Nederlandsche Veehouderijcentrale. VOETBALUITSLAGEN K. N. V. B. BERTUS MUNTER, BIJ AANKOOP VULPEN GRATIS. BOSKER'S BOEKHANDEL PROPAGANDA - AVOND NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. den al scheldend de zaal met de bedrei ging, niet weer te zullen keeren, in dien de voorzitter de vergadering niet beter kon leiden. De voorzitter bleef nog eenigen tijd met enkele Raadsleden en een wethou der aanwezig. Wegens onvoltalligheid moest de vergadering tenslotte gesloten worden, zoodat ook nu niet kon worden over gegaan tot het behandelen der gemeen te-begrooting. EEN INWONER VAN MUIDEN ZOEK. De ongeveer 50-jarige G. R., timmerman en aannemer te Muiden, is al acht dagen zoek. Hij had in uitvoering het bouwen van vier woningen nabij de Hakkelaarsbrug, op den weg naar Muiderberg. Den 25en Januari heeft hij zijn woning verlaten en daags daarna is aan de arbeiders, die werkzaam zijn aan bo vengenoemd bouwwerk, het weekloon niet uitbetaald. Niettemin zijn die arbeiders j.L Maandag weer aan het werk gegaan, maar in den loop der vorige week werd toch het werk stilgelegd. De vrouw van R., die in volslagen onwetendheid verkeert, betreffende de ver blijfplaats van haar man, heeft de politie er in gekend en het gevolg van een en ander is, dat opsporing en aanhouding van den ver miste wordt gevraagd. Bezwaren tegen tolheffing. „Minister zal bezwaren ernstig overwegen. De minister van Waterstaat ad. int., dr. H. Colijn heeft Zaterdag in audi ëntie ontvangen den commissaris der Koningin in Gelderland, jhr. Van Nis pen tot Pannerden en L. B. Keurschot, en de burgemeesters van Nijmegen en Arnhem. De minister heeft deze delegatie in de gelegenheid gesteld, hun bezwaren tegen het wetsontwerp inzake de tol heffing op de bruggen over de groote rivieren uiteen te zetten en heeft voorts toegezegd, deze bezwaren ern stig te zullen overwegen. Voorts heeft de Minister toegezegd, dat binnenkort een hoofdambtenaar zich namens de regeering in verbin ding zal stellen met besturen van de de provincie Gelderland en de betrok ken gemeenten, teneinde gegevens te verzamelen betreffende de bruggen te Nijmegen. Arnhem, Westervoort en bij Katerveer. IN- EN UITVAL. De landbouwdeskundige hield vurige rede. „En" zei hij „wanneer wij alles hebben uitgegeven wat wij ontvangen, wanneer wij op den rand van een bankroet staan, wanneer wiji gedwon gen zullen zijn het voedsel van onze varkens te eten, wat moeten wij dan doen Een stem uit de zaal „De varkens opeten BUITENLANDSCH NIEUWS. Spanje. DE KOUDE TEISTERT DE SINAASAPPELS. Groote werkloosheid het gevolg. De buitengewone koude, welke sedert meer dan acht dagen in geheel Spanje heerscht, heeft volgens de voorloopige schattingen on geveer 80% van den sinaasappeloogst in de provincie Valencia vernietigd De schade, welke ook andere plantages heb ben, wordt geschat op tientallen millioenen peseta's. Aangezien de oogstwerkzaamheden zijn stop gezet, waardoor ook de transport- en verpakkingsindustrie worden stilgelegd, ko men 150.000 a 200.000 arbeiders zonder werk. De misère is groot, daar reeds in de beide vorige winters groot nadeel werd ondervon den door de buitengewoon hevige koude. In de buurt van Lerida werd een tempera tuur geregistreerd van 26 graden beneden het vriespunt. Bij Segovia is een goederentrein ontspoord, Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Bij Santander werd een werkman door een lawine verrast en bedolven. Een buitenkansje dat uit de lucht kwam vallen. De verzekeraars van het goud, dat onlangs uit een vliegtuig van de Hill man-lijn viel en op Franschen bodem gevonden werd, hebben besloten, den vinder 10 pCt. van de waarde van het goud of ongeveer 2300 pond Sterling uit te keeren in plaats van 1000, oor spronkelijk als belooning uitgeloofd. De belooning gaat naar de eigenlijke vindster van het goud, piadame Dion, de vrouw van een werkloos stoelen maker. Zij heeft vier kinderen en is fabrieksarbeidster. De verradelijke bloemen Zij spelen een dievenbende in handen der politie. Eenigen tijd geleden werd bij een ju welier te Kopenhagen ingebroken en voor een waarde van 10.000 kronen ontvreemd. Enkele bloemen. die de dieven hadden achtergelaten, werden herkend als te zijn gestolen uit een au to. Het signalement van den dief hier van was bekend, zoodat deze kon wor den opgespoord. Hij bekende schuldig te zijn aan den juweelendiefstal en noemde ook de namen van zijn beide medeplichtigen. Het bleek, dat alle drie behoorden tot een bende, die reeds meer dan 300 diefstallen op haar geweten had. De politie arresteerde reeds twaalf personen, die allen heb ben deelgenomen aan verschillende misdrijven. PROVINCIAAL NIEUWS. Jaarverslag Kamer van Koophandel voor Hollandsch Noorderkwartier ovei* 1934. Het lijkt ons een goede gewoonte van de Kamer van Koophandel te Alkmaar, dat zij haar jaarverslag onmiddellijk na het verstrij ken van een kalenderjaar laat verschijnen. Het thans voor ons liggen verslag over 1934 telt 154 blz. Vrijwel alle beschrijvingen van de verschillende bedrijfsgroepen getuigen van een ernstige ontreddering, terwijl er helaas nog geen symptomen van opleving te consta- teeren vallen. Wanneer wij het verslag doorbladeren treft ons allereerst een overzicht van het gebied der Kamer (38 gemeenten met 164689 inwo ners. Kadastrale grootte in Hectares 99862.2467 met opgave van de in het Handelsregister ingeschreven handelszaken en bedrijven. Na de nieuwjaarsrede van den voorzitter, die in haar geheel is opgenomen, volgen ge gevens inzake de samenstelling der Kamer, het Handelsregister (waaruit o.a. blijkt, dat het aantal ingeschreven zaken in het afgeloo- pen jaar de tien duizend heeft overtreden) verstrekte inlichtingen (totaal thans 73114), contingenteering enz. Vervolgens zien wij beschouwingen over de wegenverbetering, kanalen-aanleg, binnen scheepvaart (door de vlotbrug te Alkmaar passeerden in 1934 totaal 39253 binnenvaar tuigen met een laadvermogen van 2.532.817 tons), luchtvaart etc. Zeer belangwekkend is vooral het overzicht van den handel in zuivelproducten blz. 65-82, waarin ook aan de ontwikkeling van den wereld-zuivel-export een ruime plaats wordt geboden, terwijl tal van statistieken en gra fieken het geheel verduidelijken (de kaas export bedroeg in 1934 totaal 61.186 tons, ter waarde van f 28.066.000). In de blz. 8597 wordt een beschrijving gegeven van den handel in grove tuinbouw producten en bloembollen. Ook aan de overige bedrijfsgroepen als schapenhouderij, wolhandel, pluimveeteelt, marktwezen, seizoenbedrijven, bankwezen etc. etc. kan de belangstellende lezer uitvoerige gegevens in dit verslag aantreffen. Belangstellenden, die een verslag wenschen te ontvangen, kunnen dit, zoover de voorraad strekt, op aanvrage kosteloos bij de Kamer verkrijgen. Een paar mededeelingen uit het verslag willen we nog even weergeven Bloembollencultuur en -handel in Anna Paulowna, Breezand en Koegras. De gewassen waren als volgt Hyacinthen best gewas sanerlngsprijzen. Handel in kleine maten goed, groote maten waren bijna niet te verkoopen deze werden ingenomen door de regeering. Vroege tulpen gewas goed handel kleine maat goed, groote maten van La Reine soor t-en onverkoopbaarwerden ingenomen door de regeering. Late tulpen en darwin best gewas handel in kleine maten vlug met iets verhoogde prij zen. Groote maten gingen niet zoo vlotsane- ringsprijzen. Irissen goed gewas, lage prijzenlater on verkoopbaar. Narcissen goed gewas, saneringsprijzen handel slechtveel door de regeering ingeno men. Crocus (geel) goed gewas, matige prijs. Soort-crocus goed gewas, goede prijs, later oploopend. Scilla's en ander bijgoed, loonende prijs. Gladiolen best gewas, prijzen zeer laag. Veiling Breezand. De omzet der gewone vei ling beliep f 30.000.ingenomen door de re geering f 40.000. In Anna Paulowna bleef dé bollencultuur vrijwel van gelijke omvang. In Koegras is de cultuur hard achteruit ge gaan en werden de bedrijven omgezet in wei land de stand van de gewassen was gelijk aan die in Breezand. Gevischt zeegras in het district der Kamer. Ook in het afgeloopen jaar bleef de ziekte, waarvan reeds in twee jaarverslagen melding werd gemaakt, heerschen. Het onderzoek duurde voort en de resultaten ervan wettigen de hoop, dat de vooruitzichten iets gunstiger zullen zijn. Het is te verwachten, dat het zeegras weer zal herstellen en zich zal weten aan te pas sen. Er zijn dit jaar op Texel en in Wieringen slechts enkele balen geoogst, weliswaar niet van eenige beteekenis voor bedrijf en handel, maar toch te beschouwen als eerste begin van beterschap in de toestand. Overzicht der pluimveeteelt in Noordholland. De pluimveeteelt ondervond in 1934 ge ducht de invloed van de crisis. De export van eieren liep zeer stroef als gevolg van de be talingsmoeilijkheden met Duitschland, onze grootste afnemer. Verder vormde de lage koers van het Engelsche pond een groot be zwaar voor export van eieren naar Engeland, onze binnenlandsche prijzen lagen meestal boven de prijzen, die in Engeland te bedingen waren, zoodat zelfs de toeslag van V» cent per ei, die de regeering bij uitvoer gaf, voor de meeste kwaliteiten nog geen voldoende marge gaf voor een eenigszins loonende ex port. De meeste Noordhollandsche kippeneieren worden in het binnenland geplaatst, alleen van Waterland worden veel eieren geëxpor teerd een deel van het jaar trad Spanje als afnemer van een gedeelte dezer eieren op. Deze uitvoer liep bevredigend. De gemiddelde eierprijzen, die in 1933 reeds aanmerkelijk beneden de 3 cents lagen, zijn in 1934 nog verder gedaald. Als men boven dien in oogenschouw neemt, dat de voerprij- zen heel wat zijn gestegen, voornamelijk door de extra invoerrechten op buitenlandsche granen, dan is het vanzelfsprekend, dat de resultaten van het pluim veebedrijf zich in sterk teruggaande lijn bewegen. Het meeren- deel der pluimveehouders kon dan ook geen winst meer boeken de besten konden er zoo even zuinigjes van leven, velen teerden echter in. Aangezien de extra graanrechten zeer zwaar op de pluimveehouders drukken, omdat men bij het voederen van pluimvee voornamelijk op graan en graanproducten is aangewezen, kwam er een sterke drang op, in het bijzon der uit Noordholland, om een betere com pensatie voor de graanrechten dan de 50 cents per 100 eieren, die uitgevoerd worden, biedt. Een feit is het, dat zonder die graanrech ten de pluimveehouders in het algemeen nog winst zouden maken, maar zulks zou onge twijfeld de met het oog op de moeilijke export noodzakelijk geachte beperking buitengewoon moeilijk maken. De tegenwoordige toestand leidt van zelf tot inkrimping, daar velen vrijwillig, anderen gedrongen, minder pluimvee gaan houden, hetgeen ook duidelijk blijkt uit de afnemen de aanvoeren op de eierveilingen in Noord holland. De piepkuikenfokkers vormen een geheel aparte categorie. Zij, die alleen slachtkuikens aan de markt brachten in het eigenlijke sei zoen (Febr. tot Juli), hebben nog wat "kun nen verdienen, maar op kuikens buiten het seizoen, hetzij eerder of later aangeboden, is geld en bijwijlen veel, verloren, daar de prij zen, die zij konden bedingen, onder de pro ductieprijzen lagen. Reeds eind 1933, toen de teeltregeling be kend was gemaakt, was er dan ook vanuit Noordholland aangedrongen op een gesloten seizoen voor de piepkuikenfokkerij. Jammer genoeg is dat advies niet opgevolgd er is blijkbaar meer acht gèslagen op een tegen gesteld advies van een andere groep van belanghebbenden, n.1. de handelaren en exporteurs in slachtpluimvee. De prijzen he pen echter dit najaar zoo laag, dat de strop voor vele fokkers te groot is geworden, zoo dat zij het bedrijf zullen moeten opgeven. Algemeen verwacht men, dat in 1935 heel wat minder piepkuikens zuhen worden gefokt. De eendenhouderij, die vooral in Water land en op Wieringen nog van beteekenis is, begint zich meer aan de moderne bedrijfs- methodes aan te passen Het heeft lang ge duurd, maar thans vindt de r-ivere Chaky- Campbell-eena in Noordhq&a^T algemeen ingang en heeft men de^£|preeuwkopeenden en de bastaarden vaarw.-- «wmh»ct>i Men is dus blijkbaar, dank zij vooral de crisis, eindelijk overtuigd geworden, dat aan passing en verbetering in dat bedrijf moge lijk en geboden was. Jammer genoeg zijn de prijzen van eendeieren dit* najaar zoo laag geweest, dat van een loonende exploitatie niet gesproken kan worden, ondanks de meer dere eieren die velen raapten. Wellicht zal het nieuwe clearingverdrag met Duitschland dat in ieder geval weer een betere exportmo- geiijkheid opent, nog wat verbetering bren gen en dan zit er voor hen, die het vak ken nen, weer eenig perspectief in. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat het pluim veebedrijf als zoodanig meer en meer in de knel komt. De regeering wil door mid del van de teeltregeling trachten het bedrijf in stand te houden, in Noordholland vinden deze maatregelen in het algemeen echter weinig waardeering onder de pluimveehou ders, hetgeen te betreuren isbeter ware het zich waar mogelijk, aan de nieuwe regeling aan te passen, inplaats van uitsluitend af brekende critiek te leveren. De Nederlandsche Veehouderij Cen trale maak bekend, dat in de week van 24 Febr. tot 2 Maart 1935 op de onder staande plaatsen gelegenheid zal wor den gegeven runderen in de gevraagde soorten aan.te bieden. Dinsdag 26 Februari Purmerend 8—10 Veemarkt. Sneek 8—10 veemarkt. Donderdag 28 Februari Leeuwarden 8—10 veemarkt. Sehagen 8—10 veemarkt. Zaterdag 2 Maart Hoorn 9-11 v,m. bij het abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijg baar zijn bij de districts.secretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Or- ganisaties, moeten vóór Zaterdag lö Febr. 1935 zijn ingezonden bij de Ge westelijke Landbouw-Crisis-Organisa- ties, waaronder de betrokken veehou ders resorteeren. ONS WIERIN GERMEERHOEKJE. SPORT. UITSLAGEN N.H.V.B. ZONDAG 3 FEBRUARI. 1D. Watervogels ISucces 2 5-^0 H.R.C. 3 J.V.C. 2—1 Wieringerwaard I Helder 3 8—2. 2 F. Atlas I D.O.S.K.O. I 5—0 H.R.C. 5 —Texel 2 1—3. 4 G. DirkshornCallantsoog 22 B.K.C. 3 Petten 2 12. 4 H. Atlas 2 Cocksdorp 33 Helder 6 Tex. Boys 51. 4 L. Watervogels 3Helder 7 03 Wierin gerwaard 2—B.K.C. 4 1—0 H. R. C. 7—Held. Boys 40. Adspiranten Helder cBK.C. a 01 H.R.C. c—H.R.C. e 7—4Helder d—H.R.C. d. 3—1. Afdeeling I. 4e klasse. Sehagen B.K.C. 23 Succes Vrone 112 Andijk Nieuwe Niedorp 34 DE VIERDE KLASSERS K. N. V. B. Dat Succes van het bezoekende Vrone zou winnen, was vrijwel vanzelfsprekend De Vro- nianen hadden dan ook zeer weinig plezier van hun Wieringer reisje, daar ze een klin kende nederlaag kregen te slikken van 112. De Successers zijn inmiddels op de tweede plaats terecht gekomen en hebben Texel een duwtje naar beneden gegeven. De beide overige thuisclubs deden het min der goed. Sehagen liet zich door het pittige B. K. C. de eerste nederlaag op eigen terrein toebrengen en wel met 23. Dit had Sehagen nooit gedacht maar de verrassingen blijven niet uit. Andijk moest het afleggen tegen Nieuwe Niedorp en verloor met 34. De Nieu we Niedorpers behouden dus ook nog steeds een klein kansje op de eere-titel. De stand is als volgt gesp. gew. gel. verl. v.—t. pt. Alkmaar 14 8 3 3 32—22 19 Succes 13 8 2 3 53—18 18 Texel 14 7 4 3 38—20 17 N. Niedorp 13 8 1 4 33—27 17 Sehagen 13 5 2 6 34—35 12 Andijk 13 6 0 7 35—40 12 B. K. C. 12 4 2 6 21—30 10 D. T. S. 13 3 2 7 23—35 9 Vrone 11 0 1 10 16—55 1 SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I haar 13e competitiewedstrijd en wel op eigen terrein tegen Vrone I van Sint Pancras. Vrone kwam al met een trillend beentje naar het Succesterrein, zoo vertelde één der Vroni- anen ons, want er werd op een groote neder laag gerekend. Toch is Vrone ons nog niet tegen gevallen, temeer daar zij nu tegen één der zwaarste tegenstanders speelde en toch nog behoorlijk partij gaf al werd zij met groote cijfers geklopt. Te half drie trapt Vrone af onder leiding van scheidsrechter Prins en gaat het spel mooi golijk op en neer. Vrone krijgt de eerste kans om te scoren doordat de Successers slecht wegwerken, doch de kans gaat naast de paal. Aan de andere kant schiet Jan Lont ook precies naast de paal. Succes moest alle zeilen bijzetten de eerste 15 min., want Vrone pakte geducht aan, doch kon het Succesdoel niet vinden. Beter ging dit met de Succes voorhoede, uit een strubbeling voor het V.- doel wist Schmitt de score te openen 1—0. LICHTBEELDEN-AVOND OVER PALESTINA. De afdeeling Wieringermeerpolder en om streken van het Ned. Bijbelgenootschap hoopt a.s. Vrijdagavond 7.30 uur in hét Gymnastiek -lokaal te Middenmeer een propaganda-avond te houden voor het Nede'rlandsch Bijbelge nootschap. Het werk van het Ned. Bijbelgenootschap, dat nog te weinig bekend is, zal U daar wor den uiteengezet en U zult ongetwijfeld als U dat werk leert kennen gevoelen, dat dat werk uw steun en medewerking verdiend. Immers het is het Ned. Bijbelgenootschap dat niet alleen in ons land zorgt voor de Bijbelver spreiding, maar dat vooral ook van belang is voor het zendingswerk, omdat het Ned. Bij belgenootschap telkens weer in een nieuwe taal de bijbel overzet en zoo maakt dat de bijbel kan gebracht worden in de eigen taal aan de heidenwereld, en de bewoner van ons Ned. Oost- en West-Indië. Op deze propaganda-avond zal U tevens vertoond worden een serie prachtige licht beelden van Palastina. Wij hopen dat velen gebruik mogen maken van deze gelegenheid en kennis te nemen van wat het Ned. Bijbel genootschap doet en tevens te zien de beel den die U een prachtig overzicht geven van dat aloude land der Joden, waar de vele bij belverhalen zich hebben afgespeeld. Wij wek ken dan ook allen op om deze avond bij te wonen, waar U gratis toegang hebt. En wij deelen nog mede voor de bewoners van Sloot- dorp dat, bij genoegzame deelname er een bus zal rijden van Slootdorp naar Midden- meer, welke bus vertrekken zal en uiterlijk 7.15 uur vanaf Hotel Smit Slootdorp. 2e UITVOERING „T. O. V." De tweede uitvoering van „T. O. V.", welke te Slootdorp werd gehouden is uitmuntend geslaagd. De zaal was goed bezet en het too- neelstuk „de Geldduivel" als de klucht „Boe renbedrog", werden prachtig gespeeld. Het talrijke publiek roemde de verrichtingen van hét ,,T.O.V."-gezelschap ten zeerste. Een zeer gezellig bal besloot ook deze prima geslaag den avond. Zuiderzeewerken. Op Woensdag 27 Febr. '35 zal worden aanbesteed het aanleggen van een gewalste verhar ding op een gedeelte van den Sloot weg in de Wieringermeer lang p.m. 4 K.M. en het uitvoeren van bijkomen de werken. De raming bedraagt f 37500. Propaganda-avond moderne landarbeiders- bond, Federatie Noord-Hollands Noorderkwar tier. Propvol was gisteravond Hotel Smit te Middenmeer, alwaar een aantal afdeelingen van de federatie van bovengenoemde bond een gezellige bijeenkomst vierden. Gezellig is het geweest den geheelen avond, wat wij op rekening mogen stellen van het uitstekende gezelschap „Romijn", wat de avond grooten- deels vulde met leuke liedjes, een kort too- neelstukje en een schets. Natuurlijk ontbrak ook een kort propagan distisch woord niet, waarvoor de heer H. v. d. Wielen lid van het Hoofdbestuur, aanwezig was, die in korte trekken releveerde, de pio niersarbeid die is verricht door een groepje getrouwen van den bond en die ook in het nieuwe land hun organisatie zijn trouw ge bleven. De spr. schetste vervolgens de toestanden van vroeger waarin de landarbeiders verkeer den en die van dezen tijd. Spr. herinnerde ook aan de moeilijke tij den van 1929 (staking), toen men 22 weken tegenover de werkgevers heeft stand gehou den. De arbeider van tegenwoordig laat niet meer over hem beschikken. Spr. dringt er op aan dat men de bond nog grooter en machtiger zal maken, momen teelt telt zij 32000 leden over 800 afdeelingen. Ook tot de aanwezige vrouwen richt spr. zich met een speciaal woord dat er nog te veel zijn die hun man van de organisatie afhouden inplaats dat zij hen steunen. Spr. besloot zijn korte rede met de opwekking om bij de a.s. verkiezingen de candidaten te steunen, die de belangen van de arbeiders be hartigen. De rede van den heer van der Wielen werd met een krachtig applaus onderstreept. Na de pauze was wederom de beurt aan het gezelschap Romijn. Is. Romijn was niet alleen een goed declamator, doch bleek ook uitste kend thuis te zijn in de magische kunsten;t telephatie en spiritisme zijn voor hem geen geheimen. Zijn seance slaagde met alle expi- rementen. Liedjes van Rita Ross en Jac. Presse volg den en ze waren uitstekend. Wim Wegerif zorgde voor goede begeleiding; kortom het ge zeischap was in orde. Met het zingen van de internationale werd besloten en de heer Burger bood het gezel schap Romijn nog een mooie fruitmand aan. Voor PETROLEUM, Benzine en Oliën vertegenwoordiger Texacomij. Middenmeer. Bezorging door de geheele W.-meer. Naam op graveeren H.-H0EF MIDDENMEER. Afd. Wieringermeerpolder en Omstreken. VRIJDAG a.s. DES AVONDS 7.30 UUR IN HET GYMNASTIEKLOKAAL TE MIDDENMEER. PRACHT SERIE LICHTBEELDEN OVER PALESTINA. KOMT ALLEN. KOMT ALLEN. De Successers komen er beter in. Een pracht voorzet van Kuiper komt precies op het hoofd van Schmitt terecht en deze kopt keurig in 20. Vrone wordt nu een beetje overrompeld en Succes dan ook steeds 't gevaarlijkst en aanval na aanval wordt ondernomen. De Succes-rechtsbuiten krijgt een mooie bal toe gespeeld, zwenkt hiermee even naar binnen en laat de V.-keeper voor de 3e maal visschen 30. Nu komt Vrone even aan het woord en weet een goede doorbraak te onderscheppen, passeert handig de Succesverdediging zendt een schuin schot in De Succesdoelman viel even te-wroeg uit en de bal verdwijnt in 't doel 31. De eer was dus gered voor Vrone en dat was al een heel voornaam ding. De Suc cessers zaten er goed in en felle aanvallen waren het gevolg en nog voor rust wist Schmitt no. 4 en 5 in het net te deponeeren. Na de thee was het veld door de neerstroo- mende regen behoorlijk glad geworden en speelden de glijpax-tijen leelijke parten. Vrone wist weer een gevaarlijke doorbraak te on- dei'scheppen doch wegens gebrek aan goed: schutters ging de aanval weer naast. Jn. Lont zorgde intusschen voor no. 6 en was het hal ve dozijn dus vol. Vrone krijgt de bal hierna te pakken en snelt op het Succesdoel af, doch Koorn weet de bal af te pakken en speelt te rug naar de S.-keeper, doch deze doet geen moeite om de bal te pakken, en laat hem cor ner loopen, uit welke corner Vrone voor de tweede maal weet te scoren 62. Na dit punt is het met Vrone gedaan en wordt 't Succes doel niet meer gevonden. Succes krijgt nu een penalty te nemen welke door Rijkers in een doelpunt wordt omgezet 72. Even hier na krijgt Gi'ootemaat een kans voor 't intrap pen, doch schiet nog naast, doch direct hier- op is 't weer Grootemaat die een mooie kans krijgt en thans geeft hij de V.-doelman 't nakijken 82. Geen minuut hierna weet Al- bert weer na een handige zet no. 9 te scoren. Doordat de Successpil één der V.-spelers al te hardhandig bewerkt wordt het spel nu een beetje forsch doch scheidsrechter grijpt direct in en deelt eenige waarschuwingen uit. De resteerende tijd verloopt echter weer rus tig en weet Albert de Vrone-doelman nog twee keer te passeeren, zoodat de eindstand is 112 voor Succes. Succes II speelde uit tegen Watervogels te Den Helder exr kreeg een flinke nederlaag van maar even 50. Zijn dit nu de reserves van ons eerste elftal Foei FLEVO-NIEUWS. Flevo I Strandvogels 2 010. Flevo 2 Strandvogels 3 25. Een echte sofdag is deze voetbaldag in ei genhome geworden. Het begon al met de wedstrijd van 't tweede, van beide partijen- de aanvoerders van het veld gestuurd wegens natrappen. Een manier van voetbal die te genwoordig veel schijnt toegepast te worden, als we tenminste de rapporten van de straf- commissie van de N.H.V.B. zoo eens nagaan. Soms maar zonder eenige aanleiding. Het is jammer vooral nu Zondag bleek dat er eenig verband in de reserves begint te komen, ja ze hebben zelfs 'n poosje de leiding met 21 weten te houden. Maar daarna weer een jammerboel. Beide partijen hadden echter schuld, wat ook bleek uit de beslissing dat van ieder elftal een speler uit het veld werd gezonden, wat notabene beide de aanvoei'ders bleken te zijn. De wedstrijd Flevo IStrandvogels 2 is een groote wanvertooning geworden, met voor beide partijen evenveel schuld. Met dit ver schil dat Flevo, toen het spel een half uur oud was en Strandvogels 20 voor stond der mate werd gestraft, de keeper uit het veld en de linksbinnen eveneens, dat de geest van de geheele ploeg lam sloeg, hoewel wij toe moeten geven dat de overblijvende negen tot het einde hebben geworsteld. Wat het geval van de Flevokeeper betreft, hier werd o.i. zoo onrechtvaardigd zwaar ge- straft als wij nog nimmer hebben meege maakt, bij een te nemen corner van Strand vogels slaat de keeper van Flevo een speler van Strandvogels, o.l. was hier was hier van opzet geen sprake en kwam dit in de vaart bij het uitloopen. Inplaats dat, wanneer hier voor dan gestraft moet worden, een strafschop voor wordt gegeven, 'stuurt de scheidsrechter de man van 't veld en bracht hier een han dicap toe aan een elftal wat in verhouding tot het feit een enorm zware straf was. Het tweede geval metde linksbinnen was volkomen verdiend voor de bewuste speler. De kunst van natrappen en schoppen ver staat men echter bij Strandvogels echter ook. dit bleek later wel, ook hier werd met het wegzenden van een speler gestraf. Een dure les voor de Flevoploeg, waar, naar we hopen, eenige leering uit getrokken zal worden. Doordat V.C.L. 1 van M.F.C. 3 verloor zijn nog de kansen niet weg, hoewel ze klein zijn dat geven we toe. De stand is nu gesp. gew. gel. verl. pt. V.C.L. 1 14 8 3 3 19- Hauwert 1 14 8 3 3 19 Flevo 1 13 6 4 3 16 Strandvogels 2 13 6 4 3 16 Sport. B. K. C. I heeft kans gezien om Schagen's ongeslagen record op eigen terrein te breken, en wel op een

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2