y G. ZOMERDIJK - Modder U s. ZOMERDIJK. jj RADIO PROGRAMMA houder Keuris bij sommige stemmin gen keurt spr. af. De werkgevers-organisaties gaan nog maar steeds door met vreemde werk krachten aan te nemen. De heer Dek ker geeft aan mij de schuld, dat er ge sloot wordt in werkverschaffing. Spr. noemt dit een absolute, leugen. De heer Dekker maakt hiermee reclame op de 1 Mei-vergadering voor kiezersgewin. Wethouder Lubbert zegt, dat hem loondruk wordt aangewreven door den heer Smit, Spr. herinnert aan 1932, toen was Breezand verloren. Wij; heb ben geconfereerd en met elkaar ge tracht de zaak overeind te houden. Als de kweekers overeind blijven kunnen, varen de arbeiders daar wel bij. De toestand is hu zoo, dat menschen die in 1932 failliet gingen, nu in de afge- loopen winter weer f 1000.— konden verloonen. Weth. Keuris zegt, dat hij zelf be palen zal hoe hij zijn stem uitbrengt. De heer Smit dat zal niet gaan Keuris. U zit hier niet voor Uw eigen meening. De voorz. zegt den spr. dank veel kan hij onderschrijven. Hij wil gaarne j^^pan den heer Kuiken hooren, waarop P^Jpezuinigd kan worden. Spr. is 't met den heer Keuris eens, -.jiat hij zelf zijn stem bepaalt. Tegenover Weth. Lubbert is de heer Smit onrechtvaardig. Spr. weet, dat de j heer Lubbert veel meer voor de arbei- heeft, gedaan, als wij met ons allen. Wat de heer Dekker gezegd heeft aan het adres van den heer Smit- be treffende werkverschaffing bij particu lieren, ook spr. meent dat de heer Smit daar meerdere malen over ge sproken heeft. De heer Smit ontkent dit hij heeft het over een proefgemeente giehad. De heer Dekker zegt, dat als de heer Smit het dan niet zoo bedoeld heeft, hij de fout heeft begaan om het niet goed naar voren te brengen. Hij heeft altijd de indruk gewekt, dat hij voor werkverschaffing was bij boeren. De heer Rezelman zegt nog dat de Holl. Mij. van Landbouw de aanwer ving van vreemde werkkrachten niet aanmoedigt. De algemeene beschouwingen wor den hierop gesloten.. Hierop wordt de begrooting behan delt. De begrooting een lijvig boekdeel van niet minder dan 52 pagina's wordt op voorstel van den voorz. niet post voor post behandeld. De heer Kuiken, die het leeuwen-aan deel in de bemerkingen had was niet gelukkig al de posten die hij meende dat voor bezuiniging in aan merking kwamen konden niet gewij zigd worden en waren min of meer ver plichte uitgaven. W\j garllori zo jniet vermelden, doch alleen de belangrijkste er uit. nemen. .Lost 231 b.v. Schoolbaden f 340.- wil de heer Kuiken afschaffen, temeer daar alleen de Openbare Scholen er maar gebruik van maken. Hij krijgt hierbij de steun van den heer Koorn die v. Post 234, schoolvoe- ding wil verhoogen waar maar f 10.— voor is uitgetrokken. Het voorstel van den heer Kuiken vindt ernstige bestrijding bij den voor zitter en den Raad en wordt verwor pen met 8 tegen 3 stemmen, die van de heeren Koorn, Kuiken en Smit. Post 251, salaris gem. vroedvrouw wil de heer Kuiken verlagen van f 900.- pp f 600 Spr. heeft vernomen dat de juffrouw zich nog steeds aan de hooge tarieven vast houdt, en hij zou willen dat B. en W. meewerken, dat voor arbeiders en kleine middenstanders niet meer dan f 5.- werd genomen. 1!2 en 13 gulden is niet voor de menschen te betalen. De voorz. zegt, dat de juffrouw in de goede tijd een hoog inkomen heeft ge had, doch nu niet meer. Spr. zou ver laging beslist willen ontraden. Er worden echter tientallen men schen nu op een briefje van het Arm bestuur geholpen. De heer Koomen zou gaarne willen dat de juffrouw onder het oog wordt gebracht, dat haar salaris gevaar loopt, als zij de hooge tarieven hand haaft. De voorziter voelt hier wel voor. Verschillende posten passeeren nog de revue doch van alle blijkt dat ze verplicht zijn, of er niets meer af kan. Alleen post 185, verwarming school- kachels wordt met f 75.— verlaagd. De begrooting wordt hierop vastge steld evenals die van het Burgerl. Arm bestuur en Grondbedrijf. De voorz. zegt nog, dat als de ver plichte her-taxatie niet noodig; was ge weest bij het grondbedrijf, de gemeènte zich nog zonder steun van het Rijk zou hebben kunnen bedruipen. 9. Voorstellen met betrekking tot de Bloembollenveiling te Breezand. Omstreeks 1 April 1934 werd door de Coöperatieve bloembollen-veilings-ver- eeniging „Breezand" W.A., besloten tot hare liquidatie. Het bleek dat de schuld wegens het door de gemeente Anna Paulowna ver strekte kapitaal van f 30.000.- was aan- groeid, wegens niet betaalde rente tot f 33583.44 en dat aan de Noorder bank was verschuldigd f 127260.53. Tegenover deze schulden staan de vorderingen op dubieuze debiteuren en die op de leden, wegens hunne wet telijke aansprakelijkheid jegens de vereeniging. In verband met de slechte financieele omstandigheden van het meerendeel der leden, ligt het in het voornemen, het herhaal op hen, als zoodanig - zooveel mogelijk tot stand te brengen door onderhandsche regelin gen, waarbij door hen rente gevende obligatie's op langen termijn worden afgegeven. Tot voortzetting van de veiling zijn daarna eenige personen te zamen geko men, met de bedoeling een N.V". op te richten. In deze N.V., zoo was de be doeling, zouden zoowel de gemeente Anna Paulowna, als de Noorderbank vertegenwoordigd zijn en moesten zoo danige bepalingen worden ontworpen dat bij een opleving in het bloembollen bedrijf en als gevolg daarvan van de veiling Breezand, uit de winst dier vei ling zou worden verkregen, datgene wat gemeente Anna Paulowna en Noor derbank uit de liquidatie van de Coop. Vereeniging te kort zullen komen. Voor het vinden der juiste bepalin gen en de gewenschte verhoudingen zijn eenige besprekingen noodig ge weest. Doch thans is overeenstemming verkregen. De statuten der N.V. zoo mede een tweetal overeenkomsten zijn ontworpen en kunnen de goedkeuring van de betrokkenen wegdragen. De ontwerpen der overeenkomsten leggen wij U hierbij, over. Wij stellen voor U met den inhoud daarvan te Vereenigen en mitsdien te besluiten onder de in de ontwerpen ge noemde voorwaarden 1. te bewilligen in een vrijwillige liquidatie der Coop. Vereeniging 2. de onroerende goederen van de Coop. Vereeniging, waarop de gemeen te Anna Paulowna een hypotheek heeft gevestigd groot f 30.000.-, van de liquidatie-commissie dier vereeniging aan te koopen voor f 10.000.—. 3. de aangekochte eigendommen, onder 2 bedoeld, tegen denzelfden prijs over te dragen aan de op te richten N.V. en da koopsom als hypoheek op die eigendommen gevestigd te houden. 4. „Indien behoefte bestaat voor de gemeente om aandeelen in de nieuwe N.V. te bezitten, zouden de middelen daartoe te vinden zijn, door omzetting van een deel der concurrente vorde ring. Er bestaat bezwaar om het voor nieuw geld aan te wenden." Vooralsnog ligt het- nemen van aan deelen voor de gemeente niet in het voornemen. De gewenschte verhoudin gen zijn thans door te sluiten overeen komsten en bepalingen der statuten be reikbaar. Het is denkbaar dat die ver houdingen zich in de toekomst wijzi- gen en dat .met de bepalingen in de statuten niet dat bereikt kan worden, wat in het belang van de veiling en van de gemeente gaarne bereikt zou willen worden. In dat geval kan de gemeente haar invloed vergrooten, door het nemen van aandeelen tot het éénvierde gedeelte van het geheele aantal. Bij dit prae-advies zijn een tweetal overeenkomsten gevoegd. Wijdloopige beschouwingen worden er niet gehouden; men is algemeen ver heugd dat op deze wijze de zaak moge lijk nog ten goede keert. De voorzitter deelt nog mee, dat No taris Koomen de belangen voor de ge meente in de N.V. zal behartigen. Het voorstel wordt hierop aange nomen. Roebelasting. De heer Smit brengt naar aanleiding van het voorgaande punt de roebelas ting ter sprake, die zeer onbillijk werkt. Op voorstel van den heer Koorn zal a.d. regeering. deze zaak onder het oog worden gebracht door B. en Wi. Rondvraag. Op voorstel van den heer Smit zal de A.N.W.B. worden verzocht de wegwij zer te.plaatsen bij de Drie Bruggen. 'Tevens brengt, de heer Smit ter sprakd,1 het. rapport van den splhoolarts, waarin de beroerde toestand van de scholen te Breezand en Kleine Sluis worden be handeld. De voorz. is het met dit rapport eens en als we goed in ons geld zaten. Als het rapport bij alle raadsleden heeft gecirculeerd kunnen we er nog eens over spreken. Hierna sluiting'. Sport. A.s. Zondag geen voetballen op het B.K.C.-terrein, doch zal een spannende wieler-wedstrijd plaats vin den, waaronder verschillende polder- schen starten die lid zijn van de Wie- ring,er Race-club o.a. Mrwitiewerf, Kep- pel, Bakker enz. Verder midere leden der Wieringer zoowel als van de Hel- dersche Wielervereen. D.O.K. Bij gun stig weer zal er volk genoeg zijn. Duivensport. Zondag hield de Post duiven-vereen. „Altijd Verder" een wed vlucht vanaf Marbaham, afstand 355.357. Km. De duiven werden om 9.10 uur in vrijheid gesteld. In concours waren 58 duiven. De eerste duif werd geconstateerd om 2.50.18 uur, de laat ste om 3.17.39 uur. De prijzen vielen als volgt W. Blaauboer 1-6-7 J. Peu te 2-5 J. v. Steijn 3-4-8-9-10-12, P. de Vries 11, N. Spigt 13, G. v.d. Berg 14. Er is hoop. Naar we vernapien is de toestand van het dochtertje van den Heer Kos (die Zaterdag werd aangere den door een autobus) redelijk goed, zoodat thans alle hoop is, de kleine te mogen behouden. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND. Van 17 t.m. 23 Mei 1935. Geboren Jan, z.v. Cornelis Mak en van Trijntje Grietje Heneweer Rens, z.v. Pieter Waiboer en van Aaltje Quak Cornelia Sinetta, d.v. Willem Jacob Bakker en van Anna Kalis. Odertrouwd Nicolaas Dirk Zeeman, veehouder, alhier en Grietje Maria Klerk, alhier Jan Keetman, oud 24 jr., metselaar te St. Maarten, en Neel- tje Boontjes, oud 18 jr., alhier. Getroufevd Egbert Rijniersce, oud 22 jr., banketbakker, te Bergen, en Neeltje Burger, oud 23 jr. alhier Jan Stins, oud 24 jr.. timmerman, te St. Maarten en Maart je Buik, oud 25 jr., alhier. Overleden Jan de Boer, oud 38 jr., (Overl. te Castricum.) PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 26 MEI. ned. herv. kerk Burgerbrug v.m. 10.30 uur Ds. Witkop. Schagerbrug, Oudesluis, St. Maartensbrug, Petten en Callantsoog geen dienst. evangelisatie. Schagen, v.m. 10.30 uur, Ds. Kooij van Am sterdam. Bevestiging nieuwe lidmaten. Breezand v.m. 10 uur de hl*. Boon. Breezand nam. 3Vs uur de heer Boon. GEMEENTE WIERINGEN. brand. Heden brandde de oude boerenhof stede van Gebr. Kinne (Stroe) (vroeger van C. Bakker), thans onbewoond, tot den grond toe af. ZELDZAAM. Bij den heer C. Kroon te Hip - polytushoef stierf een. hond, die eenige jon gen had.E enandere jonge hond ontfermde zich over de kleintjes en zoogde ze, niettegen staande 't beest zelf geen jongen had. Dat zulk een dier dan tóch moèdermelk kan ge ven is toch wel iets, d&t niet veel zal voor komen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 26 MEI. ned. herv. gem. Westerland 's av. 7Va uur Ds. Van Beek. doopsgez. gem. GEEN DIENST. evangelisatie. H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Den Oever Land in Zicht 7 u. de hr. O. Deen. geref. kerk Den Oever v.m. 10 uur Leesdienst. Den Oever nam. 5 uur de hr. Oranje. H.-hoef v.m. 10 uur Cand. J. Oranje. H.-hoef n.m. 2Ve uur Leesdienst. 30 Mei (Hemelvaartsdag) D enOever v.m. 10 uur Cand. J. J. Oranje. H.-hoef voorm. 10 uur Leesdienst. DE OLIEBOLLENDAG. Het is een succes voor „Huisverzorging" geworden en een druk ke, zeer drukke dag voor de dames-baksters, die van 's morgens vroeg tot den avond in de weer zijn geweest, evenals de heer D. Min nes, die zorgde dat het deeg in goede vorm werd bereid. De dames konden het bijna niet aanbak ken, zoo groot was de vraag, vooral onder den middag. 5900 Oliebollen gingen de deur uit, en we mogen gerust zeggen, dat er in vele gezinnen is gesmuld,, want het gebak was van uitstekende kwaliteteit De damesverkoopsters waren tevens reus achtig voor hun taak berekend en gingen on zöXOQQv:Ö:::<KX):::O:::CS:>O:::Ö;::ÖÜÖ i 5 f? Den 29en Mei hopen onze ii geliefde Ouders ij li D. J. MODDER H en fi B M. MODDER - KNAAP ij hunne 25-jarige Echtveree- ij niging te herdenken. 'rl Dat zij nog lang gespaard Jj i\ mogen blijven is de wensch j'j U van hun liefhebbende Jj li Kinderen, ft TRIEN MODDER. p Lutjewinkel, 24 Mei 1935. fi ft ooo:::arooo^on;oöozö:"OOö^ffi:: Dankbetuiging. Voor de vele 'blijken van belang stelling van alle zijden bij de viering van mijn 80ste verjaardag ondervonden, zeg ik mede namens mijne kinderen, hartelijk dank. Dank in zonderheid aan Burge meester, Secretaris en de verdere Secretarie - ambtenaren voor de bloemenhulde, en ook door vele vrienden mij aangeboden en niet minder aan de muziekvereeniging Harmonie voor de serenade mij gebracht. J. BOSKER Sr. Wieringen, Mei 1935. DE VACUMVULPEN herbergt 4 x zooveel inkt, als een gewone. BOSKF^'S BOEKHANDEL Middenmeet'. «PU" S. BAKKER T. BAKKER - TIJSEN zeggen langs dezen weg hun hartelijken dank voor de belang stelling bij hun 12Vn - jarig huwelijksfeest ondervonden. Den Oever, Wieringen, Mei 1935. Dankbetuiging. Onder geteekende betuigt zijn hartelijken dank aan de AMSTEL- STAD SPAARKASSEN (hoofd agent voor Wieringen N. J. Kat) voor de prompte uitbetaling der premie. A. BOGAART. Wieringen, Mei 1935. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deelne ming bij het overlijden en de teraardebestelling van onze Vader, de Heer Jri. BAKKER Sz. ondervonden, betuigen wij onzen oprechten dank. Namens de Familie, S. BAKKER Jzn. Wieringen, Mei 1935. IN CONCORDIA VAN 7 TOT 12 UUR, MET VERSTERKT ORKEST VANWEGE DE VOETBALVEREEN. „SUCCES." vermoeid de boer op. Alles werd op tijd thuis bèzorgd, a contant. Zooals gezegd het was hard werken, maar Huisverzorging is thans met de kas weer een poosje uit de zorgen, dank zij de oliebollen, TEUN TAKES GAAT VERBOUWEN.. Men meldt ons, dat de firma Teun Takes te Hip' polytushoef zijn kleedingmagazijn onder ar chitectuur van den heer Zanstra geheel gaat verbouwen. Aan een en ander zal met 1 Aug. een aanvang worden gemaakt en de geheele winkel zal op moderne leest worden geschoeid. „DE WANDELAAR." Zooeven verscheen bij den uitgever A. G, Schoonderbeek te Laren de Mei-aflevering van „De Wandelaar", maandblad gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. Nol Binsbergen, de kranige vogelfotograaf., geeft ditmaal een verslag van de wijze, waar op het hem lukte de bonte kraaien op de ge voelige plaat vast te leggen, prof. dr. A. M. Brouwer geeft opnieuw een relaas van in te ressante vlinders vangsten, die in wetenschap pelijke kringen ten zeerste de aandacht heb ben getrokken en P. L. Rusticus gèeft wenken omtrent de behandeling van planten in den Meituin. J. L. A. Kremer, de kenner van Oelderland, schetst de bekoringen van Wenum en Wiessel, J. Vijverberg begint een boeiende schets van zijn eigen leven, nu hij een kwart eeuw vogel fotograaf is geweest en dr. A. C. de Koek roert een belangwekkend probleem aan dat van den ouderdom der aarde. Uitgebreid is weer de rubriek „Van en voor de lezers" (natuurhistorisch allerlei), waarin een groote verscheidenheid van onderwerpen wordt aangeroerd. De illustratieve verzorging- is weer op hoog peiltal van foto's en teeke- ningen zijn kwistig tusschen den tekst ge strooid. MARKTBERICHTEN. Hoorn, 23 Mei 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 7 stapels klei ne fabriekskaas f 12 3 stapels kleine boeren kaas f 14, totaal 10 stapels, wegende 10850 Kg. De handel was goed. Schagen, 23 Mei 1935. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt16 Paarden f 150 a 350 43 Gelde- koeien (mag.) f 80 a 120 30 Geldekoeien (vette) f 160 a 205 20 Kalfkoeien f 110 a 160 7 Pinken f 50 a 75 153 Nuchtere kalve ren f 3 a 10 30 Schapen (vette) f 14 a 20 227 O verhouders f 10 a 16 1165 Lammeren f 3 a 8 9 Bokken en geiten f 2 a 6 29 Var kens (vette) per Kg. 3436 'cent108 Biggen f 10 a 14 Konijnen f 0.30 al; 33 Kippen 40—75 cent. ZATERDAG 25 MEI hilversum. 3q1.5 m. (995 Kp.) V. A. R. A. 8.05 Muziek ter inleiding. v. p. r. o. 10.01—10.15 Morgenwijding. a. r. a. 0 16 Uitzending voor de arbeider* ln de Con tinubedrijven. 12.00— 00 n.m.Lunchmuziek. 2.00 n.m. „Hoe de Toonkunst groeide 2.303.00 n.m. Voordracht. 3.00 n.m. Van het Witte Doek. Filmkwartier tje door M. Sluyser. 3.15 n.m. Van het Witte doek. Filmkwartiertje 3.30 n.m. Rotterdams Philharmonisch orkest. 3.50 n.m. Beoefening der Huismuziek. 4.10 n.m. Uit de Rode Jeugdbeweging. „De Wielewaal. 4.40 n.m. „De Psychologische Achtergrond van Wetenschap en Bijgeloof". 5.15 Vooravondconcert door VARA-orkest. 5.30 n.m. Letterkundig overzicht door A. M- de Jong. 6.30 n.m. Esperanto-Uitzending. 7.00' h.m. Friesch uurtje Frysk Urke. 8.03 n.m. Zaterdagavondfilmpjes. 8.15 n.m. Men vraagtEn wij draaiengra- mofoonplaten, waarom gevraagd is. 8.30 n.m. Concert. 9.30 n.m. V.A.R.A.-Maandrevue. (Onze Radio krant.) 10.15 Muzikaal Allerlei. 11.10 n.m. Zaterdagavondfilmpjes. HUIZEN Golflengte 1875 M. k. r. o. 8.009.00 Concert. 10. Concert. 10.3011.00 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door Kapelaan J. H. A. Hendriks. '2.152.G0 n.m. Middagconcert 2.002.30 n.m. Halfuurtje voor de rijpere Jeugd. 2.303.00 n.m. Sporthalfuurtje. 3.054.05 n.m. Heruitzending van een speci aal Phohi-programma voor de beman ning van de K. XVIII. 4.05 n.m. Kinderuurtje 5.01 nxn, Vooravond Concert door een Ensem 6.206.40 n.m. Paul de WaartJournalistiek 6,45—7.10 n.m. Het K.R.O.-Orkest. 7.15—7.35 n.m. „Luchtvaartactualiteiten" door P. R. O. Peller. 7.358.00 n.m. „U beltwij draaien." 8.018.05 n.m. Nieuwsberichten ,raz Dias. 8.05 Populair Concert. 9.309.50 n.m. Daniël de Vroome vertelt van zijn merkwaardige belevenissen. 9.50 n.m. Accordionprogramma. 10.30n.m. Vaz Dias. 10.40—11. n.m. Gramofoonmuziek. 11.10 n.m—12.00 Gramofoonmuziek. ZONDAG 26 MEI HILVERSUM V. a. r. a. 8.30 VARA-Marschlied. 9.00 Postduivenberichten. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje, door S. S. Lantinga. 9.30 Vara-orchest. 9.45 Van Staat en Maatschappij door A. Pley- sier. v. r. r. o. 10.30 Kerkdienst uit de Rem. Kerk te Arnhem A. V. R. O. 12.00 Klokkenspel en uurslag van de groote of Sint Janskerk te Gouda. 12.30 n.m. Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.002.30 n.m. Literair Halfuur. .30 Populaire muziek. 3.00n.m. Concert. 4.004.20 n.m. Zang door de Tielsche Man- nenzangvereeniging. 4.45 n.m. Sportuitslagen van 7az Dias. V. A. R. A. 5.00 n.m. V.A.R.A. Potpouri. 5.45 n.m. Voetbal van de dag. 6.00 n.m. Sportuitslag van Vaz Dias. 6.10 n.m. „Brand." Drama van H. Ibsen. A. V. R. O. 8.018.15 Nieuws- en sportberichten 8.30 nun. Concert, 9.159.30 n.m. W. Vogt„Het paard en zijn verhouding tot de haver." ±9.3510.10 n.m. Beethoven-Cyclus. Het Con certgebouw-orkest. 10.0010.15 n.m. Radiojournaal. 10.1511.00 n.m. De A.V.R.O.-Decibels. 11.0011.10 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN. Golflengte 1875 M. N. C. r. V. 8.30 Morgenwijding. k. r. o. 9.30 Morgenconcert. 10.30=—12.15 n.m. Hoogmis uit de Sint Anna Kerk te Amsterdam. 12.01 Lunconcert. 2.002.20 n.m. „De Maiïafeesten te Gulpen". 2.15 Gramofoonmuziek. 2.302.40 n.m. „De H. Elisabeth van Thürin- gen." Het 7e Eeuwfeest van haar Heilig verklaring. 3.00i - Middagconcert. 4.005.00 n.m. Ziekenlof uit Bloemendaai. N. C. r. V. 5.00 Gewijde muziek. 5.50 n.m. Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Voorburg. k. r. o. 7.45—7.50 n.m. Voetbaluitslagen van de RJ£.F. 7.508.10 n.m. „Het Kermisvraagstuk in nieu we banen." .108.15 n.m. Vaz Dias. 1.159. n.m. „Om en Om". Afwisselend pro gramma van het K.R.O.-orkest. '.05 Het K.R.O.-Orkest. 10.30—10.35 n.m. Vaz Dias. 10.40—11.00 n.m. Epiloog door het Klein Koor. DEN OEVER. „Peet" 80 jaar. Wie zou 'haar niet kennen, de robuste fi guur va,n Den Oever. Als je vraagt naar „Peet", zal oud en jong U den weg wijzen ieder Wieringer kent haar. Haar bijnaam duidt reeds aan, wat zij heel haar leven voor haar me- demenscheri was. Een „peet", een be schermend gezinslid van iedereen, wier huis voor ieder open stond, aan hen, die door tegenslagen werden ge troffen een riem onder 't hart ste kend, zooals zij dat kon, omdat zij zelf zooveel zorgen 't hoofd had pioeten bieden en een ander die 't leven te luchtig opnam een. vermanend woord toevoegend. Niemand nam dat baar kwalijk zij mocht het zeggen. Thans is zij 80 jaar, en hoewel licha melijk niet meer zoo krachtig, is haar geest; nog helder en kan zij U van ja ren her vertellen. En dit is dikwijls niet van 't aange naamste. Reeds op jeugdigen leeftijd stierf haar echtgenoot en bleef de we duwe Keijzer, want zoo is de naam van „Peet", met 6 jeugdige kinderen onverzorgd achter. Maar de koene' vrouw heeft zich er door heen gesla gen, niettegenstaande ook in latere ja ren zij droevige dagen moest door maken. Zooals gezegd, haar huis stond voor ieder open en ontelbaar zullen de kop jes koffie zijn, die zij heeft uitgeschon ken. In 't bijzonder willen we nog ver melden, dat Kroonprins Wilhelm tot de geregelde koffie-gasten van „Peet" behoorde en met genoegen naar haar zat te luisteren. Thans is zij tachtig jaar en van ve len zijden zal zij gelukwenschen in ontvangst hebben te nemen. Moge zij geen nadeelige gevolgen van dezen drukken dag ondervinden en haar nog menig jaar geschonken worden. Dit is onze oprechte wensch.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 4