WIERINGER COURANT. TWEEDE BLAD VRIJDAG 15 MAART No. 21. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Stemmen in een andere gemeente. De Burgemeester van Zijpe N.H. maakt be kend, dat bij de verkiezingen voor de Provin ciale Staten de kiezer, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der kieswet, in: plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente in dezelfde provincie aan de stemming kan deelnemen. De kiezer kan in die andere gemeente niet bij volmacht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt, uiterlijk veertien dagen vóór den voor de stemming bepaalden dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan den Burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voor namen, de dagteekening en plaats zijner ge boorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezingen geldende kiezerslijst voor komt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mo gelijk met aanduiding van straat en nummer. Zijpe N.H., 13 Maart 1935. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. DIENSTPLICHT. Uitspraken in zake Vrijstelling. De burgemeester van Zijpe (N.H.) brengt ter algemeene kennis, dat omtrent aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht betreffen de de hieronder genoemde personen de uit spraken zijn geschied, bij ieders naam ver meld. Aan de navolgende personen zijn wegens Broederdienst voorgoed vrijstelling verleend Jan Anema, Dirk Bakker, Joseph Maria Baltus, Adriaan Buik, Nicolaas Dignum, Wil lem Albertus Komen, Johannes Kranenburg, Pieter NiNerop, Sietze Noppert, Dirk Raven, Klaas Raven, Pieter Slikker, Petrus van Stra ten, Henri Tolen, Aris Henderikus Veuger, Dienard van der Horst, Jacob Vriesman, Jan Vriesman, Dirk Wentel. Tegen elke uitspraak kan uiterlijk den tien den dag na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen verte genwoordiger b. door elk der overige voor deze gemeen te ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij den burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De burgemees ter zorgt voor de doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het be roep beslist, na advies van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur. Indien de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, in het buitenland woonplaats heeft, kan, voor zoover het door dezen in te stellen beroep betreft, met overschrijding van den termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zoolang omtrent zoodanige overschrij ding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van den termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Zijpe N.H. 13 Maart 1935. De Burgemeester, J. DE MOOR. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zijpe N.H. maakt bekend dat een openbare vergadering van den Raad dier Gemeente is belegd tegen DINSDAG 19 MAART 1935, des voormiddags 10 uur. Zijpe, 13 Maart 1935. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. SCHAGERBRUG. Verkiezing Hoofd-Ingelanden Zijpe en Ilazepoider. Woensdag had alhier in het ho tel „Wapen van de Zijpe" de gewone jaarlijk- sche stemming plaats voor Hoofdingelanden van het Waterschap Zijpe en Hazepolder, wegens periodieke aftreding van de heeren J. van der Oord en G. van der Sluijs. De uitslag is als volgtJ. van der Oord 152 stemmen, W. Bos 107 stemmen, G. van der Sluijs 55 stemmen, Jn. Rampen 3, D. Jim- mink Jbz. 2 en blanco 2 stemmen. Gekozen zijn dus de heeren J. van dei- Oord en W. Bos. Hoewel de vereeniging Al gemeen Polderbelang de twee aftredenden had aanbevolen, is toch de uitslag der stem ming anders geioopen. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 17 MAART. NED. HERV. KERK Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug 10 uur Ds. Eikema. Schagerbrug, Burgerbrug, Petten en Cal- lantsoog geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen voorm. 10.30 uur Ds. Kooij van Amsterdam. Collecte Chr. school. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3'/2 uur de heer Boon. DEN HELDER. Nieuwe Bioscoop ge opend. Woensdagavond is het nieuwe bioscooptheater „Rialto^ in de Spoor straat alhier officieel geopend. Het ge bouw, dat vervaardigd is onder archi tectuur van de heeren Peters en Baan ders, is een groote aanwinst voor de stad. Alle nieuwe vondsten op het ge bied van bioscopen werden er in aan gebracht. De opening geschiedde in aan wezigheid van vele genoodigden. De heer Geervliet van de N.V. Hage- bo, de exploitante van het nieuwe the ater, sprak een kort woord, waarna hij den burgemeester uitnoodigde het the ater te openen. De heer Driessen voi- deed gaarne aan dit verzoek er den wenscli bijvoegende, dat Rialto cultu reel en zedelijk hoogstaande films mo ge vertoonen. Een uitstekend verzorgd programma werd vervolgens afgedraaid. INGEZONDEN STUKKEN ALKMAAR, 13 Maart 1935. DE MAAT IS VOL. Met verwijzing naar mijn annonce in deze courant, verzoek ik U beleefd het volgende op te willen nemen. Het is geen onbekend feit, dat het de bedrijfsmensen, en in het bijzon der de industrie, in deze tijd niet ge makkelijk wordt gemaakt, door aller lei druk en lasten op te leggen, die het bestaansrecht in de weg staan. Er behoeft heus maar weinig bij te komen, of de maat is zó vol, dat men gedwongen wordt, zijn bedrijf stop fe zetten. Afgescheiden van alle moeilijkheden veroorzaakt door Rijks-Autocratie, heb ik bovendien zóveel ondervinding van Plaatselijk Overheidsgezag, dat alle lust, om mijn bedrijf voort te zet ten totaal ontbreekt. Steeds heb ik alle moeite gedaan, om werk voor mijn arbeiders machtig te worden, al was dit zonder winst. Ook nu een belangrijke order van 'n Scheepvaart Mij., welke ik zonder winst te maken heb geaccepteerd, daar dezelve anders in het Buitenland zou zijn geplaatst. Het is toch een landsbe lang, zeker een Plaatselijk belang, als zo weinig mogelijk mensen aan moeten kloppen bij de steun, maar ook hier worden de goede bedoelingen niet ge waardeerd. Zie, wat ik ondervond. Het hout, nodig voor deze order, moest vervoerd worden naar de machi nale houtbewerking, doch nauwelijks de Vrouwenstraat uitgereden, consta teerde één der agenten, dat liet hout misschien wel iets te lang was opge laden, en dus moest er gereden wor den naar de Groote Kerk, om opgeme ten te worden, inplaats van even links af te laten gaan, om bij eigen fabriek even te meten, zonodig af te laden. Het z.g. timmermansoog van dezen wets- dienaar had goed gezien. De planken waren 25, zegge 25 cm. te lang voor een auto, want met paard en wagen mag het wel De politie zal wel gelijk gehad hebben, doch de opvatting in uitvoering vind ik niet bepaald juist, om een plaatselijke industrie voor een dergelijk luttel geval schade aan te doen (verlies van kostbare tijd en bonnetje. De winst, die de Overheid hiermede behaald heeft, is niet af te meten met de gevolgen van sluiting mijner fabriek Het is logisch, dat ik de verplichtin gen nakom van de lopende orders, daarna wordt de gemeente weder ver rijkt met een aantal mensen voor de steun. Een maatschappij met ambtenaren en steuntrekkers zal wel tot welvaart leiden U dankend voor de plaatsruimte, H. JANSEN, Meubelfabriek „Eik en Linden". GEMEENTE WIEÏUNGEN. BURGERLIJKE STAND. Van 8 t.m. 14 Maart 1935. Geboren Geene. Gehuwd J. P. Bugel en J. Heres. Overleden Geene. Ondertrouwd J. C. Halfweeg cn G. Heijblok. Rijbewijzen. Met ingang van 1 April a.s. zal de kostprijs voor het afleggen van de proef ter verkrijging van be wijsstukken van Rijvaardigheid zijnde f 3.50 worden gebracht op f 3.™ Auitomobielrit. Op 22 en 23 Maart zal de Vrijwillige Burgerwacht „Am sterdam" wederom haar jaarlijksche 24-uurs oefenrit houden. Het, grootste deel der deelnemers zal ook ons dorp, dat in het 900 K.M. lange traject is op genomen, passeeren. Het aantal deelnemers bedroeg vo rig jaar ongeveer 200 waarvan er 106 slaagden vroegtijdig het eindpunt te bereiken. De deelnemers worden in de nacht van 22 op 23 Maart en in den morgen hier verwacht. Lezing N. V. afd. Wieringen. Dinsdag 19 Maart, des avonds 8 uur, in T Volks gebouw te H.-Hoef, houdt de hr. J. Boon voor de Ned. Vereen. t.a.v. alc. holh. dr. afd. Wieringen een lezing over „Borrelparade" of „Waardoor is 't Amerikaanse drankverbod mislukt" van den bekenden schrijver Upton Sinclair. Ter afwisseling voord nichten. Alle belangstellenden zijn hartelijk wei. kom. Toegang gratis. N. S. B.-Vergadering. Wederom zal te Wieringen een groote algemeene vergadering van de Nationaal Socialis ten worden gehouden. Een der bekendste sprekers, de heer Ylekke, candidaat voor de Prov. Sta- ten-verkiezingen in Noord-Ilolland, zal als spreker optreden. Afgaande op de groote belangstel ling welke de vorige N. S. B.-vtrgade- ring hier mocht ondervinden, twijfe len wij er niet aan of ook ditmaal zal de toeloop zeer groot zijn, temeer daal de spreker op vele plaatsen, waar liij als spreker optrad, steeds volle zalen tot zich trekt. Voor nadere bijzonderheden zie adv. in dit nummer. Politie. Vermist een heeren-rijwiel merk Nederlandsche Kroon. Inl. bij den Gem.-Bode. Ouderavond Westerland. Woensdag avond j.1. werd in de school alhier een Ouderavond gehouden. Te 8 uur opende de heer Siesling met een hartelijk woord van welkom de bijeenkomst en deelde mede, dat in de vergadering van de Oudercojnmis- sie de heer Kamst tot secretaris werd benoemd. Tevens moest opnieuw door het vertrek van de heren L. Bos en P. Laros tot verkiezing van twee leden worden overgegaan. Bij de gehouden stemming bleken de heren P. Veerdig' en L. Wigbout gekozen te zijn. Aange zien stemmen nog al tijd vordert, was spoedig de pauze aangebroken. In deze tijd gingen de 53 aanwezigen het werk hunner kinderen bezichti gen en gebruikten een kop thee met 'n biscuit. Vervolgens hield de heer Cor nelissen een causerie over het roken door kinderen. Spr. deed dit aan de hand van een brochure, reeds gerui me tijd geleden door de Bond van Ned. Onderwijzers uitgegeven. Na een pittige inleiding, waarbij wordt opgemerkt hoe de kinderen in alles Te ouderen nabootsen, noemt spr. hot resultaat van een onderzoek eenige jaren geleden door de Bond van Ned. Onderwijzers ingesteld naar de omvang van liet roken door school kinderen. De heer Cornelissen had daarvan 'n overzicht op het bord gescheven. Dat onderzoek had plaats tusschen de ja ren 1907 en 1924. De resultaten hier van waren ontstellend. Meer dan 52 procent, zelfs in één geval 78 procent maakten zich aan dit euvel schuldig. Er waren ook gevallen dat gerookt werd door 6- en 7-jarige kinderen. Spr. eindigde dan ook met de op merking, dat op dit terrein voor huis en school wel degelijk een taak be staat. Wie hel goed met zijn kinderen meent, verbiedt heslist het roken tot hun 18de jaar. Wat zij later willen doen, moeten ze zelf weten. Ze mogen er ich niet op beroepen, dat vader ook rookt. Wat ouderen zich permiteren, hebben jongeren niet na te doen. In deze geest eindigde spreker zijn be langrijke causerie. Hierna volgde nog de gebruikelijke rondvraag en sloot de heer Cornelis sen met dank voor de flinke opkomst dezer vergadering. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 17 MAART. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef 's av. half acht Ds. van Beek. Westerland 's av. half acht Ds. H. Meihuizen. 21 Maart 's av 8 uur Herv. Zusterkr. H.-hoef. DOOPSGEZ. GEM. Hippolytushoef v.m. 10 uur Ds. H. Meihuizen. De ledenvergadering van de Doopsgez. Gem. zal plaats vinden Donderdag 21 Maart 8 uur in het kerkgebouw. EVANGELISATIE. H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Woensdag nm. half acht Biduur voor Gewas en Visscherij. Den Oever Land in Zicht 7 u. de hr. O. Deen. De eerste uitvoering van een nieuwe veree niging. De arbeiders tooneelvereen. V. I. O. S. zal Zaterdag a.s. een uitvoering geven in Concordia te H.-hoef. Opgevoerd wordt dan „Hun Kind", een tooneelspel in 3 bedrijven. (Zie advertentie.) We wenschen de vereen, veel succes. Voor verbetering Steunnormen. Door de Moderne-, Christelijke- en R. Ka tholieke -vakbeweging alhier worden pogin gen aangewend om de thans geldende steun normen verhoogd te krijgen zoowel voor ge huwden als ongehuwden. SUCCES NIEUWS. Zondag speelt Succes I haar 16e competitiewedstrijd en tevens de laatste van dit seizoen op eigen terrein en wel tegen Schagen I. We weten allen hoe be langrijk deze wedstrijd voor de thuisclub is, want Succes staat maar met 1 punt voor sprong op haar achtervolgers, dus er moet Zondag gewonnen worden, wil Succes beslag leggen op de eere titel. Succes komt Zondag weer geheel volledig uit en is Alb. Schmitt dus ook weer van de partij. De laatste wed strijd welke Succes tegen Schagen speelde werd echter met 32 verloren, en we rekenen er dus nu op dat de Suecessers revanche zul len nemen. De wedstrijd vangt aan om half drie. Succes 3 speelt uit tegen B.K.C. 3. Vertrek 9 UUR. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. 1IOORN, 14 Maart 1935. Op de gehou den kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 6 stapels kleine fabrieks kaas f 15.50, 1 stapel kleine Boeren kaas f 16. Totaal 7 stapels, wegende 4558 Kg. De handel was vlug. De Veemarkt. SCHAGEN, 14 Maart 1935. Op de ge houden week vee markt waren aan voer en prijzen als volgt 4 Paarden f 150-f 300; 20 Geldekoeien (mag.) f 90- 1' 130; 17 Gelde koeien (vette) 16*0 a 250; 25 Kalfkoeien f 125-f 165 2 Pinken f 50-f 70; 493 Nuchtere kalveren f 3- f 9 25 Schapen, vette, f 14-f 18 350 Overhouders f 9-f 23 20 Varkens, mag. f 20-f 23 24 Varkens, vette, per K.g. 40-42 cent 72 Biggen f 11- 20 6 Konijnen f 0.50-f 1.50 Kippen 30-80 cent. Stichting „Heldersche Eierveiling." Noteering van 14 Maart 1935. Aange voerd 34048 Kipeieren. Eendeieren 958. Prijs 52-54 Kg. 200 a 220 58-60 Kg. 200 a 240 61-63 Kg. 220 a 240 64-67 Kg. 250 a 280. Eendeieren 160 a 185. Alles per 100 stuks. Eierveiling Schagen. Veiliingsbe- richt van Donderdag 14 Maart 1935. Aangevoerd 80.000 Kipeieren. Eend- eieren 3000 stuks. Prijs 54-65 Kg. 190 a 200 56-58 Kg. 190 a 210 58-60 Kg. 200 a 220 62-65 Kg. 210 a 250 Klein 180. Eend eieren 180 a 190. Alles per 100 stuks. Eierveiling, Purmerend, 12 Maart 1935. Aangevoerd 130000 Eendeieren f 1.90 a 2 110000 Kipeieren 70—80 Kg. f 2.70 a 3.90 65—66 Kg. f 2.40 a 2.50 63—64 Kg. f 2.30 a 2.40 60—62 Kg. f 2.10 a 2.40 58—59 Kg. if 2.10 a 2.30 56—57 Kg. f 2.- a 2.20 53—55 Kg. f 2.- a 2.10 50—52 Kg. f 1.80 a 1.90. ONS Hedendaagsche techniek. Werden voorheen graanschoonders (jFertuse) in de Wieringermeer gebruikt im.et een capaciteit van 13-24 H.L. per ulir. Thans is er een in bedrijf gesteld met een capaciteit van 140-150 H.L. per uur. In geheel Nederland wordt een dergelijke machine niet gebruikt. Slot van oiierbusje verbroken. Naar wij vernemen is het slot van een offerbusje geforceerd in het Herv. Kerkgebouw te Slootdorp en zijn de gelden ontvreemd. Omtrent de daders tast men in het duister. Van onze adverteerders. De heer Adr. van Oers is op het idee gekomen om zijn cliënten een weekblad cadeau te geven. En wij mogen direct zeggen het is een goed idee geweest. Het eerste nunyner wat wij van „Tutti Frutti" ter inzage kregen ziet er mooi uit, het is een blaadje van 16 pagina's en is bestemd voor moeder en kind. Behalve een ^spannend vervolgver haal, staan er tal van andere lezens waardige zaken in, als keuken-re cepten, modebabbeltjes, grappen, raad seis, kortom voor elk wat wils, en twij felen er dan ook niet aan of de heer van Oers zal hiermede veel succes hebben. Flevo-Nieuws. Het protest over de wedstrijd Schellinkliout-Flevo I is ge deeltelijk gewonnen. Van de drie ge schillen heeft de prot.-commissie er één toegewezen, zoodat de 3—2 neder laag is veranderd in gelijk spel (2—2.) Hierdoor staat Flevo met Hauwert ge lijk op de ranglijst, beiden met nog een wedstrijd te spelen. Burgerlijke Stand Medemblik met inbegrip gedeeltel. Wieringermeer. Van 8 t.m. 14 Maart 1935. Geboren Maart je, dochter van Cor- nelis Bobeldijk en Catharina Roosen daal Fester Hilko, zoon van Pieter Medendorp en Anna v. Berkhout Hendrikje, dochter van Pieter Bodde en Stijntje Mulder Auke, zoon van Klaas Ekkers en Aartje Rienks, Sloot- dorp Maria Divera, dochter van Cor nelis Schoutsen en Marijtje Schouten. Ondertrouwd Willem Bakker te Andijk en Reinoutje Lageveen, alhier. Officieël bezoek W.-Meerpolder. De Minister van Staat, minister van Waterstaat ad interim dr. H. Colijn bracht Dinsdagmiddag, vergezeld van den directeur der Wieringermeerpol- der ir. S. Smeding, een algemeen orien teeringsbezoek aan den Wieringer- meerpolder. Hollandsche Mij. van Landbouw. Afd. Wieringermeer. Donderdagavond hield bovenge noemde afdeeling onder presidium van den heer G. Schoor 1, haar jaarver gadering in Hotel Smit te Slootdorp. Aanwezig 16 leden. De heer Schoorl begroet in zijn ope ningswoord vooral de pachters van be drijven in de Wieringermeer, wij heb ben wel eens gemeend aldus de heer Schoorl dat wij bedrijfsleiders hier de pioniers waren, maar we zijn van oordeel dat zij die hier voor eigen re kening zijn gekomen veeleer recht op deze benaming hebben. En, zegt spr. nu gij Uw stukken op het schaakbord hebt geplaatst, willen we hopen dat ge het althans minstens tot remise moogt brengen. Vervolgens roept de spr. een woord van welkom toe tot den heer J. Blaau- boer, die als lid van het werktuigen bureau ons één en ander zal vertellen van de werkzaamheden van dat bureau. Spr. betreurt dat niet meer leden aanwezig zijn, doch verwacht dat de wegblijvers wel een dringende reden hebben om te verzuimen. Medegedeeld wordt dat het bestuurs lid de heer List verhinderd is aan wezig te zijn. De notulen worden hierop gelezen en onveranderd onder dankzegging goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden na ampele bespreking voor kennis geving aangenomen. Voor wat betreft een schrijven van de H. M. v. L. inzake het houden van cursussen, gaan stemmen op uit de vergadering om althans hoewel de winter voorbij is, in ieder geval nog een lezing te laten houden vóór Mei. Genoemd wordt o.a. het onderiverp „Het winnen van krachtvoer en de encylatie. De voorzitter is blij dat dit uit de vergadering komt en zegt toe dat het bestuur alles in 't werk zal stellen dat een dergelijke lezing nog wordt ge houden. Bestuursverkiezing. De heer Schenk stelt voor, nu de heer List moet aftreden en niet meer herkiesbaar is, om een pachter in het bestuur te kiezen, waar de vergade ring mee accoord gaat. Hierop wordt de heer Hoogedoom met meerderheid van stemmen geko zen, die zijn benoeming aanneemt. Rekening en verantwoording. De heer Bakker brengt hierop ver slag uit van zijn gehouden beheer, na dat de commissie tot advies van de rekening bij monde van den heer Pij per is geadviseerd tot goedkeuring. Boeken en bescheiden waren in keu rige orde. De ontvangsten hebben bedragen f 210.—; de uitgaven waren f 179.63V2 zoodat 'n saldo van f 30.36V2 aanwezig is. Saldo vorig jaar f 50.88, zoodat in kas is f 81.'24Vè* De penningm. wordt dank ge bracht voor zijn zuinig en accuraat beheer. Bij de Rondvraag vraagt de heer J. Post of bij de te houden lezing, over groenbemesting naast ir. de Vries ook ir. van Steen niet uitgenoodigd kan worden, daar deze bij uitstek deskun dig is, en de Wieringermeer wat de ver bouw betreft, een heel andere positie inneemt als het oude land. Voorzitter heeft hier geen bezwaar tegen. De heer Hoogedoorn wil meer con tact met 't hoofdbestuur, en voortaan ook afgevaardigde zenden naar de ,Aljg. Vergadering. De voorzitter zegt dat deze zaken nu gaan komen voor de afdeeling en er zal voortaan 'n afgevaardigde wor den benoemd naar de Alg. Verg. Hiermede was het huishoudelijk ge deelte behandeld, waarna de heer Blaauboer het woord verkreeg voor 'n korte inleiding betreffende het werktuigen - Bureau. De heer Blaauboer zegt dank voor de hem geboden gelegenheid hier een uiteenzetting over het bureau te kun nen geven. Spr. memoreert de voorge schiedenis van het bureau. Men heeft een jaar of acht lang een werktuigen commissie gehad die uitging van Holl. Noorderkwartier. Later is dit overge nomen door de H.M.v.L. en kreeg men samenvoeging van Noord- en Zuid- Holland. Na moeilijkheden met de vereeni ging van Importeurs werd getracht om samenwerking te krijgen met het Frie sche werktuigenbureau wat slaagde, toen ook de H. M. v. L. zich er voor in teresseerde. Er werd toen afgespro ken, dat men zou bij wijze van proef eerst een jaar van het Friesche bureau de goederen betrekken om later zelf een depot op te richten. En nu dit een poosje loopt, staat spr. er verstelt van, zooal&.we altijd genomen zijn; verschillende artikelen zijn 10 a 20 procent goedkooper; het succes is hier zoo groot, dat in het poosje dat we nu artikelen betrekken van het Friesche bureau de omzet al reeds veel grooter is, dan men in an derhalfjaar in Friesland had. Deze maatregelen hebben gemaakt, dat verschillende artikelen als ier tanks en eggen bij de particuliere ha.n delaren reeds voor den zelfden prijs worden aangeboden. .In alle provincies volgt men al; dit heeft tot gevolg; gehad, dat een verga dering is aangevraagd van den sme- denbond bij de H.M.v.L. De Middenstand is hierover gaan klagen en als men de menschen hoort praten, is het alsof zij de landbouw steun alleen bij elkaar brengen. En zij komen er tegen op dat het bureau ook fietsen, strijkijzers, waschmachi- nes, stofzuigers, enz. verkoopt, maar dc Middenstand heeft niet meege werkt om de prijzen omlaag te bren gen. Artikelen, die het bureau ver koopt schelen soms f 25:- Vervolgens zet spr. nog uiteen dat de afdeeling voor haar bemoei-ingen 5 procent provisie geniet, waarvan dan de vergoeding wordt gegeven aan den correspondent van 't bureau. Spr. merkt ten slotte nog op dat. men in stilte bezig is om het bureau er onder te werken. De geheele han del is hierop geprepareerd. Van de gedachtenwisseling die daar na volgt stippen we aan Dat de af deeling reeds bij dit bureau is inge schakeld, dat de heer Bakker, secr. der afd. voorloopig als correspondent is aangewezen. Dat er uitsluitend contant gekocht moet worden en dat door het bestuur bestellijsten aan de leden zullen wor den gezonden waarop zij hun aanvra gen kunnen vermelden, en van niet- leden zal een paar procent meer ge vorderd worden. Hierna volgde sluiting met een har telijk woord van dank aan de heer Blaauboer. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 17 MAART. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag II. Mis te V't uur. Zaterdagav. 6—8 uur Biechtgelegenheid. MIDDENMEER Zondag 71/* en 10 uur H. H. Missen In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: II. Mis te 7Vs uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e eD 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdagle klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. NED. HERV. GEM. Slootdorp geen dienst. Middenmeer 's avonds 7 uur Ds. Enklaar van Den Helder. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 10 uur Leesdienst. Slootdorp nam. 3 uur de hr. O. Deen van Wieringen. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 2 uur Lezen. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. WERK WEER HERVAT. Met ingang van Donderdag 14 Maart zijn alle wegens vorst ontslagen arbeiders bij de Cultuur Mij. weer te werk gesteld.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3