•sSxSF^SSJ?» GEMEENTERAAD VAN ZIJPE. LANDBOUWWAGENS EN KARREN TARWE SCHOONEN A. C. VAN OEVEREN Vergadering van den Raad der ge meente Zijpe, op Dinsdag 3 September 1935, des namiddags 2.30 uur. Tegenwoordig alle leden. Voor het eerst lieeft een vrouwelijk lid haar intrede in den Raad van Zijpe gedaan, n.1. Mevr. Vriesman-Slot (S.D.A.P.) Als attentie voor dit vrouwelijk lid prijkte op de tafel een bouquet bloe men van den Burgemeester Mr. Bree- baart. Ook was nog een bloemenmand voor deze dame gearriveerd, van de Soc. Dem. Vrouwenclub. Door onver klaarbare oorzaak is deze bloemen mand niet aangeboden, en prijkte na afloop der vergadering deze nog in de hal van het Raadhuis. Als eerste punt der agenda had de installatie plaats van de nieuwe Raad. De heeren Doedens, Bruin, Dignum, Doorn, De Boer en van der Sluijs, leg den in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, terwijl de heeren Jansma, Mevr. Vriesman-Slot, Nannis, Blom en Veltman de vereischte belof ten aflegden. De Voorzitter feliciteert de heeren met hun herbenoeming en spreekt hier na de volgende rede uit Mevrouw, Mijne Heeren, Nu gij de eed en beloften hebt afge legd, dat gij de belangen der gemeente met al uw vermogen zult voorstaan en bevorderen, is het mij een behoefte U geluk te wenschen met uwe benoe ming en een beroep te doen om in de komende periode tot een vruchtdragen de samenwerking te geraken.: De kiezers hebben door hun stem het ver trouwen gegeven thans is het woord aan U om „trouw aan de Grondwet en aan de wetten des Rijks" te handelen in het belang der gemeente en te stem men zonder last van of ruggespraak met hen die benoemen. Deze in de wet vastgestelde bepa ling, Mevrouw en Mijne Heeren, is daar niet zonder reden opgenomen, d.w.z., gij zijt hier door uwe kiezers en met behulp van uw partij gekomen, maar nu gij hier eenmaal zijt, dient gij te staan op eigen beenen moet uw oordeel, en ik mag verwachten, uw gezond oordeel, den doorslag geven. Moge gij U dan laten leiden nimmer door holle phrasen en leuzen van de straat, hoe men ook zal trachten u te be-invloeden, maar door wijs beleid en ernstig gevoel voor de werkelijke belangen van het algemeen. Ik ben er van overtuigd dat gij, bezield met goe den wil den Raadszaal hebt betreden en ik roep u daarom van harte wel kom toe. Gij zult het mij niet euvel dui den, dat ik dit welkom tot één uwer in het bijzonder richt, n.1. tot Mevr. Vriesman—Slot. Immers het is voor de eerste maal in de geschiedenis van de gemeente Zijpe, dat een vrouw haar in trede doet in de Raad. Moge er van U uitgaan, Mevrouw, een zegenrijke in vloed, ook in dit college, opdat er een toon zal heerschen van rust en ingeto genheid, waar de gemeente niet an ders dan wel bij kan .varen. Leden van den Raad, uw taak is moeilijk en verantwoordelijk, dubbel verantwoordelijk omdat deze gemeen te behoort tot degenen, die in het staatsbestel nog de normale, volgens de grondgedachte der gemeentewet be doelde positie innemen, d.w.z., dat zij nog niet noodlijdend is of op extra rijksbijdrage moet drijven. Hoezeer ook de ingezetenen mochten zijn getrof fen voor dit feit althans kunnen wij niet genoeg dankbaar zijn. Het brengt echter in deze zoo moeilijke tijd zijn verplichtingen mede voor een zuinig, maar vooral een doelmatig beheer. Belangrijke zaken zullen aan uw oor deel worden onderworpen veel cri- tiek zult gij daarbij ondervinden, on rechtvaardige critiekj, ongetwijfeld. En degenen, die in uw midden het vaste element vormen, n.1. uw voorzit ter en secretaris, genieten van die on rechtvaardige critiek ruimschoots hun deel. Wordt zelfs niet beweerd, dat wij de vereeniging van twee ge meenten alleen bevorderen, opdat wij daar voordeel van zouden hebben Leden van den Raad, ik geloof niet dat het noodzakelijk is, ons in uw oogen te rechtvaardigen. Het zou mis dadig zijn en in strijd ,met onze eed, wanneer wij slechts een dergelijk voor deel zouden beoogen, maar even dwaas zou het zijn, het bevorderen.van een groot en overwegend belang der ge meente na te laten, omdat dit nu toe vallig geen nadeel voor ons persoonlijk met zich brengt. Leden van den Raad, het is niet mijn bedoeling u een exposé te geven van den financieelen en economischen toe stand van de gemeente en haar inge zetenen, noch van de voorstellen, die u in de komende periode zullen berei ken, of de onderwerpen, die gij te be handelen zult krijgen. Genoeg zij, u er op te wijzen, dat de taak, die gij op u hebt genomen, van u zal vorderen al de ernst, die in u is, al de toewijding, die gij kunt geven. Met deze korte woorden verklaar ik u als leden van den Raad der gemeen te Zijpe ge-installeerd. Volgde benoeming Wethouders. Bij eerste stemming werd de heer G. van der Sluijs gekozen met 8 stemmen; bij tweede stemming werd gekozen de heer Nannis met 7 stemmen. Beide heeren nemen onder dankzeg ging de benoeming aan en zijn dank baar voor de goede leiding en tegemoet komende houding, die de voorzitter in de afgeloopen 4 maanden heeft betoond De heer Nannis hoopt in de naaste toekomst steeds op een onpartijdige |leiding. Tot de R.K. Raadsleden zegt de heer Nannis dat hij hoopt dat de samenwerking steeds mag blijven zoo als deze altijd is geweest. De voorzitter feliciteert de heeren Van der Sluijs en Nannis met hun her benoeming, als Wethouder, daar Spr. deze beide mannen in de 4 maanden van samenwerking, heeft leeren ken nen als betrouwbare menschen. Hierna volgde algemeene felicitatie. De voorz. deelde mede, dat de notulen der vorige vergadering worden aange houden tot de volgende vergadering, daar deze nog niet in druk zijn ver schenen. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. a. Mededeeling inzake goedkeuring Raadsbesluit tot wijziging van dc ver ordening op de heffinge van secretarie leges. b. Idem Raadsbesluit tot wijziging van de veldwachters-verordening. c. Idem 5e suppletoire gemeente- begrooting van den dienst 1934. d. Mededeeling inzake vaststelling Gemeente-rekening, dienst 1933. e. Mededeeling inzake aanneming benoeming Gemeente-Geneesheer. f. Mededeeling inzake het bouwen zonder bouwvergunning. In verband met dit punt zegt de voor zitter dat hij een elk aanraadt niet te bouwen voor en aleer vergunning is verleend. Het komt nog al eens voor dat met bouwen wordt begonnen voor men vergunning heeft, of zelfs voor men vergunning heeft aangevraagd. B. en W. wenschen tegen dit euvel in de toekomst ten sterkste op te treden. Verder deelt de voorzitter mede, dat in de vorige vergadering de heer Doorn zich minder vleiend heeft uitgelaten over ambtenaren van de personeele belasting. B. en W. hebben op 4 Aug een schrijven gericht pan den heer Doorn, om zijn beschuldigingen met bewijzen waar te maken, maar wij heb ben hierop nooit antwoord ontvangen. B. en W. betreuren het dat de heer Doorn deze beschuldiging heeft geuit. De heer Doorn zegt dat het antwoord bij hem thuis ligt en binnen een paar dagen in het bezit van B. en W. zal zijn. Verslagen 1. Verslag van het Prov. Eloctrici- teitsbedrijf van Noord-Holland over 1934, 12. Verslag van den Keuringsdienst voor waren in het gebied Alkmaar, over 1934. 3. Verslag van de op 14 Juni 1935 gehouden vergadering van de afd. Nrd. Holland van de Vereen, van Ned. Ge meenten. 4. Verslag van de op 13 Augustus gehouden vergadering van de Commis sie van Uitvoering van den Vleesch- keuringsdienst in den kring Barsinger- horn. h. Circulaire van Ged. Staten be treffende presentiegeld als lid vaii een stembureau aan Wethouders. Zullen bij de leden circuleeren. Benoeming van een vertegenwoordi ger (en plaatsvervanger) dezer gemeen te in de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst den kring Barsingerhorn. Benoemd wordt de heer Mr. D. Bree- baart en als plaatsvervanger de heer G. van der Sluijs. Voorloopige vaststelling van de Ge meente-rekening, dienst 1934 en goed keuring van de rekeningen van het Al gemeen Armbestuur en het. Algemeen Weeshuis, dienst 1934. Het bleek, dat de gewone dienst der Gemeente-rekening sloot niet een ont vangst van f 243403. 65 en een uitgaaf van f 237301.76 en dus een batig saldo opleverde van f 6101.89. De kapitaal dienst saldeerde met een batig saldo van f 732.45. Hiervan bedroegen de ont vangsten f 9588.65 en de uitgaven f 8856.20. De saldi van het Burgerlijk Armbestuur bedroegen over 1934 in ontvangsten f 39972.59 en uitgaven f 38267.84, dus een voordeelig saldo van f 1704.75. De rekening van het Algemeen Wees huis gaf aan in ontvangst f 5191.; een uitgaaf van f 4092.94, batig saldo f 898.38. Zonder hoofdelijke stemming werden deze rekeningen goedgekeurd. Verzoek om ontheffing schoolgeld, wegens werkeloosheid, van Jh- Vries man te Petten. B. en W. adviseeren afwijzend, wat met 6 tegen 5 stemmen werd aangeno men. De heeren Blom en Veltman wil den het verzoek toestaan en het resul taat was dat dé verzoeker wordt aange raden uitstel van betalen te vragen. Vaststelling van de pensioensgrond slagen van de beide gemeente-veld wachters. Wordt vastgesteld voor den heer v.d. I-Ieijde op een salaris van f 1883.- en voor den heer Homan op een salaris van f 1905.— RONDVRAAG. Bij de nu volgende rondvraag felici teert de heer Doorn de beide Wethou ders met hun herbenoeming, hoewel Spr. zijn vertrouwen niet aan den heer Nannis heeft geschonken, daar Spr. den heer Nannis verwijt dat hij de belan gen van de Middenstand niet heeft be hartigd en men hier toch zit voor de geheele burgerij. De heer Nannis tart cfen heer Doorn bewijzen te noemen. Als College van B. en W. zitten wij hier voor de gansche burgerij en ik zou van den heer Doorn wel eens willen hooren, wanneer ik te kort geschoten ben hierin. De heer Dignum bespreekt de func tie van Wethouder, welke te zien heeft naar het algemeen belang en naar alle partijen. Spr. zegt het College van B. de en W. zijn volle medewerking; toe. De heer Blom bespreekt de kwésr.ie dat op de school te Petten een terug gang van leerlingen is en vraagt of het niet mogelijk is kinderen van school te Burgerbrug naar Petten zenden. De voorzitter zegt dat deze zaak volle aandacht heeft van B. en W. De heer Jansma en Veltman bespre ken den slechten toestand waarin een paar wegen te Petten verkeeren. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer De Boer vraagt hoe ver het strekt met. de toewijzing van vleesch in blik. De voorzitter zegt dat personen, wel ke meenen hiervoor°^- aèrnmerking te moeten komen, eenfke,^oek aan B. en W. kunnen doen. Mevr. Vriesman-Slot dankt de voor zitter voor diens vriendelijke woorden bij den aanvang der vergadering lot haar gesproken en voor het door hem geschonken bloemstuk. Spreekster doet een beroep op den voorzitter, den secretaris, het College van B. en W. en ook op de Pers, om een toegevende houding tegenover haar. De heer Veltman bespreekt den aan leg van den weg vanaf Ruigenweg, door het dorp Oudesluis, langs den dijk naar de Flap en zou gaarne zien dat de bewuste dijk werd afgegraven, op dat men vanuit Oudesluis een ruim uit zicht krijgt op Anna Paulowna. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer Jansma zegt dat de hoogte der dijken wordt bepaald door Ged. Staten. Hierna sluit de voorzitter met eenige woorden van dank, de vergadering GhMEENTE ANNA PAULOWNA. RAAD ANNA PAULOWNA berTstinlsl 3 Si^— Aanwezig alle leden. thans achter de groene^afel n-r®-LCh,en Hij feliciteerde de hopron n' vertrouwen dat ri« eelen. met het ben gesteld kiezers in hen heb- mede "-Jiciteert haar daar- heer Hooimeijer (Anf het a£rt de zegt dat de besnrekiWn i- woo,'d en wethoudersveridezine ?i aan deze gaan, doen denken vooiaige- ningén hi groot pn militai>'a oefe- lijke zijde' van'deze'zaak st.aatsrechter vraagt Jde raaands,eedPen2,ad?e hoor eed of gelofte héhiV 0 Julst do belangen van de verklaard stellen boven eLn ?M'e te zu"™ z« het tegenover zkhzelf'J?e'a"s' zers kunfen v^ntwoorde", ïat "t houd\;-"zu®L^dezende^ehriS - *"e,~ Veld en daardoo, zuMen °l' om een nieuw raadslidmedewerken meentezaken nog niet.' i Van d" ge' amht van Plicht zijn hét dom'-de'sD ^Vaa' T "et aan hun woord niet na të i laHtsten dat zij in strijd s met dl -°m" gelegde zuiéeringXiofte JU'St weet daTe/eeïste^6",' de afspraak. gemeente is voor een wïth 1,1 de van den heer Lubbert weth°udersehap graag kiezen döchahf™^26, ZeIfs door zijn eenmaal de hier te0l£ëdfle,Stemmi»8 wordt wendt hij zich tot dén hëer SeH S^Sr^slo^S vP^e&r?a»at brengt hëmZldfen ffSr allS wat hij als wethouder in het belang «affiveTtad™ »ia' UitDLn0hetLë!lbbert Spreeiit Zijn danli &81het adres van tjen Burgmees ter, den Secretaris, zijn oud-collega Keu ns en de ambtenaren en werklied™ feV00' de sP°n'ane mede- ro^nngondeervSdSenedS ™n danken66 bi? S,0oimefr en Cornelissen danken by de rondvraag gekomen ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Driemaandelijksch Bericht betreffende de Zuiderzeewerken. Mededeelingen betreffende den Dienst voor het in cultuur brengen van den Wieringermeerpolder. a. Uitgifte bouwgrond in erfpacht. Aan het einde van de verslagperiode kon de uitgifte van bouwgrond in het nieuwe dorp Wieringerwerf aan de orde worden gesteld. Bij deze uitgifte, alsook bij de uitgifte van bouwgrond in de bestaande dorpen, is een nieuw element ingeschakeld. Werd in de bestaande dorpen tot voor kort aan de vestiging van neringen en bedrijven n.1. de vrije hand gelaten, daarbij uitgaande van het beginsel, dat elk Nederlander, daar toe in staat, gelegenheid moest ontvangen zich in de dorpen in de Wieringermeer te vesti gen, langzamerhand bleek deze vrijheid aar den middenstand moeilijkheden te berokke nen, omdat de toeneming van de bevolking met de uitbreiding van het aantal neringen en bedrijven niet hand in hand ging. In ver band hiermede was het noodzakelijk eenige beperking aan te leggen en geen bouwgrond meer beschikbaar te stellen, wanneer niet redelijkerwijze vaststaat, dat in de betrok ken neringen en bedrijven een loonend be staan kan worden verkregen. Teneinde een krachtigen middenstand in de dorpen te be vorderen, wordt voorts gelet op vakbekwaam heid en persoonlijke geschiktheid om een zaak te drijven, terwijl bovendien eenig financiëel weerstandsvermogen zal worden gevraagd. Het valt niet te ontkennen, dat met inscha keling van dit beginsel eeri moeilijk terrein wordt betreden, doch al moge deze nieuwe regeling dan niet voor de volle 100% toepas sing kunnen erlangen, toch zal zij haar in vloed ten goede ongetwijfeld op de bestaans voorwaarden van den middenstand doen gel den, temeer daar deze, als gevolg van de ves tiging van pachters en d§ daaraan gepaard gaanda bevolkingsaanwas, gelegenheid zal krijgen zijn debiet uit te breiden. Inschakeling van genoemd beginsel brengt mede, dat openbare uitgifte van bouwgrond daarin niet past, in verband waarmede, in afwijking van de te Slootdorp en Middenmeer 'gevolgde wijze vaneerste uitgifte, te Wierin gerwerf onmiddellijk bouwgrond ondershands in erfpacht kan worden verkregen. Een uit zondering hierop is gemaakt ten opzichte van het perceel, bestemd voor café-restaurant. Dit perceel werd bereids in het openbaar in erfpacht aangeboden en gecombineerd met de uitgifte in pacht van een terreintje op de Terp, voor een dépendance van het café restaurant. Voor deze perceelen was slechts, één in schrijving ingekomen waarin aanleiding werd gevonden deze perceelen op te houden om te-| gelegenertijd( wanneer het nieuwe dorp meer gspect en outillage zal hebben verkregen, an dermaal te worden aangeboden. In het nieuwe dorp kon reeds bouwgrond in erfpacht worden toegezegd voor een vier tal perceelen, n.1. voor een timmerzaak, een schilderszaak, een bakkerij en een smederij met werkplaats voor machinereparatie. Te Slootdorp werd nog 1 en in Middenmeer werden nog 5 bouwperceelen in erfpacht be schikbaar gesteld. b. Uitgifte landarbeidersperceel en in pacht. De belangstelling voor het pachten van landarbeidersperceelen in de dorpen was dit voorjaar bijzonder groot. Niet minder dan 47 perceeltjes konden worden uitgegeven. De gewassen staan er goed bij. Aan het einde van de verslagperiode was de stand der uitgifte als volgt 'Plaats. Aantal Oppervlakte. Pachtsom, Bedrijfsinr. Aantal Akkerbouwbedr. 6 Gem. bedrijven 6 Weidebedr. 34 Oppervl. ha. 341.72.10 288.23.17 879.13.66 Grondpacht- som 1935 f 16.870 10.040 25.790 Totaal 46 1.509.08.93 f 52.700 De akkergewassen staan er, behoudens een enkele uitzondering, uitstekend bij, zoodat een bevredigende oogst mag worden verwacht, terwijl op de weidebedrijven zich een over vloed van gras ontwikkelde. Met vreugde kan dan ook worden geconstateerd, dat onder de pachtboeren een tevreden stemming heerscht. (Wordt vervolgd). perceelen. Slootdorp 63 Middenmeer 68 Verspreid 8 3.37.62 3.76.41 0.35.58 t 340.50 377.— 31.70, Totaal 139 7.49.61 f 749.20 c. Uitgifte boerderijen-, 3de serie. Van de derde serie boerderijen werd in het begin van dit jaar de laatste in pacht toege wezen, 4de serie. Begin Januari konden nog acht boerderijen in pacht worden aangeboden, bestaande uit 4 gemengde bedrijven met een grootte vari- eerende van 50 tot 75 ha en 4 kleinere bedrij ven, geschikt voor weide- of gemengd bedrijf, ter grootte van 7 tot 10 ha. Hoewel de tijd voor het inhuren van boerderijen voor het loopende cultuur jaar feitelijk reeds verstre ken was, bleek het mogelijk van deze serie nog 5 bedrijven in pacht uit te geven, nl. 2 groote- en 3 kleine. De overblijvende-bedrij ven werden opgenomen in het prospectus voor de volgende serie. Aan het einde van de verslagperiode waren in totaal 46 bedrijven in pacht uitgegeven, gesplitst als volgt INGEZONDEN STUKKEN. VEREENIGING „HET HOOGELAND." Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een in zameling ten bate van bovenstaande Vereeni ging, vragen wij bij dezen aller lezers belang stelling voor dit belangrijke werk der barm hartigheid. De bekende Vereeniging „Het Hoogeland" met haar 5 inrichtingen „Het Hoogeland", ,Ons Thuis" en „Klein Bouwicht" te Beek bergen, „Filadelfia" te Vries (Dr.) en „Wil- helminahoeve" te Opende (Gr.), verricht een reddings- en ophëffingswerk van groote en algemeene beteekenis. In genoemde kolonies worden verpleegd ontslagen gevangenen, voorwaardelijk veroor deelden, zwervers, bedelaars, landloopers, al coholisten, geestelijk- en maatschappelijk onvolwaardigen en ouden van dagen, uit alle standen, van alle gezindten van ons volk en uit alle deelen des lands. Getracht wordt deze personen weer pas klaar te maken voor de maatschappij of in dien noodig, hun een blijvende plaats in de kolonies te geven. Hieronder laten we volgen een overzichtje over den arbeid der Vereeniging over 1934 Het totale aantal verpleegdagen bedr. 57787 Het totale aantal verpleegden 328 Nieuw opgenomenen 171 Door de Vereeniging in de maat schappij teruggeplaatste personen waarvan tevens het patronaat werd ge regeld Buiten de koloniegevallen werd aan doortrekkende personen een warme maaltijd, brood of koffie verstrekt. Nachtlogies met ontbijt werd ver schaft aan 395 personen. Het aantal aanvragen voor opname in de kolonies, dat helaas wegens plaats en geldgebrek moest worden afgewezen bedroeg 242; Deze beknopte cijfers toonen U duidelijk de uitgebreidheid van het werk. waarvoor een inzameling wordt gehouden, op Woens dag 11 September a.s. Wij houden ons er van overtuigd, dat deze arbeid Uw volle sympathie heeft, en vertrou wen dat U Uw zoo zeer gewaardeerden steun niet zult onthouden. Het plaatselijk Comité. 65 1386. betrekt U het voordeeligst bij G. VAN LEEUWEN WOGNUM. VOOR BILLIJKE CONDITIES. P. KOOMEN Sr. SPANBROEK. Slechts 13 K.M. van Middenmeer. Vraagt onze prijzen voor ZAAIZADEN EN KUNSTMEST.. YQor de vriendelijke woorden door den voorzitter bij de opening tot ben gesproken, terwijl de heer Op 't Veld de raadsleden, die hem hun vertrou wen schonken, dankend, de medewer king; van burgemeester en ambtenaren inroept. Een vraag van den heer Kuiken over den rijkssteun, die de gemeente ont- 1 vangt voor tewerkgestelden, beloolt de de voorz. in comité te zullen beant woorden, waarna sluiting volgt. BINNENLANDSCH NIEUWS. WIJLEN MGR. J. D. J. AENGENENT. Het stoffelijk overschot van mgr. J. D. J. Aengenent staat opgebaard in een kapel in het bisschoppelijk paleis aap de Nieuwe Gracht te Haarlem. Woensdagmorgen om elf uur hebben eenige honderden kinderen dei- hoogste klassen van de r.k. meisjesscholen de reeks bedegangen geopend. Twee aan twee gingen zij het paleis binnen naar de rouw kapel waar zij onder dpodsche stilte een groet brachten aan den overleden bisschop, 's Mid dags om vier uur hebben, de r.k. vrouwenor ganisaties een bedegang verricht langs het stoffelijk overschotleden van het St. Fran- ciscusliefdewerk hebben dei organisatie van een en ander op zich genomen. TOCH GEROYEERD. De heer J. v. d. Lee, sedert 1931 wethouder, der gemeente Medemblik en opnieuw als; raadslid benoemd, echter met „voorkeurstem- Eerste Wieringermeersche Electrische Timmer- en Wagenmakersbedrijf levert U al het noodige TIMMER- EN WAGENWERK tegen scherp concurreerende 'prijs, zooals BOERENWAGENS, DREEWIELSKARREN, KRUIWAGENS, LADDERS, enz. Beleefd aanbevelend MIDDENMEER Telel, 5.- men", werd deswege door d§ r.k. kiesvereeni- ging geroyeerd als lid van de r.k. staatspartij., waartegen deze in beroep ging bij het Kring- bestuur. Thans werd bericht ontvangen, dat het be roep ongegrond is verklaard en de heer v: dL Lee derhalve geroyeerd blijft als lid; van cte r.k. staatspartij. KINDJE DOOR VALLENDEN STEEN GEDOOD. Woensdag tegen den middag is een drie en hall-Jarig meisje uit de Smitsstraat të 's-Graverihage op tragische wijze om het le ven gekomen. Op gemeld tijdstip kwam in de Gaslaan de topgevel van perceel 62, dat werd gesloopt, plotseling naar beneden, waardoor het juist passeerende meisje werd getroffen. Zij is in stervenden toestand naar den Centrale Post vervoerd, waar zij kort na aankomst aan de bekomen verwondingen is bezweken. BUZIAU ZAL WEER OPTREDEN. De directie van de Bouwmeester-revue deelt mede, dat de heer Buziau geheel hersteld iSj en op 12 September a.s. zijn werkzaamhe den zal heryatten. De heer Buziau zal zijn tournee aanvangen ce 's-Hertogenbosch met de Bouwmeester-revue „Met vlag en wimpel." NA HET OVERLIJDEN VAN MGR. AENGENENT. Naar „De Tijd" verneemt is in de Woens- ig te Haarlem gehouden vergadering van het hoogwaardig kapittel in het bisdom Haar lem Mgr. H. J. M. Taskin, president van het Theologium te Warmond benoemd tot vica- riscapitularis.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2