VOETBAL - PROGRAMMA SUCCES I. VOETBAL - PROGRAMMA B. K. C. CRISISBUREAU. Nog niet geschetste kalveren binnen de gewichtsgrenzen ten spoedigste opgeven De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland vestigt er de aandacht der veehouders op. dat alle vaarkalve- ren, met een gewicht tusschen 100 en 270 Kg. en alle stierkalveren, met een gewicht tusschen 60 en 340 Kg. voorzoo ver deze niet als reservekalf mogen wor den aangehouden, geschetst dienen te zijn. De identiteitsbewijzen van kalveren, welke reeds geschetst zijn, doch die de betref lende veehouder nog niet heeit ontvangen, worden spoedig toegezon den. Veehouders, van wie 1 of meer kal veren nog niet zijn geschetst, dienen de ze ten spoedigste bij den Kantooi hou der in hun gebied ter schetsing op te geven, aangezien binnenkort een zeer scherpe controle op de aanwezigheid van ongewenschte kalveren zal worden toegepast. Het houden van reservekalveren. Met ingang van 1 September 1935 heeft het aantal reserve-kalveren, dat aangehouden mag worden, een wijzi ging ondergaan. Bij een toewijzing, van een kali, mag met ingang van 1 Seplem ber 1935 geen reservekalf binnen de vastgestelde gewichtsgrenzen (van stier kalveren 60-340 Kg., van vaars kalveren van 100-270 Kg.) meer worden aange houden. Bij een toewijzing van 2-3 kalveren, mag nog tot 1 October 1935 een reserve kalf worden aangehouden. Bij een toe wijzing van 4-5 kalveren mag tot 1 Nov. 1935 een reservekalf worden aange houden. Veehouders, die zijn aangesloten bij een door de Nederlandsche Veehouderij Centrale erkende t.b.c.bestrijdings orga nisatie, mogen tot 1 Maart 1936 een re servekalf aanhouden. Dit geldt ook voor degenen, wien een kalf is toege wezen. PERSBERICHT. REGLEMENT VARKENSHOUDERIJ 1935. De Minister van Economische Zaken heeft het volgende goedgevonden Wanneer varkens boven 25 Kg. aan een georganiseerde zijn toegewezen tot een aantal kleiner dan dat, hetwelk dien georganiseerde laatstelijk toegewezen is geweest, treedt de nieuwe toewijzing eerst in werking op 1 Sep tember 1935, echter met dien verstande, dat ook na 31 Augustus 1935, de betreffende ge organiseerde bedoeld laatstelijk toegewezen aantal aantal zal mogen aanhouden tot Januari 1936, mits hij zijn varkensstapel 31 Augustus 1935 niet aanvult. SPORT. 3e klasse. Volgens de „Sportkroniek" zijn door de K.N.V.B. de volgende wedstrijden vastgesteld: 15 September Purmersteijn K.V.V.Zaan dijk—Beverwijk SUCCES—H. R. C.Hel derVolewijckers Hollandia—Alkm. Boys. 22 September Beverwijk Purmersteijn H.R.C.—Zaandijk VOLEWIJCKERS—SUCCES Alkm. BoysHelder K.V.V.Hollandia. 29 September BeverwijkK.V.V.Purmer steijn H.R.C.Zaandijk Volewijckers SUCCESAlkm. Boys HelderHollandia. 6 October H.R.C.Beverwijk Volewijckers PurmersteijnAlkm. Boys Zaandijk Hollandia—SUCCES K.V.V.—Helder. 13 October H. R. C.—K.V.V.Beverwijk— Volewijckers Purmersteijn Alkm. Boys ZaandijkHollandia SUCCES-Helder. 27 October VolewijckersH. R. C.Alkm. BoysBeverwijk HollandiaPurmersteijn Helder—Zaandijk K.V.V.—SUCCES. 10 November VolewijckersK.V.V.H.R.C. —Alkm. Boys Beverwijk—Hollandia Pur mersteijnHelder ZaandijkSUCCES. 24 November Alkm. BoysVolewijckers Hollandia H.R.C. Helder Beverwijk SUCCESPurmersteijn ZaandijkK. V. V. 1 December K.V.V.— Alkm. BoysVole wijckersHollandia H.R.C.—Helder Bever wijkSUCCES PurmersteijnZaandijk. 4e klasse A. 15 September TexelB.K.C.Andijk Schagen Nieuwe NiedorpAlkmaar. 22 September SchagenTexelStrandvo gelsAndijk AlkmaarD.T.S.B.K.C.— Nieuwe Niedorp. 29 September Schagen—B.K.C.Texel— Strandvogels D.T.S.Nieuwe Niedorp. 6 October StrandvogelsSchagen Alk maar-Andijk B.K.C.D.T.S. 13 October StrandvogelsB.K.C.Texel Alkmaar AndijkNieuwe Niedorp. 27 October AlkmaarSchagen Nieuwe NiedorpTexelD.T.S.Andijk. 10 November Strandvogels Alkmaar Schagen—Nieuwe Niedorp Texel—D.T.S. 24 November Nieuwe NiedorpStrandvo gels D.T.S.Schagen AndijkB.K.C. 1 December B.K.C.Alkmaar Strandvo gelsD.T.S.TexelAndijk. WIELERBAAN „WIERINGEN." Begunstigd door prachtig weer en ten aanschouwe van ruim 2000 belangstel lenden werden Zondag op de baan vin nige wedstrijden gehouden. Bij de Omnium-wedstrijden brach ten vooral spanning de renners Sta- pensea van Menaldum en Willemse van Schagen. In de sprintseries over 3 ronden kon Stapensea het niet tegen Willemse bol werken, die een tijd maakte van 13 2/5 sec. Ook in de finale werd Willemse 1 met 4 pnt. in een tijd van 13 4/5 sec. 2 Stapensea met 3 p. 3 Dietvorst (Ber gen op Zoom) met 2 p. 4 Van der Stel (Apeldoorn) met 1 p. In de Omnium Tij drace een ronde vliegend werd Willemse 1 met 12 4/5 sec. 4 p. Stapensea 2 met 13 5/10 sec. 3 pnt. en v.d. Stel en Dietvorst stonden gelijk met 13 4/5 sec. elk V/z Pnt- (Willemse heeft zijn record dat stond op 12 5/10 sec. dus niet verbeterd.) Tenslotte van de Omnium-wedstrijden de achtervolging over 15 ronden. Hier spande Stapensea de kroon. Hij be haalde 6 punten, (2 p. extra, omdat hij al zijn tegenstanders inliep) in een tijd tijd van 2 m- 4:7 sec. Willemse 3 p. v.d. Stel 2 p. Dietvorst 1 p. De totale uitslag der Omnium-wed strijden was 1. Stapensea met 12 p- 2. Willemse met 11 p. 3 v.d. Stel en Dietvorst gelijk met elk 4A/2 punt. De Klassementrace voor Nieuwelin gen gaf veel strijd te zien. Vooral J. bmit van Schagen toonde weer zijn uitnemende kwaliteiten. Uitslag 1 J- Smit 16 p. (tevens winnaar van eeq premie, 2 palingen) 2. M. Bakker 8 p. 3. M. Hoep 6 p: Als een merkwaardigheid van Iloep, die we al meer opmerkten, willen we nog vermeleden, dat hij steeds 't pele- ton bijhoudt, doch meer ook niet, doch bij 't laatste klassement (dat dubbele punten geeft) steeds de gang; er in zet, en dan met succes. In de Klassementrace Amateurs en Onafhankelijken over 50 ronden met 5 klassementen was het de Belg G. de Bruijcker, die telkens weer trachtte uit te loopen en een jacht ontlokte. Vele malen mislukte het, doch hij hield met taaie volharding vol en tenslotte ge lukte 't hem een ronde voor te komen onder groot enthousiasme van het pu bliek. Hij werd dan ook no. 1 met 11 p.; 2. Van Isselt Klundert met p. 3. ten Boom, Haarlem, met 16 p. 4. Stehr, Alkmaar, met 10 pnt. In de achtervolging over 5 K.M. tus schen Klink en B. Dekker (Apeldoorn) 'was het weer Klink die van zijn kun nen blijk gaf door na 212 ronden (tijd 6 m. 10 sec.) Dekker te hebben inge haald. Dekker gaf trouwens blijk van taai uithoudingsvermogen, en gaf zich niet zoo geaw gewonnen. In de ploegachtervolging over 20 ron den tusschen Kuiper-Bol en Jansen- Lodewijks bleek al gauw he koppel Kuiper-Bol ove.rwegend sterker en na 12 ronden werd dit dan ook in een tijd van 3 m- 17 1/5 sce. winnaar. Koppelwedstrijd Nieuwelingen over 100 ronden, 2 klassementen. Er werd geweldig gejacht, zoodat het eerste klassement moest vervallen. Vooral de koppels Hegeman-Bakker en Derkse-Pronk gaven veel strijd te zien in het begin ook Korshuizen Slikker, doch dezen begonnen later merkbaar af te zakken. Uitslag 1. Derkse-Pronk 8 p. 2. Hegeman- Bakker 6 p. op een ronde 3 Prins- Schipper 4p. op twee ronden Deij- kers-Kossen met 2 p. (Tijd precies U> u.) De Koppel-wedstrijd voor Amateurs en Onafh. 50 K.M. 250 ronden, 5 klas sementen werd met spanning gevolgd. Er werden drie premies uitgeloofd, wat aanleiding gaf tot veel jacht. Tel kens werd geprobeerd uit te loopen, doch onmiddelijk werd dan een achter volging ingezet. Tenslotte gelukte 't toch aan drie koppels tegelijk een ion de uit te loopen, n.1. Jansen-Loclewijks Dekker-v.d. Stel en Stapensea-Kuiper De Belg de Bruijcker werkte ook gewei dig, doch zijn koppelgenoo„ Klink w-at te langzaam bij de aflossing. Wel wist Klink een tweetal premies te bemach tigen en Jac. Kuiper zelfs drie. De uitslag was tenslotte 1. Jansen- Lodewijks met 8 pnt. 2. Dekker-v.d. Stel met 4 pnt. 3. Stapensea-Kuiper met 4 pnt. op een ronde Dielvorst- van Isselt met 12 p. 5. de Bruijcker- Klink met 8 p. Zoo eindigde deze prachtige en faire wielermiddag. Wielerbaan „Wieringen." Donderdag avond trainings-wedstrijden op de baan. bij het zwemmen was verdronken. Door den staat waarin het lijk zich reeds bevond was herkenning uitgeslo ten, zoodat het nog niet is mogen ge lukken de identiteit van den verdron kene vast te stellen. Het lijk is alhier ter aarde besield. V. C. J. B. Oosterland. 5 Sept. bijeenkomst. Donderdag SUCCES - NIEUWS. J.l. Zondag bracht ons eerste elftal een bezoek aan S. V. V. te Scheveningen. Reeds om 8 uur werd de reis aanvaard over Schoorl, Bergen, Bloemendaal en zoo arriveerden wij om half een op de Boulevard te Scheveningen waar de S. V. V.- voorzitter ons al opwachtte. Na eerst nog even het inwendige' versterkt te hebben werd het terrein opgezocht hetwelk de vereeniging S. V. V. in de g^ieente Wassenaar heeft. Om even 2 uur blaast scheidsrechter van Erk uit Den Haag de elftallen in het veld. Nadat de S.-praeses eerst de S.-spelers en bestuur een hartelijk welkom had toegesproken brengt de S.V.V.-midvoor de bal aan het rollen. Suc ces onderneemt eerst eerst een goede aanval, welke goed wordt afgeslagen. Dan is de beurt S. V. V. welke over een uitstekend elftal beschikt, voortdurend zijn zij een tikje ster ker. Voorloopig weet de S.-verdediging erger te voorkomen, eenmaal doelpunt S.V.V. haar aanhang juicht reeds, doch scheidsrech ter had buitenspel geconstateerd. Enkele malen zweeft de bal gevaarlijk voor het S.- doel, de linkervleugel van S.V.V. brengt steeds verwarring in de S.-verdediging en na 25 min. spelen maken zij 10. S. probeert het ook en kele malen doch de S.V.V. verdediging grijpt steeds goed in. Even later maakt S.V.V. 20. De S.-rechtsbinnen schiet bij een goede aan val net naast. Met 20 voor S.V.V. breekt de rust aan. Na de thee doet.Succes het iets beter. Het spel wordt nu meer open gehouden. S.V.V. maakt echter spoedig 30, wanneer de S. verdediging onvoldoende ingrijpt. De S.-rechts binnen word vervangen en even later komt de S.-spil in botsing waardoor hij ook uitvalt. Succes speelt nu met 10 man verder. Er wordt echter hard gewerkt en het duurt niet lang of S. maakt het eerste tegenpunt 31. Dit geeft S. eenigszins nieuwe moed en hoewel zij met 10 man speelt is zij in het veld zeker niet minder. De De S.-midvoor maakt 32. Nu komt S.V.V. weer opzetten hun aanval len blijven gevaarlijk. Even buiten het straf schopgebied krijgt S.V.V. een vrije trap te nemen, welke via een S.-back in het doel verdwijnt en als S.V.V. nog eenmaal gedoel punt heeft blaast scheidsrechter, welke op uit stekende wijze leidde spoedig einde en heeft S.V.V. op verdiende wijze gewonnen, hoewel de uitslag niet direct 52 had behoeven te zijn. Jammer was het dat de S.-spil door het ongeval moest uitvallen. De wedstrijd werd in prettige verstandhouding gespeeld. SUCCES 3, welke in Middenmeer speelde en deel nam aan de door Flevo 2 uitgeschreven Seriewedstrijden deed het beter. Na eerst op het kantje af 21 van Aartswoud gewonnen te hebben plaatste zij zich later in de win naarsronde tegen V.C.L. 2 uit Hoogwoud en won liefst met 30 en kwam hierdoor in het bezit van de eerste prijs, een mooie lauwer krans. Hulde aan dit kranige elftal. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Aanbesteding Wieringermeer. De directie van den Wieringermeer- polder heeft aanbesteed a. de bouw van een 4-klassige school te Wieringerwerf, waarvoor werd ingeschreven als volgt J. Hartog en J. F. Wakker te Edam voor f 12.245 Fa. A. Ivingma en Zoon te Leeuwarden en Slootdorp voor f 15.680 Gebr. S. en J. Botman te Wer- vershoof voor f 15.976 J. Geusebroek Jr. te Medemblik voor f 15.999 J. King ma e Middenmeer voor f 16.100 S. S. de Boer te Drachten voor f 16.250 E. Boekei te Medemblik voor f 16.450 D. Pranger te Dokkum voor f 16.500 W. R. Cuperus te Birdaard voor f 16.600 IJ. Kroonenburg te Heiloo voor f 16.775 Th. H. Terpstra en J. Hoekstra te Leeuwarden voor f 16.850 Iv. Kuipers te Surhuisterveen voor f 17.412 G. Wassink van Garderen te Middenmeer voor f,17.430 E. de Bruin te Hoogland voor f 18.300 J. v.d. Velde te Balk voor f 18.380 R. en P. Veenstra te Bolsward voor f 18.400 P. Bos te Amstelveen voor f 18.980 H. Koorn en K. de Jong te Medemblik voor f 19.500 N.V. Bouw- en Handel Mij. Kelauke te Amsterdam voor f 23.500. b. de bouw van een drietal boerde rijen op verspreide plaatsen in de Wie ringermeer, waarvoor werd ingeschre ven door Fa. Kinga te Slootdorp voor f 30.795; J. Geusebroek te Medemblik voor f 35.000 W. Uitterdijk te Wieringer- waard voor f 35.470 F. Camerling te Dordrecht voor f 37.000. De gunning werd aangehouden. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. ZUIDERZEE-STEUNWET. Persoonlijk bezoek belanghebbenden bij den Rijksdienst ter Uitvoering van de Zuiderzeesteunwet te Amsterdam. De Directeur van den Rijksdienst ter uitvotring van de Zuiderzee'r-steunwet heeftt verzocht het volgende bekend te maken In den vervolge zullen belanghebben den, die inlichtingen wenschen, of eeni ge mededeeling aan den Rijksdienst hebben te doen, deze langs schriftelij ken we£ ter kennis dienen te brengen. Indien zij terzake een persoonlijk on- derhoud^wenschen, zullen zij dat sehrif telijk, onder opgaaf van het onder werp waarover zij bedoelen te spreken, dienen aan te vragen, waarna beoor deeld kan worden of met schriftelijke afdoening aan de gevraagde inlichtin gen kan worden voldaan. Politie. Gev. een dames armband horloge met schakelbandjes en een bril in etui. Verll. een belastingplaatje in etui. Inl. bij den Gem.-Bode. Lijk opgehaald te Wieringen. Maandagmorgen werd door een vis- scher aan de Noordzijde van den Afsluit dijk onder Wieringen, circa 4 K.M. ten Oosten van de sluizen een pakje klee- ren van een manspersoon gevonden. In de nabijheid lag nog een heeren rijwiel. De mogelijkheid bestaat, dat deze kleeding aldaar ter plaatse reeds meerder dagen had gelegen. Papieren of bescheiden waaruit de identiteit van den eigenaar kon blijken werden niet aangetroffen. Vrijdagmorgen werd op dezelfde hoogte ongeveer, aan de Noord zijde van den afsluitdijk, het lijk van 'n manspersoon opgevischt, die blijkbaar 31 Augustus had voorbereid leelijk de steek. Het plan om de schoolkinderen van Middenmeer met booten naar Sloot dorp te doen vervoeren kon dan ook geen voortgang hebben gezien het slechte weer en werden inderhaast bussen afgehuurd. Het was voor de commissie dan ook bijzonder jammer dat zij zoo werd ge handicapt, want men had wel maatre gelen getroffen om bij slecht weer de leesten te doen plaats hebben in het Gymnastiekgebouw, doch 450 kinderen daar in te bergen ging wel, maar dat dan van het niooie programma wat was samengesteld iets was terecht ge komen betwijfelen we. Doch zie het laatste kind uit Midden meer had de bus niet verlaten of Plu- vius ontfermde zich over de juichende GEMEENTE ANNA PAULOWNA. ONWEER In den nacht van Zondag op Maandag heeft boven onze gemeente een lang doch niet hevig onweer gewoed. Van 2 zijden kwamen buien opzetten, en het hemelvuur was niet van de lucht. Ongelukken hadden niet plaats, doch enkele electrische geleidin gen, evenals Radio-attennes, werden geraakt. BREEZAND. Zaterdagmorgen, Koninginne dag, een groote dag toch voor Breezand, i! letterlijk des morgens in het water gevallen. Geweldige regenbuien volgden elkander op en toen bij de terugtocht vanaf de Kleine Sluis, waar men als gewoonlijk een ovade aan den Burgemeester had gebracht, was het Oranje bestuur besloten de kinderspelen af te gelas ten. Deze zijn uitgesteld tot a.s. Woensdag middag. De volksspelen en de optocht zijn des namiddags gehouden en goed geslaagd, evenals des 's avonds het vuurwerk. OPENLUCHTDEMONSTRATIE. Zondagmid dag gaf de Gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. een openluchtdemonstratie, di eevenals an dere jaren goed slaagde en veel publik trok. SPORT. B.K.C.-NIEUWS. De volgende elf tallen zijn voor de maand September opge steld B.K.C. IPrins, Tauber, v. Teulingen, Jn. Steen voorden, Hoep, KI. SteenvoordenT. Post, Jn. van Wees, Jn. de Schipper, Jb. van Wees, Jn. de Schipper Az. B.K.C. 2 Schabbing, Blom, Kaan, v. d. Burg, D. Geerligs, S. de Jong, A. Harder, N. Keijzer, Jb. Post, v. d. Goes, P. Harder. B.K.C. 3 R. v. d. Burg, Jb. Steenvoorden, Rezel, W. Post, Jb. Wiggers, P. Oele, v.d. Kolk, v. Wilsum, N. v. Wees, Webeling, G. van Loon. B.K.C 4 Kommer, H. Borst, Sasburg,' Jn. Post, Zeeman, v. Dalen, A. van Duin, Meere- boer, Baartman, Jn. Kaptein, S. Borst. B.K.C. I speelt Zondag a.s. een wedstrijd te gen Schinkelhave van Amsterdam voor de K.N.V.B.-beker. MARKTBERICHTEN. Viering Koninginnedag door de Wieringermeerscholen. Het zag er in den ochtend Zaterdag slecht uit met het weer, het traditio- neele Oranje-zonnetje liet de commissie helmus worden gezongen, De muziekvereen. „Soli Deo Gloria" speelde er lustig op los, zoowel mar- schen als populaire liederen. Na gemeenschappelijk gezang ver scheen nog eens de heer Ramler op 't podium, die door daverend applaus werd begroet. Wat deze zanger presteer de, was in een woord .,af". Met name mogen wij hier noemen 't lied „Moe dertaai", wat de heer Ramler door het ovxerweldigende applaus twee keer heeft gezongen. Ook de Zangvereen. zong een 6-tal liederen op lofwaardige wijze. Een woord van hulde aan directeur en le den. 't Was reeds over 11 uur als de Voorz. een woord van dank sprak tot alle medewerkenden en na gezongen te hebben van „Wij willen Holland houen", sloot de heer Boon, Evangelist uit Breezand met dankgebed. 't Was in alle opzichten een geslaag de avond. Koninginnedag. Van alle gebouwen in de Wieringermeer alsmede van tal tal van particuliere gebouwen wapper de Zaterdag de nationale driekleur. Hotel Smit te Slootdorp organiseerde 's-avonds een bal waar het zeer gezel lig toegegaan heeft. EEN TRACTATIE. Een aardige tractatie werd den kinderen gedaan door de Coöperatie „De Tijdgeest" ter gelegenheid van het school feest. Aan ieder schoolkind werd namelijk een reep chocolade gegeven. SLOOTDORP. Lading stroo gekapzeist. Door de harde wind van Vrijdag op Zater dagnacht begon de lading stroo van een al hier geladen strooschip aan het werken. Het gevolg was dat de bovenlast ging schui ven en de pakken stroo grootendeels in het kanaal terecht kwamen. Beroepen. Beroepen door de Geref. die het feest voor de schoolkinderen op Kerken van Slootdorp en Middenmeer o ri P V,.1 \nx t, i Hulpprediker een portemon- Cand. Chr. v.d. Vliet, aldaar. Politie. Gevonden naie inh. f 7.33. Verloren een leeren handschoen. Inl. Politie Slootdorp. Holl. Mij. van Landbouw. De afd. Wie ringermeer van de Holl. Mij. van Land bouw houdt Woensdagavond een alge- meene vergadering in Iiotel Smit te Slootdorp. Na het huishoudelijk gedeel te, zal door den heer Raap, secretaris der Gewestelijke Tarwe-Organisatie een uiteenzetting worden gegeven van de werking der Tarwe-Organisatie van Nrd Holland. Belangstellenden hebben toegang. Flevo-Nieuws. De seriewedsirijderi van Flevo 2 zijn Zondag uitstekend ver kinderschare, die allen getooid met de |°°Pei1» Eet was prima voetbalweer en n Pt torroin urn o Honl' iriï 4. nationale kleuren in optocht door Sloot dorp trokken voorafgegaan door het Chr. Muziekkorps „Soli Deo Gloria". En het is droog gebleven tot het ein de aan toe zoodat van het verdere pro gramma niets behoefde te worden afge nomen. Op het Sportterrein vonden diverse wedstrijden plaats, de kinderen werden royaal getracteerd en een gezellige stemming heerschte mede door de aan wezigheid van twee muziekkorpsen (de Wieringermeerfanfare kwam later ook op het terrein.) Groot was het aantal prijzen wat uit gereikt kon worden. Wij telden er een honderd, de medewerking van de bevol king mag dan ook wel algemeen ge roemd worden daar de commissie over ruime middelen beschikte. Het zou te veel plaatsruimte vergen om alle jongens en meisjes die een prijs wonnen te vermelden, we zullen dan ook maar volstaan met mede te deelen dat er in de diverse groepen zwaar is gekampt waarbij de favorieten luid werden aangemoedigd. De commissie en onderwijzend per soneel en vele anderen zij hebben han den vol werk gehad, maar het liep op rolletjes. Het zingen vaii het Wilhelmus door die honderden kinderkeeltjes was een treffend moment en we mogen dan ook gerust beweren dat de viering van H.M. verjaardag door de jeugd van de Wie ringermeerscholen op onvergetelijke wijze is gevierd. De Kaasmarkt ALKMAAR, 30 Aug. 1935. Op de ge houden Kaasmarkt waren 57 stapels aangevoerd, wegende 135000 Kg. De prijs der Fabrieksbaas was 44 stapels kleine m. merk f 17.50 1 sta pel Commissie m. merk f 14. De prijs der Boerenkaas was 6 sta pels kleine m. merk f 14.50 6 stapels Commissie m. merk f 17. De Graanmarkt. ALKMAAR, 30 Aug. 1935. Op de ge houden Graanmarkt werden in totaal aangevoerd 2024 H.L., als 4 H.L. tarwe 30 H.L. Rogge f 6.612V2-f 7 510 H.L. Gerst f 4.20-f 4.60 627 H.L. Ilaver I.10-f5.25 32 H.L. Boonen, w.o. brui ne f 14-f 20 citroen f 12 witte f 13.50; 34 H.L. Karwijzaad f 9-f 18.50 2 H.L. Blauwmaanzaad 785 H.L. Erwten kl. groene f 7.75-f 8 gr. groote f 9-f 14; grauwe f 21-f 25 vale f 10-f 16.25 per 100 Kg. Handel matig. SLOOTDORP. Herdenkingavond 31 Aug. 't Wras voor het bestuur van de Chr. Oranje Vereen, een groote voldoe ning j.l. Zaterdagavond 't Gymnastiek gebouw te Slootdorp tot in alle hoeken gevuld te zien met belangstellenden. De voorz. de heer Heerink opende deze feestelijke bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 72 1 en 6 en ge bed, waarna een gedeelte uit de H. Schrift werd voorgelezen. Vervol gens heette hij de spreker van deze avond, de heer Bos uit Den Helder, de Chr. Zangvereen. „De Lofstem" uit Breezand en de Bariton Solozanger, de heer Ramler uit Den Helder van harte welkom, alsmede de plaatselijke muziekvereen., en gezien het varieeren- de programma, wrd direct overgegaan tot het afwerken hiervan. Nadat eenige nummers door de Zang vereen, en de heer Ramler ten beste waren ggeveen, sprak de heer Bos over „Nderland en Oranje." Spreker behan delde hierin 3 punten, n.1. verleden, heden en de toekomst en de adeanlooze stilte getuigde dat 't gesprokene zeer bij de aanwezigen in de smaak viel. De voiorz. is dan ook de tolk der vergade ring als hij den heer Bos hartelijke woorden van dank betuigd waarna door allen staande 2 coupletten van het Wil het terrein was dank zij de regen in goe de conditie. Het programma kon worden afge werkt, doordat alle elftallen op tijd waren. De eerste wedstrijd van de voorronde Flevo 2—V.C.L. 2 werd gewonnen door V.C.LL. 2 met 3—2. Aarts woud 2—Suc ces 3 eindigde in het voordeel met 3-2 voor Succes 3. Waarna Flevo 2—Aartswoud 2 aan ving om de 3e en 4e prijs, ondanks de vermoeidheid van de Aartswoudspe- lers wisten zij toch met 3-1 in de meer derheid te blijven. V.C.L. 2—Succes 3 om de le en 2e pr. bracht de overwinning met 3-0 voor Succes 3 zoodat dit elftal met de eerste prijs ging strijken. De wedstrijden stonden onder leiding van de heeren W. Tlieyen en H. Lange- reis die ieder twee wedstrijden heb- oen geleid tot volle tevredenheid. Na afloop had de prijsuitreiking in Hotel Smit plaats en werden de prijzen met een toepasselijk woord door den heer v. d. Grijn aan de aanvoerders van Succes 3, V.C.L. 2, Aartswoud 2 en Flevo 2 uitgereikt. Dank werd gebracht door den lieer v.d. Grijn aan de elftallen, scheidsrech ters en de gevers der diverse prijzen. Zondag a.s. worden de serie-wedstrij den voortgezet en komen de volgende elftallen in het veld 1 uur Aartswoud 1 - Hauwert 1 2.15 uur Flevo 1 - V.C.L. 1 daarna Verliezer a - Verliezer b en Winnaar a- Winnaar b. Hierop staat een prachtige beker als le prijs welke beschikbaar is gesteld door de Amstelbrouwerij. Gezien de krachtsverhouding der deelnemende elftallen mogen we gerust op spannende wedstrijden zijn voorbe reid. De Afd. Medemblik en O. der Holl. Mij. v. voornemens bij genoegzame Landbouw deelname een CURSUS IN MOTORKENNIS te organiseeren. Aangifte tot deelname van personen boven 15 jaar tot uiterlijk 15 Sept. a.s. bij den Heer C. KOK, te TWISK. Th. DE JONG te MEDEMBLIK. en H. SPAANDER te MIDWOUD.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2