Vreeselijke dood in 'n kapperssalon. Te Split in Dalrnatië (Zuid Slavië) is een vrouw, die bij deiP kapper het haar liet golven, op vreeselijke wijze opi het leven gekomen. Zij was op de kapstoel gezeten, met de hanen bevestigd aan het toestel, waarmede de permanente golven wor den aangebracht, toen plotseling de haren vlam vatten. De bediende liep in zijn schrik hard weg, de vrouw die aan het toestel zat, alleen latende. De eigenaar van de kapperszaak die op het geschreeuw was toegesneld, slaagde er in, de vlammen te dooven, doch het slachtoffer overleed korten tijd, na het overbrengen naar het zie kenhuis. Meer dan 100.000 Malariaslachtoffers. Na vijf maanden tijds. Van November tot Maart zijn op Ceylon 113.811 personen aan de mala ria bezweken. Dit is 66.704 meer dan in het voorafgaande jaar. Witte mieren in Z.-Australië. Dezer dagen zagen de bewoners van verschillende wijken der stad geheeie zwermen witte mieren, die zich in Zuidwestelijke richting over de stad bewogen. Aanvankelijk dacht men aan een sprinkhanenplaag, doch toen heele scharen op de straten neerdaal den, ontdekte men, zooals gezegd, dat men met witte mieren te doen had. Een Orpheus onder de veeboeren. Een boer in een dorp aan de Duitsch Tsjechoslowaaksche grens beweerdt dat zijn koeien meer melk geven, wan neer hij de harmonica voor hen speelt. Een zijner koeien was zoo weerspan nig, dat hij besloot haar te verkoopen. Hij bemerkte toen echter, dat het dier wanneer het harmonica hoorde spe len, plotseling handelbaarder werd. Ook de andere koeien schenen, naar hij zegt, de muziek gaarne te hooren, en zich gemakkelijker te laten melken ja zelfs meer melk te geven. Thans speelt de boer eiken morgen zijn concertina, terwijl zijn vrouw de aandachtig en (tevreden luisterende koeien melkt. B1NNENLANDSCH NIEUWS. Geen boter meer naar Amerika Onderzocht wordt, of er spra ke is van dumping;. De incidenteele export van boter naar Amerika, door de crisis-zuivel- centrale aangevoerd als een der argu menten, om niet tot verhooging van het mengpercentage over te gaan, is al weer aan het verminderen. Men is er aan het „zoeken", opa, er een einde aan te maken. Onlangs heeft men kunnen lezen, dat op de vergadering van Jurgens— Van den Berg Ltd., op 12 April te Lon den gehouden, het tegendeel van sym pathie tot uiting kwam over het spui en van groote quanta goedkoope Neder landsche boter naar Engeland. Het is te hegrijpen, dat de Ameri- kaansche margarine-producenten als Procter and Ga^mhle, henevens de Amerikaansche reuzen-interessanten, eveneens weinig ingenomen zijn met de komst der Nederlandsche boter daar te lande. Het schijnt, dat men in Amerika nu het dumpingspaard van stal is gaan halen. (Anti-dumpings- wet van 27 Mei 1921, benevens para graaf 303 van het tarief 1930.) Een be slissing is nog niet gevallen, jmaar de Amerikaansche importeurs durven al vast geen boter meer van ons te koo pen. Indien dat zoo zou blijven, zal de export naar Engeland weer verder moeten worden uitgebreid en men huivert hij de gedachte, wat de boter- prijs dan zal doen Om een overzicht te geven van on zen boter-export naar Engeland, ge ven wij de volgende cijfers 1932.305.000 kg. voor f 323.000 ,1933.676.000 kg voor f 373.000 1934.962.000 kg voor 1' 420.000 1934.2.2(25.000 kg voor f 955.000 Nederland geeft tarwe cadeau. Akkerbouw-Centrale expor teert voor pL.m f3. Behalve naar Engeland wordt dit seizoen ook Ned. tarwe naar Denemar ken, Finland en Zwitserland ver scheept. De Aklcerbouw-centrale ruimt in dezen tijd van het jaar, nu de nieuwe oogst naderbij komt, haar over schot aan T.C.-tarwe. Er was reeds vrij veel tarwe ver scheept naar Engeland voorf 2.90 per 100 kg (de Nederlandsche meelfa brikanten moeten voor dezelfde tarwe die zij noodig hebben met het oog op het maalgebod, f 15.75 betalen, du3 ruim vijf maal zoo veel.) Thans wordt bij export f 3.20 gemaakt. Op de binnen landsche markt (dus boven het maal- percentage gekocht) geldt deze tarwe f 4.80 a f 5.50. Ook de uitgevoerde tar we word vermalen Als symptoon is een en ander dus wel een zeer merkwaardig verschijn sel. Nederland, met een kunstmatig ge fixeerden tarweprijs en een door steun uitgebreide cultuur (hoe juist ook in nationaal-economisch verband) brengt van overheidswege te goedkoope tar we op de exportmarkt, terwijl de grootste producent Argentinië -- er bij Australië en Canada op aandringt, om den uitzaai te beperken, omdat de verbouw niet langer loonend is.. De zware verliezen op dezen Ned. tarwe-export worden bijgepast door den brood-consument Steun aan havercultuur gevraagd. Indeeling der landbouwge- den verouderd. Het Kon. Ned. Landbouw Cqmité heeft besloten, om hij de Regeering aan te dringen op steun aan de haver cultuur, waardoor het scheuren van grasland op lichte gronden zeer zou worden bevorderd. Tot dusver is het scheuren bezwaarlijk, omdat de keuze der op die gronden te verbouwen ge wassen zoo gering: is. Onmatige uitbrei ding der havercultuur zou kunnen worden voorkomen door een stelsel van teeltvergunningen. Verder zal worden bepleit, om de indeeling van ons land in landbouwge bieden te herzien, vooral omdat op die indeeling de uitvoering van crisis maatregelen wordt gebaseerd (b.v. de beperking van den melksteun.) De indeeling, dateert reeds van een kwart eeuw geleden en beantwoordt niet meer aan de tegenwoordige ver houdingen. Ontevreden Zuiderzee-visschers. Veigadering te Amsterdam. Het Centraal Comité van Zuiderzee- visschers en R(.KL Zeevisschersvereeni ging „Sint-Petrus" hebben te Amster dam vergaderd. Inzake de steunregeling was men het ter vergadering eens met het door zeven visschers-vereenigingen inge diende voorstel inzake soepeler toe passing en bekorting der termijnen voor steunaftrek. Algepieen zag men den geschapen toestand, nu de afslui ting gaat doorwerken, donker in. Aan gedrongen zal worden, om g,een tweeër lei vergunningen voor bevisscliing van het IJsselmeer te verstrekken. Krach tig werd het voorstel - mede door Huizen ingediend verdedigd, dat geen aftrek op den steun van het ge zinshoofd zal worden toegepast we gens verdienste der kinderen, die met de Zuiderzeesluiting niets te maken hebben. Weduwen van belanghebben den dienen volkomen met belangheb benden te worden gelijkgesteld. Geno ten steun dient op haar over te gaan. De vergunning, voor het bedrijf zal voor alle Zuiderzeevisschers op kos teloos verkrijgbaar gestelde formulie ren dienen te geschieden dit gelde ook voor kinderen van belanghebben den. Voor de „3-jarigen" -- die zonder steun komen te zitten, dient de ter mijn te worden verlengd, totdat de be trokkenen andere bestaansmogelijkhe den hebben verworven. Opnieuw dient te worden aangedrongen op contante uitbetaling: der waardevermindering, daar voortzetting van het bedrijf steeds moeilijker wordt. Naast ophef fing der klassifcatle zal geijverd wor den voor vrijstelling van aftrek we gens spaargelden, huisje enz. De con tingenteering is absoluut ondoeltref fend gebleken, gevolg mede van de on juiste cijfers, over den aalaanvoer op en om het IJsselmeer verstrekt. Aan gedrongen werd op verbetering in de positie der vissclierij knechts. De Rijksdienst erkenne veel meer de locale commissies, contactcommissies, en visscherij-organisaties. De zinsnede: na overleg met, moet worden in over leg met, en de contactcommissies die nen uit leden der locale commissies te bestaan, daar de laatste alle aange legenheden van een betrokkene ken nen. Méér dient de voorkeur van gedu peerden bij plaatsingen in betrekkin gen bij den Waterstaat erkend te wor den. Er werd op aangedrongen dat personen, tusschen 60 en 70 jaar niet verplicht worden tot uitvaren, een voor stel uit Huizen afkomstig, gezien het feit, dat de Huizer vloot geheel met menschen op leeftijd is bemand. Veler lei waren de klachten over afwerking van reclame en aanvragen om credie- ten. Vrees werd g,euit, dat a.s. zomer opnieuw booten hoven 25 P.K. de aal zullen wegvangen. Verschillende maat regelen der inspectie inzake maat op aal en tegen kuilvisscherij zijn nog be sproken. Langdurig is nog van gedachten ge wisseld over het voorstel, in geen ge val meer de 26 weken regeling te aan vaarden en straks (1 Juli) de geheeie contact-commissie uit protest ontslag te doen nemen. Een bepaald besluit hieromtrent is door de aangesloten visschersbonden nog niet genomen. Huizen o.a. adviseert tot een afwachten de houding, hoe het bedrijf tot 1 Juli a.s. zich zal ontwikkelen. Naar aanleiding van de rekening en ba lans, welke ieder lid op zijn convocatie vindt, vraagt de Voorzitter of een der leden hier over nog inlichtingen wenscht of aanmerkin gen heeft. Niemand verlangt hierover het woord, waarna door den heer J. Veuger, lid der commissie van onderzoek van rekening en balans, rapport wordt uitgebracht. De com missie heeft alles in volmaakte orde bevon den, en adviseert de rekening en balans goed te keuren. De Voorzitter geeft over de rekening en balans verschillende algemeene inlichtingen. Van de postnog te vorderen rente van voor schotten, groot f 217^28, is inmiddels een flink bedrag binn^^omen en van het resteerende bedrag zijn er velen safe. Ook de post te vorderen rente van effecten, groot f 160.- is volkomen safe, zegt Voorzitter, daar dit in Mei wordt voldaan. De toestand onzer Bank is in alle deelen gezond, zegt spr. An dere Banken hebben een fonds gesticht, om hieruit eventueele stroppen te betalen, wij hebben dit fonds niet gesticht, daar wij, zoo dit noodig mocht zijn, dit betalen kunnen uit het reservefonds. Hierna deelde de Voorzitter de in Januari door het Bestuur vastgestelde rentestandaard mee, welke geen aanleiding gaf tot bespre kingen. Vervolgens bracht de kassier het verslag over 1934 uit, waaruit wij het volgende aan stippen Ontvangen aan spaargelden f 296.239.75 en uitgegeven f 344.664.02. Door de bank zijn in 't afgeloopen jaar 51 nieuwe boekjes uitgegeven, terwijl op 31 Dec. 1934 in totaal 648 spaarboekjes in omloop waren. Terugbetaalde voorschotten f 106.031.86 en gegeven voorschotten f 122.085.In totaal was op 31 Dec. aan hypotheken en voorschot ten verstrekt f 404.653.50. Ontvangst in loo- pénde rekening f 464.177.95, uitgaaf f 430.634.82 In deze bedragen zijn ook begrepen de Cri sisuitgaven. Ontvangenrente van voor schotten f 16389.64, rente in loopende reke ning f 586515 rente van effecten f 2982.50; rente van de Centr. Bank f 1941.77 idem van jaardeposito f 1679.16 en diverse ontvansten f 203.47. Uitbetaalde rente aan spaargelden f 23.734.16, idem loopende rekening f 404.72 bijdrage van de Centrale Bank f 151.78. In totaal sluit de rekening in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van f 1.581.366.95. Op de belans staat als winst f 2328.32. Het bestuur en de Raad van Toezicht vergaderde in 't afgeloopen jaar 20 maal terwijl op 31 Decem ber 262 leden bij den Bank stonden inge- geschreven. De Voorzitter zegt dat uit de verschillende cijfers blijkt, dat er aan de Bank veel om gaat. Wij zijn dan ook in Holands Noorden een der grootste Boerenleenbanken, een feit wat wel genoemd mag worden. Voorheen brachten de boeren hun spaargelden bij onze Bank, maar zij komen tegenwoordig niet meer aan sparen toe. Maar wij hebben zoo langza merhand weer een andere catagorie van spaarders gekregen, welke ons hun vertrou wen hebben geschonken. Het jaarverslag werd hierna goedgekeurd. Volgde verschillende verkiezingen. Allereerst werd het aftredende bestuurslid, de heer V. Bakker, herbenoemd met 100 van de 102 uitgebrachte stemmen. Vervolgens een nieuw bestuurslid, in de plaats van den heer J. van der Oord, welke de gemeente gaat verlaten. Hiervoor werd benoemd, het plaatsvervangend bestuurslid de heer C. Tiel, met 74 stemmen. Volgt verkiezing Lid van den Raad van Toezicht. De heer K. Schuijt Gz., (aftredend) wordt herbenoemd met 87 stemmen, terwijl als nieuw lid van den Raad van Toezicht werd benoemd de heer C. Nobel Az. In diens plaats, als plaatsvervangend lid van den Raad van Toezicht, werd benoemd de heer J. Veu ger. Allen nemen hunne benoeming aan. Tot leden der commissie voor 't nazien der rekening 1935 worden benoemd de heeren Jb. Stammes en J. Brak Kz. en tot plaatsver vangend lid de heer D. de Leeuw. Op voorstel van het Bestuur worden enkele leden welke de gemeente hebben verlaten en geen zaken meer doen met de Bank, geroyeerd. De Voorzitter richt eenige waardeerende woorden aan het adres van het scheidende bestuurslid, den heer J. van der Oord, en hoopt dat het hem, met zijn gezin, in de Wieringérmeer, waar hij zich gaat vestigen, steeds goed mag gaan. Als blijk van deering biedt het bestuur den heer Van der Oord een klok aan, als symbool van tijd. De heer Van der Oord zegt hierover paf te staan, zooiets had hij allerminst verwacht. Hij dankt allen hartelijk voor het cadeau en alle bestuursleden in het bijzonder voor de aangename en prettige wijze van samenwer king. Hierna dankt de Voorzitter het stembureau, bestaande uit de heeren Jb. Zeeman en S. G. de Lange, voor hun werk, deze avond verricht en sluit, daar niemand meer het woord ver langd, de vergadering. ONZE NIEUWE BURGEMEESTER Mr. D. BREEBAART. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Dinsdagavond hield de alhier gevestigde Coöp. Boerenleenbank, hare gewone jaarvergadering in het lokaal van Mej. de Wed. J. Broer, welke bijeenkomst door 104 leden werd bijgewoond. De Voorzitter, de heer K. Kant opende de vergadering en sprak zijn genoegen er over uit dat weder zooveel personen aanwezig wa ren, welke belangstelling toonden in het werken der Bank. Als wij een boekjaar af sluiten, zegt spr., kijken wij in de eerste plaatsen veelal naar de cijfers, hoe groot de winst of het verlies is. Maar er zijn ook an dere factoren, waar ik het oog op heb. Wij hebben, zooals elk jaar, verlies aan leden, welke ons door den dood zijn ontvallen, maar een grooter verlies aan leden door faillisse ment, een gevolg van den alles doodenden tijd, door den overal heerschenden crisis, welke vooral door den boerenstand en land bouwers hevig gevoeld wordt. Dan hebben wij ook nog verlies van lid welke heeft bedankt, zonder eenige opgave van redenen, wat te genover het bestuur als een soort wantrou wen aangemerkt wordt. Gelukkig evenwel staat hier tegenover winst door toetreding van nieuwe leden, welke ons hun vertrouwen schonken. Hierna leest de Kassier, Mej. Klerk, de no tulen voor van de vorige algemeene vergade ring, welke zonder aanmerking onder dank zegging worden goedgekeurd. Jaarvergaderingi der Vereen, voor Vreemdelingenverkeer Wieringen Wieringermeer op Woensdag 24 April j.1. in Hotel Smit te Middenmeer. Aanwezig» 19 leden. De Heer C. J. Bosker, voorzitter, spreekt een woord van welkom, in 't bijzonder tot ben, die ver weg ko men, en dat zijn de meesten, want van de leden te Middenmeer zijn slechts weinigen present. Niettemin zullen we ook trachten hedenavond de belangen te behartigen van hen, die thuis bleven en pogingen aanwenden 1935 beter voor onze leden te doen zijn, dan 't afgeloopen jaar. Het is in derdaad niet best voor de bedrijven geweest, maar ook in andere plaat sen wordt deze klacht geuit. We staan hierin dus niet alleen. Aan de activiteit van onze vereeni- ging heeft het niet gelegen. Immers ge regeld werd geadverteerd in groot© bla den, terwijl tevens een gids in ruime oplaag werd verspreid. Echter de slechte tijdsomstandigheden speelden ook een rol en we zullen hopen dat deze zich eindelijk eens ten gunste zullen wijzigen. Na deze opening werden de notulen door den secretaris Van Vegten voor gelezen, en deze onveranderd goedge keurd. Jaarverslag; Secretaris. Hierop geeft de secretaris een uitvoe rig jaarverslag waaruit wij het volgen de aanstippen Over het algemeen kan gezegd wor den dat Wieringen-Wieringermeer in 1934 een groot vreemdelingenbezoek heeft gehad. De uitkomsten voor de zakenmenschen waren echter onbe vredigend over het algemeen. De slech te tijden zijn hiervan de oorzaak, het reizende publiek en vooral de dagjes- menschen waar onze omgeving het in hoofdzaak van moet hebben neemt leeftocht mee op reis en wordt dus wei nig geld uitgegeven voor eten en drinken. De reclame die gemaakt is voor Wie ringen-Wieringermeer is van dien aard geweest dat met de beschikbare geldmiddelen niet meer gedaan kon worden. De opening van een jeugdherberg te Wieringen is voor vele zakenmen schen een strop geworden daar aan ieder die in het bezit is van een trek kerskaar t onderdak wordt verleend ongeacht hoe de financieele toestand van zoo iemand is. Deze onbillijke concurrentie heeft de aandacht van de A.N.V.V. die reeds met belanghebbende instantie's met het bestuur van de Ned. Jeugdherberg- centrale hierover heeft geconfereerd. In de navolgende bladen werd regel matig tijdens het seizoen geadver teerd Handelsblad, Nieuws v.d. Dag, alle bladen van de Arbeiderspers, Vereenig de Kath. Pers, Utrechts Dagblad, Nieuwsblad v.h. Noorden, Leeuwarder Courant en Nieuwsblad voor Friesland Tevens werd een gids uitgegeven die in ruime oplaag door het geheeie land werd verzonden. Op 26 Maart 1934 werd een propa- ganda-avond gehouden te Wieringen waar Luitenant Asjes een lezing hield over zijn Postjagervlucht naar Indië. Hoewel deze avond financieel een na deel opbracht is het moreel een zeer goed geslaagde geworden. In het verslag wordt dank gebracht aan Burgemeester L. C. Kolff, eere voorzitter der vereeniging en aan de heeren ir. Ringeling en Mr. A. F. Kamp die een belangrijk aandeel hebben ge had in het slagen van dezen avond. Het secretariaat heeft in 1934 zeer 'veel werk moeten verrichten. Ingeko- jmen zijn 412 stukken. Uitgegaan 923 'stukken de berichtkaarten aan Hotel houders enz. inbegrepen. Daarnaast vengde het verzenden van de gids be langrijk veel arbeid. Verschillende gezelschappen werden rondgeleid w.o. een groep Engelsche jongelui van een technische school. Onderscheidene adressen werden verzonden aan gemeenteraden enz. O.a. werd bereikt dat in seizoentijd de café's een uur langer mogen open blijven. Ook de Ned. Reisweek heeft het sec retariaat een poosje druk werk ge- gegeven. Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 1934 81. 20 Nieuwe lieden werden inge schreven terwijl er 4 bedankten, zoo dat het ledental op 31 December 1934 97 bedroeg. De vereeniging is aangesloten bij de A.N.V.V. en Federatie van V.V.V.'s. In laatstgenoejnde vereeniging wordt Wieringen-Wieringiermeer vertegen woordigd door de Voorzitter en Secre^ taris. Van de gemeente Wieringen werd over 1934 f 100.- subsidie ontvangen. Met vreugde hebben wij de benoeming van Mr. D. Breebaart als burgemeester van onze gemeente begroet. In de eerste plaats omdat het een der zonen van ons Noordholl. Noorden is en wij weten dat hij een figuur is, op wien men kan rekenen van „een man een man, een woord een woord En in de tweede plaats, dat hij tot heden zoowel in Maatschappelijk- als in het vere nigingsleven een voorname plaats inneemt en een warm hart toedraagt aan alles, wat tot opbloei der gemeente en bevolking wil mede werken. Daaromwij zien de komst van Mr. Bree baart gaarne tegemoet. Zijn jeugd en energie zijn voorname factoren voor een hoofd der Gemeente, om aan de nood der tijden heb hoofd te bieden. Een flinke daad is het reeds om te trachten Callantsoog bij de Gemeente Zijpe onder te brengen en we willen hopen dat de Regeering met deze pogingen symphatiseert. Moge onder het bestuur van Mr. Breebaart onze gemeente Zijpe een goede toekomst te gemoet gaan. Afscheid Burgemeester De Moor. Nadat op a.s. Maandag, 3 uur des namiddags, in open bare raadsvergadering afscheid zal worden genomen van Burgemeester De Moor, zullen op Dinsdag, 30 April as., de ingezetenen en plaatselijke vereenigingen afscheid van den De samenwerking in het bestuur was. goed, veranderingen hadden niet plaats. Moge 1935 een opleving geven aldus eindigt het verslag. De Heer S. Kaan vraagt, waarom er in 't jaarverslag niet staat dat er twee verschillende gidsen zijn uitgegeven. Hij heeft toch van een vreemdeling een gids van onze vereeniging in handen gekregen, waarin spr.'s zaak en ook nog van anderen niet voorkomen. Spr. gelooft aan opzet en uit zijn grief te genover het bestuur, die dit had moe ten controleeren. De voorz. zegt, na de gids, die ter ta fel komt, te hebben ingezien, dat dit ex. verkeerd is ingestoken en dus de een dubbel en de ander er niet in voor komt. Echter zullen er buiten dit; ex. wellicht géén of heel weinig zoo in elkaai zijn gestoken. Deze fout is door de binder begaan. Meerdere ex. worden daarop op verzoek van den voorz. gehaald, die allen blijken in orde te zijn. Voorz. Van opzet is dus geen sprake en het bestuur wijst deze verdachtma king onverbiddelijk terug. De Heer Kaan trekt daarop zijn woorden in. Volgt rekening en verantwoording van den Penningmeester Dr. Beeker Een commissie van onderzoek, be staande uit de heeren Alb. Klein en S. Zomerdijk rapporteerden alles in orde te hebben bevonden, zoodat tot goedkeuring werd besloten. De ont vangsten hadden bedragen f 419 de uitgaven f 516.06, zoodat er een na- deelig saldo is van f 97.06. Den penningmeester wordt dank ge bracht voor zijn richtig, beheer. Tot commissie van onderzoek voor de rekening van het volgend jaar wor den gekozen de heer M. de Haan en Mevr. Jb. Duijnker-Schmift. Bestuursverkiezing. De aftredenden, de heeren C. J. Bosker, Th. J. van Veg ten en P. C. de Haan worden herkozen en nemen de functiën weder op zich. Bespreking propaganda. Voorz., de besprekingen inleidende, zegt, dat het bestuur bij voldoende me dewerking! weer het plan heeft een gids uit te geven. Deze is verleden jaar door het geheeie land verspreid en heeft zeker 't, grootste nut gegeven. Nog altijd vormen de Zuiderzeewerken en de Wieringermeer een aantrekkings kracht voor de vreemdelingen, maar aan de doortrekkenden hebben we niets we moeten trachten de men schen naar de dorpen te trekken, en hen op de bezienswaardigheden op merkzaam maken. Juist daardoor zul len ook de zaken worden bezocht. Aan een tentoonstelling „Mooi Ne derland" dit jaar te Amsterdam te hou den heeft het bestuur besloten, na overleg met den lieer v.d. Molen te Mede,mblik, mede te werken. Speciaal zal daar dan ook reclame voor Wierin gen en Wieringermeer worden ge maakt. De kosten zouden bedragen voor on ze afd. f 40.— De penningm. Dr. Beeker, wil trach ten hier nog wat van af te krijgen. De Heer S. Kaan vraagt, wat het bestuur omtrent de reclame voor Hip- polytushoef denkt te doen. De voorz. zegt dat de V.V.V. in de eerste plaats de reclame voor de ge heeie streek beoogt. Daarnaast echter voor de verschillende dorpen en het zal noodig zijn aan Ged. Staten ver gunning te wagen reclame-borden aan de wegen te mogen plaatsen met verwijzing naar de bezienswaardig heden. De heer M. de Haan zou tevens wil len informeeren hoe de grens der dor pen loopt. Volgens spr. is reclame bui ten de grens niet geoorloofd. Naar een en ander zal worden on derzocht. Aan de Afsluitdijk zal, zoo de Z.-Zeewerken hiervoor vergunning verleenen, een bord worden geplaatst met kaart van Wieringen-Wieringer meer, waarop de mooiste wegen, dor pen en plekken zijn geprojecteerd, zoo ook aan de Amstelmeerdijk. Kwesties. Eenige caféhouders te Den Oever zijn er niet over tevreden, dat een collega in de gids wordt aange duid, waar men zich kan. vervoegen o,m inlichtingen en geleide. Wordt besloten deze zinsnede te wij zigen. Tegen een geringe vergoeding is de heer Zoutsma genegen de gidsen bij de uitwateringsluizen uit te reiken, de vreemdelingen inlichtingen te ver strekken en zoo noodig hen te ge- leiden. Dan wordt uit de vergadering ge klaagd over het bezoek van ouderen aan de Jeugdherberg. Voorz. licht toe, dat over deze kwes tie reeds is geconfereerd en men kreeg reglementaire inlichtingen, dat in 't seizoen 10 pCt. ouderen worden toege- seheidenden Burgemeester kunnen nemen, en wel tusschen 3 en 5 uur des namiddags in de zaal van mevr. de Wed. J. Broer te Sehager- brug. Installatie Burgemeester Breebaart. Op Woensdag, 1 Mei a.s. zal de heer Mr. D. Breebaart zijn ambt van Burgemeester dezer gemeente aanvaarden. Mr. Breebaart zal te ongeveer 2 uur door een commissie aan de grens van Zijpe en Callantsoog worden ver welkomd, waarna te 2'A uur de openbare raadsvergadering zal plaats vinden (ten raad- huize), waarin onze nieuwe Burgemeester zal worden geïnstalleerd. Na afloop van de offi- cieele raadsvergadering zal ten raadhuize voor hen, die dit wenschen de gelegenheid bestaan, Burgemeester Breebaart toe te spre ken.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2