pürolMI1 oaar de Persil-Klankfilm G r a t i s Persil - Klankfilm Maandag 28 Jan.as. Gratis vervoer U gebrand t JieAmjdüvtm kou IV O m POvan30ct. verzacht- geneest. "toicut TJlyrJinrdt-maakiAgoed" Vv^ rede beloofd, doch zeer invloedrijke kamer leden zijn er tegen en er komt niets. Wij loo- pen tegen een muur, omdat de regeering niet durft. Wij moeten overal invloed uitoefenen waar wij kuniien. Als overal de loonen gingen da len, zooals in het landbouw- en veehouders- bedrijf, zou het in een goede richting gaan. Een factor voor de boerenstand is van veel belang, n.L de loonen in de werkverschaffing, welke te hoog gesteld worden, in vergelijking met de loonen voor de arbeiders in het boe renbedrijf. Wij moeten alles probeeren om de pachtprijzen te doen dalen. De hypotheeken zijn ook veel te hoog. Deze zijn genomen in een gunstigen tijd en nu blijven deze het zelfde. De hypotheekhouder ontvangt dus veel meer, gerekend naar de tegenwoordige tijdsomstandigheid, dan hem feitelijk toe komt en de hypotheeknemer is veel minder in staat aan zijn verplichtingen te voldoen. De crisismaatregelen komen ten deele ten goede 'aan de verpachters, en dat moet niet. De rentevoet dient verlaagd te worden. Dit zien wij toch ook gebeuren met de verschil lende gemeenten in ons land. De belasting van f 1.50 op 100 K.G. veevoer is onjuist, al mag men niet vergeten, waarom die maatregel is genomen. Men moest voor de rogge verbouwers op de zandgronden wat doen, alsmede voor de pluimveehouderij ten behoe ve van de export. Vast staat echter, dat de veehouders uit hun verliezen steun moeten geven aan ande ren. Het is de veehouders in alles tegengeloo- pen. De varkensprijzen gingen steeds omlaag en ook de boterprijs daalde voortdurend, maar zooiets kan nog de regeering, nog iemand anders voorzien. Over de heffiing van invoerrechten op graan zijn in ons land in landbouwkringen de meeningen verdeeld. Van de kleine boe renstand in ons land leeft 70% op de zand gronden en men kan deze niet in den steek laten. Toch moet er een oplossing komen. Spr. besprak de maatregel, die „Landbouw en Maatschappij" voorstaat. Zij wil f 5 laten opbrengen door hen, die buitenlandsch krachtvoer koopen, doch in deze maatregel zit een addertje onder het gras voor de grasboeren. Spr. ontwikkelde dit nader. De eenzijdige graslandbouwers leggen met die maatregel het loodje. In dit opzicht, aldus spr. hebben wij met de varkensexport reeds leergeld be taald, omdat de verwachte prijsstijging ach terwege bleef. Het verschil, dat er nu is met de f 1.50, blijft ook bij de f 5. Het hoofdbestuur is dan ook tot de conclusie gekomen, dat men dien weg niet uit moet. Het hoofdbestuur oordeelt, dat de produc tie beperkt moet worden, omdat wij de ge weldige verliezen voor de boteruitvoer naar Engeland niet langer kunnen dragen. Ons pro duet moet door beperking hooger in prijs worden. Bij het vleesch kunnen wij de prijs doen stijgen, door op de binnenlandsche markt minder aan te bieden. Ik hoop, zegt spreker, dat verschillende menschen, hier aanwezig, hun grieven over de Crisismaatregelen naar voren zullen bren gen, en ook, zoo deze er zijn, over de hou ding van het Hoofdbestuur, maar dat wij met elkander in alle kalmte deze zaken gaan bespreken, dan kan ik hierover mijn rapport uitbrengen aan het Hoofdbestuur en kunnen hieruit conclusies worden gevormd. Hierna werd een half uur gepauseerd om de aanwezigen gelegenheid te genven met eikander besprekingen te houden en zoo noo- dig vragen te formuleeren om deze monde ling of schriftelijk in te dienen. De heer De Veer, Schagen zet het stand punt van Landbouw en Maatschappij uiteen, wat betreft een invoerheffing van f 5.- op buitenlands graan. Spr. brengt hulde aan het Hoofdbestuur van de Holl. Maatschappij van Landbouw voor hun werk, wat steeds is ge daan in het belang van den boerenstand. Het Hoofdbestuur wil feitelijk hetzelfde als Landbouw en Maatschappij, evenwel langs een andere weg. Spreker zegt dat hij vrees koestert ten aanzien van het door den heer Huisman is medegedeeld betreffende de be perking van de varkens. De heer De Veer zegt dat dit niet zal brengen, wat de heer Huisman zich daarvan voorstelt. De melk, die geproduceerd kan worden, is veroorzaakt door de lage voederprijzen. Hierdoor is de overproductie ontstaan. Als nu de graanrech ten verhoogd worden zal men uit den aard der zaak vanzelf tot beperking overgaan. Onze melk moet geproduceerd worden van onze weilanden. Uit de verhoogde invoerrech ten kan dan de zuivel gesteund worden. Hier mede zullen zich wel veel moeilijkheden voor doen, vooral op bedrijven welke veel meer vee houden dan hun graslanden toelaten, wat vooral in den omtrek van de groote ste den het geval is. De berekende opbrengst b.v. van boeren rondom Amsterdam is bijna hetzelfde als hier, maar zij genieten veel meer uit het z.g. zuivelpotje. Als wij de graanrech ten gaan verhoogen krijgen wij een belang rijke kans om onze Nederlandsche bodem meer productief te maken. De heer A. van der Sluijs, St. Maartensvlot- brug, merkt op dat de heer Huisman in den aanvang heeft gesproken dat men trouw moet blijven aan zijn organisatie. Dat er evenwel leden zijn welke bedanken voor het lidmaat schap, wijt spreker meer aan armoede dan aan gemis aan organisatiegeest. De heer A. Appel, St. Maartensbrug vraagt of het niet goed zou zijn dat de Regeering de gouden standaard los liet en de gulden hier door in waarde liet dalen. Alle landen om ons heen hebben dit reeds gedaan en spr. is van meening dat dit bevorderlijk zou zijn voor den veehouderij en de landbouw. De heer P. Vries zegt een gevoel te hebben dat de regeering de boerenstand steeds te genwerkt en de handel beschermd. Wij kun nen ons rundvleesch niet verkoopen op de markt en toch wordt er b.v. uit Denemarken bevroren vleesch ingevoerd. De heer G. van der Sluijs had de vraag gesteld hoe de meening was van het Hoofd bestuur betreffende de maatregel der regee ring om kleine boeren, welke noodlijdend zijn, in de werkverschaffing te plaatsen. Deze menschen kunnen in hun bedrijfjes niet ge mist worden en toch moeten zij een paar dagen in de werkverschaffing en men moet zich dan thuis maar zien te behelpen. Spr. vraagt of het niet veel beter zou zijn deze,] menschen in de Rijkssteunregeling op te ne men. De heer Huisman antwoordt de heer De Veer dat de weg van Landbouw en Maat schappij veel riskanter is dan van de Holl. Maatschappij van Landbouw. De heer De Veer heeft gezegd dat er zoo veel mogelijk geproduceerd moet worden, iets, wat ik ge heel met hem eens ben. Maar wij moeten een loonende toestand scheppen voor de Nederlandsche producent en daar is het eenige middelbeperking. Dat kost niets en het is de voorzichtigste weg welke wij voor staan. Omtrent het door den heer A. van der Sluijs aangevoerde bedanken van leden uit armoede, zegt spr. dat hij dat drommels goed weet. De f 5.- contributie is voor een boer soms heel heel bedrag. Maar de afdeelingen kunnen hier veel in tegemoet komen, door de contributie in termijnen te innen. Elk ge val kan afzonderlijk beoordeeld worden. De heer Appel wil de gulden in waarde la ten dalen, zegt de heer Huisman. Persoonlijk is spreker hiervan een voorstander. Maar als de regeering de gulden b.v. 40% laat dalen, is het de vraag of de prijzen in eenzelfde tempo zouden stijgen. Het is een zeer inge wikkeld vraagstuk. Wij zijn met onze buiten - landsche handel geheel gehouden aan de vastgestelde regeeringsprijzen. Als de regee ring dus deze prijzen met 40% zou willen ver hoogen zou een dergelijke maatregel, om de gouden standaard los te laten, wel goed zijn. De heer Vries heeft gesproken over tegen werking der regeering, b.v. door invoer van bevroren vleesch. Ja, zegt de heer Huisman, schijnbaar is dit zoo, maar dat zit in handen van den handel en dat zijn gladde menschen. Denemarken heeft alleen zuivel om uit te voeren en als wij geen vleesch wenschen in te voeren, verbieden zij weer de invoer van landbouwwerktuigen enz. Een gevolg dus van handelsovereenkomst. Tegenover de gladde handelsmenschen, welke ik zooeven noemde, moeten wij goede woordvoerders stellen, wel ke onze belangen kunnen verdedigen. Omtrent de vraag om kleine boeren niet in de werkverschaffing te plaatsen, maar op te nemen in de Rijkssteunregeling, zegt de heer Huisman, dat duizende kleine boeren en land bouwers in de werkverschaffing worden ge plaatst. Dat vinden wij niet goed, zegt spr. Wij zouden willen dat de arbeiders uit de steden, welke in steunregeling zijn opgeno men, in de werkverschaffing werden ge plaatst. Men moet niet vergeten dat slechts 10% van de werkloozen in de werkverschaf fing zijn en de andere 90% in de steunrege ling. De kleine boeren zouden wij een toeslag willen geven en bij hun zoo weinig mogelijk beperken. Er is ook nog een vraag ingekomen waarom er een heffing op de veekoeken is gekomen. Dit was om de oliefabriekanten te bescher men tegen de importeurs van buitenlandsche veekoeken, welke hun handen geheel vrij hadden. Wij hebben er hard tegen gevochten, maar konden er helaas niets tegen doen. Verder deelde de heer Huisman op een in gekomen vraag, betreffende kalvertoe wij zing, mede, dat er een beperking komt van 30.000 kalveren. Voor Noord- en Zuid-Holland was de beperking het vorige jaar onbillijk. De beslissing voor dit jaar is gevallen. Voor Zuid- Holland is dit 170 minder dan in 1934 en Noord Holland heeft er 2000 bij gekregen, wat dus een bevestiging is dat wij in 1934 onbillijk zijn behandeld. Verschillende vragen werden nog gesteld en door den heer Huisman naar genoegen beantwoord. Tusschen de heeren De Veer te Schagen en G. Appel, Burgerbrug, ontspon zich een lang durig debat over de inzichten van de Holl. M. v. Landbouw en Landbouw en Maatschap pij, betreffende f 1.50 of f 5. invoerrechten op graan. De heer De Veer noemde de ziens wijze van de Holl. Mij v. Landbouw een standpunt van zachte dokters maken stin kende wonden, waarop de heer Huisman rea geerde dat het het standpunt van Landbouw en Maatschappij dan zou zijn als een dokter die bij een patiënt geroepen wordt en tot de conclusie komt dat het maar het radicaalste middel om „de patiënt direct maar af te ma ken De Holl. Mij van Landbouw wil met alle voorzichtigheid probeeren de patiënt te redden en hem weer gezond aan de samen leving af te leveren. Dit zal evenwel niet zoo direct gaan en wij moeten de werking van verschillende aanbevolen middelen, (zooals beperking van varkens) eerst afwachten. De heer De Veer zegt dat door het gespro kene van hem men niet den indruk moet ves tigen dat hij hier staat als propagandist voor Landbouw en Maatschappij. Niets is minder waar, daar spreker steeds was en nog is een volbloed lid van de Holl. Mij van Landbouw, een lichaam waar onze vaders ook reeds lid van waren en welke veel goeds tot stand heeft gebracht. Echter kan men met enkele inzichten wel eens van meening verschillen en het spijt spreker dat b.v. de heer Appel, welke hetzelfde beoogt als hij, zijn uiteenzet tingen niet begrijpt. De vergadering begon inmiddels te verloo- pen daar verschillende bezoekers op hun uur werk keken en tot de ontdekking kwamen dat hun werk op de boerderij hun riep. De Voorzitter dankt den heer Huisman voor zijn duidelijke en aangename wijze van uit eenzetting van verschillende vragen en voor zijn gegeven inlichtingen en de aanwezigen voor de prettige wijze waarop de besprekingen zijn gevoerd. Voor de Voorzitter de vergadering sluit zou de heer Huisman toch gaarne een uitspraak wenschen van de aanwezigen wat betreft het standpunt van de Holl Mij. van Landbouw (beperking van varkens en geen verhoogde graanrechten) en het standpunt van Land bouw en Maatschappij (verhoogde graan rechten tot f 5. De Voorzitter van de afd. Helder maakte bezwaar tegen een dergelijke uitspraak, daar een uitspraak van b.v. 7 of 8 leden dezer af- deeling, toch niet als een uitspraak van de af deeling kan zijn welke 90 leden telt. De heer Huisman antwoordde dat dit ook niet de bedoeling is. Spr. wenschte alleen het gevoelen te kennen van de hier nog aanwe zigen, hoewel het hem spijt dat reeds zoove- len zijn vertrokken. Ten slotte werd verzocht dat degene welke de gevolgde weg van de Holl. Maatschappij van Landbouw goedkeurden, zouden opstaan. Aan dit verzoek werd door 45 personen vol daan. Een zelfde verzoek om op te staan voor hen,welke het met de zienswijze van Land bouw en Maatschappij eens waren, had tot gevolg dat 17 personen zich van hunne zetels verhieven. De Voorzitter hoopt en vertrouwt dat een ieder tevreden is met het verloop der verga dering, spreekt den wensch uit dat spoedig voor de boeren en voor een ieder een betere tijd zal aanbreken, dankt allen nogmaals voor [hunne belangstelling en sluit de vergadering. Nederlandsche Veehouderij - Centrale. Inlevering van rundvee en teeltbeperking. Hoewel sedert 12 November j.1. reeds ongeveer 90.000 runderen door de Ne derlandsche Veehouderij-Centrale zijn afgenomen, werd tot heden nog niet door alle veehouders gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid tot leve ring van runderen aan de Nederland sche Veehouderij-Centrale. Gelijk reeds eerder bekend is gemaakt, zal na 1 April a.s. de gelegenheid niet meer aanwezig zijn runderen ter leve ring. op te geveï,^. Heeft op deze datpm de opgave nog niet plaats gevonden*, zoo zal aangeno men worden, dat de Jjfctrokken veehou deer er de voorkeur aan geef., Jat de toewijzing van kalveren 1935 wordt verminderd met het aantal niet gele verde dieren. Deze toewijzing zal thans spoedig kunnen plaats vinden. Het aantal der runderen, die op 't oogenblik der toe wijzing nog niet ingeleverd is, zal voorloopig worden afgetrokken van het aantal toe te wijzen kalveren. Al naar gelang de levering plaals vindt, zal de toewijzing worden aangevuld. Het is echter van belang, dat men reeds dadelijk in het bezit komt van de definitieve toewijzing Aan rund veehouders, die nog geen ,of nog niet voldoende runderen hebben geleverd, wordt derhalve aangeraden, de runde ren, welke zij nog wenschen te leve ren, ten spoedigste ter levering op te geven. Wenscht men. in verband met bijzondere omstandigheden, nog niet dadelijk te leveren, zoo kan zulks op de aangifte kaart vermeld worden Met dezen wensch zal bij de afname rekening worden gehouden. LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. HET TEELTPLAN 1935. Steun voor tarwe en peulvruchten verlaagd. Het groot belang voor de landbou wers om, in verband met de vaststel ling van hun teeltplan, tijdig op de hoogte te zijn van de teeltregelingen en richtprijzen voor de Akkerbouwge wassen, welke zullen gelden voor den oogst 1935, heeft de Minister van Eco nomische Zaken doen besluiten thans mededeeling te doen van (maatrege len, welke de Regeering voor den oogst 1935 voornemens is te treffen. Het spreekt vanzelf, dat, wanneer zich wijzigingen in den toestand voor doen, dit voor de Regeering aanleiding kan zijn de richtprijzen te herzien. Wat betreft de tarweteelt, evenals het vorig jaar zal wederom 1/3 gedeel te van het bouwland met tarwe mo gen worden beteeld. Een uitzondering hierop wordt ge maakt ten aanzien van bedrijven met ten hoogste 1 y2 H.A. bouwland. Het is toegestaan op deze bedrijven telken jare ten hoogste y2 H.A. tarwe te be telen, dus op een bedrijf met 1 H.A. bouwland zal Vo. H.A. tarwe mogen worden gezaaid. De richtprijs voor de tarwe van den oogst 1935 is bepaald op f 10.- per 100 Kg., vereend volgens dezelfde grond slagen als tot dusver. De teelt van de andere granen en de peulvruchten is niet aan beperkin gen onderworpen. Het bestaande systeem van toesla gen voor rogge, gerst en veldboonen, met dien verstande dat de teler hier voor zal ontvangen een prijs liggende tusschen f 8 en f 9 per 100 Kg., blijft ge handhaafd. De richtprijs van groene erwten, waaronder begrepen kroonerwten, blauwpeuierwten en Wijcker vale erw ten is bepaald op f 9 per 100 K.G. van Schokker erwten, lange en ronde bruine boonen, platte capucijners, Hoornsche zoowel als Mansholtcapu- cijners, rozijn- of wel grauwe erwten op f 10.50 per 100 Kg. en van witte boonen op f 15 per 100 Kg. Het (maximaal voor consumptie aardappelen toe te laten areaal is be paald op 100.000 H.A. Voor het telen is een uitpootvergunning vereischi, waarvoor een teeltheffing van f 30 per H.A. is verschuldigd. Deze teeltheffing is niet verschul digd, wanneer men niet meer dan 5 Are verbouwt, terwijl gij de be rekening van de teeltheffing voor elk toegestaan oppervlak een oppervlak van 5 Are wordt afgetrokken. Voor niet op de consumptiemarkt te plaatsen aardappelen is wederom denaturatie mogelijk, de grootte van de denaturatievergoedingen kan nog niet worden vastgesteld. De uitpoot van fabrieksaardappelen wordt niet meer geregeld aan de hand van de teelt in voorgaande ja ren, doch naar het bedrijfstype. De totale hoeveelheid garahtiebie- ten is wederom vastgesteld op 1540 millioen Kg. De toewijzing zal echter anders ge schieden dan voor den oogst 1934. De telers zal worden toegewezen 3/4 ge deelte van de garantie waarvoor ze volgens hun bietenverleden in aanmer king zouden komen, terwijl 1/4 gedeell te over de districten onder de aan vragers zal worden verdeeld, waarbij rekening zal worden gehouden met het bedrijfstype. Voor bedrijven met een maximum bouwlandoppervlakte van 2 H.A. zal garantie kunnen worden gegeven voor een hoeveelheid overeenkomende met de opbrengst van H.A. bouw land. De garantieprijs voor de bieten is, geleverd op de gebruikelijke condi ties aan grootscheepsvaarwater en van gemiddeld suikergehalte, vastge steld op f 10 per 1000 Kg', netto. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. SCHAGEN, 24 Jan. 1935. Op de ge houden weekveemarkt waren aan voer en prijzen als volgt 20 Paarden f 150-f 375 6 Geldekoeien (mag.) f 70- f 130 25Geidekoeien (vette) f 150-240; 18 Kalfkoeien f 140-f 180 40 Vaarzen .niet voor den handel) 76 Nuchtere kalveren f 4- f 12 74 Schapen (vette) f 14-f 18 80 Overhouders f 8-f 12 2 Bokken en Geiten f 1.50-f 2-50 22 Varkns (mag.) f 14-f 22 35 Varkens (vette) per Kg. 33-34 cent 146 Biggen f 7-f 14 10 Konijnen f 0.25-f 1.25 21 Kippen 40-75 cent. m hoofd en neus door inademing der geneeskrachtige dampen van r\IN DOOZEN Wat Mljnhardt maakt is goed N.H.V.B. - OVERZICHT. Eerste klasse D. H.R.C. III bracht e bezoek aan Helder- sche Boys en waar de benjamins zich de laatste tijd voorbeeldig hielden, beteekende dit geen gemakkelijke opgaaf voor de rood- jakken. Zij waren echter volkomen op hun qui vive en klopten de gastheeren met 0—3. Even later zou blijken hoe nuttig dit resul taat voor de Racers was, want Petten, dat bezoek van Helder Hl had en voor een goe de 5—3 overwinning zorg droeg, blijft hen op de voet volgen. Het heeft er nu veel van weg, dat het ten slotte tusschen de beide leidende ploegen zal gaan. Watervogels behield echter ook nog haar kleine kans, dank zij de magere 10 zege, op het bezoekende J.V.C. behaald. Van de Julianadorpers inmiddels geen slecht resul taat. Wieringerwaard, dat bij M. L. D. op bezoek was, kon natuurlijk winnen, doch een 70 nederlaag hadden we voor de „luchtvaarders" niet verwacht. De stand is hier thans gesp. gew. gel. verl. v.-t. pt. H. R. c. in 13 7 4 2 34-19 18 Fetten 13 7 4 2 37-26 18 Watervogels 15 6 5 4 28-34 17 Held. Boys 14 6 3 5 37-32 15 Wieringerwaard 13 6 2 5 35-24 14 Schoorl 13 6 2 5 34-33 14 Helder Hl 14 6 1 7 41-44 13 Succes II 12 5 2 5 29-30 12 J. V. C. 12 2 6 4 22-30 10 M. L. D. 13 0 1 12 21-46 1 FLEVO NIEUWS. O.K.B. 1—Flevo 1 4—4 Twisk 2—Flevo 2 9-0. Op een glibberig terrein, maar toch nog vrij goed bespeelbaar hebben de Flevomenschen van het eerste elftal tegen O.K.B. 1 gelijk gespeeld. Het was een dag van pech, ten eer ste werd met invallers gespeeld, en ten twee de werden ettelijke kansen gemist, bovendien een tweetal doelpunten niet toegekend we gens gevaarlijk spel. 0.i. heeft de scheids rechter hier wat al te krap bij gekeken, al thans bij het tweede niet-toegekende doel punt, daar de simulatie van O.K.B.-doelman er dik bovenop lag. Als men voor dergelijke glibberige doelen zooals er bij O.K.B. Zondag waren de keeper onderste boven loopt is dit niet meer als een ongelukje, zoo leek het ons tenminste. Keeper van Vliet heeft Zondag wel zijn al lerslechtste vorm gehad van dit seizoen. Hij heeft dan ook minstens drie doelpunten la ten gaan die gemakkelijk houdbaar waren. Het tweede van Flevo werd met sprekende cijfers door het sterke Twisk 2 met 90 ge klopt. Ze speelden echter maar met 10 man. Een tweetal spelers was zonder opgaaf van reden maar weggebleven, wat van weinig sportief gevoel getuigt. De nieuwe doelver- dediger heeft ondanks het hooge doelpunten- cijfer goed voldaan. De verdere uitslagen in de afdeeling van Flevo I waren Berkhout 2— M.F.C. 3 2—2 V.C.L. 1—Strandvogels 2 66 Schellinkhout 1—Hauwert 1 0—6. De stand in deze afdeeling is gesp. gew. gel verl. pt. v.cx. 13 8 3 2 19 Hauwert 1 13 8 2 3 18 Flevo 1 11 5 4 2 14 Strandvogels 2 11 5 3 3 13 Berkhout 2 9 3 2 4 8 Andijk 3 10 4 0 6 8 M. F. C. 3 9 2 3 4 7 O. K. B. 1 13 2 4 7 8 Schellinkhout 1 11 1 2 8 4 Uit dezen stand blijkt dus de kansen op het kampioenschap voor Flevo I nog niet ge heel verkeken te zijn. In herinnering zij ge bracht dat nog altijd een protest hangende is tegen de wedstrijd in Schellinkhout, waar van de behandeling reeds éénmaal is uitge steld. De N.H.V.B.-protestmolen maalt wel langzaam. Het protest werd ingediend 11 No vember 1934. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. HONDENBELASTING. De Burgemeester van Wieringen herinnert de houders van honden aan hunne verplichting tot het doen van aangifte voor de hondenbelasting, welke behoort te geschieden in de maand Januari ten kantore van den gemeente-ontvanger, bij gebreke waar van tegen de nalatigen, onverminderd hunne verplichting tot betaling dei- belasting, proces-verbaal zal worden opgemaakt. De betaling der belasting moet tegelijk met de aangifte geschie den. Wieringen, 21 Januari 1935. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. Ondergeteekende voelt zich gedron gen langs dezen weg nog eens zijn har- telijken dank te betuigen aan 'hen, die Zondagjniddag zoo spontaan hebben medegewerkt, als ook aan hen, die door hunne tegenwoordigheid blijken van belangstelling toonden bij het her denken van zijn 12jarig ambtsjubi leum. In het bijzonder zijn dank aan den heer Bosker voor zijn keurige or ganisatie. Zij zijn ervan verzekerd, dat zij dien dag voor hem en de zijnen tot een onvergetelijken hebben ge maakt. L. C. KOLFF, Burgemeester van Wieringen. Wielerbaan „Wieringen." De Wieier baan nadert al meer haar voltooiing Keurig worden nu de bochten er in gelegd, en het geheel geeft een goeden indruk. Geen wonder dat nu uit de omstreken al renners komen opdagen die gaarne op de baan willen starten» o.a, uit Den Helder, Groningen, Sneck en ook zijn er reeds 2 uit Brabant ge weest, die te kennen hebben gegeven, graag te willen starten. Niet te verge ten de jongens der Race Club „Wierin gen". In begin der maand Mei as. hoopt de Directie haar haan te openen met Sprints-, Koppel-, achtervolging» jacht- en afvalraces. Deze wed strijd zal dan worden geleid door be kende figuren uit de wielersport. Zoo dat. wanneer alles naai- wensch gaat,, de races hier straks een heele drukte kunnen geven. Wanneer het beton- storten begint komen we er nader op terug. Gezien het enorme succes, dat wij te Wieringen met onze bereikten, hebben wij besloten nog één extra voorstelling te geven en wel op des avonds te 8.15 uur in CINEMA DE HAAN, HIPPOLYTUSHOEF. Gratis plaatskaarten hiervoor zijn verkrijgbaar op Zaterdag 26 Januari van 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. in Café de Haan, Hippolytushoef. Teneinde het onze bezoekers zoo gemakkelijk mogelijk te maken, hebben wij besloten gratis autobussen te laten loopen. De stopplaatsen zullen zijn Den Oever Café Plooij Oosterland Café Klein; Slootdorp Hotel SmitDe Haukes Postkantoor Westerland De School. Te circa kwart voor acht zullen de bussen bij bovengenoemde plaatsen stop pen. De door U nog af te halen entréekaarten voor de Persil-Klankfilm gelden tevens voor gratis toegangbewijzen in een der autobussen. Zorgt spoedig voor uw gratis plaatsbewijzen, teneinde teleurstelling te voorkomen. Alléén toegang voor Huisvrouwen en jonge Dames. De Persil - Klonk film wordt U gepresenteerd door E. Ostermann Co's Handel Mij. N.V, te Amsterdam.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2