flf. I. vanAKEl AFWEZIG LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. HAMBURGER W. A. BLIJDORP Lz. H. H. HENGELAARS BOVENWONING, ouderd type begin 1937 zal het land over minstens 55 duikbooten van hot modernste type beschikken. Het voornaamste steunpunt is Kroonstad, doch ook te Wladiwostok bevinden zich talrijke duikbooten, het geen in Japan onrust verwekt. Te Nikolajew aan de Zwarte Zee is een basis voor kleinere duikbooten, welke langs de kust gebruikt worden. Verder worden een aantal kruisers en torpedo-jagers gebouwd, terwijl twee oude slagschepen gemoderniseerd worden. Vereenigde Staten. Amerika voorspelt natuurramp. Een jeugdig New-Yorksch geleerde Reuben Greenspan, die Amerika den laatsten tijd meermalen in verbazing heeft gebracht door de juistheid van zijn voorspellingen omtrent aardbevin gen, heeft thans de opzienbarende voorspelling gedaan, dat Britschr Indië Maandag of Dinsdag zal worden getroffen door een ernstige aardbe ving', even erg als die welke op 31 Mei Quetta met den grond gelijk heeft ge maakt, en waarbij naar schatting 60.000 menschen zijn omgekomen. De aardbeving zal op 25 graden Noorder breedte en 75 graden Oosterlengte plaats vinden. Greenspan verricht zijn onderzoe kingen slechts in zijn vrijen tijd. Hij grondt zijn voorspellingen op bepaal de ontdekkingen, die hij volgens zijn bewering zou hebben gedaan bij het bestudeeren van de getijen. De eeuw der techniek. Meer dan de helft der New- Yorksche schoolkinderen heeft nooit een paard gezien Op de New-Yorksche scholen werd onlangs een enquette gehouden naar de kennis van de scholieren omtrent huis- én andere dieren. De meeste leerlingen gaven bevredigende ant woorden toen hen evenwel werd ge vraagd of zij ooit een paard hadden ge zien, antwoorden de meesten ontken nend. Het bleek, dat 5-4 pCt. van alle New Yorksche scholieren nog nooit 'n levend paard hadden gezien. Hun werd de raad gegeven zoo spoedig mo gelijk een bezoek te brengen aan de diergaarde, om het verzuim in te ha len. Merkwaardig ongeval van een parachutist. Gered door moedig piloot. De 19-jarige Dennis Smith zou boven het gemeentelijke vliegveld te Londen op een hoogte van ongeveer 400 meter een parachutesprong maken. Toen hij op den vleugel van het toestel stond, waaide de das, die hij om zijn hals had, los en wikkelde zich om een stang van het vliegtuig, waardoor de das te stijf werd aangetrokken en Smith de keel dichtkneep, met het gevolg, dat hij languit viel en van den vleugel zou zijn afgestort indien de piloot, de hoofdinstructeur van de Aeroclub te Southend, Glover, hem niet had gegre pen. Het vliegtuig zoo goed mogelijk met de voeten besturend, trok hij den zwaren parachutist decimeter voor decimeter over den vleugel naar zich toe en sneed, toen hij dicht genoeg bij was, met een mes de das door. Met groote moeite slaagde hij er in Smith tot bij de voorste cockpit te trekken, waarna hij onmiddellijk landde, het bewegenlooze lichaam zooveel moge lijk met een hand steunend. Na de lan ding werd onmiddellijk medische hulp verleend en reeds na eenige uren was de parachutist, behoudens een gezwol len keel, geheel hersteld. Aangezien het onlangs gepubliceer de bericht inzake de voorgenomen steunverleening aan de verbouwers van koolzaad, bij belanghebbenden mis vatting heeft doen ontstaan omtrent hetgeen als koolzaad moet worden be schouwd, deelt men van bevoegde zij de mede, dat onder koolzaad wordt ver staan het zaad van de Brassica Napus L of Oleifra D.C. (Duitsch raps Fransch Colza.) Het z.g.n. raap- of knolzaad (Bras sica arpa L) en de zaden van de voor ruenschelijk voedsel bestemde koolsoor ten, worden dus niet in de steunrege ling opgenomen. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken d.d. 19 Juli 1935 No. 9710 Afd. L.C.A. is bepaald, dat met ingang van 1 September 1935 het vervoeren, verhandelen of afleve ren boter zonder merk slechts mag gescheiden in eenheden van ten hoog ste 1 Kg. en tot een hoeveelheid van ten hoogste 1 Kg., behalve in die ge bieden, waar reeds verder strekkende beperkende bepalingen te dien aan zien gelden. Aangezien thans nog ge noemde hoeveelheid 5 Kg. bedraagt, zal- ten gevolge van deze wijziging met ingang van 1 September a.s. een groo- ter aantal personen dan tot dusver het geval was, verplicht zijn ompak- merken te gebruiken. In verband hiermede vestigt de Ne- dèrlandsche Zuivel-Centrale er de aan dacht van belanghebbenden op, dat merken slechs door haar versrekt wor den aan georganiseerden, welke zijn toegelaten tot de groep Boterprodu- centen of tot de groep Boterompakkers Het verdient derhalve aanbeveling, dat belanghebbenden ten. spoedigste een verzoek tot de Nederlandsche Zui vel-Centrale richten om te worden er kend als georganiseerde en te worden toegelaten tot de groep Botei'-produ- centen of Boterompakkers, opdat zij niet na 1 September a.s. stagnatie in hun bedrijf zullen ondervinden. De aanvragen zullen in volgorde van binnenkomst worden behandeld. PERSBERIC H.T. De Nederlandsche Visscherij-Centra- le te 's-Gravenhage maakt bij dezen bkend, dat bij Ministerieele beschik king is bepaald, dat de lossing van per schip ingevoerde aal en paling tevens kan geschieden in de plaatsen Dordrecht en Maastricht. GEMEENTE WIERINGEN. Geslaagd. Bij het op 1, 2 en 3 Juli j.1. gehouden Examen in het Boekhou den van de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagde de heer Jo. Takes te Hippolytushoef. De heer Takes was leerling van den heer J. Boon, Leeraar M.O. Boekhouden te Den Helder. BINNENLANDSCH NIEUWS. oplossing in zicht Naar men uit parlementaire kringen verneemt, worden de pogingen om tot overeenstemming te geraken tusschen den formateur en de Katholieke frac tie voortgezet. In het algemeen neemt men aan. dat in de bespreking tus schen dr. Colijn en prof. Aalberse een ernstige poging gewaagd is, om de po litieke geschillen tot een oplossing te brengen. De situatie is nu deze, dat de wederzijdsche standpunten vernomen zijn en men zal trachten tegenstellin gen die eventueel zouden blijken op misverstanden te berusten, uit den weg te ruimen. Verschillende indrukken samenvattend, komt men tot de con clusie dat men een redelijke kans aan wezig acht, dat de pogingen zullen slagen. Indien deze regeering zou aanblij ven, verwacht men dat met de behan deling van het Bezuinigings-ontwerp spoed zal worden betracht. Verder meldt men nogj, dat de be sprekingen tusschen den formateur en de demissionnaire ministers worden voortgezet. Een beslissing in den loop van den dag wordt waarschijnlijk ge acht. Nieuwe vangst te Oss. Heiligschennende diefstal op gehelderd. Op verzoek van de gemeente-politie te Oss werd Zaterdagmiddag te Am sterdam gearresteerd en naar Oss over gebracht de 21-jarige Ossenaar C. van Baardwijk, die er van verdacht; wordt, een fraai kruisbeeld te hebben ont vreemd van het graf van een kind van den heer A. S. te Oss. Deze heeft hier van aangifte bij de politie gedaan, wel ke een onderzoek instelde. Het is haar gelukt, den dader, die meer wan daden op zijn geweten heeft, te Am sterdam aan te houden, waar hij als werkelooze van de steun leefde. Hij zal op transport naar '-Hertogen bosch worden gesteld, waar hij voor den officier van justitie zal worden ge leid. PROVINCIAAL NIEUWS. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. 2-jarige voorbereidende cursus. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar A. Beye, W. Bieze, B. Boerdijk, E. Bos C. Bouwman, N. ter Brugge, P. van Bruggen,, W. Buys, T. Dekker, R. Del ver, E. Diesel, N. van Dok, G. Engel, H. Geus, J. Gode, H. Goedhart, H. Games, T. Graafland, B. Groet, M. v.d. Heuvee, J. Hocque, H. Hollander, H. Huigen, A. Huybers, J. Jacobs, J. van Kleef, G. Koch, J. Kooimen, A. Kootstra, C. Kos ter, T. Kwast, A. v.d. Leek, G. v.d. Lui de, J. Liefheid, E. Lous, H. Muller, M. Munier, A. Noordijk, L. Ridder, A. Roet man, C. Schermer, C. Schmidt, H. Slik ker, P. Slikker, C. Smit, N. Staalman, A. van Twuyyer, J. Uyleman, C. v.d. Veen, A. Verblauw, C. Verkerk, J. de Vries, M. de Vries, G. v.d. Waal, C. Wal M. Wilckens, J. Woort, M. Wijma, J. v.d. Zalm, J. v.d. Zee, F. Zegel te Den Helder, G. Klein en T. Kuut te Wie- ringen, E. Buys, A. v.d. Goes, A. de Graaf en S. de Schipper te Anna Pau- lowna. Niet bevorderd 6. Het bewijs van het met vrucht door- ioopen van het 2e leerjaar ontvingen M. van Amerongen, H. van Bommel, K. Boogaard, A. Bosch, T. Bremer, J. Buurman, M. Coelers, J. Couvreur, C. Duinker, R. Geus, C. de Haas, A. van Ileems, B. Heiligers, S. Hollander, E. Huurman, T. Kabel, A. Koorn, W. Kos ter, A. Kramer, A. Kwak, T. Leen, L. Leibbrand, T. van Meer, T. Menses, N. Mulder, G. Nienkemper, W. Piscaer, C. de Ruyter, S. de Schipper, R. Schoorl A. Slikker, G. Slikker, L. Snel, C. van Straaten, D. Teune, A. Thijssen, A. v. Toledo, C. Verhagen, P. v.d. Vlies, N. Vroom, T. Wagemaker, A. Walboom, L. Wïndsma te Den Helder, G. Omis en A. v.d. Schans te Wieringen. Aan 1 leerlinge kon genoemd bewijs niet worden uitgereikt. Opleiding Huisnaaister. Bevorderd van het le naar het i2e leerjaar T. Boogaard, J. Bosselaar, J. v. Doorn, C. Dortmundt, T. Freeken, L. Geertse, E. Goedhart, G. Mulder, T. v.d. Put, R. Reuvers, E. Schot, A. Sprengers, C. van Strijen, S. Troost, J. de Vlieger te Den Helder. Niet bevorderd 1. Opleiding Hulp in de Huishouding. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar A. Eigner M. de Gier, L. Groen, G. v. Leeuwen, J. Mooy, A. Stroband, J. 'Lay- lor, N. Verfaille, W. Verfaille, M. Ver flage, C. Vos, O. Zegel te Den Helder, N. Bakker, S. Kooy en A. Minnes te Wieringen, S. Posthuma te Texel. Voorbereiding werkkamp 't Gooi. Van de Centrale voor Werk- loozenzorg. Dezer dagen werd onder leiding van het Provinciaal Comité voor Nrd-Hol- land te Amsterdam een vergadering gehouden, waarin de heer J. schipper, secretaris van de Centrale voor Werk- ioozeiizorg, een uiteenzetting gaf van den stand der voorbereiding; van het óe werkkamp, dat hoogstwaarschijnlijk lijk begm september in het Gooi zaï worden geopend. In deze vergadering waren aanwezig vertegenwoordigers uit eer^ negentien tal piaatsen, grootendeels gelegen in iNoord-iioliana en gedeeltelijk in Zuid- iioiland. in deze bijeenkomst zijn allerlei bij- zondemeden omtrent de organisatie van het werkkamp 't Gooi, hetwelk komt in de nabijheid van Crailoo, mede gedeeld. Verder zijn de plaatselijke comité's ge-instrueerd ten aanzien van hun taak bij de inschrijving van jeug dige werkloozen, die in dit werkkamp wenschen te worden opgenomen, enz. De gelegenheid tot inschrijving zal begin Augustus op een nader te bepa len datum worden opengesteld. MEDEMBLIK. Vliegeniast. In Me- demblik heerschle de laatste dagen een ware vliegenplaag. Het touwwerk dei- schepen in de havens geleek wel ka bels, zoo dik was het met vliegen be zet. Een en ander bezorgt veel overlast. HOOGKARSPEL. Verlaging van las ten. De banne Hoogkarspel bepaalde de polderlasten op f 18 per H.A. tegen f 19 in 1934. Inbraak in een kaasfabriek te Uitgeest. Toen Zaterdagmorgen de directeur der Kaasfabriek Assumburg in zijn kantoor kwam, deed hij de ontdekking, dat er ongenoode gasten geweest wa ren en de brandkast hadden openge broken. Ei- wordt ongeveer f 400 gul den vermist. A GEMEENTE ANNA PAULOWNA. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. DE GEMjËENTE AAN DE KETTING Vergadering van den Raad op j.1. Vrijdag des avonds uur. Na opening, meent de hr. Kuiken aanmer king op de notulen te moeten maken. Spr. wil n.1. dat het besluit aangaande de heer Ba ken genomen, wordt ingetrokken. De Voorz. merkt op, dat dit met de notu len niets te maken heeft De vraag was of men daar iets over te zeggen heeft. De heer Kuiken maakt zichzelf het verwijt dat hij onder den invloed was, toen hij aan 't besluit Baken medewerkte. Het Rijk houdt controle Naar aanleiding van de aanvrage der Ge meente om toekenning van steun om de ge meente te financieren is van. Ged. Staten be richt ingekomen, dat een rijfcsaccountant een onderzoek naar de behoefte om steun .moet, worden ingesteld. Aan de algemeene voor waarden die voor noodlf^dende gemeenten zijn vastgesteld moet wordien voldaan Overschrijding van uitgaafposten zullen bij constateering door B. en fW. uit eigen zak moeten worden betaald. De hr. v.d. Berg vraagt zich af, wat de Raad nog te zeggen heeft, Heffing Schoolgeld van lager inkomen De Minister heeft bezwaar tegen deveror- dening op de heffing van schoolgeld en deze zal thans opnieuw moeten worden vastge steld. Bij een inkomen van f 700 zal thans schoolgeld moeten worden geheven (was 800) Bij een inkomen van f 300Ö moet f30 wor den betaald plus 1 proc. van het inkomen. De heer Smit verzet zich. Het is maar weer van de kleintjes halen. De Raad wordt als kwajongen gebruikt. Voorz. Groote gebaren maken, helpt niet. We hebben nog verzocht de nieuwe verorde ning 1 Jan. 1936 te d,oen ingaan, maar het is geweigerd. Met de stem van den hr. Smit tegen, wordt de verordening opnijeuw vastgesteld. Ook een verordeni/ng tot heffing van op centen op de geme<entftfondjsbelasting moet opnieuw worden vastgesteld. De rijksrege ling is 75 opcenten, (Door de Raad was het vastgesteld op 100) Het Rijk Iaat zijn ;goede zijde zien. .De Minister is er mede acooord gegaan dat op de voorschotten y it 's Rijkskas voor plaats jes ingevolge de lanrdarbeiderswet, ontvangen ter uitreiking aam W. Breider en J. Buschman niet behoeft te voorden afgelost voorloopig en dat het Rijk 3 procj. rente zal rekenen. De mi nister stelt de eisch dat de plaatsjes zoo spoe dig mogelijk worden, uitgegeven. Voorz. dee'jt nog mede, dat Buschman 1 Augustus u A de woning moet. Een voorschot voor 'n plaatsje toegestaan. Aan J. de Schipper wordt een voorschot van f 2' f50 ter verkrijging van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet toegestaan. Gel iïofsbrieven Nieuwe Raadsleden. Ee n commissie, bestaande uit de heeren Van den Berg, Jonker en Koorn onderzoekt de geloofsbrieven van de tot leden van den Ra&d geikozenen en adviseert tot aller toela ting. Aldus besloten. Rekening 1934 wordt aangeboden De gewone inkomsten sluiten met een na- deelig saldo van f 232.44; De uitgaven voor de werkloosheid bedragen daarenboven f31296.11 De kapitaaJsdienst sluit met een nadeelig saldo van f 6430.43. Het Burgerlijk Armbe stuur heeft een subsidie van de gemeente ge had van f 31213.87. De heeren Van den Berg, Dekker, Koorn en Rezelman worden aangewezen tot leden der Commissie tot nazien der rekening. De voorz. bracht nog in het middeii dat de rijks-accountant oordeelde dat het Arm bestuur zooveel geld noodig was. Uit de sta tistiek bleek dat die kosten door het gehee- le land gemiddeld f 3.- per inwoner bedra gen en in Anna Paulowna komt het op f 5.- Voorzt heeft hem toegelicht dat het Bur gerlijk Armbest. hier geen bezittingen heeft en ook geen steun van kerken ontvangt. RONDVRAAG. De heer Smit in verbittering. De heer Smit htapgt een schril beeld op ONS Oprichting Vereeniging voor Christe lijk Onderwijs. Zooals wij in Septem ber van liet vorige jaar reeds meldden, bestaan er plannen tot oprichting van een Christelijke Schoolvereeniging in de W.-Meer. Thans kunnen wij raede- deelen dat deze plannen vaste vorm hebben aangenomen. Een voorloopige commissie bestaan de uit de heeren A. H. Groenenberg, G. Smid, Van Veen, Tiemersma, A. Hoogendoorn, F. Leijten en v.d. Vliet zijn met de voorbereiding zoodanig ge vorderd, dat besloten is om op Zater dag-avond 3 Augustus in bet gebouw voor Maatschappelijk Werk te Sloot- dorp een vergadering te houden waar in eventueel een vereeniging zal wor den opgericht. Het ligt in de bedoe ling. dat Gereformeerden en Rechtzin nige Hervormden in deze samenwer ken. Waar de te stichten scholen zul len moeten komen kan alleen de ver eeniging besluiten, doch de voorloopige commissie heeft zich een school te Middenmeer en Slootdorp gedacht. Opgeheven. De Gem. Zangvereeni- ging „Harmonie" is Maandagavond ontbonden, de opkomst er leden was de laatste maanden dermate slecht, dat niet meer behoorlijk gerepeteerd kon worden, vooral de heerenkrachten bezochten slecht de repetitie, waar de late werkzaamheden wel in hoofdzaak de schuld van zijn. Men heeft overwogen aan den Pol derdag nog mee te doen, doch de di recteur achtte het niet verantwoord, daar niet op de leden gerekend kan worden. Radio-Centrale. De fa. Wed. A. Nips- hagen, exploitante van de radio-cen trale in de Wieringermeer deelt ons mede, dat zij binnen enkele dagen er toe over zal gaan tot uitzending van het derde programma. Sleutelbeen gebroken. De jongeman Jeroen Varkevisser, te Middenmeer, kwam bij het uitwijken, met zijn fiets zoodanig te vallen, dat hij het linker sleutelbeen brak. Geboren Dirkje dochter van F. Schaafstra G. Schaafstra-Venema Torenstra&t Middenmeer, Jtuli 1935, van de vervallen toestand der openbare scholen. Ook het meubilair deugt in het ge heel niet. De Christelijke school is door spr. ook bezocht en daar is alles dik in orde. Smit eischt dat ook de openbare scholen zoo zullen zijn. Voorz. meent, dat zoo erg, als de heer Smit het afscliddeft, nog niet is. Zeker, we zouden onzp kinderen graag op nieuwe o- penbare shcolen hebben, maar daar is nu eenmaal ^een geld voor. De heer Smit vindt ze niets beter als varkenshokken; het is diep treurig dat hier niets aan gedaan mag worden. Voorz. ontkent, dat het zoo treurig is en de heer Keuris heeft laatst een school in Am sterdam in oogenschouw genomen waar de toestand veel erger was dan hier. De vergadering wordt gesloten. Ned. Tarwe-Centrale. Benoemd tot lid van het bestuur dei- gewestelijke tarwe-organisatie, prov. Noord-Holland, de heer G. C. v. Balen Blanken te Anna Paulowna. Kermis. Vanwege de Wieringer Ker mis gelijk is met de onze is het op de Kermis erg stil en weinig biedt hel vermaak, een Zweefmolen, Luehi- schommel en een kinderdraaimolen, verder een aantal kramerijen, doch de zaken Slikker, Jonker en Meeldijk bie den elk veel goeds en is dan ook steeds in grooten trek. Bovendien Ci nema Schinkel heeft 3 dagen veel be zoek gehad. De Kermis is op bijzondere wijze gezellig verloopen. BREEZAND. De vischhandelaar G. de Vries had Zaterdagavond het onge luk met het vullen van een benzine lamp, dat deze in brand raakte. De Heer de Vries bekwam 'n vrij ernstige brandwonde aan den rechterarm en aan zijn voet en moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen. Voetbalsport. B.K.C. 2 --W.-Waard I. 6-3. Jammer dat Wieringer waard met 10 man opkwam, anders had dit voor ons 2e zeker een nuttige oefen wedstrijd geweest, hoewel mannen ais KI. Schenk, Rob, Saai, M. Schenk toch krachten zij, die ondanks met 10 man spelend, toch partij kunnen geven en dit is het ook geweest dat B.K.C. 2 op zoo'n flinke wijze partij gaf. De achter hoede was hijzonder op dreef, en K. Schenk, hoewel hij het verwoed pro beerde, zoo goed als geen kans kreeg. Ook B.K.C. I heeft een vrij goede wed strijd tegen Hollandia I van Hoorn ge speeld. Slechts met geringe cijfers 2-3 moest B.K.C. de vlag strijken. Een eer volle nederlaag tegen zoo'n sterk en vlug elftak hoewel voor doel niet erg productief. Er was veel publiek. Loop der bevolking. Ingekomen E. Matysik van Sterkrade (Dl.) E. Jansen en echtgen. van Wierden C. de Bruin van Hoogwoud. Vertrokken Wed. A. van IJzen- doorn-Sijbrands naar Schagen mej. M Plugboer naar W.-Waard. BURGERLIJKE STAND. Geboren Eleonora Theresia, doch- KOOLZAAD VOOR DE ZAAI. GELDERSCHE WIKKEN YOOR GROENBEMESTING. Verkrijgbaar bij MIDDENMEER. Tevens gelegenheid tot het TEELEN VAN KNOLRAAP-, KOOLRAAPZAAD, KROTEN ZAAD en andere zaden op contract, tegen vaste prijzen. Vraagt prijs en voorwaarden. Wij hebben voorradig alle Aanbevelend, G. KROEZE, Brink Slootdorp. 3 Nette Kostgangers gevraagd bij E. v.d. WOUDE, Kerkstraat 5 SLOOTDORP. TANDARTS MEDEMBLIK is van ZATERDAGMIDDAG 27 JULI tot en met DINSDAG 6 AUGUSTUS. TE HUUR een riante met vrije opgang, te MIDDENMEER, Brug straat hoek Torenstraat. Huurprijs f6.- per week. Direct te aanvaarden. Brieven aan de Coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel. ter van H. A. M. Ruijsenaars en E. W. E. M. Witteveen Divera Afra Maria, dochter van A Zwirs en A. Broedersz Johannes Theodorus. zoon van G. .1 Dorresteijn en M. M. Mol Elisabetli Johanna, dochter van B. Th. Straathof en G. E. v.d. Zalm Guurtje Maria, dochter van N. Waiboer en D. Schenk Franciscus Hendricus Wilhelmus, z.v. J. M. Rozenbroek en A. M. van Leeu wen Jozina Alida Bronislava. doch ter van P. van Kooten en J. C. Slijker- man Petronella, dochter van W. M. Schouwenaar en J. Lobhezoo. Getrouwd H. Meilink en G. van Teu lingen. Overleden A. W. van Bostelen, oud 1 jaar en 8 maanden. GEMEENTE WIERINGEN. DE KERMIS WEER VOORBIJ Begunstigd door reusachtig mooi weer, is de Wieringer kermis voor het publiek en voor de zakenmenschen goed geslaagd. Zaterdag en Zondag was het vooral ver bazend druk en vele autobussen zaten vol bezoekers van buiten. De stemming was vroolijk, en in het ge heel geen dronkemansgedoe. De zaalhouders en bioscoop hadden iede- ren avond veel publiek en we gelooven wel dat ze tevreden zullen zijn. Ook van de kramerijen en tenten verna men we, dat men over de resultaten van de verkoop niet te klagen had. Politie. Vermist: een heerenrijwiel Gev. een portemormaie met eenig klein geld en een taschje met inhoud. Verl. twee portemonnaie's met in houd en een kindertaschje met eenig klein geld. InL hij den Gem.-Bode. WIELERBAAN „WIERINGEN." Onder geweldig veel belangstelling werd Zondag op de Wielerbaan Wieringen de In terlandwedstrijd Holland-België gehouden. Ruim 2500 bezoekers sloegen de spannen de races gade; uit de kop van Noordholland, uit Friesland, overal kwamen de sportliefheb bers vandaan en de meesten bleven na afloop nog op de kermis vertoeven, zoodat ook daar zich later drommen in de straten verzamel den. Bij de eere ronde werden eerst de Belgen en vervolgens de Hollanders met applaus be groet, terwijl beurtelings het Belgische- en 't Hollandsche Volkslied werd ten gehoore ge bracht. Het was een pracht middag en de renners hebben geweldig hun best gedaan; het kop- pelKuiper (Julianadorp) - Stapensia (Minal- dum Friesl.) was enorm op dreef en de Hol landsche vlag werd hoog in eere gehouden Wel deden de Belgische koppels hun best doch de meesten van hen waren weldra ron den achter, mede ook als gevolg van hun ma teriaal, dat slechts matig voor de baan ge schikt is. WEDSTRIJD la „OMNIUM" 3deelig met puntentelling werd mee begonnen; deze werd aldus gereden: A. Tijdrace 1 ronde vliegend. B. Achtervolging over max. 15 ronden; C. Sprint over 3 ronden. In de tijdrace 1 ronde vliegend,

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2