PUROL N.O.-POLDER BLIJFT NOG UIT. SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." ZITTING werktuigenbureau van deze maatschap pij, naast werktuigen voor het land bouwbedrijf, sinds kort o.a. gaan leve ren naaimachins, stofzuigers, wasch- machines, keukenfornuizen, rijwielen, radio-toestellen, enz. Het mag, aldus het adres, wel over bodig worden geacht te betoogen, dat deze methode van aankoop voor tal- looze handelsbedrijven op het platte land en in de stedelijke centra der landbouwstreken, bij voortwoekering 'n levensgevaar moet gaan beteekenen. Zooals uit het verslag van de Woensdag gehouden vergadering van de K. v. K. voor Hollands Noorder kwartier blijkt, is over deze kwestie door den voorzitter een bespreking in geleid. Hij legde er daarbij den nadruk op, dat het niet goed te keuren is, dat de boerenbonden, wier leden steun ontvangen op hun producten welke gelden ook en voor een niet gering deel worden opgebracht door den Mid denstand -- dienzelfden middenstand beconcurreeren, door den verkoop van artikelen die in geen enkel opzicht tot de landbouwbenoodigdlieden kun nen worden gerekend. Dat de Gronin ger Boerenbond het onbillijke hiervan inziet, blijkt wel uit het feit, dat hij ge weigerd heeft aan dergelijken ver koop mee te doen. Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent. I Bij Apoth. Drogisten. Vervuiling van een school. Mede door slechten financi- eelen toestand der gemeente. In de vergadering; van het Groene Kruis te Eenrum (Gr.) heeft de heer J. Posthumus, arts, zijn verontwaar diging geuit over den slechten hygiëni schen toestand van de o.l. school ie Eenrum» welke bezocht wordt door on geveer 220 leerlingen. De dokter deel de mede, dat hij, teneinde een vervol- uit te lokken en daardoor op dezen onvoldoenden toestand de aandacht te vestigen opdat verbetering worde aangebracht, zijn kind met Mei niet naar school zou zenden. Hij verklaarde zich verder bereid, om zoolang de ge meente onvoldoende middelen heeft, 'n bijdrage van f 100 per jaar te betalen in de kosten van de schoolschoon- maak, als deze behoorlijk gebeurt. De burgemeester, die in de vergade ring aanwezig was, deelde mede, dat de gemeente in moeilijke financieeie omstandigheden zit, zoodat er slechts weinig geld beschikbaar is voor het onderhoud van gebouwen. Er zijn echter reeds pogingen tot verbetering gedaan. Levering electriciteit in Nrd.Holland. Adres van dertig gemeenten aan den Minister. Tot heden is nog geen beslissing ge nomen op de bezwaren van drie ge meenten bij de Kroon ingediend tegen het bekende besluit van Provinciale Staten van Noord-Holland, waarin bij suppletoire begrooting f 1 millioen werd beschikbaar gesteld voor het aanleggen van provinciale laagspan ningsnetten in die gemeenten, welke niet bereid zouden zijn haar distribu tie-bedrijf aan de provincie af ce staan. Thans hebben, naar men meldt, de besturen van dertig Hollandsche ge meenten een adres gericht aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, met verzoek in deze quaestie een spoe dige beslissing te willen bevorderen. De Regeering handhaaft de credietaanvrage van f 2.000.000 voor indijking niet. De theoretische voorbereiding gaat echter door. De heer De Blocq van Kuffeler gaat van Zuider zeewerken naar Waterstaat. EXPLOT ATIE VORM IN DE WIERINGER MEER NOG NIET BESLIST. Aanpassingsontwerp komt nog dit zittingsjaar in behandeling. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende de begroo ting van het Zuiderzeefonds voor 1935. Daar in lezen wij o.a. De Regeering sluit zich aan bij vele leden, die in een verdere inpoldering op den duur meer voor- dan nadeelen zien. Bij den finan- cieelen toestand, zooals deze zich thans laat aanzien, is echter groote voorzichtigheid ge boden. Op grond hiervan meent de Regeering, dat het geen zin heeft, het op deze be grooting onder art. 8 voor de Noord-Oost inpoldering uitgetrokken bedrag van f 2 millioen te handhaven. Zij geeft er de voorkeur aan, dien post voorshands terug te nemen in afwachting van de uitkomst der bemoeiingen inzake de verbetering der Rijksfinanciën. Een en ander zal echter niet ten gevolge hebben dat de voorbereiding van een finan cieel aannemelijk plan voor de N.O.-inpolde- ring zal worden gestaakt. Voortbouwende op den ter zake reeds verrichten arbeid is aan de diensten der Zuiderzeewerken en van de Wieringermeer opdracht verstrekt, gezamen lijk een dergelijk plan verder te onderzoeken en uit te werken. Nu de afsluitingsarbeid ten einde is ge bracht en de ontginningsarbeid in de Wie- ringermeerpolder het eerste stadium achter den rug heeft en in regelmatige banen is geleid, meent de minister dat bij den verde ren arbeid de personeelbezetting welke daar voor noodig wordt geacht, reeds onmiddellijk zoo goed mogelijk op dien arbeid behoort te worden ingericht, en dat daarbij de vereisch- te soberheid moet worden betracht. Dit heeft ertoe geleid dat de directie van de Wieringermeer, welke uit drie leden be stond, van wie twee een andere bestemming hebben gevolgd, niet is aangevuld, dat met ontbinding der z.g. proefpolder-commissie de meer-directie zijn opgedragen en dat aan die directie wordt toegevoegd een ingenieur met eenig personeel van den dienst der Zuiderzee werken voor de behartiging van de water staatsaangelegenheden in de Wieringermeer. De minister stelt zich voor, dat deze over gang zoo goed mogelijk wordt bevorderd door den heer De Blocq van Kuffeler, bij dien dienst te herplaatsen als hoofdingenieur directeur van den Algemeenen Dienst en hem voorts te belasten met de leiding van den dienst der Zuiderzeewerken. Als zoodanig blijft hij dan belast met het uitwerken te zamen met het eenig overgeble ven lid van de directie van den Wieringer- meerpoider van een definitief plan voor de N.O. polder en met de afwikkeling van de overige Zuiderzeewerken, welke werkzaamhe den nog eenige jaren in beslag zullen nemen. De huisvesting en de overige bezetting van den dienst kan in verband met een en ander belangrijk worden ingekrompen en minder kostbaar worden, hetgeen bij nota van wijzi ging in de begrooting tot uiting is gebracht. Van den minister zal niet worden verwacht, dat hij thans met een voorstel tot staatssoci- aliseering van de gronden in de Wieringer meer zal komen. Omtrent den vorm van staatsexploitatie is nog geen definitieve be slissing genomen. Wel is de minister tot de overtuiging gekomen, dat ook aan bedrijven van normale grootte als vorm van staatsex ploitatie behoefte bestaat, teneinde een graadmeter te verkrijgen voor de bepaling van de waarde van den grond bij verkoop en bij verpachting. Op het oogenblik worden in de Wieringermeer ongeveer 11.000 ha door den Staat geëxploiteerd. Kort geleden is met de uitgifte van gron den in de Wieringermeer begonnen. De groot te van de bedrijven loopt uiteen van 20 tot 55 ha. Buiten deze bedrijven komen binnen kort eenige kleinere bedrijven ter grootte van 7 tot 10 ha voor uitgifte beschikbaar. Met uitgifte van de nieuwe gronden wordt de grootst mogelijke voorzichtigheid betracht. De meening, dat een groot aantal arbeiders door het gebruik van machines in de Wierin germeer werkloos zou worden, moet op een misverstand berusten. Integendeel moest het aantal arbeiders in de periode, gedurende welke ook van machines gebruik werd ge maakt, nog worden uitgebreid. Het is den minister niet gebleken, dat in ons land belangstelling bestaat voor het stich- van een werkloozenkolonie, welke zich op de uitoefening van den landbouw in de Wierin germeer zou willen toeleggen. Zuiderzeesteunwet. De volgende groepen worden in verband met de Zuiderzeesteunwet onderscheiden Zij (.ongeveer 950), die in gevolge de Zui derzeesteunwet levenslang aanspraak kunnen maken op een geldelijke tegemoetkoming 2. Zij (ongeveer 2000) die met behulp van één of meer vormen van tegemoetkoming, welke ingevolge de Zuiderzeesteunwet zijn of worden verleend, bezig zijn hun bedrijf te vervormen 3. Zij (ongeveer 1100), die niet tot een van deze twee groepen behooren. De liquidatie van den Zuiderzeèsteun voor groep 1 moet in hoofdzaak aan den tijd wor den overgelaten. Voor groep 2 bestaan de maatregelen tot liquidatie in de hulp, welke verleend wordt om de voorgenomen hervor ming van hun bedrijf zoo gunstig mogelijk te doen verloopen. Voor groep 3 bestaan de maatregelen in bij gebleken wenschelijkheid voortgezet onderzoek naar de mogelijkheid van hervorming of verplaatsing dan wel op-1 richting van nieuwe bedrijven, credietverlee- ning zoo noodig, hulp ter verkrijging van werk, verleenen van vergoeding voor onder- scheide kosten. De juistheid van het betoog, dat er tallooze gegronde klachten zijn met betrekking tot de uitvoering van de Zuiderzeewet, is den Mi nister niet gebleken. De klacht van eenige leden over den tragen gang van zaken bij de uitvoering van de Zuiderzeesteunwet kan in haar algemeenheid niet worden gedeeld. De minister heeft nog geen beslissing geno men op de vraag of de zeewier-visschers op Texel als belanghebbenden kunnen worden aangemerkt. Waddenzee vischbedriji. Maatregelen der Regeering. Door de zeer beperkte uitvoermoge- lijkheid van haring, naar Duitschland, dreigt voor de visschers en kooplie den die belang hebben bij de Wadden- zee-visscherij een ernstige ramp. In de maanden Maart tot Juli is de vangst van Waddenzeeharing voor het grootste deel bestemd voor uitvoer naar Duitschland. De binnenlandsche afzet is veel te klein voor den dage- lijkschen aanvoer op de afslagen te Harlingen, Wieringen en Helder. De cleringsovereenkomst met Duitsch land liet een bepaald quantum haring voor invoer uit Nederland toe. Het quantujn tot en met Maart was vrij wel geheel verbruikt voor Noordzee- haring, die uit IJmuiden werd geëx porteerd, met den noodzakelijken uit voer van Waddenzeeharing was daar bij niet voldoende rekening gehouden. Om de belangen van het Wadden- zee-vischl>edrijf te behartigen hebben dezer dagen in Den Haag vertegen woordigers van de gemeente-besstu- ren van Harlingen, Wieringen en Den /Helder en eenige handelaren een be- spreking gevoerd met de Visscherij .Centrale, teneinde een eenigszins gun stige uitvoermogelijkheid te verkrijgen. nacht een opstand in het Salamis-arse naai bij Athene. De halve vloot „zeil de" weg. Kreta viel van het moeder land af. Macedonië verklaarde zich af vallig, Saloniki werd bedreigd, Kawal la en Serres vielen. Het was weer ou- derwetsch. De muitende vloot werd van uit de lucht tot vluchten of doelloos rond zwerven gedwongen. Naar Macedonië rukten tienduizenden regeeringsge- trouwen op. Staten van beleg, censuur bankmaatregelen, verbeurdverklarin- ven volgden. De regeering handhaafde zich tegenover den „man- die eens de held en vader des volks was, doch zich nu vernederd haeft tot *jU\ piassen- rol van carnavalspiraat" (V; .èlos) en die nu een schip. "ereed houu *m naar Alexandrië te kA-ïnen vluchtent Het kanon weerklinkt ten Noord- Oosten van den Olympus en de berg Athos trilt. Piastiras, de andere aanstoker ver liet Nice en zit thans vast" te Brindi- si. „Ik zou jullie wel graag helpen, maar Italië houdt mij vast. Vechten jullie je maar dood, brave opstandelin gen. Mijn beste Brindisi- en buiten- schot-wenschen vergezellen deze innig gemeende woorden. Van Venizelos wil ik niets weten.", En Venizelos liet per Kreta-radio be kend maken 50.000 Piasters voor den Italiaanschen vlieger, die mij Piastiras levend hier brengt En Venizelos noemde Plasitras, zoo lang hij in het buitenland zat en den opstand voorbereidde, 'n man naar zijn hart. Nu echter neemt hij 'm niet meer mee naar Alexandrië, als de Kre tenzische bodem te warm wordt onder zijn rustelooze oproerkraaiers-voeten. De dwaze strijd op drie fronten kost het Grieksche volk meer dan bloed het kost het vertrouwen en de vriend schap van z'n naburen. Joego-Slavië, Bulgarije en Turkije. Alle drie verster ken ze hun grenzen en bestudeeren de mazen in het Balkanpact, temeer daar Venizelos altijd te keer is ge gaan tegen dit pact van vrede, vriend schap en economische toenadering. Mocht Venizelos den opstand win nen, dan overschrijden zij de grens, want Balkanvolken kennen elkanders opstanden Mocht de 71-jarige avonturier den opstand verliezen, dan zullen Zaimis c.s. hun handen vol hebben aan het in halen van den achterstand hun berok kend door de nieuwe dure „grap van een op burger-oorlog lijkenden op stand van de Venizelisten en Plasti- rasiërs. Het is het laatste hoofdstuk nog niet van mijn levensroman heeft Eleutherios Venezelos verklaard. De man is al van alles geweest wat een succesweerhaan kan verwachten. Wat wil hij dan in 's-hemelsnaam in de volgende hoofdstukken De naturen maken zich ongerust. Vreemde legers worden mobiel, vreem de oorlogbodems varen reeds door de Cycladen. In Oost-Macedonië trommel vuur buiten Kreta reeds 3 groote eilanden in het bezit der Venizelis ten.... opwekkend nieuws. Hittegolf te Bombay. Temperatuur boven de 100 gr. F. In de stad Bombay heerscht op het oogenblik een hittegolf. De laatste drie dagen is de temperatuur gestegen tot 101 gr. F., hetwelk 16 graden boven normaal is. Bovendien is de vochtig heid gering, waardoor een droge hitte ontstaat, die voor Bombay zeer onge woon is. Nieuwe koudegolf. Weer sterke sneeuwval. De nieuwe en voor Italië in dit jaar getijde ongewone koudegolf heeft na den zwaren regenval der laatste dagen tot ver in het Zuiden van Italië nog maals sneeuw gebracht. De Visuvius en de heuvels rond de Golf van Napels liggen onder de sneeuw, terwijl in de dalen de ajnan- delboomen in bloeii staan. In de bergstreken in Midden- en Zuid Italië zijn vooral groote hoeveelheden sneeuw gevallen. Wat Zuid-Italië be treft, viel de meeste sneeuw in de pro vincies Barl en Tarente. Een melkstation. In een voorstad van Londen, „Ham- mersmith" is voor de melkvoorzie- ning van de millioenenstad een inrich ting gemaakt, die de grootste van dien aard ter wereld is geworden. Zij staat met alle in Londen binnen komende spoorwegen in railverbin ding. De oppervlakte van dit melksta tion met toebehooren beslaat 3J2 H.A. Dagelijks kunnen er 300.000 liter melk verwerkt worden. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Loop der bevolking W.-Meer. Ingekomen personen T. Terwis- Gedeeltel. gerangsch. onder Medemblik scha van Scheltinga en gezin rk. Mid- denmeer van Wieringen M. H. Jorna rk. Middenmeer van Wieringen E. Brienk en gezin gk. Middenmeer van Abbekerk H. Kuut en gezin n.h. Mid denmeer van Wieringen J. IJ. Hol- trop en gezin g.k. Slootdorp van Wie ringen H. Loof en gezin n.h. Sloot- dorp van Alkmaar; L. Hoevenaars r.k. Slootdorp van Oud- en Nieuw-Gastel B. van Straalen en gezin r.k. Midden meer van Wieringen H. Goorden r.k. Slootdorp van Roosendaal c.a. S. v.d. Velde n.h. Middenmeer van Wierin gen F. Idzenga en echtgen. n.h. Sloot dorp van Andijk K. Haan n.h. Sloot dorp van Leek V. Veldman n.h. Mid denmeer van Beverwijk K. van Wie ren g.k. Middenmeer van Kollumer- land H. en J. van Tillo r.k. Slootdorp van Steenbergen Evert van der Ploeg g.k. Kamp Terp van Wieringen J. v. Hoof r.k. Middenmeer van Fijnaart ca. J. Timmermans r.k. Slootdorp van Halsteren M. J. Verhulst en J. Osse- waarde n.h. Slootdorp van Kapelle Elisa Wagenaar g.g. Slootdorp van Krabbedijke Pieter de Jonge o.g.g. Terp van Oosterland M. Verhulst n.h. Slootdorp van Kapelle J. Lepoeter n.h. Middenmeer van Kapelle G. A. van Tuijl g.k. Slootdorp van Game ren D. C. Gebuijs g.k. Terp van Kloe- tinge A. Sponselee r.k. Terp van Hon tenisse Anna Top n.h. Slootdorp van Den Haag J. en S. van de Sande n.h. Middenmeer van Wieringen J. Pere- stam n.h. Middenmeer van Tholen J. W. Lammers n.h. Slootdorp van An na Paulowna J. IJtsma n.h. Midden meer van Venhuizen J. P. Vos g.k. Slootdorp van Appingadam U. van Splunter en gezin g.k. Middenmeer van Wieringen G. Brandsma en ge zin Middenmeer van Wieringen P. F. van Overmeuren r.k. Slootdorp van Stoppeldijk C. Roeland r.k. Sloot dorp van Hoofdplaat J. R. Doornbos en echtgen. Middenmeer, van Kloos terburen T. Loots en gezin n.h. Mid denmeer van Leens J. Woltha n.h. Middenmeer van Ulrum S. Schoon en echtgen. n.h. Middenmeer van Bo- venkarspel T. Stork ger. Middenmeer van het Bildt. Vertrokken personen J. T. Aalsma g.k. Middenmeer naar Oostdongera- deel H. ten Have en gezin g.k. Mid denmeer naar Wieringen IJ. J. Bak ker en gezin e.v. Slootdorp naar Wie ringen K. Warring n.h. Slootdorp naar Anloo D. Manshanden r.k. Middenmeer naar Beemster K. O. Finkensieper en gezin n.h. Midden meer naar Zaandam M. P. Keule- mans g.k. Middenmeer naar Helmond; T. van Dokkenburg n.h. Middenmeer naar Harenkarspel R. Breen n.h. Mid denmeer naar Anna Paulown A. Franse r.k. Middenmeer naar Hoede- kenskerke M. A. Janssen en gezin r.k. Oude Zeug naar Wieringen W. P. Vergouwen r.k. Middenmeer naar Hoeven P. Smeenk en gezin _.k. Middenmeer naar Ambt Hardeir berg; E. de Jong g.k. Middenmeer nr. Dantumadeel F. Mantel n.h. Midden meer naar Deventer E. J. Schuurhof Middenmeer .naar Oostzaan G. Oote- man, r.k. Middenmeer naar Enkhui- zen G. Anema n.h. Middenmeer naar Den Helder J. V. Blaakman en C. Roeland r.k. Slootdorp naar Hoofd plaat R. H. Groeingk g.k. Slootdorp naar Barsingerhorn J. L. Sjouw n.h. Slootdorp naar Opperdoes A. den Boer n.h. Terp naar Oud-Beijerlaud J. A. Kievith n.h. Slootdorp naar Zoel mond Jan W. Lammers n.h. Sloot dorp naar Anna Paulowna L. War ring en gezin n.h. Slootdorp naar As sen S. van der Velde n.h. Midden meer naar Wieringen W. J. Aaiders r.k. Middenmeer naar Ubbergen W. Mourik n.h. Slootdorp naar Opper does A. de Graaf en gezin n.h. Mid denmeer naar Callantsoog W. Hovin- ga g.k. Slootdorp naar Kollumerland J. A. Slager n.h. Middenmeer naar Woerden A. W. N. Neiisse n.h. Mid denmeer naar Groede M. Eriks Mid denmeer naar Nieuwe Niedorp J. v. Strien r.k. Slootdorp naar Anna Pau lowna A. C. de Geus n.h. Terp naar Wieringen L. Hoevenaars r.k. Sloot dorp naar Oud- en Nieuw-Castel A. J. van Hoof r.k. Middenmeer naar s-Gravenhage V. Veldman n.h. Mid denmeer naar Beverwijk. Ypolder en Haarlemmermeer. Beve landers 2.10-2.25 dito Bonten 2.60- 2.80. Alles per 100 kilo. Verder per 100 kilo Drentsche en Overijsselsche Zand eigenheimers 3.20-4.60. Nog af te geven roodstar en bonten tegen markt prijzen. De Graanmarkt. ALKMAAR, 8 Maart 1935. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 487 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt 44 voertarwe f 4.25-f 4.80 64 gerst (zaai) f 7 en gersi chev. f 6 261 haver f 6-f 7 zaaiha- ver f 7.40 40 boonen, w.o. bruine f 11- f 12 citroen f 10-f 15 duiven f 7-f 11; witte boonen f 13-f 16 10 geel mos terdzaad f 15.50 15 karwijzaad f 18 1 blauwmaanzaad f 14.75; 1 spinazie- zaad, prijs niet genoteerd en 51 erw ten,w.o. groote groene f 10-f 11 grau we f 10-f 20 vale erwten f 13-f 14 50. Alles per 100 Kg. Handel stug., De Kaasmarkt ALKMAAR, 8 Maart 1935. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 39 stapels, wegende 61500 Kg. Fabrieks baas aangevoerd, waarvan de prijs voor kleine f 17. Handel stug. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Veilingsbericht van 9 Maart 1935. Aangevoerd 205000 Kip eieren. Prijs 56-58 Kg. 210 a 230; 58-60 Kg. 210 a 240 60-62 g. 220 a 240 62-64 Kg 240 a 260 64-66 Kg. 250 a 270. Alles per 100 stuks. De Veemarkt. ALKMAAR, 11 Maart 1935. Op de gehouden Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 53 Vette koeien f 115-f 215 2 Kalveren (vette) f 30- f 37.50, per Kg. 40-55 cent 309 Nuchte re kalveren (slacht) f 2-f 10 149 Vette Varkens (zware) per Kg. 4J2-44 cent. Handel redelijk. MARKTBERICHTEN. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. BUITENLANDSCH NIEUWS. DE KRETENSCHE VOS. Griekenland heeft weer eens last van Venizelos. Vroeger deed deze onrustige Kreten zer den koning verjagen, de Kamer ontbinden, het buitenland tarten (Ita lië, Bulgarije, Turkije) of volgelingen uitspattingen bedrijven, die de caprio len van den vos van Kreta zelf verre in de schaduw stelden. Eindelijk begrepen mannen als Zai mis, Tsaldaris, Metazis, e.d., dat men den stokebrand moest neutralisee- ren, wilde men de republiek niet la ten verloren gaan door een burgeroor log. Toen ging Venizelos aan het werk de schepping van zijn leven, de Griek sche republiek, te ondermijnen, zoo lang ze en omdat ze in handen was van ware republikeinen en patriotten. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431, Amsterdam. Het koude weder brengt geen veran dering in de prijs der aardappelen, de vraag blijft klein. Er komen veel afwij kende soorten met blauw onder de schil aan de markt en deze gaan voor alle prijzen. Puik beste soorten bonten en blauwen blijven gevraagd, en kan voor deze soorten de prijs zich hand haven. Heden 11 Maart werden de volgende prijzen gemaakt Zeeuw Blauwen 3.50—3.70 Zeeuw. Bonten 3.3.50 Zeeuw. Bonten en Blauwen poters 2-10-2.00 Zeew. eigen heimers 2.10; Zeeuw Bevelanders 2 20- 2.50 Friesche Borgers 2.40-2.80 Dito Roodstar 2.70-2.80; Flak. eigenheimers 2.10-2.25 Anna Paulowna Zand aard appelen 2.60-3.50 Klei eigenhei- rwi Q on i-.^ An FILMBESPREKING. De film „Tsarina van Rusland" komt vanaf Vrijdag in Cinema De Haan. Film-nieuws. De Pers schreef over „Tsarina van Rusland" de beste crea tie van Mariene Dietrich de volgende beoordeelingen „Nieuwe Rotterd. Crt." Grootsch, ontzagwekkend, barbaarsch is de pracht, die von Sternberg; met The Scarlet Empress (Tsarina van Rusland) gewrocht heeft. „Het Volk" En dan verschijnt Mariene op het doek. Mariene, die met haar vriendin nen in den tuin van het slot speelt. Zij schommelt. Als een het zicht verduis terende wolk van tule stuift zij op tot vlak voor de camera. Dan zwaait ze terug en als het hart van 'n roos lachi haar lief gezicht open middenin de waaiende witte warreling. Kleinste inlage één gulden. ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdags van 5Vi7 uur. MIDDENMEER Dondersdags van 5lh6'/s u. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 14 MAART nam. 2 tot 4 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk. geschiedt, het wordt zoo gefotogra feerd, het wordt zoo gedirigeerd, dat Mariene er nog maai' beter, treffender ontroerender door uitkomt. „Het Vaderland" Een kunstwerk, waarop lang;e maan den achtereen door honderden is ge zwoegd, waaraan de knapste breinen en de kunstzinnigste elementen zich met hart en ziel hebben gegeven. „De Maasbode" Mariene Diettrich. Naast en tusschen de verschillende tronies van hoog moed, heerschzucht, slaafsheid en hartstocht laat Von Sternberg haar fotografeeren, achter de vlam van een kaars, naast het gezicht van Peter den Derde, onder diademen, voortglijdend, tuschen beelden, verwaasd achter het gaas van gordijnen en hij laat het doen met al het raffinement, dat een der beste camera-menschen, Glennon kan brengen. Stille Omgang. Het genootschap van de Stille Omgang vergaderde bij den heer Alkemade. De voorzitter, de heer II. op 't Veld, heette de goed bezochte vergadering welkom. Naar aanleiding van de notulen deel de de penningm. mede, dat het verle den jaar ingestelde spaarsysteem niet het beoogde doel had bereikt, daar er zoo weinig gebruik van was gemaakt. Anderen meenden, dat het beter zou gaan, wanneer tijdiger werd begon nen. Besloten werd, het nog een jaar te probeeren. Eenige leden gaven zich als propa gandisten op en zullen in de maanden Juni tot en met September bij alle pa rochianen rondgaan. Uit het verslag van den penning meester bleek dat er een batig saldo in kas was van rond f 70. Het voorstel van het bestuur om 4 vrijkaartjes te verloten werd aangeno men. De gelukkige winnaars waren W. Raven, G. Philipsen, N. Leyen en P. Slijkerman. De voorzitter deelde vervolgens me de, dat de Omgang gehouden zal wor den in den nacht van 16 op 17 Maart. De afdeeling sluit zich aan bij Den Helder en vertrekt Zaterdagavond met den extra-trein van 10.19 station Anna Paulowna. Van 9 tot 9.30 zal het bestuur kaartjes afgeven in café Alke made, om half tien zullen de deelne mers een kort lof bijwonen, waaron der een kleine toespraak van den pastoor. Zijn Eerw. zal ook aan den bedetocht deelnemen en onder het Lof in de kerk 't Torentje op den Sin gel een predikatie houden. Na den Om gang zal de Deken van Schagen de H. Mis opdragen in dezelfde kerk, tot de algemeene intentie Voor vrede en welvaart onder de volkeren. De plaats

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2