LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. MR. MARCHANT GAAT HEEN. SPAART BÏJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." Gelijk bekend werden eenige maan den geleden, in verband met de per 1 Juni a.s. ingaande regeling; der kor ting op den melksteun, aan de veehou ders vragenlijsten ter invulling toe gezonden. Thans zullen de veehouders, die be doelde lijsten ingevuld aan de Land- bouw-Crisis-Organisaties terugzonden, als bewijs dat hun lijst door de Land- bouw-Crisi-Organisatie hunner provin cie werd ontvangen, een witte kaart van deze organisatie ontvangen. Den veehouders word er met na druk op gewezen dat bedoelde kaart zorgvuldig te bewaren, aangezien bin nenkort deze kaart door den veehou der zal moeten worden overgelegd om toeslag over de door hem afgeleverde of verwerkte melk te ontvangen. Ook voor veehouders, die hun melk voor de consumptie afleveren, zal het bezit dezer kaart verplichtend worden ge steld. Veehouders, die niet in het bezit van bedoelde kaart zijn, zullen derhal ve binnen afzienbaren tijd geen mei li in consumptie mogen brengen en geen toeslag over de door hun afgeleverde of verwerkte melk ontvangen. In hun eigen belang: wordt derhalve veehou ders, die geen vragenlijst ontvingen, dringend aangeraden zoo spoedig mo gelijk een vragenlijst bij de Landbouw Crisis-Organisatie hunner provincie aan te vragen en deze daarna inge vuld terug te zenden. Ook hen, die verzuimden een door hen ontvangen lijst in te vullen, wordt in overweging gegeven, alsnog ten spoedigste zulks te doen. Verzoeken om toezending eerier vra genlijst, welke na 20 Mei bij de Land- bouw-Crisis-Organisaties zijn binnen gekomen, worden niet meer in behan deling genomen, met uitzondering van aanvragen van pasbeginnende vee houders. De lijsten moeten uiterlijk 28 Mei in gevuld in het bezit der Landbouw- Crisis-Organisaties zijn. Voor lijsten na dien datum ontvan gen (met uitzondering van pas begin nende veehouders) wordt geen witte kaart meer verstrekt. De daaraan verbonden gevolgen zijn hierboven reeds uiteengezet. BEPERKING VAN DE MELKPRODUCTIE. Wij vernemen, dat, in tegenstelling met daaromtrent loopende geruchten, de voorge nomen regeling der beperking van den melk steun 1 Juni a.s. zal ingaan. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen bij de Provinciale Landbouw-Crisis-Organi- saties, alsmede bij de afdeelingen Zuivelcon- tröle der Crisis-Zuivel-Centrale, als hoedanig de Boter- en Kaascontrolestations fungeeren. ze zijn een gevaar voor hun medemenschen. Als een speler zijn medespelers moedwillig haakt en een andere een stomp in den rug geeft, dat zijn deugnietstreken, die men van een goed voetballer niet mag verwachten. Jk heb dus in het woord deugniet niets beleedi- gends gezien, en heb het dus ook niet gecor rigeerd, omdat ik voor deze daden- geen zach ter woord kon vinden. De Officier van Justitie krijgt thans het woord. Deze zegt dat de sport thans een groo- te plaats in de wereld inneemt. Met de jubi leumsfeesten van de Koning van Engeland namen de sportfeesten de voornaamste plaats in. Het gaat echter niet aan om de sportmen- schen in plaatselijke bladen een beleedigende benaming te geven, ook al zijn ze niet spor tief De -benaming van „deugniet", is volgens spr. even beledigend, als dat men iemand een „dief" noemt. Spr. zou thans uitgesproken willen zien hoever de pers daarmede kan gaan. Hier moet een voorbeeld gesteld wor den. Spr. acht het feit strafbaar en eischt f 20 boete of 10 dagen hechtenis. De politierechter geeft verdachte gelegen heid te antwoorden. De Hr. Bosker zegt het in zoover met de heer Officier eens te zijn, dat de sport een groote plaats in de wereld inneemt en spr. ook in zijn blad de sport tracht te dienen. Echter of spr. een strafbaar feit met de zin snede in zijn blad te plaatsen heeft begaan, kan spr. niet- inzien. Hij had eerder verwacht aat de sportiviteit van den aanklager zoo hoog stond, dat hij zich zelf eerst had afge vraagd, of hij werkelijk zich op het voetbal veld te buiten had gegaan en dan zich had herzien. Doch in plaats van dat te doen, heeft in den tusschentijd tusschen het vooronderzoek in deze zaak en thans, het bestuur van zijn eigen voetbalvereeniging te Schagen zich genoodzaakt gezien de heer Lutjeharms te schorsen en hem den toegang tot het terrein te ontzeggen. Dit spreekt toch boekdeelen. De Officier, thans weer 't woord verkrij gend, zegt dat verdachte in zijn zog gaat va ren, wat de sport aangaat, en verdachte met zijn laatste uiteenzetting wil doen zien, dat hij aangaande de heer Lutjeharms niet heeft misgekeken. Maar de beleediging vervalt daardoor niet en spr. handhaaft zijn eisch. De verdachte, de hr. Bosker, antwoordt, dat de sport er niet mede gediend wordt, als men een speler, die zich misdraagt niet op zijn fouten mag wijzen en hoopt, dat de politie rechter in het belang van de sport termen kan vinden om hem van alle rechtsvervolging te ontslaan. De politierechter direct uitspraak doende, sprak verdachte daarop „vrij." SPORT. Mr MARCHANT Hij is Roomsch-Katholiek geworden. Minister Marchant deelt mede, dat hij is overgegaan tot de Roomsch- Katholieke Kerk en dat hij uit den Vrijzinhig-Democratischen Bond is getreden. Hij heeft II.M. de Koningin verzocht hem van zijn ministerschap te ont heffen. RECHTSZAKEN. Voor de Politierechter te Alkmaar. DE UITGEVER VAN DIT BLAD VRIJGESPROKEN. Maandag diende de zaak tegen de uitgever van dit blad, de heer Corn. J. Bosker, wegéns een beleedigende zinsnede tegen de voetbal speler Lutjeharms te Schagen, luidende „De róse spil van Schagen „Lutje" ontpopte - zich als een deugniet. Alhoewel hij één van de beste spelers van Schagen was, liet hij niet veel sportieve staaltjes zien." De politierechter vroeg aan verdachte, of hij de uitgever van het blad was en het belee digende voetbaioverzicht had geschreven. De Heer Bosker De uitgever ben ik zeer zeker, doch het overzicht is door een mijner medewerkers opgesteld onder de naam Cupido. De politierechter Ja U weigert de naam te noemen, en U is dus verantwoordelijk. De politierechter vraagt aan de beleedigde de heer Lutjeharms, wat hij eigenlijk voor beleedigings aan de zinsnede vindt. Er staat rossige spil. Doch U is rossig en dat is toch niet zoo erg. De Hr. Lutjeharms. 't Gaat om dat „deug niet" en ten tweede om de naam van den schrijver" aan de weet te komen. De politierechter. U hebt gehoord, aat ver dachte ook al reeds voor den rechtercommis saris heeft geweigerd de naam te noemen. En wat „deugniet" aangaat, ik kan daar niet zoo veel beleedigends in vinden. Bovendien, hoe worden soms overheidsper sonen niet in de bladen uitgeschilderd. Een sportmensch moet daar eigenlijk tegen kun nen is dit nu een feit om de Justitie er in te mengen. Wat heeft de verdachte op de aan klacht te zeggen. De Hr. Bosker Hier was geen opzet om te beleedigen, Edelachtbare, doch om de spe ler te laten voelen, dat hij zich had misdra gen. Ik zet een woeste automobilist op den weg en een woeste speler op 't veld op één rij SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Suc ces II voor de Goudenkruiswedstrijden een uitwedstrijd tegen Watervogels I te Den Hel der. Het is Succes II deze keer niet mogen gelukken met een overwinning uit den strijd te komen. De Successers werden naar huis ge zonden met een 42 nederlaag. De S.-adsp. speelden eveneens te Den Hel der en wel tegen Helder d, doch de kleine re serves konden het ook niet bolwerken en wer den verslagen met 40. 's Middags om 5 uur had de ontmoeting plaats tusschen Succes I B. K. C. I voor de Rauchbeker. Door het ijskoude Meiweer was voor deze wedstrijd niet veel publiek op gekomen. Onder leiding van scheidsrechter Augustein werd afgetrapt. Succes speelde voor de wind. De eerste gevaarlijke aanval was voor B.K.C. Haar voorhoede was goed door gebroken, Jac. van Wees zette schitterend voor. doch Steenvoorden ving de bal verkeerd op en de bal ging juist de verkeerde richting uit. Succes is met het windvocjrdeel iets in de meerderheid en het duurt met lang of de Successers zitten voor het B.-doel. Alb. schiet eerst tegen de lat, vangt de terugsprin gende bal weer op en Prins krijgt het nakij ken 10. Lang heeft Succes hier geen plezier van want na eenige oogenblikken zendt Jac. v. Wees een hoog schot in en de bal vliegt juist onder de lat door in het Succesdoel 1—1. Toch weet Succes voor rust nog eens te doel punten, Prins raakt in een kluwen van spe Iers verward en komt te vallen, waarna Kui per keihard in het verlaten doel schiet 2— Hierna gaat de rust in. Na de thee gaat het spel geruimen tijd op en neer, met de doelen om beurten in gevaar. Cor Lont zet een bal goed voor en wordt dooi de invaller Rotgans opgevangen en deze geeft Prins weer 't nakijken 3—1. Even later zit B. gevaarlijk voor het; Succesdoel. Posthumus krijgt onverwachts een keihard schot van zeer nabij doch wordt op fraaie wijze gehouden. Thans volgt een Succesaanval op het B.-doel welke op een corner uitloopt. Deze wordt door Kuiper schitterend voorgeplaatst, Grootemaat welke een uitstekend kopper schijnt te zijn vangt de bal mooi op en kopt keurig in en moet Prins voor de vierde in het doel grab beien 4r—1. Toch geeft B.K.C. het nog niet op want de jongens houden vol tot het einde en na een goede aanval weten zij de achterstand nog te verkleinen en wordt de stand op 42 gebracht, waarmee het einde komt. B.K.C. speelde een goede partij doch haar voorhoede was iets te langzaam en raakte voor doel steeds de kluts kwijt. Vooral haar midvoor de Schipper kwam vaak in snelheid te kort. De B.-achterhoede was in goede con ditie. Succes speelde met twee invallers voor Rijkers en Jn. Lont. School-wedstrijden. Maandag ont moetten R.K. School en Hippo II el kaar, welke door eerstgenoemde werd gewonnen met 2-0 en zich zoodoende in de winnaars-ronde plaatst. Voor Woensdagmiddag is het pro gramma als volgt 2.30 Hippo I - Den Oever 3.30 Chr. School Westerland. Een ieder zorgt weer op tijd aanwe zig te zijn. Succes-Nieuws. Bij het ingaan der zomertijd zijn de avonden weer lang genoeg om 's-avonds te oefenen. Don derdag a.s. wordt er weer een aan vang gemaakt met het veld-trainen. We raden dus de heeren aan om hier allen gebruik van te maken. Het trai nen vangt aan om 7 uur. WIELERCLUB „WIERINGEN." a.s. Woens- dagav. 7 uur training met racefietsrenners, 8 uur lichamelijke oefeningen. Onze renners hebben niet' in Den Helder gereden, de wedstrijd was afgelascht door D.O.K. De koppelwedstrijd te Wieringen werd een fiasco voor de A.-klasse doch een succes voor de B.-klasse, die hun 46 K.M. taai hebben uitgereden. Bij de A.-klasse waren 3 deelne mers van D.O.K.Den Helder, die gaven reeds na 3 ronden op, na 5 ronden was nog enkel 't koppel Klink-Cornelisjsen compleet, die toen ook opgegeven hebben omdat er geen tegenstand meer was. De uitslag is B.-klasse 1 Opholt-Louwerse, 2. PlooyHeeres 3. LutjeboerTaber. A. Klasse KlinkCornelissen en H. Hoep en Meijer, alleen binnengekomen. De Heer Jansen hartelijk dank voor 't af staan van kleedgelegenheid. GEMEENTE WIERINGEN. INSPECTIE. De jaarlijksche inspectie van dienstplichtigen zal dit jaar worden gehou den in .een lokaal van het Raadhuis te Hip- polytushoef des voormiddags 11 uur op J Juni. Aan deze inspectie z: moeten worden deel genomen door alle dienstplichtigen van de Landmacht van de lichtingen 1923 en 192G uit deze gemeente. Politie. Gev. een kindertaschje en een portemonnaie met ritssluiting, inhoudende eenig geld. Inl. bij den Gem.-bode. INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN. Onderstaande dienstplichtigen allen van de lichting 1935 uit deze gemeente moeten op dag en plaats achter ieders naam vermeld onder de wapenen komen S. Halfweeg, 2 September 1935 bij het korps zeemacht te Den Helder J. Bontkes en C. Lont op 3 Oc- tober te Amersfoort bij het 21e Regt. Infan terie aldaarL. Kuit op 3 October te Haar lem, bestemd voor de Luchtvaartafdeeling te SoesterbergP. Dekker, M. W. Koorn, J. Scheltus en H. Woortman, op 21 October te Den Helder bij de le Schoolcomp. van het Regt. Kust. Artill. aldaar. Een jubileumsdag; De heer J. Bosker Sr., vierde Zondag j.1. zijn tachtigste ver jaardag en mocht van alle zijden veel belangstelling ondervinden. Bloemstukken van den burgemees ter, van den Gem.-secretaris en van de ambtenaren ter secretarie en van velen uit de burgerij toonden deze jarige welk een ruime plaats hij in veler hart had ingenomen. Des Avonds bracht de muziek-veree- niging „Harmonie" den heer Bosker 'n serenade en de heer Gorter sprak in gevoelvolle woorden tot den tachtig jarige, hoe hij als raadslid, als wethou der en als mensch steeds de gemeen schap naar zijn beste krachten had ge diend en ook Harmonie steeds de wel willendheid en medewerking van den jarige en van de g;ansclie familie Bos ker mocht ondervinden. Harmonie is daar dankbaar voor en hoopt nu de heer Bosker uit 't open bare leven terug treedt, hij nog vele jaren van welverdiende rust in gezond Iheid mag genieten. Ook de kleindoch ter, die tegelijk met grootvader jarig is, feliciteert spr. De oudste zoon, de heer O. J. Bosker, dankt namens zijn vader hartelijk voor deze hulde. Het is het schoonste oogen blik op dezen dag. Tn vreugde en rouw deelen Harmonie en onze familie al tijd 't lief en leed. Spr. hoopt dat zijn vader nog jaren de voorspoed der ver- eeniging mag zien en noodigt hel korps uit een glas wijn op de gezond heid van den jarige te drinken. De Heer J. Bosker Sr. besluit daarop met een „ik dank U allen hartelijk. Leve Harmonie". Het was een treffende stonde die door een groote menigte werd bijge woond. Lijkwagendienst. Donderdagavond j.1. had ten huize van den heer K. Half weeg te De Haukes, de tiende algemee ne ledenvergadering plaats van den Lijkwagendienst te Westerland. Aan wezig waren een 13-tal personen. Te acht uur werd de vergadering door den voorzitter, den heer E. Bays geopend, welke de aanwezigen welkom heette op de 10 alg. vergadering. Spr. uit er zijn genoegen over dat er eenige leden aanwezig zijn, daar er anders meestal niemand meer als het bestuur ter vergadering kwam, waarrnede spr. de vergadering voor geopend verklaar de en den secretaris uitnoodigde de notulen te lezen. Deze worden goedgekeurd. De rekening, en verantwoording door den penningm., den heer P. Tij - sen Jz. volgde hierna, waaruit bleek dat het vorig saldo en ontvangsten be droeg f 164.57, uitgaven f 58.59, kassal do f 105.98. Op de Boerenleenbank is nog een saldo van f 239.95. Het geheele financieele bezit der vereen. is dus f 345.93. Het tiende jaarverslag werd vervol gens door den secretaris voorgelezen. Hieruit blijkt dat in Maart '25 de eer ste besprekingen zijn gehouden, met het doel de oprichting der vereen., welke toen dan ook gauw geschiedde. De secretaris heeft met dit tienjarig verslag zeker succes geoogst. Na de voorlezing daarvan had een bestuursverkiezing plaats, wegens het periodiek aftreden van den heer Rotgans. Deze wordt herbenoemd. Het reglement werd hierna door den secr. voorgelezen de volgende veran deringen zijn daarin aangebracht de naam lijkwagendienst te Westerland is veranderd in Rouwkoetsdienst voor Wieringen, het lidmaatschap houdi nu niet op bij vertrek van Westerland, doch bij vertrek van Wieringen. Rondvraag. In de rondvraag wordt voor den tijd van 1 jaar vastgesteld het tarief voor niet-leden, dit bedroeg f 5, en is thans gesteld op f 4. Voorts wordt de mededeeling ge daan dat er is aangekocht een paarden dek met manekap enz., daar men dit noodig achtte. Hierna sluiting. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Politie. Gevonden een paar motor handschoenen. Inl. Politie Slootdorp. Gevonden een rieten mand. Terug te bekomen bij E. Braak, melkhandel, Middenmeer. Jaarvergadering Voetbalvereen. Flevo. Vrijdagavond hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in Hotel Smit te Middenmeer. Aanwezig 21 leden, benevens Dr. A. P. Hoogkamer, beschermheer van Flevo. Notulen, jaarverslag secretaris en rekening Penningm. werden allen goed gekeurd. Besloten werd niet aan de serie wedstrijden van V.C.L. deel te nemen. Ingevolge het besluit van de oprich tingsvergadering was besloten, dat het bestuur slechts voor een jaar zou aanblijven, zoodat het geheele bestuur en bloc aftrad. Allen stelden zich, be halve de heer M. van Guilik weer her kiesbaar. De voorzitter de heer A. v.d. Grijn werd opnieuw in functie gekozen met 13 stemmen. De overige bestuursleden werden resp. Th. J. van Vegten, 20 st. G. Zwart, 20 st. N. D. H. Göcken, 16 st A. Nipshagen, 18 st. en W. G. van Vliet, 15 st. herkozen. Terwijl in de vacature M van Guilik werd gekozen den heer A. van Oers met 14 stemmen. Tot lid van de elftal-commissie wer den benoemd de heeren J. de Vos, A. van Oers en Th. J. van Vegten. Voor de kascommissie werden aan gewezen de heeren ,T. Toebak, H. Por en J. van Wingerden. Nadat nog eenige huishoudelijke aangelegenheden bij de rondvraag werden behandeld, volgde sluiting Gouden Kruis wedstrijden. Flevo I heeft tegen Sijbekarspel I in de eer ste ronde voor de gouden kruis wed- strijden het loodje moeten leggen met 3—1. Een wedstrijd waarin goed partij jwerd gegeven en met veel pech aan de Flevo-zijde. Het tweede verloor van O.K.B. I eveneens voor 't gouden kruis met 5-0. MIDDENMEER. Uitvoering „Harmonie." i Voor zeer weinig publiek heeft Zaterdag avond de gemengde zangvereeniging „Harmo nie" haar uitvoering moeten geven, i Hetgeen voor directeur en koorleden niet j bemoedigend was. j Toch heeft men zich door het geringe be- 1 zoek geen oogenblik laten ontmoedigen en heeft men het programma uitgevoerd op een wijze die beloften inhoud voor de toekomst, j Het koor is nfe'g klein zooals het vereeni- gingsleven over het geheel nog klein is in de groote Polder, maar de stemmen zijn allen van goed gehalte wat voor een klein koor een groot voordeel is. Alvorens het programma een aanvang nam werd door de voorzitter, de heer van Vegten een kort openingswoord gesproken. Spr. wou vooralsnog niet aannemen dat een geringe belangstelling voor de zangkunst de aanlei ding zou zijn voor de weinige belangstelling, doch wilde dit maar op rekening van het gu re weer stellen. Dank bracht spr. vooral aan de directeur, de heer Jac. Broer die het koortje reeds op een peil heeft gebracht dat een openbaar optreden mogelijk was. Voor de pauze werden door het koor een viertal nummers op onberispelijke wijze ge zongen, no. 5, Ave Verum van Mozart met pianobegeleiding. Een dubbel mannenkwartet zong het be werkte gezang 22 Rust mijn ziel, Uw God is Koning. Terwijl de Gebr. Hartland het mooie lied Lente zeer goed vertolkte en als laatste nummer voor de pauze Cor Hartland heel goed Holland Rio van Otto Zeegers ten ge- hoore bracht. Na de pauze de hoofdschotel van den avond „De Lentenachtsfantasie", Cantate voor köor, sopraan en bariton-solo met klavierbegelei ding. Vooral als we de omvang van dit werk van Paardekooper in aanmerking nemen, mogen Directeur en koor het compliment niet ont houden. De zeer zware eischen die in dit werk aan de partijen wordt gesteld is niet gering. De samenzang was in dit nummer voortreffe lijk en van domineeren van een der partijen was dan ook geen sprake. De solisten uit de koorleden mevr. Geelhoed, sopraan en den heer van Vegten bariton heb ben hun niet makkelijke opgave op lofwaar dige wijze vervuld. Mej. Ali van Stigt die de mooie maar lastige pianopartij in handen had een compliment voor haar goede uitvoe ring. Het was voor den heer Broer met de zijnen een goede uitvoering, die zeer zeker meerdere belangstelling had verdiend Hierna was het meer materieele gedeelte van het programma aan de orde, namelijk de trekking der verloting. Onder politieleiding had ook dit gedeelte een geregeld verloop. Het 40-tal prijzen was spoedig getrokken, waarvan er uiteraard maar weinig in de zaal vielen. De hoofdprijs, de stofzuiger was reeds spoe dig uit de bus en bleek gevallen te zijn op no 707, volgens de controlestrook van het verkochte lot in deze gewonnen door den heer C. Stammes te Wieringerwaard. De officieele trekkingslij st vindt men hier onder vermeld. Een gezellig bal met de voortreffelijke Wl- ronband uit Wieringen besloot de avond. Uitslag verloting Zangvereeniging „Har monie" Middenmeer. Lotn. 10 Pak koekjes Lotn. 15 Sierkannetje, 35 schilderij; 66 Doos borstplaat; 93 Water- stel 122 Doos lepeltjes 134 Blik vruchten 136 Doos sigaretten143 Pakje tabak; 145 Kandelabre 149 Pakje tabak 152 Doos Rin- gers ;164 Lijstje; 224 Zelf binder253 Doos Droste 260 Pakje tabak 291 Drinkkriilk 293 Pakje tabak 299 Kistje sigaren 303 Kleedje 318 Snijkoek 327 Kaas 350 Pakje tabak391 Pakje tabak394 Kleedje419 Doos zeep 445 Kaas 454 Pakje tabak 455 Tabak met pijp 465 Flesch wijn 470 Pak Kwatta 479 Pakje tabak 536 Schilderij 554 Paar damespantoffels 568 Doos, Siga ren 593 Raamreepen 608 Thermoflêsch 630 Bagagedrager 691 Sucadekoek 707 Stof zuiger. De prijzen kunnen tot en met 15 Juni 1935 afgehaald worden bij den Voorzitter van Har monie (Th. J. van Vegten, p.a. Bosker's Boek handel Middenmeer). Na bovengenoemde datum vervallen de niet afgehaalde prijzen aan de vereeniging. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. TE KOOP een Ariëlmotor 5 P.K. 1930 en een H. D. Motor 3V2 P.K. S. SCHOON, Brugstraat 15, MIDDENMEER. Kleinste inlage één gulden. ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdags van 7 tot 8Vs uur. MIDDENMEER Donderdags van 7 tot 8 uur. Breezand. Zangvereen. Vriendschap. Voor een klein, maar aandachtig pu bliek gaf bovengenoemde vereeniging Zondag, j.1. een uitvoering in de zaal van den Heer Borst. Een 8-tal liederen werden ten gehoore gebracht en wel zeer tot genoegen van de aanwezigen. De mondorgelclub „De Tango" ver leende medewerking en liet eenige pittige nummers hooren ter afwisse ling. Een gezellig dansje na afloop be sloot dezen mooie avond. B.K.C.-Nieuws. B.K.C. II verloor met 2-1 's-morgens van Julianadorp 2 in een vriendschappelijke wedstrijd aldaar. De B.K.C.'ers waren over dit vriendschappelijke gedrag der J.VLC.- ers niet erg voldaan en het zal wel even duren eer men weer vriendschap pelijk daar heen gaat. B.K.C. verloor in een plezierige gespeelde strijd voor de Rauschbeker van Succes l met 2—4. Een wedstrijd waar sportief is ge streden en dan met 2 punten verschil van Succes te verliezen is geen schande Z.A.P.-Nieuws. In een uiterst snelle wedstrijd speelde de R.K. V.V. Z.A.P. haar laatste promotie-wedstrijd te Alk maar tegen A.F.C. I gelijk 2—2. Net vol doende voor Z.A.P. om met de eerste plaats op de promotie-lijst te eindigen. Scheidsrechter de Heer Koppies van Hoorn leidde de wedstrijd correct. Na afloop werd Z.A.P. geluk gewenscht door den besturen van Berdos en A.F.C. De stand eindigde als volgt Z.A.P. 4 wedstrijden 5 punten Ber dos 4 wedstrijden 4 punten A.F.C. 4 wedstrijden 3 punten. A.s. Zondag ontvangt Z.A.P. een sterke Geel Wit combinatie van Den Helder.) Circus Heiiny. Achter Café van den Heer Slikker speelde Zaterdag en Zon dag het circus Henny dir. de Heer Teuchelenberg uit Winschoten. Het circus heeft het slecht getroffen, het weer werkte erg tegen. Bovendien was een 's-middags een voetbalwedstrijd voor de Radio en er was ook te kort behandeld. bekendheid aangegeven. Het was wei jammer, want de thuisblijvers hebben veel verzuimd, want in circus Iienny werd zonder overdrijven schitterend, gewerkt Zeldzaam mooi was de paar- dendressuur. Ongelooflijk kalm werk ten de beesten alle nummers af, een copipliment voor den directeur voor deze stijl. Er werd over 't geheel jnooi werk verricht, het nummer met de beren vonden we hierbij; het minst. Wel deden de beren aardige toeren, maar op de manier waarop de temmer er mee omging leek een beetje ruw, mischien is dit wel noodig, maar toch had het niet het gewenschte resultaat. Het programma was overig;ens goed verzorgd en wc hopen dit circus spoe dig eens weer te zien. A.D.G. Zaterdag speelde A.D.O. een wedstrijd tegen een oud B. C. B. com binatie welke door B. C. B. met 6-5 werd gewonnen. Het was geen mooie wedstrijd, er werd veel te ruw ge speeld, dat vele waarschuwingen wer den uitgedeeld, tevens een B.C.B.- speler naar de kleedkamer werd ge zonden. GEMEENTE ZIJPE. Gudesluis. Dezer dagen werd alhier een afdeeling opgericht van de Konink lijke Middenstandsbond met aanvan kelijk 14 leden. De vergadering had plaats in Ihet Café van den I-leer Buis man. Als voorzitter werd benoemd de Heer G. Geerligs, als vice-voorz. de Heer Jn. Kreijger, als secretaris de heer Jolis. v. Doorn, als 2de Secretaris de beer G. Pannekeet en als penningm. de Heer D. v. Duiken. De jonge vereeni ging verwacht een goede aanwas van leden, die de groote kracht van samen werking beseffende zich bij haar zul len aansluiten. Correspondentie. Een Burgerbrugger. Uw ingezonden stuk betreffende de begrafenis van 5 Mei, van een weduwe, van Burgervlotbrug, kan geplaatst worden als U de persoonlijke aanval len er uit schrapt en alleen de zaak Red.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2