BBRTILS WIJ BREIEN DE /N DE PIJP. ASPIRIN 26e JAARGANG VRIJDAG 15 FEBRUARI 1935 No. 13 NIEUWS- WIE ADVERTENTIES EN EN OMSTREKEN LAD VOOR GERECHTIGHEID. DE MACON VERGAAN. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER ï- WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 MAAK. Oouwe Egberrs Echte fnesche +1eeten-Baai en Baai-Tabak. Melange van rijpe tabakken. BINNENLANDSCH NIEUWS. BEDRIEGERS BEDROGEN. Met veertig schapen er vandoor. Enkele dagen geleden kregen eenige beken de smokkelaars uit Weert bezoek van een paar Belgische schapenhandelaren met het verzoek veertig schapen, welke de laatsten te Nederweert gekocht en betaald hadden, voor hen per vrachtauto over de grens naar België tè willen smokkelen. De smokkelaars hadden wel ooren naar dit buitenkansje, waarom zij hun smokkelwagen met speciale dikke ijzeren platen lieten bepantseren, ten einde hun leven te beveiligen voor kogels, eventueel uit de revolvers van de kommiezen. Toen de zending smokkelvee echter na eeni ge dagen nog niet te bestemder plaatse in België was afgeleverd, koesterden de schapen handelaren argwaan, waarop zij zich ander maal naar Nederweert begaven om informa ties in te winnen omtrent de schapen en het vervoer. Het onderzoek wees uit, dat hun vermoe den juist was, want de schapen waren des nachts op het afgesproken tijdstip afgehaald, doch van de smokkelaars was geen spoor meer te vinden. Thans is komen vast te staan, dat de smok kelaars de grens gepasseerd zijn doch inplaats van de schapen aan het afgesproken adres af te geven, hebben zij deze voor eigen rekening elders in België verkocht Van het ontvangen geld hebben de bedriegers het er eenige f gen in België van genomen. Ten slotte zijn zij even arm als zij vertrokken, naar Neder land teruggekeerd. MOORD MET ROOF Lugubere vondst te Slagharen. Sedert Zaterdag 2 Februari is spoorloos verdwenen de ruim 70-jarige F. van Os te Slagharen. De man was in zijn jeugd soldaat in Indië geweest en genoot uit dien hoofde pensioen. Er bestonden aanwijzingen, dat hij eenig geld bezat en hij sprak geregeld over zijn geldbezit dat hij had uitstaan bij ande ren en dat hij bij zich droeg, wanneer hij zich op weg bevond, 's Morgens begaf hij zich meestal naar zijn familie, die eenige minuten van hem af woonde. Op 2 Februari kwam hij bij zijn familie niet aan. Toen hij niet kwam opdagen, heeft men Zaterdag j.1. aangifte gedaan bij de politie. Dinsdagmorgen vond de heer H. de Boer den vermiste in een water leiding. Om het lijk was een touw gebonden en het hoofd vertoonde verschillende won den. De politie heeft het lijk in beslag geno men. Men vermoedt, dat hier van moord met be- rooving sprake moet zijn. Men onderstelt, dat hier meer dan een da der is geweest, die den man hebben opge wacht op een eenzaam plekje en hem vervol gens in de waterleiding hebben geworpen, ten einde den indruk te vestigen, dat men hier met zelfmoord te doen had. SÏEUNPLAN VOOR DE SCHEEPVAART Indiening spoedig te wachten. Naar het „Volk" meldt, kan de indiening van een algemeen steunplan voor de scheep vaart thans spoedig worden tegemoetgezien. Men noemt een totaal steunbedrag van on geveer 6.000.000. De wijze van financiering van dit plan is nog in overweging. Vast staat echter, dat het geld zal moeten worden ge vonden door de besparingen, die in het groo- te bezuinigingsplans van de regeering worden vervat. In zooverre is de indiening van het steunplan ten nauwste verbonden aan die van het saneeringsplan voor de rijksfinanciën. Een bedrag is niet vastgesteld. Wel is juist, dat de gelden, noodig voor dezen steun via het komende bezuinigingsplan moeten wor den verkregen. BUITENLANDSCH NIEUWS. FEUILLETON. No. 21. „Ik ben voor niemand gevluchtzeide Felicia op trotschen toon. „Maar u geeft toe, met de door verscheide ne getuigen geziene wielrijdster, één en de zelfde persoon te zijn Een oogenblik van stilte, waarin met ver langen het antwoord tegemoet werd gezien. Daarop klonk een kort en beslist „ia" van hare lippen. De Amerikaan keek haar nog strenger en dreigender aan. „Heeft uw neef u toen die brieven overhan digd Felicia haalde de schouders op en haalde sneller adem ze werd gekweld, dat was zicht baar. „Hij beloofde mij ze te zenden." Stanway lachte honend. „Ik zal u zeggen, wat op dat oogenblik gebeurd is. Frits Beijer is overvallen en vermoord geworden, me vrouw Felicia Hüttl „God Almachtig riep de jonge vrouw uit. De Amerikaan volgde haar, toen zij tot tegen den muur voor zijn dreigenden blik terugweek, hoewel haar voeten haar bijna den dienst weigerden. „De advocaat Kleist en ik zijn den moorde naar op de trap tegengekomen. Hij wilde zich met geweld van ons losscheuren, en sloeg daarom met een mes, dat hij in de keuken in een gereedschapkast gevonden had en waar mee hij den moord gepleegd heeft, om zich heen en verwondde daarbij vermoedelijk zijn eigen hand Felicia zonk eensklaps als levenloos in el kaar stootte daarop geluiden uit en snak te naar adem daarop drukte zij beide han den tegen haar slapen. Plotseling richtte ze zich met een doordringenden gil op. Onder JONGEDAME ONTVOERD. Reeds voor de tweede maal. De 25-jarige Miss Mary MacElroy, dochter van den burgemeester te Kansas City, is uit haar huis ontvoerd. In den nacht der ont voering was zij, daar zij niet kon slapen, be neden naar de radio gaan luisteren. Twintig minuten later volgde haar vader, die con stateerde dat zijn dochter verdwenen was. Miss MacElroy is in Mei 1933 ook reeds het slachtoffer van een ontvoering geweest. Zij werd toen echter een dag later nadat een los prijs van 6000 was betaald weder vrijgela ten. Als verdacht van deze ontvoering hebben zeven personen terechtgestaan, en tegen een hunner, Walter MacGee, is indertijd de dood straf geëischt. Dit was de eerste maal dat in de Vereenigde Staten voor ontvoering de doodstraf werd geëischt. DE GOUDSCHAT OP DE COCOS- EILANDEN. Nieuwe expeditie uit Lowestoft vertrokken. Maandagmorgen is de 45 ton metende schoener „Vera City" uit Lowestof vertrokken met een groep schatgravers aan boord, naar de Cocos-eilanden in den Stillen Oceaan. Het doel der schatgravers is de beroemde goudschat ter waarde van naar men beweei't ruim 250 millioen gulden, welke honderden jaren geleden aldaar door zeeroovers zou zijn begraven. Een dergelijke expeditie heeft verleden jaar een roemloos einde gehad. De leden werden door de politie gearresteerd en teruggezonden. De nieuwe expeditie echter heeft dergelijke moeilijkheden voorkomen door een verdrag te sluiten met de regeering van San Josë volgens hetwelk de regeering een derde deel zal krij gen van alle gevonden schatten. Tien politie beambten maakten den tocht mede om de schatgravers te beschermen en tevens om ze in het oog te houden. Onder de leden der expeditie bevinden zich een geoloog, twee bouwkundige ingenieurs en een boormeester. HONGARIJE. KOUDE EN SNEEUWSTORMEN. In Boedapest een temperatuur van 26 gr. C. onder nul waargenomen. De koude-golf in Zuid-Oost-Europa heeft ook in Hongarije ongekende temperatuurdalin gen met een nog nimmer geregistreerden sneeuwval ten gevolge gehad. Uit het geheele land worden hevige sneeuwstormen gemeld, terwijl de Donau geheel met drijf ijs is bedekt. In Boedapest is een temperatuur van 26 C onder nul waargenomen. Spoor- en autoverkeer ondervinden groo- ten hinder van de sneeuwstormen. In de bosschen is voor wilde dieren geen voedsel meer te vinden zij wagen zich in de onmiddellijk nabijheid van de menschelijke woningen. Ook in den Balkan heerscht een zeer lage temperatuurin Joegoslavië is het 27 C. onder nul. Talrijke spoorlijnen zijn door den sneeuwval gestremdpersoonlijke ongeluk ken zijn niet voprgekomen. AMERIKA. DOODSTRAF GE-EISCHT TEGEN HAUPTMANN. Altorney-general beschuldigt hem van moord met voorbedachten rade. De attorney-general heeft in zijn slotrede een laatsten aanval gericht tegen Hauptmann' en de jury in overweging gegeven geen cle mentie te toonen. Hij beschuldigde hem van moord met voor bedachten rade. In felle bewoordingen eischte Wilentz, "dat de jury Hauptmann naar den electrische» stoel zou verwijzen. De venijnigste slang zou baby Lindbergh niet hebben aangeraakt, geen gangster zou het over zijn hart gekregen hebben het kind te rooven, maar dit individu, door wiens ade ren ijskoud bloed vloeit, heeft het bestaan. „De politie heeft tenslotte dit beest, dezeri „vijand der wereld no. 1", gevonden, gij ziet hem hier voor u, het is Bruno Hauptmann. Zelfs onder zijn verdedigers is er niet een, die aan zijn onschuld gelooft." De attorney-general constateerde vervol gens, dat ondanks het strenge toezicht op alle gedragingen van het personeel van Lind berg, deze menschen geenerlei verdenking op zich hebben geladen, en dat er nimmer één dollar, afkomstig van het losgeld, in de han den van iemand uit hun omgeving is gevon den. TRAGISCHE DOOD. Duiker sterft onder water. Een duiker uit Hamburg, die, na afgedaald te zijn van een sleepboot, nabij Borkum ber gingswerk in de Noordzee verrichtte, bleef opvallend lang onder water en gaf geen tee- kens meer met het daartoe bestemde touw, zoodat men hem ten slotte maar ophaalde. Zijn uitrusting was niet beschadigd en de luchttoevoer was in orde, doch de man bleek te zijn overleden. Uit het medisch onderzoek kwam vast te staan, dat de duiker tijdens zijn werkzaamheden onder water door een hartverlamming was getroffen. voortdurend weeklagen waggelde zij, steeds tegen den wand steunend, tot bij de sopha en liet zich in een hoek neervallen, terwijl ze in een hartverscheurend snikken uitbrak. Stanway had den blik niet van haar ge wend. Zijn gelaat stond steeds ernstig en dreigend zijn stem was evenwel minder barsch, toen hij zeide „Mevrouw Hüttl u kunt van mijn mede lijden overtuigd zijn. Ik ben niet uw rechter, doch de rechter van degene, die in werkelijk heid de moordenaar was. Maar ik heb gezwo ren om met Argusoogen den misdadiger op te sporen en niet eerder te rusten, dan wan neer ik licht in deze afschuwelijke duisternis gebracht heb. Stribbel niet langer tegen, be ken alles en wend van uw ziel, wat u angstig maakt en foltert. Ik zie immers dat u lijdt. Maak daar een eind aan biecht alles op „Ikheb nietste biechten klonk het heesch. „Ongelukkige, geloof toch niet, dat u hem kunt redden." „Wien redden stiet zij toornig uit. Haar gelaat werd door een gemaakt lachje vertrok ken. „U wilt mij vrees aanjagen evenals straks, toen u mij overviel en toen u mij van een vervolging van mijn man sprak „U zult de rechtbank niet van de onschuld van uw echtgenoot kunnen overtuigen. En waarom zult u den onwaardige ook willen voorspreken Mevrouw Hüttl, gelooft u dan, dat uw man de reis maakt, die hij u ver telde „Ik zeg u immers hij zal terugkomen en hij zal mij voor vernederenden laster be schermen evenals zichzelfHaar stem begaf haar. „Uw echtgenoot zal niet hier terugkeeren. Uw man heeft u verlaten, omdat hij in den vreemde hoopt te ontkomen, daar hij moest vluchten." „Dat is niet waar gilde Felicia in haar doodangst. „U ziet dus, dat hij niet verdient door u ontzien te worden ging Stanway, die on verbiddelijk was, voort. „Hij heeft voor u een Niet alleen pijn verzachten, maar bestrijden: net product van vertrouwen. Amerika's grootste luchtschip. De 83 opvarenden, op 2 na, gered. Het grootste luchtschip ter wereld, het Amerikaansche marineluchtschip Macon is Dinsdagavond tijdens een tocht in de nabij heid van de Californische kust verongelukt. Het luchtschip zond S.O.S. signalen uit en daalde ter hoogte van Point Sur, op 50 mij len ten zuiden van Monterey, in zee. Met ze ven booten kon de bemanning het luchtschip na de daling op het water verlaten, zoodat 81 opvarenden konden worden gered 2 werden echter later vermist. De radiodienst te San Francisco neemt aan, dat de ramp aan boord van het luchtschip door een ontploffing is veroorzaakt. Het eerst ontvangen radiobe richt luidde; Wij hebben een ernstig verlies geleden en het luchtschip valt. Wij zullen bij het neerkomen op het water het luchtschip ver laten. Het radiostation te San Diego ontving het volgende radiogram Wij zullen het luchtschip verlaten zoodra wij ongeveer 30 kilometer van Point-Sur, waarschijnlijk 16 K.M. uit de kust zijn neer gekomen. Een volgende radiogram bevatte slechts het woord „wachten." Ooggetuigen melden uit Santa Barbara en Santa Monica dat het luchtschip door den storm ongeveer 12 K.M. naar het zuiden was afgedreven. De vuurtorenwachter van Point-Sur deelde mede, dat hij het luchtschip niet kon zien, aange zien het boven een wolkenbank voer. Zoodra de eerste noodberichten bekend werden, be vestigde het marinedepartement te Washing ton, dat het luchtschip in moeilijkheden was. Een van de door het marinecommando te San Francisco ontvangen bericht luidde De „Macon" heeft ter hoogte van Point Sur een ernstig verlies geleden en meldt dat men voornemens is het luchtschip te verlaten en op te geven. Een kruiser biedt bijstand. Dank zij het feit dat zich een groot aantal Amerikaansche oorlogsschepen in de buurt van Point-Sur bevond, konden vrijwel alle opvarenden van het luchtschip spoedig worden gered. Toen de noodsignalen van het luchtschip waren ontvangen, werden de oorlogsschepen terstond gewaarschuwd, die onmiddellijk op zoek gingen. Andere schepen hadden reeds bemerkt, hoe het luchtschip met den storm te kampen had en hoe het eens snel tot boven het zee oppervlak daalde en daarna weer snel steeg om achter de wolken te verdwijnen. De krui ser „Pennsylvania" bevond zich slechts op 6'/2 K.M. afstand, toen men plotseling een raket waarnam, die van het luchtschip werd afgeschoten. De kruiser was spoedig ter plaat se en kon de bemanning van het luchtschip assistentie verleenen. Toen de „Macon" het water raakte, had de bemanning zich in zeven booten begeven. De zee was niet mak kelijk, er was een lichte deining en er hing een dichte nevel, zoodat de „Pennsylvania' die met sterke schijnwerpers zocht, de om trekken van het luchtschip pas kon bemer- toen hij reeds zeer dicht genaderd was. Inmiddels waren ook de Richmond, het slagschip „Memphis" en de torpedojager „Concord" ter plaatse aangekomen en namen leden der luchtschipbemanning aan boord. De commandant van het luchtschip, commo dore Willey en andere officieren en 9 man werden aan boord van de „Concord" opgeno men. De opperbevelhebber van de Amerikaan sche vloot, admiraal Joseph Reefs, deelde het marinedepartement te Washington mede, dat hij het zoeken naar overlevenden zou voort zetten. De „Macon" was Op Fok- en Vermeer- deringsbedrijven waar géén kunstverlichting mag worden toegepast kan Bertels' Kunstkorrel in géén geval gemist worden. Bertels' Kunstkorrel voorkomt het ontijdig in den rui vallen van Uw jonge hennen en be vordert den winterleg. Bestelt bij Uw plaatselijken handelaar of coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam laffe comedie gespeeld, toen hij u onder tee- dere afscheidskussen bezwoer, dat hij over vijf of zes dagen weer bij u zou zijn. U zult hem nooit, nooit meer terugzien. Lafhartig heeft hij u in den steek gelaten, toen hij be merkte, dat men hem op de hielen was. Heeft u nu nog steeds medelijden met den ellendeling „Beschimp hem niet ik ben zijn vrouw stoof Felicia op, terwijl zij zich oprichtte en haar oogen van toorn vlamden. „Hij heeft u voorgelogen en bedrogen. Is u nu nog niet van sentimenteele liefde ge nezen „Ik verbied u op deze wijze over dingen te spreken, die mij heilig zijn „Ik vat deze edelmoedigheid niet „En als het dan de waarheid is, de volle waarheid, dat verschrikkelijke u zult toch niet gelooven, dat ikZe brak af, ver schrikt over hetgeen zij zeide. „U kunt voor mijn part aan een vlucht denken. Ik geloof daar niet aan. Want door niets hoort u, mijnheer Stanway door niets kan hij ver dacht worden iets te hebben gedaan, dat voor de rechtbank moet komen. En wanneer hij mij verlaten heeft, dan is dit uit vrees voor een persoon, die ons tot den dag van ons trouwen geplaagd heeft, de naam nu, die zal u wel bekend zijn." Uitvorschend beschouwde de Amerikaan die zeldzame vrouw. „Deze bewering zult u ook voor den rechter volhouden „Ja sprak Felicia zeker. „En wanneer men u nu tegenwerpt, dat men gelooft, dat niet u, maar uw echtgenoot Theo Hüttl op dien morgen dien noodlottigen tocht naar uw neef heeft ondernomen „Zoo zal ik verkondigen, dat men zich ver gist gaf de jonge vrouw met vastberaden heid te kennen. „U wilt dus niet bekennen, dat uw echtge- noto u op dien morgen op den weg van Uhlen- horst tegemoet kwam en u naar den Groszen Bleichen vergezelde En uw echtgenoot was niet met bloed bespat, toen u voor het huis het grootste luchtschip ter wereld en was een zusterschip van de „Acron", die in 1933 verongelukte. De „Ma con", deed zijn eerste vlucht op 21 April 1933, eenige maanden voor de ramp van de „Acron".De commandant van het thans ver gane luchtschip, luitenant-commandant Wil ley overleeft thans zijn derde luchtschipramp, want hij maakte ook de ramp mee van het luchtschip „Shenandoah." De „Macon" had een lengte van 235 meter en was gevuld met onbrandbaar heliumgas. Het luchtschip had een actieradius van 9500 K.M. Het was, toen de noodgedwongen daling geschiedde, op den terugweg van manoeuvres, waaraan het in samenwerking met de Amerikaansche vloot had deelgenomen. Een nader bericht uit Washington meldt, dat de „Macon" een bemanning van 83 kop pen aan boord had. Van de 83 leden der be manning zijn 81 aan boord genomen van de oorlogsschepen Richmond, Concord, Penn sylvania en Cincinnati. Twee man worden vermist. Het zijn de radiotelegrafist van het luchtschip en een matroos. Men meldt later De radiotelegrafist van de Macon is uit het luchtschip gesprongen, toen dit zich op 40 meter boven den zeespie gel bevond.De andere vermiste bevond zich nog in het schip, toen het de zee raakte. Sommigen"gelooven, dat het ongeluk te wijten is aan de weersomstandigheden, doch een onderzoek zal vermoedelijk licht brengen. De opperbevelhebber van de vloot heeft medegedeeld, dat de Macon thans 50 vadem onder water ligthij is niet voornemens het luchtschip te doen lichten. Het verlies be draagt 4'/2 millioen dollar. Ons Lichaam en onze Gezondheid. BLOEDARMOEDE. Een ;bleeke gelaatskleur pleegt de leek veelal als een zekere aanwijzing voor bloedarmoede te beschouwen. Toch zijn er ook menschen met volko men normale bloedsamenstelling, die een echt anemisch uiterlijk hebben en anderen, die er blakend uitzien, doch wier bloedonderzoek, bloedarmoede en repareeren ALLE wollen kleeding, zooals TRUIEN, vesten, broeken, enz. Kousen en Sokken (ook de allerfijnste). „De Sterke Kous", Zuidstraat 19, Den Helder. Jaap Snor. Voor Wieringen bij Jb. Kaleveld. van uwe vriendin weer bij elkaar kwaamt „Neen. Ik zag hem dien morgen eerst, toen ik precies half zeven aan het Besenbinderhof kwam." „Zonderling. Men heeft bloedvlekken op uw blouse gevonden en u liet door mevrouw Fine ke hechtpleisters geven." „Dat is zoo. Ik heb het zelf gezien, dat Theo zich aan een glasscherf, waarin hij met zijn hand viel, toen hij mijn fiets in huis bracht, bezeerde. Het is mogelijk, dat mijn fietspak, toen ik Theo's hand verbond, met bloed bevlekt werd." „U houdt dus vol, dat u alleen in het huis, Groszen Bleichen 11c waart?" „Ja." „En weet u dan ook, wat voor een vreese- ke verdenking dan op u moet vallen Felicia sloot de oogen ze wankelde hield zich daarop aan de tafel vast en perste trots de lippen op elkaar, zonder geluid te geven. Lang keek de Amerikaan haar aan. „U is moediger, dan ik ooit gedacht had, dat een vrouw kon zijn." Niettegenstaande de groote bewondering, die uit zijn toon sprak, kromp Felicia ineen. „Maak er nu een eind aan zeide ze eindelijk uitgeput, terwijl ze zich onderwor pen in een stoel liet vallen. Stanway liep in de kamer op en neer. In gedachten verzonken keek hij op den grond. Eindelijk bleef hij voor de jonge vrouw staan en zeide op een bijna bevelenden toon „Is u bereid alles wat u mij nu gezegd heeft, op schrift te geven „Wanneer u mij wilt verklaren, wat voor voordeel dat voor mij zou hebben antwoord de ze vermoeid. De Amerikaan nam het bevel tot inhech tenisneming, dat Weindel hem gegeven had, uit zijn zak en stak het de jonge vrouw toe. Het was het rechterlijke bevel van den ad vocaat-generaal voor haar gevangenneming. Felicia staarde met een onwijs lachje op het rose papier. De regels vloeiden voor haar bedroefde oogen ineen. „Weet u nu, waartegen u zich. kan vrijwa ren Voor de schande door inmenging van Engelsche gerechtsdienaars met geweld naar Hamburg gevoerd te worden, om daar voor- loopig gevangen gezet te worden Slechts een enkele traan viel uit Felicia's oog over haar bleeke wangen. „Ik zou dus mijn schuld ofwat moet ik bekennen?" „U moet alles, wat dien morgen tusschen vijf en acht uur voorgevallen is, neerschrij ven en het geschrift met uw naam onder teekenen. En opdat iemand getuigen kan, dat u het stuk zelf geschreven heeft, zoo moet u nog deze nacht het geschrevene aan den hötelsecretaris overhandigen. Slechts onder één voorwaarde behoeft u er niet aan te voldoen, dat is, wanneer ik u als gevan gene van hier laat wegbrengen." „En wat denkt u dan, dat er verder zal ge beuren vroeg Felicia moedeloos. „Natuurlijk zal ik tot Hamburg uw zijde niet verlaten en bij de eerste poging om te vluchten, zal ik u aan gerechtsdienaars over geven." In Felicia's treurige oogen kwam een waan zinnige gloed. De Amerikaan had eenige vellen papier, pen en inkt voor haar neergelegd. Vastbesloten zette de jonge vrouw zich aan het schrijven. Het sloeg twee uur, kwart voor drie eindelijk was zij gereed. Zonder eenige ontroering las Stanway het geen zij geschreven had. „U blijft dus vol houden, dat Hüttl u pas om half zeven ont moette en dat u alleen bij uw neef ge weest is Felicia stootte een „ja" uit. Daarop adresseerde ze het schrijven aan den Duitschen consul in Portsmouth, zooals Stanway het verlangde. „Weet u nu ook, dat niemand er aan zal twijfelen, of u is de daderes geweest „Ik zeg dat daarin toch niet?" bracht Felicia, die doodop was, er tegen in. „Maar het is een vreeselijke aanklacht dit schrijven. Ikwaarschuw u (Wordt vervolgd.) verzoi u i i nuuue aangeschreven, dat

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1