90 Ct, PAK ME MEE WIERINGER COURANT LAST VAN UW ZENUWEN? BERTUS MUNTER, E. ,v. d. WAL MIDDENMEER. EEN KEURIG FONKELNIEUW KARRETJE REEDS VOOR 26.75. BEKENDE TURNERRIJWIELEN ENZ. Fa. WED. A. NIPSHAGEN - MIDDENMEER. TWEEDE BLAD. VRIJDAG 8 FEBRUARI No. 11. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. GEMEENTE WIERINGEN. Algemeene Vergadering van het Witte Kruis Afd. Wieringen in de zaal Kok op Donderdagavond j.1. Aanwezig ruim 60 leden, benevens het voltallig'' damesbestuur van „Huisverzorging' Na het openingswoord van den voorz. den heer Kaan, wordt door den secreta ris Ds. Van Beek de notulen en het jaarverslag gelezen. Uit het laatste stippen we aan dat het ledental met 5 is vooruitgegaan en thans 1168 bedraagt. Door den bode werden 55 nieuwe leden aangebracht echter door vertrek viel bijna een gelijk aantal af. Door de Zuster werden voor 4e T.B.C.-bestrijding 273 bezoeken afge legd, 240 maal geassisteerd op 't con sultatie-bureau, 14 maal hulp ver leend bij sterfgevallen en 2 maal hij bevallingen. 4 Ligtenten zijn in gebruik; de"Emma bloem-collecte heeft f 138 opgebracht (bijna f 100 minder als vorig jaar) in de sanatoriums worden met medewer king van het Witte Kruis 9 patiënten verpleegd 480 maal werd materiaal verstrekt te Hippolytushoef en 12 maal uit het hulpmagazijn te Den Oever (bij J. Kat, Voorstr.) Ilad het bestuur eerst hoop, dat hiervoor door het hoofd bestuur volledige vergoeding zou wor den gegeven, hierop is echter afwijzend beschikt. Het groote gebeuren in het Witte Kruis was dit jaar de aanschaffing van een zieken-auto in één kwartal wer den 7 patiënten vervoerd. Het consul tatie-bureau heeft zeer goed voldaan, 760 consulten zijn gehouden over 167 kinderen ook uit Anna Paulowna werd het bureau bezocht. Aangaande het aangevraagde consultatie-bureau voor kleuters moest het bestuur de te leurstellende .mededeeling ontvangen, dat geen nieuwe bureaux mochten wor den ge-installeerd. Bestuurswijziging is gekomen door 'het bedanken van den heer L. Noorden en het zitting ne men in het bestuur van Dr. Beeker De heer R. Post meent, dat Dr. Bee ker de vorige maal als secretaris gekozen en nu neemt Ds. Van Beek die functie waar. Voorz. De functies worden onderling verdeeld. De heer Klaver maakt de opmerking, dat volgens artikel 6 van het regle ment de bestuursleden in hunne hoe danigheid worden gekozen. Voorz. meent, dat in een algem. ver gadering, is besloten de functies onder ling te verdeelen. Alleen de voorz. wordt door de alg. verg. gekozen. De heer C. J. Bosker vindt dit ook practischer. Als de algem. verg. een bestuurslid kiest, is dit altijd niet ge schikt voor een bepaalde functie. De heer D. D. Lont brengt hierop mede namens zijn mede-commissielid verslag uit van de rekening en ver klaart alles in orde te hebben bevonden De penningmeester geeft dan een overzicht van de rekening, die wij hier onder laten volgen A. Overzicht T.B.C.-bestrijding. Ontvangsten Uit Kas Witte Kruis f 266.39 Subsidies 559. Colectie Emma-bloem 99.64 Terugontv. verpleegkosten 3.798.20 f4.723.23 Uitgaven Wijkzuster f 721.83 Sanat. verpleging 3.798.20 Versterkende middelen 139.93 Verstrekking ijs 35.53 Abonnement, lidmaatschapp. enz. 27.74 B. Wijkverpleging. Ontv. uit Kas W. Kruis Salaris, zegels, ziekteverz. enz. C. Witte Kruis-afdeeling. KasoverzichtSaldo v.j. Ontvangsten Contributiën f 2.225.60 Ontsmett. kosten 10.06 Verkoop materiaal 54. Div. ontvangsten 613.28 Ontv. zieken-auto 82.26 Uitgaven Bode Abonnem. enz. Onderh. wijkgeb. Aans. en onderh. van materiaal Ontsmett. kosten IJsverstrekking Div. uitgaven Consult, bureau Zieken-auto Subs. rek. A. Subs. rek. B. f 159.75 35.03 129.42 98.90 10.06 71.07 224.04 35.74 2.505.88 266.39 1.443.67 f 4.979.95 Kassaldo 1 Jan. 1935 f 3.63 Vervolgens geeft Ds. van Beek nog eenige meer uitgebreide gegevens die min of meer op statische overzichten neerkomen. Hierop verzoekt de heer Klaver of het mogelijk is op de convocatie een Verlies- en Winstrekening, te plaatsen om zoodoende een beter inzicht te ver strekken aan de leden. Penn. ant woordt, dat het lezen van cijfers nim mer meevalt en uit nog eenige andere interne bezwaren. Hij wil gaarne ten allen tijde met inlichtingen daarom trent van dienst zijn. Overigens, zoo zegt hij „de Pers zorgt immers voor de publicatie". De heer R. Post merkt op dat hij mee gemaakt heeft dat de controle-commis sie een half uur te voren werd gewaar schuwd en in een dergelijk kort tijds bestek is het onmogelijk de rekening goed te controleeren. De secr.-penningm. wordt dank ge bracht voor zijn beheer en de voorzitter vraagt, waar de begrooting wordt ge toetst. aan de cijfers der rekening of iemand daarover iets heeft te zeggen. Dr. Beeker zegt, dat de uitgetrokken post van f 50 voor melk en versterken de middelen voor t.b.c.-patiënten veel te weinig is. Die zou minstens f 100 hoo ger moeten zijn. Het bestuur blijkt het piet elkaar omtrent deze post niet eens te zijn en Ds. van Beek zou deze geheel willen schrappen, omdat deze inderdaad veel grooter diende te zijn, doch daarvoor is 't Witte Kruis financieel niet bij machte en beter zou het zijn dat de Gemeente dit verstrekte dan is het ook in één hand en heeft men beter overzicht. Nu is het gebeurd, dat een patiënt dubbel kreeg. De heer Oden zegt, dat de Gemeente al genoeg zorgen heeft en is fret met Dr. Beeker eens, 4at de post moet wor den verhoogd. De heeren Post, Klaver en C. Boer- sen uiten zich in gelijken zin. De heer C. J. Bosker uit zijn bevreem ding. dat in het bestuur geen eenstem migheid omtrent de begrooting heerscht. De minderheid in het be stuur hoort zich bij de meerderheid neer te leggen. In een algemeene ver gadering kan men daar moeilijk over oordeelen. Spr. wenscht, dat het be stuur dat nog eens rijpelijk en in Kalm te overlegt. Tevens legt spr. er de na druk op, dat toch geen noodzakelijke posten door een groote uitgaaf in ge drang moeteii komen. Ds. van Beek meent te voelen, dat spr. hier de ziekenauto bedoelt, doch geeft de verzekering dat andere pos- ten daar niet onder lijden. Dit punt is hiermede afgehandeld en mevr. de Haan-Bosker brengt als pre sidente een uitgebreid verslag uit van de vereeniging „Huisverzorging". We stippen hieruit aan de vereen, telt 250 leden. De vaste verzorgster mej. Tr. v.d. Schans verricht nog steeds haar werk tot volle tevreden heid van bestuur en patiënten. Nog 17 losse verzorgsters zijn in dienst geweest en daarvan yajt niets |dan goeds te melden. Herhaaldelijk gijn dankbetui gingen van de patiënten binnenge komen. Behalve de leden, heeft de vereeni ging ook donateurs de Kerkgenoot* schappen, het Witte Kruis, enz., die in de financiën bij dragen. Toch is 't moei lijk de groote uitgaven te bestrijden en daarom heeft Huisverzorging een loterij opgezet, waarin tal van Dames en heeren medewerken en aan wie spr. dank zegt voor hunne activiteit en ten slotte beveelt zij Huisverzorging in aller belangstelling aan. (applaus) Volgt bestuursverkiezing wegens pe rio.dieke aftreding van de heeren Ds. van Be,ek, Dr. de Groot en J. Bosker. Voorz. zegt, (dat een briefje is ingeko men van den heer Oden, waarin den heer L. Klaver ajs .candidaat wordt aan bevolen. De heer Klaver licht toe, d&( tal van leden, die naast hem staan, het schelijk achten, dat naast de verschil lende stroomingen in het bestuur ver tegenwoordigd, ook het arbeidersele ment daarin voorkomt. Het is spr. 's bedoeling volstrekt niet de politiek ei- bij te halen, maar bij hei bestuur van een vereen, van 1100 leden, waarin an tirevolutionairen en andere gezindien vertegenwoordigd zijn, is het toch ook van belang, dat de arbeiders vertegen woordigd zijn. Voorz.: Wij zijn aUen arbeiders. De hr. v. Kalsbeek: Ik zit hier niet als anti rev., doch als bestuurslid van het Oostelijk deel van Wieringen. De In*. C. Boersen: Op het bestuur valt niets aan te merken; wij hebben geen ander bloed in het bestuur noodig en de politiek hoort daar buiten te blij ven. De hr. Jb. Lont Pz. Candidaatstellen is hier niet noodig. Ieder kan toch stem men wie hij wil 't Bestuur heeft steeds goed samengewerkt en zorgt voor al le lagen der bevolking. Geen politiek in het bestuur De hr. Klaver repliceert. Volgt nu stemming met als uitslag Bosker 59 st. Ds. van Beek 57 st.Dr. de Groot 50 st. en Klaver 12 st. Rest stem men over enkelen verdeeld. De aftredenden werden dus met groo te meerderheid herkozen en nemen hun ne functien weer op zich. Mevr. De Haan-Bosker brengt een keurig verslag uit als afgevaardigde naai" de Alg. Verg. te Amsterdam. Rondvraag. De hi'. R. Post maakt aanmerking op 'n artikel in het reglement, hetgeen door burgem. Kolff in zijn kwaliteit als bestuurslid naar genoegen wordt be antwoord. Vervolgens wordt aan den hr. Post op zijn verzoek omtrent finan cieel verslag ziekenauto, geantwoord, dat de leden 12 ct. per Km. betalen en de niet-leden 15 ct. Mevr. de Haan-Bosker uit haar dank jegens Zr. v.d. Tocht, die ruim 2000 be zoeken heeft afgelegd. (Instemming De hr. J.C. de Haan dankt voor het vertrouwen in de afgev. naar de Alg. vergadering g;esteld. Mevr. Siesling vraagt nog eens de medewerking van het bestuur voor kleuterzorg. Het bestuur acht de kosten te hoog en bovendien is er de goedkeuring van 't hoofdbestuur voor noodig. Mevr. de Haan-Bosker is het hierme W1ERINGERMEERPOLDER. Auto verbrand. Aan de Nieuwe Slui- zerweg nabij bet Jodenkamp is Dins- dagvond een auto in brand gevlogen. De chaufieur een handelsreiziger uit Amsterdam, kwam hevig ontdaan bij den heer Van Kemmeren aanloopen om hulp. De auto die echter spoedig in lichte laaie stond was niet meer te redden. BOSCHBEPLANTING. Men is thans begon nen met de aanplant van een gedeelte van het complex bosch, dat zal komen te liggen nabij Den Oever. Het geheele oppervlak zal ongeveer 500 HA. groot worden. Daarvan zal dit jaar het vi?Fde gedeelte beplant worden, wel hoofdza^LèlijkjJJiet struikgewas. Geen advies-commissie. Van den Mi nister van financiën is een schrijven binnengekomen bij de Middenstand, dat de minister na ingesteld onder zoek geen termen aanwezig acht om tot instelling van een advies-commis sie over te gaan. Bedoeld verzoek hield in een onpar tijdige commissie van advies die zou hebben na te gaan, in hoeverre voor nieuwe op te richten zaken in de \V.-Meer een bestaansmogelijkheid zou zitten, verband houdende met de be volkingstoename. Een verzoek wat ons gezien de bijzondere omstandighe den die voor de W.-Meer gelden, als voorbeeld noemen we slechts de niet vrije vestiging van werkkrachten, zoo dat slechts arbeiders worden toegela ten naar behoefte, redelijk voor kwam. Red.) FLEVO-NIEUWS. Zondag gaat het eerste naar V.Q.L. op bezoek en krijgt Flevo I haar laatste kans voor de kampioenstitel, wordt de wedstrijd tegen V.C.L. verloren dan zijn de Flevomannen uitgeschakeld. De opstelling is Por J. v. d. Laan J. Toebak Heijnen Voeten de Haan E. Schoneveld, van Wingerden, E. v. d. Laan Jendseak, van Asch. Reserves D. de Jong en H. van Tillo. Grensrechter J. de Vos. Het vertrek is bepaald op 1 uur van Mid- denmeer. Slootdorp en Terp worden afge haald. Burgerlijke Stand Medemblik met inbegrip gedeeltel. Wieringermeer. van 1 tot en met 7 Februari 1935. Geboren Jannetje Elisabeth, d.v. Lode- wijk P. W. van der Zee en Maart je Doets Hendrika, d.v. Lucas Brouwer en Aaltje van de Wetering. Ondertrouw en Getrouwd geene. Overleden Arie den Boer, 68 jaar. Johannes M. C. W. Hooghuis, 53 jaar.. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Voor PETROLEUM, Benzine en Oliën vertegenwoordiger TexacomijMiddenmeer. Bezorging door de geheele W.-meer. Prima Vh cent sigaren. Per kistje van 50 stuks f 1.25 Ruime keuze in 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 en 15 cent Sigaren. Keuze uit 75 merken SIGARETTEN. Keuze uit 20 merken S1GARILL0S. Rookers uw adres is dus WIJ GEVEN NIET 4 BLIK BUSGROENTEN VOOR f L— doch wij geven 4 blik voor 90 Cent HANDELDRIJVENDE EN INDUSTRIEELE MIDDENSTANDSVERGADERING „WIERINGERMEER." Het voorstel om in April a.s. een winkelweek-attractie te houden met algemeene stemmen aangeno men. Woensdagavond hield bovengenoemde ver eeniging in Hotel Smit te Middenmeer haar eerste algemeene jaarvergadering. Aanwezig 19 leden. Openingswoord Voorzitter. De voorzitter der vereeniging de heer E. v. d. Wal opent de vergadering op gebruikelijke wijze en geeft hierbij een kort overzicht van het vele werk, wat in het afgeloopen jaar moest verricht worden in het belang van den middenstand van dit nieuwe gewest. Spr. herinnert aan de talrijke conferenties die zijn gehouden met diverse collegés en officieele personen. Zelfs is het bestuur in audiëntie ontvangen door den minister van financiën, over zaken alleen het directe en indirecte belang rakende van de alhier ge vestigde middenstand. Soms met succes, soms met teleurstelling gepaard gaande. Spr. treedt over verschillen de zaken nog in details en spreekt ten slotte de wensch uit dat de leden hun belang zul len blijven begrijpen door lid te blijven van de middenstandsvereeniging, de eenling be reikt alleen niets meer, door georganiseerd optreden van alle middenstanders tezamen voor gezamenlijke belangen zullen op den duur tot belangrijke resultaten moeten lei den. De notulen worden na voorlezing onveran derd goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken waaronder een tweetal brieven inhoudend bedanken voor het lidmaatschap worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter zegt nog te betreuren dat twee leden bedankt hebben, vooral daar geen op gave van reden is gegeven. Jaarverslag Secretaris. Hierop geeft de heer van Oeveren, secreta ris der vereeniging in een keurig overzicht van al wat in het afgeloopen jaar is geschiedt. Tal van acties zijn gevoerd om de vereeni ging erkend te krijgen, waarbij men menig maal op verzet stuite van de zijde waar men dit niet verwachte. Veel teleurstelling heeft men moeten erva ren voor gerechtvaardigde wenschen. Doch ook veel goeds kon worden bereikt, dank zij de onverzettelijke wil die het be stuur en leden bezielde.. In het verslag wordt hulde gebracht aan de heer v. d. Wal, die soms ten koste van zich zelf veel heeft ge daan voor de vereeniging. Het verslag brengt vervolgens nog in her innering de goed geslaagde reclamecampag ne, (advertentieprijsvraag), die is gehouden. Mot een spontaan applaus dankt de verga dering de secretaris voor zijn uitstekend ver slag. Ook de voorzitter dankt de secretaris, de woorden van lof hem toegebracht in het verslag komen hem maar ten deele toe, in dien hij de leden niet achter zich vindt zou hij zeer zeker niet zooveel hebben kunnen doen. Financiëel verslag Penningmeester. De heer P. G. Oberman brengt hierop ver slag uit van zijn gehouden beheer, nadat voor of namens de controlecommissie was gerap porteerd tot goedkeuring van boeken en be scheiden. De ontvangsten hebben bedragen (Boekjaar 19341935) f 585.38, hierbij is inbegrepen de extra bijdrage van de leden voor de reclame campagne en nog andere bijzondere inkom sten. De uitgaven waren f 558.41, zoodat een saldo aanwezig is van f 26.97. Op de balans komt nog een te vorderen post voor van f 50.-, zoodat de vereeniging over het afgeloopen jaar geen slechte financieele resultaten heeft gehad. Besloten werd nog om voortaan de boeken per 31 December af te sluiten. Voor de controlecommissie 1935 worden aan bliceeren. Besloten werd de winkelweek omstreeks 14 dagen voor Paschen te houden. Als slotat- tractie zal weer een gezellige avond worden gehouden waarvoor de plannen nog nader worden uitgewerkt. Wij mogen alvast verklappen dat voor de hoofdprijzen flinke geldprijzen beschikbaar worden gesteld, kortom als de gegevens en voorwaarden bekend worden gemaakt twijfe len wij er niet aan of al wat in de „Meer" leeft en woont mee doet aan deze midden stands-attractie. Daar de slotavond weer te Middenmeer wordt gehouden in verband met de meerdere ruimte in de zaal, wordt binnenkort nog een mooie filmavond gehouden te Slootdorp als inzet van de actie. Huishoudelijk Reglement. Alvorens de reglementen in druk zullen verschijnen acht het bestuur het wenschelijk dat een artikel wordt aangebracht, betreffen de het bouwen van Middenstandswoningen door de vereeniging. Hoewel er in de naaste toekomst natuurlijk nog niets van zal kunnen komen, acht men 't wel dienstig, dat 't regie ment eventueele bouw mogelijk maakt. Besloten wordt met algem. stemmen dit artikel aan te brengen. De hierop volgende rondvraag leverde en kel za&en op van huishoudelijken aard, waar na sluiting volgde. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 10 FEBRUARI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7'/ï en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te Vz uur. Zaterdagav. 63 uur Biechtgelegenheid. MIDDENMEER Zondag 7Vi en 10 uur H. H. Missen, In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 7Vï uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klasZaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. NED. IIERV. GEM. Slootdorp 's av. 7 uur Ds. Verwey, Twisk. Middenmeer geen dienst. EVANGELISATIE Slootdorp wegens ziekte geen dienst. Middenmeer nam. 3 uur de heer O. Deen.. Zendingscollecte. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp v.m. 9.3 uur Voorber. H.A. Lezen. Slootdorp nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. Een glad weggedeelte. Nabij liet Jo denkamp is het wegdek reeds enkele weken verbazend glad, door de aldaar plaats hebbende werkzaamheden. Voor al des avonds is dit een gevaarlijk stuk en menig slippartijtje heeft dan plaats, temeer daar men daar ook nog een bocht moet nemen. Het lijkt ons geen overbodig iets als daar een waarschu- win gsbord wordt geplaatst. *rC*ï RONDOOM HET NIEUWE DORP WIERINGERWERF. Het dorp Wieringerwerf of het derde dorp in wording, Stil en verlaten ligt daar het groote brok grond de Terp. Een jaar terug nog een grauwe massa grond, nu heeft zij echter een groen kleedje aan, want een laag je gras bedekt nu de massa. in de zomertijd is het een geliefdkoosde plek voor toeristen. Het is alsof die stomme iets te zeggen heeft, aan de bezoekers. Zij was het toch die het eerst het hoofd boven water had, en nu nog wanneer men bovenop haar gewezen de heeren van Wijtjk, v. d. Kooi en kruin staat, doet zij een heerlijk panorama Gegema allen te Slootdorp. aanschouwen. Alles kan men overzien. Daar De penningmeester wordt dank gebracht j rechts in de verte het gemaal Lely, met daar- 1 blik Sperciboonen 1 blik Snijboonen 1 blik Doperwten 1 blik Wortelen Aanbevelend ADR. VAN OERS Brink SLOOTDORP. de niet eens. Zij wil niet overal het hoofdbestuur in kennen. Wij hebben zelf een afeeeling en moeten dan maar trachten zelf geld te krijgen. Voor der gelijke dingen moet er geld zijn, aldus haar oordeel. Er zijn dan nog wel an dere uitgaven van het W.K., die bespro ken kunnen worden. Het bestuur vindt er wel iets in zit ten, doch zegt, dat er tocli geen dokter gratis consult kan geven, hetgeen Mw. de Haan zoo gek niet vindt. De hr. v. Kalsbeek vraagt waarop de zinspeling „andere uitgaven, die be sproken kunnen worden" bedoeld was. Mevr. de H. houdt 't liever voor zich, om geen hoofden warm te maken. Als de hr. Kalsbeek blijft aandringen uit spreekster zich in zeer felle bewoor dingen tegenover het bestuur inzake de aanschaf van een ziekenauto. Afgezien of zij vóór of tegen die auto zijn, vindt zij dat het bestuur schromelijk gehan deld heeft. In den loop van het twistgesprek, dat overigens aan heide zijden fair gehou den wordt, wordt men het eens dat de groote hoofdzaak erop neerkomt dat de heeren doktoren elkaar niet ver staan en zij spreekt daarop de wensch uit, dat aan de scherpe verhoudingen eindelijk nu eens een eind komt tot. heil van de bevolking. Hierna sluiting. voor zijn gehouden beheer. Bestuursverkiezing. Periodiek moeten aftreden de heeren C. Koorn, (Slootdorp) en P. G. Oberman, Mid denmeer. Belden waren herkiesbaar. Bij eerste vrije stemming wordt de heer Oberman herkozen met groote meerderheid van stemmen, terwijl in de plaats van den heer Koorn, eveneens met een groot aantal stemmen de heer A. van Oers (Slootdorp) werd gekozen. Beiden namen hun benoeming aan. Een winkelweekattractie. In de vorige ledenvergadering was besloten aldus de voorzitter, dat plannen voor een speciaal Wieringermeer-winkelweek-attractie zouden worden beraamd, door het bestuur en aangevuld met eenige commissieleden, daartoe aangezocht. Namens deze commissie werd door den heer van Vegten, die één en ander had uitgewerkt, een drietal plannen aan de vergadering voor gelegd. De groote moeilijkheid aldus dit commissie lid is, dat de minister verschillende attracties niet meer toestaat waar een loterij aan is verbonden. Er moeten dus andere wegen ge zocht worden, waarin de commissie, naar zij hoopt, in is geslaagd. Hierop volgt behandeling van het drietal waarvan er één spontaan door al de leden wordt aangenomen. Het betreft hier een z.g. Plakpuzzelwedstrijd, waarvan wij ter zijner tijd de nadere gegevens uitvoerig zullen pu- achter het oude stadje Medemblik, met zijn twee scherpe torens. Korter bij en ver weg; verspreid de boerderijen.. Het heeft er veel van weg alsof die gebouwen er zoo maar wil lekeurig neergezet zijn. Hier merkt men van. een lijp niets. Hoe zeker en secuur is echter alles uitge rekend, en bij nadere kennismaking, komt men tot de overtuiging dat het in orde is. Recht vooruit iets links staat het gemaal Leemans, met op de achtergrond de mach tige spuisluizen in den afsluitdijk. En heele- maal links kort bij de Terp daar komt het nieuwe dorp. Was eerst de bedoeling op een andere plek te bouwen, bij nader onderzoek bleek dat de bodemgesteldheid te wenschen overliet, vandaar dat het plan veranderde, en werd een meer geschikter terrein uitge zocht, en. dat heeft men nu hier gevonden. Toch is de bodemgesteldheid ook hier nog van dien aard, dat alles ondergeheid moet worden. Dagelijks verricht de machine zijn werk. Betonnen palen in groote hoeveelhe den en verscheidenheid, drijft zij in den grond. Hierop zal straks de fundeering ko men te rusten, waarna de bouw kan beginnen. En het is wel aanneembaar, dat voor een jaar voorbij is, Wieringerwerf zijn eerste be woners heeft. Dan is de groote brok grond, niet meer alleen, dan is er bedrijvigheid aan. zijn voet. Dan heeft het naast zich gekregen; een dorp, al zal het in de beginne nog klein: zijn. Doch uitbreiden zal het en perspectieven! openen voor pioniers, die hier hun bestaan willen zoeken. DAN DIRECT NAAR NIPSHAGEN OM EEN NIEUW RIJWIEL. ALLE ANDERE MERKEN TEVENS VERKRIJGBAAR ALS DE Ruime sorteering in diverse onderdeelen als Kettingkasten, Electrische lampen enz. enz. Aanbevelend «c1ucii, vtgciiêtar, noucier of

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3