Nederlandsche Veehouderij Centrale SUCCES I KAMPIOEN 4e KL K. N. V. B. BUITENLANDSCH NIEUWS. Bankroover door aanspreker gepakt. Te Reims (Frankrijk) heeft een bankroover vergeefs getracht zijn slag te slaan. Hij had zich met een taxi tot voor een bankfiliaal laten rijden en den chauffeur gelast met niet-afgezetten motor op hem te wach ten. Hij ging het bankgebouw binnen en eischte met een revolver in de hand dat de kassier hem de kas zou uitleveren. Toen de kassier zich ver zette, schoot de indringer, waardoor de bankbeambte niet ernstig in de zij werd gewond. De roover rende naar buiten en wilde in de taxi stappen, doch de chauffeur speurde onraad en had den motor reeds stopgezet. De man moest dus te voet trachten er vandoor te gaan, doch spoedig had hij een groote menigte achter zich. Als men hem te dicht op de hielen zat, hield hij zijn vervolgers met den re volver op een afstand, en een motor rijder, die dit trotseerde en hem tegen den grond reed, zag hem even later weer opstaan en zijn weg ongedeerd vervolgen. Op een hoek van een straat ontmoette hij echter zijn noodlot in de gedaante van een toevallig passeeren- den aanspreker, die een zwart laken opgevouwen over den arm droeg. De aanspreker sloeg het laken uit, ving den bankroover erin op en wikkelde hem letterlijk erin, zoodat. hij machte loos in handen van de menigte viel, die hem, nog steeds in het laken ge wikkeld, in triomf naar het dichtstbij zijnde politie-bureau bracht. De Prins zonder kroon. Donderdag j.1. ontving het 4-jarig zoontje van een arbeider, die woont in het bekende Karl-Marxhof te Weenen, een groot pakket uit Engeland dat een speelgoedtrein met toebehooren in hield. Er was een kaartje bij „Fur den kleinen Georg", onderteekend door den Prins van Wales. Bij zijn bezoek aan Weenen had de prins namelijk den kleinen Georg ontmoet toen hij on verwachts. vroeg een willekeurige wo ning in het Karl-Marxhof te mogen bezoeken. f>e kleine weigerde den prins beleefd te groeten, want, zoo zei- de hij „Jij bent geen prins, want jij draagt geen kroon op het „hoofd". De ouders van het kind werden bleek van schrik, maar de prins moest harte lijk lachen. Na zijn bezichtiging van het Karl Marxhof stak de prins van Wales nog eens het hoofd in de kamer waar de kleine Georg speelde en vroeg „Geloof je nog steeds niet dat ik een prins ben „Neen". ant woordde vfieorg. „Je kunt me niet voor den gek houden. Je draagt geen kroon, dus kan je geen prins zijn". Zijn stijf hoofdigheid heeft den kleine thans 'n mooi stuk speelgoed opgeleverd aanbesteed het bouwen van een Boer derij met woonhuis en bijkomende werken. Inschrijving als volgt Kossen, Breezand f 11934 A. Nieze, Wieringerwaard f 7090 Hoep, Bree zand f 6915; Eriks, Wieringerwaard f 6500 Dekker en Lont, Wieringen f 5846. Gegund aan de laagste inschrijvers. Schagen. Aanbesteding. Donderdag had de aanbesteding plaats voor den bouw van een nieuw bankgebouw aan de Oudeslotstraat, hoek Heerenboscli- straat (Torenplein) voor de Hoornsche Crediet en Effectenbank te Schagen. Architect de heer Chr. Dekker te Schagen. Ingekomen waren 13 biljetten. J. J. Feyen te Heiloo f 11170- S. A- Knuwer te Schagen f 11100.-,W. Uiter dijk te Wieringerwaard f 10977.- Gebr. Veeter te Schagerbrug f 10940.-; G. Koning te Schagen f 10355.- M. Schipper te Schagerbrug f 101.44.70 Gebr. Boekei te Oude-Niedorp f 9985.-; A.. van Eekeren en Zonen te Keinsmer brug f 9975.- K. Ivreyger te Oudesluis f 9650.- Koorn en de Jong, Medemblik f 9585.- P. Tuin te 't Zand f 9580.- Blaauboer en v.d. Hoven te Schagen f 9404.— en P. de Geus, St. Maarten f 8910.-. De gunning is aangehouden. BINNENLANDSCH NIEUWS. Isj het beheer der N.H. Kerk te Graft ni£t geheel deugdelijk Naar men meldt, heeft een ;.id der N.H. Kerk te Graft zich gewend tot het college van toezicht in Noord-Holland teneinde een deugdelijk onderzoek te verkrijgen betreffende kas en boeken van een kerkvoogd, tevens kerkelijk ontvanger. Een en ander moet zijn oor oorzaak hierin vinden dat de kerke- lijk-ontvanger niet meer dan een z.g. „rekeningenboek" een keer per jaar bijwerkt. Controle heeft nimmer plaats gehad en wordt ook niet door den be trokkene geduld. Ook de kwestie van f 700 speelt een rol. Tevens is vanwege leden der' kerk een deugdelijk onderzoek gevraagd aan het classicaal bestuur in Noord- Holland. Gewenscht wordt geacht dat de inkomsten en uitgaven van het z.g. weeshuis door het classicaal bestuur mede worden beheerd. De regenten van het weeshuis, voorzitter van dit college, de grootste landgebruiker van het z.g. „Weezenland", doen slechts een keer per jaar verantwoor ding van hun beheer aan den kerke- raad. De leden van dien Kerkeraad hebben echter voor het meerendeel financieele verplichtingen, hypotheek, weesvader, timmerwerk aan het z.g. weeshuis, zoodat een dergelijk toezicht niet deugdelijk genoemd kan worden. Het z.g. Weeshuis is echter niets meer dan een diaconale instelling, dus hei classicaal bestuur zal in deze wel flink voor den dag komen. Levering van vee voor de Ned. Veehouderij-Centrale op onderstaande plaatsen Donderdag 11 April Leeuwarden 8-10 uur v.m. Veemarkt Schagen 8-10 uur v.m. Veemarkt. Zaterdag 13 April. Hoorn 9—11 uur v.m. bij 't abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangifte-kaarten, welke verkrijg baar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Organisa- ties, moeten vóór Zaterdag 30 Maart 1935 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties waar onder de betrokken veehouders ressor teeren. Met nadruk wordt er aan herinnerd dat de week van 7 tot 13 April de laat ste week van levering is en dat dus daarna geen gelegenheid tot levering meer zal worden geopend. Wieringerwaard. Uitslag aanbeste- steding. Door Architect G. W. Jansen is voor rekening van den Heer D. v.d. Molen j.1. Donderdag bij uitnoodiging LIJST VAN VERKOOPINGEN 71 Maart, bij opbod en 28 Maart bij afslag nam. 1 uur Schagen in Café „De Roode Leeuw" Boerenhuis en wei land 8.53.90 H.A. nabij Schager Wiel. 2 April nam. 1 uur St. Maarten, in Café A. Zwakman: Woning met school gebouw te Eenigenburg perceel wei land, polder Burgliorn, een huis en erf te St. Maarten. 4 April bij opbod en 11 April bij af slag, 's-morgens 11 uur te Schagen in Hotel Vredelust: Huismanswoning en land 10.56.20 H.A. in Gem. Zijpe een perceel bouwland en het huis aan de Groote Sloot. LIJST VAN BOELHUIZEN 26 Maart bij A. Zeegers aan de Krom me Gouw nabij Lutje Winkel 8 koei en en boerengereedschap. SPORT. VOETBALUITSLAGEN K. N. V. B. 4e klasse. Texel—D.T.S. 2—0 SuccesSchagen 30. VroneAlkmaar 03. Nieuwe NiedorpB.K.C. 3—0. DE VIERDE KLASSERS K. N. V. B. In deze afdeeling is de beslissing gevallen en het kampioenschap bij Succes terecht ge komen. De Wieringers hadden bezoek van Schagen en namen geen halve maatregelen, wonnen met 30 en mogen met Meteoor vechten om een plaats in de derde klasse. Het gaf dus niet meer al wonnen de groen witte Alkmaarders met dezelfde cijfers 03 in St. Pancras van Vrone. Zij zullen zich met de eervolle tweede plaats tevreden moeten stellen wat echter een heel wat beter resul taat is dan in het vorige seizoen. Nu maar alle krachten ingesteld op de volgende com petitie. Ook Nieuwe Niedorp won met eenzelfden uitslag, ten koste van het bezoekende B. K. C., terwijl Texel D. T. S. met een 20 nederlaag naar huis zond. De stand Is als volgt gesp. gew. gel. verl. v.t. pt. SUCCES 16 11 2 3 62—21 24 Alkmaar 16 10 3 4 40—25 23 Texel 16 9 4 3 42—21 22 N.-Niedorp 16 10 1 5 42—31 21 Andijk 15 7 0 8 43-^5 13 Schagen 16 5 2 9 36—42 12 D. T. S. 16 4 3 9 3438 11 B. K. C. 14 4 2 8 22—36 10 Vrone 14 0 1 13 17—67 1 Wanneer we dit sportartikel beginnen te schrijven gevoelen we ons deze keer wel een beetje anders dan bij het schrijven onzer vorige artikelen. Immers onze voetbalclub heeft Zondagmiddag de hoogste plaats van hare afdeeling bereikt, en dit beteekent dat zij weer een klas heeft doorgeloopen met goed gevolg. Doch alvorens we ons verslag begin nen willen we even releveeren hoe het onze club in de laatste jaren is gegaan, en moeten we terug gaan naar 't seizoen 193132. In dit seizoen was Succes al een pittig elftal dat er wezen kon, en dat was toen ook in de goede dagen dat het M. U. Z.-elftal nog in haar beste krachten stond. Bij een der avondwed strijden welke tusschen V.V.M.P.-elftal en Succes werd gespeeld herinneren we ons nog levendig 't gezegde van den Heer Geisen, de V.V.MP.-aanvoerder, welke zeide tegen de Successers we hopen dat uw club zal bloeien en groeien en met deze voortgang zal ze nog wel eens in de grooten K. N. V. B. terecht ko men. Deze woorden klonken ons zeer grootsch in de ooren, doch zijn toch bewaarheid gewor den, want 't was reeds in het seizoen 1932—33 dat Succes kampioen le klasse N.H.V.B. werd en in 1933—34 haar loopbaan in de K.N.V.B. begon en met „succes." Reeds hetzelfde sei zoen maakte zij een schitterend figuur en was één der sterkste elftallen van haar afdee ling doch moest voor de Alkmaarsehe Boys de vlag strijken en kwam toen op de tweede plaats te staan. Dit was dus een prachtige prestatie voor Succes en met goeden moed werd dan ook 't seizoen 1934^-35 ingezet en had onze club een goeden naam gekregen. Echter was 't begin van de competitie niet zoo als we verwacht hadden. Na de geheele zomer getraind te zijn speelde Succes inte gendeel juist minderwaardige wedstrijden, doch langzamerhand kwamen onze jongens er beter in en werden van de 16 wedstrijden welke thans gespeeld zijn er 11 gewonnen, 2 gelijk, en 3 verloren, en wisten in deze wed strijden 62 goals te maken, terwijl 21 tegen- punten werden gemaakt, voorwaar een mooi resultaat en is thans datgene bereikt waar de geheele winter zoo hard voor is gewerkt. Bravo hoor jongens I Met veel spanning werd naar de laatste wedstrijd uitgezien. Toen we ons dan ook Zondagmiddag naar 't Succesterrein begaven viel 't direct op dat er wat bijzonders aan de hand was want de toegangswegen zagen zwart van de menschen, welke allen getuige van deze laatste wedstrijd wilden zijn, allen bezield met de gedachte hoe zal de uitslag zijn Voor een recordaantal toeschouwers, (onge veer 800) werd onder leiding van scheids rechter van 't Veer uit Wormerveer begon nen en brengt Schmitt de bal aan het rollen. De eerste goede aanval was voor de thuisclub en terwijl Grootemaat een mooi schot inzendt grabbelt de Sch.-keeper de bal boven zijn hoofd uit het doel. De aanvallen gaan snel over en weer doch de verdedigingen weten steeds op tijd in te grijpen. De Successers spelen oogenschijnlijk wat zenuwachtig doch spelen stukken beter en fraaier dan de S^ha- genaars, Daar Sch. steeds een verdedig ugs- spel speelde bleven ^->elpunten echter uit. Alles werd door de kieine back Vlottes op keurige wijze weggewerkt en was het werk van deze speler af. Eenmaal wanneer de Succesmidvoor was doorgebroken en alleen op de Sch.-keeper afrende, wist de Sch.-spil Lutjeharms hem nog in te halen en haakte de Succesmidvoor op niet fraaie wijze waar door Succes een penalty krijgt te nemen wel ke door Koorn wordt omgezet in een doel punt 10. Aan de andere kant heeft Sch. pech want Boontjes schiet keihard tegen de bovenlat. Succes weet uit een kluwen van spelers vlak voort 't Sch.-doel haar voorsprong te vergrooten doch scheidsrechter fluit voor buitenspel en wordt dit punt niet toegekend. Weer krijgt Succes bijna direct hierop een penalty te nemen doordat Lutjeharms thans de Succeslinksbuiten een harde duw in den rug geeft, doch deze wordt niet benut doordat de bal precies bij Arnoldus belandt. Geruimen tijd gaat het spel nu wat over en weer en wordt er voor rust niet meer gedoelpunt. Direct in de tweede helft zit Succes al weer voor Sch.-doel en wordt een corner genomen doch levert niets op. Sch. neemt na de uit trap de bal meteen mee en breekt zeer ge vaarlijk door en Boontjes zendt een verrader lijke schuiver in welke Posthumus met moeite weet te houden. De Successers zijn vol vuur en trekken keer op keer ten aanval doch kun nen door de haag van Sch.-verdedigers niet heenkomen. Nu krijgt Succes een corner te nemen welke door Kuiper mooi voor het vij andelijke doel wordt geplaatst en nog mooier door Grootemaat wordt ingekopt 20. Door deze voorsprong speelt Succes in grootschen vorm en speelt Sch. thans een zeer zwaren wedstrijd en legt alles op verdedigen aan. Wanneer na geruimen tijd Sch. een goe de aanval weet te forceeren trekt alles gelei delijk met haar voorhoede mee, doch de Suc cessers nemen de bal over en wordt de ver opgedrongen Vlottes gepasseerd en weet Jn. Lont Arnoldus voor de 3e maal te passeeren 30. Nu is Succes verzekerd van haar over winning Sch. blijft zich hardnekkig verzet ten en speelt vaak een zeer ruwe partij, doch de Successers blijven kalm en zoo komt 't ein de met een prachtige 30 overwinning voor Succes en is het beoogde doel bereikt. Wij kunnen dan ook niet nalaten om onze jon gens langs dezen weg onze felicitatie toe te brengen. DE SUCCESDAG VAN „SUCCES." Na afloop der wedstrijd werd de kampioens- vlag ontplooid en had „Harmonie" zich opge steld om de overwinnaars met volle muziek naar Concordia te geleiden. Daar had zich de versierde zaal reeds met veel publiek gevuld' en nadat het elftal en bestuur van Succes had plaats genomen nam na een opgewekte marsch van Harmonie de voorz. van Succes, de heer Oden het woord. Spr. zegt, dat de supportersharten thans zijn gerustgesteld. Succes heeft verdiend gewon nen. De eerste helft van de competitie zat Succes met het hoofd in de schoot5 punten achter. N* dien is niet één wedstrijd meer verloren. Alle hulde aan aanvoerder Lont en zijn dapper elftal. Stuk voor stuk hebben de spelers hun best gedaan en geen wanklank werd gehoord. Spr. dankt de scheidsrechter, de heer Van 't Veer, voor zijne keurige leiding, Har monie voor de verrassing aan Succes bereid, en den Edel Achtb. Heer Burgemeester Kolff voor zijn tegenwoordigheid. Spr. hoopt dat het elftal met evenveel vuur zal doorspelen, om derde klasser te worden. Applaus. Harmonie speelt het „Wilhelmus" dat staan de wordt aangehoord. Dan spreekt burgemeester Kolff. Ook spr. heeft meegeleefd met de voetballers en wenscht het bestuur en het elftal geluk met dezen dag, die met gulden letters genoteerd mag worden. Wel was de tegenstander niet van de zwaarste, maar het ging om het kam pioenschap en spr. is er trotsch op, evenals de geheele Gemeente, dat deze mijlpaal is bereikt. Laat het voetbalelftal de naam van Succes steeds hoog houden. Laat er geen verslapping intreden door te denken, wij zijn er, doch gaat op den ingeslagen weg voort. Spr. heft een driemaal hoera voor Succes aan, dat door 't publiek wordt herhaald, en stelt een dronk in op de overwinning van Succes. Voorzitter deelt mede, dat bloemstukken zijn ontvangen van de vereeniging Zonne straal, van Bram Lenzen de bekende lunch roomhouder te Den Helder en van de Zus- tervereeniging te Alkmaar. Spr. zegt hiervoor hartelijk dank. De voorz. van de voetbalvereeniging Scha gen, de heer Leguit, zegt dat Sparta het voor nemen heeft gehad vandaag haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Succes werd over winnaar en Sparta wenscht U harte geluk. Nu Succes uit de 4e klas gaat zullen wij U geen voet meer dwars zetten. Appl. De Voorz. van Harmonie de heer C. J. Bos- ker wenscht ook naast de muzikale vreugde vertolking een woordelijke gelukwensch tot Succes te richten en naast het elftal noemt spr. speciaal de heer Daan Nieuwbuurt als de voortstuwende kracht van Succes en ook hem daarom alle hulde met het behaal de kampioenschap. De scheidsrechter de heer Van 't Veer zegt namens de Kon. Ned. Voetbalbond zijn vreug de er over uit te spreken, dat Succes 't kam pioenschap heeft behaald. Dit elftal is een sierraad in den Bond en spr. verwacht dat Succes de drempel van de 4e klasse naar de 3e zal overschrijden en ook in de toekomst fair spel zal leveren. Applaus. Dan uit Daan Nieuwbuurt zijn vreugde over 't kampioenschap. Spr. memoreert 't harde werken van z'n jongens, tweemaal per week steeds trainen, en nu plukt men de lau weren. Daarom zoo volhouden en dan heeft spr. geen vrees voor de toekomst. Appl. De heer Van Ketel als voorz. van de N.H.V.B. zegt alle respect te hebben voor Succes. Spr. had vanzelf liever gehad dat zijn vereeniging kampioen was geworden, maar onomwonden moet spr. verklaren, dat Succes het heeft verdiend. Appl. De heer J. Bosker Jz., meent als voorz. van de Wielerclub, al is zijn vereen, nog een ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Vandalisme. Toen Vrijdagmorgen 'n ploeg arbeiders weer aan hun werk zouden gaan, bleek dat er 's-nachts kwaadwilligen geweest waren en een paar laarzen en schoenen hadden stuk gesneden, stelen van schoppen stuk ge slagen, enz. Hoewel de politie er mee in kennis is gesteld, zijn de daders nog niet bekend. Slootdorp. Landarbeiders regelingen j.1. Zaterdag werden de drie land. ar beidersbonden alhier voor een vergade ring opgeroepen. De vergaderingen waren voor iedere Bond apart belegd, en op ieder der drie was een hoofdbe stuurder aanwezig. Het een en ander stond in verband, met het feit, dat de Directie van de .W. Meer in de arbeidsvoorwaarden eenige veranderingen aangebracht wenschte te zien. Werktijdregeling. Als punt een wenschte de directie vaststelling van een officieele werktijd regeling, ongeveer zoo in de geest als er het laatste jaar gewerkt is. Veran deringen van beteekenis hadden ten dien opzichte niet plaats. Invoering van een Reserve. Het tweede punt was de invoering van een reserve. De Directie was van meening, dat er een deel van het jaar geen landbouwwerk voor allen was Ongeveer 260 man zullen dan geduren de dien tijd voor een afzonderlijke werkgelegenheid in aanmerking ko men. Het bevat het gedeelte menschen buiten den polder wonende, dus in de randgemeenten; en verder de in den polder gevestigde kampbewoners en de inwonenden voorzoover ongehuwd. Bij eventueele niet aanvaarding daar van zou dat deel ontslagen moeten worden. Het loon zou ongeveer neerko men op 28 cent per uur, wat opgevoerd mag worden tot 10 proc. daarboven. Het werd na vele discussiën aange nomen, zoodat de invoering van de reserve weer een feit is. Vacantie - gelden. De uitbetaling van vacantiegelden werd ook in andere verhouding be paald. Werden voorheen de vacantie gelden uitbetaald nadat men zes ach tereenvolgende maanden in dienst van de Cult.Mij. was geweest, nu is de rege ling zoo, dat men na iedere 2 maanden recht op een dag vacantie heeft. baby, een woord van gelukwensch tot Succes te mogen spreken. Men zegt weieens dat de wielerclub afbreuk aan de voetbal zal doen, doch spr. is van een andere meening. We willen samenwerken en opbouwen tot heil onzer vereenigingen. Appl. Dan dankt ten slotte de heer Oden voor alle hartelijke gelukwenschen. Nog vele malen worden de glazen geheven en het kampioen schap van Succes toegedronken. Het was een spontane vreugdemiddag. Ook 's avonds was het kampioensbal een geweldig gezellige en emotievolle feestvreugde. AAN SUCCES Van harte hoor, gefeel'citeerd Heer Oden met Uw staf, Noord-Holland neemt met eerbied weer Zijn petje voor U af. Twee jaar in de 4e klasse Nu reeds boven aan de lijst, 't Is voorwaar een pracht prestatie Di)e een extrarwoordje eischt. 't Kampioenschap is veroverd Met één kostbaar puntje meer, 't Wijst op kracht der tegenstanders Des te grooter dus de eer. 't Heeft er wel geducht gespannen Een slecht begin, van lieverlee, Brachten jullie „successievelijk Eén of beide puntjes mee. Maar, dat_was .ook dringend noodig 't Leek in 't eerst zoo hopeloos, Texel was het dat van start af aan Onmiddellijk de leiding koos. Toen kwam Alkmaar in de ruiming, Dat bracht het ook een aardig end. Daarna was weer Nieuwe-Niedorp Jullie grootste concurrent. 't Zag er vóór de match van Zondag Niet zoo erg rooskleurig uit, Als er Zondag was verloren Was het ook meteen verbruid. Ieder zei zoo bij zich zelve „Hoor es even hier Succes, Leer dat clubje Schageneeren Nu vandaag eens flink de les. Weet dat Schagen lang genoeg al Roet in 't eten heeft gegooid, Tracht ze nu eens klein te krijgen, Grijpt de kans, vandaag of nooit". Ten slotte werden er nog eenige aan gelegenheden besproken, welke op een a.s. conferentie met de Directie onder de oogen zullen worden gezien. Hierna sluiting. Groote plannen. Onze Chr. Oranje Vereeniging „Het Nieuwe Land" heeft groote plannen. In het laatst van de maand Maart zal te Slootdorp een pro paganda-avond gehouden worden, waarop een geluidsfilm zal worden ver toond, terwijl voor verdere aanvulling een corps fluittisten van de Oranjegar de uit Den Helder zorgen zal. De bedoeling is om zoo mogelijk des middags om 4 uur voor alle sclioolkin deren een kindermatinee te houden. Voor nadere bizonderheden leze men aandachtig het volgend nummer van ons Blad. FLEVO NIEUWS. Wat niemand heeft verwacht is gebeurd, Hauwert heeft zich Zondag laten kloppen door Andijk 3 met 21. Hauwert is haar kans op het kampioenschap kwijt. Er komen nu nog twee candidaten in aanmerking. Strandvogels 2 en Flevo 1. Strandvogels 2 is uitgespeeld en heeft 22 punten. Flevo I moet nog een wed strijd (uit) spelen tegen MFC3. Wint zij deze a.s. Zondag dan is het kampioenschap bin nen; wordt het gelijk spel, dan zal een beslis singswedstrijd noodig zijn tusschen Strandvo gels en Flevo. Verliest Flevo, dan is Strandvo gels kampioen. De Stand is Flevo 1 15 gespeeld 21 pnt. gem. 1.40 Strand v.. 16 22 1.37 Hauwert 16 21 1.31 Flevo moet dus dezen wedstrijd Zondag a.s. in Medemblik winnen en zal om dit te kunnen van begin af goed moeten aanpakken en het vooral niet te licht dienen op te nemen „DE ONDERLINGE BRANDWAAR BORG MAATSCHAPPIJ, gevestigd te Amsterdam, onder Directie van de Firma „DE JONG EN Co." Keizersgracht 583/585. Correspondent voor W1ER1NGERMEER de Heer BW A S SIN K timmerman en aannemer te Middenmeer. UITERTST GUNSTIGE CONDITIES VOOR VERZEKERING TEGEN BRAND, INBRAAK, STORM, enz. Dat je slechts de strijd Jgunt winnen Met je allen Door samenspel Jullie staan door deze zege Vóór de derde-klasse deur, Tracht ook deze te forceeren Stel je aanhang niet teleur. Ieder hoopt op promoveeren, Hoopt en wenscht het, om de sport 1 Dat het jullie moog' gelukken, Dat die wensch bewaarheid wordt. (Nadruk verboden.) NIEK. GEMEENTE WIERINGEN. Elf Jongens, zij begrepen Wat er van hen werd vernacht, En een kampioensploeg waardig Vochten zij piet man en macht, 't Is hen niet cadeau gegeven Schagen gaf hen flink partij, Maar kwam 't op puntjes maken aan Dan was Succes er bij. Driemaal moest de keeper visschen En iedereen was in z'n sas, Dat het steeds de Schager doelman En niet onze Pietje was. Toen de strijd was uitgestreden, Ja, wat kon je beter doen Dan uit volle borst te brullen „Driewerf hoera Succes is kampioen Kampioenen, allen hulde 't Doet van 't feit zoo weinig af, Wie het beste spel vertoonde, Wie zich wel het meeste gaf. Een alléén kan niets beginnen, Jullie weten immers wel Brand. Zondagnacht na twee uur is door onbekende oorzaak het woon huis van Jb. en S. Doves in de Klieft- straat te H.hoef tot den grond afge brand. Een ziek zoontje van den heer P. Rotgans zag door het venster het vuur en wekte zijn ouders. R. ijlde da delijk naar de brandende woning en riep Jb. Doves wakker, die nog boven lag te slapen. Deze kon zich in vei ligheid stellen door uit het zolderven ster naar beneden te springen. Aan iets te redden viel niet meer te denken. Verzekering dekt de schade. Politie. Gev. een huissleutel. Verl. een rijwielplaatje in etui. Inl. bij den Gem.-Bode. V. I. O. S. De eerste uitvoering van de Arb.-tooneel-vereeniging „V.I.O.S." j.1. Zaterdag in Concordia is uitne mend geslaagd. Het publiek heeft ten zeerste geno ten van het tooneelspel „Hun Kind", en de spelers hadden na ieder bedrijf een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Zondag a.s. zal de opvoering te Den Oever worden herhaald. (Zie adv. in dit nummer.) Verkeerde Overjas. Wie verleden week na afloop vergadering Boerenleenbank een ver keerde overjas heeft medegenomen, wordt be leefd doch dringend verzocht deze in Hotel De Haan te ruilen. De jas is gemerkt met D. M. Ouder-avond O.L.S. Oosterland. Een 40-tal ouders was Woensdag j.1. in de O.L.S. te Oosterland aanwezig, toen, na een woord van welkom, Dr. Grünwald, de schoolarts, aan het woord kwam voor het houden van 'n causerie over „Het Kind' de school en de gezondheid". Onder grote aandacht der aanwezigen wees spr. op de sterke vooruitgang, die valt te constateren, wanneer men een vergelijking maakte, tussen de omstandigheden, waaron der de kinderen van vroeger leefden en die waaronder ze thans opgroeien. Via de zorg voor zuigeling en kleuter kwam dokter te spreken over de school artsen-dienst, welk instituut o.a. ten doel heeft na te gaan, welke invloed de school heeft op de lichamelijke ont wikkeling van het kind. Uitvoerig; staat spr. stil bij de tuber culose en haar bestrijding, o.a. in ver band met de nieuwe wet, die bepaalt, dat 't onderwijzend personeel aan een

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2