J. Dekker, A. Flapper, reed met een ledigen wagen naar het hooiland door het dorp, toen in het Oosteinde zijn paard schrok. De wagen slingerde van den trottoirband naar de hui zenrij en de voerman kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij bekneld geraakte tusschen den voorgevel van een huis en den wagen, terwijl een voorbijganger zekere J. Leijen, die zich aan de huizenrij trachtte te bergen, ook ernstig in den knel geraakte. Oogenschijnlijk liep dit met een schaafwonde en den schrik af, doch erger was het met den heer Flap per, die ernstig gekwetst was. Geneeskundige hulp moest uit Nieuwe Niedorp worden ge haald en was spoedig aanwezig. Dr. de Boer constateerde aanvankelijk een beenbreuk, ter wijl later werd geconstateerd, dat ook het andere been boven de knie gebroken scheen. Hoewel de getroffene veel pijn leed, bleef hij goed bij kennis. Na op de plaats van het on geval verbonden te zijn, is het direct overge bracht naar het ziekenhuis te Alkmaar. Motor-ongeluk te Bergen. Door het springen van den voorhand Van een motor is Zondagavond om streek 8 uur op de Eeuwige laan te Bergen een motor met zijspan tegen een boom gereden. De bestuurder, de heer P. Bos uit Vel sen bekwam een hersenschudding, de duorijder, de heer K. van Essen uit Bloemendaal en de passagiere in de zij span, mej. T. Bergsma uit Haarlem, liepen vleeschwonden op. Allen zijn op advies van 'n medicus per zieken-auto naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar overgebracht. Geen samenwerking tusschen S.D.A.P. en Communisten. Ook niet in colleges van B. en W. Zaterdagavond kwam naar „Het Volk" meldt, het partijbestuur der S.D.A.P. te Amsterdam in vergadering bijeen. Het partijbestuur nam kennis van het feit, dat in enkele gemeenten de communisten aan de S.D.A.P.-iTac- ties en organisaties hebben voorge steld, o.a. om te komen tot bezetting van wethoudersplaatsen. Het partijbe stuur acht de tegenstelling tusschen S.D.A.P. en de Communisten een groot beletsel voor samenwerking. Het par tijbestuur verklaarde daarom een stemmig, dat het voorstel der Commu nisten niet kan worden geaccepteerd. MELKVERVALSCHING. Voor den Alkmaarschen kantonrechter is Donderdagochtend een geraffineerde melk- vervalschings-zaak behandeld. Dr. Mol, directeur van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar, verklaarde, dat 23 bezoeken bij den verdachten melkslijter te Noord-Scharwoude noodig waren geweest, alvorens de controleurs zekerheid hadden. Uit het verdere onderzoek was gebleken, dat verdachte monsters vervalschte en deze zoo naar den Keuringsdienst opzond, om zoo doende den veehouder (leverancier van de melk) erin te laten loopen. De veehouder was echter niet de schuldige en toen de con troleur de melk van de weide tot aan de straat controleerde, werd de melkslijter erop betrapt, dat hij de melk met 39% water had verdund. Het bleek uit het verdere getuigenverhoor, dat verdachte slechts uit bittere armoede ge handeld had; de ambtenaar, die aanvanke lijk f 800 boete had willen vragen, vroeg 20 dagen principale hechtenis. Mr. Schenke- veld pleitte clementie. Deze week schriftelijke uitspraak. LUITENANT VAN BOVEN ZAL TE DEN HELDER TERECHT STAAN. In verband met de muiterij op de „Zeven Provinciën." Naar het Hbld. meldt zal op 31 Juli a.s. voor den marinekrijgsraad te Den Helder behandeld worden de zaak tegen den luite nant-ter-zee 2e klasse H. L. van Boven, die als oudste aanwezend officier bij het uitbre ken van de muiterij aan boord van de „De Zeven Provinciën" het commando over het oorlogsschip had. Luitenant Van Boven is de eenige, die in verband met deze muiterij in Nederland terecht staat. Het is bovendien de laatste zaak, welke behandeld zal worden. Gemeld wordt, dat luitenant Van Boven bij de behandeling voor den Marinekrijgsraad zal worden bijgestaan door mr. J. de Vrieze uit Amsterdam. Vee in beslag genomen te Beemster. Bij den veehouder B. is door de Cri sis ambtenaren bijgestaan door de po litie al het hoornvee in beslag geno men. Deze inbeslagneming werd ge grond op het feit, dat de veehouder zich in geenerlei opzicht wilde onder werpen aan de crisis maatregelen. K-_v Boor koeien aangevallen. Den rijksveldwachter te Den lip is een minder aangenaam avontuur over komen. Terwijl hij met zijn hond door een weiland liep, werd hij door de in het land loopende koeien aangevallen en op de horens genomen, waarbij hij verschillende verwondingen opliep. „Nieuwe Karseboom" wordt Schouwburg. Theater voor revue en operette. Een zaal voor 1600 toeschouwers. Naar het Hbld. verneemt zal op de plaats van het voormalige café de „Nieuwe Karseboom" op den hoek van het Rembrandtplein te Amster dam, een nieuwe schouwburg verrij zen die onder directie zal staan van den heer D. Sluizer, directeur van het Centraal-theater. Het is de bedoeling een zaal te bou wen, welke plaats kan bieden aan on geveer zestienhonderd toeschouwers, en in dit theater, behalve tooneelvoor- stellingen ook revue's en operetteri op te voeren. Buziau uit het Ziekenhuis. Naar men meldt zou Johan Buziau gisteren het R.K. Ziekenhuis te Den Haag verlaten en in v#ijn woning te Rijswijk verder worden verpleegd. De heer Buziau zal nog geruimen tijd in het gipsverband moeten blijven. Motor tegen teerwagen verpletterd. Een doode, een zwaar gewonde. In den nacht van Zondag op Maan dag is op den provincialen weg te Op- loo (N.-Br.) een verkeers-ongeluk ge beurd, waarbij een motorrijder werd gedood en een duorijder zeer zwaar werd gewond. Op dezen weg, die althans verbeterd wordt, stond een teerwagen, die ver moedelijk niet of onvoldoende ver licht was. Hoe dan ook, de motorrijder G. van Kasperen, wonende te Rijke voort, die met groote snelheid over den weg reed, met op de duo den heer H. van der Burcht uit St. Anthonis, reed pardoes tegen den teerwagen aan. De botsing was zóó hevig, dat de mo- |tor verpletterd werd, terwijl de teer wagen ter zijde van den weg; geslin gerd en zwaar gehavend werd. Omwo nenden, die door het lawaai van de botsing gewekt waren, vonden de bei de mannen op grooten afstand van den motor op den weg liggen. Zij bleken beiden zeer zwaar gewond. De heer Van Kasperen hacl een zware schedel breuk, wonden aan het hoofd, een beenbreuk en inwendige kneuzingen gekregen de heer Van der Burcht was er evenzeer ernstig aan toe. Zijn kaak was verbrijzeld en ook hij had hoofdwonden en kneuzingen over het geheele lichaam. Beiden zijii naar het Ziekenhuis ,te Boxmeer overgebracht, waar de heer Van Kasperen is over leden. De toestand van den heer Van der Burcht is zorgwekkend. VERDRONKEN IN ZWEMINRICHTING. Het lijk van een 18-jarigen jongeman, wiens kleeren en rijwiel Woensdagavond wer den gevonden in een der hokjes van de bad en zweminrichting de Engelbert bij Gronin gen, is Zaterdagmiddag na twee dagen van vruchteloos dreggen in een der bassins ge vonden en opgehaald. WIELERKAMPIOENSCHAPPEN. Van Vliet slaat Van Egmond in den sprint. VAN DER WULP WINT BIJ DE STAYERS. De Nederlandsche baankampioenschappen, die Zondagmiddag ten aanschouwe van on geveer 20000 bezoekers in het Olympisch Sta dion zijn beëindigd hebben eenige verrassin gen opgeleverd. Het algeheele sprintkampi oenschap van Nederland kwam niet aan den prof-kampioen Van Egmond doch aan den amateur A. van Vliet uit Woerden, die den Haarlemmer in den beslissenden rit verraste en regelmatig klopte met een uitstekenden tijd van 12 1/5 sec. over de laatste 200 m. Het kampioenschap achter groote motoren over 100 km werd gewonnen door v. d. Wulp met groot verschil op nummer twee, terwijl Wals van wien men veel verwachte, na 40 kilome ter opgaf. In de achtervolging voor profs over 5 km zegevierde Jan Pijnenburg. OOK „TOON DE SOEP" HEEFT BEKEND. Tal van zaken te Oss tot klaarheid gebracht. Naar het Hbld. verneemt heeft een dei- voornaamste leden van de Ossche misdadi- gersbende, A. Hendriks, bijgenaamd Toon de Soep, die reeds sinds 28 Mei in voorloopige hechtenis vertoeft, doch tot nu toe bleef ont kennen, dat hij aan de misdrijven, waarvan hij was verdacht, schuldig was, in de mare chausseekazerne te Oss een bekentenis af gelegd. Hendriks wordt beschouwd als een van de gevaarlijkste leden van de bende, die aan tal van inbraken, diefstallen en geweldplegingen schuldig is. Zijn bekentenis is van zeer groo te beteekenis daar hierdoor vele tot nu toe onopgehelderde zaken tot klaarheid zullen worden gebracht. Als direct gevolg van zijn bekentenis kun nen dan ook binnen enkele dagen nieuwe ar restaties worden verwacht. In het belang van het verdere- onderzoek dat thans in vollen gang is, kon men geen bijzonderheden over de bekentenis van Toon de Soep mededeelen. CRISIS - BUREAU. PERSBERIC H.T. De Nederlandsche Akkerbouw - Centrale maakt bekend, dat exporteurs van pootaard- appelen er rekening mede dienen te houden, dat ook voor het aanstaand seizoen voor goed gekeurde pootaardappelen f 0.25 per 100 Kg. zal dienen te worden betaald ten behoeve van het zoogenaamde „Potersfonds." Dit bedrag zal evenals tot dusverre bij het afsluiten van uitvoer-monopolie-overeen- komsten aan de Nederlandsche Akkerbouw- Centrale dienen te worden betaald. GEMEENTE ZIJPE. Man bij Burgervlotbrug doodgereden. Maandagmorgen vroeg is de ongeveer 50-jarige J. Rampen uit Burgervlot brug, die op ziJLn rijwiel gezeten, te rug keerde van werkzaamheden, welke hij op het land, ter hoogte van de Bur- gervlotbrug had verricht, door een hem achterop komenden auto uit de rich-, ting Den Helder gegrepen en vrijwel op slag gedood. Vermoedelijk heeft R. doordat hij een emmertje aan het stuur had bevestigd, geen richting kunnen houden, met bovenvermeld, noodlottig gevolg. Het rijwiel werd ge heel vernield. De voorruit van de .,auto werd versplinterd. Het slachtoffer is de 49-jarige veeliou der J. Rampen uit Burgervlotbrug. Hij had in zijn land de koeien gemolken, droeg een emmer melk aan de fiets en reed geheel rechts van den weg in de richting Alkmaar. Uit Den Helder, dus in dezelfde rich ting gaande, kwam met groote snel heid een auto uit Zuid-Holland. Deze greep den wielrijder, die een groot eind werd meegesleurd. De man, die gehuwd was, was vrijwel onmid dellijk dood. SCHAGERBRUG. Zaterdag had in het lokaal van den heer S. Kuiper al hier de trekking plaats van de Schager brugger Paardenverloting. De hoofd prijs, een 3-jarig paard, viel op num mer 2269 en werd gewonnen door den heer Stellingwerf te Anna Paulovvna welke het lot had gekocht bij den be kenden lotenverkooper W. Slikker te Oudesluis. SCHAGERBRUG. Onze plaatsge noot C. Nap, slaagde te Alkmaar voor het eind-diploma R. H. B. S. met 5-ja- rige cursus. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Collecte. Deze week is in ónze ge meente een collecte gehouden ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt eikan ders lasten", welke op bracht f 99.28. Zeer plezierig liebtU(ji de collectanten geloopen, vooral Iiip.de Ouden van Dd- gen werd nimmer mis geloopen. Hier voor een dubbel compliment. A.D.O.-Nieuws. Zaterdag speelde A.D.O. te Sint Pancras tegen V.Y.Z. gelijk 2—2. A.D.O. is hierdoor op de 2e plaats gekomen en kan geen kampi oen meer worden. Met de rust had A.D.O. met 2—0 de leiding. V.V.Z. maak na rust gelijk uit 2 strafschoppen. B.K.C.-Nieuws. Serie-wedstrijden B.K.C. 4. Veel gedaan om in de zomer dergelijke wedstrijden te organiseeren is het niet, dat bleek wel dat van B.K.C. 4-, slechts vier spelers op het appèl verschenen. Doch gelukkig we hebben goede adspiranten en vulde het elftal hiermee aan. B.K.C. kwam uit als volgt Rezel Zeeman Borst Jn. Post v. Dalen Totté Boets, Paardekooper, Blok, Webeling, Meereboer. Werkelijk de jongens hebben goed gespeeld. Van Wieringerwaard 2 werd' gewonnen met 3—0. Hierna speelde Callantsoog (2- M.O.K. I welke door Midwoud met 4—1 werd gewonnen. De verliezersronde Wieringerwaard 2— Callantsoog 2 eindigde met 3—0, zoo dat B.K.C. 4 tegen M.O.K. om de Ie pr. moesten kampen. B.K.C. won deze wed strijd met 4-1 en legde beslag op de de le prijs. Voor deze spelers een goe de prestatie. A.s. Zondag Serie-wedstrijden van B.K.C. III. De Directeur van het Post-Telegraaf en Telefoonkantoor te Den Helder brengt ter kennis van het publiek, dat met ingang van 1 Juli j.1. de openstel ling van den telefoondienst van hel Hulpkantoor Breezand nader woidt vastgesteld op werkdagen als volgt 8—20 uur. Tijdvakken toegewezen voor het voe ren van celgesprekken op genoemd Hulpkantoor zijn niet gewijzigd. De wnd. Directeur. BURGERLIJKE STAND. Geboren Nicolaas Johannes, z.v. A. N. Nolten en C. Moras Petronella Johanna, d. v. A. C.Langereis en M. VaderComelis, z.v. G. Kater en D. Voorthuijzen Comelis, Adri- anus Guibertus, z.v. M. J. Huiberts en C. C. Veul. Ondertrouwd H. Meilink en G. van Teu- lingen. Getrouwd M. Wiggers en E. H. Oudshoorn; D. Appel en A. C. G'ornelissen. Overleden Wed. A. KeurisKeppel, oud 87 jaar K. Simons, oud 22 jaar. POLITIE. VerlorenBril in étuigabar dine-regenjas autohulpveer. Gevonden Twee wieders, gouden dames horloge, rijwielplaatje, deurmat. Aan komen vliegenpostduif, gem. ring D 222 en all. ring 17.16. BOUWVERGUNNINGEN B. en W. ver leenden vergunningen aan den heer C. Kaan Molenvaart, voor het bouwen van een slacht plaats en aan den heer R. Rezelman, Molen vaart eveneens voor den bouw van een slacht plaats. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen Mej. K. O. Dolatowski van Ermelo J. Dik Blaauboer en kinderen van Amsterdam. Vertrokken G. Dijkstra en gezin naar Den Helder A. D. Keppel naar Medemblik mej. A. M. Keppel naar Amsterdam A. C. Appel- Cornelissen naar Dën HelderD. Kapitein en gezin naar Den Helder C. de Wit en echtg. naar Giethoorn mej. M. J. Rozenbroek naar Amsterdam. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Gevonden een belastingplaatje in étui. Inl. Gemeentebode H.-hoef. TRAININGSRACE Wielerclub Wieringen. Zondagmorgen werd door de A en B-klasse een eigen krachtrit gehouden over 48 en 30 K.M. Deze rit is goed geslaagd en werd dooi de respectiefelijke renners allen hard ge streden. Jammer was dat H. Meijer en M. Deijkers moesten opgeven door pech. C. Korshuize en M. Hoep verloren ook en kele minuten door pech, maar hebben toch de wedstrijd uitgereden. De uitslag is als volgtA. Klasse No. 1 D. Klink 1.18.21 uur No. 2 C. Koshuize 1.22.46 uur3. C. Hegeman 1.24.4 uur No. 4 M. Hoep 1.24.7 uur. B.-Klasse No. 1 H. Bodewitz 49 m. 16 sec. No. 2 J. Bodewitz 05 m. 30 sec. No. 3 P. Plooy 51 m. 5 sec. No. 4 S. Lont 53 m. 7 sec. No. 5. J. Glim 53 min. 36 sec. No. 6 Faber 54 m. 31 sec. No. 7 Kaptein 55 m. 7 sec. A-klasse 48 K.M. B. klasse 30 K.M. Woensdagavond 8 uur trainen op Wester- klief. Aller opkomst gewenscht. WIELERBAAN „WIERINGEN." a.ë. Donderdagavond worden er weder trai ningswedstrijden gehouden. Waarschijnlijk zal dan een kleine koppelwedstrijd verreden worden, dan kunnen de renners zich trainen op het af duwen,wat nogal moeilijk en gevaar lijk is voor de eerste maal. Zondag spannende wedstrijden. a.s. Zondag zal er ook weer druk gewielerd worden op de baan. Veel publiek zal en moet er wel komen want! de wedstrijden beloven1 ONS Een plezierreisje. Eenige huisvrou- vrouwen alhier hadden gevolg gegeven aan de uitnoodiging van de firma de Gruyter om een plezierreisje te ma ken naar de fabrieken te Den Bosch, zulks op. kosten van de firma. Het was reeds zeer laat voordat de deelneemsters den polder weer binnen liepen. Genoten was er echter vol op. Nog meer reisjes. Het ligt in de be doeling van de vereeniging van Ge- reform. Vrouwen om er ook een dag tusschen uit te gaan. Zulks zal in deze maand nog plaats hebben. Arme dieren. Dat in de Meer de ha- zenfamilies talrijk aanwezig zijn is bekend. Het kroost heeft het echter tegenwoordig hard te verantwoorden. Het grasland, dat hen zoo lang een vei lig beschut plaatsje bood, is gemaaid, en verscheidenen zijn door het mes, van de machine overrompeld. Zijn er tengevolge daarvan al heel wat ge dood, nog velen zwerven rond, zich moeilijk meer kunnende voortbewegen. Het zou te wenschen zijn dat die beesten afgemaakt konden worden, dan waren ze uit hun lijden verlost. VERLOTING. Door Burgemeester en Wet houders van Medemblik is aan de voetbalver- eeniging „Flevo" te Middenmeer toestemming verleend tot het houden van een verloting. Uitgegeven zullen worden 2500 a 10 cent. Hoofdprijs een huiskamerameublement. spannend te worden, o.a. zullen uitkomen de volgende renners, tevens koppels D. Ka nonSneekJ. Kuiper, Julianadorp J. Na gelG. Portenger, Amsterdam H. LegerG. v. Omkes, Amsterdam J. BreijL. Schüd- ler en F. v. Rooijen—J. Schafer, M. Peet oomW. Oudol, allen uit Haarlem. Deze koppels zullen elkander heftig be kampen in 't hoofdnummer, de 40 K.M. kop pelwedstrijd. We zijn geneigd om KanonKuiper als fa voriet te stellen, doch NagelPortenger is een koppel, 't welk zich niet zal laten ver dringen. Portenger zal wel voor de noodige punten zorg dragen, evenzoo Leger, terwijl Omkens en zijn maat, op hun best is, als het er om gaat; dit zijn 3 koppels welke aan el kaar gewaagd zijn. Nu resten nog de 3 koppels uit Haarlem, die alle 3 niet voor elkaar onderdoen. Breij Scheidier wisten reeds menigmaal een kop pelwedstrijd te winnen. F. v. Rooijen J. Schafer, M. PeetoomW. Oudolf zijn ons min der bekend doch ons werd verzekerd, dat het vechters zijn van het begin tot 't eind en zulke renners heeft men noodig om een fraaie spannende wedstrijd te krijgen. Dus allen op 14 Jult naar de Wieringer Wielerbaan. DIENSTPLICHT. De dienstplichtigen van de lichting 1936, die met betrekking tot hun inlijving reeds bij de keuring hun voorkeur hebben opgegeven worden alsnog tot 15 Juli a.s. in de gelegenheid gesteld nader hun wenschen kenbaar te maken. De dienstplichtigen van de lichting 1920 zullen op 1 October a.s. overgaan naar de aanvullingsreserve. Op een nader te bepalen datum omstreeks 1 October moeten deze dienstplichtigen hun goederen inleveren. De dienstplichtige M. P. Snoodijk van de lichting 1934 moet op 3 October a.s. te Assen bij het 9e Regiment Infanterie voor eerste oefening onder de wapenen komen. HINDERWET. Ingevolge de Hinderwet is door de N.V. Ned. Petr. Mij „Purfina" te Rotterdam vergunning aangevraagd pp een perceel van den Heer J. H. Dekker aan de Koningsweg, alhier. SUCCES-NIEUWS. Zopdag speelde Succes I op eigen terrein een vriendschappelijke wed strijd tegen C.A.B, I uit Bolsward. Bij een vorige ontmoeting moest Succes het onderspit delven maar in deze wedstrijd wist Succes de overwinning van 32 te behalen. Succes speelde met 4 invallers voor Groote- maat, Montulet, Kuiper en Cor Lont. Toch speelde Succes nog een pittige wedstrijd en wist het eerst de leiding te nemen 10, doch bijna direct hierop maakt C.A.B. gelijk 11., Tot de rust blijft de stand onveranderd. Na de thee pakken beide ploegen weer goed aan en is het weer de thuisclub welke de lei ding neemt 21. Doch Bolsward kon. zich niet vereenigen met deze voorsprong en zette alles op alles om de achterstand in te halen en dit gelukte ook. Rechtsbinnen de Jong schoot mooi langs Posthumus en de stand is weer gelijk 22. Na eenigen tijd weet de Succes- midvoor de C.A.B.-keeper voor de 3e maal te passeeren en is dit tevens het laatste doelpunt In deze wedstrijd zoodat Succes een verdiende overwinning heeft behaald van 32. De Directeur van het Post-Telegraaf en Telefoonkantoor te Den Helder brengt ter kennis van het publiek, dat. de openstelling van de Hulpkantoren Hippolytushoef en Den Oever voor den post- en voor den telegraaf dienst met ingang van 1 Juli j.1. nader werd vastgesteld op werkdagen als volgt 9--12, 14-15, 18-19 uur. Celgesprekken kunnen alleen in deze tijdvakken op genoemde hulpkantoren worden gevoerd. De wnd. Directeur. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Overgangsexamens. Bevorderd van het 2e tot het laatste stu diejaar Af deeling weg- en waterbouwkundae C. H. Engel te Wieringen. „ZANG EN VRIENDSCHAP." Onze plaatse lijke zangvereeniging „Zang en Vriendschap, (directeur Jb. I. Hovenier), behaalde op het Concours te Santpoort een eerste prijs met 330 punten, in de 2de afdeeling. Van de 12 koren behaalde Zang en Vriendschap tevens 't hoogst aantal punten. Voorwaar een pracht prestatie en wij kunnen dan ook niet nala ten directeur en leden onze hulde over te brengen. POLITIE. Verloren een vulpotlood. Inl. poli tie Slootdorp. FLEVO-NIEUWS. Met een 32 overwinning op Aartswoud heeft Flevo 1 Zondag beslag gelegd op de beker welke werd verspeeld in de seriewedstrijden van de vereeniging Aarts woud. Cadeau hebben de Flevomenschen hem lang niet gekregen, er moest zelfs voor ver lengd worden daar de stand bij het einde 2—2 was. Voor de rust was het een ongenietbare partij voetbal, beide elftallen prutsten aard nad, terwijl de zeer slappe leiding van scheids rechter Bobbeldijk ruw spel zeer in de hand werkte. Na de rust liep het beter vooral toen er doelpunten kwamen, (het was met rust 0—0) werd het spel hoe langer hoe meer aantrek kelijker. Tegen het einde kreeg Flevo de over nand, en werd het spel op de Aartswoudhelfl gespeeld. De eerste beker is dus binnen. Geboren ANTONIUS HERMANUS, zoon van A. NIPSHAGEN en A. M. NIPSHAGEN - Steltenpool. Alkmaar, 8 Juli 1935 (St. Elizabeth Ziekenhuis) Middenmeer. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 6 Juli 1935. Op de geliou den veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 71 Vette koeien f 100- f 205 handel redelijk 21 Vette kal veren f 25-f 65 per Kg. 40-65 cent 63 Nuchtere kalveren f 5-f 13 223 Vet te Varkens 34-37 cent per Kg. Handel stug. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 5 Juli 1935. Op de gehou! den Kaasmarkt waren in totaal 57 stapels, wegende 165000 Kg. kaas aan- gvoerd, waarvan soort en prijzen als; volgt Fabrieksbaas 44 stapels Klei ne f 14 en 2 stapels Commissie f 9. Boe renkaas 8 stapels Kleine f 11 en 3 stapels roode f 15. Alles met Rijksmerk Handel goed. De Kaasmarkt. De markt was thans williger dan die? der vorige week. De prijzen varieerden van f 10 tot f .14 per 50 Kg. Er werden zelfs nog partijtjes verkocht voor 1' 8.50 doch dil waren geen beste. In de afzetmogelijkheden is voor den handel nog geen verbeterd perspectief gekomen. De pakhuizen geraken vol er wordt voor een groot deel nog alleen gekocht, omdat, terecht hij zulke prij zen verondersteld wordt, dat men beter kaas dan guldens in voorraad kan heb ben. De voedingswaarde van de kaas- staat zeer hoog en juist in deze tijden., waarin vele gezinnen zich genood, zaakt zien om met zeer weinig geld. zich een voedsel te verschaffen van. voldoende voedingswaarde, doet men; zeker verstandig kaas te koopen. Het is dan ook een verblijdend verschijn sel, dat de afzet in het binnenland toe neemt. De aanvoer bedroeg 165000 Kg. De Graanmarkt. ALKMAAR, 5 Juli 1935. Op de gehoui den Graanmarkt waren in totaal 152. TI.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt 1 voertarwe, prij,s. niet genoteerd 56 gerst chev. f 5» f 5.50 82 haver f 6.90-f 7.10 6 boonen, w.o, bruine f 13-f 15.50; citroen f8 en witte boonen f 12 7 erwten (vale) f 10.. 'Alles per 100 Kg. Handel stug. Eierveiling Alkmaar, 6 Juli 1935. Aangevoerd 185000 Kipeieren. Prijzen als- volgt 58—60 Kg. f 2.20 a 2.40 60—62 Kg. f 2.30 2.60 6264 Kg. f 2.40 a 2.70 64.66. Kg. f 2.50 a 2.70 Eendeieren f 1.60 a 1U0. MARKTOVERZICHT JAC. KNOOP. Dacostastraat 16 Amsterdam. De nieuwe Malta aardappelen hebben: mid den der vorige week een flinke terugslag ge had, van 2 tot3 cent per kilo. De goudgele Westlandsche Muizen zijn gevraagd en een concurrent van de Malta aardappelen. An dijker Muizen gaat de verkoop zeer slecht. Men klaagt dat daar de muizen te duur zijn. Poters zijn tegenover de groote ook te duur^ daar deze bijna de zelfde prijs als de grooten moeten opbrengen. Kriel is bijna niet te ver koopen, alleen mooie kriel. Grove Muizen gaan alleen omdat ze goedkooper zijn als gesorteerde muizen. Heden 8 Juli 1935 werden de volgende grij zen gemaakt: Andijker Muizen f 7 a Id. Drielingen f 6 a 6.40; Idem Bonken Muizen f 6.40 a 6.80 Idem Kriel f 3 a 4 Wesciafidr-; sche Muizen f 9 a 10 Idem Drielingen f 8 a 9 Idem Bonken f 6.80 a 7 Idem Kriel f 3.50 a 4 Nieuwe Malta f 10.- tot 11 gulden, alles per 100 kilo. Alle inlichtingen worden gegeven „over dë marktprijzen zonder eenige kosten of verbin ding. Handelsbeweging van Nederland. Invoer veel sterker gedaalfii. dan uitvoer. Blijkens de gegevens omtrent onze< buitenlandschen handel in Juni, ver strekt door het Centraal Bur. v. d. Stat. was de yyaarde van den invoer in de afgeloopen maand f 73 mill. to gen f 83 mill. in Juni 1934. De uitvoer verminderde eveneens, hoewel in ge ringe mate, en wel ten opzichte van de overeenkomstige maand van 1934 van f 59 mill. tot f 51 mill. Vergeleken met Juni 1934 is derhalve het invoeroverschot verminderd van f 30 tot f 18 millioen.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2