BEilTELS 26e JAARv. VRIJDAG 14 JUNI 1935 No. 47 NIEUWS- EN ADVERTENTIES WIERINGEN E^ï LAD VOOR UIT HEEL HAAR HART! WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG en VRIJDAG UITGEVER Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer t 0.10 per 3 maanden 1. r BINNENLANDSCH NIEUWS. STOOMKETEL VAN EEN SLEEPBOOT ONTPLOFT. De kapitein en de machinist, die vreeselijk verminkt werden, zijn overleden. Groote verslagenheid te Alphen. Woensdagmorgen heelt in de Gouwe onder Alphen een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij twee menschen om het leven zijn gekomen. De sleepboot „Risico", waarvan de onder nemer te Rotterdam is gedemocilieerd, kwam met een sleep van twee schepen uit Amster dam. Tusschen de Gouwsluizerbrug en de Spoorbrug in de Gouwe is door tot nu toe onbekende oorzaak de ketel van de sleepboot meteen geweldigen slag uiteen gesprongen. De explosie was zoo hevig, dat de ketelstuk ken over een boerderij langs de Gouwe wer den heengeslingerd en ongeveer 3 0 M. ver der in een weide terecht kwamen. Een der tegenwichten van den ketel ging door het dak van een hooiberg en groef zich diep in den grond. De stukken ijzer en andere onderdeelen werden overal heengeslingerd en het mag werkelijk een wonder heeten, dat daardoor niemand werd getroffen. De beide opvaren den van de sleepboot, de kapitein, de 37-jari ge J. Kooren, een zoon van den ondernemer uit Rotterdam en de machinist, de 33-jarige Boivin, eveneens uit Rotterdam, werden over boord geslingerd. Laatstgenoemde kwam op een der sleep- schepen terecht. Het lichaam van den kapi tein was aanvankelijk nergens te vinden. Eerst geruimen tijd later ontdekte men het totaal verminkte lijk in een sloot langs den weg. Beide slachtoffers zijn naar de algemeene Begraafplaats te Alphen overgebracht. De sleepboot was gelijk een ruïne. De boot kapseisde onmiddellijk. De explosie die tot in verren omtrek hoorbaar was, trok honderden belangstellenden. Politie en de ingenieur van het stoomwezen hebben onmiddellijk een on derzoek ingesteld. AARDAPPELZIEKTE - BERICHT. In het etmaal van 's avonds 10 Juni tot 11 Juni is op de Zuid-Hollandsche eilanden, in Noordholland tusschen Hoorn en Enkhui zen en in het midden van het land de weers gesteldheid gunstig geweest voor het optre den van aardappelziekte. KERKNIEUWS. OXFORDBEAVEGING EN SOCIAAL DEMOCRATIE. Opmerkelijke rede van Kamerlid Duys. Het sociaaldemocratische Kamerlid mr. J. IE. W. Duys heeft op de Pinksterbijeenkomst van de Oxfordbeweging op het kasteel Kro nenburg te Eiseneur het woord gevoerd. Het verslag van de „Berlingske Tidende" noemt hem een langen, zeer gedistingeerden heer met grijs haar en een geoefenden spre ker. Hij zette uiteen, hoe zijn eigen geeste lijke toestand geweest was voor hij Christus en de Oxfordbeweging ontmoette, en zijn ervaringen nadat hij tot de kerk was terug gekeerd. Duys wordt oud, hadden naar hij zeide zijn vrienden spottend verklaard, hij lijdt aan seniele aftakeling. Het eenige wat Oxford wil, zeide mr. Duys tot zijn Deensche toehoorders kan geformuleerd worden in den zin „terug naar Christus." Weg met dat Zondagschristendom van anderhalf uur. Overigens verklaarde spr. dat hij geenszins wenschte zijn socialisme op te geven zelfs al FEUILLETON. Roman door R«Né BAZIN. Nadruk verboden. No. 23. De oude dame zweeg; zij legde haar han den samen op haar schoot en keek er naar, terwijl ze met een gebaar van verlatenheid, dat klaarblijkelijk uiting gaf, aan een ge dachte van haar eenvoudige ziel, geheel o- pende en uitspreidde met de palmen naar bo ven gekeerd. Dan, Mourieux aanziende, zei de zij: „Nu ziet gij mij dubbel bedroefd, 't Is wel zooals ik dacht: wij zijn heel rijk. Mourieux bromde Dat is beter dan arm. Zij hernam even bewogen Niet altijd, Mourieux.... Wat meer is. Mr. Lecanu heeft mij medegedeeld, dat mijn man mij alles heeft nagelaten, wat de wet hem toestond ten mijnen gunste te doen. Is het mogelijk aan u De borstelige wenkbrauwen van den han delaar in fournituren gingen van verbazing omhoog. Hij voegde er bij Waarlijk, lieve mevrouw, dat verrast mij, ja, heelemaalhet stemt mij verheugd. Het verwondert mij niet, Mourieux. Mijn heer Lemarié had geen vertrouwen in de door hem veronderstelde verkwisting van zijn zoon, omdat hij geen vak kent. Hij be minde mij niet, maar hij achtte mij. Zonder twijfel. Misschien heeft hij gedacht, dat het een vergoeding zou zijn. Zelfs de hardste man nen hebben, soms een ondergrond van goed heid. Enfin, zijn wil is uitdrukkelijk. Ik ben erfgename. Van een ontzaggelijk fortuin. Mourieux maakte een instemmend gebaar. Zij zuchtte en zeide was hij christen geworden maar hij had in gezien dat men er met intelligentie alleen niet kwam. Intellectueele menschen hebben wij meer dan genoeg in Genève, zeide hij, de hotels zijn er vol van. Voorts zeide de heer Duys Als men ge looft, dat wij Oxford-menschen heiligen zijn, dan vergist men zich Wij zijn heel gewone, zondige menschen met beide beenen op den grond. Het laatste deel van de rede van den Ned. sociaaldemocraat deed volgens het Deensche blad zeer eigenaardig aan. Waarschijnlijk had den heer Duys niet het doel politieke propa ganda te maken, maar zijn woorden stuitten in ieder geval verscheiden toehoorders tegen de borst. Hij zeide n.1.: Kijk eens naar uw vlag, gij Deensche sociaal-democraten Gij kunt gelukkig zijn omdat er in uw vlag zoo wel de roode grond te vinden is, welks kleur die is van de sociaal-democratie als het witte kruis, het zinnebeeld van Christus! Zoo moet het voor ons zijn Laat ons alle partijen ver zamelen onder Christus' kruis Door bliksem getroffen. Landarbeider gedood. Toen Dinsdagmiddag boven Thesin- ge in de provincie Groningen een on weersbui opkwam, waren de arbeiders F. Plas en J. Balkema, in dienst van den landbouwer K. Veenkamp, bezig op het land. Zij namen de vlucht doch vlak bij de boerderij gekomen wer den beiden door den bliksepi getrof fen. Balkema kwam er vrij goed af, doch Plas werd gedood. De nog jonge man laat een vrouw met twee kinde ren achter. Het berouw kwam. Bij de politie te Leiden hebben zich aangemeld twee handelsreizigers, die die ten nadeele van hun patroons, eveneens te Leiden, resp. f 3000 en f 500 hebben verduisterd. Motorrijder botst tegen kinderwagen. Kind in sloot geslingerd. Op den Rijksweg Arnhem—Nijmegen is omstreeks halvijf onder Eist een kinderwagen, waarin een kindje van acht weken lag, door den motorrijder De V. uit Duivendrecht aangereden. Het kind werd uit den wagen in een langs den weg gelegen sloot geslin gerd. Het kind had verschillende ver wondingen en een gebroken sleutel beentje bekomen. De moeder had even eens verschillende schaafwonden en kneuzingen opgeloopeiv Merkwaardig verhoor aan de grens. Nederlander waagde zich lie ver niet in Duitschland. Een merkwaardige rechtzitting heeft plaats gevonden aan de Neder- landscli-Duitsche grens tusschen Lo- bit'h en Elten. De rechtbank te Essen wenschte een Nederlander te hooren in verband met een deviezenproces en de Nederlander, wiens naam en woon plaats niet vermeld worden, verklaar de zich ook bereid een verklaring af te leggen doch wenschte zich niet op Duitsch gebied te begeven. Derhalve werd besloten het verhoor aan de grens te doen geschieden. Nadat de grenslijn nauwkeurig was vastgesteld werd een tafel dwars er overheen ge plaatst. Aan de eene zijde namen een Duitsch justitie-ambtenaar, een grif- Slecht bijeengegaard. Maar, mevrouw Ik weet wat ik zeg, Mourieux, en ik zeg. slecht bijeengegaard. Neem me niet kwalijk Een volhardende werker, met veel verstand, zeer consequent in al zijn gedragingenMijnheer Lemaire heeft het eerlijk verdiend. Volgens de begrippen van eer, vlot en gemakkelijk, ja, mijn vriend. Maar ik, ik was de getuige van zijn leven, ziet gij, de eenige ware getuige, die men niet bedriegen kan. Ik heb het geld zien binnen komen, dat ik nu krijg en zelfs voordat ik wist, dat ik het ooit bezitten zou, heb ik er onder geleden, als ik er van gebruiken moest. Vreeselijk, geloof mij. Gij waart er niet bij, toen wij, aan het einde van het Keizerrijk, inventarissen maak ten van twee honderd duizend francs, met conserven van een tiende kwaliteit, voor een buitenlandsche marine gemaakt en die door de agenten voor uitstekend werden verklaard, omdat.... gij begrijpt het wel, niet waar? En op denzelfden tijd en later en altijd waart gij er niet bij, wanneer de arbeiders door hun kameraden afgevaardigd, op het kantoor kwamen, zelfs hier beneden wat heb ik dikwijls een tooneelen gehoord om zich te beklagen over hun karig en onvoldoende loon, dat een feit was, maar dat toch niet veranderde, omdat wij haast een monopolie bezaten. Gij hebt die onbeschaamde antwoor den, noch dat afdanken om geen andere re den dan een klacht, noch die opgemaakte gesprekken van de bedienden, niet gehoord die aan de armen, die een ongeluk hadden gekregen moesten doen begrijpen, dat hftn ongeluk de verantwoordelijkheid van den fa brikant niet raakte. En die bezuinigingen zijn nu voor mij zooveel schuldbewijzen En de zedelijke ellende, die men zelf gewild heeft, die men heeft toegelaten, en de andere die men had kunnen weten Odie gevloekte muren der fabriek, hoeveel tranen heb ik geschreid als ik naar hen keek Dezen nacht, toen ik hoorde dat zij verbrandden, was mijn eerste gedachte des te beter fier en een deskundige plg.ats, terwijl op Nederlandsch gebied de Nederlan der zich aan de tafel zette. Tengevolge van een regenbui moest het verhoor gedurende eenigen tijd onderbroken worden, doch toen het weer droog werd werden de stoelen droog geveegd en de documenten werden weer op ta fel gespreid en het verhoor kon tot een einde gebracht worden. Uitslag verkiezingen te Finsterwolde. Communisten n de meerderheid Bij de te Finsterwolde gehouden ge meenteraadsverkiezingen werden van de de 1355 geldige stemmen op de Com munistische Partij 682 uitgebracht, de Vereeniging van Gemeentebelangen 245 en op de Neutrale Kiesvereeniging 428 stemmen. .Van de 11 zetels behaalden de Com munisten 6, de Vereeniging voor Ge- meentelangen 2 en de Neutrale Ver- meentebelangen 2 en de Neutrale Kiesvereeniging 3. PROVINCIAAL NIEUWS. Een ontvluchte patiënt op een gestolen fiets. Dinsdagmiddag circa 2 uur deed de heer F. E. Nydam, machinist aan de Zuivelfabriek de Prinses te Ursem, aangifte bij den burgemeester, dat een damesrijwiel gestolen was. De eige naar was tijdens een hevige regengui gaan schuilen in een schuur en had hei damesrijwiel achter het schuurtje ge plaatst. Toen de bui over was, was ook het rijwiel verdwenen. Onmiddel lijk geschiedde aangifte en daar intus- schen bekend was geworden, dat ie mand met een grijze jas en bloothoofds op een damesrijwiel in de richting Ur sem was gereden, werd de speurtocht spoedig begonnen. Rijksveldwachter Wiaterdrinker van Schermerhorn en de gemeente-veldwachter van Oterleek waren met dit hondenweer op surveil lance en hadden reeds van den dief stal gehoord. Na een oogenblik wachten, waarin haar hijgende boezem een weinig rustiger werd hernam mevrouw Lemarié met haar gewone bedaarde uitdrukking Het is zeker niet noodig, dat ik bij de condoléance tegenwoordig ben Wilt gij mij verontschuldigen bij hen, die komen zullen - Zeker, zeide Mourieux eenvoudig, ik heb Lemarié goed gekend, en zonder nu alles toe te geven Ik zeg dit alles niet, mijn vriend, omdat ik er plezier in heb, hem te kunnen beschul digen, maar om te voorkomen, dat gij te vroeg oordeelt. Ik haat dat fortuin. Ik neem het aan, opdat het goed gebruikt zal worden; ik zal er zooveel van weggeven als ik kan, ziedaar. De man keek onwillekeurig naar den kant der andere kamer, alsof hij die daar lag, de ze woorden had kunnen hooren. Het geluid van een kralen krans, die men verplaatste viel in de stilte van het salon en bevestigde, dat het uur van thans, vast en zeker behoor de aan de vrouw, die daar juist gesproken had. Mourieux die door een ontroering aan gegrepen werd, waaraan hij op een of andere manier uiting moest geven, stond op, stak zijn hand uit en zeide Wil mij de eer bewijzen, mij een hand te geven, mevrouw Lemarié. Wat gij daar zei- det, was misschien een beetje overdreven, maar daarom niet minder goed - Gij zult mij helpen, mijn beste Mou rieux. Ik zou alleen dat geld niet weten te gebruiken. Het is zoo moeilijkIk zal uw raad zeer noodig hebben. Hij bleef naast haar staan en hij bewon derde deze vrouw, die zich plotseling aan hem geopenbaard had. Is Victor reeds ingelicht Over de clausulen van het testament Ja, hij was er bij. En over het andere Ik zal er bij de eerste gelegenheid, zoo discreet mogelijk met hem over spreken, zoo- het tegenover een zoon past. Ik geloof wel, dat hij het begrijpen zal. Wat denkt gij Zij slaagden er in spoedig den dief te grijpen en het bleek nu dat de da der een ontvluchte zenuw-patiënt uit Heiloo was. Even na de arrestatie kwam de burgemeester van Ursem per auto met den eigenaar van het ver miste rijwiel aan, die spoedig in het bezit van zijn fiets werd gesteld. De patiënt uit Heiloo werd door de goede zorgen der beide politie-mannen naar zijn inrichting teruggebracht. URSUM. Door den bliksem gedood. Op eersten Pinksterdag is een koe van den heer K. Spaan in den Schermer, gem. Ursum, door den blik sem gedood. OUDKARSPEL. Plotseling overleden. Een 68-jarige arbeider uit Dordrecht, werkzaam aan het waterleiding bedrijf langs den nieu wen weg door het Geestmerambacht is plot seling overleden en naar het lijkenhuisje in deze gemeente overgebracht. Het lijk is later naar Dordrecht overgebracht. DE AARDBEIEN-OOGST NORMAAL. De aardbeienoogst in Kennemerland laat zich niet slecht aanzien. Het gewas is nor maal er is een goede bloei geweest. Er wordt dus een goede vrucht verwacht. Met de nieuwe vrucht, de „Moulin rouge", blijkt men niet bijzonder gelukkig te zijn ge weest de „Dutch Evern" en de „Amazone" handhaven zich. Conflict te Hensbroek opgelost. Het conflict in de werkverschaffing te ITensbroek is opgelost ten gunste van de arbeiders, de arbeiders waren in staking gegaan omdat dooreen ge nomen geen hooger weekloon dan circa f 9 kon worden gehaald. TEXEL. Groote drukte met de Pinkster dagen. De Pinksterdagen zijn hier zeer druk geweest. Verschillende hotels, pensions, club huizen en de jeugdherberg waren reeds bijna geheel bezet, vooral te de Koog waren zeer vele gasten. Jammer dat het weer op Pinkster maandag zoo slecht was. Auto te Heer-Hugowaard tegen boom gebotst. Een doode en vijf gewonden. Zondagavond omstreeks half zeven zwenkte een zespersoons-auto, be stuurd door den heer N. Schotman uit Purmcrend, op den Zuider,middenweg te Heer-Hugowaard plotseling naar rechts en raakte daardoor twee hoo rnen. De auto werd totaal vernield. Van de zes inzittenden werd mevrouw Koppenhol uit Hensbroek op slag ge dood. De echtgenoote van den bestuur der bekwam ernstige verwondingen en is naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De overige inzittenden be kwamen min of meer zware verwon dingen aan hoofd en handen. De oor zaak van het ongeluk is een defect aan de stuur-inrichting. GRASBAAN-RACE TE MEDEMBLIK. Op de gehouden grasbaan-race wedstrijd welke le Pinksterdag werd gehouden, kwa men de volgende winnaars uit den strijd Sprint A le prijs (lauwertak aangeb. door P. L. v. Rijn) F. Nijboer, Medemblik2e prijs (Kruis) (aangeb. door Radio Centrale) Cor Hegeman, Wieringen 3e pr. Medaille, aangeb. q. A. Flietstra), N. Bakker, Wieringen. Sprint B le pr. Zilveren Medaille (aangeb. door Chr. Woesterby), v. d. Paal. Hoorn; Herinnert gij u, wat hij laatst tegen zijn va der in den tuin zei Ja, wat hij zeide Twijfelt gij aan hem Hij houdt zooveel van U Mevrouw, antwoordde de goede man, deze vraag ontwijkend, ik ben te oud om nog iets nieuws te beginnen. Er is overal veel el lende in de modewereld, bij het naaien, waar ik veel van weet, maar u zoudt om u te raden en u te helpen een onzer jonge meis jes noodig hebben, die al de onderdeelen van het vak kent Gij hebt mij vroeger eens gesproken over juffrouw Madiot Dat is waar. Als zij eens wilde Dat zou er een zijn Zij komt dadelijk, zeide mevrouw Le marié bedaard. En, toen Mourieux zich verbaasd toonde, dat zij op zulk een dag, het eerst aan zoo iets gedacht had, ging zij voort Begrijp mij niet verkeerd. Ik ben vol strekt niet van plan, op het oogenblik over deze kwesties met juffrouw Madiöt te spre ken, neen het gaat om een heel andere zaak. De uitdrukking van energie, van opstand tegen een lang verleden van onderdrukking vertoonde zich weer op haar gelaat. Het gaat om eene onrechtvaardigheid, welke tegen de Madiots begaan is. Deze moet ik zoo gauw mogelijk herstellen, omdat zij arm zijn. Gisteren werd mij dit geweigerd. Ik wil mij haasten om alles, wat in het verleden te hard was, tè doen vergeten. De deur ging open. De huisknecht vroeg Mevrouw, men is daar van mevrouw Clémence, om hoeden te passen. Dat is goed, laat maar boven komen. Toen de knecht verdwenen was, zeide zij Ik ben ongelukkiger dan anderen, mijn waarde Mourieux, want ik was geschapen voor een gewone bestemming en nu zie ik mij geplaatst voor plichten, die zeer moeilijk zijn om te kennen en te vervullenGeef mij een arm. Zij stond op Mourieux geleidde haar tot Een verstandig boer voedert Bertels' Voer De van OUDS BEKENDE naam BERTELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan iederen zak Bestelt bij Uw plaatselijken voederhandelaar of coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam 2e pr. Medaille, aangeb. d. J. Brouwer) L. Bood, Wieringen3e pr. Medaille, (aangeb. door P. N. Winnubst), P. Plooy, Wieringen. Achtervolgingsrace waaraan 4 deelnemers. Wieringen, Hoorn, Enkhuizen en Medemblik. (Wisselbeker uitgeloofd door de Harddraverij- Vereeniging „Prins Hendrik" te Medemblik. WinnaarWielervereen. „Wieringen" te Wieringen. Afvalrace B le pr. medaille (aangeb. door S. de Hart), P. Plooy Wieringen 2e pr. me daille (aangeb. d. P. Feije) Bodewits Wierin gen 3e pr. medaille (aangeb. d. Wielervereen. „Flevo") op 't Holt, Wieringen. Klassementsrace Ale pr. zilveren me daille (aangeb. d. T. Bloothoofd) N. Bakker, Wieringen 2e pr. medaille (aangeb. d. Gym- vereon. „O. S. S.") C. Hegeman, Wieringen 3e pr. medaille (aangeb. d. S. de Hart) D. Stu- man, Medemblik4e pr. medaille (aangeb. d. S. de Hart) Zilverberg, Enkhuizen5e prijs medaille, (aangeb. d. S. de Hart) H. Schek- kerman, Medemblik. Koppelwedstrijd le pr. medailles (aangeb. d. J. F. Teunis en W. Heerdt), koppel Klink Meijer, Wieringen, 18 punten2e pr. me dailles (aangeb. d. Not. v. d. Stadt en J. Zwaan), koppel Brugmanv. Rijn, Enkhui zen, 12 punten 3e pr. medailles, (aangeb. d. Wielervereen. „Flevo") Koppel DijkersKos- huizen, Wieringen, 6 punten. Premiesprinten 2 worsten, (aangeb. d. IJ. v. Doorn) v. Straten, Hoorn Blik Biscuit, aangeb. d. Verkade) J. Dietman, Medemblik 2 worsten, (aangeb. d. D. Kroeb en Zoon) J. Dietman, Medemblik. BUITENLANDSCH NIEUWS. Slangenbezweerder overleden,. Tengevolge van slangenbeet. De Tunesische slangenbezweerder op de wereldtentoonstelling te Brussel die op 30 Mei j.1. door een van zijn co bra's werd gebeten, is tengevolge van de giftige slangenbeet ondanks het spoedige ingrijpen in het ziekenhuis, waar hij werd opgenomen, overleden. HET BRITSCHE RIJK. DOLLE KAT DOET MARINEVAARTUIG AAN DEN GROND LOOPEN. Het Britsche marinevaartuig „Hastings" is op weg naar Port Soedan op zestig mijl van Port Soedan aan den grond geloopen, door dat er zich aan boord een kat bevond, die vermoedelijk dol was geworden. Het zusterschip „Penzasce" en een sleep boot trachtten vergeefs de „Hastings" vlot te sleependit mislukte doordat vier ruimen onder water staan. De dolle scheepskat is van het schip ver wijderd en de gebeten matrozen zijn onder medische behandeling gesteld. aan het eind van de gang tot de trapleuning. Daar nam hij afscheid. Zij zag tegelijk, haar ouden vriend, met krommen rug, het hoofd nog meer dan anders naar den linkerschou der gebogen naar beneden gaan, en twee slanke gestalten, die zich uit de schaduw van het portaal losmaakten en naar boven kwamen tusschen de donkere weerkaatsingen als van rose gladiolen. Het waren Henriette en Marie. Marie liep achteraan en droeg drie ronde doozen. Mevrouw Lemarié trachtte te raden, wie nu toch die Henriette Madiot was. Was zij het, die daar zoo luchtig en sierlijk naar boven kwam met haar japon opgenomen in haar rechterhand De gezich ten waren geheel verborgen, onder de hoed- randen. Henriette was daar geheel onbekend. Toen zij binnenkwam was haar eenige gedachte geweest„Wat is het hier mooiMevrouw Lemarié gevoelde en kon niets anders gevoe len, dan een sympathieke nieuwsgierigheid voor deze modiste, wier fijne bevalligheid en helder verstand men tegenover haar gepre zen had. Toch werd deze sympathie nog le vendiger, toen bij den laatsten omgang der mooie steenen trap, mevrouw Lemarié lang zamerhand het gelaat van Henriette te zien kreeg, eerst de kin en den hals als blank parelmoer van een blondine, den fijnen mond, den kleinen rechten neus, en eindelijk de oogen, de oogen, waarin goud scheen te schitteren, die werden opgeslagen en haar aanzagen. De oude dame dacht„Wat is zij lief Zij zag in haar vooral, het jonge meis je met een onvergelijkelijke teedere bekoor lijkheid, dat gelukkige moeders zoo innig aan haar hart kunnen drukken. Deze gedachte deed haar plotseling omkee- ren, zonder een woord te zeggen. Wat is zij leelijkzeide Marie zachtjes. Is zij zoo rijk Zij gingen achter mevrouw Lemarié een kamer binnen met dikke blauwe stof behan gen die op de plaats uitzag. De vensters waren niet gesloten. (Wordt vervolgdlr

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1