MART. ODEN Bezoekt Zeel Scheltus EEN HOND WIERINGER KERMIS. i>ut t\xmj k "V? Ie ine bleek reeds overleden te zijn. GEMEENTE ANNA PAULOWNA» Oude rijwielplaatjes. In ons vor: Vergadering van Dijkfiraai, Heem raden en Hoofd-ingelanden op Zater dag 20 Juli, des morgens 11 uur. De heer Langelaan gaat heen. Na opening deelt de Voorz. mede, dat van den heer Langelaan bericht is ingekomen dat hij door ongesteldheid niet aanwezig kan zijn en tevens dat hij om gezondheidsredenen als hoofd ingeland ontslag neemt. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt mededeeling gedaan, dat voor het stofvrij maken der wegen een over heidssubsidie van 100 pCt. van de ar- beidsloonen zal worden verkregen. Van het Werkfonds 1934 zal helaas geen bijdrage tegemoet gezien kunnen worden. Door bemiddeling van de Vereeni ging. van Noord-hollandsche Water schappen is in uitzicht gesteld dat bij beëindiging van het huidige contract een stroomleveringscontract zal kun nen worden gesloten, dat belangrijk gunstiger zal zijn. Het maken van de nieuwe brug over de Zandvaart is voor f 2360 opgedragen aan de Gebr. van Veldhoven te Hoorn. Inzake de cultiveering van den grond van den boezem bij de Wieringerwaard die zich uitstrekt tot 8 ha., is met de directie van de Wieringermeer de gun stige overeenkomst aangegaan dat door deze directie de cultiveering zal worden uitgevoerd, tegen den kostprijs. De Voorz. doet voorts mededeeling over den stand der werkzaamheden, de ploeg werkloozen is thans zeer ver kleind, nauwelijks is er een wals- en teerploeg samen te stellen, doch die toestand zal zich straks wel weer wij zigen. De polderlasten zullen wederom in 3 gelijke termijnen ge-ind worden en de termijnen vervallen resp. 10 Augs., 14 Sept. en 26 Oct. a.s. Tot leden van de Commissie voor het nazien der rekening van het jaar 1934 worden benoemd de heeren V. Kaan, P. J. Zoete en G. C. van Balen Blanken. Bruggenbouw. Het Dag'. Bestuur stelt voor het ma ken van de betonnen brug over den Middenvliet in den Stoomweg onder hands op te dragen aan den aannemer van het maken van de nieuwe brug over de Zandvaart in dien weg. De voorz. zegt, dat toen de brug over de Zandvaart werd aanbesteed, 9 bil jetten inkwamen, waarvan 8 inschrij vingen beduidend boven de raming wa ren, terwijl één behoorlijk nabij of lie ver iets beneden de raming was. Diezelfde aannemer heeft voor het maken van de tweede brug, een aan bieding gedaan, die het Dag. Bestuur heel goed vindt. De brug over de Zand vaart kostte f 2360, de tweede brug, die iets smalleree vleugels krijgt, zal voor f 2250 worden gemaakt. Overeenkomstig het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden wordt beslo ten. Slootwerk in werkverschaffing. Het Dag. Bestuur stelt voor tot het verleenen van een crediet om daardoor de gelegenheid, te openen ook in den herfst van dit jaar slootwerk in werk verschaffing te doen uitvoeren. Van diverse posten zal tot pl.m. f 2200 overblijven en Dijkgraaf en Heemraden willen dat bedrag eventueel besteden als aandeel in uit te voeren werken in werkverschaffing. Het Dag. Bestuur zal zich weer in verbinding stellen met de leiding van Sociale Zaken over het in werkverschaffing uitvoeren van slootwerk. Overeenkomstig het voorstel van het Dag. Bestuur wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. De geloofsbrieven van de herkozen hoofdingelanden de heeren Lubbert en Smit, worden nagezien en de commis sie adviseert tot toelating. De Voorz. feliciteert de heeren Lub bert en Smit met de eervolle wijze waarop zij in dit college zijn terugge keerd. Voor de benoeming van een heem raad, wegens periodieke aftreding van den heer C. Tijsen, wordt de volgende voordracht samengesteld 1. C. Tijsen, 2. G. C. van Balen Blanken, 3. A. v.d. Berg. Rondvraag. Bij de 'rondvraag wijst de heer V. Kaan op het gevaar van ijzerbeslag op de bruggen. Voorz. zal de opmerking van den heer Kaan in het Dag. Bestuur bespreken ig nummer verzochten we oude rijwiel plaatjes ten bate van T.B.C.-bestrij- ding te bezorgen bij de heeren v. Dijk, t Hart en Smit, doch ook worden ze te Breezand in ontvangst genomen door Joop v.d. Goes. BREEZAND. A.D.O.-Nieuws. Zater dagmiddag speelde A.D.Ü. een wed strijd tegen een elftal van de Stalmu- ziek van Den Helder. A.D.Ü. begon zwak, doch herstelde zich in de 2e helft, legen 't einde werd er torsch gespeeld. De uitslag was gelijk 3-3. Korfbal-Nieuws. Beide twaalftallen van „Vliegens Vlug" speelde Zondag op eigen terrein aan de Spoorbuuri te gen Jong Leven 1 en 2. Allereerst v.Y. 2 Jong Leven II u—2 daarna V.V. I Jong Leven I 1—0. Lr werd heel goed gespeeld, terwijl de leiding in zeer goede handen was van den 'Heer Kerkhof. 1935KERMIS 1935 Allen naar Café N. KOK Nieuwstraat Hippolijtushoef Daar komen weer de „RED JEKKERS 99 Vrij Entree. Billijke consumptie. GEMEENTE WIERINGEN. Geslaagd. Te Haarlem slaagde voor de Hoofdacte Lager Onderwijs Mej. A. van der Stap te Den Oever. Oude rijwielplaatjes. Gooit uw oude rijwielplaatjes niet weg, doch brengt ze bij een der onderst, adressen, die ze voor U opzenden ten bate der T.B.C.- bestrijding. S. P. de Vries, Brandst.-handel, Belt. menschen en Schagenaars hier rekening mee houdenZondag a.s. intern, wedstrijden. Zie tevens advert. in dit blad. BEKENDMAKING. Kermis te Wieringen in 1935. De Burgemeester van WIERINGEN maakt bekend, dat het sluitingsuur der tapperijen te Hippolytushoef, gedurende de kermis 1935, vanaf Donderdag 25 Juli tot en met Maan dag 29 Juli voor alle dagen zal zijn 's nachts TWEE UUR van de volgende dag. De tenten, kramen, caroussels enz., moeten 's nachts op hetzelfde uur als boven is aan gegeven, gesloten zijn. Op Zondag 28 Juli zullen tenten, kramen enz. tot 's namiddags half vier gesloten moe ten zijn. 'ei( In de tapperijen wdrcLn(ïie dag tot dat uur geen dansmuziek gemaakt.. Straatmuzikanten en liedjeszangers zullen Donderdagmorgen vergunning kunnen vra gen. Zij mogen 's middags na drie uur buiten de kom van Hippolytushoef en na zes uur bin nen die kom niet zingen of muziek maken. Wieringen, 22 Juli 1935. De Burgemeester voornoemd, P. KAAN Cz., l.B. DEN OEVER. Bloemenvereeniging „Flora," Vrijdagavond vergaderde Flora in de zaal van den heer Jurrie Lont. Na opening door den Voorzitter den Heer C. M .Tijsen werden de verslagen van den Secretaris, de Heer V. Koorn J.Vz. en Pen» ningmester, de Heer C. Kool Cz. gelezen en onveranderd goedgekeurd. Het saldo over het afgeloopen boekjaar be droeg f 13.54. Volgde bestuursverkiezing. Herkozen werden de heeren S. Bruul en C. Kool Cz. en in de plaats van den heer S. de Jongh, welke vertrokken is naar Hippolytus hoef, werd gekozen de heer P. D. Spaander. Allen nemen hunne benoeming aan. Bespreking tentoonstelling en andere fees telijkheden. Besloten wordt dat Zaterdag 7 September de Florafeesten geopend wor den. Getracht zal worden evenals vorig jaar een tent te huren, welke voor tentoonstel- lingsglokaal zal worden ingericht. Tevens wordt besloten om wederom als vo rige jaren aan de tentoonstelling eenige fees telijkheden te verbinden. Voor de feestcommissie werden benoemd de heeren Jb. Tijsen, H. Berghorst en J. Poppen, Op Zondag 8 September zullen volksspelen S. de Vries, Kapper, H.-Hoef of bij Daan Nieuwbuurt Hoofdstr. H.-Hoef. worden gehouden o.a. fietsrijden met hinder- Politie. Verl. een armbandhorloge, nissen, touwtrekken, enz. op het terrein van een zilveren broche in den vorm van 'n den heer v- Koorn. De vereeniging Apollo zal vlinder, een smeerdop van een wagen- een en ander met muziek opluisteren. wiel en een noodluik van 'n autobus. Inl. bij den Gem.-Bode. Een kanjer. Door den heer Jb. Tijsen werd beden in de vischkamer een Steur van 194 pond gevangen, welke werd aangekocht door de firma B. Kat en Zn. Uitslag aanbesteding door architect B. G. Zanstra, van een te bouwen bak kerij en woonhuis in 't park van Bos- ker te H.-Hoef, voor rekening van den heer G. Arwert te Zuidbroek. P. Broers, Breezand, f 7980 S. Dek ker en Lont, f 7875.-; J. D. Kooij f 7772.-; P. Portegijs, f 7705.— S. Blaauboer f 7656.— M. Mulder, f 7600.— J. C. de Vries f 7250.—; W. Uitterdijk, W.-Waard f 6979.- J. C. Klein f 6690.- Jac. Smit f 6478.-. Gegund aan Jac. Smit. WIELERBAAN „WIERINGEN." C. Smit (Schagen) maakt record tijd. Zondagmiddag hadden op de betonnen wielerbaan te Hippolytushoef zeer spannende trainingswedstrijden plaats, welke zich ken merkten door de buitengewone rivaliteit der verschillende deelnemers. De netto-recette was van dezen middag ge heel bestemd voor de renners. Gezien de tal rijke opkomst van het publiek viel deze waar schijnlijk wel niet tegen. Hier laten wij de uitslag der diverse wed strijden volgen Sprint over 3 ronden, met twee renners. Ie serie 1. C. Hegeman, 2 C. Smit. 2e serie 1. Willemse (Schagen), 2. Muntje- werf Anna Paulowna. 3e serie 1. Snijders (DOK), 2. J. Smit. Bovenstaande eersten in de finale geplaatst: 1. C. Hegeman, 2. Willemse, 3. J. Snijders, (snelste tijd 14 sec.). De no.s 2 uit bovenstaan de series in de finale 1. J. Smit, 2. Muntje- werf, 3 C. Smit. In de 3 ronden bleek eerst over welken snellen sprint C. Smit beschikte. Hoewel een strakke wind over de baan vaagde werd door Smit een Pijnenburg-tijd gemaakt van 12 3/5 sec. (baan van 200 M.). Bravo Smit, ons com pliment. Pijnenburg's snelste tijd op Zater dag j.1. te Leeuwarden i2 4/5 sec. (200 M.) Tijdrace 1 ronde vliegend. 1. Willemse 13 sec. 2. S. Smit 13 1/10 sec. 3. Muntjewerf 13 1/10 sec.4. Hegeman 13 2/5 sec. Klassementsrace over 30 ronden. 5 klassen. Ie kl. Dienaar 5 pnt. Meijer 3 pnt. Kossen 2 pnt. Tichelar 1 pnt. 2 kl. Tichelaar 5 pnt. Meijer 3 pnt. Hollan der 2 pnt. Kossen 1 pnt. 3e kl. Tichelaar 5 pnt. Kossen 3 pnt. Meijer 2 pnt. Hollander 1 pnt. ONS W1ERINGERMEERHOEKJE. 4e kl. Tichelaar 5 pnt. Hollander 3 pnt. Kos- De* heer Komen verzoekt 'dè'weg aan'<*? 2pnf-D*n,ar 1 pnt' ,n Oa,t ,lnr, 5e kl, (dubbele punten) Tichelaar 10 pnt. Hollander 6 pnt. Meijer 4 pnt. en Dienaar 2 de Spoorbuurt te teren en dat werk dan daar spoedig uit te voeren. Het geheele gedeelte is bewoond en doordat de ga rage van Naastepad daar is, wordt de weg druk bereden. De Voorz. zegt dat de weg er niet slecht bij ligt, maar voor de bewoners is wat het stof betreft, de toestand ver slecht door de garage van Naastepad. Spr. zegt toe ook deze vraag in het Dag. Bestuur te zullen bespreken en denkt dat er geen bezwaar zal zijn, aan den wenscb door den heer Komen geuit te voldoen. Hierna sluiting. BREEZAND. Concert Harmonie Con cordia. Onder veel belangstelling gaf Cóncordia Zondagavond een concert in de muziektent, dat zeer in de smaak van het publiek viel. BREEZAND. Treurig. Zaterdag is het 2-jarig dochtertje van den Heer v. B. aan de Zandvaart in een sloot achter de' woning verdronken. Hoewel Dr. Ol- ree, die spoedig ter plaatse was, 'n lan- ?en tiiU k_nn<=fmatige ariemhalin? toe- pnt. Getotaliseerd Tichelaar 26 pnt. Hollande: 12 pnt. Meijer 12 pnt. Kossen 8 pnt. Dienaar 8 pnt. Achtervolgingsrace. Ie serie. 1 Klink; 2 Hussaarts;' 3 Kórshuizen. 2e serie. 1. Hoep; 2 W. Zoons .(DOK) 3. Reu- vink. Finale. 1. Klink, 2. Hoep, 3. Hussaarts, 4. Zoons. Koppel-wedstrijd over 150 ronden. 1. Klink-Meijer 7 punten. Op 1 ronde J. Smit —Kossen 6 punten. (Smit moest het een hee- le tijd alleen redden, hetgeen een beste pres tatie genoemd mag worden) 3. Tichelaar Dienaar 4 punten 4. Deljker—Hegeman 3 p.; ö.Snijders—Hollander (met 2 ronden achter stand) 2 pnt. DE TRAININGSWEDSTRIJDEN op Don derdag a.s. beloven een pracht sport-avond te worden. Van verschillende zijden werd reeds medewerking toegezegd. Zooals bekend begint Donderdagavond de Wieringerkermis. Zonder twijfel zal er dus zeer veel publiek ko men, die alvorens te gaan feestvieren eens willen zien waartoe onze jongens in staat zijn. Met_het_ooej)D_de_kermis wordt er Maandag 9 Sept. zullen eveneens volksspe len worden gehouden alsmede een gecostu- meerde voetbalwedstrijd voor veteranen. Tot waardig slot zal wederom een vuurwerk afgestoken worden. Daar de rondvraag niets geen bijzonders opleverde werd de vergadering op gebruikelijke wijze door den Voorzitter gesloten, SUCCES - NIEUWS. Ter gelegenheid van de Oudesluizer kermis speelde Succes een propaganda-wedstrijd tegen een sterk gecom bineerd elftal van West-Frisia. Na een zeer mooie spannende wedstrijd wist Succes deze wedstrijd te winnen met 5—4. WIELERBAAN „WIERINGEN." a.s. Donderdag eerste kermisdag weer inte ressante trainingswedstrijden, er zal o.a. wor den gereden Tijdrace over 1 K.M.. staande start (5 ronden). Handicap klassement en 100 ronden-race. Zondag a.s. groote Interlandwedstrijd Hol landBelgië. Wie voor deze wedstrijd zullen rijden, zal a.s. Vrijdag bekend gemaakt wor den. Wij zullen 't nu enkel even over de voor wedstrijden hebben. Het programma zal wor den geopend met een Omnium. Deze omnium bestaat uit 3 wedstrijden, met puntentelling voor iedere wedstrijd. De renner, die het mees te punten krijgt over alle ritten samen is winnaar. Deelnemers voor deze wedstrijd zijn G. Roorduik, Arnhem, de Geldersche specia list op dit gebied A. Willemse uit Schagen, een opkomst sprinter met veel goede gaven. K. de Hartogh, Beemster, is een renner, die de klappen van de zweep kent, dus dan rest ons nog de Friesche renner Weijtenbergh, die reeds vele successen boekte in Achtervol- gings. Voor de Omnium zal een Sprint over 3 ronden, een Achtervolging over 15 ronden en een Tijdrace over 1 baanronde vliegend worden gehouden. Verder is er voor de Am. en Onafh. van de koppelwedstrijd een klassementrace over 50 ronden met 5 klassementen. Zal hier Stapen- sea zegevieren Hij werd j.1. Zaterdag in Leeuwarden no. 2 achter Pijnenburg voor Osmella (oud wereldkampioen) enz. In de koppelwedstrijd werd hij 2de achter Pijn Wals. Of zullen de Belgen hier alles in de wacht slepen Er rijdt o.a. een broer van J. Scherens mede, Jef Scherens of wel de poes is reeds 3 x wereldkampioen Sprinter der Professionaals. Zal deze Scherens de voet sporen volgen van zijn groote broer? Om alle namen te noemen vergt te veel plaatsruimte. Aan deze wedstrijd zijn F. Buschman en Hol lander uit Den Helder bijgevoegd. Deze wed strijd zal zeer spannend worden. Het is een persoonlijke strijd tusschen de Hollandsche en Belgische renners. De nieuwelingen hebben nu ook vreemd ge zelschap, n.1. nieuwelingen uit Arnhem, Ber gen, Alkmaar en Beemster. Verder uit Scha gen de Gebr. Smituit Den Helder J. Tiche laar, C. Dienaar en Kossen, van Wieringen D. Klink, Meijer, Hegeman, Muntjewerf enz. Zullen de sterren van de Wielerbaan Wieringen ook zegevieren over de nieuwelingen van el ders. Er zal door hun een afvalwedstrijd en een 50 rondenrace gereden moeten worden, a.s Vrijdag volgt een beschrijving van de kop pels voor de groote strijd Holland-België. Wieringer Kermis. Wij staan aan den vooravond van de pret en velen zullen nieuwsgierig zijn, wat er komt Welnu, wat de respectievelijk vaste zalen en de Bioscoop en Wielerbaan aangaat, verwijzen wij U naar de ad vertenties in dit nummer. Daar is 't beste beentje voorgezet. Op straat worden reeds vele amuse- ments-inrichtingen opgebouwd. Wij noemen de Zweef, de Schuitjes, de kinderdraaimolen. Dan komt er wat nieuws de „tète a queue", of wel „de draaiende schijf". Dan de parade-tent, „Circus Althof", én verder Vliegborn- en Torpedosport, gebakkraam, schiet en werptent, hoofd van Jut, Somna- bule, koek- en palingkraam, enz. 't Ergste is nog een portemonnaie dien avond met geld, en is die er, dan zal 't zaakje POLDERDAG 1935. Maandagavond heeft op het Dorps huis te Middenmeer een bijeenkomst plaats gehad van vertegenwoordigers der diverse vereenigingen in de Wierin germeer ter bespreking van de viering van den Polderdag 1935. Nu het het vijl jarig bestaan van den Polder geldt, heelt men gemeend de bevolking zoo veel mogelijk in de feestelijkheden te betrekken door de verschillende veree nigingen om hun medewerking te ver zoeken. Aan het eind van de besprekingen is een voorloopig werkcomité gevormd van zeven personen, dat een meer om lijnd programma zal samenstellen en de diverse geopperde denkbeelden zal nagaan teneinde een en ander ter uit voering aan den definitieve commis sie over te dragen. Nu bet een lustrum betreft zal de Polderdag op den dag van droogval len zelf 21 Augustus worden ge vierd. Maatregelen zullen worden ge nomen naar verluidt dat vrijwel de ge heel e polderbevolking aan de feesten zal kunnen deelnemen. Er is voorts gegronde reden te verwachten dat Z.E. de Minister van Waterstaat een gedeelte der feestelijkheden zal bij wonen. Het gehoud van de kinderfeesten op Koninginnedag zal toch een ochtend- feest voor de kinderen plaats vinden op den Polderdag. Het middag-programma zal voor elck wat wils bieden diverse wed strijden voor tractoren, en motorrijwie len en een sterrit naar de Wieringer meer te organiseeren. Het vooravond-programma heeft als eerste programma-nummer de be kende loop door Middenmeer, terwijl medewerking gevraagd zal worden van de landelijke ruiter-vereenigingen. Een en ander zal gevolgd worden door een bonte folkloristische avond. Ook hier zal een beroep gedaan worden op de eigen polderkrachten voor enke le voordrachten zoo mogelijk in het costuum uit de plaats van herkomst, -- en men zal trachten te bereiken dat elke provincie haar beste beentje voorzet bij monde van een in den Pol der woonachtige oudbewoner. Het spreekt vanzelf dat de eigen muziek- en sportvereenigingen voor de verdere noodige afwisseling zullen zorgdragen. Binnen korten tijd zullen meerdere mededeelingen volgen, wanneer het programma vastere vormen heeft aan VERZOEKSCHRIFT AAN HllNISTERS. Onderstaand adres vergezeld van een groot aantal handteekeningen van Stemgerechtigde poldf woners is aan de Ministers van Waterstaat, Financiën en Binneniandsche Zaken toegezonden Terwijl bovendien een afschrift van dit verzoek aan alle leden van de Tweede Kamer is verz den, in welker sympathie en steun het verzoek wordt aanbevolen. Ondergeteekenden, vertegenwoordigers van diverse politieke en sociale vereenigingen in Wieringermeerpolder, hebben met begrijpelijke belangstelling kennis genomen van het door l Excellenties voorbereide, aan de Staten Generaal, aangeboden ontwerp van wet tot instelling Openbare Lichamen voor drooggelegde en nog droog te leggen deelen van het IJsselmeer. Zij hebben daaruit gezien, dat de Wieringermeer, wat betreft het „Gemeentelijk beheer" pr. tisch wordt gemaakt tot een gemeente, doch zonder dat aan de ingezetenen ook maar eenigen invl wordt gegeven op de samenstelling van hare bestuursorganen. Zonder de motieven, welke in de memorie van toelichting worden aangevoerd tegen het re dadelijk tot een „echte" gemeente maken van den Wieringermeerpolder, volkomen te onderschriji willen ondergeteekenden gaarne aannemen, dat daartegen momenteel wellicht groote bezwa bestaan. Waar echter aan de in te stellen bestuursorganen verordenende bevoegdheid wordt toegeke dus ook de bevoegdheid om b.v. strafverordeningen vast te stellen, welker inhoud in een norm gemeente ten zeerste verband houdt met de inzichten der gemeentenaren, tot uiting komend, via door die gemeentenaren gekozen leden van den gemeenteraad, meenen ondergeteekenden, dat-«l alleszins redelijk is te noemen, dat in dit geval aan de ingezetenen van den Wieringermeerpoü gelegenheid wordt geboden, om van hun inzichten ter zake te doen blijken. Zij zijn van meening, daartoe uit de ingezetenen een college zou kunnen worden samengesteld, aan het welk de vast stellen verordeningen vooraf om advies zouden moeten worden gezonden, en dat ook ongevraagd r, advies zou kunnen dienen omtrent bestuursaangelegenheden normaliter tot de competenties van t gemeenteraad behoorend. De bepalingen omtrent de samenstelling en de wijze van verkiezing t, dit adviescollege zouden zich geheel moeten aansluiten bij die, welke in de gemeentewet de samc stelling van den gemeenteraad en de verkiezing zijner leden regelen. Ondergeteekenden veroorloven zich Uwe Excellenties beleefd te verzoeken, hunne denkbeeld wel in overweging te willen nemen en te bevorderen, dat ter verwezenlijking daarvan in het bovenal gehaalde ontwerp van wet alsnog de noodige bepaiingen worden ingevoegd. Volgden Handteekeninger genomen Rondgang W.-Meer-Fanfare. De De muzikale rondgang die de Wie- ringermeer-fanfare Zaterdagavond door Middenmeer maakte is zeer in de smaak gevallen van de bevolking. De tweede rondgang zal te Slootdorp wor den gehouden. ARCHITECTEN BEZOEKEN DEN POLDER. Een prijsvraag voor het Raadhuis Zaterdag hebben een 30-tal leden van de Bond van Nederlandsche Architecten, afkom stig uit Amsterdam en Haarlem een excursie gemaakt door de Wieringermeer en Wierin gen onder leiding van den heer van Ek, di recteur van het bouwbureau „Wieringermeer." Nadat de verschillende typen boerderijen en de dorpsbouw te Slootdorp waren bezich tigd vereenigde het gezelschap zich aan een lunch in Hotel Smit. Een der deelnemers bracht dank aan den heer Van Ek voor al de moeite die hij zich heeft getroost om de excursie zoo goed mo gelijk te doen slagen. Bewondering en waar deering werd vervolgens uitgesproken voor hetgeen door den dienst van den heer Van Ek tot stand was gebracht, doch op één punt wilde de spr. wijzen, dat te weinig particuliere architecten een kans hebben gekregen om ook eens iets te maken in de Wieringermeer. Denkt U eens om de particuliere architec ten, mijnheer Van Ek, zoo besloot de spr. De heer Van Ek wees er op dat verschillen de werken, zijn uitgevoerd door particuliere architecten. Spr. noemde de verschillende kerkgebouwen, scholen, winkelzaken te Sloot dorp en Middenmeer. Er is ef;n voorloopig besluit genomen ten aanzien van het Raadhuis wat te Wieringer- werf zal komen, om hiervoor een prijsvraag te doen uitschrijven. Of men dit besluit zal uitvoeren weet spr. nog niet. Doch het ge zelschap ontving deze voorloopige toezegging met applaus. Na afloop der lunch maakte het gezelschap eerst een rondrit over Wieringen, waar als tegenstelling eenige oude boerenbedrijven in oogenschouw werden genomen. Vervolgens werd nog een bezoek gebracht gebracht aan Middenmeer. DE ACTIE VAN DE MIDDEN STAND. In afwachting van de toezeggingen, welke gedaan zijn aan de Voorzitter der Contact commissie door de Directie der Wieringer- om tot oplossing te komen van de verschillen de grieven, heeft het bestuur van de Mid- denstandsvereeniging besloten de in ons num mer van Vrijdag vermelde actie uit te stellen tot 1 Augustus a.s. IE KOOP voor billijken prijs (ZEER WAAKSCH). G. KROEZE Kapper Slootdorp. Concert van Harmonie. Zondag avond gaf onze Harmonie een con cert in de tent. De bezoekers hebben genoten van de prachtige nummers, die onder leiding van den Heer Kreijger werden uitgevoerd. Schoolfeest. Verleden Vrijdag maak te de jongste klasse van de O.L. School te H.-Hoef per autobus een reisje naar Scboorl en omstreken. Of de kleinen hebben genoten op het Klimduin, de speeltuin en aan 't strand behoeft nau welijks te worden gezegd. Ze waren er vol van. De vereeniging heeft met de school reisjes weer een pracht werk verricht. Als een bijzonderheid en unicum dient vermeld, dat de heer Herm. Smit reeds 25 jaar achtereen als geleider de reis jes medemaakt. Hij werd door de voorz. den heer N. Kaan toegesproken en als blijk van waardeering een sou- vernir overhandigd, terwijl de kinde ren hem een „lang zal hij leve" toe zongen. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 19 Juli 1935. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 50 Voor verpoozing bezoekt U na tuurlijk de LUNCHROOM van hoek Elftstraat Koningstr. vlak bij de Kermis. Den geheelen dag koffie, thee, melk, broodje kaas of ham. Overheerlijk gebak uit eigen banketbakkerij. Roomijs, Limonades enz., enz. Onze consumptie is le kwaliteit. stapels, wegende 132000 Kg. kaas aan gevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt Fabriekskaas 39 stapels Kleine f 13.50 en 1 stapel Commissie, prijs niet genoteerd. Boerenkaas 7 stapels Kleine f 12 en 3 stapels Com missie (rood) f 17. Alles met rijksmerk. Handel goed. De Graanmarkt. ALKMAAR, 19 Juli 1935. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 184 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt 2 voertarwe f 4.75» 78 gerst chev. f 4.75-f 5.50 55 haver f 6.25-f 6.50 11 boonen, w.o. bruine f 10-f 12 citroen f 12 duiven f 11 en witte boonen f 12-f 14; 28 geel mosterd zaad f 14.50 5 karwijzaad f 18 5 erw ten, w.o. groene (gr.) f 11-f 11.50 grau we f 10 en vale erwten f 7-f 10. Handel stug. De Veemarkt ALKMAAR, 22 Juli 1935. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 106 Vette koeien f 90- f 190 handel stug 33 Vette kalveren f 25-f 54, per Kg. 45-60 cent 57 Nuch tere Kalveren (slacht) f 4-f 112 152 Vette varkens per Kg. 37-42 cent. Han- del vlug. met de WIERINGER KERMIS PRACHT DANSORCHEST „DE TRAVILLERS."

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2