Uitvoering op Zaterdag 23 Febr. 1935 Nederlandsche Veehouderij Centrale .M H. H. LANDBOUWERS. J. MEIJAARD Tel. 18 MEDEMBLIK. GYMNASTIEKVEREENIGING W. M, T. TE MIDDENMEER. IN HOTEL SMIT TE MIDDENMEER. 'gewettigd zijn, wijl het voor de wielrijders betrekkelijk groote kosten met zich zou bren gen. Men heeft daarom gezocht naar een andere en goedkoopere oplossing en men meent die te hebben in het middel van een gedeeltelijk wit geschilderd achterspatbord. Men heeft thans het departement van Waterstaat een wijziging van het motor- en rijwielreglement ontworpen, waarbij voor driewielige bakfietsen wordt voorgeschreven het hebben van twee witte lichten ter weers kanten aan de voorzijde van het voertuig, benevens van een rood licht aan de achter zijde. Voorts wordt voor gewone rijwielen voor geschreven, behalve het hebben van een rooden reflector op het achterspatbord, het geheel wit maken van het achterspatbord over een lengte van ten minste 30 centimeter, gemeten van de onderzijde van dit spatbord af. Overeenkomstig de bepalingen van de motor- en rijwielwet is deze wijziging thans naar de Gedep. Staten der provinciën om advies gezonden. Zoodra advies van deze colleges ten departemente ontvangen is, zal door den minister een beslissing genomen dienen te worden omtrent het tot stand bren gen der wijziging. Intusschen mag men verwachten, dat de colleges van Ged. Staten ten spoedigste een gunstig advies omtrent deze wijziging, die nog slechts in een voorbereidend stadium verkeert, zullen uitbrengen, opdat de nieuwe voorschriften, die ongetwijfeld een belang rijke verhooging der veiligheid van het ver keer beteekenen, zoo spoedig mogelijk van kracht zullen kunnen worden, RECHTZAKEN. Op verzonnen verhaal werd hij maandenlang in 't gevang gezet. Het navolgende bewijst dat er bij het onderzoek naar vermeende overtredin gen een enkele keer op schromelijk non chalante wijze wordt te werk gegaan. De koopman H. M. te Maastricht leefde in onmin met zijn vrouw, die tenslotte van hem weg liep. De man sloot zijn deur af om te voorkomen, dat zijn ega bij zijn afwezigheid soms de handels goederen, die hij in zijn bezit had, zou weghalen. Hij was evenwel niet voorbe reid op de list der op wraak bezinnende vrouw. Een val werd opgesteld en de niets vermoedende koopjman liep er in enwerd van zijn vrijheid beroofd. De vrouw had het als volgt aange legd. De koopman werd uitgenoodigd bij een van haar familie-leden, die min derjarige dochters had. Toen de man goed en wel binnen was, werd hij met de kinderen eenigen tijd alleen gelaten. Kort daarop arresteerde de recherche hem wegens overtreding van artikel 247 van het wetboek van strafrecht. Bij de confrotatie bleek hem waar van hij beschuldigd werd. Ondanks al le ontkenningen bleef hij in arrest, om dat de meisjes een verhaal opdisten, dat de arrestatie rechtvaardigde. Door deze list verkreeg de wettige vrouw van den armen kooppman het recht om zich toegang tot „haar" wo ning te verschaffen waar zij alies wat waarde had uit sleepte en verkocht, ter wijl haar man onschadelijk was ge maakt. De koopman werd veroordeeld tot 'n half jaar gevangenisstraf. Dit is het eerste bedrijf. Het tweede bedrijf speelde voor het Bossche Hof, schrijft „Het Volk". De appellant, die reeds maanden van zijn vrijheid was beroofd, had zes ge tuigen a décharge laten oproepen De meisjes werden opnieuw verhoord. Wel dra viel het eerste z.g. door de mand. Zij verklaarde, dat het heele verhaal tegen haar oom verzonnen was. Haar tante had haar gedwongen het haar van buiten geleerde leugenverhaal voor de recherche op te dissen. Indien zij het niet deed, zou ze de deur uitge jaagd worden, geen Zondagscenten meer krijgen en zoo meer. De procureur-generaal stond perplex. Ook de andere meisjes bleken een val- sche verklaring te hebben afgelegd en wilde van de getuigen a décharge niets meer weten. Hij gelastte de on- middelijke invrijheidsstelling van den gedupeerden koopman. VOETBAL - REVUE NEDERLAND DUITSCHLAND. HOE DUITSCHLAND WON MET 2—3. 2.30 uur de Marathonklok wijst 2.20, zoodat wij nog 10 minuten moeten wach ten. 2.35 uur6000 a 7000 Duitschers zwaaien met vlaggetjes en zoeken den juis- ten toon voor het „Alles übern." 2.37 uur 22 voetballers stellen zich voor de eeretribune opeen nieuwe pot pourri Duitschland über Alles en 't Wilhelmus aaneengeschakeld. 2.40 uur Ohlson laat beginnen. 2.42 uur Hohmann mikt op den paal, geeft goed effect en Halle duikt achter in het net 01. 2.44 uur Smit probeert dwars door Buch- loh te schieten't gaat niet. 2.47 uurv. Gelder laat een cornerbal precies voor het doel vallen. 2.49 uurHalle loopt uit zijn hok, ziet geen bal en 't is 0—2. 2.503.10: H.O.L.L.A.N.D, Holland telt van dag niet mee. 3.11 uurDuitsche vlaggen naast de Mara thon herstel der Hollanders als onmiddellijk antwoord. 3.16 uur Vente staakt en Drok drukt een bal naar voren corner. 3.20 uur 't Wordt iets beter met de onzen het zwerven van onze voorhoede is voorbij. 3.25 uur kleedkamers-idylle koffiehuisge- sprekken. 3.40 uur Duitschland, past op 3.41 uurHet offensief der Hollanders be gint. 3.44 uur Bakhuys slingert zijn linkerbeen ttegen het leer 1—2. 3.45 uur Het legioen wordt wakker. Muren scheuren, kelen worden schor. 3.50 uurSmit zorgt voor een dol enthousi asme 22. 3.514.16 Wij wachten op het winnende puntje. Het Duitsche publiek zwijgt. 4.19 uur Ohlson moet een bril hebben. 2—3. Niemand begrijpt het. 4.20 uur Van Heel c.s. zijn geslagen door Ohlson. Wij wachten op het einde. 4.25 uurDuitschland juicht. De boffers zijn gelukkig. 4.30—24 uur Gelukkig,, dat Ohlson in veilig- heid,is{I 0.01 uur De droom begint. (Alkm. Crt.) De Nederlandsche Veehouderij-Cen trale maakt bekend, dat in de week van 10 tot 16 Maart op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gege ven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden. Dinsdag 12 Maart. Purmerend, 8-10 v.m. Veemarkt. Donderdag 14 Maart. Leeuwarden, 8—10 v.m. Veemarkt. Schagen, 8-10 v.m. Veemarkt. Zaterdag 16 Maart. Hoorn, 9-11 v.m. bij het abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijg baar zijn bij de districts-secretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Or- ganisaties, moeten vóór Zaterdag 2 Maart zijn ingezonden bij de Geweste lijke Landb.-Crisis-Organisaties, waar onder de betrokken veehouders resor- teeren. V. C. J. B. Oosterland. Woensdag 20 Febr. a.s. des avonds 8 uur vergadering. vQor inge- inge ONS WIERING ERMEERHOEKJE. N E M E S I A ben je goed terecht gekomen GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Bij Ministrieel besluit is aan de harddraverij-vereeniging „De Voorwaarts" alhier wederom ver gunning verleend tot het houden eener verloting. Uitgegeven zullen worden 6000 loten. OUDESLUIS. Zondagavond werd in de zaal van den Heer Buisman een ge maskerd hal gehouden onder leiding van den Heer Silver. De deelname was zeer groot en de zaal eigenlijk te vol. De Jury bestond uit de dames Mw. Hoep en Mej. P. Asjes en den Heer H. Jippes. Heel mooie en welverzorgde costumes waren er te bewonderen. Na het démasqué maakte de voorzit ter der Jury de prijzen bekend. Ie pr. Groepen Geloof, Hoop en Liefde. 2e pr. Neerlands roem. Paren le pr. Kaasdragertjes 2e pr. Neptunus.en Zeeroosje 3e pr. Oude en Nieuwe Tijd 4e pr. V2 en 1 wat 5e pr. Scharenslijpers 7e pr. Droppie en Druppel. Enkelingen le pr. Kerstklok 2e pr. Gretchen 3e pr. Regenboog 4e pr. Mexicaansche 5e pr. Koop Neder lands fabrikaat 6e pr. Cowboy 7e pr. Kaartspel 8e pr. Schoppen vrouw 9e pr. Schaakspel 10e pr. Russische Boerin 11e pr. Aviateur. Muziek van de Gebroeders van Meurs hield er voortdurend de goedé stem ming in en hield de vele aanwezigen nog langen tijd in vroolijk en vreugdig vermaak bijeen. Schagerbrug. Zondag 24 Febr. a.s. zal de Tooneel-vereeniging „Euplionia", onder regie van den Weled. Heer H. J. van Veen, een uitvoering, geven in het lokaal van Mej. de Wed. Broer al hier. Ten tooneele zal worden gebracht het blijspel „Jonge Harten". De The Funny Boys" zullen hunne medewer king voor dezen avond verleenen. Wij twijfelen niet nu twee plaatselijke ver- eenigingen van goeden naam voor '1 voetlicht treden, dat zij kunnen reke nen op een volle zaal. Voor bijzonderheden zie adv. in dit nummer. i GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Voetbalsport. Zondagmorgen werd op het B. K. C. terrein een oefenwed strijd gespeeld tusschen een samenge steld <2e elftal, dat enkele invallers tel de, maar als versterking had Barend de Boer van Helder I, terwijl het 3e en kele adspiranten hadden opgesteld. Het was een mooie oefenwedstrijd, waarbij er voortdurend op werd gezeten, en vooral Barend de Boer had het zwaar te verantwoorden, het 2e proest met 5-2 de vlag strijken. Dat moet men ech ter niet al te serieus opvatten, wat krachtverschil betreft, het gold voor een oefenwedstrijd. Doch zeker is hel, dat er in het 3e elftal enkele zeer pro ductieve krachten schuilen, die elkaar begrijpen, wat in 't 2e vaak 'n gemis is. Binnenbrand. Zaterdagavond ont stond er binnenbrand in de woning van den Heer D. Lemstra en het valt aan het spoedige ontdekken te danken, dat men met zoo'n vliegende wind het vuur wist meester te blijven met em mers water, zoodat de motorspuit, hoe wel ter plaatse, geen water heeft gege ven. Als gewoonlijk liep de inboedel van den Heer L. veel schade op bij het blusschingswerk. GEMEENTE WIERINGEN. Politie. Verl. een donkerblauwe want met kap en een rijwielplaatje, waarin een g;aatje. Inl. bij den Gem.-Bode. BEKENDMAKING. ZUIDERZEESTEUNWET. Waardevermindering. Zij; die nog nimmer formulieren' waardevermindering hebben leverd en Zij, die wel formulieren hebben diend, doch bericht hebben ontvan gen, dat de aanvrage buiten be handeling is gelaten, daar de da tum van indiening was overschre den, kunnen nog of weder formulieren inle veren, doch er moet beslis10 een zeer geldige reden vermeld worden, waar om de inlevering niet tijdig is geschied. Verkooping. Zaterdag j.1. had Hotel de Haan de openbare verkooping krachtens art. 1223 B.W. plaats, van de navolgende landerijen, alles eigendom van P. en G. Kooij te Oosterklief, door Notaris Obreen. 1. Krocht bij Jan Doves. 93.10 Aren, li.b. C. Vermeulen f 1125. Kooper Jan Doves Sz. f 1600. 2. Achter Willem Mostert, 98.80 A. h.b. B. H. Kraan. Kooper id. f 2000. 3. Krocht bij Jan van Sijtje, 47.(20 A. h.b. K. Ivuijt Mz. f 525. 4. Het Oosten, 1.03.25 H.A., h.b. C. Vermeulen f 1100. Kooper Jan Lont-vet f 1105. 5. Ventje, achter D. Veerdig, 56.40 Aren. h.b. K. Kuijt Mz. Kooper id. f 770. Hierna kwamen perceel 1 en 2 in com binatie, doch er werd geen bod op gedaan. Vischwant-diefstallen opgehelderd. Het is de Visscherij-Inspectie te Hoorn, in samenwerking met de Rijks veldwacht te Den Oever en Oosterland, mogen gelukken den dader op te spo ren van de diefstallen van botnetten, welke de laatste weken op het IJssel- meer werden gepleegd. Een partij net ten kon in beslag worden genomen, naar een andere vermiste partij is een onderzoek nog gaande. De dader is een ingezetene van Den Oever, die naast het landbouwbedrijf ook de visscherij op kleine schaal uitoefent. Door de dief stallen dezer botnetten werden uit sluitend kleine broodvischers gedu peerd, die in dezen tijd toch reeds een zwaren strijd om het bestaan hebben te voeren en het moge voor hen een op luchting zijn, dat dé dief, zij het ook na ettelijke nachten surveilleeren, kon worden gesnapt. Uitvoering „Harmonie". De zaal van Concordia was Zondag eivol met een enthousiast publiek, dat al dadelijk toen het doek werd opgehaald, „Har monie" met een hartelijk applaus be groette. Het muzikale gedeelte van het pro gramma werd onder de eminente lei ding van den heer Kreijger prachtvol uitgevoerd. Als eèh 'teeken van een ge weldig doorzettingsvermogen van di recteur en leden mag worden gerele veerd, dat no. 4 van het programma het verplichte nummer voor het con cours is, dat pas drie weken geleden was ontvangen. Een hartelijk applaus weerklonk na ieder nummer. Het drama „Dolle Hans" werd ver volgens op uitnemende wijze vertolkt Het juiste toóneel-decor, de schitteren de costumes, en goede grimeering droegen er toe bij, dat de medespelen den een hartelijke ovatie van het pu bliek in ontvangst hadden te nemen. „Harmonie" heelt haar kunstlievende leden een prachtavond bezorgd. Succes-Nieuws. Kaarten voor den wedstrijd Holland—België welke speeld wordt Zondag 31 Maart a.s. Amsterdam, kunnen besteld worden tot en met Zondag 24 Februari. Na dien tijd is het niet meer mogelijk Men geve zich hiervoor op bij den. Heer D. Nieuwbuurt, Secr. „Succes". Kerkplein 10. R. K. Rijwielclub. Maandag 18 Febr. had in locaal Veerdig een bespreking plaats tot oprichting van een R.K. Rij wielclub. Hiervoor was overgekomen de heer Niele, Hoofdbestuurslid van Alkmaar. De Zeer Eerw. heer pastoor de Wildt opende deze bijeenkomst, het. verheug de spr. dat er zoo velen waren opgeko men. Hierna zette de heer Niele op zeer duidelijke wijze uiteen doel en streven van een R.K. Rijwielclub, om hier te trachten een afd. te kunnen stichten. Er gaven zich dadelijk 10 leden voor op, zoodat thans hier een R.K. Rijwiel club is gesticht. Tot bestuursleden werden gekozen de heer en T. van Dongen, Jn. Koster en Fr. Kiela. Tot voorzitter werd gekozen de heer T. van Dongen. Hierna dankte de Zeer. Eerw. pastoor de Wildt den heer Niele voor zijn zeer duidelijke uiteenzetting, en sloot deze gezellige bijeenkomst op gebruikelijke wijze. RIJWIEL - SPORTRUBRIEK. Zondag j.1. werd wederom een trainingsrit georganiseerd waaraan werd deelgenomen door 15 leden onder leiding van den trainer. Als medewerkers traden op den heer C. Omis Nz. en Jac. Rotgans Nz., Mooie resultaten werden bereikt, vooral door de Heeren Klink en Meijer. Ook Hoep, Kreijger en Lont maak ten een goed figuur. Jammer dat Polmans, Bort en Op 't Halt door pech moesten uitvallen. Dijkers toonde -ziclv.ook een taaie rijder doch had het onge- nik Te vailen. Gezien Ihet enthousiasme waarmee hier de wielersport wordt beoefend en opgeleid is het geen wonder dat vele nieuwe leden toetreden. Woensdagavond half acht wordt wederom trainingslessen gegeven, nieuwe leden kun nen alsnog hieraan deelnemen. Vermelden we nog dat den heer Plooy de Bijeenkomst bedrijfsleiders en pach ters. Naar wij vernemen is door de Di rectie van den Wieringermeerpolder tégen 23 Febr. a.s. des nam. J2 uur in liet Gymnastiek'-lokaal te Middenmeer een bijeenkomst belegd, waar eenige vraagpunten zullen worden behandeld betreffende de cultuur der Wieringer meerpolder. De bijeenkomst is toegankelijk voor bedrijfsleiders en pachters in de Wie- ringermeer, terwijl ook andere belang stel 1 lenden daartoe kunnen worden toegelaten op vertoon van bewijs van toegang, hetwelk aan het kantoor der Cultuur-Mij. te Wieringerwerf kan wor den aangevraagd. SLOOTDORP. Christel. Hist. Kiesvereen. Onder leiding van den heer Groendijk van Medemblik had in het Dorpshuis te Midden- meer een vergadering plaats, om te bespre ken de mogelijkheid om een Chr. Hist. Kies- vereeniging op te richten. Dertien personen waren aanwezig. Algemeen werd de noodza kelijkheid van oprichting gevoeld. Men be sloot dan ook tot oprichting van de vereeni ging. Als bestuursleden werden gekozen de heeren Van Oeveren, Schuitema en Leijten. Besprekingen werden nog gevoerd om met de A. R. gezamenlijk de a.s. verkiezingsactie te voeren. Alzoo werd besloten. Nog eenigen tijd werd gedLscusseerd, waarna de heer Groendijk de vergadering sloot, de hoop uit sprekende dat het voor de jonge vereeniging een jaar moge worden, waar met voldoening op zou mogen worden teruggezien. Uitslag aanbesteding. Naar wij ver nemen heeft het Bouwbureau van de1 W.-M.-Directie de bouw van schuren voor jongvee en varkens gegund aan de fa. Faust uit Nieuwe Niedorp. Het is jammer dat dit werk niet aan de plaatselijke aannemers kon blijven. Winkelbouw Middenmeer. Aan de Brugstraat, hoek Torenstraat te Mid denmeer, op het terrein waar oorspron kei ijk een Habo-garage zou komen, wordéri nu enkele winkel- en woonhui zen gebouwd door de fa. Kingma. Uitvoering W.-Meer Turners. Zater dagavond geeft de Gymnastiek-vereeni ging de VVieringeijneer Turners een uitvoering in Hotel Smit te Midden meer. De avond wordt gevuld allereerst na tuurlijk met de verschillende oefenin gen van de vereeniging zelf, diverse bal Iets en een Humorist. Wanneer wij het uitvoerige programma zoo eens in zien, belooft het een mooie avond te worden. Voor nadere bijzonderheden zie men advertentie in dit nummer. Actie voor verlaging van P.E.N.-Ta- rieven. Evenals te Wieringen en andere plaatsen een actie op touw wordt ge zet tegen de hooge P.E.N.-tarieven, zal binnenkort in de Wieringermeer ook een dergelijke actie worden voorbereid. Wij komen hier nader op terug. Siootdorp. Vrijzinnige samenkomst. De Afd. Vrijzinnig'Hervormden 3 hield Zaterdagavond een gezellige bijeen komst in Hotel Smit alhier. Te onge veer half acht opende de heer.Addens de vergadering, en heette namens het bestuur allen hartelijk welkom. Daar na werd door 5 dames opgevoerd het Looneelstukje „Mevrouw vraagt een nieuwe dienstbode". Aan het hartelijk applaus was wel te hooren dat het ge- hodene zeer in de smaak viel. Hierna werd door mej. D. van Vliet het propa gandistische gedeelte verzorgd. Ver der werd de avond gevuld met voor dracht en zang. Ook had nog een kleine verloting plaats. Eerste prijs werd ge wonnen door den Heer S. Hak van Mid denmeer. Een gezellig geanimeerd hal besloot deze avond. Deze avond kan gerust als geheel geslaagd worden beschouwd. Ook de opkomst ondanks het zeer slechte weer was zeer goed, de zaal was tot in alle hoeken bezet. Siootdorp. Overal in de lande berich ten over storm en ook hier in de Meer kunnen wij er over pneespreken. Wat aangaat de materieele schade, dit valt nog al mee. Hier wat dakpannen afge rukt, daar weer wat ruiten stuk, enke le schaitkeeten uit elkaar, daar bleef ihet hij. Zware dagen hebben echter de arb. in de polder meegemaakt. Reeds enkele avonden stevige wind, dat hun moeite koste om er tegen in te tornen. Zaterdag echter zag men ze komen met brandende hoofden en zwaar bezweete lichamen, zoo liepen de meesten met vi ij groote vertraging binnen. Buiten de polder was het zoo, dat enkelen s-avonds eerst om half zeven binnen liepen. Alle soorten KUNSTMEST van de Mij „V u I c a a n uit voorraad lever baar tegen concurreerende prijzen. Franco thuis. Beleefd aanbevelend TE KOOP KOEMEST voor Volkstuintjes, f 4.- per M3 voor oude f 3.50 per M3 voor nieuwe. A. TUIN, mesthandel 't ZAND. MOOIE BALLETS. Optreden van een HUMORIST. AANVANG HALFACHT. Entree- f 0.40 per persoon, gehuwden samen f 0.60 verhoogd met pl. belasting. Donateurs en kunstlievende leden hebben op vertoon van kaart vrij toegang. NA AFLOOP SERPETINE BAL TE GEVEN DOOR HOTEL SMIT. geheele trainingsrit op een gewoon rijwiel heeft meegemaakt. Deze heer heeft een staal tje gegeven van taaie volharding. Rundveefokvereen. „Oost- en West-Wieringen" Algemeene vergadering van de Rundvee- fokvereeniging „Oost en West Wieringen" op Maandagmorgen in Hotel Centraal te Hip- polytushoef. De heer M. Bakker, opent als voorzitter de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Hierna worden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Hierna volgde het jaarverslag van den controleur-stamboekhouder. Lactatie periode 19331934 van de Rund- veefokvereeniging „Oost en West-Wieringen." In het melk jaar vnn 1 Mei '33 tot 1 Mei '34 werden door den Controleur-Stamboekhouder van 230 dieren een volledige melkstaat bere kend. 'Van dezen behoorden er 67 tot de 2 jarigen of vaarzen onder welke 50 van erkende en 17 van niet erkende afstamming. Beste productiedieren hiervan waren Nel 12 eig. N. Bakker met 5219 Kg. m., 175 Kg. v., 3.35 v., 328 melkdagen. Jannie 24, eig. W. Mostert Czn., 4530 Kg. m., 169 Kg. v.. 3.75 pet., 280 m.d. Dora eig. Wed. D. N. Mulder met 3878 Kg. m., 151 Kg. v., 3.89 pet. v., 280 m.d. Johanna 10 eig. M. Heijblok met 4445 Kg. m., 145 Kg. v., 3.26 pet. in 280 m.d. Pietje 5 eig. M. Bakker Szn. met 3795 Kg. m„ 143 Kg. v., 3.77 pet. v. in 316 m.d. Leip 14 eig. Wed. D. N. Mulder met 4084 Kg. m., 141 Kg. v., 3.45 pet. v., 3.27 m.d. Geertje 5 eig. A. S. Klein eig. 3752 Kg. m., 140 Kg. v., 3.73 pet. v., 325 m.d. Het gemiddelde van deze groep was, erken de afstamming 3325 Kg. m., 114 Kg. v., 3.43 pet. v., 292 m.d. Niet erkende afstamming3261 Kg. m., 108 pet. v., 3.31 pet. v., 292-m.d. Tot de groep twenters of 3-jarigen behoor den 51 dieren waarvan 39 van erkende en 12 van niet-erkende afstamming. Beste productie-dieren hiervan waren Horst 15 eig. M. Bakker met 4760 Kg. m., 190 Kg. v., 3.99 pet. v., 324 m.d. De Bonte 3, eig. Wed. D. N. Mulder met 5157 Kg._m., 172 Kg. v., 3.33 pet. v., 324 m.d. Reina 22, eig. N. Bakker Sz. met 3941 Kg. m., 169 Kg. v., 4.29 pet. v., 280 m.d. Dirkje 5 eig. C. J. Koorn met 4327 Kg. m., 169 Kg. v., 3.91 pet. v., 328 m.d. Pietje 5 eig. Jb. P. Dekker met 4615 Kg. m., 169 Kg. v., 3.66 pet. v., 280 m.d. Immetje 13, eig. M. Bakker met 5379 Kg. m 168 Kg. v., 3.12 pet. v., 280 m.d. Reina 20, eig. N. Bakker met 4254 Kg. m., 159 Kg. v., 3.74 pet. v., 280 m.d. Leip 11, eig. Wed. D. N. Mulder met 4789 Kg. m., 159 Kg. v., 3.32 pet. v„ 318 m.d. Johanna 7 eig. M. Heijblok met 4191 Kg. m.F 156 Kg. v., 3.72 pet. v., 309 m.d. Maartje eig. P. Hellingman met 4308 Kg. m., 155 Kg. v., 3.60 pet. v., 300 m.d. Het gemiddelde van deze groep was, erken de afstamming 4047 Kg. m., 140 Kg. v., 3.46 pet. v., 300 m.d. Niet erkende afstamming 3902 Kg. m., 126 Kg. v., 3.23 pet. v., 296 m.d. Tot de groep derd-kalvers behoorden 44 die ren waarvan 33 van erkende en 11 van niet erkende afstamming. Beste productie-dieren niervan waren Dieuw 2 eig. Wed. D. N. Mulder met 5209 Kg. m., 195 Kg. V., 3.74 pet. v., 280 m.d. Anna eig. S. Lont Cz. (vet) met 5674 Kg. m., 194 Kg. v., 3.42 pet. v., 280 m.d. Guurtje 4, eig. P. Hellingman met 6104 Kg. m., 193 Kg. v., 3.16 Kg. pet. v., 280 m.d. Trieen 7, eig. M. Bakker met 5782 Kg. m., 189 Kg. V., 3.27 pet. v., 280 m.d. Pietje eig. N. Metselaar met 4970 Kg. m„ 183 Kg. v., 3.72 pet. v., 314 m.d. Het gemiddelde van deze groep waserken de afstamming 4557 Kg. m., 148 Kg. v., 3.25 pet. v., 291 m.d. Niet erkende afstamming 4304 m.d., 143 Kg. v., 3.32 pet. v., 302 m.d. Tot de groep oudere koeien behoorden 68 dieren, waarvan 44 van erkende en 24 van niet erkende afstamming. Beste productie-dieren hiervan waren Leig 2, eig. Wed. D. N. Mulder met 6604 Kg. m., 243 Kg. v., 3.68 pet. v., 280 mid. Marie eig. P. R. Smid met 6365 Kg. m., 238 Kg. v., 3.74 pet. v., 329 m.d. Mook 5 eig. Wed. D. N. Mulder met 6409 Kg. m., 221 Kg. v., 3.45 pet. v., 296 m.d. Pietje 9, eig. A. S. Klein met 6409 Kg. m.r 211 Kg. v., 3.29 pet. v., 280 m.d. Reina 11 eig. N. Bakker met 5284 Kg. m.,

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2