STRIJD TEGEN DE RATTEN. DE PÜZZLEWEEK TEN EINDE. DAGPRIJZEN VRIJDAG. HOOFDPRIJZEN VEEVERLOSKUNDIGE J. SILVER Cz. Aartswoud front, dr. Ley. heeft te Leipzig een rede gehouden, waarin hij o.a. het volgende heeft gezegd Duitschland gelijkt op een belegerde vesting. Zijn toestand is, wanneer men deze naar burgerlijke begrippen en naai' de marxistische leuzen der afge- loopen jaren wil afmeten, zeer ernstig en wij mogen ons niet in een roes van geestdrift een verkeerd beeld vormen van onzen toestand. Men moet het volk de waarheid zeggen, niet als een drenzende vrouw, maar als mannen onder elkaar. Het volk wil alle zorgen deelen en zijn toestand kennen. Voor de verdediging van de „belegerde ves ting" gaf dr. Ley de volgende stelre gels binnen de vesting mag geen strijd bestaan, van ieder moet op zijn post de grootste prestatie worden ge- ëischt en ieder moet zich tot het uiter ste inspannen. Daar in de burcht Duitschland slechts een bepaalde hoeveelheid le vensmiddelen en grondstoffen als wa pens en munitie voor dezen strijd aan wezig is, mag niemand daarmede ver kwistend omgaan, maa ieder moet tot het uiterste er mee zien rond te ko men. Duitschland moet gehoorzamen als een soldaat in het bewustzijn De Fuhrer, Adolf Hitier, heeft altijd ge lijk - - Virgin geeft Ethiopiërs een goede kans. Onderhoud te Hamburg met Zweedsch generaal. Aan boord van het s.s. „Ussakuma" is hier de Zweedsche generaal Eric Virgin uit Abessinië aangekomen. Hij heeft in een onderhoud met een vertegenwoordiger van het D. N. B. zijn meening geuit over de kansen van den oorlog in Abessinië. Volgens hem kunnen de Abessiniërs verhinderen dat de Italianen nieuwe belangrijke vorderingen maken vóór de regentijd een aanvang neemt. Dit is een punt van groot belang. Van oneenigheid tusschen Abessi niërs is geen sprake. De voornaamste stamhoofden zijn onwankelbaar trouw aan den keizer, van verraad geen sprake. Virgin acht den toestand geenszins wanhopig voor de Abessiniërs, zelfs niet indien het den Italianen zou ge lukken den spoorweg Addis-Abeba- Dzjiboeti te onderbreken, aangezien het vervoer van voedsel, wapens en mu nitie naar het front met karavanen geschiedt. De generaal is verder van meening, dat het Abessinische leger uitsteken de soldaten bezit, die zeer wel in staat zijn met succes het hoofd te bieden aan een ernstig offensief van de Ita lianen. Een groote slag is z.i. wel mogelijk, doch binnenkort niet te verwachten. De vaak opduikende geruchten, als zouden de Abessinische troepen met voedingsmiddelen te kampen hebben, zijn overdreven. BINNENLANDSCH NIEUWS. Tjeschisch graan tegen Nederlandsche erwten Op grond van een voorloopige over eenkomst, welke tusschen Nederland sche vertegenwoordigers en de Tjescho slowaaksche Graanmaatschappij is ge troffen, is aan de regeering een ver drag ter goedkeuring voorgelegd, i.z. den verkoop van 1000 wagons tarwe tegen 1250 wagons gedenatureerde Ne derlandsche erwten. WIELRIJDER GEDOOD. Door een vallenden balk ge troffen. Maandagochtend gebeurde omstreeks halfnegen nabij de Koningstraat te 's-Gravenhage een ernstig ongeval. Van een bouwwerk van het Weeshuis aan de Hooftskade werd een stelling afge broken. De balken van deze stelling werden door vaklieden getransporteerd van de 5e verdieping naar de 3e ver dieping. Een van deze balken is waar schijnlijk door de gladheid losgescho ten en kon niet meer worden tegenge houden. De balk kwam terecht op een juist passeerenden fietser, een 25-jari- gen jongeman. In zeer ernstigen toe stand is deze door den G.G.D. naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal ver voerd, alwaar hij eenige uren later aan de gevolgen van zijn wonden is over leden. Moderne strijdmethode Gas De gemeente Rotterdam, meer speciaal het onderdeel de Gemeentelijke Vervoer- en Motordienst, Reinigings- en Ontsmettings- aienst, is op het oogenblik in een felle strijd gewikkeld met een der aartsvijanden van den mensch, met de rat. De rat maakte het den laatsten tijd te Rot terdam nogal bont, zoodat de Gemeenteraad een crediet tot haar bestrijding heeft toege staan en van dit oorlogscrediet plukken de ratten nu de wrange vruchten. Of misschien juister ze ruiken er de wrange vruchten van en het is ze tot heden vrij slecht bekomen. Men vleit zich niet met de hoop, dat alle ratten daar nu voorgoed verdwenen zullen zijn, doch men denkt door een goed georgani seerde bestrijding en vooral door een gere gelde nazorg het euvel binnen de perken te kunnen houden. Een rat sleept graag. Daar wordt bij de campagne rekening mee gehouden. Men werkt met vergif, een scilla-praeparaat, en met gas. Het scilla-poeder is alleen vergiftig voor ratten en muizen, voor menschen en huisdie ren is het onschadelijk. Maar ratten zijn zeer slim en achterdochtig en daarom wordt het praeparaat hun met allerlei krijgslisten toe gediend in stukjes krantenpapier, met bok- kin gen olie. Het ziet er allemaal net uit, of het zoo uit de provisiekast of uit een brood trommeltje komt, de rat gaat er mee op sjouw, zij verovert het lekkerbeetje, precies zooals de meeste dingen in haar harde rat- lenleven moet veroveren, maar deze buit be komt haar minder goed. Het hoofdbestrijdingsmiddel is echter het gifgas. De gang van zaken is in het algemeen de volgende een ploeg rattenbestrijders zoekt eersten de bermen langs de singels af op rat- tenholen. Ze hebben daar geroutineerde oo- gen voor. Wanneer de leek geen gat ziet heb ben zij de gaten al „in degaten". Er zijn gaten, die in aanmerking komen voor vergif, daar wordt één stokje bij geplaatster zijn gaten, die beter met gas behandeld kunnen worden, en "daarbij plaatst men twee stokjes. Deze blijven erbij staan, hetgeen de controle later gemakkelijker maakt. In gaten, waar met gas niets te beginnen is, meerendeels bij boomen of heel dicht bij het water, wordt het vergif neergelegd. Daarna komen bij de overige gaten de gas spuiten in werking. Men gebruikt daarvoor Hora-spuiten. Deze worden gevuld met een patroon, die wordt aangestoken, de gasspuit wordt gesloten en weldra stroomt het vuil» gas uit de operiing. Wanneer de patroon flink rookt, wordt de spuit in één der gaten gezet. Dan ontwaken de jachtinstincten van de mannen van de ploeg der rattenbestrijders. Soms worden de gaten in den omtrek met netten afgedekt, om den ratten het ontsnappen niet gemakke lijk te maken. Bij het water staan de mannen op de loer met knuppels. Ze weten precies, waar de rat ten te voorschijn zullen komen, als ze ten minste nog voor den dag kunnen komen. De meesten stikken in de gaten en holen onder den grond. Het gas werkt. Nummer één komt al te voorschijn, steekt een half bedwelmd ratten- kopje in de buitenlucht Een slag met den knuppel. Raak! Maar zoo gemakkelijk gaat het niet. Het beest vlucht in het water. Toch is de fut eruit. De man met den knuppel slaat hem handig uit het water op, naar den wal. Een slag op den neus, daar moeten ze geraakt worden, 'n Paar stuiptrekkingen. Afgeloopen. Het gas werkt verder. Weer één De jacht is fel. De knuppels slaan. De man nen zijn als fox-terriers. Ze hebben routine. Een misslag wordt onderling zwaar aange rekend. De tweede rat is onschadelijk ge maakt. Opnieuw komen er kringetjes in het water. Een ontzaglijke ratHij glipt door, zwemt langs de schoeiing. Ongewonden kreten. Sla gen, hard, wild. Raak Een mep en hij vliegt op het gras. Nóg probeert het dier weg te komen, tot een slag op den neus er definitief een eind aan maakt. Het is ëen opwinden de strijd, want een rat vecht voor het leven Maar het gas dringt verder door. Een an dere spuit staat met haar neus in het gras op een „extra mooi" gat. Tot op meters in den omtrek komt het door andere gaten in den grond naar buiten. Men ziet nu eerst, hoe ver deze rattengangen doorloopen, wat voor gravers deze dieren zijn. Weer 'n ratZe weet buiten het bereik der knuppels te komen. Ze zwemt, ze snijdt een rimpelend spoor in het stille Boezemwater. Eén der mannen loopt mee Hij blijft op je wachten klinkt het spot tend van den kant. Neen, maar haar lot is toch wel bezegeld. Het gas zal wel werken, al verdwijnt de rat nu in een gat van het collecteur-riool. Meer ratten rennen den ondergang tege moet. Weldra liggen ze ontzield aan den kant. Er zijn verbrand. Want de ratten zelf zijn er het eerst bij om hun overleden soortgenooten op te eten. Weer denkt men, dat er één zwemmend ontsnapt is. Maar zij zinkt.op den bodem ziet men haar nog even kruipentot er geen beweging meer in is. Het gas heeft z'n werk gedaan. De meeste ratten sterven echter in hun eigen gangen den verstikkingsdood. Die ko men nooit meer boven. Slechts de sterkste exemplaren weten de vrije lucht te bereiken, waar ze meestal warm ontvangen worden. Men is van gemeentewege over de resulta ten van de campagne zeer tevreden, vooral nu het gas zoo'n effectief strijdmiddel blijkt. Men heeft wel onder een vloer meer dan twin tig gegaste ratten gevonden, een bewijs, dat het gas in sterke concentraties doodelijk werkt. Bovendien worden de gangen, die eenmaal gegast zijn, voor de ratten voorloopig onbe woonbaar, doordat het gas gebonden wordt door het water in de vochtige rattenholen. Een voornaam onderdeel van de bestrijding is de controle. Telkèns wordt nagegaan of het vergif uit de holen verdwenen is en of de oude dichtgetrapte gaten, waarbij de stokjes blijven staan, weer door ratten opengewroet zijn. Is dit het geval, dan wordt de spuit er opnieuw opgezet. Doch zonder medewerking van het publiek zal de bestrijding van de rattenplaag nooit het volle succes kunnen hebben. Het publiek moet zorgen, dat ze zoo min mogelijk te eten vinden, het publiek moet ook voor bestrijding op eigen terrein het zijne bijdragen. De ge meente kan niet alles doen. Zij zal wel de singels enandere schuilplaatsen voor haar rekening nemen. ONKRUIDBEMESTING. Rijkstuinbouwconsulent te Hoorn. Bericht no. 70. Nu op het oogenblik zoo veel on kruid op de velden staat, probeeren verschillende bouwers dit te bestrij den door middel van het sterk doo- dende natrium cloraat. Daar niet met voldoende zekerheid te zeggen is, dat het gewas van het volgende jaar daar geen schade van zal ondervinden, is groote voorzichtig heid geboden. Het lijkt mij beter om in den winter, wanneer de grond be vroren is, gebruik te maken van su- perposfaat. Dit middel levert in geen geval ge vaar op en is tegelijk een waardevol le meststof. Verder zou men een proefje kunnen nemen met een ge mengde oplossing van 2-3 pCt. koper vitriool en 2-3 pCt. landbouwzout (is accijnsvrij keukenzout.) Hiermede worden in den zomer aardappelen dood gespoten en misschien kan men er thans wel onkruid mee verdelgen. Men bedenke hierbij echter dat keuken zout de geelkoperen sproeimachines aantast. De beste werking is te ver wachten bij droog weer. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. B.K.C.-NIEUWS. w B.K.C. 2 -- Watervogels 2 is wejens slecht weer gestaakt. We kregen den indruk dat B.K.C. deze wedstrijd bij doorgang zou hebben gewonnei:. B.K.C. 4 won van Callantsoog 2 met 3-1. Damclub A.-Paulowna. De stand van 6 December is als volgt gesp. gew. rem. verl. pnt. D. v.d. Walle 11 10 0 1 20 W. Alkemade 9 7 1 1 15 H. Huijbens 12 7 1 4 15 W. Komen 10 5 3 9 13 J. Meijer 7 5 o 0 12 E. Kaptein 10 4 2 4 10 W*. Meijer 9 2 2 5 6 P. Smiers 9 2 1 6 5 F. Hoek 7 2 1 4 5 H. Elfrink 4 1 0 3 2 F. Winnubst 6 1 0 5 2 W. de Graaf 12 0 1 11 1 Er worden leden gevraagd. Zij kun nen zich opgeven Vrijdags bij den heer W. de Graaf. Ds. Schermerhorn. A.s. Donderdag spreekt in Veerburg Ds. Schermer horn over Jodenhaat (Zie advertentie in dit nummer.) Ballero-Gooiweek. Hedenavond zal worden uitgezocht wie de hoofdprij zen hebben gewonnen. De Ballero-Gooiweek is een groot succes geweest. Postduiven-tentoonstelling. Veel volk en een zeer gezellige sfeer. Mooie in zendingen en kan de vereeniging op een geslaagden tentoonstelling terug zien. GEMEENTE WIERINGEN. DE LAATSTE UITSLAGEN. Ie pr. f 10.- D. Tijsen, Bakkerstr. Den Oever. 2e pr. f 5 - Marie Kuut, Gemeenel.weg Smerp. 3e pr. f 2.50 Teetje Lont (Molen) Zandburen. 4e pr. f 2.50 M. Poppen Jd. Voorstr. Den Oever. 5e pr. f 2.50 C. Koopman-Numeijer Beltstraat. 6e pr. f 2.50 G. Lont-Wit Hofstr. Den Oever. le pr. f 50.- M. Kuiper-Hermans, Den Oever. 2é pr. f 25.- C. S. v. d. Kreke, Hofstr. Oever. 3e pr. f 10.- V. Bakker t)z. Den Oever. 4e pr. f2.50 Mej. Dekens, De Haukes. 5e pr. f 2.50 Tr. Verfaille-Mostert Elft H.-hoef. 6e pr. f 2.50 Jurrie Halfweeg, Hofmanshaven. 7e pr. f 2.50 P. D. Spaander, Den Oever. 8e pr. f2.50 Mej. M. Klein-Minnes, H.-hoef. 9e pr. f 2.50 Wilh. de Jong, Den Oever. 10e pr. f 2.50 E. Rotgans Gz., Den Oever. 11e pr. f2.50 S. C. Tijsen, Zwinstr. Den Oever. 12e pr. f 2.50 H. Grootemaat, Zwinstr. Oever. 13e pr. f 2.50 P. Bakker Hz. Gest Den Oever. 14e pr. f 2.50 Joffriet, Zwinstr. Den Oever. 15e pr. f2.50 Mej. B. Mulders, Slingerweg Elft. 16e pr. f 2.50 Toon Hopstaken, Den Oever. 17e pr. f 2.50 A. Poel Nz. Hofstr. Den Oever. 18e pr. f 2.50 S. C. Tijsen, Zwinstr. Den Oever. 19e pr. f 2.50 J. Doves, Elft. Een massa werk moest Vrijdagavond door de commissie worden verricht. Niet minder dan 1030 puzzles werden op den laatsten dag ingezonden. Des nachts half drie was men met het toekennen der prijzen gereed. Velen van de hoofdprijzen zijn te Den Oe ver gevallen en dat is te begrijpen, omdat vandaar vanaf den eersten dag veel puzzles werden ingezonden en de beoordeeling vanaf den eersten dag was bijgehouden. Op de twee laatste dagen kwam ook Hippo- lytushoef en de West flink opzetten, doch door de hoeveelheid werden de kansen min der. Een goede leer voor een volgende keer. Wat de fouten wedstrijd aangaat, de Com missie is met de controle van H.-hoef en Westerland nog niet gereed en zal zoo spoe dig mogelijk de resultaten publiceeren. Wat de wedstrijd te Den Oever aangaat: de prijzen zijn heden Dinsdag in zaal Jurrie Lont uitgestald en ieder foutenzoeker kan daar vanavond te 8 uur hooren wie de prijzen heb ben gewonnen. I. R. H. Wieringen. Martien Beversluis Naar wij uit goede bron vernemen, zal de bekende declamator. Mar'ien Beversluis, bekend doov zijn optreden voor de V.A.R.A.-microfoon, den 14den December in „Concordia" op treden. Daar Beversluis één van de bekende declamators is, verwachten wij dan ook, dat de toeloop groot zal zijn. (Zie advertentie.) Politie. Verl. een belastingplaatje. Een sleutel aan een houtje. Inl. bij den Gem-Bode. VOOR HET KIND. 10 Dec. VOOR HET KIND. Zou er nog iemand kunnen zijn die het niet weet Dat er op het oogenblik postzegels en briefkaarten verkrijgbaar zijn met een toeslag welke ten goede komt aan het misdeelde kind dat deze dit jaar f 150.000 moeten opbrengen dat 350 vereenigingen erop rekenen haar aandeel hieruit te ontvangen. Men stelle zooveel verwachting niet teleur. ONS Werk opgedragen. Aan de fa. Rosier en Zn.. Dokkum—Middenmcec is de stalinrichting opgedragen van de 45 boerderijen die momenteel in aan bouw zijn. Onderlinge wedstrijden Wieringer- meer-Turners. Evenals het vorige jaar organiseert de Gymnastiek-vereeni- ging ..W. M. T." eenige wedstrijden on derling. Wij hebben kunnen waarnemen dat deze avond toen uitstekend is ge slaagd. A.s. Donderdagavond 12 Dec. zullen len in het Gymnastiek-lokaal te Mid- denmeer wederom van deze wedstrij den gehouden worden. De aanvang van deze wedstrijden is bepaald op zeven uur. terwijl de en- trée-prijs zoo laag is gehouden dat het voor niemand een bezwaar behoeft te zijn om deze wedstrijden te bezoeken. Kunstlievende leden en donateurs hebben vrije toegang, terwijl de overi gen 10 cent entrée moeten betalen. FLEVO-NIEUWS. De eenige wed strijd die was vastgesteld Fievo a V. C. L. a is wegens afkeuring dooi den scheidsrechter niet doorgegaan. Geref. Kerken van Slootdorp en Middenmeer. Zondagmorgen had de bevestiging plaats van Cand. Chr. v. d. Vliet als Predikant der Gereformeerde Kerken van Slootdorp en Mid- menmeer in het kerkgebouw te Middenmeer. Bevestiger was Ds. J. H. Donner van Broek op Langendijk die tot tekst had Eleze 4 11a en de laatste woorden en vesrs 12. Nadert het „ja" ik van ganscher harte, had geklonken, zongen de gemeenten haar eersten Herder en Leeraar toe Ps. 134 3. Des middags deed Ds. v. d. Vliet intrede te Slootdorp en des avonds te Middenmeer, tekst was Nehemia 2 9 tot 20. Na de predikatie werden toegesproken de bevestiger, de vertegenwoordiger van de Di rectie der Wieringermeer, en de Burgemeester Simultaan-séance en lezing van Dr S. G. Tartakower. Binnenkort staat den Wieringer Schakers en andere belangstellenden weer een bijzondere avond te wachten. Het bestuur der Wieringer Schaakclub heeft n.1. den tegenwoordig in Neder land zoo zeer bekenden schaakmees ter Dr. S. G. Tartakower bereid gevon den te Wieringen een simultaan-séan ce te geven aan 30 a 40 borden en te vens een lezing te houden over de wed strijd om het wereld-kampioenschap Dr. A. Aljecliin en Dr. M. Euwe. Zooals men weet is Dr. Tartakower de man die in de Telegraaf en het Nieuws van den Dag verslag gegeven heeft (en nóg geeft) van iedere partij van bovengenoemden wedstrijd, welke verslagen in schakerskringen en ook daarbuiten overgroote belangstelling getrokken hebben. We kunnen een ieder aanraden deze lezing te gaan hooren, aangezien hier een deskundi ge aan het woord is die de wedstrijd van de eerste tot laatste partij heeft bijgewoond. Simultaan-séance en le zing zullen worden gehouden Vrijdag 20 December a.s. in de zaal van S. Halt weeg, des avonds om half acht. Zij die aan de simultaan-séance wenschen deel te nemen gelieven zich tijdig op te geven bij J. de Ruiter, „Noorderlicht", Slingerweg, H.-Hoef. Sinterklaasfeest in het Eigen Gebouw. Zaterdagmiddag arriveerde Sinter klaas te paard begeleid door zwarte Piet en een menigte kinderen voor liet Eigen Gebouw. Allen te bergen in de zaal was niet mogelijk Sint kwam trouwens nu speciaal voor kinderen van leden van de V.A.R.ABestuur- dersbond, S.D.A.P.. enz. lach werden de anderen bedacht met pepernoten en zeer tevreden gingen ze heen. In het gebouw was het zeer gezel lig. De poppenkast stond opgesteld, maar alvorens daarmede te beginnen moest Sinterklaas worden toegezongen en richtte deze zich met een verma nend woord tot de kleinen. Een heerlijke kop chocolade liet zich best smaken En toen waren de lachsalvo's niet van de nicht, want Jan Klaassen heeft er wat van ge maakt. Wat hebben de kinderen ge noten. Tot slot kregm allen een zak met lek kers en bovendien een nuttig kleeding stuk, als pullover, frok, enz We behoeven niet te zeggen hoe ze de geschenken in de handen hielden geklemd en hoe voldaan allen het ge bouw verlieten. Het was een reuzig Sinterklaas- ACCORDEON TRIO The Luckie Math en W. van Iependaal in Concordia. Het was een goede gedachte geweest van on ze plaatselijke muziekclub „Aarto Kaj Bataio om eens een goed accordeon Trio en de be kende zanger Willem van Iependaal Zondag- uapoi^dp uaop ai eipioouoo uj puoau Helaas kan het publiek ailes niet bij sloffen en bovendien was het juist Sinterklaasfeest geweest. Dat was zeker wel de oorzaak dat 't bezoek niet bijster groot was. Maar die er wa ren hebben zeer genoten van het mooie pro gramma dat ten gehoore werd gebracht. Het trio en Van Iependaal hadden telkens een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. MARKTBERICHTEN. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 6 Dec. 1935. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 540 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort van Medemblik en na nog enkele hartelijke woorden gericht te hebben tot Kerkeraad en Gemeente was ook deze plechtige ure weer tot het verleden. Heden, Dinsdagavond, heeft een Ontmoe tingssamenkomst met de Gemeenten plaats te Slootdorp en Vrijdagavond te Middenmeer. De Geref. kerken willen haar nieuwen Leeraar op waardige wijze alzoo ontmoeten. Moge Gods Zegen in rijke mate rusten op de Geref. Kerken in de Wieringermeer en moge zij voor geheel de omgeving zijn tot Eere van God. De prijsuitreiking van de foutenwedstrijd Middenstandsvereeniging „Wieringermeer." Ten aanzien van deze avond kan nog wor den gemeld dat, voor de bezoekers van Sloot dorp een bus zal rijden naar Middenmeer De eerste bus vertrekt om kwart voor zeven van Hotel Smit te Slootdorp. De avond vangt aan om half acht. De films welke vertoont zullen worden zijn zeer intressant. Naast de bedrijfsfilm van de Erres Radiofabrieken zullen nog eenige aar dige komische films worden vertoond. De avond is voor ieder gratis toegankelijk. De prijswinnaars in de foutenwedstrijd ver wijzen wij nog eens naar ons bericht van j.1. Vrijdag. Men is vooral aanwezig of stuurt iemand die voor hem of haar mag uitzoeken. Allen dus Woensdagavond naar Middenmeer het wordt een mooie avond. BEZOEK SINT NICOLAAS. Maandagmiddag heeft Sint Nicolaas en Zwarte Piet onver wachts nog een kort bezoek gebracht aan de Schoolkinderen van Middenmeer. Op aange name wijze zijn de kleintjes nog een poosje bezig gehouden. Door Zwarte Piet werd op kwistige wijze lekkernij uitgedeeld. biedt zich als zoodanig aan. H. H. VEEHOUDERS vraagt abonnementsprijs. Reeds vele jaren ervaring. en prijzen als volgt 78 voertarwe f 5-f 5.50 42 gerst chev. f 5-f 5.35 324 haver f 5.50-f 6.80 Tuinboonen f 12- f 18 80 boonen, w.o. bruine f 12- f 15 citroen f 17-f 22 duiven f 8- f 8.25 witte boonen f 16-f 17 43 kar- wijzaad f 19-f 23 5 blauwmaanzaad f 17 67 H.L. erwten, w.o. kleine groe ne f 8-f 9 groote groene f 12-f 13 grauwe f 20-f 25 en vale erwten f 16- f 20. Alles per 100 Kg. Handel stug. /a De Kaasmarkt ALiJJM^fc&R, 6 Dec. 1935. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 41 stapels, wegende 78000 Ivg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt Fabriekskaas Kleine f 19 Commissie (blank, f 16.50 Boeren kaas Kleine f 17. Alles met rijks- merk. Handel stug. De Veemarkt. ALKMAAR, 9 Dec. 1935. Op de gehou den veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 996 Vette koeien f 100- f 205 handel redelijk 14 Graskalven f 20-f 35 36 Nuchtere kalveren (slacht) f 6-f 16 332 Vette Varkens, (zware)^ 36-40 cent per Kg. Handel stug. MARKTOVERZICHT van Jac. Knoop, Ma kelaar in aardappelen, en fruit, Dacostastraat 16, Amsterdam, telefoon 81431. Er valt over de aardappelenhandel te Am sterdam weinig te melden, het was in de St. Nicolaasweek stil en het lijkt er op of de be volking meer koek dan aardappelen eet. Er ligt heden geen groote voorraad aan de markt, en toch brokkelen de prijzen iets af. Ook voor zandaardappelen. En toch is het aan te bevelen dat landbouwers of handelaars ge zamenlijk een scheepje aardappelen goed in stroo verpakt aan onze markt hebben liggen op speculatie opdat wanneer er wintet komt, zij mede kunnen profiteeren van de verhoo- gende prijzen. Men vrage zonder eenige ver plichting of kosten inlichtingen bij Makelaar Jac. Knoop. Heden 9 Dec. 1935 werden de volgende prijzen gemaakt Zeew. Bonten f 2.40 a 2.60 Z. Blauwen f 2.40 a 2.50 Z. Eigenheimers f 1.60 a 2 Z. Blauwe Eigenheimers f 2 a 2.20 Z. Bonten- star f 2 a 2.20 Z. Roodstar poters f 1.20 a 1.30 Z. Roodstar f 1.60 a 1.80 Z. Blauwe- en Bontepoters f 1.40 a 1.60 Alle soorten klei Bonken f 1.60 a 1.70Haarlemmermeer en IJpolder Bevelanders f 1.70 a 1.80 Dito Bon ten f 2.50 a 2.60 Flakkeesche eigenheimers f 1.70 a 1.80 dito poters f 1.50 a 1.60 Hille- gommer zandaardappelen f 2. 10 a 3.50 An na Paulowna zand met ringvuur f 1.40 a 1.50. Dito bonken f 1.40 a 1.50. Alles per 70 Kilo. Verder per 100 Kg. Nieuwlandsche Zand aardappelen in balen van 50 kilo f 2.50 a 3, met grootere aanvoer per schip. DE JALOERSCHE MICHIEL. De boer had drie paarden, prachti ge paarden, prachtige goedverzorgde paarden. De twee mooiste waren aan de zorgen van Klaas toevertrouwd. Klaas hield van zijn Michiel, zooals het eene paard heette, dat hij voor het verstandigste en slimste dier van ver in de omgeving hield. Lize heette het andere paard en Klaas was niet te bewegen, zich zelfs 's-nachts van de dieren te scheiden. Hij had zijn bed in den paardenstal, zoodat hij er dadelijk bij zou zijn, als er met een van de beide dieren iets niet in orde was. De boer was niet gie rig, hij gaf zijn dieren ruimschoots te eten, maar toch gebeurde het eens, dat Klaas een zak haver achterhield. Wat is dat nou dacht de boer, die het bemerkte. Klaas zal toch niet oneerlijk geworden zijn Den volgenden dag glimlarhte hij erover, want tóen bemerkte hij. dat

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2