p Mxvewato i 1 BERTELS 26e JAARGANG VRIJDAG 17 MEI 1935 No. 39 SIP NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN J l PRUIMTABAK UIT HEEL HAAR HART! LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. Prijsverlaging ■WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 ONS WAT ELK NEDERLANDER WETEN MOET VERVOLG. Wie worden gekozen Leden van de raad kunnen alleen zijn de ingezetenen der gemeente, die Nederlander of door de wet als Nederlands onderdaan er kend zijn, 23 jaar zijn, niet van de verkies baarheid zijn ontzet en niet van de uitoefe ning van het kiesrecht zijn uitgesloten krach tens de Kieswet. (De kieswet noemt enkele gevallen waarvoor gevangenis-straffen zijn geeist.) Men moet dus ingezetene der gemeente zijn of wel 12 achtereenvolgende maanden in de gemeente hebben gewoond. Dit is dus iets an ders dan op 1 Januari 12 maanden in de ge meente te hebben gewoond waardoor men het recht verkrijgt om deel te nemen aan de verkiezingen. Voorts is opmerkelijk dat 23-jarigen reeds als lid van de raad kun nen worden toegelaten, personen dus die zelf nog niet eens gerechtigd zijn om te stem men. Dit zijn de eisen voor het passief kiesrecht, (het recht om gekozen te worden) voor de gemeenteraad. De Gemeentewet stelt aan de benoemde echter ook nog andere eisen en noemt o.m. een hele reeks betrekkingen die met het raadslidmaatschap onverenigbaar zijn. Deze eisen doen aan het recht om geko zen te worden echter niets af. Dit kan alleen tot gevolg hebben dat een gekozene niet be noemd wordt. We zullen deze nadere eisen dus later behandelen. De candidaatstelling. De gewone tijd ter candidaatstelling voor de verkiezingen van leden van de gemeenteraad is de 2e Dinsdag in Mei. Alsdan worden can- didaten gesteld voor de vervulling van de plaatsen van de leden die met de eerstvol gende Dinsdag van September moeten af treden. De candidaatstelling is dit jaar dus op 14 Mei geweest. Op de dag der candidaatstelling kunnen bij d enVoorzitter (Burgemeester) van het Hoofd stembureau ter secretarie van de gemeente van des voormiddags negen uur tot des na middags 4 uur lijsten van candidaten worden ingeleverd. Aan deze uren wordt strikt de hand gehouden. Klokslag 4 uur is de tijd ver streken. Wie 1 minuut te laat komt moet worden teleurgesteld. De dag der candidaat stelling wordt door den Burgemeester be kend gemaakt. Formulieren zijn reeds eerder kosteloos verkrijgbaar. Op de lijsten mogen ten hoogste 5 candida- FEUILLETON. Roman door RE N BAZIN. Nadruk verboden. No. 15. Do hemel was als gesmolten goud en de stroom door weerkaatsing eveneens. Maar het gras lag reeds in de schaduw en de wilgen' glansden niet meer. Het laatste koeltje stierf weg. Het einde van dezen dag was vol van een loomheid, die een verrukkelijken nacht voorspelde. Gezangen, gelach kwamen over het water versterkt tot hen. Naarmate onze reizigers de stad naderden, gevoelden zij hun vreugde in onrust overgaan, evenals de god delijke blijdschap doet, als zij vreezen moet in ons te sterven. De lange Etienne droomde „Zou zij van mij houden O wat moet ik tschipper, doen, om de liefde te winnen, van deze modiste, die ontzag inboezemt als een dame, en ik wier bijzijn in niet durf spre ken Henriette betreurde het, dat deze vrije dag ten einde liep, en hoewel zij, er zich niet door wilde laten overmeesteren, gaf zij toch toe, aan het verlangen om liever achterwaarts te zien, naar de lage wilgen en het verre ver schiet van de Loire, juist ter hoogte van Etien ne's oogen. Marie onderging het onbehagelijk gevoel, van als een vreemde te zitten, tusschen twee personen, die elkaar beminnen of van elkaar beginnen te houden. Zij trok zich in zich zelf terug en dacht aan niets, dan aan haar ellende. Haar blanke, dikke hand, die over boord hing, plaste in de Loire, en tèrwijl zij zoo, onder zich die koele, frissche ruimte voelde, kwam de gedachte in haar op, zich daarin te storten, zich er in uit te strekken en te verdwijnen. Gervais als een kluwen in elkaar gerold, trachtte op den bodem van de ten meer worden geplaatst dan het aantal te vervullen plaatsen bedraagt. (In gemeenten in kieskringen verdeeld (gem. met meer dan 20.000 zielen) ten hoogste 5 meer dan 1/3 gedeelte van het aantal te vervullen plaat sen.) De lijsten moeten worden ondertekend door ten minste 25 kiezers uit de gemeente, die bevoegd zijn om voor de gemeenteraad te stemmen. Eenzelfde kiezer mag slechts een maal een candidatenlijst ondertekenen. Wan neer het aantal kiezers minder dan 1250 be draagt moeten de lijsten door tenminste 1/50 gedeelte van het aantal kiezers worden ondertekend. Is dat aantal minder dan 150 dan wordt de ondertekening vereist van ten minste 3 kiezers. De candidaten worden met vermelding van hunne voorletters, geslachtsnamen en woon plaats (gemeente van inwoning) op de lijst geplaatst. Ook mogen de voornamen gedeel telijk of voluit worden vermeld. Vrouwelijke candidaten bovendien met ver melding van de geslachtsnamen van hun echtgenoot. De candidaten mogen slechts eenmaal op een lijst worden geplaatst. (In meenten met meer dan 20.000 zielen, die in III kieskringen is verdeeld, slechts éénmaal in elke kieskring). Voor iedere candidaat wordt bovendien een verklaring overgelegd, waaruit blijkt ,dat de candidaat in zijn candi daatstelling bewilligt. De inlevering der lijsten geschiedt persoon lijk door één der ondertekenaars tegen ont vangbewijs. De candidaten, die de lijst zelf niet mogen tekenen, mogen daarbij tegen woordig zijn. De ingeleverde lijsten worden onmiddellijk ter inzage gelegd. Het ligt voor de hand dat het hoofdstembureau eerst eens goed gaat onderzoeken of de lijsten aan alle eisen voldoen. Zo wordt b.v. nagegaan of er niet te veel candidaten op staan, of er ge noeg ondertekenaars zijn, of er geen onbe voegden hebben getekend, of de verklaringen van de candidaten in orde zijn, of de lijsten van het voorgeschreven model zijn, of de candidaten er goed op vermeld staan, of een candidaat niet tweemaal op de lijst voorkomt, enz. enz. Hapert er wat, dan wordt men nog in de gelegenheid gesteld het euvel te verhelpen. Uiterlijk op de 8e dag na de inlevering, dus uiterlijk op 22 April beslist het Hoofdstem bureau in openbare zitting over de geldigheid der lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Beroep op de uitspraak is binnen 2 dagen nog mogelijk bij Gedeputeerde Staten. Vervolgens moeten de lijsten nog worden genummerd. Dit is in kleine gemeenten al heel eenvoudig. Het lot zal aanwijzen in welke volgorde de lijsten op de stembiljetten komen te staan. Het is vooral zaak aan de candidatenlijsten, die de grondslag voor de verkiezingen vor men. de uiterste zorg te besteden. In gemeenten in kieskringen verdeeld, be staat na de vaststelling der lijsten nog gele genheid deze te verbinden. Het hoofdstem- bureau in ieder kieskring n.1. heeft zitting! gehouden voor de candidaatstelling. Een poli- tieke partij moet dus in iedere kieskring een candidatenlijst inleveren. Door verbinding der lijsten bereikt men dat de stemmen op deze lijsten uitgebracht straks een partij ten goede komen. Verbond men de lijsten niet, dan werden de lijsten (die niet eensluidend behoeven te zijn) in iedere kieskring als een zelfstandige partij beschouwd. Iedere lijst kon dan meedoen bij de verdeling van zetels en alle drie zouden vermoedelijk een overschot van stemmen hebben. Deze overschotten kunnen tesamen echter nog weer recht op een zetel geven en daarom is verbinding van lijsten wel aan te bevelen. In gemeenten niet in kieskringen verdeeld mogen de lijsten niet worden verbonden. Het geval kan zich voordoen, dat slechts een lijst van candidaten wordt ingeleverd. Er heeft dan geen stemming plaats. Het hoofd- SCHEUREN VAN GRASLAND, stembureau verklaart dan de candidaten in De heer van der Sluis, lid der Tweede Ka de volgorde waarop zij op de lijst voorkomen mer, heeft aan den minister van economische voor benoemd. Hetzelfde kan worden gedaanzaken gevraagd indien op de ingeleverde lijsten tesamen J 1. Is het den minister bekend, dat in ve- evenveel candidaten voorkomen als er plaat- le pachtcontracten de bepaling is opgenomen, sen zijn te vervullen. jdat grasland niet dan met toestemming van Als er geen lijsten worden ingeleverd of wel den verpachter mag worden gescheurd als er lijsten zijn ingeleverd, met tesamen2. Is het den minister bekend, dat tal van minder candidaten als er plaatsen zijn te verpachters de gevraagde toestemming tot vervullen, dan heeft er binnen 14 dagen eenscheuren hebben geweigerd nieuwe candidaatstelling plaats. Voor het ge -1 3. Is de minister bereid te bevorderen, dat val er dan nog geen liefhebbers komen opda- wettelijke maatregelen in het leven worden gen zal men een bijzondere regeling moeten treffen. Aan den Burgemeester kan b.v. alle bevoegdheid worden gegeven. De animo is in Nederland over het algemeen nog al groot dus zover zal het wel niet zo gauw komen (Nadruk verboden.) BINNENLANDSCH NIEUWS. ONVEILIG GEMERT. Diefstallen nemen toe. Sinds eenige weken wordt het dorp Gemert (N.Br. onveilig gemaakt door inbrekers. Bijna geen nacht gaat voorbij, aldus het Hbld., of bewoners van alleenstaande hoeven komen des morgens tot de ontdekking, dat onge- wenschte bezoekers op het erf zijn geweest en getracht hebben iets van hun gading te be machtigen, terwijl in enkele gevallen ook po gingen tot inbraak geconstateerd werden. Bepaalden de inbrekers zich aanvankelijk tot- het wegnemen van veldvruchten of pluimvee, de laatste nachten treden zij driester op. Zoo werd eenige nachten geleden bij een land bouwer ingebroken, en maakten de dieven niet alleen levensmiddelen, maar ook een bedrag aan geld buit. In den nacht van Maandag op Dinsdag was de r.k. kerk het doel van hun rooftocht. Aan de achterzijde is men binnengedrongen en in het kerkge bouw werden de offerblokken gelicht en de inhoud, waarvan de waarde niet is vast te stellen, ontvreemd. De politie is reeds lang bezig te trachten de daders in handen te krij gen, men heeft tot nu toe nog geen spoor van hen ontdekt. Het onderzoek wordt be moeilijkt, doordat de gedupeerden vaak eeni ge dagén laten verloopen alvorens aangifte te doen. Men vermoedt, dat dezelfde perso nen aan het werk zijn, die verleden jaar ook gedurende eenigen tijd de streek onveilig hebben gemaakt. boot te slapen. Zij dreven zonder horten of stooten, stroomafwaarts. Nu teekende zich het silhouette van de stad, geheel paars af tegen den verbleekenden hemel. Zij scheen hen reusachtig toe, daar achter de brug de la Vendeé, tusschen de gou den Loire en den gouden hemel, terwijl de een na den ander, de groote afloopende mas sa's van op elkaar gedrongen huizen, in de schemering naar voren kwamen. Van uit dat steenen landschap, dat grooter en hooger werd, naarmate de boot dichter bij kwam, steeg een rumoer op, van allerlei stemmen, die nog niet te onderscheiden waren, voetge- trappel van mensclien, geratel van rijtuigen. Dichterbij, langs den oever wandelden paar tjes, slenteraars met een bloem in hun knoops gat of aan de ceintuur, die met vroolijke ge zichten naar de rivier, riepen „Neem ons mee wij zijn zoo moe Voor de uitspanningen Beau-Soleiel, Mon Plaisir, en Robinson, hieven de drinkers hun glas op, onder de bloeiende blauwe regen, en strekten het naar de boot, waarin die vis- scher met twee jonge meisjes uit het volk was. De onbekenden groetten u dus, o, gij, ar men, die daar henen voertZij hadden ge lijk Hun opgeheven glazen of hun uitroepen of hun stil benijden, vierden het land, waar gij van terugkeerdet, den glorierijken stroom, waarop gij voortgleedt, de schoonheid van den avond, den droom, welken zij tusschen u vermoedden, want evenals gij, zijn zij, ver moeide wezens, die het slechts één dag, goed hebben en die weten, hoe zoet het is, vanuit het wijde land terug te keeren, hoe heerlijk het is, te midden van een sombere treurige jeugd, gelachen te hebben en den dag te heb ben zien sterven. Welk geheimzinnig teeken kenmerkt toch hen, die elkander liefhebben, dat reeds een verre, de zielen zoo bewogen worden en het raden, zelfs als zij onverschil lig en somber zijn, zelfs als de verliefden vlug en spoedig verdwenen zijn De lange Etienne had zijn roeispaan, die in het water gehangen had, rechtop gezet en stuurde nu de boot naar rechts, langs den arm van de Loire, die het midden der stad geroepen, die waarborgen, dat het scheuren van grasland niet achterwege blijft door den onwil van de verpachters BOTTER OP HET HOORNSCHE HOP LEKGESLAGEN. In zinkenden toestand te Hoorn binnen gebracht. Dinsdagmorgen om half drie is door het slechte weer en den plasregen de botter Har derwijk 41, schipper P. Petersen, den koers kwijt geraakt en bij de Nek in het Hoornsche Hop bij Hoorn op den dijk geslagen. De bot ter geraakte daarbij het roer kwijt en kreej. een lek. Het water stroomde naar binnen en met zeer groote moeite hebben de schipper en zijn knecht het schip drijvende gehouden. Na een angstig" uur werden de noodseinen opgemerkt door twee Bunschoters, de BU 99 en de BU 164, schippers H. Heine en P. Zwaan. Deze hebben de Harderwijk 41 op sleeptouw genomen en in de haven van Hoorn binnen gebracht. De schuit stond vol water en op het punt van zinken. De materieele schade is aanzienlijk. EEN BEETJE PRESTO, DOET EEN GROTE WAS Aan de Reorganiseerden der Landbouw Crisis-Organisatie voor Noord-Holland. In aansluiting op de in dit blad ge plaatste advertentie deelen wij U mede, dat in de periode van 20 Mei -1 Juni 35 een inventarisatie van den Land- en Tuinbouw zal plaats vinden. Onder de inventarisatie vallen allen, zoowel natuurlijke personen (manne lijke en vrouwlijke) als rechtspersonen die als georganiseerden zijn aangeslo ten bij de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland of kippen houden voor den verkoop van eieren, of meer dan één schaap houden, alsmede zij, die als georganiseerden zijn aange sloten bij de Nederlandsche Veehou derij Centrale, de Nederlandsrhe Groen ten- en Fruit-Centrale of bij de Neder landsche Sierteelt-Centrale. De verbouw van 5 Are aardappelen en minder valt buiten de inventarisa tie. Voor de inventarisatie zal ge vraagd worden De oppervlakte en indeeling van het bedrijf, t.w. de oppervlakte met akker bouwgewassen beteeld, alsmede speci ficatie van deze gewassen de grootte van het blijvende grasland de opper vlakte met bloembollen groenten fruit, bloemkweekerij- en boomkwee- I kerijgewassen beteeld de oppervlak te van gecultiveerde grienden en ge cultiveerd riet, erf, tuin voor eigen ge bruik woeste grond,, boschwegen, enz. Al deze gegevens zullen in kadastrale maat verstrekt moeten worden. Tevens dient opgegeven te worden zaailand en verhuurd land verande doorsnijdt, en langs den voet van het kasteel du Bouffay stroomt. Huizen, het station, fa brieken stonden langs het kanaal. Er steeg een warme stofwolk omhoog, tot boven de heuvels en daken, die roze gekleurd werd, waar de zon haar doorscheen. De visscher roeide nu rechtop, zonder langer te droomen, verder, of het moest zijn, dat hij het deed, zonder het te laten merken. Hij zocht een plaats om aan te leggen. De kaden waren donker en de stroom hevig. Hij moest zich vooruit v/erpen en een ijzeren ring vastgrij pen, waaraan hij haastig zijn touw vastmaak te. Door zijn plotselinge beweging helde de boot naar één kant over. Henriette slaakte een lichten kreet. Maar, voordat zij haar even wicht had kunnen verliezen, was zij gegrepen, omvat en opgetild door den sterken arm van den langen Etienne die haar op den granie ten rand neerzette, waar het water als koken de olie overheen scheerde. Zij trad een wei nig achteruit, om Marie, die uit de boot stap te, een hand toe te steken. Hij bekeek haar van boven tot beneden, en zeide, met smee- kende stem Juffrouw Henriette, ik zou u wel naar de zee willen brengen Het is veel te kort, alleen maar hier heen En, daar zij voor eenig antwoord haar hand uitstak, drukte hij deze hand van werkster en vriendin zeer stevig. Dank u, Etienne Dank u, mijnheer Toen zij tien stappen ver, op de hellende kade waren, zagen zij het bootje weer midden in den stroom gedreven en Etienne naast Gervais, over de riemen gebogen, uit alle kracht roeien, om voor den donkeren nacht, de hut in de weide van Mauves, te bereiken. Etienne was niet vroolijk meer. Zij en hij waren nu reeds weer gescheiden en er waren menschen, waaiend stof, de avond en de ver getelheid tusschen hen. De band was verbro ken. Het gewicht van dit einde van dezen gelukkigen dag drukte op de ziel van den vis scher, die tegen den stroom inging. De jonge meisjes, liepen daarentegen luchtig door de straten, waar de Zondags wandelaars zich als rook dooreen mengden, Marie was weer opge wekt geworden in de drukte om haar heen, waar zij een klein deeltje van uitmaakte, Henriette was kalmer en dacht met vreugde aan den morgen, den middag en dezen avond, die ten einde liep. Uw vrienden, de Loutrels zijn wel boersch, zeide Marie. Een beetje. Maar zij hebben zulke goede harten Dat zie ik slechts in hen. De donkere zwarte oogen keken vragend in het gelaat der modiste, die met het hoofd opgeheven voortliep, en naar de eerste ster keek, die boven de heuvelen verscheen. Marie vreesde, haar gekrenkt te hebben en drukte haar arm tegen zich aan. Zeg, gij zijt toch niet boos Henriette antwoordde droomend. Waarom boos Omdat wij niet hetzelfde zijn. Maar toch houd ik veel van U. En levendig, bijna heftig, ging zij voort Ik zou uw vriendin willen zijn. Ik ben niet veel waard, en zal u zeker wel eens ver driet doen, maar ik houd van u. Wilt gij mijn vriendin zijn Dezen keer maakte Henriette zich uit haar droom los en zeide zachtjes: Dat wil ik wel, Marie. Ik zal u alles zeggen. Als ik verkeerd doe, moogt gij mij beknorren, ik wil trachten beter te worden. Haar oogen ontmoetten elkander, en of schoon zij zeer verschillend van aard waren, verheugden zij zich alle twee, deze woorden, welke haar beiden verrukten, te herhalen, te hooren, met elkander te wisselen door woor den en blikken „Heb mij toch lief Op dat oogenblik kwam uit een der gemee- ne steegjes, die op de kade uitloopen, een jonge man, op eenige passen afstands van Henriette hij herkende haar en riep uit Ben jij het Dat had ik waarlijk nie. gedacht Antoine Madiot, die als burger gekleed was in een beverkleurig pak en op zijn hoofd een stijve hoed van dezelfde kleur had, bleef toch een zwerver, door zijn ordinaire roode c door zijn handen, bedekt met het fijne stof van Bertels' Opfokvoer Bertels' Kunstkorrel Bertels' Ochtendvoer Het hooge gehalte aan verteerbare voedingsstoffen in Bertels' Pluim veevoeders maakt dat U hiermede billijker voedert dan met lager ge prijsde voedermengsels met veel onverteerbare bestanddeelen. Vraagt offerte bij Uw leverancier. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam ringen in het bedrijf, als gescheurd grasland (oppervlakte welke na de oogst 1934 is gescheurd), ontginning (ontgonnen grond bezet met het le gewas). Vervolgens moet een opgiaaf ver strekt worden van het rundvee, ver deeld naar vrouwelijk jongvee, jonger dan 1 jaar mannelijk jongvee, jonger dan 1 jaar drachtig en gust jongvee, 1—2 jaar drachtig jongvee, ouder dan 2 jaar, gust jongvee, ouder dan 2 jaar (niet bestemd om vet te maken) melk en kalfkoeien welke een, twee, drie of meer dan drie maal gekalfd hebben stieren, 1 jaar en ouder mestkalveren en mestvee en vee bestemd om vet te maken Varkens, te verdeelen naar biggen, hen eden 6 weken varkens van 6 we ken tot 50 Kg. 50-60 Kg. 60-70 Kg. 70-90 Kg. 95-120 Kg. 120-150 Kg. 150-180 Kg. mestzeugen kennelijk drachtige zeugen zeugen bij biggen andere fokzeugen en dekrijpe heeren. Van het andere vee en pluimvee wordt gevraagd het aantal veulens, in 1935 geboren andere paarden, he neden 3 jaar paarden, 3 jaar en ou der lajnmeren, in 1935 geboren fokooien, vóór 1935 geboren fokram- men, vóór 1935 geboren andere scha pen kuikens, jonge hennen en hanen in 1935 geboren hennen en hanen vóór 1935 geboren kuikens (jonge eenden en woerden in 1935 geboren eenden en woerden vóór 1935 geboren. Tenslotte dient nog te worden opge geven in gemeten maat, het klein n-uit als afzonderlijke teelt in den vol- ien grond, te onderscheiden in frambo zen en ander klein fruit, alsmede pit- en steenvruchten met vermelding van de onderteelt. Voorts verzoeken wij de leden-aange slotenen hij onze organisatie vooral te willen zorgdragen, dat zij bij de inven tarisatie hun erkenningskaart met or- ranisatienummer kunnen toonen. van het staal, dat in zijn huid gedrongen was, door zijn onrustig overspannen uiterlijk. Zijn magere speurderskop, zijn wangen, die koortsachtig gloeiden, zijn smalle borst, waar voor de raad van herziening, hem al eens uit stel van dienst verleend had, wezen op een losbandig leven. Misschien zou hij door zijn geloopen, zooals gewoonlijk, nadat hij dit banale woord tegen zijn zuster gezegd had, als hij niet naast haar het andere meisje ge zien had, met een manteltje van beige laken om, dat zulke groote oogen had, die nog vol zachtheid waren door de nauwelijks geuite smeekbede „Heb mij toch lief Heb je gezelschap Het is vreemd, dat ik je op dit oogenblik niet tegenkom met vader Madiot? Een mijner vriendinnen van het atelier, antwoordde Henriette, wij komen van Mau ves. - Ik zou twee zulke mooie meisjes als gij, wel een eindje kunnen wegbrengen Als ten minste de juffrouw er niets tegen heeft voegde hij er bij, terwijl Marie gevleid, haar schouders ophaalde, maar niets durfde zeg gen. Hij ging links van Henriette loopen en be gon op de manier van een werkman, die zich zelf heel geestig vindt, grappig van een twist te vertellen, dien hij den vorigen dag met zijn patroon had gehad, naar aanleiding van een ontbrekend werkstuk, hoe hij den pa troon er toe gebracht had, zich op te winden en zichzelf tegenover de kameraden tegen te spreken. Als je die oude machinisten gezien had, zeide hij, die een gezicht tegen mij trokken en op hun snor beten, alsof zij wilden zeggen: „Ga door, melkmuilga door Je hebt ge lijk Hun oogen gloeiden als vuur, dat ver zeker ik je. Eén had wel willen wegkruipen, dat was hij, die verleden jaar voor minder dan dat, reeds geschorst was. Om zeven uur hebben zij mij allemaal aan de deur omringd, om mij geluk te wenschen. Ik had maar één woord te zeggen en de zaak was in orde. (Wordt vervolgd.).

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1