DE „KWIKSTAART" VERONGELUKT. SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." ZITTING MANUFACTUREN - MAGAZIJN De Kleine Winst" Voor de Luiermand LEDIKANTJES MET BIJPASSENDE BEDJES. 'lichtingen terugzendt aan het Consu laat-Generaal van Portugal, Johannes Verhulststraat 128, Amsterdam-Zuid. Een vlammende rivier. Boven de omgeving van Gisors :(Fr.)- heeft een hevig onweder gewoed, dat vooral het dorp Etrepagny heeft ge troffen. De bliksem sloeg niet minder dan dertig maal in. Een boerderij werd ver woest. Een alcoholstokerij werd even eens door den bliksem getroffen, waar bij 15000 liter alcohol in brand geraak ten. ö.MI Qna „een explosie te vermijden, lieten de brandweerlieden den brandenden al cökol naar de nabijzijnde rivier vloeien Daarna werden de sluizen gesloten. De bewoners van het dorp konden op deze wijze een vuurzee, aanschouwen, vanwaar de vlammen tot 15 meter hoogte oplaaiden. Diamanten üit de Vaal. Rivierbedding drooggelegd. Zes mijl stroomafwaarts van Berkley -.West is een groote dam gebouwd door diamantdelvers. De kosten bedragen 10.000 pond Sterling. Hoewel voorspeld was, dat het bouwen van den dam twee jaar in beslag zou nemen, heeft de bouw slechts vier maanden geduurd. Het doel van den dam is een deel van de bedding van de Vaal droog te leggen en diamant te graven in de bedding welke rijk aan diamanten moet zijn. Teneinde het wa ter door te doen stroomen is een ka naal van drie K.M. lengte gegraven, met dijken van 4 tot 5 M. hoog. liet geheel is gefinanceerd door een syndi caat van diamantdelvers. GEVANGENISRELLETJES IN OOSTENRIJK. De Weensche correspondent van. de Daily Herald meldt,, dat sedert eenige dagen in de Oostenrijksche gevangenissen een hongersta king onder de gevangenen is uitgebroken als protest tegen de behandeling, die de politie ke gevangenen ondergaan. In sommige ge vangenissen is de beweging Woensdag, in som mige Donderdag uitgebroken. In de Weensche gevangenissen werd Zatedag geen enkel be zoek toegestaan. De gevangenen, die in som mige gevangenissen het initiatief tot de hon-' gerstaking hebben genomen, hebben daarvoor disciplinaire straffen gekregen. Zaterdag werden te Weenen op vele plaa t sen socialistische en communistische pam fletten verspreid. SOWJET-RUSLAND. PARTICULIER BEZIT HERKRIJGT ZIJN RECHTEN. Sedert eenigen tijd treedt er in Rusland een streven aan den dag naar een. strenger behandeling van dieven, die zich vergrijpen aan den particulieren eigendom,.. Terwijl voor diefstallen ten nadeele van de,n staat de dood straf kan worden uitgesproken, worden de vergrijpen tegen, den particulieren eigendom vaak slechts heel licht gestraft. Het Russisch^ tijdschrift voor strafrecht dringt daarom aan* op een herziening van de wet tot bescher ming van het particulier bezit. PALESTINA. EEN ZIONIST EN DE TOEKOMST. „In de toekomst dient ^Palestina er zeer mee voort te kunnen ga/^n, de vervolgde Jo den van Europa op een uitgebreider schaal te absorbeeren", zeide Lord Melchett op een banket te Londen. „Ik: hoop,- zoo vervolgde de spreker, „dat nog drie of vier millioen Joden in hun nationaal tehuis kunnen terug- keeren." Melchett beschreef Palestina als een toe komstig Singapore, dat niet bestemd wordt door Engelsche bataljons doch door drie mil lioen loyale dankbare Joden van het rijk, wier redding in het verleden en vrijheid in d; toekomst afhangt van de integriteit van dat rijk. in uniform. Verschillende passagiers volgden, wij trok ken hen naar buiten zoo vlug het maar kon. Alles speelde zich in enkele seconden af. Bij na direct daarop hoorden wij een exploisie en de vlammen sloegen uit het toestel. Het was een vreeselijk gezicht. De bemanning zat in de cockpit en vloog tegen de wanden Weldra konden wij niet meer in de nabijheid van her toestel komen, daar het in lichte laaie stond. Het relaas van een Zweedschen passagier. In totaal zaten twintig personen in het toestel, hl. vijf leden der bemanning en 15 passagiers. Van de bemanning heeft alleen de hofmeester Haberer er het leven afgebracht, terwijl twee Engelsche passagiers zijn gedood. Wij spraken een der geredde passagiers, den heer Treschaw uit Zweden. Hij was, zoo als te begrijpen is, zeer onder den indruk van het gebeurde. Ik zat, zoo vertelde hij, in de nabijheid van de buitendeur, dus achter in het toestel. Wij waren normaal opgestegen, doch even na den start moest er iets niet in orde zijn. Het toe stel verloor hoogte en de piloot draaide. Nog hadden wij geen oogenblik de gedachte, dat er zoo snel een ramp zou gebeuren. Plotseling voelde ik een zwaren schok, ik greep mij vast aan de leuning van den stoel en op het zelfde oogenblik zag ik, dat de ca binedeur open zwaaide en de steward naar buiten sprong. Ik volgde hem en wist geluk kig buiten te komen. Wat er precies verder gebeurde kan ik niet zeggen. Onder de passa giers was een paniek ontstaan. Ieder poogde zich in veiligheid te stellen. Wat ik hier ver tel speelde zich in luttele seconden af. Een exploisie volgde en een steekvlam sloeg naar buiten. De passagiers lagen voor het grootste gedeelte buiten het toestel op den grond. ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ HET VLIEGKAMP „DE KOOI." Hedenmorgen kwam een Marine-vliegtuih bestuurd door de Officier 3e klasse Hallowee te vallen in het poldertje tegenover het vliegkamp De bestuurder als eenig inzittende werd hierbij gedoiod. Naar men ons mede deelde is het ongeluk te wijten aijin een devect aan de stuurinrich ting. bank op een bedrag van f 17963 en bij afslag niet gemijnd. GEMEENTE WIERINGEN. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BINNENLAND SCH NIEUWS. ZONDAGMORGEN BU SCHIPHOL VERNIELD. Zes dooden, w.o. vier K.L.M.-ers. Tegen een dijk gevlogen: en verbrand. EEN NIEUWE RAMP. Binnen een tijdsbestek van iets meer dan een half jaar heeft de K.L.M. drie ram] moeten boeken. Eerst verongelukte de beroemde Uiver en sneuvelde Beekman, een der bekwaamste pi loten, en met hem al de inzittenden. Daarna verging de Leeuwerik met Piet Soer als gezag voerder en ook hier bracht geen der inzitten den er het levend af. En nauwelijks zijn wij weer ingedommeld, of een nieuwe, derde ramp eischt zes dooden. Weer ging een der bekwaamste piloten heen, weer vonden eenige K. L. M.-ers den dood in hun werk. De K. L. M., onze trotsche- K. L. M., wordt wel zwaar beproefd. Twintig menschen waren welgemoed in het toestel gestapt; zes er van zouden enkele mi nuten later niet meer tot de levenden be- hoorenvier leden der bemanning en twee passagiers. ZIJ DIE VIELEN. Bij de ramp van de „Kwikstaart F 22" zijn om het leven gekomen H. Silberstein, piloot G. F. Nieboer, marconist G. Brom, werktuigkundige L. J. v. Dijk, werktuigkundige Mr. Newman, Londen Mr. Hodson, Londen. Een verhaal van een ooggetuige. Enkele wielrijders, die op het moment van de ramp op den weg naar Schiphol reden, waren wel de eerste personen, die bij het ver ongelukte, vliegtuig aankwamen. Ik zag, zoo deelde één van hen mede, dat het toestel koers zette in de richting Sloten, het vloog tamelijk laag tusschen den Spaarn dammer dijk en Sloten en het was duidelijk, dat er iets aan de hand was. Het toestel vloog laag en de twee linker motoren stonden voor zoover wij konden nagaan, stil. Het toestel draaide en het was duidelijk, dat de piloot trachtte om Schiphol te bereiken of een nood landing te maken. Het toestel verloor snelheid en zakte. Bij den draai kwam de linkervleu gel tegen, den dijk van den nieuwen weg naar Sassenheim, vlak bij het viaduct. Het toestel brandde toen nog niet. Met een plof kwam het tegen den dijk terecht. Wij renden er heen en de eerste, die er uit stapte, was een man R.K. Voedbal vereen. „Z.A.P." Onder groote belangstelling kreeg Z.A.P. 1 en 2 een tegenbezoek van Noordwij ker- hout N. V. C. De muiiekvereen. Con- concordia van Breezand speelde ter af wisseling eenige mooie nummers, zoo dat er aan de Spoorbuurt een gezellige sfeer heersschte reeds bij den aanvang der wedstrijden. Z.A.P. 2--N. V. C. 2 werd döor Z.A.P. 2 met 3—0 gewonnen, terwijl Z.A.P. 1-N.V.C. I gelijk 2-2 speelden. Het weer werkte mee voor muziek en toeschouwers, doch om echter vurig te voetballen was het zoodat bet op de spelers zeer zfeker iinyloed had. Kranige zwemmers. Door leden van de nog jonge opgerichte zwemvereen. „Oude Veer"', werd Zondag deelgeno men te Nieuwe Niedorp aan onderlinge wedstrijden. 4 Prijzen werden behaald door de heeren Kommer, Liefhebber, M. Sinke en Mej. T. Tuinman. Een gezellige dag. Door de Zangver- eeniging „Omhoog" (dir. de Heer G. 't Hart) werd Zondag een uitstapje ge maakt naar Haarlem, Bloemendaal, Zandvoört, enz. 's-Morgens half tien vertrok men met ongeveer 30 leden per autobus van firma Naastepad en arriveerde men ruim 11 uur 's-avonds weer te Anna Paulowna. Volop is sr genoten. Een compliment aan de firma Naastepad, die veel bijdroeg in het sla gen van deze mooie vereenigingsdag mag hier zeker wel worden geschre ven. Bevorderd. Op de U.L.0 School te Den Helder werden bevorderd C. I-Ioutlosser, D. Kaan, S. Liefhebber naar de 3e klas. M. Sinke naar 4e klas. Op de Handelsschool D. Klerk naar de 2e klas, J. v. Duren naar 4e klas, W. Egmond, N. Keijzer naar 5e klas. Op de H. B. S. F. Nieuwland en A. de Wilde naar de 2e klas. C. Taille, J. Smit, M. Wissekerke naar de 3e klas A. Blok, J. v.d. Goes, A. Groneman, Joh. Groneman, J. Kommers en E. Lan ling naar de 4e klas. Brand. Maandag tegen 6 urn- brak er brand uit in de voormalige bloembol- lenschuur H. Timmer, Molenvaa.rt, thans in huur bij den Heer S. Koster. Een groote partij hooi ging in de vlam men op. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei. De motorspuit was spoedig ter plaatse en heeft de geheele avond en gedeeltelijk de voornacht water moeten geven. De schuur die geheel is gebouwd van asbest, brandde niet. B.K.C.-Nieuws. Zondag j.1. hadden op BlKi.C.-'terrein serie-wedstrijden plaats tusschen B.K.C. 3, Flevo I, Oudorp I, Petten II. Flevo legde verdiend beslag op de eerste prijs, Petten 2 de 2e prijs. B.K.C. 3 de 3e en Oudorp de 4e prijs. De volledige uitslagen Flevo- Oudorp 4-0 B.K.C.-Petten 2-3 B.K.C.-Oudorp 1-0 Petten-Flevo 1-2. Door het mooie zomerweer was er wei nig belangstelling voor deze wed strijden. A.s. Zondag speelt B.K.C. I na enkele weken rust te Oudesluis tegen Scha- gen I. Als Schagen ook volledig uit komt is dit een spannende ontmoe ting en naar onze meening met gelijke kansen. BBEEZAND. Verkooping. Ten over staan van de notarissen J. Koomen te Wieringerwaard en W. A. Dolleman ie IJmuiden werd Donderdag in het café van den heer Jb. Borst publiek te koop gepresenteerd een woonhuis met bloembollenschuur, erf, tuin en bloem bollenland aan den Meerweg alhier, tezamen groot 4 H.A. 94 Are 40 c.A. eigendom van den heer C. Koomen. In diverse perceelen werd het geheel inge zet door de Haarlemsche hypotheek WIELERBAAN „WIERINGEN" J.1. Zondag was weer zeer groote belangstelling van het publiek voor de wedstrijden op de Wielerbaan. Zoowel door de Nieuwelingen, als door onafhankelijken en amateurs werd fel kamp geleverd en de span ning was soms bij 't publiek geweldig. In de sprintseries voor Nieuwelingen waaraan 18 renners deelnamen, kwa men in de demie-i'inale C. Smit, C Die naar, Muntjewerf, Korshuizen, Bak ker, Meijer Jongert en J. Smit. En in de finaeervan de sprint won J. Smit, Scbage^e i prijs 0ver 3 ronden in 14.|2 seconden. De tweede was Muntjewerf. In de tijdrace voor Amateurs en Onafhankelijken over een ronde vlie gende start werd van de 13 deelne mers Willemse uit Schagen favoriet met 13 1/5 sec. Het werd hem van har te gegund, want Willemse is een prachtkerel op de baan. De Koppel-achtervolging in 15 ron den gaf weer nieuwe sensatie, waar koppels uit Haarlem en Amsterdam bier hun „kunnen" voor 't eerst lie ten zien. In de eerste serie werd eerste het koppel Scheidier—Breij uit Haar lem in 4 m. 14 sec. in de tweede serie koppel Kuiper (Julianadorp) Kanon (Sneek) in 4 m. 14 1/5 sec. In de finale wonnen Kuiper—Kanon in 4 m. 17 3/5 sec. van de Haarlemmers onder daverend gejuich van het pu bliek. De afvalrace voor Nieuwelingen, waarin na 5 ronden iedere ronde een renner afviel die het laatste de streep passeerde,, werd wegens het groot aan tal deelnemers (18) in twee series go- reden en van iedere serie werden er vier voor de finale geplaatst. De plaatsing was in de eerste serie: 1. Tichelaar, 2. Kossen, 3. J. Smit.,, 4. Hussaards en in de 2e serie 1. Klink, 2. C. Smit, 3. Korshuizen en Dienaar 4. In de finale werd Kossen 1, J. Smit 2, Tichelaar 3 en Korshuizen 4. Tot slot werd een vinnige koppe]- wedstrijd gereden voor Amateurs en Onafhanklijken, 50 K.M. (250 ronden) 5 klassementen, waaraan 7 koppels deelnamen. Er werd soms geweldig ge kampt, vooral ook, omdat voor 't uit- loopen van een ronde een premie was uitgeloofd. Hoe ook vooral Kuiper en Kanon ('t zwarte koppel) zich uitsloof den, het lukte niet, want het ge heele peleton zat hun telkens op de hielen. Lekke banden en een flinke valpartij bracht ook stagnatie en 't groene koppel Buschman—Hol lander geraakte een ronde achter. Ech ter ze gaven de moed niet op. Vooral Buschman liet zien, dat hij zijn eer wilde redden en h lukte in het 3e klas sement dit koppel behaalde de pre mie. In 't 4e klassement liepen het zwarte koppel Kuiper—Kanon en even later 't bruine koppel Peetoom-Oudolf elk een ronde uit en verdienden daar mede elk 50 punten. De uitslag was tenslotte 1. koppel Peetoom—Oudolf 58 pnt. 2. Kuiper- den, 't lukte niet, want 't bruine kop- Kanon 54 pnt. 3. Schaper—Rooijcn 18 p.; 4. Scheidier—Breij 11 punten. Het is een emotievolle middag ge weest. En nu wachten we af 28 Juli, de groote racedag „Holland-België in de baan. Donderdagavond 8 uur trainings oefeningen op de Wielerbaan. CONCERT HARMONIE. Zondagavond a.s. van 8 tot 10 uur zal door de Muziekvereeniging „Har monie" een groot concert worden uit gevoerd in de muziektent op 't terrein van den lieer Jb. Bruul te H.-Hoef. Door de strengere maatregelen van de auteurswet moet tegenwoordig voor dergelijke concerten een belangrijk be drag worden afgedragen worden. ITet is voor Harmonie in de huidige om standigheden bezwaarlijk om. dit alleen te dragen, en derhalve moet de vereeni- ging noodgedwongen besluiten 10 cl. entreé te heffen, het bestuur hoopt, dat deze geringe entrée voor niemand een bezwaar zal zijn. In het volgend nummer zal 't uit te voeren programma worden gepubli ceerd. FAILLISEMENTEN. Opgeheven faillissement van A. Veltman, Hippolytushoef. Cinema de Haan heeft voor de kermisda gen beslag gelegd op de schitterende film „ONDER MOEDERS VLEUGELS." Wat de kranten zeggen over deze schoone rolprent „Telegraaf" De aanplakborden en aanplak zuilen van de hoofdstad hebben de laatste weken de roem van Hepburn als 's werelds beste filmactrice verkondigd en het is zeker dat de slogan méér is geworden dan een ba nale reclamezin. Een niveau, dat zij (d.w.z. de film) voor al les dankt aan Katharine Hepburn, die in één wilde ren langs de ladder van het succes om hoog geklommen is. Nog geen jaar voor deze „Little Women" had zij haar eerste filmrol in „A Bill of Divorcement". Daarna „Morning Clory". Een vrouw van een stralende vitaliteit en een prachtig élan. Een gelaat, dat dromen kan, zonder óóit dromerig te worden; geen masker, waarachter alle gevoelens opgeborgen worden, maar een levend menschengezicht waarin elk sentiment doortrilt tot in dé laat ste vezel. Een rank en lenig lichaam, vol zwier en souplesse en beweeglijk als haar gelaat. „De Avondpost." Katharine Hepbum ver tolkt op sublieme wijze de hoofdrol, prachtig in stijl gehouden, zij verovert allengs de har ten der bezoekers. Het geheèl is een simpel gegeven, dat ontelbare malen in het werke lijke leven voorkomt maar des te verdienste lijker is het, dat hiervan zoo'n uitmuntende rolprent is tot stand gekomen. - „Het Volk" De verfilming van zulk een boek behoeft eigenlijk geen aanbeveling. Het Politie. Gevonden eenige foto's. Inl. Politie Slootdorp. Onfortuinlijke wielrijdster. Mej. B. in betrekking bij den heer Vergauvven te Middenmeer, was Zondagmiddag per fiets op weg naar het Amstelbad, reed tegen een paal door het slippen in het mulle zand. De aanrijding was zoo hevig dat de voorvork van de fiets af knapte, terwijl het meisje 'n armbreuk en eenige wonden aan baai' gelaat op liep. Dr. Hoogkamer achtte opneming in het St. Elizabeth-gesticht noodzakelijk. Goed afgeloopen. Een tweetal jonge lui waren Zondagmiddag in Midden- meer bezig met een motor die niet wilde starten, deze aan te loopen. Waarschijnlijk doordat een oogen blik de maclit over bet stuur werd verloren reed men pardoes op de ha ven aan, waar gelukkig het prikkel draad, zij het dan geen prettige, dan toch een nuttige versperring opleverde waar zij dan ook in bleven hangen. Met wat kleerscheuren en schram men liep. het geval af. Opening Zaak te Middenmeer. Hoewel reeds eenigen tijd officeus, heeft de fa. J. Rosier en zn. (Dokkum) Zaterdagavond haar filiaal te Midden meer in de Torenstraat geopend. De fa. Rosier is geen onbekende in de Polder, zij verzorgt reeds geruimen tijd de moderne stal inrichtingen voor de boerenbedrijven. In het winkelpand te Middenmeer heeft de fa. Rosier een grooten voorraad huishoudelijke emaile- en ijzerwaren voorhanden. Ook lieéft de firma zich gespecialiseerd op het gebied van kinderwagens, waar voor op de bovenverdieping een toon- kamer is ingericht. Wij wenschen de firma Rosier en haar 1'ilaalliouder de heer Schaafstra succes n zaken toe. De Wieringermeerfanfare. Nieuwe directeur In de onlangs gehouden vergadering van de Wieilngermeerfanfare werd de wensche- lijkheid besproken de repetities op Zater dagavond te houden, althans gedurende de zomermaanden De leden komen dan laat thuis van hun werk en slecht repetitiebe- zoek is hiervan het gevolg Echter de directeur, de heer Groen heeft op Zaterdagavond een ander korps waarme de hij-repeteert en dit wenschte geen ande ren avond te kiezen. Om ondergang van de Wieringermeerfan- fare door slecht repetitiebezoek te voorko men, heeft thans de heer Groen ontslag ge nomen als directeur. De heer A. F. v.d. Grijn die bij de oprich ting gedurende eenigen tijd voor het corps heeft gestaan, bleek bereid dit opnieuw waar te nemen en heeft Zaterdag j.1. weer voor het eerst de leiding op zich genomen. Ook werd besloten,, dat het corps wat meer actief zal worden, wat het openbaar optre den betreft. Op gezette tijden zal het corps 'n z.g. muzikale rondgang houden beurtelings door Middenmeer en Slootdorp. a.s. Zaterdagavond krijgt Middenmeer de eerste muzikale omgang. De fanfare zal op verschillende punten in het dorp eenige nummers ten gehoore brengen. Wij kunnen het bestuur van het corps ge- lukwenschen met de maatregelen, die het ge nomen heeft waarvan een goede opleving van de vereeniging zeer zeker het gevolg zal zijn Een aarfspeddelaar. Maandagavond tronen wij in Middenmeer een Water bouwkundig student uit Denemarken aan. Deze jongeman maakt een rit per iiets door hiuropa. Zijn Kilometerteller wees precies lbOl K.M. aan. Hij moest dienavond nog naar Amsterdam waar bij overnachten wiide, om dan den volgenden dag op Brussel af te rijden en vervolgens naar Parijs, wat het eindpunt van de toer is en dan vervol gens langs een ander route naar zijn land terug. Voor de Wieringermeer en Afsluitdijk had hij uiteraard veel belangstelling Flevo-Nieuws. Flevo I behaalde Zon dag in de seriewedsrijden van B.K.C. 3 de eerste prijs 'n lauwrkrans. Oudorp I werd met 4-0 geklopt in de voorronde, terwijl op Petten 2 'n 2-1 overwinning werd behaald. Vergadering van jagers. In verband met de opening van de jacht op wiide eenden, op 22 Juli a.s., werd Zaterdag middag een vergadering van jagers gehouden in Hotel Smit te Slootdorp. Veel Bijen Ontelbare zwermen bijen zijn er in den polder en ze zetten zich overal maar neer. Zoo zetten zich op één dag drie zwer men neer in het centrum van Slootdorp. Na tuurlijk werden ze haastig in korven gebor gen Examen M.U.L.O. Voor het examen diploma A, slaagde A. G- Lindenbergh, te Middenmeer. ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdags van 7 tot 81/* uur. MIDDENMEER Donderdags van 7 tot 8 uur. Kleinste inlage één gulden. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 18 JULI nam. 2 tot 4 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herr. Kerk. J. VOS, BRUGSTRAAT 9 Telefoon 18. HEMDJES, BORSTROKJES, TRUITJES, WOLLEN DEKENTJES. LUIERS VANAF IS CENT. TWEKA LUIERS 23 CENT. JURKJES PAKJES. Op verzoek ook gestikte dekentjes in mooie zachte tinten. Alles in de beste kwaliteit. boek is voor tallozen een deel van hun jeugd en wie zal zich niet weer graag dat deel voor de geest en thans ook voor het oog en oor terug roepen.Uit een filmisch oogpunt brengt deze groote publiekfilm bovendien nog iets bijzonders het is de eerst kennisma king met Katharine Hepbum, de Amerikaan- sche filmactrice, wier ster het laatste jaar wel zeer bijzonder snel gerezen is. Afwezigheid Burgemeester Kolff. De Burgemeester dezer gemeente zal van 21 Juli t.m. 15 Augustus a.s. met verlof afwezig zijn. Gedurende dien tijd zal hij worden vervangen door den Loco-Burgemeester den Heer P. Kaan. Werkverschaffing. Blijkens mededce ling van Z.E. den Minister van Sociale Zaken zal het ziektegeld voor arbei ders uit deze gemeente, tewerkgesteld bij de werkverschaffing in den Wierin germeerpolder, voortaan worden bere kend naar een loon van f 2.- per dag bedragen. Bevorderd. Op de U.L.O. School te Den Helder werden bevorderd van le naar 2e klasse Hilly Verfaille van la naar 2b Janny Hoekstra van 2e naar 3e klas Coba Kolff van 3e naar de 4e klasse Nicoline Kolff. Op de II. B. S. te Alkmaar Gre Kaan van de 3e naar de 4e. Op de H. B. S. te Den Helder Jaap Feitsma van de le naar de 2e Simon Veei'dig JJz. van de 2e naar cle 3e. Op de Handelsschool Simon Lont Az, van de 3e naar de 4e. Radio-Uitzending Doopsgez. Kerkd. door de V.P.R.O. Waar liet de eerste maal is, dat van Wielingen een kerk dienst werd uitgezonden, is het zeker een voldoening van vele luisteraars te vernemen, dat de uitzending uitste kend is doorgekomen. Merkwaardig, dat vele vaste kerkgangers thans thuis wilden luisteren, en dat weer anderen, die men niet, wekelijks in de Verma ning ziet, thans de dienst bijwoonden het kerkgebouw was ruim gevuld. POLITIE. Verlóren een smal platina-arm- band, in het midden een diamant en daar omheen een zwarten steen. Tegen belooning terug te bezorgen. Verl. een bankbiljet van bankbiljet van tien guldeneen bruin jasje en een poloshirtje een portefeuille met pa pieren. Tegen belooning terug te bezorgen. Gevonden een rijzweep. Inl. bij den Gem.- bode H.-hoef. ONGELUK. Toen de eendenl^ouder P. Tijsen Vrijdagavond bij zijn eendenboerderij te Va- trop vandaan kwam en zich naar huis wilde begeven, kwam hij bij het uitrijden der Va- tropper weg in botsing met een auto welke: vanaf Den Oever kwam. Het uitzicht is door de landbouwgewassen welke aan beide zijden van den weg staan belemmerd, waar T. geen voldoende rekening mee heeft gehouden. T. reed pardoes tegen de auto en werd langs den weg geslingerd. Met ernstige hoofdwonden werd T. opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Een emmer eieren, welke aan de fiets hing lag over den geheele weg verspreid. MARKTBERICHTEN. MARKTOVERZICHT JAO. KNOOP. Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Dacostastraat 16, Amsterdam. Vorige week Vrijdag en nu werden de prij zen voor Noord-Hollandsehe en Westlandsche' Muizen weder met f 1.00 per 100 kilo ver laagd, zonder eenige waarschuwing aan den handel, wat weder verliezen gaf aan den han delaar in de steden, daar dezen altijd voor raden over hebben van de vorige dag. De winkeliers weten ook nog op de markt wan deze verlaging te profiteeren wat een flauwe verkoop geeft. Nu de Zeeuwsche eigenhei mers en blauwe eigenheimers aan de markt komen, zullen de eerste een goede vraag heb ben ook voor grove Drielingen. Verwacht voor de eerste Zeeuwsche eigenheimers f 6 a 7 per 100 kilo te maken. Dito blauwe eigenhei mers f 7 a 8 per 100 kilo. Drielingen f 3.50 tot 4 per 100 kilo. Nieuwe Malta aardappelen zijn afgeloopen en geruimd. Inlichtingen worden gegeven zonder eenige kosten of verbinding. Heden 15 Juli werden de volgende prijzen ge maakt Andijker Muizen f 5.40 a 6 ld. Drie lingen f 4 a 4.40 ld. Bonken f 2.40 a 5 ld. Kriel f 3 a 3.20 per 100 Kilo. Westlandsche Muizen f 7 a 7.40 ld. Drielin gen f 6.80 a 7 ld. Bonken f 5.20 a 5.60 ld. Kriel f 3 a 4, per 100 kilo. Hedenmorgen ging weder het gerucht over de markt dat de prijs der muizen weder met 50 cent per 100 kilo verlaagd zijn Verkoop- zeer slecht met weinig vraag.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2