hoop op die stukken geves tigd, als de Meermans te gelde gemaakt kon worden en dat mooie boschdécor van Rinssum, zou ze geld genoeg ontvangen voor het be oogde doel. Van Peter zelf hing er ook nog een poortje. Ze voegde het bij de serie, niet om de waar de, maar om te wotesn, hoe hoog men de kunst van haar kirud -zou taxeeren. Veel meer dan tien gulden zou het niet zijn, maar de Meermans en de JRinstsum, waar kenners van smulden, zouden wel honderd gulden op brengen. Aldus had ze zich uitgelaten tegen Peter's intieme vrienden, de heeren Jelgersma en Kosten, goedhartige kunstbeschermers, die al vaak getracht hadden haar financieel te steunen, maar zooals gezegd, de vrouw daar mede slechts haddjen beleedlgd, al was dat in 't geheel niet hun .bedoeling. Ze durfden nu het optimisme van de oude dame ten aan zien van de opbrengst niet verstoren, helaas, ze kennen de veilingprijizen beter dan zij en wisten, dat deze tijden verpletterende uit spraken leveren ten opzichte van kunstwaar de. Toch, ze wilden een catastrophe verhin deren, de moeder leed besptaren en dies pleeg den ze eens ernstig overlag. De veilingdag kwam. '.De oude mevrouw, achteraf gedoken in een htoekje, luisterde. De veilingmeester ving aan en zette in, na een loffelijk oordeel te hebben gegeven over het meesterwerkje uit particulUire verzameling. Honderd gulden Niemand antwoordde. Tachtig? zeventig, zestig, vijftig? VERLAAGDE KAASPRIJZEN Kruidkazen 20 per stuk 45 ct. Edammers, 20 per stuk 48 ct. Edammers 40 -f jong, per stuk 65 -f 55 ct. Edammers 40 belegen per stuk 75 ct. Edammers 40 oud, 65 -f 95 ct. Goudakaas 40 -f jong, prima per pond 23 ct. Gouda kaas Volvet, extra fijn per pond 28 ct. Leidsche kaas per pond 16 ct. Oude Leidsche per pond 23 ct. Broodkaas 20 -f per pond 16 ct. Beleefd aanbevelend, E. v. d. WAL, MIDDENMEER, Tel. 2. I J over 1934 inleveren vóór J Anders betaling in 1936. KERKDIENSTEN WIER1NGERMEER ZONDAG 13 JANUARI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7l/i en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater- H. Mis te Vi uur. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. MIDDENMEER Zondag 7Vz en 10 uur H. H. Missen, In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 7Vs uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag5e, 6e en 7e klasZaterdagle klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. NED. HERV. GEM. Slootdorp 's av. 7 uur Ds. Vorstman van Anna Paulowna. Middenmeer geen dienst. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 10 uur de hr. Franck. Slootdorp nam. 3 uur de hr. Franck. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp voorm. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp nam. 3 uur Cand. Meister.. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer vm. 9.30 uur Cand. Meister van Hoogeveen. Middenmeer nam. 3 uur Leesdienst. Spek onder het bed. Het was ongekeurd. Een slager uit Loosduinen is in ver zet gekomen van een verstek-vonnis der rechtbank te Den Haag, waarbij be vestigd werd bet vonnis van den kan tonrechter aldaar, die hem ter zake van overtreding der Vleeschkeurings- wet veroordeelde tot f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. Uit het voorgelezen proces-verbaal bleek, dat ambtenaren der Vleeschkeu- ringswet ten huize van verdachte 11 Kg;, varkensvleescb hadden aangetrof fen, dat niet voorzien was van bet keu ringsste,mpel. Bovendien werd in een bed onder de matras een hoeveelheid ongekeurd spek gewonden. De off. v. justitie, mr. Rouffaer, vroeg bevestiging van het verstekvon- nis. Vonnis 24 Januari a.s. Verwaarloosde kinderen opgepakt. Tijdens een razzia op verwaasloosde kinderen in de stad Tula (Rusland) zijn 175 kinderen, die zio'h in een ellen- digen gezondheidstoestand bevonden, opgepakt. Zij zullen in opvoedingsge stichten worden ondergebracht. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. SCHAGEN, 10 Jan. 1935. Op de ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 13 Paarden f 150- f 300 8 Geldekoeien (mag.) f 80-f 130 36 Geldekoeien (vette) f 150-f 230 2 Vaarzen f 60-f 110 3 Graskalveren f 35- f 45 34 Nuchtere kalveren f 7-f 16 108 Schapen (vette) f 12-f 17 154 Over houders f 8-f 12 5 Bokken en Geiten f 2 11 Varkens (mag.) f 14-f 18 34 Varkens (vette) per Kg. 31-32 cent 123 Biggen f 7-f 13.50 7 Konijnen f 0.50- f 1.50 6 Kippen 30-70 cent Hanen 30-80 cent. Dan begin ik met twintig. Het is geen geld heeren. Waar blijft u De zaal zweeg. Het hart van de oude vrouw klopte angstig. Nu, wie biedt er dan geld voor dat stuk van Meermans Tientje werd er geroepen. Elf, twaalf. Twaalf geboden. Wie meer Eenmaal andermaal. De hamer viel. Voor twaalf gulden was de bieder eigenaar. De Rinssum verging het weinig beter. Het schilderij bracht 't tot twintig gulden. Eenige andere nummers moesten zelfs tot één par tijtje worden gevoegd. Alle kooplust scheen verdwenen. Een kwartier later had de gehee le collectie in totaal nog geen tachtig gulden opgebracht, en er was minstens het dubbele noodig. Als versteend hoorde de moeder het loven en bieden aan en het was als hoorde ze een reeks harde doodvonnissen. Het laatste stuk kwam onder den hamer. Peter landman, 'n fijn geschilderd poor tje, mooi stukje, origineel van tint, kondigde de veilingmeester aan. Ik begin weer met een tientje. Vijftien riep een stem. Twintig klonk plots een hooger bod. De belangstelling leefde op. Dat 'kon goed wordenTwee liefhebbers, onbekenden, be 11 -1 - ONS WIERINGERMEERHOEKJE. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid van de Red. M. de R. Beleefd verzoek ik U ondervolgende in uw blad te willen opnemen, bij voorbaat mijn dank. Consentratiekamp of Werkverschaffing1 Poging tot doodslag bij de werkverschaffing in de Wieringermeerpolder. Maandagochtend is de ongehuwde opzichter F. H. de Jong door 'n zekere H. met 'n spade neergeslagen. De dader, welke op staande voet werd ge schorst, heeft de vlucht genomen. Tot zoover het moorddadig courantenbericht. Dat hier het een en ander aan vooraf is gegaan, dient toch ook aan de openbaarheid te worden prijs gegeven. De oorzaak hiervan was, dat H. door bedoelde opzichter was ge dupeerd, werk te verrichten, waarvoor f 0.20 uurloon werd berekend. Voor dergelijk werk worden in den regel lieden gebezigd welke geen volwaardige grond- of landarbeiders zijn. Deze laatste verdienen 'n uurloon van 25 tot 27 cent per uur. Daar hij nooit anders dan als grond- en landarbeider werkzaam is geweest en daarin 'n volslagen vakman kan worden genoemd (getuige zijn uitmuntende getuigschriften van voormalige patroons) gaf deze hierover meermalen zijn misnoegen te kennen, echter zonder resultaat. Toen hem ander werk werd opgedragen waarvoor hij ongeveer naar zijn schatting 2 uur zou noo dig hebben, en den opzichter de vraag stel de wat hij daarvoor zou ontvangen, kreeg hij ten antwoord en wel op 'n sarcatstisch la chende manier hier ontvang je voor één kwartje. Nogmaals probeerde H. toen 'n ge lijk loon te ontvangen als z'n andere ploeg- makkers en toen hij daarbij de opmerking maakte dat het een schande was 'n man daar voor te laten werken, die te zorgen had voor 'n vrouw met 5 kinderen, voegde de opzichter hem toe, dat hij op staanden voet was ge schorst. H. raakte daarop zijn zelfbeheer- sching kwijt met het bovenvermelde gevolg. Dat hij de opzichter hierbij zou hebben neer geslagen is onjuist, want H. werd direct door de opzichter vastgegrepen en tegen de grond geworpen, waarna eenige werklieden tus- schenbeide kwamen en de opzichter van H. afhaalden. Dat H. hierna zou zijn gevlucht, wordt wel weerlegd door het feit dat hij den geheelenmorgen op het werk is gebleven. Zou het, na het bovenstaande te hebben ge lezen niet meer dan tijd worden dat men dergelijke opzichters de macht ontnam schor- singbesluiten te nemen wanneer het hun belieft Is daar geen bevoegder instantie voor noodig, die na voorafgaand onderzoek tot schorsing kan overgaan Zoolang men echter aan de willekeur van de een of andere opzichter is overgeleverd, zal dit geval zich niet tot één beperken. Iemand die zijn oor eens te luisteren legt ontdekt al heel spoedig da tde ontevredenheid vooral tegen deze op zichter (vanwege zijn bekende kleine peste rijtjes) algemeen is. Is het daarom niet hoog noodig dat door de Wieringermeer-Directie voor deze functie's, mannen worden aange steld welke voor hun taak tenvolle berekend zijn. Mannen die met eenige tact met hun volle kunnen omgaan, zoodat de Wieringer- meerarbeiders hun werkkracht voor de volle 100% kunnen geven Is het niet hemelschrei end genoeg dat men als volslagen werkman, vader zijnde van 5 kinderen in de Kerstweek naar huis wordt gestuurd met 'n loon van zegge en schrijven 7 gulden 35 cent, toeslag enz. inbegrepen. Voor dit bedrag is 21 uur werk verricht a 0.20 per uur bij de reeds ge noemde opzichter en 8 uur bij 'n andere te gen 25 cent per uur. Dat hiermede ook naar willekeur wordt gehandeld toont ons boven staande regels. Eïke opzichter geeft hier maar wat hij kwijt wil zijn. Beseft men ook nog niet dat deze Wieringermeerarbeiders in 'n bizondere gemoedstoestand verkeeren, daar zij met al hun harde werken dagelijks hun gezin zien achteruitgaan en vele in de diep ste armoede verkeeren Laat ik het verder hierbij laten en de hoop uitspreken dat aan deze dictatoriale macht in de Wieringermeer polder 'n einde wordt gemaakt. J. PEUTE, Breezand. Pachters in den Polder. Verschenen is de lijst van pachters voor de derde serie van 16 Boerderijen in de Wierin- germeer. Onder deze 16 a.s. pachters treffen we twee Noordhollanders aan. Heel de W.Meer op stelten en Zondag aan de pudding. Een puddingfabrikant is op het ori- gineele idee gekomen de aankoop van zijn lekkernijen te bevorderen door op een bepaald aantal pakjes pudding 'n paar stelten cadeau te geven. Zoo kan het gebeuren dat men door het gebruik van deze pudding direct een stuk boven zijn medeburgers uit komt te steken. De Vorst. Het vriezende weer van de laatste dagen lieeft ten aanzien van de werkzaamheden in den Polder nog geen invloed gehad. Wel is aan wat on gehuwde krachten tijdelijk verlof gege ven. DocJh over het algemeen heeft men nog kunen doorwerken. Het slooten en greppelen kon op de zandgedeelten e- veneens voortgang hebben. twisten elkaar he tnummer. De veilingmees ter rook lont. Hij zwaaide schichtig den ha mer door de lucht, sloeg als een visscher do lijn met haak naar de visscher. Ze beten. Vijf en twintig Dertig was het norsche antwoord. Het cijfer rees snel, men kwam op vijftig, zestig, zeventig. Het publiek snoof van ver bazing. Of dat ding was toch iets heel bij zonders, óf men had met gekken te doen. Vijf en zeventig, luidde het laatste bod, Tachtig De ander zweeg. Tachtig, niemand meer 't Is niet veel heeren, fantaseerde de veilingmeester brutaal. Niemand meer dan tachtig Een hamerklop, het stuk was verkocht. Uw naam v. d. Wellen Nooit van gehoord, mompelde men. In het zaalhoekje zat de grijze vrouw nog steeds in dezelfde houding. Haar doorstroom de echter thans plotseling een gevoel van warmte, van dankbaarheid en innige vreugde. Haar zoon beroemd, beter en hooger aange slagen dan Meermans en Rinssum. En het geld was er. Aan de woning van den heer Jelgersma belde dien avond een man. Hij heet v. d. Wellen, zegt ie, zei de meid Flevo - Nieuws. Zondag a,s. twee wed strijden thuis. Om 12 uur speelt Flevo 2 tegen Strandvogels 3; en om 2 uur speelt Flevo 1 tegen Strandvogels 2 De opstelling is als volgt: Flevo 2 - Strandvogels 3 te 12 uur: J. Lutjeboer Punter C. Marion D. de Jong Koshuizen J. de Vos M. Klomp, van Twello, E. Schoneveld, P. Schoneveld, Lubbes. Reserves J. Thijs; N. v.d. Schild Flevo 1 - Strandvogels 2. 2 uur: Por Jb. v.d. Laan N.N. Heijnen, Voeten, Toebak v. Wingerden, W. v. Vliet, Jendseak, de Geus, E. v.d. Laan Reserve Pille. In den Donderdagavond gehouden le denvergadering is o.m. besloten dat door Flevo met twee elftallen zal wor den deelgenomen aan de Gouden Kruis wedstrijden van de N.H.V.B. Burgerlijke Stand Medemblik met inbegrip gedeeltel. Wier ing er meer. week 4 t.m. 10 Jan. 1935 Geboren Hendrina Frederika doch ter van Hendrik J. Bos en Niesje G. J. Riesebos. Ondertrouwd: Cornelis Mul en Corne lia Verlaat, beiden alhier. Autobusdiensten in en nabij den Wieringermeerpolder. Behandeling in den Raad van State. De Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, heeft een aantal beroepen behandeld, o.a. van de Nederlandsche Spoorwegen, de gemeen tebesturen van Den Helder en Anna Paulowna tegen een besluit van Gede puteerde Staten van Noord-Holland, waarbij aan de Wesfriesche Autocar- Onderneming (W'.A.C.O.) te Hoorn ver gunning is verleend voor het exploi- teeren van autobusdiensten in en na bij den Wieringermeerpolder. Voorts eenige beroepen van denzelf den aard inzake verleende vergun ning aan de Hollandsche Autobus On derneming te Noord-Scharwoude. Mr. De Bruyn trad op namens de Ne derlandsche Spoorwegen. Wat de dien sten der W.A.C.O. betreft vroeg pl. een vervoerverbod tusschen de eindpun ten van eenige lijnen, die concurree- rend zijn met de Spoorwegen. Ook ten aanzien van eenige lijnen der H.A.B.O. vroeg pleiter vervoerverboden en voor andere weigering der vergunningen. Namens de wed. Spaans, eerste con- cessionaresse in het Noordhollandsche polderland, trad op mr. N. J. v. Leeu wen, die betoogde, dat voor deze onder iheming geen bestaansmogelijkheid meer blijft onder den nieuwen toe stand. Dr. I. H. J. Vos verdedigde de belan gen van de W.A.C.O. Hij betoogde, dat er geen speciaal spoorwegbelang be staat, maar dat alleen het algemeen belang den doorslag -moet. geven. De bedoeling is, dat de autobussen van de W.A.C.O., die uit hoofdzaak, in het le ven is geroepen, de kleine plaatsen ver bindt, waarbij geen concurrentie plaats heeft met de spoorwegen. Tus schen de autobusondernemers zal het tot samenwerking komen. Mr. J. A. C. Buiskool trad voor de H.A.B.O., die voor iedere lijn op de za kelijke bezwaren antwoordde. De Kroon zal in deze zaak later be slissen. Eenige goede gebruikte TE KOOP waarvan één compleet met lamp. Zeer billijke prijzen. GARAGE BRUGSTRAAT. Telef. 7. MIDDENMEER. en wil meneer zelf spreken. Ja, ik kom. 't Is in orde. Notaris Jelgersma liet den vreemdeling in de wachtkamer. En is alles gegaan volgens de afspraak? Jawel, meneer, tachtig gulden. De men- scher. konden hun ooren niet gelooven. Ja, ja, dat doet er niet toe, hier is het geld en neem dat dingetje ook mee. Neen, ik wil 't niet in huis hebben. Tracht er in een andere stad, hier ver vandaan, nog een paar gulden van te maken of hang het thuis bij jezelf op. Mijn wenschen gaan heelemaal niet naar dat schilderijtje uit. Nou meneer, wel bedankt, zei de man on derdanig en tikte tegen zijn hoofd. 't Is goed, bonjour. Meneer Jelgersma belde zijn vriend Kooten op. Frits, Peter's stukje heeft tachtig pop opgebracht. Mooi en alles naar wensch verloopen Ja. Eenige dagen later luisterden de beide vrienden naar mevrouw Landman, die met van aandoening trillende stem vertelde van het werkje van haar jongen, dat zooveel waard bleek te zijn en ze zeiden niet zoo ver baasd te zijn, want ze hadden immers altijd een heel goed en talentvol schilder in den jongeman gezien. h rzöï aaneesrhr maar, houder of Pvon t* yi

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3