CaleaiOR Olie voor MELKDIEREN. ADR. VAN OERS P. G. OBERMAN, STEUNT BOTER PROVINCIAAL NIEUWS. BONDSCONCOURS TE WINKEL van. de West-Friesche Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Op de eerste Concoursdag, Zondag j.1. werden door onderstaande vereenigin- gen in de verschillende afdeelingen de volgende prijzen en punten behaald Derde Aid. Fanfare Benningbroek „Harmonie", 2e pr. m. 128 p. Tweede Afd. Fanfare Aartswoud, „Kunst na Arbeid", le pr. 146%, Punten. Eerste Afd. Fanfare Oude Niedorp, „Crescendo", 2e pr. met 127% P- Eerste Afd. Harmonie Julianadorp, „Kunstzin", 2e pr. met 1361/2 p. Breezand, „Concordia", 2e pr. met 129 p. Wieringen, Den Oever, "Apollo", le pr. met 171 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie Kolhorn, „De Eendracht", le pr. met 167% p. Afd. Uitmuntendheid Fanfare Warder, „Excelsior", le pr. m. 159 p. Heiloo „Eensgezindheid", le pr. m. 168 p. Grootebroek „Kunst na Arbeid", 2 pr. m. 120% P- Nieuwe Niedorp „Excelsior", 2e pr. m. 128% p. Eere-Afd. Harmonie Winkel, „Winkel's Harmonie", le pr. m. 164 p. Eere-Afd. Fanfare Hoogkarspel, „Concordia", le pr: m. 153 p. Oostwoud, „Oefening Kw. Kennis", le pr. m. 157 p. Zuidscharwoude, „Kunst na Arbeid" 1 pr. m. 160 p. GEMEENTE WIERINGEN. HET KAMPIOENSFEEST VAN „SUCCES." „Hoera wij stijgen", het motto waaronder Zaterdagavond het kampioensfeest gevierd werd van de voetbalvereeniging „Succes". Een voetbalfuif is geen gewone fuif en vooral als een voetbalfuif gehouden wordt ter gelegenheid van een behaald kampioenschap. Om nu precies te definieeren waarin een voetbalfuif zich onderscheidt van een gewone fuif ligt buiten het bestek van dit verslag er. zou misschien eens behandeld kunnen wor den door collega Cupido in een van z'n weke- lijksche kattebelletjes. Doch een feit is, dat met het stijgen van Succes in de voetbalwereld, de kampioens feesten in belangrijkheid gaan toenemen en zich eveneens in stijgende lijn begeven. Het geeft dan ook een eigenaardige beko ring de ontwikkelingsgang van een vereeni- ging te volgen als Succes Tien jaren Ze zijn te overzien en als stille getuigen hangen de diploma's in Concordia, de certificaten van Succes, behaald door Succes in de NH.V.B. Nu reeds 3e klasse K.N.V.B. een prestatie voor een plattelandsvereeniging in een geo grafisch slecht gelegen hoek van ons land als sportcentrum, waar men vrijwel aangewezen is op de bevolking van eigen plaats. De ontwikkelingsgang van Succes is wel een van de mooiste van de vereenigingen uit den omtrek wat regelmaat betreft, zorgvuldig opgekweekt, niet geforceerd zooals b.v. van haar rivaal de Alkm. Boys. En zoo behoeft hei ook geen bewondering te wekken dat de be langstelling steeds grooter wordt naarmate de vereeniging in belangrijkheid toeneemt. En als de Sportkroniek, het orgaan van de K.N.V.B. zelfs al een artikel gaat wijden weet een ieder die insider is in de voetbalwereld, „dat de hooge oomes je ontdekt hebben." Ze gaan op je letten. En daar zit perspectief in. Dank zij de radio heeft het voetbalspel nog meer aanhang gekregen dan het b.v. een kleine tien jaar terug had. Waartoe het oog getuige verslag door Han Hollander van een interlandwedstrijd niet weinig heeft bijgedra gen. Menschen die nimmer om voetbal heb ben gemaald, zijn door zijn enthousiast ver tellen tot ware maniakken geworden. Doch niet alleen het ooggget-uigeverslag, ook de analyse die daarna van het vertoonde spel werd gegeven deed menigeen afvragen, zit daar nu werkelijk zooveel in, in het schop pen naar zoo'n bal. Velen die nu tot de overtuigde aanhang van Succes bekeerd zijn hebben zoo gesproken en zouden niet gaarne een wedstrijd willen mis sen en nog minder de kampioensfuif, waar over we eigenlijk zouden schrijven in dit ver slag. Het was dan ook vol in Concordia, veel bloemen, een passende versiering was even eens aangebracht, opgeruimde gezichten en om even acht uur bestijgt voorzitter Oden het podium om de aanwezigen te verzoeken, het Clublied van Succes staande te zingen, wat het sein is voor het karnpioenselftal om in de zaal te verschijnen en zich te laten huldigen. Spontaan zet de zaal het lied in, waarna de heer Oden een openingswoord spreekt, en een resumé geeft van de verrichtingen van het elftal. Bij een vorige gelegenheid hebben we één en ander uitvoerig vermeld. De heer Nieuwbuurt kreeg een speciaal woord van hulde te incasseeren. Spr. brengt in herinne ring de laatste promotiewedstrijd tegen „Meteoor," waarin Rijkers een ongelukje kreeg. Rijkers is hedenavond aanwezig en ge lukkig aan de beterende hand. Na nog een speciaal woord van welkom gericht te hebben tot den heer Delvaux, voor zitter van de N.H.V.B., overhandigd de heer Oden de spelers ieder een zijden zakdoek ter herinnering aan dit kampioenschap. Spr. geeft hierop het woord aan hen die Succes willen complimenteeren. De heer Rump, die als leverancier van Suc ces zegt te spreken, feliciteert het elftal en meende de spelers niet beter te kunnen hul digen, dan door ieder een herinneringsme daille aan te bieden. Met een driewerf hoera voor Succes bezegelt de zaal deze aardige at tentie van den heer Rump. De heer Delvaux namens de N.H.V.B. spre kende zegt met het grootste genoegen aan wezig te zijn. Hij memoreert dat Succes bij zijn intrede in de N.HV.B. reeds dadelijk de aandacht trok. Succes heeft alle phase van den bond doorgeloopen. Het bereiken van den eeretitel ging niet altijd gemakkelijk. Spr. brengt dan ook namens de N.H.V.B. hulde aan het bestuur voor hun onvermoeide ijver om de vereeniging te brengen waar zij nu is gekomen, Spr. betrekt de heer Nieuwbuurt in een speciaal woord in deze hulde.. Hij be sluit met de wensch uit te spreken dat de dat de vereeniging zal blijven bedenken, dat zij een onderdeel blijven uitmaken van de N.H.V.B., de bond die in meenig opzicht gun stig afsteekt bij andere bonden. De heer Delvaux deed zijn felicitatie verge zeld gaan met een prachtige bloemenmand. De zaal onderstreepte met een stevig applaus. De heer J. Bosker sprak hierna namens de Wielerclub Wieringen. Spr. hoopt dat zijn vereeniging hetzelfde succes mag hebben als Succes en dat het succes voor Succes steeds succes zal mogen blijven. Spr. biedt een her inneringsmedaille, onder het bekende spreuk-je: Bloemen verdorren, Schepen ver gaan, doch een medaille blijft bestaan. (Appl.) De heer C. Mols scheidsrechter uit Den Helder, heeft Succes onderscheidene malen aan het werk gezien hy heeft het werk zien uitbouwen, hij heeft het gezicht van den heer Oden in verschillende nuances gezien, in vreugd en leed, in Het Wateloo van Succes (Schagen), doch het spreekwoord: die laatst lacht, lacht het best, kwam pok hier weer uit. Spr. hoopt dat zij altijd fair play zullen blijven en dat het succes „Succes" niet zal overdonderen. De Heldersche derde klassers verheugen zich reeds op de ontmoeting tegen Succes. Namens de Sportredactie van de Hel dersche Crt. biedt spr. een herinnerings medaille aan. Er komt een zware taak in in de 3e klssse. Dan brengt spr. nog een woord van hulde tot de onbekende kampioenen. Zij die zorgen dat de voetbalkoffer altijd weer immer in orde is. Spr. vraagt voor de vrouwen en ver loofden van de spelers een apart applaus. Namens de Gymnastiekvereenigïng Wierin gen sprak Mej. Blaauboer een kort woord van felicitatie wat zij vergezeld deed gaan van bloemen, en namens de Muziekvereen „Har monie" de heer Rump. Tevens waren van tal verschillende ver eenigingen en personen, schriftelijke felici- tatie's vergezeld van bloemen binnen geko men. O.a. van de v.v. Atlas, v.v.Flevo, v.v. Wa tervogels, Heldersche voetbalclub „Helder," de oudspeler Henk Ran, Zang en Vriendschap v.v. B.K.C., v.v. Nieuwe Niedorp, Wieringer Schaakclub, Garage en Hotel de Haan, fa. Edel en Thies. v.v. H.R.C. Helder, terwijl nog medegedeeld werd dat de voorzitter van de mandolineclub O. K. K. door huiselijke om standigheden was verhinderd, doch dat O.K.K. een voetbal aanbiedt. Hiermede was het officieele gedeelte ten einde. De heer Gden dankte namens de ver eeniging voor de gebrachte hulde. Het speciale huldigingslied werd hierop gezongen door den heer M. Kooij. Een heel aardig lied waar de spelers van het eerste elftal allen even onder de loupe werden ge nomen. Het refrein na ieder couplet werd spontaan meegezongen. Willy Derby die voor dezen avond speciaal was geëngageerd was hierna aan de beurt van optreden. Hoewel nog nimmer te Wieringen opgetre den, was Willy Derby door de radio en gra- mafoon reeds overbekend. In zijn geheel éigen genre liedjes heeft hij met zijn nog altijd mooi sentimenteel geluid een lach en traan weten op te wekken, hierbij "uitstekend geas sisteerd door Bob Snoek aan de piano. Een nummer speciaal te vermelden heeft geen zin, voor ieders smaak gaf Derby wat. Hij zong volgens programmaen later, pp verzoek. Een bewijs, dat al was voor de meesten de per soonlijke kennismaking voor het eerst, zijn nummers bekend waren. En tusschen het zin gen door een aardig babbeltje en een mop zoo nu en dan. Er moest dan ook zeer vele malen extra gehaald worden. Een bewijs dat zijn optreden door het publiek gewaardeerd werd. Het was al zeer laat toen Willy Derby op hield. Tusschen de bedrijven door werd nog een verloting gehouden, waarna het bal onder leiding van den Heer J. Bosker Oz. aanving en onder een vroolijke stemming tot heel vroeg in den morgen duurde. Succes heeft op werkelijk keurige wijze haar kampioensfeest gevierd, wat naar wij hopen nog door velen gevolgd zal worden. DEN OEVER. Een groot succes. Onze muziekvereeniging „Apollo" be haalde Zondag op het Bondconcours te Winkel de le prijs im de eerste -afd. Harmonie met 171 punten. Dit is ook het hoogste aantal pun ten, dat op deze eerste concoursdag behaald werd. Een prachtig resultaat voor den direc teur den heer v. Glabbeèk en de leden van „Apollo". Des avonds bij de thuiskomst was 't te Den Oever een geweldige drukte. Hartelijke gelukwenschen van d<^ bur gerij werden daarbij geuit. SCHOOLVOETBAL. Programma voor Woens dag a.s. 2.30 uur Hippo II Westerland. 4 uur Hippo I R.K. Schöbl. OPENING WEG. Gisteravond te zeven uur werd het nieuw aangelegde gedeelte Rijks weg no. 9, dat de verbinding vormt tusschen de Lonjeweg en den weg Afsluitdijk geopend. Thans is dus de prachtige betonweg vanaf Afsluitdijk over Wieringen naar De Kooij geheel gereed, en het doorgaand verkeer FrieslandHolland heeft een rechtstreek- sche verbinding, die de toets der critiek in alle opzichten kan doorstaan. Toen de belet selen tot den toegang vanaf afsluitdijk wer den weggenomen waren daarbij tegenwoordig de aanneemster de firma O. J. Bosker, de technisch ambtenaar de heer Poortman en eenige dames- en heeren. De eerste rit werd gemaakt, waaraan de heeren van de Pers deelnamen en men mocht ervaren van welk een schitterende constructie deze weg was. Te Hippolytushoef kwam juist een Zuid- hollandsche auto aangereden met als inzit tenden de heeren J. J. Beunder en J. Dijkhuis uit Den Haag van de recherche crisis contró- le-dienst die op weg waren naar Leeuwarden. Deze heeren waren dus de eersten, die over de nieuweweg richting Friesland gingen en zij hadden de aardige attentie de dochter van den heer O. J. Bosker, Mej. Tr. Bosker, een bouquet aan te bieden en daarbij den heer Bosker te complimenteeren met zijn op geleverd werk en de wensch dat Wieringen bij deze verbindingsweg wel mocht varen. Algemeene felicitatie aan de vooruitstre vende firma, die met dit opgeleverde werk weer van haar kunnen blijk heeft gegeven, volgde. De lengte van deze weg is 51/» K.M., terwijl de oude Gemeenelandsweg vanaf Hippo naar Den Oever 6V2 K.M. is. De niéuwe rechte weg is dus 1 K.M. korter. POLITIE. Verloreneen bankbiljet van tien gulden. Inl. bij den Gem.-bode, H.-hoef. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ÏLISATIE. DonderUbei Hemelvaartsdag Den Oever Lana in Zicht 10 u. de hr. Deen. Bijeenkomst Doopsgez. Jongerenkring Vrijdag- 31 Mei av. 8 uur. Landverkooping^iZaterdagavond had krachtens art. 1225; B. W. een. open bare verkooping plaats ten overstaan van Notaris Obreen, ten verzoeke van de Coop. Boerenleenbank, van De Elf terkrocht, groot 13.23 snees, eigendom van S. Everts Cz. De Elft. Hoogste bieder was W. de Vries te H.-Hoef f 500.-- Kooper D. Jac. Mulder, Elft voor f 513. Revue ,,'t Ligt er dik boven op. Naar aanleiding van 't groote succes met de eerste opvoering zal de revue Zater dag a.s. te Den Oever in de zaal van Jurrie Lont worden herhaald en Zon dag weder in Cinema de Haan. Waar weder groote toeloop wordt verwacht zijn vanaf heden kaarten ver. krijgbaar gesteld en kunnen ook plaat sen worden besproken. Raadsverkiezing Wieringen. De lijsten zijn als volgt genummerd I. Anti-Rev. partij 2. Vrijzinnig De- mocr. Partij 3. Communistische Partij Holland 4. Soc. Dem. Arb. Partij 5. R.-Kath. Partij 6. Christel. Hist. Partij 7. Lijst Visschers. In deze volgorde zullen ze dus op de stembiljetten voorkomen. Amstelhad - opening. Op Hemel vaartsdag a.s. wordt het Amstelhad ge opend. Als het mooi weer is zal er door jong en oud wel een druk gebruik van. worden gemaakt. Zie adv. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. De Grasbaanwedstrijd. j.1. Zonda'g had aan de Kleine Sluis een wieler-gras baanwedstrijd plaats, welke goed is ver loopen. Jammer/dat de opkomst van het publiek niet bevredigend was, doch de ruim 200 bezoekers die er waren, heb ben genoten. De uitslagen zijn als volgt: I. Sprint: le pr. N. Bakker (W.Waard)i club Wieringen; 2e pr. Zeegers en 3e pr. Boers, beiden van club D.O.K. Helder. II. Koppelwedstrijd 50 ronden: le pr. koppel Buschman— Dijke; 2e pr. koppel Dienaar-Tichelaar. III. Afvalwedstrijd: le pr. Snijders 2e pr. Zoons; 3e pr. Zeegers en 4e pr. Plooij, Wieringen. IV. Klassementsrit, 20 ronden, le pr. Klink, 2e pr. Buschman en 3e pr. Ottens allen te Wieringen. Door den voorzitter der Wielerclub Wieringen den hr. Jannes J. Bosker werden de prijzen uitgereikt. Dank werd gebracht aan de Vereeniging Sport lust voor de uitnoodiging der clubs en aan allen die hadden medege werkt tot het welslagen der races. Jongens, denkt er om Hedenavond Dinsdag 7.30 trainen en race-fiets medenemen. Vrijdag a.s. 7.30 trainen. Denkt er 0111: Woensdagavond verga dering. Aanvang 81 uur WEER EEN AANRIJDING OP DE BRINK TE SLOOTDORP. Toen j.1. Vrijdag de heer Mr. A. F. K. met een auto Slootdorp passeer de, kwam plotseling achter de bakfiets van den heer Half weeg een twee jarig kind van de familie Alberda te voorschijn vlak voor de wagen. Een aanrijding leek onmogelijk. De heer K.'behield een groote tegenwoordigheid van geest en stuurde de wagen het tegelpad op. Hierdoor werd het kind slechts licht ge raakt. Nadat het slachtoffer even bewuste loos is geweest, bleek het nogal mee te vallen. Ouders past op uw kinderen. SLOOTDORP. Eenige jongens, waaronder ook een zoontje van den heer Wester hadden de aardigheid om de hond van den heer Kis- temaker een beetje te sarren. Toen genoemde jongen onder het bereik kwam van de hond, pakte het beest de jongen in de rug. Dr. Hoog kamer kwam er aan te pas, om de beet te verbinden. Jongens geen dieren plagen. Uitstapje Vrijwillige Brandweer Wieringermeer. Het jaarlijksche uit stapje van de Vrijwillige Brandweer in de Wieringermeer zal dit jaar op He melvaartsdag plaats vinden. Doel van de tocht, die per autobus gemaakt wordt, is de Wereldtentoonstelling te Brussel. Woensdagmiddags zal het vertrek plaats vinden, terwijl het ge zelschap in den nacht van Donderdag op Vrijdag kan worden terugverwacht. Ophalen huisvuil in de Wieringer meer. In verband met Hemelvaartsdag zal ophalen van het huisvuil te Mid- denmeer op Vrijdag, 31 Mei geschieden in den namiddag. Te Slootdorp zal als gewoonlijk het ophalen Vrijdags in de vroege morgenuren geschieden. R.K. Diocesane Land- en Tuindersbond. Afd. Wieringermeer. Onder voorzitterschap van den heer H. A. Giesen kwajn Zaterdag bovenge noemde afdeeling te Slootdorp in Ho tel Smit in vergadering hijeen. De vergadering was tamelijk goed bezocht, in het bijzonder werd een wel kom toegesproken door den voorzitter aan ZijnEerw.. Pastoor Braak en ir. W. Dekker, adjunct secr. van den L.T.B. Verschillende nieuwe pachters waren mede aanwezig. Nadat de vergadering met den Chr. groet was geopend werd het huishoudelijk gedeelte eerst alge- werkt, waarna ir. Dekker een inleiding hield over de crisiswetten. De spreker schetste op duidelijke wijze de voorgeschiedenis, die de Ned. Regeering genoopt heeft tot het nemen van tal van maatregelen welke geno men moesten worden in het belang van de landbouw. Uitvoerig ging de spr. in op de werking in de praktijk -der criisis instellingen. Aam-het slot van zijn rede bepleitte de spr. het werk van organisatie en hield dit den aanwezigen voor. Van de gelegenheid tot het stellen, van vragen werd druk gebruik ge maakt en ten genoege beantwoord. Nadat nog werd aangewezen als afge vaardigde naar de algemeene verga dering te Haarlem, de heer N. A. Boo- gerts, .sloot de voorzitter onder dank zegging met Chr groet de vergadering. Flevo-Nieuws. In een vriendschappe lijk gespeelde wedstrijd verloor Flevo I Zondag van B.K.C. II met 3—2. De rust ging in met een voorsprong van 2--0 voor Flevo. Na de rust had B.K.C. windvoordeel en wist de achterstand met 3 doelpun ten in te halen. Politie. Verloren een motorhand schoen. Terug te bez. bij Bosker's Boek handel, Middenmeer. Flevo-Nieuws. Programma voor Don derdag 30 Mei (Hemelvaartsdag). 2 uur. Combinatie adspiranten A en B De opstelling is A. Elftal. H. van Vliet J. Feikes W. van Schie P. Smit, Tj. Wol da, Th. v. Vliet D. Meindersma, J. Schoneveld, II. Edens Jb. Hak, T. Zuidema. B. Elftal. G. Meindersma H. Schoneveld B. Boomsma J. Kloosterman, H. Feikes, LI. v. Wal J. Staal, J. Blijdorp, D. Zuidema, F. King ma, J. Leuns. 3 uur Flevo II -- Flevo III combi natie. De opstelling is: A. combinatie. W. van Vliet Ivoshuizen W,. Stange II. Hak, G. Garrels, N. Peters, W. Posthuma, J. v. Tillo, J. Oud, P. Schoneveld, J. Thijs. B. combinatie. Lutjeboer M. Klomp C. Punter H. Ileijnen, O. de Jong, M. Piile J. Vreuling, H. van Tillo, J. de Rijke, C. Lubbes, D. Drent. De B. combinatie speelt in blauw shirt. De heer en mevrouw VAN KRETSCHMAR - DE HAAS geven kennis van de geboorte van een Dochter. Alkmaar, (Centraal Ziekenhuis). Middenmeer, 27 Mei 1935. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. Ter inzage-legging van lijsten van Candidaten. De Voorzitter van het Centraal stem bureau voor de verkiezing van de le den van den Raad.der gemeente ZIJPE (N.-Ii.) maakt bekend, dat de lijsten van candidaten v%or een ieder op de secre tarie der gemeente ter inzage zijn ne- dergelegd, met vermelding van de nummers der lijsten. ZIJPE, (N.-H.), 23 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, D. BREEBAART. Officieel. DIENSTPLICHT. Inschrijvingsregister en alphabetisch register. De Burgemeester van ZIJPE (N.-H.) maakt bekend, dat gedurende tien da- cen, van heden tot en met 5 Juni a.s., ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt het inschrijvingsregister voor de lichting 1936 met het daaruit opgemaakt alphabetisch register, als mede een afschrift van het gemeen schappelijk alphabetisch register voor deze gemeente en de andere gemeentel} welke ten aanzien van de loting met deze gemeente zijn samengevoegd. Tegen deze registers kan binnen dien tijd bij een. met redenen omkleed ver zoekschrift bezwaar worden ingebracht. Het verzoekschrift wordt ingediend bij den Burgemeester der daarbij be trokken gemeente. Deze zendt het aan den Commissaris der Koningin, die beslist hij een met redenen omkleed besluit. Het verzoekschrift behoeft niet geze-» geld te zijn. ZIJPE, (N.-H.) 27 Mei 1935. De burgemeester voornoemd, D. BREEBAART. OUDESLUIS. Ter gelegenheid van het huwelijk van den heer C. de Graaf en Mej. Jannie Groot kwam het Har- De wonderbare verkoelende olie. Zeer spe ciaal voor tepelbehandeling als de dieren dooi beschadigde of pijnlijke tepels zeer onrustig zijn tijdens het melken. Verkrijgbaar bij DROGISTERIJ BRINK SLOOTDORP. monie-gezelschap uit Julianadorp het bruidspaar vergasten op een serenade Enkele toepasselijke muziekstukken werden ten beste gegeven hetgeen het talrijk opgekomen publiek zeer op prijs stelde. De dirigent bood daarna den bruigom namens alle leden een rooktafel aan, hem dankend voor het vervullen van de voorzitterstaak van het muziek-gezelschap. Nadat de voor zitter'(de heer C. de Graaf) de 1 eden en den dirigent had bedankt voor het geschenk en de vroolijke muziek, gin gen allen in 't Café Buisman enkele ververscliingen gebruiken. Onder het spelen van een opgewekte marsch ver trokken de leden per auto weer naai de toekomstige woonplaats der jongge huwden. OUDESLUIS. Vrijdagavond hield het Bestuur van de Sociëteit „Burger kring" een vergadering in 't lokaal van den heer J. Buisman. Besloten werd in September of October van dit jaar een Handwerk-tentoonstelling te houden. Een afdeeling zal bestaan uit houtsnijwerk, figuurzaagwerk, sloyd. Een andere rubriek uit vruchten. Men is van plan een verloting daaraan te verbinden en op de sluitingsavond een gondelvaart te organiseeren. Nadere bijzonderheden zullen per advertentie nader worden omschreven, doch de lief hebbers (sters) weten nu al vast, wat hun te wachten staat. Het Bestuur ver wacht. dat zijn werk op prijs zal wor den gesteld door royale medewerking van allen zonder onderscheid. Duinbrand. Zondagnamiddag, om streeks 5 uur bemerkten wij boven de duinen, tusschen Stolpen en St. Maar- tensvlotbrug, dikke rookwolken. Wel dra bleek ons dat er een duinbrand woedde, welke werd aangewakkerd door een sterke Noord-Oostenwind. In korten tijd had deze brand zich over een groote f oppervlakte uitgestrekt. Spoedig vertrok de brandspuit van Schagerbrug naar het terrein, daar men meende dat er woningen gevaar liepen. Dit bleek evenwel niet het ge val te zijn. Uit den aard der zaak koi^ ONGEëVENAARD hout - preserveerend en kleurend, in prachtvolle STAND, HOUDENDE tinten. Neerlands beste produkt. SLECHTS 10 CTS. PER M2 GEVERFD. Te WIERINGERMEERPOLDER alléén bij Hout- en Bouwmaterialen Middenmeer. Tel. 4. de spuit hier weinig nuttig werk doen, daar het terrein veel te uitgebreid was en men gebrek had aan voldoende wa ter. Reeds waren, op het zien van de zware rookzuilen, velen naar het ter rein gegaan en was ook Bm-gemeester Breebaart en gemeente- en Rijkspolitie op het bedreigde punt verschenen. Ook waren op het terrein de heeren: Van Honschoten, jachtopziener te Cal- lantsoog en de heer Greep, boschwach ter te Schoorl. Nu kwam er leiding in het blussschingswerk en door het gra ven van greppels en het werpen van zand op de brandende hei, wist men te ongeveer half negen de brand te blus- schen. Naar schatting is ongeveer 6 ha duin afgebrand. Men vermoed dat jongens bezig zijn geweest een vuurtje te stoken. De poli tie stelde tenminste in die richting een onderzoek in. Verschillende nesten van broedende vogels werden door vuur wreedaardig vernield, wat zeer te bejammeren is,, maar laten wij hier even aan toevoe gen dat wij dit laatst ook hebben zien doen door oudere menschen, welke ge huurde krachten hadden aangnomeni 0111 jonge spreeuwen enz. van onder de dakpannen weg Le halen en zoo het mooie vogelleven vernielden. PLAATSELIJKE INDUSTRIE en LANDBOUW! Vraagt daarom uw winkelier van Kaasfabriek NOOIT GEDACHT, H.-hoef. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 24 Mei 1935. Op de ge houden Kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt Fabriekskaas 6 sta pels Kleine f 14. In totaal 48 stapels,, wegende 160.000Kg. Alles met rijks- merk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 24 Mei 1935. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2