Sioscoop Hotel Siit Jonge Liefde Breisduivels MIDDENMEER ZITTING AF TE GEVEN A. C. VAN OEVEREN Ex-Koning Alfonso gescheiden Uit Rome wordt gemeld, dat de gees telijkheid haar goedkeuring zou heb ben gehecht aan de ontbinding vau het huwelijk van den vroegeren koning van Spanje, Alfonso. Don Alfonso was op 31 Mei 1906 te Madrid in het huwe lijk getreden met Victoria Eugenie, prin ses van Battenberg. EVANGELISTE VERMOORD. Door opgestookte menigte. Bij een volksoploop te Texayuca in Mexico zijn Zaterdag een protestantsche evangeliste gedood en acht van haar begeleiders gewond. Inwoners der stad hadden de evangeliste, Consepsion Miranda, reeds gewaarschuwd toen zij zich daaraan niet stoorde en haar evangelisatiecampagne desondanks zou door zetten, overviel een fanatieke menigte de bij eenkomst, en loste verscheidene schoten. Een predikant van het gezelschap werd gered doordat een op hem gerichte kogel bleef ste ken in een bijbel, die hij in zijn tasch droeg. De autoriteiten hebben verklaard, dat zij de aanstokers wegens moord zullen laten vervol gen. BOERDERIJ. Boter-conferentie te Kopenhagen. Op uitnoodiging van de Deen- sche Regeering. De Deensche regeering heeft de Au stralische en de Nieuw-Zeelandsche ie- geering uitgenoodigd vertegenwoordi gers te zenden naar Kopenhagen, op dat de drie landen, die (zooals in het desbetreffende communiqué van het Deensche ministerie van buitenland- sche zaken wordt gezegd) hoofdlever anciers zijn van boter op de wereld markt, samen kunnen onderzoeken wat er eventueel kan gedaan worden tot verbetering van den toestand. De uitnoodiging wordt hiermede ge motiveerd dat het gewenscht is maat regelen te nemen die dienen kunnen om de jnoeilijke positie op de boter markt te verbeteren en eenigerinate bevredigende productie-voorwaarden te scheppen voor de boter-produceeren- de landen. Russische Nikkel-industrie. Door de autoriteiten wordt op het oogenblik een gï'oote activiteit ont plooid om zich afhankelijk te maken van den invoer van nikkel uit het bui tenland. Zelfs wordt de mogelijkheid niet uitgeschakeld, dat Rusland binnen afzienbaren tijd in staat zal zijn als ex porteur van dit metaal op te treden. De eerste nikkelraffinaderij in Rus land werd in Ufaleisk in den Oeral in 1934 in werking gesteld, doch het twee de gedeelte dezer installatie, die in den loop van dit jaar in bedrijf zou worden genomen is nog niet gereed gekomen. Kortgeleden werden nikkelhouden- de ertsen gevonden in den Zuid-Oeral in de omgeving van Orsk, in verband waarmede met spoed werd begonnen met het opstellen van plannen voor den bouw van een raffinaderij, waarmede thans sinds Juni 1500 arbeiders bezig zijn. Dit aantal zal in de naaste toe komst tot 250*0 worden opgevoerd. Volgens officieele schattingen zou den de nikkel-reserves in dit gebied 200.000 ton bedragen. Ten einde misverstand en teleurstelling te voorkomen, gelieve men er zich van te verge wissen, dat de collectant door het Leger des Heils (StichterWilliam Booth) is gemach tigd en men doe dat ook, al heeft de kleeding van den collectant soms eenige overeenkomst met de bekende uniform van het Leger des Heils. Al de collectanten hebben volmachten op naam, geteekend door Kommandant B. Vlas, Prins Hendrikkade 4951 Amsterdam (C) Postgironummer 30328. PROVINCIAAL NIEUWS. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE ONOMKOOPBARE PREDIKANT. Of de deugd beloond. Men schrijft in de „Nieuwe Rotterdammer": Het is pas gebeurd, op drie achtereenvol gende Zondagen in Augustus, in het (des zo mers) meest bezochte kerkje der hervormden in het Geuldal. Op Zondag - zegt een kerkganger, bij den uitgang, tot den collectant, die hem de col lecteschaal voorhoudt„Zeg aan uw dominee dat ik hem voor eiken psalm, die er meer wordt gezongen in den dienst, een gulden zal geven." Op Zondag II beveelt de predikant, naar gewoonte, de collecten in warme bewoordin gen aan bij zijn gehoor, wederom grootendeels bestaande uit „Hollandsche" pensiongasten, wier gaven in het drukke seizoen tot sluiting der kerkelijke begrooting, voor de kleine en arme diaspora-gemeenten allengs onmisbaar zijn geworden. En hij komt op de hem ge brachte boodschap van den gezangenhaten- den kerkganger terug met te zeggen, dat hij diens wenk niet kan opvolgen en aan diens verzoek niet zal voldoen. Naar zijn oordeel zou een vriend van gezangen, mutatis mutan- dis, met zijn guldens gezangen kunnen koo- pen. En het huis des gebeds, zegt de Schrift in Johannes 2, mag geen huis van koophan del zijn. Op Zondag Hl maakte zich, na den dienst, aan den predikant een kerkganger bekend, ook een pensiongast uit „Holland" en mede een vriend van het domineerend psalmgezang in den kerkdienst, die den voorganger om zijn onomkoopbaarheid prijst en zijn deugd met een bankbiljet van f 25, voor den nood der kerkvoogdij, wenscht te eeren. De predikant had geen bezwaar om deze, aldus hem aangeboden gave aan te nemen. HET LEGER DES HEILS. (Stichter William Booth). Naar wij vernemen, zal het Leger des Heils dit jaar zijn Nationale Aanvrage houden in Sept.Oct. a.s. Ofschoon het Leger des Heils zich op gees telijk en maatschappelijk gebied in gestadi- gen bloei mag verheugen en de sympathie voor zijn arbeid steeds toeneemt ook in ons land, zijn er toch nog velen, die onbekend zijn met de nooden, aan dien arbeid verbon. den. De Nationale Aanvrage is de groote collec te, die gehouden wordt tot instandhouding van de vele takken van arbeiddaaronder moet niet slechts verstaan worden de verzor ging van de geestelijke af deelingen, maar in 't bijzonder de verzorging in de vele Maat schappelijke Tehuizen van de duizenden man nen, vrouwen en kinderen van alle gezindten; dezen moeten n.1. gevoed en gekleed worden. Het is algemeen bekend, dat het Leger des Heils zijn deuren wijd wil openzetten en aan hulpbehoevenden de hand wil reiken. Aan gezien echter de zorgen grooter worden, de nooden vermeerderen, de inkomsten dalen en aan de Stichting zwaardere eischen worden gesteld, wordt een beroep gedaan op de prac- tische hulp van het Nederlandsche volk. Wieringerwaard. De heer H. K. Kos ter die Dinsdag, weer als Wethouder werd herkozen en toen verklaarde dat m beraad te willen houden, lieeit nu de benoeming aangenomen. Wieringerwaard. Olieboiiendag. Ten bate van een op te richten kleuter school alhier werd een oliebollendag gehouden. Een zestal dames hebben vo rige week niet jninder dan 7000 stuks oliebollen op één dag gebakken, die allemaal heerlijk door de ingezetenen zijn opgepeuzeld. Een aantal jonge dames hadden zicli belast om ze uit te venten. Ze hadden steeds te kort en moesten nieuwen voor raad halen. Draverijen te Wieringerwaard. Uitslag handicap-harddraverij op Zondagmiddag j.1. Opgekomen 12 flin ke dravers. Ie omloop Betty Worthy, 325 M., wint in 2 ritten van Edna F. 320 M. Our Uhlaan, 315 M. in 3 ritten van Ben ker, 315 M. Marie P. 310 M. in 2 ritten van Navarra 315 M. Gretchen H 325 M. in 2 ritten van Qualiteit, 315 M. Sara- band 315 M. in 2 ritten van Quik G., 310 M. Nordeck 315 M. in 2 ritten van Minnie M. 310 M. 2e omloop Nordeck wint in 3 ritten van Marie P. Gretchen H. in 2 ritten van Saraband Betty Worty in 2 rit ten van Our Uhlaan. Deze 3 verliezers deelen den prijs a f 10. De le pr. f 100 was voor Betty Wor ty, eig. A. J. Cats te Sloterdijk 2c pr. f 40 Gretchen H. eig. N. J. Silver te Oude sluis 3e pr. f 20, Nordeck, eveneens van A. J. Cats voornoemd. Ze hebben elkander niets toegegeven. Het was een mooie draverij met veel belangstelling GEMEENTE WIERINGEN. De Maharadja van Patalia In het Hotel des Indes te 's-Graven- hage is Vrijdag de Maharadja van Pa- tiala. afgestapt, met groot gevolg. Patiala We denken aan den zoetklinkenden naam van den vermaarden hond van het echtpaar Visser, die meeging op zoo menige Karakorumexpeditie en tenslotte in Medan werd begraven. We denken aan den heerscher van het verre rijk van Patiala, den Maha radja, die er steeds op uit was het echtpaar Visser alle mogelijke mcdde- werking te verleenen. Hij is 't ook ge weest, die mevrouw Visser den hond ten geschenke gaf, die naar het land zelf genoemd werd. Nu bezoekt' deze vorst ons land en al zijn we niet al te sterk in de geografie der Britschlndische binnenlanden, de naam Patiala klinkt ons in elk geval vertrouwd in de ooren en de hooge gast is hier van harte welkom. Een vriend van onze vrienden imrners en een vorst, die volop belang blijkt te stellen in alles wat ons land betreft. De wetenschap dat deze Maharadja tot de rijksten ter wereld behoort, spreekt overigens in deze armetierige tijden weelderiger dan ooit tot onze verbeelding en de kleurige kleeder drachten en wonderschoone juweel en tooi van het Indische gezelschap (rek ken ons even weg uit de Westersche nuchterheid naar de fantastische oor den der duizend-en-één-nachten. Op Schiphol. In een f raaien stoet auto's kwamen Zaterdagmiddag tegen vier uur de Ma haradja, zijn ongeveer 25-jarige zoon, drie prinsessen van den. bloede, de mi nister van Waterstaat%an Patiala en col. Bowles van Den Haag op Schiphol aan ter bezichtiging van onze lucht haven. Dat 't bezoek an Schiphol méér dan een gewoon „uitgangetje" voor den Ma haradja is geweest, bewijst wel het feit, dat 't vorstelijk gezelschap er van vier uur tot half zeven vertoefde en er al het vele bezienswaardige met groote belangstelling in oogenschouw geno men heeft. De Maharadja en zijn zoon spreken voortreffelijk Engelsch, -- de prinsessen bleken sterker te zijn in de speciaal voor dames vaak zoo moei lijke kunst der stilzwijgendheid. Maar alle bezoeken en wandelingen maak ten ook zij mee. De vlucht ging over een groot deel van Amsterdam en strekte zich uit tot Volendam en Marken. Buitengewoon geboeid toonde zich het vorstelijk ge zelschap door alles, wat zij te zien kregen. De Maharadja te Wieringen. Als er een plaats is, wat wereldver maardheid geniet door de Zuiderzee werken, dan is 't wel Wieringen. Pas is de ex-Koning van Spanje op bezoek geweest, nauwelijks waren de 300 van 't Botanisch congres vertrok ken of daar staat zoowaar de Maharad ja van Patiala met groot gevolg voor ons. Wel was 't gezelschap zeer over tijd. Des middags 3 uur zou 't hooge Ooster- sche gezelschap arriveeren en het was bij half zes, dat de rij auto's in 't zicht kwamen en werden de belangstellen den beloond voor het uren wachten in de koude Noordewind op de Sluizen, die hun gezicht pimpel-paars had ge kleurd. I Maar we kwamen zoo aan de weet. dat men 't in Patiala met de tijd niet zoo nauw neemt. Onderweg werd nog al eens uitgestapt, en zoo ook had de caféhouder D. Breet, aan de betonweg 't genoegen, dat 't gezelschap bij hem uitstapte, olie en benzine in de auto's werd geladen en een lid van de hof hou ding z'n typisch café op de foto plaat ste. Ondertüsschen werd de kostbare Oostersche kleeding gewonderd door vele passeerende toeristen, die natuur lijk ook bleven kijken (hof-etiquette was hier niet) en de Maharadja was een en al vriendelijkheid èn scheen 't aangenaam te vinden 't middelpunt van aller belangstelt .'trte .zijn en zoo ongedwongen zich hier te kunnen be wegen. De heer Breet vond 't alleen jammer, dat hij de Engelsche taal niet machtig was en dus geen praatje met de Indische vorst kon aanknoopen. Op de vervolgreis kreeg een der au to's op ongeveer een K.M. afstand van Den Oever pech en moest tenslotte op sleeptouw worden genomen edoch men kwam tenslotte toch aan de slui zen en bij 't Monument, waar ir. Geers het hooge gezelschap de beteekenis van de grootsche werken verklaarde. Bij het Monument werd de dijk be klommen en met bewonderende blik ken aanschouwde men 't. groote water vlak die door den machtigen dijk wordt doorsneden. Bij de sluizen werd een der deuren in werking gesteld en de Maharadja was vol belangstelling voor het mach tige ijzeren gevaarte, dat onhoorbaar uit het water naar boven kwam stijgen 't Publiek had natuurlijk meer be wondering voor de hoofddoeken der hee ren, de prachtige juweelen oorhan gers de armband en ringen bezet met juweelen van den Maharadja. En nieuwsgierig werden ook blikken ge worpen in de auto's, waarin de prin sessen zaten (die blijkbaar voor de wer king der sluisdeuren geen interesse hadden.) Tengere bruingetinte figuurtjes, ge huld in prachtige veelkleurige zijden Oostersche costumes, op elk der neus vleugels een zilveren rosetje, roode na gels, een rood stipje tusschen de wenk brouwen, allemaal opmerkingen die vooral 't vrouwelijk deel van de belang stellenden zeer interesseerden. Bij het afscheid werd de groet van het publiek minzaapi door 't hooge ge zelschap met handgewuif beantwoord. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I haar eerste en laatste wedstrijd voor den K.N.V.B.-beker Succes was op bezoek naar de 4e klasser Zaanlandia te Zaandam, en kon het wederom niet tot een overwinning brengen. Succes speelde echter met twee invallers voor Grootemaat en Schmitt. Succes verloor met 21 en is dus meteen voor deze wedstrijden uitgeschakeld. KLEEDING - CURSUS. Gaarne verwijzen we naar een advertentie in dit nummer, waar in wordt aangekondigd een cursus in knippen en naaien te Oosterland. Deze zal worden geleid door mevr. Boon, die als leerares de volledige bevoegdheid hier toe bezit. LANDBOUWCURSUS. We verwijzen naar een advertentie voorkomende in dit nummer betreffende een te houden landbouwcursus. Politie. Verl. een portefeulle met foto's. Inl. bij den Gem.-Bode. DE WINKELWEEK. Heden Dinsdagavond is er vergade ring van leden der Middenstands-ver- eeniging Wieringen over het voorstel van het bestuur tot het organiseeren van een Middenstandsweek over ge heel Wieringen. De bedoeling; is begrijpelijk het pu bliek er opmerkzaam op te maken met fraaie etalages en concurreerende prijs noteeringen, wat de plaatselijke Midden stand biedt. Daarnaast wordt de kooplust uiter mate bevordert door een verkoop attractie voor alle bij de Middenstands vereeniging aangesloten winkeliers in de vorm van het z.g. bailero-spel. Deze geven bij aankoop voor iedere 50 cent aan hun clientèle een bon cadeau. De koopers, die in het bezit zijn vap 10- bonnen, kunnen deze inwisselen tegen een gooikaart, waarmee zij zich kun nen vervoegen pij de ballero-tafels. Hier worden 4 ballen verstrekt, waar mede men kan gooien naar de z.g. „dag prijzen" en nogmaals 4 ballen op de zelfde kaart voor de „hoofdprijzen". De geworpen cijfers worden genoteerd en aan de werpers van de hoogste cijfers worden de „dagprijzen" uitgereikt. Na afloop der winkelweek heeft de uitrei king der „hoofdprijzen" plaats. Bij de te verwachten deelname van alle aangesloten winkeliers, kunnen flinke dagprijzen en groote hoofdprij zen beschikbaar worden gesteld en het vermoeden ligt voor de hand, dat iedere kooper gedurende die week zijn leve rancier naar „bonnen" vraagt, wat de verkoop zeker zal bevorderen. Nog kan worden meegedeeld, dat de prijzen wor den verstrekt in de vorm van „waarde bonnen", waarvan de waarde alleen kan worden besteed bij winkeliers, die aangesloten zijn. Omtrent het Ballero-spel deelt men ons nog mede, dat het reglement is als volgt Iedere bezitter van 10 bonnen vervoegt zich daarmee bij een der Bal lero-tafels, waar hij tegen inlevering dier bonnen mag gooien naar de hoofd prijs. Voor de dagprijzen worden hem ter beschikking gesteld 4 ballen, waar mee hij werpt naar de op de borden aangegeven cijfers. De eerste worp be- ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Nieuwe Zaak. Door den heer S. Schoon zal binnenkort aan de Brug straat te Middenmeer een zaak wor den geopend in schoenen! Internationaal Scheepvaarlcongres. Het internationaal Scheepvaartcon gres zal op 17 September a.s. een excur sie onde leiding van den Hoofdingeni eur der Z.Z.W. Ir. J. F. R. v.d. Wall naar de Zuiderzeewerken maken en Wïeringermeer. De lunch zal genuttigd worden in Hotel Smit te Middenmeer. Een mooie avond. Op het a.s. na- jaars-concert welke wordt gehouden op Zaterdag 21 Sept. a.s. te Midden meer, zal de bekende Noord-llolland- sche Humorist en Caberettier Daan Pool zijn medewerking verleenen. Ge zien het succes te Slootdorp in de afge loopen winter, mogen we op een mooie avond rekenen. Bouw School Wieringerwerf. Aan de fa. J. Hartog en J. T. Wakker te Edam is als laagste inschrijfster de bouw ge gund van de school te Wieringerwerf. W.A.C.O.-Karavaan. Een gedeelte van de deelnemers aan het Intematior naai Botanisch Congres te Amsterdam maakte Zondag een toer naar de Afsluit dijk, in prachtige touringcar'» van de W.A.C.O. werd de reis via de Wïerin germeer gemaakt. De geweldige stoet had veel bekijks. Flevo-Nieuws. De uitslag van de Zon dag gehouden serie-wedstrijden van Fle vo I was als volgt Aartswoud 1 - Hauwert 1, 1—1 (na verlenging en 3 maal strafschoppen 6-5) Flevo I - V. C. L. I, 5-1. Verliezersronde Hauwert I-V.C.L. I 3—1. Winnaarsronde Aartswoud, 1 - Flevo 1, 1-0. le pr. beker, Aartswoud 2e pr. Lau wertak, Flevo 3e pr. Eerekruis Hau wert 4e pr. Medaille V.C.L. De wedstrijden werden opgeluisterd met muziek van de W.-Meer fanfare. De aanvoerder van V.C.L. bood do- aanvoerder van Flevo bloemen aan in verband met het kampioenschap. De prijzen werden uitgereikt door do heer v.d. Qrijn, voorz. van Flevo, dank werd gebracht aap de W.-Meordirectie, de heer Van Ek, Dr. Hoogkamer, de Amstelbrouwerij en Hotel Smit voor het beschikbaar stellen van prijzen. Ook werd dank gebracht aan elftallen en scheidsrechter, de, W.-Meerfanfare enz. De wedstrijden mogen als uitste kend geslaagd heeten. Installatie Feikes als raadslid. Bij de installatie van den heer Fei kes als lid van den Raad van Medem- blik sprak burgemeester Peters tot deze een persoonlijk woord, als volgt De heer Feikes vervult wel een bij zondere rol, een historische rol. Hij verricht pionniersjarbeid, hij als in- inwoner van het nieuwe land. Door de verkiezing komt hij naar voren van het stuk, tijdelijk aan Medemblik toe gevoegd. Wij voorspellen hem echter geen lang lidmaatschap, met het oog op de plannen voor de toekomst van de Wïeringermeer. Spr. hoopt en verwacht dat hij ech ter bij zijn heengaan zich niet zal be klagen hier zitting te hebben gehad. Een duiker aan het werk. Van de on langs gekapzeisde strooschip, schoven mee de diepte in de afdekplaten, (ijze ren luiken.). Een duiker is inmiddels gearriveerd om de platen op te zoe ken, waarna getracht zal worden ze weer naar de oppervlakte te brengen. op ZATERDAG 14 SEPTEMBER Aanvang half negen precies, le Hoofdnummer een drama uit het leven van eenvoudige menschen (De Stroom) 2e Hoofdnummer Spannende CowBoy Sensatie. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. CONSULTATIE BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 12 SEPT. nam. 2 tot 4 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk. lste nabouw JULIANA ZAAITARWE en BLANKE EIGENHEIMERPOTERS Beide gekeurd door N. A. K. Prijs en monsters op aanvraag. K. J. KAAN Anna Paulowna. H. H. BOUWERS Biedt zich aan BOERENZOON, goed kunnende ploegen, eggen, zaaien en met paarden omgaan. Is met alle landbouw- werkzaamheden op de hoogte. Adres W. Geerligs Dz., Haukes, Wieringen. paalt het duizendtal, de 2e worp het 100-tal, de 3de worp het tiental en de 4e worp de eenheden. B.v. men gooit resp. 8-7-5-6 dan be paalt dit getal het cijfer 8756. Naar de hoofdprijzen gooit men met nogmaals vier hallen op dezelfde wijze. De ge worpen cijfers worden genoteerd op 'n gooikaart, met naam en adres. Die op een bepaalden dag het hoogs! e cij fer heeft gegooid, ontvangt den eersten prijs van dien dag en zoo vervolgens, terwijl de hoofdprijs enz. wordt toege kend aan dengene, die in de gooiweek het hoogste cijfer daarvoor heeft ge gooid. Zijn er meerdere personen, die voor een prijs in aanmerking komen, dan mogen deze of overgooien, waar bij de afvaller inaanmerking komt voor den opvolgenden prijs, of zelfs den prijs en eventueel opvolgenden prijs deelen. Kunnen de in aanmerking komende personen niet tot dé overeen stemming komen, dan woi'tfen de prijs en eventueele volgende prijzen tusschen re betreffende personen verdeeld. Op nader te bepalen uren worden over geheel Wieringen borden beschik baar gesteld, zoodat iedereen in de ge legenheid is te gooien. Wij brengen nog eens speciaal onder de aandacht dat alleen leden-winke liers van de Middenstandsvereeniging aan deze winkelweek met hunne za ken mee kunnen doen. Eerste Wieringermeersche Electrische Timmer- en W agenmakersbedrijf leveyt V al het noodige TIMMER- EN WAGENWERK tegen scherp concurreerende prijs, zooals BOERENWAGENS, DRIEWIELSKARREN, KRUIWAGENS, LADDERS, enz. Beleefd aanbevelend MIDDENMEER Telef. 5. l)e Afd. Medemblik en O. der Holl. Mij. v. Landbouw is voornemens bij genoegzame deelname een CURSUS IN MOTORKENNIS te organiseeren. Aangifte tot deelname van personen boven 15 jaar tot uiterlijk 15 Sept. a.s. bij den Heer C. KOK, te TWISK. Th. DE JONG te MEDEMBLIK. en H. SPAANDER te MIDWOUD. GEVRAAGD een DAGMEISJE. Doornbos Schagerweg, W.-meer. INTERNATIONAAL BOTANISCH CONGRES. Van het internationaal congres, waar ge leerden, uit de geheele wereld aan deelnamen, hebben wij Zondagmorgen ook een glimp te Wieringen gehad. Met een groot aantal tou ringcars kwam men aan bij Hotel De Haan. waar de inwendige mensch werd versterkt.. Het was een zeldzame mengelmoes van talen, die men hoorde als men zich tusschen het gezelschap bewoog. Het Engelsch was echter overheerschend. Men vertelde ons nog, dat de leden van 't congres behalve dan in de eerste plaats voor de planten (e.en der chauffeurs wist ons te vertellen, dat men soms een half uur op een grasperk vertoefde om de planten daarin voorkomende te plukken en t,e bestudeeren) ook belangstelling hadden voor de Holland sche klompen en te Den Oever een geheele klompenwinkel werd leeggekocht. Hoofdzaak was natuurlijk hier 't bezoek aan de Zuider zeewerken. Ter nadere oriënteering over dit congres willen we nog melden dat dit van 2 tot 7 Sep tember te Amsterdam werd gehouden. In de slotvergadering hield Prof. Baas Bec- king een lezing over de Zuiderzee,, verleden,,, heden en toekomst. De spreker, behandelde, de geologische en: de recente geschiedenis van de Zuiderzee. In: ongeveer haar tegenwoordigen vorm bestaat- ze iets langer dan zes eeuwen. Prof. Baas Beeking schets de veranderin gen in de planktonbevolkihg gedurende het verzoetingsproces het aantal zoetwatervor-

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2