Arbeiderswoningen in de W.-Meer. ONOOGLIJKE HANDEN nieuwe kiesvereeniging op te richten Te dien einde werd Zaterdag 13 April in het lokaal Vis een vergadering bij eengeroepen. De belangstelling was miniem. Aanwezig was de commissie en twee belangstellenden. De voorzitter, de beer A. Ootjers, zet te bet doel uiteen, zooals hierboven al versneld. Spreker hoopte in de toe komst op meer medewerking van de inwoners van Oudkarspel en sprak de wensch uit dat wanneer de vertegen woordigers wederom in den raad ko- jnen, zij dan ook de belangen van alle ingezetenen zullen behartigen. Mr. Eecen wees er met nadruk op dat bet bier alleen gaat om de gemeen te-raadsverkiezingen dus niet voor de Staten- of Kamerverkiezingen. Besloten werd de kiesvereeniging op te richten onder den naam „Kiesver eeniging Oudkarspel's Belang." De statuten en huishoudelijk reglement zullen door bet bestuur worden opge maakt. In bet bestuur werden gekozen de beeren P. Kostelijk, P. Kroon Jbz., Jb. Eecen, A. Ootjers, Mr. C. P. Eecen Rumoerige verkiezing te Veenendaal. Politieke tegenstanders raken handgemeen. In Veenendaal is een buitengewoon rumoerige verkiezing gehouden. Het begon al bijtijds in den nacht. Eenige propagandisten begonnen straten, mu ren en schuttingen te beschrijven. Zoo ook de Kuiperstraat aan een muur van de woning van een N.S.B-.er. Deze boorde wat er gebeurde, vloog naar buiten en trachtte de biljetten af te scheuren, maar werd door eenige per sonen vastgegrepen, terwijl een er van hem een gevoeligen trap gaf te gen de maagstreek. Verder kwam des morgens bijtijds een partij N.S.B.-ers opdagen van bui ten. Ze waren gekleed in zwarte jas, kaplaarzen, pet met gekleurde strepen. Ze plaatsten zich tegenover de ver schillende stembureaux met bordjes waarop verschillende opzichtige ge schriften. Intusschen lieten de S.D.A.P.ers zich ook niet onbetuigd. Ei* ontstonden hoogloopende scheld partijen en handgemeen, zoodat de po litie moest ingrijpen en één der vech tersbazen arresteeren. Na verscheidene rumoerige toonee- len gedurende den dag kwam het om streeks half vijf tot een treffen eener zij ds tusschen de marechaussee en de gemeente-politie en een opgewonden menigte anderzijds. Voor het hotel De Roskam, waarin eenige N.S.B.-ers 'n goed heenkomen hadden gezocht, liep een groote massa te hoop. Er ontstond handgemeen tusschen de gezamenlijke politie en de opgewonden menigte, zoodat de politie genoodzaakt was de revolvers te trekken en eenige schoten te lossen, die gelukkig geen doel trof fen. Daarna werden een paar arresta ties verricht. Avontuur in een park. Echtelijke ruzie. Een groote volksoploop ontstond Woensdag in het Sarphatiepark te Amsterdam, waar Vondels vers over de oprechte trouw tusschen man en vrouw grof geweld werd aangedaan. Daar hadden namelijk een man en zijn echtgenoote zoo hoogloopende ru zie gekregen hetgeen in die familie wel meer placht voor te komen dat de man een, vermoedelijk tot dat doel van huis meegenomen bord de vrouw in het gelaat wierp. Zij kreeg een bloe dende wond aan den neus en moest in een der gasthuizen verbonden worden. De man kreeg geen letsel, maar wel 'n proces-verbaal van de politie. PASCHEN IN HET OOSTEN. Gelijk het tot de schoonste levens herinneringen behoort de Paaschweek in de Eeuwige stad doorgebracht te hebben, zoo ook liet voorheen de be koorlijke stemming, welke gedurende den Paaschtijd over de palmenrijke stad Athene ligt, een onuitwischbaren indruk achter. In deze Paaschdagen zijn dan niet alleen de hoofdkerken met haar interieur, rustend op blinkende marmeren zuilen met kaarslicht door- golfd, maar ook de eenvoudige kerk jes met hun laag dak en hun eenvou- digen kansel, waalhoven een houten duif als symbool van den Heiligen Geest zweeft, gevuld met geloovigen. Op Witte Donderdag worden de hei ligen beelden in de kerken met lente bloemen getooid. Op Goeden Vrijdag wordt het Allerheiligste uitgesteld en des avonds vindt de graflegging van Christus zinnebeeldig door pro cessies plaats. Deze processies vormen een merkwaardig gezicht. Door het schijnsel van brandende kaarsen in 'n gestadige schemering! gehouden, tre den zij onder treurzangen langzaam voort, om evenzoo weer in den schoot van den nacht terug te zinken, waar uit zij geheimznnig zijn opgerezen. Zaterdagnacht straalt heldere licht glans uit de ramen der metropolitaan- kerk. Buiten staat een duizendhoof- dige in ademlooze spanning wachten- dee menigte, Dan dreunt dof 't midder nachtelijk uur van den toren en rate len rijtuigen door de uitgestorven stra ten en houden stil voor het kerkpor taal. De koninklijke familie met de de ministers en den hofstoet kwam eer tijds aan en werd door den metropo liet aan het hoofd der geestelijkheid begroet. Terwijl de metropoliet den ko ning en het wachtende volk de vreug deboodschap verkondigde „Christor naestil - Christus is opgestaan - ontstak hij aan zijn kaars die des ko- .nings. En ineens vlamden al de door de menigte meegebrachte kaarsen als met een tooverslag op in een verblin denden vreugdeschijn en vloeiden in een prachtige lichtenzee samen. Op hetzelfde oogenblik weerklonk de op dat oogenblik doodstille stad van den donder der kanonnen, van juichen van het volk. Alles spoedde naar huis, want na den langen vasten tijd werkten het aan 't spit gebraden lam en de bonte Paascheieren zeer aan lokkelijk, 184 PARELVISSCHERS VERDRONKEN. Haaien verslinden slachtoffers aan de Australische kust. Uit Tokio wordt gemeld Aan de Westkust van Australië, ten Westen van Broom, zijn parelvisschers met hun booten in een zwaren storm geraakt. De booten sloegen om, en de opvarenden geraakten te water. Als gevolg hiervan zijn 184 parelvisschers, waaronder 61 Japanners, verdronken of door de haaien verslonden. 75 MENSCHEN IN PANIEK OMGEKOMEN. Uitdeeling van aalmoezen veroorzaakt hevig gedrang. Het ministerie voor Indië maakt bekend, dat 75 personen, meerendeels vrouwen en kin deren, 14 April op het eiland Bahrein zijn om gekomen tengevolge van een paniek na een heftig gedrang onder tweeduizend saamge- stroomde menschen nabij het huis van een Perzisch koopman, die naar men verneemt, aalmoezen uitdeelde aan de armen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Vierhonderdvijfig Mark aan den deurknop. In het Hannoversche dorp Ehmen vond een vrouw dezer dagen een pak je aan den knop van de buitendeur ben gelen. Toen zij het open maakte, kwa men er drie biljetten van 100 en 3 van 50 mark uit. Kort geleden was een aan merkelijk grooter som in hetzelfde huis gestolen. Van de diefstal werd 'n vrouw M. verdacht. De werkelijke dief of dievegge heeft thans blijkbaar ge wetenswroeging gekregen, met opge plakte uit kranten geknipte letters, bevattende de mededeeling „Vrouw M. is onschuldig." De bestolene heeft thans het parket hiervan in kennis ge steld en vrouw M. is in elk geval in haar eer hersteld, tenzij mocht blijken dat zijzelf deze handige truc heeft uit gehaald. Luguber bedeldom. Te Warschau kregen twee stokoude gebrekkige bedelaars twist uit concur rentienijd. De ruzie liep zoo hoog, dat de een den ander met een mes dood stak. De politie arresteerde den moor denaar en nam het lijk van het slacht offer in beslag. Tot stomme verbazing van de beambten bleken de moorde naar zoowel als het slachtoffer jonge lui van ongeveer twintig jaar te zijn. Zij hadden zich met valsche baarden en schmink omgetooverd tot gebrek kige grijsaards. lijk vernieigen. Miltvuur, dat van zieke runderen en schapen op den mensch kan worden overgebracht kan in korten tijd zeer kwaadaardige gevolgen hebben. De be smetting gaat gewoonlijk aldus in zijn werk, dat bij het slachten een ziekte kiem van het aangetaste dier in een onbeteekenend huidwondje van den mensch komt. Een kwaadaardige ont steking van de milt is er het gevolg van. Wie met paarden of^ezels te doen heeft, kan dikwijls eëïl ontsteking der neusslijmvliezen oploopen, als deze dieren lijden aan droes. Reeds het in ademen van de lucht in de omgeving dezer zieke dieren is voldoende om de kwaal op den mensch-.over te bren gen, die, als het kwaoe droes betreft, ook voor den mensch levensgevaarlijk is en met plaatselijke builen en gezwel len en hooge koortsen gepaard gaat. De infectie kan ook door een wond worden overgebracht. Geen dezer ziekten is echter zoo ge vreesd als de hondsdolheid. Deze wordt overgebracht door den beet van een aan de ziekte lijdenden hond, want de ziektekiemen bevinden zich in het speeksel van het dier. Desbetreffende onderzoekingen hebben aangetoond, dat bijna 47 pCt. van de personen, die door een dollen hond waren gebeten, ook inderdaad door de ziekte werden aangetast. Hoewel dit een zekere ge ruststelling inhoudt, spreekt het van zelf, dat ieder die door een dollen hond is gebeten, zich onverwijld tot 'n dokter moet wenden. Bij tijdige in spuiting met het serum van Pasteur tijdig wil zeggen nog vóór het einde van den derden dag, nadat de beet is toegebracht kan het uitbreken van de ziekte gewoonlijk voorkomen worden. ONS WIERINGERMEERHOEKJE Ons Lichaam en onze Gezondheid. Infectie door huisdieren. Nog steeds worden er tallooze men- schenlevens geëischt door ziekten, die van dier op mensch worden overge bracht. Tegen dit besmettingsgevaar worden nog maar al te weinig maatre gelen getroffen. Herhaaldelijk leest men nog van epidemiën, die door de trichine veroorzaakt werden. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen bij de offi- cieele vleeschkeuring gebeurt het toch nog af en toe, dat er een met tri chinen besmet dier in den handel wordt gebracht. Wordt het vleesch van zoo'n besmet dier gaar gekookt, goed doorgebraden, of sterk gezouten en gerookt, dan sterven de trichinen af. Halfgaar vleesch kan echter de grootste onheilen aanrichten. De lintworm komt op drie verschil lende dieren voor, n.J. varken, rund en hond. Terwijl de booswicht van de beide eerstgenoemde dieren op de mensch wordt overgebracht door het eten van het besmette vleesch, kan onze beste vriend, de hond, ons zijn omgang met ons, het ei van den gevreesden vijand overbrengen. En juist in dezen vorm is de lintworm het gevaarlijkst. Vermagering, vraat zucht, duizeligheid en zware gevoe lens in het hoofd, zijn de symptomen van de door onzen ongenooden gast veroorzaakten ziekte-toestand. Ook van gevogelte, in het bijzonder van kippen, hebben wij het gevaar te duchten. Zoo is er de bekende „pip' een soort diphteritis, die van kippen, welke aan deze ziekte lijden op den mensch kan worden overgebracht, in dien men bij het in aanraking komen met de zieke dieren niet de noodige voorzichtigheid in acht neemt. Mond- en klauwzeer, de geesel der veeteelt kan eveneens op menschen ovengaan. De smetstof van deze ziekte gaat in de melk der koeien soms over op den mensch, die deze melk drinkt Als eerste symptomen vertoonen zich blaren tusschen de vingers en in den mond. Bij het optreden van deze ver schijnselen moet onmiddellijk genees kundige hulp worden ingeroepen. Op dezelfde wijze wordt ook de tu berculose der koeien overgebracht. Door het opkoken van de melk kan men de ziekte-kiemen echter gemakke Bij schoonmaak worden Uw handen vaak ruw, rood en onooglijk. Om ze weer snel zacht, blank en mooi te krijgen is Purol het eenige goede middel daarvoor. GEMEENTE WIERINGEN. WIERINGEN. Uitslag stemming. Westerland. Anti Rev. 39 R.S.A.P. 10 R.K. St. Partij 9Lijst van Engelen 1 S.D.A.P. 194 Lijst E. Kuijk 0 N.S.B. 12 Christ. Hist. 13 Vrijz. Democr. 172, (waar van op O. J. Bosker 155) Christ. Dem. Unie 2 Communisten 49 Lijst Gerrit Lampetje 0; Vrijheidsbond 17. Ongeldige stemmen 45. H.-hoef Anti Rev. 76 R.S.A.P. 13 R. K. St. Partij 165 Lijst van Engelen 2 S.D.A.P, 266 Lijst E. Kuijk 4 N.S.B. 28 Chr. Hist. 34 Vrijz. Democr. 473, (waarvan op O. J. Bosker 409) Christ. Dem. Unie 4 Commu nisten 79 Lijst Gerrit Lampetje 1 Vrijheids bond 44. Ongeldige stemmen 121. Oosterland. Anti Rev. 44 R.S.A.P. 4 R.K. St. Partij 27 Lijst van Engelen 0 S.D.A.P. 116 Lijst E. Kuijk 1 N.S.B. 15 Chr. Hist. 9 Vrijz. Dem oer. 189, (waarvan op O. J. Bos ker 156) Christ. Dem. Unie 4 Communisten 46 Lijst Gerrit Lampetje 1 Vrijheidsbond 12. Ongeldige stemmen 57. Den Oever. Anti Rev. 52 R.S.A.P. 10 R. K. St. Partij 25 Lijst van Engelen 1 S.D.A.P. 139 Lijst E. Kuijk 5 N.S.B. 18 Christ. Hist. 19 Vrijz. Democr. 222, (waar van op O. J. Bosker 181) Chrst. Dem. Unie 5Communisten 30Lijst Gerrit Lampetje 1 Vrijheidsbond 15. Ongeldige stemmen 51. Totaal uitgebracht stemmen op Anti Rev. 211 R.S.A.P. 37 R.K. St. Partij 226 Lijst Van Engelen 4 S.D.AP. 715 Lijst E Kuijk 10 N.S.B. 73 Christ. Hist, 75 Vrijz. Democr, 1056, (waarvan 901 op O, J. Bosker) Chrst, Dem. Unie 15 Communisten 204Lijst Ger rit Lampetje 3 Vrijheidsbond 88. Totaal on geldige stemmen 274, Politie. Gev. een melkbus. Inl. bij den Gem.-Bode. RECHTSZAKEN. Alkmaar Een Wieringer die zich niet stoorde aan de man der Wet. Een Wieringer, met vermoedelijk revolutionnaire neigingen, de heer Nic. Joh. Schr., had op 11 Maart de menigte opgeruid zich niet te storen aan den last van briga dier Bergsma, strekkend een verboden optocht te ontbinden. Verdachte was niet verschenen en werd tot 2 maan den gevangenisstraf veroordeeld. BIJ SUCCES LANGS DE LIJN. Eindelijk weer eens een verslag van Cupido. De geachte lezers zullen wel gedacht hebben, niet veel berichten meer in de Courant. Maar hij leeft nog hoor. Na een gedwongen rust ben ik Zondag weer eens getuige geweest van de groote wedstrijd. Wlat hebben onze jongens hun best gedaan hé, mijn com pliment hoor. En wat hadden we een publiek en wat was het gezellig Een reuzen gedachte van eenige muzikan ten was het om eenige nujmmers ten gehoore te brengen. Zooiets is er tekort op ons stadion. Een Sarie Marijs brengt strooming in je bloed. Ik heb heel wat nieuwe supporters opgemerkt, men schen die altijd het land aan voetbal len hadden, die juichten nü mee als Succes een doelpuntje maakte en die na de rust op hun lippen beten van angst, dat ons de overwinning nog zou ontgaan. Maar het is gelukt de over winning te behouden en Succes is der de klasser. Over de wedstrijd wil ik niet te veel schrijven, we hebben al zooveel voetbalverslagen gelezen, het zou eentonig worden, en ik moet ook wat voorzichtig zijn. Ik mag niet meer zooveel over de spelers schrijven, van mijn vroulw, vooral niet van de bezoe kende clubs, dan krijg je last hé en ik ben wel eens kleureblind ook. De Meteoor heb ik een heel aardige sportieve club gevonden. We merkten een paar oude rotten op, die nog be hoorlijk voetbal lieten zien. De zwarte middenvoor was niet erg op schot en „HARMONIE." De zangvereeniging „Harmo nie" zal op Zaterdag 11 Mei in Hotel Smit te Middenmeer een uitvoering geven. Naast de diverse toonnummers zal ten gehoore worden gebracht de cantate „De Lentenachts-fanta- sie" voor koor, piano, sopraan en baritonsolo. Tevens vindt dien avond plaats de trekking der verloting. Vereeniging voor Vreemdelingen-Verkeer. De jaarvergadering van de V.V. Wieringen- Wieringermeer", zal dit jaar te Middenmeer worden gehouden op Woensdag 24 April a.s. Voor de Wieringers zal een bus rijden. Plaats en tijd van vertrek worden op convocatie nog medegedeeld. TERUG NAAR HET (OUDE.) Met bovenstaande hebben wij niet op het oog de teruggang van den tijd, maar wij zinspelen hierop dat de W.-meer nog nim mer die teekenen heeft vertoond dan nu, dat ze, zij het dan voorloopig nog maar voor een gedeelte, de gedaante aanneemt, zooals wij die kennen in het oude land. Een van de groote oorzaken is wel de komst geweest van de eigen landbouwers. Dagelijks zien wij het werk op landbouwgebied zoo ge heel anders, dan het geweest is. Vooreerst treft het oog van hen, die van begin af alles meegemaakt hebben, het groote onderscheid van Cult. Maatsch. en particuliere boer. Bij de eerste alles even groote opzet. Geweldige groote zaaimachines met een zaaibreedte van 8 meter, voortgetrokken door machinale krachten, zichtmachines, maaimachines, al les even grootsch. Bij de nu gekomen bou wers heeft meer de gewone ploeg en eg door het paard voortgetrokken, zijn intrede ge daan. De mechanische krachten hebben weer plaats moeten af staan aan het meer gewone, aan het echte boer-wezen. Het paard, het van zoo'n onschatbare waardevolle dier voor den landbouwer herovert z'n plaats. En het hinneken van het paard bij de boerderij doet toch altijd nog veel pleizieriger aan dan het eentonig gezoem van de motor. Neen het paard is er nog niet uit. Met de boer is ook het melkvee gekomen. Auto's rijden in de Meer om het melk naar de fabriek te vervoe ren. Vooreerst moet dat nog naar de fabrie ken buiten de Meer, maar voor hoe lang De ongelukkige tijd brengt mee, dat die er nog niet zijn, de tijd, de crisistijd is het die zoo remmend werkt. Ook de wegen krijgen een ander aanzien. Waren eenigen al reeds beplanthaastig wordt in die richting ge werkt, om alle wegen met rijen boomen te sieren. En al steken ze in de ruimte hun kop nog schuchter in de hoogte, en hebben ze een beetje last van de slanke lijn, ongetwij feld dragen ze het hunne bij om het aanzien van de weg mooier te doen zijn. Het geheel wordt er immers zoo geheel anders door. Ook de weilanden hebben weer hun voorjaarskleed aangetrokken, al heeft het weer de laatste tijd niet meegewerkt. Koud, guur weer, nacht vorsten hebben de groei niet bevorderd. En ook de krant de Wieringermeerbode ge tuigt er van, dat er iets veranderd is sedert haar verschijnen. Men sla het maar eens op, en men merkt de veranderingen al heel vlug. Staat ter dekking", „vaste arbeider ge vraagd," Pootaardappelen aangeboden," enz. Van dergelijke advertentie's voor een half jaar geen sprake van. En zoo zien wij, dat al gaat het tempo van overgang nu niet nu niet zoo bepaald vlug, weer is hiervan de crisis de schuld, ook nu weer het proces zich voltrekt, dat het nieuwe plaats moet inruimen voor het (oude), het gewone. Afdeeling Witte Kruis Wieringer- meer. Het bestuur van bovengenoern de afdeeling brengt hiermede nog maals ter kennis van de leden, dat in opdracht van het Hoofdbestuur der Noord - Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis, met ingang van 1 Maart 1935 de kraamverpleging niet meer zal mogen worden uitgevoerd door de Wijkzuster in dienst dei- plaatselijke Afdeeling. Als overgangsmaatregel is door het Hoofdbestuur toegestaan kraamhulp te verleenen tot uiterlijk 1 Januari 1936, met dien verstande, dat de tarie ven alsdan zullen bedragen f 10, f 15, f 20 en f 30, voor zooverre reeds geen bindende afspraken bestonden. Een en ander werd reeds medege deeld op de laatst gehouden algemeene vergadering der afdeeling, gehouden in Hotel Smit te Slootdorp. De Voorzitter, G. SCHOORL. Uitslag aanbesteding. Door den ar chitect B. G. Zanstra is op 17 April j.L in hotel Smit te Slootdorp, aanbesteed voor rekening van den hr. P. Reitsma, dierenarts, het bouwen van een woon huis met garage te Slootdorp. Voor de volgende bedragen werd ingeschreven G. Wassink-van Garderen, Mildenmeer f 7730; W. J. Karssen, Alkmaar f 7520; Dekker en Lont, Hippolytushoef f6675; A. Kingma, Slootdorp f 6590; Jac. King ïna, Middenmeer f 6520; A. C. van Oe- veren, Middenmeer f 6478; W,. Uiter dijk, Wieringerwaard f 6177; Jac. Smit Hippolytushoef f 5120. De begrooting van den architect was f 6500. Waar de laagste inschrijver zich met toestemming van aanbeste- der heeft teruggetrokken, werd de bouw gegund aan de fa. W. Uitterdijk te Wieringerwaard. Uitslag stemming voor de Prov. Sta ten uitgebracht in de Wieringermeer Lijst 1 Anti rev. 1*24; lijst2. R.S.A.P. 3; lijst 3 R. K. St. Partij 128; lijst 4 Van Engelen 0; lijst 5 SDAP 144; lijst 6 E. Kuijk 4; lijst 7 NSB 11; lijst 8 Christ. Hist. 79; lijst 9 Vrijz. Democr. 37; lijst 10 Christ. Depi. Unie 13; lijst 11 Com munisten 7; lijst 13 Vrijheidsbond 19. Totaal geldige stemmen 19. Ongeldige stemmen 31. Hierbij zij nog opgemerkt, dat de be woners. van het gedeelte Wieringer meer, dat bij Wieringen is ingedeeld, in die gemeente moesten stemmen. Hoevelen dat waren, konden we niet te weten komen, maar naar schatting toch nog wel een 70-tal. ELKEN DINSDAG- EN WOENSDAGAVOND van half 8 tot half 10, wordt in het Dorpshuis te MIDDENMEER les gegeven in patronen teekenen, knippen en naaien, van alle voorkomende kleedingstukken. Aanmelding van leerlingen bij G. WASSINK- v. Garderen, Torenstraat 16 Middenmeer. ALLEN, DIE HUN WERKZAAMHEDEN HEBBEN IN DE WIERINGERMEERPOLDER EN DIE DAAR GAAR NE EEN WONING ZOUDEN WILLEN HUREN, GELIEVE SCHRIFTELIJK HUN NAAM EN ADRES OP TE GEVEN. Het Bestuur der Middenstandsvereeniging „Wieringermeer", E. VAN DER WAL, Voorzitter. A. C. VAN OEVEREN, Secretaris. P. G. OBERMAN, Penningmeester. voor de rust kwam het door het te korte spel, dat zij het niet konden vin den. Trouwens Piet werkte ook heel verdienstelijk onder de lat. Het was heel goed, dat Succes met de rust een 3—0 voorsprong had, want toen onze eminente spil vlak na de rust uit moest vallen, viel alles als een kaartenhuis ineen. Vanaf dat oogenblik is er ge streden voor het behoud van de over winning, en vooral onze Piet goochelde met de bal en we kunnen gerust zeg gen dat hij in buitengewone conditie was. Albert speelde op halve kracht, hij is zijn ziekte nog niet heelemaal te boven, wat we duidelijk konden mer ken; we zagen hem deze keer niet zoo geweldig hard sjouwen. Jantje had niet veel geluk, docli hij heeft weer hard gewerkt. Rijkers speelde voor de rust een prima partij, jammer dat hij een blessuur opliep en het veld moest verlaten, ik wensch hem van deze plaats een spoedig herstel. Cor Lont kan op een besten wedstrijd terug zien, twee prima doel punten wist hij te scoren, van prima kwaliteit. Trouwens alle spelers heb ben hun best gedaan en daarom allen een pluim van Cupido. De scheidsrechter, bijgestaan door twee neutrale grensrechters, leidde cor reet. Een duizend toeschouwers woon den de wedstrijd bij en nu krijgen we wel gauw de kampioensfuif, daar komt natuurlijk iedere Succes-aanhanger. Dus we rekenen op allen. A.s. Maan dag (Tweede Paaschdag) gaan we naar Midcfenmeer. Een voetbalmiddag in de nieuwe polder, het belooft wat en de Don Kozakken komen ook. Dus veel plezier met de Paschen en tot ziens. CUPIDO. GEMEENTE ZIJPE. Burgemeester van Zijpe benoemd. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Mei benoemd tot burgemeester der gemeente Zijpe, de heer mr. D. Bree- baart, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der, gemeente Cal- lantsoog. Schagerbrug. Tegen slechtere werk verschaffing. Ten lokale van den heer J. Modder te Schagerbrug werd een vergadering gehouden, waarin actie werd gevoerd tegen de verslechtering in de werkverschaffing in het alge meen, zulks in verband met de actie die te dezer zake gaande is in de Wie ringermeer. Deze vergadering was belegd door het Comité van actie, waarin perso nen van verschillende richtingen ver tegenwoordigd zijn, zooals S.D.A.P.ers, Communisten, Anarchisten en Katho lieken. Door den heer Bakker uit Oude-Nie dorp werd gewezen op de wenschelijk- heid om thans actie te voeren, omdat we anders de bitterste ellende tege moet gaan. Vervolgens wisselden verschillende aanwezigen van gedachten omtrent de vraag welke methode van strijden zou moeten worden gevolgd om het beoogde doel te bereiken of althans zoo nabij mogelijk te komen. Tenslotte werd voor deze omgeving een comité gevormd, bestaande uit de heeben K. de Graaf, P. Schuur, C. de Maijer en J. Jonker, welk comité zal trachten aan genoemd actie uitbrei ding te geven.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2