Het Nieuwe inisterie r* TWEEDE BLAD. VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1935. No. et NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GRATIS PROEVEN! TOFFEES WIERINGER COURANT Jhr. Mr. A. C. D. DE GRAEFF, Buitenl. Zaken). Mr. J. R. H. VAN SCHAIK (Justitie). Dr. H. COLIJN, Premier en Koloniën (Defensie ad interim). Prof. Dr. Ir. H. C. J. H. GELI8SEN (Handel en Nijverheid). Prof. Dr. J. R. Slotenmaker de Bruine (Onderwijs, K. en W.). Mr. M. SLINGENBERG (Sociale Zaken). Mr. Dr. L. N. DECKERS (Landbouw en Visscherij). Mr. J. A. DE WILDE (Binnenl. Zaken). H.M. de Koningin hoog geprezen. De „New York Herald" Parijsche ditie, schrijft in zeer sympathiek en eer biedige bewoordingen over de Konin gin. Het blad zegt dat een der kenmer kendste eigenschappen van H.M. is, om op den achtergrond te willen blij ven, maar de jongste crisis heeft haar voor het voetlicht van de publieke be langstelling in de wereld gebracht. Als constituoneele vorstin geeft zij zelden blijk van wat in haar omgaat, wellicht is haar houding nimmer zoo duidelijk gebleken als dezer dagen. De Koningin wenschte een representa tief kabinet van alle partijen, maar te gelijk een kabinet, dat devaluatie zou vermijden. De Koningin heeft een te lange erva ring van regeeringszaken, om naar in blazingen van het oogenblik te luis teren. Haai* tolerantie stijgt met de ja ren en haar verhouding tot de leiden de staatslieden is steeds uitstekend ge weest. Nederland kent niet de inciden ten, analoog aan die van Koningin Vic toria contra Glarstone, De schrijver van het artikel, Lorc-nt Carroll, herinnert ook aan het inci dent door de communisten tijdens de Troonrede veroorzaakt „doch de Ko ningin ging kalm door met lezen zon der op te zien en zonder stemverande- ring". Zelfbeheersching is de dominee rende factor van haar karakter, dar, is tijdens de oorlogsjaren gebleken, en het wijs beleid, dat men toen en in andere crisis heeft kunnen consta- teeren, versterkt meer en meer haar troon en haai* persoonlijk prestige. De crisis over de goudkwestie heeft haar naam in de wereldpers geduren de een paar dagen naar voren ge bracht, maar spoedig zal zij weer haar met opzet gekozen stille positie inne men, die haar tot een van de bevoegd- ste regeeringsleiders van onze huidige wereld maakt. ZAKENDOEN IN CRISISTIJD. De heer A. E. Gelink, adviseur van den Kon. Ned. Middenst. bond schrijft Als de crisis door reclame, of publiciteit of hoe men het noemen wil kon bezworen wor den, was ze allang geëindigd. Toch heeft re clame een waarde die hoog geschat mag wor den. Reclame is in haar wezen een hulpmiddel, om den verkoop te bevorderen de verkoop kan het best bevorderd worden door het pu bliek datgeen te bieden, wat het behoeft. Reclame moet dus voorlichtend werken, maar ze mag voorlichtend zijn op suggestieve ma nier, want zonder suggestie wordt de reclame niet gezien en niet gelezen. Reclame moet ook eerlijk zijn. Nu wil het, dat er reclame wordt gemaakt, die, hoe eerlijk ook opgezet, hoe goed ook bedoeld de plank misslaat, daar het verkoopmotief niet Juist gekozen is. Men' zoekt het verkoopmotief doorgaans te ver weg, terwijl het soms ligt of in den winkel, of in het artikel, maar altijd in het brein van de klanten. Klantenkennis is, onnoodig dat te zeggen, een eerste vereischte voor den zaken man. Nemen we het geval van den goeden plaat selijken winkel, waarin de eigenaar dag in dag uit er naar streeft, zijn klanten datgene te verschaffen, wat hij op goede gronden ver neemt te behooren tot de behoeften. Maar hoe kan de winkelier den klant duidelijk ma ken, waarom het bedoelde artikel tot de be hoefte behoort. De winkelier moet om zoo te zeggen gedachten kunnen lezen in de eerste plaats, in de tweede plaats de manier kennen op welke wijze die gedachten zoodanig zijn te beïnvloeden, dat de klant tevreden is met den koop. Datzelfde hebben wij ook bij de re clame, met dit kenmerkende verschil, dat nu de winkelier niet persoonlijk, van aangezicht tot aangezicht tegenover den klant staat, doch onzichtbaar. En daarmede zijn we be land op het gebied, van den reclame-expert. Een vraag doet zich voor: kan in dezen slechten tijd de zakenman geld voor reclame ter beschikking stellen. Ons antwoord is ja, doch we verbinden er den eisch aan mits dat geld vakkundig wordt besteed, en mits reclame niet wordt beschouwd als een grapje voor den vrijen tijd. Gelukkig wint de gedach te terrein, dat reclame een handelsaangele genheid is, die indien goed bedreven de ren tabiliteit van een zaak verhoogt. Reclame is een plaatsvervanger van den persoonlijken verkooper. Een toekomstigen klant te bewerken door persoonlijk bezoek gaat, maar is er 'n groot terrein die op een en hetzelfde oogenblik iets nieuws moeten weten, dan zetten we het hulpmiddel in be weging, langs een weg, die vooraf zorgvuldig uitgestippeld is. De reclame wordt drager van een stuk der zaak, dat stuk mag niet los gemaakt worden van de rest, er moet eenheid blijven. En die eenheid bouwt op. En nu de crisis. Ondanks de crisis zijn er behoeften, is er ook nog geld voor weelde ui tingen, want beide behooren den modernen mensch, die niet meer slaaf sch als in vroege- ren tijd elders, zijn modern leven leeft, on danks vermindering. Waar dit zoo is, is de weg open voor goede, eerlijke verkoopspogin gen. Aldus geachte lezeressen en lezers is reclame op te vatten. Open oog, open oor, en niet versaagt, voorts langs goede lijnen van eerlijk koopmanschap als voorheen, met als belooning door het publiek een koopdaad, vrijwillig en tot groote tevredenheid gedaan. BINNENLANDSCH NIEUWS. SCHILDER OVERREDEN DOOR VRACHTAUTO. Had juist een gesprek met den bestuurder gehad. Woensdagmiddag stond schilder J. Smits te Breda te praten met den bestuurder van een zware vrachtauto. Nadat het gesprek beëin digd was, wilde de bestuurder den wagen achteruit rijden, doch lette er niet op, dat Smits nog achter de auto stond. Laatstge noemde kreeg een hevigen duw van het voer tuig en viel op den grond. De dubbele achter wielen gingen hem over het lichaam. Vreese- lijk gewond werd Smits naar het Diacones- senhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Op racefiets tegen auto gebotst. Slachtoffer overleden. Dinsdagavond om half zeven botste op de Nassaukade te Amsterdam bij de Raampoort een 24-jarige jongeman uit de Nieuwe Willemstraat, die op 'n racefiets reed, in vrij groote vaart te gen een vracht-auto op, die stoppen moest voor dwarsverkeer. De jonge man viel van zijn fiets en bleef op straat liggen, doch was niet buiten ken nis. Hij werd naar het Binnengast huis vervoerd, waar men opneming evenwel niet noodig achtte, zoodat hij naar zijn kosthuis werd gebracht. Daar voelde hij zich weer onwel wor den, waarna de huisdokter ontboden werd, die een inwendige verbloeding constateerde, waarna de jongeman he laas binnen een kort tijdsverloop, nog vó:r hij opnieuw naar een ziekenhuis kon worden getransporteerd, is over leden -- een zeer droevig geval, dat in de omgeving van zijn kosthuis groote verslagenheid te weeg bracht. GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKE STAND. Van 25 Juli t.m. 1 Augs. 1935. Geboren Meinte, z.v. R. Siegers en Tr. Jager Hindrikje, d.v. M. Hillonga en M. Boekhoudt Geertje, d.v. P. Braaksma en H. Kleefman. Ondertrouwd Geene. Gehuwd J. F. M. van Erven en C. Scheltus J. O. Schilderman en D. Gor ter. Overleden Geene. Loop der bevoking. Ingekomen Sj. Boersma uit Urk Ar. Koersvelt, uit Velsen H. Hogetoorn uit Beemster P. Loosman en gezin uit Den Helder P. Kindts en Mw. L. J. Wiebrecht uit Schoondijke L. Wisse uit Ritthcm K. Bakker uit Emmen J. v.d. Weit uit Terneuzen J. Gutpian uit Leeu warden Mw. M. A. v.d. Gragt uit Zijpo Mw. Th. Schmidt uit Dinslaken II. Weerelts uit Zwijndrecht Mw. M. Both uit Hilligersberg. Vertrokken P. van Hoesel en gezin naar Schagen A. G. Bleumink en ge zin naar Terneuzen B. Oegema en ge zin naar Medemblik A. Epping en ge zin naar Oudc-Pekela P. Glim Az. en echtgen. naai* Den Helder C. Roeland naar Rotterdam Mw. Th. Smiers naar Amsterdam Mw. N. Wit naar Don Helder F. R. Feldman naar Zijpe R. Haakma en gezin naar Munniken- zijl M. v.d. Kreeke naar Zoetermoer; Jhr. Ir. O. C. A. v. LIDTH DE JEUDE (Waterstaat) Zooals men zal bemerken, ontbreekt de foto Min. Oud. Blijkbaar heeft men deze bij onze Clichéfabriek vergeten. We hopen Dinsdag a.s. deze fout te herstellen. Een pakje prima Toffees bij ieder half pond VANAF 24 GENT Bij Uw winkelier steeds versch verkrijgbaar M. Bosma naar Slootdorp Mw. A. Boerendans naar Schermerhorn A. J. Koop en echtgen. naar Den Haag K. Haanstra naar Heerenveen Mw. D. Goren naar Anna-Paulowna. Wielrijden. De Nederlandsche Wiei- ron-Unie heeft het Gemeente-bestuur verzocht toezicht te willen houden op de naleving van de bepalingen van het wedstrijd-reglement der Unie op de Wie lerbaan in deze gemeente. Speciaal wordt in het belang van de veiligheid van wielrenners en publiek de aan dacht gevestigd op een juiste naleving van de artt. 123 en 93 van het regle ment Het dragen van een valhelm is er- plicht voor alle deelnemers aan haan- wedstrijden, zoomede voor den gang maker. De uitschrijver eener sportprestatie op een Wielerbaan draagt zorg voor de aanwezigheid van een arts en de ter beschikkingstelling van de noodige ge legenheid waar de deelnemers zich kunnen verkleeden en wasscben. Bij gebreke daarvan moeten de Wedstrijd- commissarissen het voortzetten van het programma verbieden. Weggedreven houten vlet. Te 'i er schelling is weggedreven een aan den Rijkswaterstaat toehehoorende eiken houten vlet, lang ongeveer 7 m., waar in zich bevond een peillier met lijn en 2 roeiriemen, benevens een roer. Met het oog op de windrichtingen van de laatste dagen is het niet uitgesloten, dat dit vaartuig te Wieringen komt aan drijven. Zij die inlichtingen kunnen ver schaffen kunnen zich wenden tot den Burgemeester. WIELERBAAN „WIERINGEN". Donderdag j.j. werden weer trai- nings-wedstrijden gehouden. Er werd door de renners fraaie strijd te zien ge- gegeven, voor het talrijke publiek dat was komen opdagen. Er werd begonnen met een achter volging over 20 ronden tusschen D. Klink en F. Buschman. No. 1 D. Klink haalt Buschman in na 12 ronden. Sprint over 3 ronden B-klasse No. 1 S. Lont, 2. Hussaarts, 3 H. Ot- tens (wegmateriaal) Sprint over 3 ronden A-klasse 1. J. Tichelaar 2. J. Kuiper 3. J. Muntjewerf (pech) 50 Ronden-race 3 klassementen. Op overtuigende wijze door C. Hegeman gewonnen,. No. 1. C. Hegeman 15 pnt. 2. C. Jon gert 9 p. S.Lont 5 pnt. Koppel-wedstrijd over 100 ronden 3 klassemenfen. Fraaie strijd werd hier te zien gege ven door Kuip er-Snij der, J. Smit-Kos- sen, Muntjewerf-Korshuize en Klink- Tichelaar. De koppels N. Bakker-M. Hoep en Beuvink-Hussaarts geraakten op de achtergrond, doch reden voor de eerste maal een goede wedstrijd. Kuiper-Snijders wisten met 1 ronde voorsprong de strijd te winnen, deze ronde werd hun niet cadeau gedaan,

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3