BEimS 26e JAARGANG VRIJDAG 1 NOVEMBER 1935 No. «7 NfEtlWS- EN ADV^TITENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN MESALLIANCE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU: Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f o.50 Iedere regel meer f q.10 BLOEMBOLLEN ALS VEEVOER. In de Alkm. Crt. van 12 October j.1. lazen wij, dat van de voormalige rijkswerkinrich ting te Hoorn thans een gedeelte in gebruik is genomen als opslagplaats van de bloem bollen welke aan dé bloembollen-veilingsver- eeniging „Westfriesland" te Bovenkarspel onverkocht zijn gebleven en door de regee ring zijn overgenomen. Uit Westfriesland zijn 47 millioen bollen op deze wijze opgesla gen. Deze zgn. surplusbollen worden nu tot veevoer vermalen. In verband hermede lijkt het ons niet on- gewenscht een en ander over de voederwaar- de van bloembollen mede te deelen. Hieronder geven wij de voederwaarde van verschillende bloembolsoorten, alsmede die van aardappe len. v si tulp narcis hyacinth gladiolus crocus aardappelen 40.8 3.8 31 1:8 35.5 2.5 27 1 :10 28.2 2.4 21.9 1 9 31.3 3.0 23.8 1 8 51.1 5.2 38.8 1 :7.4 20/25 2.1 16/19 1 Op grond hiervan blijkt, dat de samenstel lingen van de verschillende bloembolsoorten ongeveer met elkaar overeenkomen, en de ei- witverhouding ongeveer gelijk is aan die van aardappelen. Op grond van deze vergelijking gelet op het droge stof gehalte zouden narcis sen hoogstens 1.4 maal, tulpen 1,6 maal, hy acinten 1,15 maal, gladiolen 1.25 maal en crocussen 2 maal de prijs van aardappelen mogen gelden. Aardappelen kunnen we weer met mais- meel vergelijken. Aardappelen met bijv. 20% droge stof bevatten 2.1% eiwitachtige stoffen en hebben een zetmeelwaarde van 19. Mais- meel heeft ±87% droge stof of 4 maal zoo veel als aardappelen. 87 Kg. droge stof van aardappelen, waarvoor ongeveer 400 Kg. aard appelen noodig zijn bevatten dan 840 Kg. eiwitachtige stoffen en 76 z.w., terwijl 87 Kg. droge stof in maismeel 9.9 Kg. eiwitachtige stoffen en 80 z.w. bevat. Groot is het verschil dus niet. De voedingswaarde van 400 Kg. aardappelen komt dus overeen met die van 100 Kg. maismeel. Maismeel kost momenteel ongeveer f 6 per 100 Kg., aldus zijn 400 Kg. aardappelen theoretisch ook f 6 waard. Waar aardappelen om ze te be waren ingekuild moeten worden, dus meer arbeid met zich mee brengen en door het in kuilen eenige verliezen ontstaan, zal men er in de practijk dan ook maximaal f 5 per 400 Kg. of f 1.25 per 100 Kg. voor kunnen betalen, wil het even voordeelig zijn dan maïsmeel. Op grond hiervan kan ieder ongeveer be rekenen wat maximaal voor de bloembollen betaald kan worden. Narcissen zijn als vee voer onbruikbaar, bevatten een giftig alka- loid „narcitine." Over de bruikbaarheid van hijacinthen als veevoer loopen de meeningen uiteen, de geringe ervaring ermee is niet on gunstig geweest. Van gladiolen is ons niets bekend. Het zal wel voornamelijk om tulpen bollen gaan en deze kunnen zeer goed als veevoer gebezigd worden. Maximaal, verge leken dus bij den prijs van maismeel, bedraagt de voederwaarde uitgedrukt in geld 1.6 maal f 1.25 f 2 per 100 Kg. franco boerderij. De ze zgn. gesneden surplustulpen zal men zeer waarschijnlijk wel voor veel minder kunnen koopen en indien dit het geval is, is het zaak de gelegenheid om goedkoop voer te kunnen koopen niet te laten voorbijgaan. Men kan de tulpen op dezelfde wijze inkuilen als aardap pelen, waar het droge stof gehalte twee maal zoo hoog is dan van aardappelen, zal men de kuil wel behoorlijk zwaar moeten belasten. Met het voeren zij men voorzichtig en voeren in zeer bescheiden hoeveelheden niet meer dan bijv. 10 Kg. per dag per dier, jongvee nog minder. Naast hooi, en tulpen heeft men evenals naast hooi en aardappelen en bieten eiwitrijk krachtvoer (lijnmeel, grondnoot,) noodig. 10 Kg. tulpen bevatten evenveel dro ge stof als 20 Kg. aardappelen en 30 Kg. voerbiet. De Rijksveeteelt-consulent Ir. L. DE VRIES. FEUILLETON. Roman door COR DE BLIJ. in. Dien avond kwam Marie thuis. Wel was ze veranderd. Hol stonden de oogen, boven blauwige wallen.... bleek, verwrongen het gezicht. - ,,G' navend, Vader, Moeder." Moeder wierp een onderzoekenden blik op de dochter. Wat dat kind toch had, daat stak wat achter.Zou 't van 't werken ko men Had ze thuis toch ook gedaan „Zoo Marie, wat kijk je sikkeneurig. Is t'r wat „Wat zou d'r wezen, Moeder 'k Kan niet lang blijven." „Altijd die haast. Blijf toch eens kalm zit ten, je bint niet binnen of je mot al weer vort. Zijn je Mijnheer en .Mevrouw thuis Argwanend schrok Marie op. „Meneer wel, Mevrouw is naar Amsterdam „Zoo, naar Amsterdam", knorde Moeder. „Hè je 't nieuws al gehoord? Van de jonge Meneer Gaat trouwen met je nichtje, Kaat je Wat is dat nou Meid wat scheelt jeMarie!!!" Marie was vaal bleek geworden, 't Nieuws had haar verpletterd't Was als een blik- senstraal gevallenals het mes der guil lotineJanKitty Met een snik viel ze voorover óp de tafel, mèt zich sleurend het zeil, de kopjes rinkel den. Doodelijk ontsteld stonden de Ouders.... toch argwanend de Moeder, bevend de Va der. Frans trad binnen. „Wat is dat Moeder „Marie is van d'r zelfGauw water d'r polsen nat makenHaal de azijn De Internationale Motortentoonstelling Olympia. (Speciale Londensche correspondentie) Olympia niet langer de plaats waar de Grieksche athleten hun wedkampen hielden, maar de motortentoonstelling in de grootsche Olympia-hal in West Londen. Hier wordt elk jaar het beste bijeengebracht wat de automobielindustrie der geheele we reld kan produceeren. Dit jaar is de show grooter dan ooit te voren, en omvat niet min der dan 521 stands, waarop 480 automobielen uitgestald zijn, tot een totale waarde van meer dan vier millioen gulden. Deze getallen kunnen U slechts een flauwe indruk geven van de aanblik wat de geweldi ge tentoonstellingshal aan de binnentreden de bezoeker biedt. Er is een druk geroezemoes van stemmen, menigten verdringen zich in de looppaden tusschen de stands waar de nieuwe wagens staan te glanzen-en te glim men, de voertuigen die we 4n 1936 langs de wegen zullen zien glijden. De lichten spiege len zich in het lak en de chroom van de rus tige machines die straks onder een lichte vingerdruk zullen voortsuizen. Al dadelijk treft een bekende naam ons oog Bugatti. Deze Italiaansche fabriek toont hier een sportcoupé die gegarandeerd wordt een snelheidvan 200 km. per uur te halen. Ook Alfa-Romeo en Mercedes-Benz produ ceeren snelle, prachtig gestroomlijnde sport wagens. De laatste valt op door de verchroom de uitlaatpijpen die uit de motorkap naar beneden buigen. Vele enthousiasten maken hier gebruik van de gelegenheid om ook eens achter het stuur van dé auto hunner droo men te gaan zitten. Droomen die voorloopig wel geen werkelijkheid zullen worden, want de prijs dezer wagens is fantastisch hoog. Maar ook voor de minder met aardsche goe deren gezegenden is op deze tentoonstelling veel wat hun aandacht kan trekken. De duurste wagen is weliswaar een twaalf-cy- linder Hispano-Puiza, waarvan alleen het chassis al rond twintigduizend gulden kost, maar daartegenover staat een twee-cylinder D.K.W. die de kleinste wagen van de show is en uw beurs beduidend minder licht zal maken. Natuurlijk ligt de groote meerderheid tusschen deze twee uitersten. Speciale ver melding verdient nog een Daimler die voor Z. M. de Koning van Engeland gebouwd is. Deze bevat twee zetels en is in elk opzicht koninklijk uitgevoerd. De auto van 1936. Stroomlijn is nog steeds het wachtwoord, en meer en meer gaan de fabrikanten er toe over hun wagens een vorm te geven die ons een paar jaar geleden nog slechts van race vliegtuigen bekend was. De verandering gaat echter geleidelijk, en een vervallen in uiter dan tegen zich zelf „daar steekt wat achter." Groote God in den hemelkind... kindjewat mankeert jekom tot je zelftoe vertel het je ouden Vader onbewust had hij die gedachte uitgesproken, want de man, de man, die nooit wantrouwde, die altijd vergoelijktevoelde een myste- b„Frans, haal den dokter In haar onderbewustzijn hoorde Marie dit„neen, geen dokterneendie zou Daar stond de kloeke figuur van den veld wachter. Hij overzag het gebeuren, boog zich over zijn zuster, fluisterend.... „Meid, kom tot je zelfdenk om je Ouders." En met bovenmenschelijke kracht wist ze zich te dwingen tot een flauwen glimlach, die akelig het trieste gezicht vertrok. ,Ben al weer in ordeweet niet hoe het zoo kwamGeef me nog maar een slikkie waterzoo.'t is hier wat benauwd .Zeker, dat zal 't wezende kachel heeft strakkies nog al gerookt en in de natuur is 't broeiendHij zag despottwijfel-blik van Bijn vrouw en zweeg Marie stond op, de vingers in de handen geknepenze zag het aan die gezichten, die blikken, zoekend naar het geheim, dat nu haar geheim alleen was, niet meer van hun tweeënmaar waar voor ze moest waken. dat 't niet van haar lippen kwamgeslo ten in haar zielin haar lichaam. HOOFDSTUK IX. Eindelijk alleeneindelijk. Krampachtig bedekte ze het verwrongen gezicht, de han den als striemen voor den mond, die het zou willen uitgillen. Haar smart, haar wee Ge leund tegen een boom, snikte ze het uit, mis selijk van ellende. De ontgoocheling was wel wreed De held was een lafaard. De ridder. verstooten. Maar ze zag hem niethij was vervaagd in sluierbeeld, in nevelin mist van haar tranenze zag slechts een zwar te plekSidderend begon het in haar te ontwaken, de naakte waarheidverlaten Zij moest weg..... waarheenhoe weg sten komt dit jaar niet voor. De lijnen zijn nóg iets vloeiender, de wagens nóg wat lager zonder nu bepaald de indruk van een torpedo te geven. Speciale vermelding verdient Chrysler, die met het Airlloowmodel, dat ook nu, zij het eenigzins gewijzigd, aanwezig is, deze beweging inleidde. De motoren hebben een zoodanige perfec tie bereikt dat de ontwerpers hun geheele aandacht kunnen schenken aan het bereiken van comfort voor de inzittenden en gemak voor de bestuurder. Een ruimere carrosserie, meer bagageruimte, verbeterde ventilatie, al lemaal punten die hiertoe zeer bijdragen en dus een ruime aandacht verdienen. Interessante nieuwtjes. Dit letten op detail heeft eenige interessan te noviteiten voortgebracht, waarvan we in de eerste plaats het „parmanent jaching sy steem" willen vermelden. Iedere automobilist kent het oponthoud dat bij bandenpech wordt veroorzaakt door de operatie van het opvij zelen van de wagen. Dit nu wordt bij dit sy steem al zeer gemakkelijk. De bestuurder behoeft slechts een contact om te zetten en vóór- of achteras, desnoods de geheele auto, rijzen van de grond, zonder dat men behoeft uit te stappen. Dit schijnbare wonder wordt bewerkstelligd door jachs die vast aan de assen bevestigd zijn en hun druk ontvangen van een oliepomp, aangedreven door de mo tor. Een stuurrad dat gemakkelijk naar en van de bestuurder bewogen kan worden is op enkele merken aangebracht. We zijn nog niet zoo ver dat in iedere auto een radiotoestel ingebouwd is, maar vele merken hebben reeds een antenne, zoodat de installatie van het toestel weinig moeilijkhe den oplevert. Ford (die niet op deze tentoonstelling ver tegenwoordigd was) maar een eigen show hield brengt twee nieuwe V 8 modellen uit, n.1. een van 22 P.K. en een van 30 P.K. De carosserie is in lijn verbeterd. De instrumenten op het dashboard worden zooveel mogelijk gecombineerd, zoodat een gemakkelijk overzicht mogelijk is. En tot slot De auto's die wij in 1936 langs de wegen zullen zien, en, hopelijk, zelf zullen besturen, zijn in alle opzichten verbeterd ten opzichte van de vorige jaarsmodellen. Meer paarde- krachten, betere remmen, meer comfort, mooiere lijnen, kortom; Koning Motor heeft ook dit jaar een stap voorwaarts gedaan in de richting die leidt naar een steeds verdere volmaking van de gehoorzame dienaar der moderne menschheidde automobiel. BUITENLANDSCH NIEUWS. Italiaansche opmarsch gaat voort. In de laatste berichten van het front in Eritrea brengen de Romeinsche avondbladen uitvoerige medodeelin- gen aangaande de laatste troepenbe wegingen, meldt Reuter uit Rome. Zoo werden aan het geheele front langs de lijn Adigrat—Adoea—Aksoem de ver naar voren geschoven posten verder uitgebreid en met aanvullende troepen versterkt. Verder trekken in de geheele streek lange munitie-colon nes op, worden nieuwe kampementen opgeslagen en het geschut in nieuwe, verder naar voren geschoven stellin gen gebracht. Volgens deze berichten brengen de hoe vluchtenwaaromvoor wien Voor hemHem zou ze niet weer kunnen zien, nu in andere gedaanteVluchten.. Ergens moest toch een plaats voor haar zijn Voor den meest verstokten zondaar was nog een schuilplaats.... Was zij dan zondig? Ja, ja, jaze had zich gegevenze was Had Christus, die wilde niet vrij ge maakt van alle zonden Zou Jezus het ook haar vergeven onbewust had zehaar denken was een gebed, wat kalmeerde Maar dan drong zich ook des te heviger de realiteit aan haar opDe schandeVa der.... Moeder.... het dorp.... zij, Marie, uitgestootennagewezenDan werd ze kalm, als werd haar een ijzige hand opge legd gedachten werden ontsluierd voor zich zag ze het door de maan beschenen meerze tuurde, vreemde machten be- lieerschten haar wil, haar lichaam,in een droom liep ze erheen. Ze zag een gedaante wenkende hand van haar verlosser. De Heiland. Zij was Maria MagdalenaTot Hem wilde ze snellen, knielen aan het reine witte kleed.... kussen den zoomChristus zelf riep haarzou van haar nemen de zondede schandeleedde zondige wereld. „O, Jezus, mijn redderja, ik kom, ik kom Wijd open de oogen, met hemelschen glim lach de armen gespreidin extase rein als de blanke leliemoest ze het droom beeld, dat alles voor haar zou veranderen, omvattenIk kom Dan een zielestrijdende kreet, een klacht tot de eeuwigheidgroote kringen in het maan overgoten water, welke zich vernauw denrimpelend zwak nog het donkere vlak, om zich dan te sluiten als lijkwade van 'n vermoeid menschenkindHaar Verlos ser zou zich over haar ontfermen. Weer wachtte Arie Swievers bij de heg hij tuurde in het duister, zooals reeds vele avonden, slechts haar te zienzoo moest ze terug komen, de dorpsklok had al tien ge slagen. Daar werd het lichter, de man over won, overgietend den triesten herfstavond gemotoriseerde af deelingen dagelijks behalve munitie 60 ton vleesch en 120 ton ijs uit Asmara naaï het front. Na dat de Italaansche troepen aan het kli maat op de Abessinische hoogvlakte gewend waren geraakt, is thans een aanvang gemaakt met groote troepen bewegingen. Volgens van het front ontvangen be richten moet worden aangenomen, dat de drie Italaansche legercorpsen bezig zijn hun linies tot ver in de pro vincie Tigré te doen doordringen. De systematisch doorgevoerde ver kenning van het terrein, gepaard gaan de met een naar voren brengen der Italiaansche linies, stuitte in de afge- loopen dagen nergens op noemens- waardigen tegenstand. Er moet met de mogelijkheid rekening worden ge houden, dat de Abessinische troepen bij een verrassing een aanval zouden kunnen doen, en dat zij zich daarom op den weg naar Makalé in de bergen verscholen houden om hun opmarsch niet door het optreden van Italiaan sche vliegtuigen te doen verhinderen. Er wordt melding gemaakt van een levendigen Abessinische aanval op de beide Italiaansche flanken, die vooral tegen den Italaanschen rechtervleugel is gericht. Boterschaarschte duurt voort in Duitschland. De boterschaarschte in Berlijn duurt nog voort. Dientengevolge zijn melkzaken en andere winkels begon nen met de uitgifte van boterkaarten. Door de autoriteiten wordt verze kerd, aldus de „Times", waaraan dit bericht wordt ontleend, dat dit geen officieele boterkaarten zijn, zooals tij dens den wereldoorlog werden uitge geven, maar dat de winkels dit op eigen initiatief hebben gedaan, ten be hoeve van hun klanten, die dan op 'n bepaalde hoeveelheid boter kunnen rekenen. Beweerd wordt, dat de overheid wel reeds vet- en vleeschkaarten heeft la ten drukken, maar er natuulijk tegen op ziet om een systeem dat aan den oorlogstijd herinnert weer in t,e voeren. Een verstandig boer voedert Bertels' Voer De van OUDS BEKENDE naam BERTELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan iederen zak Bestelt bij Uw plaatselijken voederhandelaar oi coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam BINNENLANDSCH NIEUWS. HOFJACHTEN. Sinds den dood van Z.K.H. Prins Hendrik zijn dezer dagen voor het eerst weer jachten in het Koninklijk Park Het Loo en omgeving gehouden in besloten gezelschappen. H. M. de Koningin en H. K. H. Prin ses Juliana hebben eenige dames en heeren ten Paleize Het Loo genoodigd. Onder hen bevonden zich personen met wien de vorstinnen tijdens Haar jongste verblijf in Schotland in con nectie zijn gekomen. In het Koninklijk Park Het Loo en de houtvesterijen Hoog Soeren en Gor- tel bevindt zich thans een overvloedig wild, mede een gevolg van het feit, dat in de vorige seizoenen geen jach ten zijn gehouden. De buit van de ja- met zilver spooklicht. Schuw verkleinde hij zich achter een kalen boom. 't Was stil. Zijn ooren ingesteld op den naderenden voetstap werden gereten door dien heiligen gilvan daar ginds, het water Hollend er heen, zag hij nog de verrimpelende kringen. Arie voel de bij intuïtie een tragedie. Daar stak een hand boven. Zonder denken doorplontste hij het ijzige water, om te vatten die hand, die vrouwenhand sleurend het zware lichaam. Wild stormden zijn gedachten maar hij vocht als een leeuw, torste de prooi, die hij den dood bevocht. Kracht werd hem toebedeeld,.. hij won, zakte weer wegniet loslaten houvastde modder als vijand, met als bondgenoot de duisternis. Eindelijk bereikte hij den kant, druipend van water, 'n Oogenblik van bezinning, 'n flits van het maanlicht bevestigde zijn ang stig beklemmend vermoeden.... Marie Ja, 't was Marie.dan een snelle loop naar het huis van den Burgemeester.Door de glazen deur der vestibule, zag hij Trijn hij schoptezij keek omGeen moment aarzelde ze, overzag met een langen blik de twee drenkelingen, beeld van wanhoop, de forsche knaap torsend de schijn-ontzielde. .Hierlangsvooruitnaar de keuken.. daar is het warm Een deur ging met een ruk open, daar stond van Beers. „Wat mot dafcWie is dat Swie vers j ij Enne Marie? Wel alle bliksems wat mot dat in m ij n huisWat doe jij .Mijnheer, ziet U dan niet dat het kind bewusteloos is, misschien wel dood, vooruit. mee naar de keukenen nog na-moppe rend „is d'r nu tijd om te kletsen Nog even aarzelde Arie, zijn vracht om klemmend't water droop op het smyrna in de vestibule, z'n lippen openden zich, geen geluid kwam „Maar, dat is een ongehoord schandaal. Die keerl zwerft hier al maanden om „Duivecate"! Hoe komt dat kind in zoo'n toestand Een grijns onttrok Arie's mond, een vijan dige blik schoot uit zijn met bloed doorloopen oogen, dan wierp hij het hoofd in den nek. gers was groot. De jachten zijn gehou den op eenige dagen van de vorige week en in het begin van deze week. Ook hebben de gasten in de vijvers op de Koninklijke gronden gevischi. Behalve van de jacht- en de visch- sport hebben de gasten genoten van den aanblik van de schoone hefstkleu- ren in de Koninklijke parken en bos- schen. De meeste gasten ten Paleize Het Loo zijn na eenige dagen weer vertrok ken. Thans worden nieuwe gasren ver wacht om deel te nemen aan jachipar tij en. DB NEDERLANDSCHE BANK. Goudvoorraad met ruim f 18 millioen gestegen. Blijkens den jongsten weekstaat van de Nederlandsche Bank is de oudvoorraad met niet minder dan f 18 millioen gestegen, waarvan 5/12 afkomstig is van de Javascha Bank. Steeds meer licht te Oss. Weer een goede vijftig misdrij ven opgehelderd. De gemeente-politie van Oss heeft weer een aantal gedetineerden in het Huis van Bewaring te 's-Hertogen- bosch in verhoor genomen. Het gevolg hiervan is geweest dat wederom meer dan vijftig misdrijven, gepleegd te Oss en omgeving, die tot nu toe niet tot klaarheid werden gebracht, zijn opge helderd. Het betreft inbraken, diefstal len, brandstichtingen, beroovingen en meer van dien aard. Botter gezonken. Tusschen Harlingen en Elburg op het IJselmeer, is de botter H. K. 14, schipper H. de Boer, gezonken. De schipper en zijn knecht zijn gered. TEXEL VOOR ONZE JAARTELLINGEN BEWOOND. Belangrijke opgravingen. Door den heer Jac. Kikkert Nzn te Den Burg werden eenigen tijd geleden op een terrein te Operen, waar afgravingen plaats hadden, eenige scherven gevonden, die naar het Biol. Archaelog. Instituut te Groningen waren ge zonden, en die naar het oordeel van den directeur van dit instituut afkomstig zijn uit de eerste eeuwen onzer jaartelling. Dezer dagen vond de heer K. op een hooger gelegen volgde Trijn. Van Beers besefte, dat er iets gedaan moest worden, hij greep naar de telefoon. „Dat ding natuurlijk gesloten", dan holde hij den weg op, naar den dokter. Daar liep een man naast zijn fiets. ,Hé veldwachterVerhoevenman kom hierje zuster heeft een ongeluk ge had, hol naar mijn huis, ik volg met dokter." De laatste woorden werden al niet meer gehoord. Hij stormde de open deur in, vloog af op het rumoer in de keuken. Als vastge nageld stond hij voor dat tafereelArie Swieverszijn zuster, levenloos op de ta fel, de armen slaap afhangend. Daar was ook al de dokterSnel buigend het hoofd over 't lichaamhet hart klopt nog Twintig minuten waren verstreken in ang stig wachten, 'n Ieder in spanning, starend naar dokter en veldwachter„We winnen het, we zullen haar behouden .Swievers, ik verzoek je morgenochtend bij mij op het raadhuis te komen" en dan wat vriendelijker„Trijn geeft dien man een borrel.... enneop de kapstok hangt nog een jaszóó kun je niet naar huis." Den volgenden morgen zat breed de Burge meester achter zijn bureau .Vertel mij nu eens, Swievers, hoe die vork in de steel zat Je zegt: je hoorde 'n schreeuw bij den vijver, je bent er heen geloopen en haalde Marie er uit. Laten wij aannemen, dat zulks de waerheid is. Maerre hoe was je zoo in de buurt van „Duivecate" ,,'k Stond te kijken, Burgemeester." „Eigenaardig, Swievers. Het klinkt zoo on aannemelijk dat je 's avonds als ieder behoor lijk mensch in zijn huis is, op een kouden aevond nog wel, 'n luchtje gaet scheppen, ongeveer een half uur van je huis. Je snapt toch wel man, dat we dat zoo zonder meer niet kunnen aennemen. Kom, spreek op, wat heb je daarop te zeggen Arie stond bot, stroef voor het bureau van den sarcastischen ondervrager. (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1