Helling's is Tabak versch ADR. VAN OERS Slootdorp. J. VARKEVISSER Middenm. 23 CENT PER BLIK. 23 CENT PER BUK. REEDS THANS SINTERKLAAS KORTINGEN. om den kolonialen buit te verdoelen. Het is thans niet in de eerste plaats '11 Italiaansch—Abessinisch conflict, maar een Italiaansch— Engelsch con flict. Nadat spr. de belangen van de ver schillende mogendheden had verduide lijkt en had gewezen op de z.g. „bloe dige internationale", het internationale wapenkapitaal, dat uit eiken oorlog winst wil maken, hetgeen hij door eenige voorbeelden toelichte, kwam hij tot de vraag, hoe de houding moet zijn van den arbeider inzake 't oorlogs vraagstuk. Hierbij wees hij op de politieke be keering van ontwapenaars, die als de nood aan den man komt, zicli toch achter de regeering scharen. De meeste arbeiders zijn ook nu voor sancties, maar sancties kunnen 'n oorlog meebrengen. Spr. waarschuwde voor den Volken bond en de ontwapenaars van de stembus, maar noemde slechts één middel om den oorlog uit te bannen, n.1. de dienstweigering, het niet mee doen aan een nieuwen oorlog en wees tenslotte op de zedelijke beteeke- nis van zulk een weigering. Aan het slot van zijn rede, die bij na 2V2 uur geduurd had, weerklonk er applaus, waarna de voorz. van het co mité een dankwoord sprak. DE V.A.R.A. TIEN JAAR Op 1 November 1925 werd te Amsterdam opgericht de Vereniging van Arbeiders Radio Amateurs. Haar oprichters zagen in de zich snel ontwikkelende radio-omroep een mach tig middel voor de verbreiding van de socia listische beginselen. Veel méér dan het ver trouwen in de zaak, die men ging onderne men, had het kleine groepje radio-amateurs echter niet. Was de oorspronkelijke opzet, dat de V.A.R.A. voornamelijk uitzendingen zou verzorgen, die op de speciale behoefte van de arbeidersklasse waren ingesteld, de ontwikke ling van de omroep in ons land heeft ertoe geleid, dat ze uitgroeide tot een van de vier grote omroepverenigingen, die thans tezamen de algemene Nederlandse radio-omroep vor men. Intussen heeft het vijf jaar geduurd, voordat de V.A.R.A., dank zij de zeer snelle groei, die het ledental kenmerkte, bij het bekende zendtijdenbesluit van 15 Mei 1930, het haar toekomende deel van de zendtijd kreeg toegewezen. Deze belangrijke ontwikkeling van de Y.A. R.A. als algemene omroepvereniging met so cialistische inslag heeft zich ook in de daarop volgende vijf jaar voortgezet. Bij de herden king van haar 10-jarig bestaan kan deze ver eniging dan ook wijzen op de belangrijke resultaten, die na 10 jaar van harde arbeid in het land en voor de microfoon zijn tot stand gebracht. In deze tijd is een organisatie opgebouwd, die over het gehele land verspreid ruim 470 afdelingen telt, met 3 a.4000 afdelingsbestuur ders, die met de propaganaa-commissies, in totaal 5 tot 6000 propagandisten vormen, welke steeds voor de V.A.R.A. ih touw zijn en op de bres staan. Voorts is het hele land ver deeld in 15 districten en staat aan het hoofd van de organisatie een Verenigingsraad, die te beschouwen is als de vertegenwoordiging van de leden. De vereniging is zodanig inge richt, dat het jaarverslag van het Hoofdbe stuur en het omroeprapport, dat een uitvoerig overzicht geeft van wat er jaarlijks, op om- roepgebied is gebeurd, in de ledenvergaderin gen worden besproken en aan de goedkeu ring van de Verenigingsraad zijn onderwor pen. Er is dus gestreefd naar een democrati sche wijze van organisatie, die het mogelijk maakt, dat ieder lid van de V.A.R.A. op alle aangelegenheden, de vereniging betreffende, hetzij direct of indirect, zijn of haar invloed kan doen gelden. Bovendien werd in Hilversum gesticht een modem en van de nieuwste technische hulp middelen voorzien omroepgebouw, dat één van de eerste nieuwe studio's van ons land en thans reeds 3Va jaar in gebruik is. Voorts bezit de V.A.R.A. een goed verzorgd programmablad, dat wekelijks in 80 pagina's verschijnt, de programma's van alle belang- rijke stations bevat, met deskundige toelich tingen op de voornaamste uitzendingen, een actuele technische rubriek, een wekelijkse kinderbij lage en special sportrubriek. En van het grootste belang is de tot stand Drenging van een omroep, die onder bekwame leiding en met vooraanstaande medewerkers op elk gebied er onvermoeid naar streeft de luisteraars goede ontspanning en deskundige voorlichting te bieden. Noemen we slechts het aantal van twaalf eigen grote en kleine orkes ten, die ieder zijn ingesteld op een speciaal muziek-genre, en waaraan binnenkort nog enkele zullen worden toegevoegd, zodat de muzikale programma's der VA.R.A. uitmun ten door een grote verscheidenheid. Voorts de V.A.R.A.-Toneelkern, die in vaste en volle dige dienst is en zich dus geheel op de arbeid voor de microfoon kan instellen. Verder heeft de V.A.R.A. aan zich verbonden vaste mede werkers op elk ander terrein, waarop zich de radio-omroep beweegt. Deze resultaten wettigen een feestelijke her denking van het 10-jarig bestaan alleszins. Zélfs in een tijd als deze, die natuurlijk ook de V.A.R.A. niet onberoerd heeft gelaten. Het is nu eenmaal zo, dat vooral de minder-draag- krachtigen het sterkst door de crisis getrof fen worden het zijn juist dezen, die de V.A. R.A. voornamelijk onder haar leden telt. Hoewel het ledental zich nog steeds boven de 100.000 heeft gehandhaafd, is een krachtige propaganda nodig om het wederom te kunnen opvoeren. Hieraan zal dan ook in het V.A.R.A. jubileumjaar bijzondere aandacht gewijd wor den. Overal in het land worden propaganda- vergaderingen belegd, welke een speciaal ka rakter dragen in verband met het 10-jarig bestaan op allen, die de V.A.R.A. gunstig ge zind zijn, wordt een beroep gedaan zich, voor zover dit nog niet gebeurd is, bij deze omroep vereniging aan te sluiten om lid van de Ver eniging en abonné op „De Radiogids" te wor den. BINNENLANDSCH NIEUWS. DISCONTO - VERLAGING De Nederiandsche Bank verlaagt haar disconto met een vol procent. Naar men verneemt, zal De Nederiandsche Bank haar rentetarieven met ingang van heden met een vol procent verlagen. Het disconto komt daardoor op 5 te staan, ter wijl de overige tarieven 5V2 zullen bedra gen. De Nederiandsche Bank heeft in twee we ken tijds haar goudvoorraad met een belang rijk bedrag kunnen aanvullen en wel met f 26 mill. De wisselkoersen zijn over de ge heele linie belangrijk teruggeloopen, zoodat reeds eenigen tijd geleden geen verdere goud afvloeiing naar het buitenland meer kon plaats hebben. De stijging van den goudvoorraad is intus- schen niet zonder uitwerking gebleven op de geldmarkt, waar men de laatste dagen reeds een zeer welkome verruiming heeft kunnen constateeren. Het particulier disconto is een snel tempo teruggeloopen. Het is echter niet alleen de stijging van den goudvoorraad geweest, die een teruggang van de geldkoersen in de hand heeft gewerkt, ook de betere beoordeeling van den politieken toestand in het buitenland, alsmede teekenen, die er op wijzen, dat het vertrouwen in het zakenleven weder begint terug te keeren, zijn voor de markt gunstige factoren geweest. Ook thans doen deze zich nog in vollen om vang gelden. Instellingen, die langen tijd met het uitzetten van middelen groote terughou ding hebben in acht genomen, zijn thans weer geneigd om op de nog zeer loonende koersen geld uit te zetten. Naar buiten toe zal de maatregel van De Nederiandsche Bank ongetwijfeld een zeer goeden indruk maken, te meer omdat de ver laging met een vol procent plaats heeft. Im mers dit wijst er op, dat onze Circulatiebank den toestand intrensiek belangrijk veranderd acht. Voor het bedrijfsleven beteekent deze ver laging bovendien een verlichting van lasten, waarnaar men reeds .lang reikhalzend had uitgezien. Bij de nog altijd zeer bezwaarlijke concurrentievoorwaarden van onze industrie vormde immers de verhooging van de rente lasten, die in een betrekkelijk korten tijd was ingetreden, een nieuw ernstig beletsel. In het streven naar een verdere aanpassing van de productiekosten vormt deze disconto-verlaging zeker een krachtigen steun. TUINBOUW STEUN. Twee en half millioen voor steun aan telers. In de „St.-Crt." van Woensdagavond is op genomen de crisissteunbeschikking 1935 (fruit- en warmoezerijgewassen XI). Blijkens deze beschikking zal uit het land- bouwerisisfonds steun worden verleend aan de erkende telers van gewassen van den tuin bouw voor bepaalde, in de beschikking ge noemde, producten, tot een bedrag totaal van ten hoogste f 2.500.000. BOTERPRIJS BLIJFT STIJGEN. Wederom zes cents hooger. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter heeft hare stijging voortgezetzij werd gisteren vastgesteld op 71 cents (vorige week 65 cents) per kilo in den groothandel en zon der accijns. De oorzaak der stijging van den boterprij: is vaag en veelzijdig. Het spreekt van zelf, dat de internationale gebeurtenissen en mo gelijkheden daarbij een rol spelen. Doch óók moet er op worden gewezen, dat de productie in eenige zéér belangrijke boterlanden zeer veel geringer is dan vorig jaar in dezen tijd. In Denemarken b.v. bedraagt, de export het oogenblik 85% van dien in dezelfde week van 1934, terwijl dit percentage voor N'ieiiw- Zeeland en Australië zelfs 30 bedraagt. Verder is de statistische positie der boter veel gezonder dan vorig jaar. Verder kan men in Duitschland van een zeker botertekort spreken. Ook de kaasprijzen zijn den laatsten tijd sterk gestegen bedroegen zij begin Septem ber nog f 15 per 50 kg voor Edammer fabrieks kaas 40 plus, thans geldt dit product ongeveer f 20, na reeds hooger in prijs te zijn geweest. Volle melkpoeder is sedert de eerste week van September gestegen van 17 op 30 ets. per kilo dus met niet minder dan 77%. Magere melkpoeder kwam van 6V2 a 7 'op 12 cent per kilo. Droogte, oorlogsgerommel en niet-over- vulde pakhuizen werken dus samen. TEGEN PRIJSVERHOOGING VAN BROOD EN VLEESCH. Vragen van den. heer Schalker. Het Tweede Kamerlid de heer Schalker heeft aan de ministers van Handel, Nijver heid en Scheepvaart en van Landbouw er Visscherij de volgende vragen gesteld 1. Is het der regeering bek:end, dat de door haar genomen maatregelen tot verhooging van de monopolieheffingen op granen vleesch, tot aanzienlijke pi:ijsverhooging van brood en vleesch dreigen t e voeren 2 Is de regeering niet van meening, dat harerzijds, nu reeds een groote prijsstijging van tal van eerste leven; (behoeften door an dere oorzaken plaats vin dt, niet enkel daar entegen behoort te word ,'en opgetreden, doch dat alles moet worden r lagelaten om verdere prijsstijging te voorkom* m Is de regeering be reid de in de eerste vraag bedoelde maatregelen ongedaan te ma ken LANDBOUWER DOOR STIER AANGEVALLEN Te Oirschot (N.Br.) werd de landbouwer A. d. Spijker, die op het land aan het werk was, plotseling aangevallen door een stier, die op het naastgelegen weiland graasde. Het beest sprong op den landbouwer toe en nam hem op de horens, waarna hij den man wegslingerde. De stier begon hierna den man, die op den grond lag, met de) horens te bewer ken. raS, Een in de buurt werkende arbeider uit de werkverschaffing snelde op het hulpgeroep van den landbouwer met een schop gewapend toe en slaagde er in, den man te ontzetten, door den stier eenige flinke slagen op den kop toe te brengen. Hierdoor was het beest een oogenblik versuft, waarvan de aangeval lene gebruik maakte, om zich met behulp van zijn bevrijder in veiligheid te stellen. De aangevallene had vrij ernstige verwon dingen bekomen. Inmiddels waren nog eenige landbouwers toegesneld, die met touwen den stier wisten te vangen. Het beest is afgemaakt. BEROOVING. Gisternacht is een buitenlander op het politiebureau Witte de Withstraat te Rotter dam gekomen, waar hij mededeelde na een bezoek in de Van Oldenbarneveldstraat, tot de ontdekking te zijn gekomen, dat uit zijn portefeuille 7000 mark waren verdwenen. Men heeft het geld niet meer kunnen achterhalen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BURGERLIJKE STAND. Geboren Cornelis, zoon van W- Hoogeveen en C. M. Jonker Petrus Joliannes Cornelis, zoon van E. Ko men en C. Jonker Trijnje, dochter van P. Smit en G. V. Keijzer Foppe, zoon van G. v.d. Wal en A. de Vries. Getrouwd J. Bregman en G. Colijn; C. j. Zandbergen en M. Steidl P. de Vries en M. A. Kranenburg L. Velt- man en N. Liefhebber J. van Doorn en M. C. Vaars. Overleden G. Smits, oud 65 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen Mej. E. M. van Roode van Hiilegom J. A. Kroon van Hoorn W. F. van Silfhout van Bergen (N.-H.) mej. W. Hopman van Bergen (N.-H.). Vertrokken Mej. B. Wijman naar Den Helder M. Koning-Grin naar Den Helder J. Yoorthuijzen naar Den Helder H. C. J. de Bont en gez. naar Medemblik J. v. Doorn en echtgen. naar Den Helder. Politie. Gevonden grijze regenjas. MIDDENSTANDSVEREEN. A. PAULOWNA. Donderdagavond 'werd in de nieuwe zaal Veerburg door de Middenstandsvereeniging afd. Anna Paulowna een openbare vergadering gehouden met als spreker Mr. Dr. J. A. E. Buiskool De Voorzitter, de heer Kaan heette de aanwezigen, in de eerste plaats de spreker van dezen avond, tevens de leden van het gemeentebestuur, leden van Zustervereni gingen enz., hartelijk welkom. Door burge meester Lovink was toezegging gedaan deze vergadering bij te wonen, doch wegens ziekte kon hij niet aanwezig zijn. Voorzitter hoopt op een spoedig /herstel: Dan verkrijgt Mri Buiskool het woord, die als onderwerp had gekozen „Een zelfstandi ge Handeldrijvenden Middenstand kan in het economisch proces niet gemist worden." Uitvoerig en helder is het betoog van Mr. Buiskool hoe de Middenstand een schakel is tusschen producent en het publiek. Tevens laat spr. uitkomen dat algemeene aansluiting aan de organisatie voor de Middenstanders een dringende vereischte is om sterk te staan in de bestaansstrijd. De Voorzitter spreekt na afloop zijn groote dank uit aan Mr. Buiskool voor deze leerza me avond. Tevens werd nog gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen over dit onderwerp waar geen gebruik van werd gemaakt. Voor dat voorzitter de vergadering sluit, wordt nog medegedeeld, dat de Middenstands vereeniging een verzoek heeft gricht aan hoofdkantoor. P.T.T. tot verruiming van openstellingsuren postkantoor te Kleine Sluis, doch dat afwijzend hierop was beschikt. Thans wordt door deze vergadering aange nomen een verzoek te richten aan het Ge meentebestuur om adhaesiebetuiging tot op nieuw verzoeken vergunning te verkrijgen vooral tusschen het middaguur 121, daar voor velen dit een zeer gewenscht uur van openstelling is. Na de aanwezigen hartelijk dank gezegd te hebben voor de goede opkomst sluit voorzitter de vergadering. B.KC. NIEUWS, a.s. Zondag B.K.C. 2 en 3e 's morgens naar Den Helder n.1. Zeemacht 2 en HRC 6. 's Middags ontvangt B.K.C. I S.V.Z.O. I van Amsterdam voor de K.N.V.B.- beker. Ook deze 4e kl. club, die vorig jaar een zeer goede plaats innam, naar ons werd medegedeeld, zal het voor) B.K.C. niet ge makkelijk maken, doch des te beter B.K.C. Daar kan men van leeren. ONGELUK. Woensdag is te Schagen de echtgenoote van den heer P. Breed van hier, die met haar zoon aan het winkelen was door een vrachtauto aangereden. De vrouw werd vrij ernstig gewond en is naar het hospitaal te Den Helder vervoerd. PREDIKBEURTEN A. PAULOWNA, ZONDAG 20 OCTOBER. NED. HERV. KERK. A. Paulowna v.m. 10 uur Ds. Vorstman. EVANGELISATIE Breezand v.m. 10 uur de hr. Boon. Breezand nam. 3.30 uur de hr. Boon. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 20 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Burgerbrug, St. Maartensbrug, Oudesluis en Peten geen dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Burgervlotbrug v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Veen. EVANGELISATIE SchUgen v.m. 10.30 uur Ds. Prinsen van Am sterdam. Collecte Chr. school. Burgerlijke Stand Medemblik (met inbegrip gedeeltel. W.-Meer.) Van 11 .m. 17 October 1935. Geboren Dimpbina Johanna Maria dochter van Joliannes P. Geers en Ca- tharina Timmermans, Slootdorp Berendina Margaretha Maria, dochter van Gerhard J. Scholtens en Alena C. Kosse, (M.-Meer.) Peterdina Johanna dochter van Nicolaas Mans en Jantje Ernst. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Overleden Tijs van der Sterre, 46 jaren, ongehuwd Jacobus Adrianus van Bavel, 38 jaren, echtgen. van Ma ria A. C. Mouwen (overl. te Alkmaar.) Middenstandsvereeniging „W.-Meer." Donderdagavond hield bovengenoem de vereeniging een ledenvergadering in Hotel Smit te Slootdorp. De opkomst was niet bijzonder groot hetgeen de voorzitter in zijn openings woord ten zeerste betreurde. Ingekomen stukken. Besloten wordt voor het gedenk tee- ken van wijlen den heer A. Ingenool oud-directeur van het Bureau van de Koninkl. Ned. Middenstandsbond een kleine bijdrage over te maken. Een schrijven van de Kamer van Koophandel behelzende een mededee- ling dat de voorzitter van de Kamer iedere eerste Woensdag van iedere maand zitting houdt in Hotel Radboud te Medemblik van 2—4 uur. Besloten wordt contact te zoeken met de boeren-organisatie's inzake het oprichten van onderlinge Brand waarborg Maatschappij. Bij het punt bespreking, der gehou den actie, is men van oordeel dal de beloften die de Wieringermeer-direc- tie heeft gedaan inzake de vestigings- eischen voor de Middenstand slecht zijn uitgekomen, in een drietal per- ceelen zijn zaken gevestigd waarin men menschen zonder eenige vakkennis heeft toegelaten. Een en ander zal onder de aandacht gebracht worden van de contact-com missie Wieringermeer-directie en Mid denstandsbond. Wat betreft de terugbetaling van 20 procent der erfpacht deelen onderschei dene leden mede dat zij hier nog geen schrijven over hebben ontvangen, ter wijl anderen het geld reeds hebben ont vangen. Winkelweek. In principe wordt be sloten een winkelweek te organiseeren, waaraan verbonden een reclame-op tocht en etalage-wedstrijd. Te Slootdorp en Middenmeer zullen aparte vergaderingen hierover worden gehouden, waarin een omlijnd voorstel zal komen. De rondvraag leverde geen bijzonder heden op, waarna sluiting volgde. Strooperij. Door de jacht-opziener v.d. Sluis is in de nacht van Dinsdag op Woensdag proces-verbaal opge maakt tegen de Wieringers IJ. K. en P. O. wegens stroopen. Een geweer en eenige strikken werden tevens in be slag genomen. Wassia Krimsky komt weer. De Russische zanger Wassia Krims ky met het Don Kozakkenkoor, welk gezelschap op Tweede Paaschdag van dit jaar ook te Middenmeer is opgetre den, zal op Zaterdag 9 November we derom een Russische zang-, ballet- en dans-avond geven. Het gezelschap is den geheelen zo mer verbonden geweest aan het circus Rausch, waarmede een tournee door ons land werd gemaakt. Momenteel treedt dit gezelschap met groot succes in Amstterdam op. Trekking Verloting „Flevo." De trekking der verloting van de V. V. Flevo" zal onherroepelijk Zondag 27 October plaats hebben in Hotel Smit te Middenmeer. Verkoopers van loten gelieve de on verkochte loten in te leveren bij den Penningm. de heer W. G. van Vliet,, (Hotel Smit) te Middenmeer vóór of op Zaterdag 19 October. De trekkings-avond is toegankelijk voor leden - donateurs en hun genoo- digden benevens voor houders van loten. Het programma voor dien avond zal nog nader worden bekend gemaakt, Flevo-Nieuws. Zondag twee thuis wedstrijden. De adspiranten spelen om half één tegen Twisk b. In Twisk hebben jelui weten te win nen jongens, we rekenen er 1111 ook weer op hoor. Flevo I zal Sport I uit Hoorn ont moeten. Aanvang 2 uur. Sport slaat nog vrij laag op de ranglijst, doch heeft verleden week met 4—1 weten te innen van Oudendijk zoodat deze ploeg niet onderschat mag worden. We rekenen er weer op dat iedere speler zich voor 100 procent zal geven zooals we dat tot nog toe gewoon wa ren. Het tweede elftal is Zondag vrij. Ongeluk. De paardeknecht Moerland reed met een span paarden gespannen voor een cros, een kluft af. Door een of ander toeval sloegen de paarden op hol, met het gevolg, dat Moerland van den wagen werd geslingerd. Bewuste loos werd hij opgenomen. Dr. Hoogka mer legde heelkundig verband. Nog een ongeluk. De land-arb. Veld hoen was bezig een elevator ie laten zakken. Daarbij glipte hem liei hand vat met het gevolg dat hij van dat werktuig een klap tegen zijn hoofd kreeg. Ook hier moest Dr. Hoogkamer aan te pas komen. Boom-aanplant. Nog maar pas is de herfst in het land, en daarmee de tijd voor boom aanplant, of men is bij het Staatsbosch-bedrijf aan de slag. Begon nen wordt met eenige perceelen jonge aanplant, die het deze zomer 'n beetje hebben laten „zitten" uit te roeien en op andere perceelen over te brengen die het beter gedaan hebben. Loopen over verboden grond. Tegen de YVieringer M. W. is wegens hei loo pen over verboden grond proces-ver baal opgemaakt. In de onmiddellijke nabijheid werd door de verbalisant, de jacht-opziener v.d. Sluis een zakje met strikken ge vonden. Nog meer strooperij. Door de veld wachter de hr. Kramer is in de afge- loopen nacht proces-verbaal opge maakt tegen S. uit Middenmeer wegens stroopen met de lichtbak. De lichtbak en de haas werden in be slag genomen. - PLATTELANDSVROUWENBOND 0 'fjo „WIERINGERMEER." Bovengenoemde vereeniging kwam Dins dagmiddag in vergadering bijeen in Hotel Smit te Slootdorp. Er was een zeer goede opkomst. Na opening door de presidente volgt voor- lezing der notulen welke onder dankzegging 'aan de samenstelster worden goedgekeurd. In behandeling komt hierop het punt Cursus, Eerste Hulp bij Ongelukken. Hieruit blijkt dat er veel animo voor een dergelijke cursus bestaat. 13 dames geven zich direct op terwijl een 8-tal toezegging deden. Dr. Hoogkamer zal deze cursus geven, hier voor zal nog een aparte vergadering worden belegd. Het denkbeeld om eens een reisje te maken naar de Alkmaarsche kaasmarkt vond veel instemming doch zal uitgesteld worden tot de zomer van 1936, aangezien de markt dan in teressanter is als 's winters. Daar men er evengoed van het najaar nog eens op uit wilde, zal verzocht worden aan de fa. Ringers te Alkmaar op deze chocoladefa briek bezichtigt mag worden. Door den heer Langhaus uit Winkel werd vervolgens een demonstratie gegeven met een machinale breimachine van jumpers en hand werken, waarvoor de dames zeer veel belang stelling hadden. Ook gaf mevr. Mansholt-Poot nog een in teressante proeve van het hout-brandschilde ren, waarin zij veel vaardigheid toonde. Eenige huishoudelijke zaken, o.a. de pro paganda voor ledenwerving, werden nog be sproken, waarna sluiting volgde. Lichter in brand. Heden geraakte vermoedelijk door 't overspringen van vonken uit de motor, het lichterschip geladen met stroo van schipper W. van Leeuwen liggende aan de oude loswal te Wieringerwerf in brand. Het schip was weldra één vuurzee een vat olie sprong met groot geweld uit elkaar. De brandweer van Middenmeer en Slootdorp waren spoedig ter plaatse. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 20 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Slootdorp geen dienst. Middenmeer 's avonds 7 uur Ds. Eikema van Schagen. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur de hr. Kiewiet. Middenmeer nam. 3 uur de hr. Kiewiet. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Voorbereiding H. A. Middenmeer nam. 3 uur Leesdienst. Verkrijgbaar bij Sperciboonen Snijboonen Andijvie Doperwten Spinazie Wortelen. Verkrijgbaar bü Wed. E. v. d. Wal, Middenmeer. BEGINNEN ONZE reeds Door combinatie-inkoop waren wij in staat onze groote sorteering Manufacturen en Mode-Artikelen tegen concurreerendste prijzen te noteeren. Thans geven wij op deze lage prijzen nog een korting bovendien. Wie vanaf heden tot en met 6 Dec. bij ons inkoopen doet tot een waarde van 25 ct„ 50 ct. of hooger krijgt een kortingsbon van 5 procent, welke men in de Sint-Nicolaasweek van 1 tot 6 Dec. in onze winkel tegen goederen kan inwisselen. Aanbevelend N. SCHELTUS, Weaterland, Wleringen.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 4