26e JAARGANG VRIJDAG 20 DECEMBER 1935 No. 101 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN BEGROOTING ZUIDERZEEFONDS. BEGROOTING ZUIDERZEEFONDS Z.H.S. GOEDGEKEURD. MESALLIANCE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wielingen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 Bedenkingen tegen de wijze van uitvoering der Zuiderzeesteunwet. In de Dinsdagmiddag voortgezette vergade ring van de Tweede Kamer kwam aan de orde de begrooting van het Zuiderzeefonds. De heer EBELS (v.d.) maakt eenige opmer kingen over de Wieringermeer en verklaart vervolgens dat hij de plaatsing van een post van 2 millioen op de begrooting voor de noord oostelijke inpoldering met ingenomenheid heeft begroet. Maar spr. begrijpt niet de oor zaak der vertraging. Men had vroeger bezwa ren. Dat zij terzijde gesteld zijn, juicht spr. toe, maar hij meent, dat de toestand sedert het voorjaar geenszins is veranderd. Men vatte nu het werk inderdaad aan en legge geen nieuwe obstakels eraan in den weg. Tot nu toe heeft de M.U.Z. een groot aan deel gehad in de uitvoering van de Zuiderzee werken, maar hiertoe bestaat voortaan geen aanleiding meer. Gunning bij aanbesteding, waartoe de regeering voornemens is over te gaan, lijkt ook spr. aanbevelenswaard. Is de minister niet te optimistisch ten aan zien der oppervlakte, die over een zekeren tijd in cultuur kan worden gebracht Heeft hij er zich wel rekenschap van gegeven, dat een deel ervan tot de slappe gronden behoort? Een post van 1 millioen voor onvoorziene uitgaven op een totaal van 97 millioen aan kosten der noordoostelijke inpoldering, lijkt spr. wel wat weinig. Zijn indruk is wel, dat de minister zich bij de berekeningen van het totaal aan den veiligen kant heeft gehouden. Maar in het algemeen hebben zulke bereke ningen slechts een betrekkelijke waarde. Het is eigenlijk slechts een quaestie van raden. Men heeft niet eerst den kostprijs berekend van het werk om daarna te komen tot den prijs per ha, maar men heeft den omgekeer den weg gevolgd en is er van uitgegaan, dat een ha f 2500 moest kosten. Kan men dan veel waarde aan de berekening hechten In- tusschen juicht spr. toe, dat men het werk wil aanpakken. Uitvoering Zuiderzeesteunwet. De heer VAN DE BILT (r.k.) bespreekt de uitvoering der Zuiderzeesteunwet. Voor de bonafide visschers zijn de normen te laag gesteld. Visschers met groote gezinnen te Volendam lijden armoede. Het schip verarmt en de visscher evenzeer en moet dan na ee nige jaren steun trekken. Men houdt bij de beoordeeling van den bedrijfstoestand niet voldoende rekening met het materiaal, dat een schip per jaar noodig heeft. Er zou f 1000 per jaar voor moeten worden afgetrokken. Spr. somt verschillende gevallen op van visschers, in financieelen nood verkeerende, als gevolg van een te lang uitblijven van een beslissing op steunaanvragen. Deze gevallen worden vermeld in een request en zijn be schreven door den burgemeester van Edam. Ook de gevallen in hooger beroep moeten sneller worden beslist. De beslissing over steunaanvragen worde in plaatselijke han den gelegd. Beperkt worde de invoer van visch, van Amerikaansche en Engelsche haring, Fran sche makreel, enz. De heer DUYMAER VAN TWIST (a.r.) zegt, dat bij de inpoldering en den wegenaanleg het eerst in aanmerking moeten komen voor het werk de menschen, die door de inpolde ring werkloos zijn geworden. Dan kost de uit voering van de Zuiderzeesteunwet ook min der. De beslissing op bezwaarschriften worde vlugger genomen. Het duurt soms maanden, voordat de commissie de belanghebbenden hoort. Dat de visschers aan de monden van IJssel en Zwartewater nu zijn erkend als rechtheb benden op grond van de Zuiderzeesteunwet, stemt spr. dankbaar. Hij keurt af, dat f 1. van den norm wordt afgetrokken, als een gesteunde een eigen huis heeft. Dit stemt de menschen niet tot zuinig heid. Geschiedt de aftrek ook, als er hypo theek op het huis rust Verscheidene bedenkingen tegen de wijze van uitvoering der Zuiderzeesteunwet somt spr. op, o.m. tegen de classificatie der gemeen ten, waardoor de steunnormen in de eene gemeente verschillen van die in de andere. Te traag geschiedt de bedrijfsliquidatie. Is het oogenblik nog niet gekomen om door een liquidatiewet de Zuiderzeesteunwet te ver vangen Waarom dacht de minister, dat in 1937 de Zuiderzeesteun minder zal gaan kosten Minister te optimistisch De minister is veel te optimistisch, als hij meent, dat de palingvisscherij op het IJssel- meer een inkomstenbron van beteekenis zal worden. Spr. verwacht, dat er in de toekomst meer geld noodig zal zijn voor Zuiderzeesteun. Hij bepleit nog de belangen der wiervis- schers op Texel, die al jaren wachten om als belanghebbenden bij de Zuiderzeesteunwet te worden aangemerkt. De heer VAN DER ZAAL (a.r.) klaagt over willekeurige beslissingen bij toekenning van steun. Voorts ontvangt de gesteunde visscher, als hij een goede vangst heeft geen cent meer, dan wanneer hij weinig vangt en zich niet inspant. Hierin zit iets onrechtvaardigs. Af te keuren is voorts de aftrek wegens het bezit van spaargeld. Dit werkt de spaarzaamheid tegen. Een grief van visschers is, dat de contact commissie niet meer vergadert sedert de voor zitter een vergadering heeft gesloten, omdat een lid een woord gebruikte, dat hem niet beviel. Minister aan het woord. De minister van Waterstaat, de heer VAN LIDTH DE JEUDE, zegt, dat zijn voordeel zal doen met wat gezegd is over de Zuiderzee steunwet, maar dat het gesprokene niet wijst op een aarzelend beleid. In velerlei opzicht is gestreefd naar een redelijke en soepele toe passing der wet. Men denke aan de erken ning van binnen visschers als belanghebben den bij de wet, aan verruiming van bepalin gen nopens schadeloosstelling, aan de wijzi ging van art. 3 van het koninklijk besluit van 14 November 1935, waarbij in bijzondere ge vallen afwijking wordt mogelijk gemaakt van den fatalen termijn van IV2 jaar de des betreffende afwijking zal ruim worden toege past aan een gunstiger regeling nopens aftrek voor genoten gelden uit werklozen kassen enz. Het aantal ingediende bezwaar schriften neemt steeds af. Er waren aanvan kelijk 6500 belanghebbenden, van wie 500 overleden en 2000 wegens verschillende rede nen, ook wel gunstige, afgevoerd zijn. Onder de overblijvenden zijn er 1000 ouden van da gen. Drie duizend ontvangen steun volgens art. 13 of een bedrijfstoeslag volgens art. 6. Met den minister van Sociale Zaken pleegt spr. overleg, waardoor de Zuiderzeesteun een onderdeel wordt van den steun van Sociale FEUILLETON Roman door COR DE BLIJ. 25). „Onmogelijk. Geen van ons heeft natuur lijk een dergelijk bedrag aan baar geld in huis. Hoe denken de andere heeren erover. Het is natuurlijk, sous-entendu, dat de ge meentekas aangezuiverd wordt. De buitenwe reld zal niet vernemen, dat een Van Beers, geparanteerd aan de Van Segwaertsfrau- deleuse handelingen heeft gepleegd.sstt. Daar komt Van Mieresteyn aanBonjour, Amice.... ja een gezellige familiebijeenkomst. Onze beste zwager Van Beersjullie ken nen elkaar was in de Residentiede dames zijn naar Diligentia, dan in de Witte rendez-vous." „Stoor ik Razende déveine bij 't bridgen vanavondverbeeld jedrie azen in de handpracht bijkaart'n quaestie van enkele puntenen toch de robber voor de tegenpartij „Ja, jaVan MieresteynFortuna kan je niet dwingenGa je al weg?? Aan een ander tafeltje probeeren Good Luck. Nee.... wij bridgen vanavond niet. Mijn zwager Van Beersde Burgemeester duldt geen hazard in zijn gemeentemag dus in 't Haagje niet van zijn principes afwijken. Is 't niet, beste zwager Ha, ha, ha. Bon- soir Van Mieresteyn Bonsoir Van Beers maakte „Bonne mine, a mau- vais jeu." HOOFDSTUK XVIII. „Autumn wind# ïcatter the flowers Zaken. Dit overleg verkeert in vergevorderden staat. Artikel 6 wordt ruimer toegepast. Daartoe is een obstakel, dat art. 8 biedt, uit den weg geruimd. Zoo is voor 2000 belanghebbenden de juiste weg aangewezen. Men had zich verder voorgesteld, dat de verandering van de zout- in de zoetwatervis- scherij veel langer zou duren en veel minder zou opleveren, dan het geval blijkt. De heer Van der Zaal, die over de donkere dagen voor Kerstmis sprak, zie deze lichtstralen. Bevor dering van den vischstand vereischt nu veel aandacht. Men heeft gevraagd, wat gedaan wordt met hen, voor wie de 3- en de 5-jarige periode volgens art. 13a afloopt. Het is wel heel moei lijk, van deze termijnen af te wijken, wan neer het geen bedrijfsvervormingen betreft, omdat dit de liquidatie zou bemoeilijken. Geen conservenfabriek Tot nu toe is de mogelijkheid van stichting eener conservenfabriek niet zeer groot, omdat het buitenland zeer goedkoop geconserveerde visch produceert. Huuraftrek van f 1 wordt inderdaad ook toegepast, als er hypotheek op de woning rust. Men bedenke, dat de huur in de meeste geval len meer bedraagt. Inzake de classificatie der gemeenten is een wijziging in voorbereiding. De classificatie geldt niet voor gemeenten, die in aanmerking komen voor een bedrijfstoeslag krachtens art. 6. Het zeewierrapport zal ter kennis van de Kamer worden gebracht. In voorbereiding is een regeling tot gelijk stelling van schippersknechts met medeschip pers. De noordoostelijke inpoldering. De heeren Ebels, Bongaerts en Van der Waerden klaagden, dat er ver traging is geweest en dat het werk nu niet voor 1937 op vollen gang kan zijn. Maar van den eersten dag af is onder hooge spanning gearbeid om het mo gelijk te maken, dat men met de uit voering spoedig zou kunnen beginnen De bestekken kunnen eind van dit jaar of begin volgend jaar worden uit gegeven. Als de* Eerste Kamer het wetsontwerp heeft goedgekeurd, kan aanstonds worden verdergegaan. Het vorige jaar heeft spr. betoogd, dat uitbreiding der bodem-productie wenschelijk is, zoowel voor het geval, dat de algemeene toestand beter, als dat hij minder wordt. Men kan nu voor dit wetsontwerp stemmen, onverschil lig of men de toekomst hoopvol of met vrees tegemoet ziet. De noordoostelijke polder biedt gun stiger aspecten dan de Wieringermeer De kostprijs is heel wat lager. Het zoutgehalte van de bodem is heel wat gunstiger. Met vertrouwen ziet spr. de ontwikkeling van den noordooste lijken polder tegemoet. De regeering heeft in de memorie van antwoord niet bedoeld, dat ande re werken zouden worden uitgesloten ter wille van de noordoostelijke inpol dering. Men heeft gevraagd, of de regeering niet te optimistisch is, als zij zegt, dat de rente gedekt wordt door de bespa ring op steun. Maar de berekening van het aantal mandagen, d.i. het aan „And drive sweet love away, „Farewell you may not stay, „Farewell ou may not stay, „A single rose bud only, „In the garden so fair, „Beauteous to sad and lonely, „Is trembling in the air" De deur van het salon ging ongemerkt openKitty voor de piano merkte het niet. Op zijn tenen liep Jan van Beers achter haar.... hield de handen voor haar oogen. Haar vingers zakten van de toetsen, haar stem zweeg. „Schattiedoe je hand maar weg. mag je zoo door 't huis loopen Vindt je dit niet een zalig lied van Paoli Tosti A single rose bud onlyStraks dwaalde ik even door den tuinéén enkele roos stond er nog.één roos „Kitty, dear'n nieuwe ontdekking bij al je voortreffelijkhedenheerlijk dwe pend. Ja, ik mag die dingen van Tosti wel. Hier, even tusschen de muziek kijken, ah, hier heb ik het„Pour un Baiser." Zing het eens snoes „Tu combierais 1'infini de mes voeux... Par un Baiser...." Mevrouw Van Beers was op het werkelijk welluidend zingen binnengekomen. „Ik stoor jelui, geloof ik een allerliefst tête a têtehindert niet hoor, kinder tjes'n IdylleJan, ventloop toch niet zoo door de gangenja, ik zie het welje hebt een sjaaltje om, maar heusch tocht „Heb ik hem ook al gezegd, Mevrouw Oh, het is zoo'n stoutert." „Och, Mae, de wond is dichtdokter zei me vanmorgen, dat hij er geen bezwaar te gen had, als ik volgende week, mijn kast in Leiden betrok „Dokter." Verachtelijk snoof het amu sante neusje van Kitty. Ze stond op een zeer gespannen voet met den braven geneesheer, probeerde hem te laten voelen, dat die „ziel" tal verloonde dagen, is gebaseerd op wat de ervaring bij andere werken heeft geleerd. Voorts is het aantal di recte en indirecte arbeiders tezamen het dubbele van het aantal directe ar beiders. Wij hebben gerekend op een arbeid van 48 weken per jaar met een loon van f 27.50 per week. Zoo komen wij tot 23.800 mandagen. De beer Kreijger vroeg, of vast staat, dat de steunbesparing, een feit wordt. De cijfers, in bijlage 3 van de memorie van antwoord genoemd, zijn juist. Men moet het zich niet aldus voorstel len, dat wij, bet werk uitgevoerd heb bende, de rekening aan Sociale Zaken zullen profiteeren. Maar de werkloos heid zal er in elk geval in evenredige mate door afnemen. Men heeft gezegd, dat 1 millioen aan onvoorziene uitgaven te weinig is op een totaal van 97 rnllicen aan Water staatswerken. Maar behalve dit zicht bare „onvoorzien" beeft men op in di verse onderdeelen een risico van 10 percent verdisconteerd. De sluispui te Urk. Het eerste werk zai de sluisput te Urk zijn, maar het is niet uitgeslo ten, dat men elders aan de kast ook werken zal onaernemen, geschikt voor werkverruiming. Echter kan hiervan geen regel worden gemaakt, omdat voor dijkswerkeri geschooid personeel noodig is. Spr. zal zijn uiterste best doen om ook spoedig meer werk voor ongeschoolden mogelijk ie maken. Is er meer dan 2 millioen noodig, dan zal spr. niet aarzelen, bet aan le vra gen. Men zie de toekomst niet al te som ber in en bedenke een volk, dat lééft, bouwt aan zijn toekomst. De Kamer keurt zonder stemming de begrooting van het Zuiderzeefonds goed, met aan- teekening, dat de hr. Sneeviet tegen is. PERSBERICHT. Naar wij vernemen zal voor de bedrijven, welke voor een uitpootvergunning fabrieks aardappelen oogst 1936 in aanmerking komen, worden vastgesteld, welke oppervlakte fa brieksaardappelen onder normale omstandig heden daarop zou worden verbouwd. Deze oppervlakte wordt de normale oppervlakte voor een bedrijf genoemd. Gronden, welke in 1935 eerste vrucht droe gen en waarvoor een uitpootvergunning fa brieksaardappelen werd toegestaan, zullen in 1936 in het algemeen over eenzelfde per centage normaal gerekend worden als de overige gronden van het bedrijf waartoe ze behooren. Op het normale oppervlak fabriksaardap- pelen, hetwelk aldus voor elk der bedrijven wordt vastgesteld, zal het nader te bepalen beperkingspercentage van toepassing worden gebracht. Dit beperkingspercentage wordt dus ook toegepast op dc normale oppervlakte voor bovenbedoelde nieuw ontgonnen gronden vast te stellen. BINNENLANDSCH NIEUWS. VIER WEKEN HECHTENIS VOOR EEN 74-JARIGE. Geknoei met melk in de Haarlemmermeer. De kantonrechter veroordeelde Maandag middag een vier-en-zeventig jarigen land bouwer uit de Haarlemmermeer, conform den eisch, tot vier weken hechtenis, omdat hij water gevoegd had bij de melk, die voor de consumptie bestemd was. De verdachte had al ettelijke veroordeelingen voor hetzelfde feit achter den rug, maar hij schijnt, ondanks zijn ouderdom, onverbeterlijk. Op alle vragen van den kantonrechter ant woordde de verdachte, te pas of te onpas ,Ik heb het niet gedaan, Edelachtbare Maar dat mocht hem niet helpen TEKORT BIJ DEN STEUN VAN DEN INHEEMSCHEN TARWEBOUW. Ontstaan door uitzonderlijk grooten oogst in 1934 eenerzijds, en daling van den wereld marktprijs. Verschenen is een nota naar aanleiding van het verslag over een suppletoire begrooting van het Landbouwcrisisfonds voor 1934. Aan deze nota is toegevoegd een vergelijkend overzicht van de overeenkomstige artikelen van den gewonen dienst der gewijzigde begroo ting met die der oorspronkelijke begrooting betreffende het dienstjaar 1934. In de nota wordt o.m. nog gezegd, dat het groote tekort bij de steunverleening van den inheemschen tarwebouw ontstaan is door den uitzonderlijk grooten oogst 1934 eener zijds, en de daling van den wereldmarktprijs. Dat voor 1936 op een overschot gerekend wordt, wordt verklaard uit de volgende om standigheden 1. De richtprijs voor de tarwe is sinds 1934 met f 1 per 100 kg. verlaagd. 2. Er is voor 1936 rekening gehouden met een normalen oogst. 3. De wereldmarktprijzen van tarwe zijn gestegen, terwijl ook de verhooging van de monopolie-heffingen een verhooging der op brengst van T. C.-tarwe beteekent. VLEGTUIGBOTSING BIJ SCHIPHOL. Woensdagmiddag tegen half vier is bij het vliegveld Schiphol een ernstig vliegongeval gebeurd, waarij een leer ling-vlieger om het leven is gekomen. Een leerling van de Rijksopleiding voor vliegtuigbestuurders van de Kweek school voor de Zeevaart, H. F. Metz uit Haarlem, was alleen met een Koolho ven lestoestel „F.K. 43", het „Juffertje" in de lucht. Even voor Schiphol, onge veer boven de Ringvaart, kwam het toestel in botsing met een militairen tweedekker 526, bestuurd door serge ant Hinrichs. Beide toestellen stortten neer, de F.K. 43" kwam even boven de Ringvaart op het land terecht. Het toestel vloog in brand. De inzittende eerling-bestuurder was, toen men bij het toestel kwam, gedood. Zijn lijk was verkoold. Het militaire toestel kwam in de Ringvaart terecht. De bestuurder wist zich uit de cabine te bevrijden. Hij had geen letsel bekomen. Omtrent het neerstortten van het Koolhoven-toestel „Het Juffertje" kan nader gemeld worden, dat dit toestel na de botsing met een bocht over het water zweefde en aan den anderen kant van de vaart, als waar het mili taire toestel neerstortte, is terecht ge komen. Bij de botsng was de machine op on- gsveer 100 M. hoogte en nadat zij over het water was gezweefd, brak een ge lucht voor haar was. Helaas niet met succes de dokter was altijd in haast, nam van de assistent-verpleegster niet de minste nota. „Maer vent.daer is heuschjes geen spra ke van.enne dan moet je toch in presen tie van mij en je meisje dergelijke studentie koze uitdrukkingen vermijden van „Kast en zoo." Dat past nietneen werkelijk niet.. „Die heerlijke M aKit, hoor je het. goed Maemaetjewacht ik zal jullie een fijne rumba voorspelenratatatadaar gaat ie." „Och, Jan.... mijn zenuwen...." met de handen aan de ooren, hoofdschuddend triptrappelde de zorgzame Mama de kamer uit Een uurtje later was de familie vereenigd aan de lunch. Het nieuwe tweede meisje, nu al weer eenige weken in haar functie, lispel de „Gnadige Frauist es in Ornnung, bitte „Ja, Herta es is so gut. Ich werde kling- len De Burgemeester, moe van den nachtelij ken tocht naar Den Haag, in buitengewoon slecht humeur „Dat eeuwige Duitsch enerveert mè. Jan reik me even die spiegeleierenPardon, eerst je MamaIs hier in den heelen om trek nu niet een Hollandsch binnenmeisje te vinden „Maer, Alex Ik geloof, dat onze laatste on dervinding wel den doorslag gegeven heeft.." Jan bukte zich over zijn bord, amputeerde, met een aandacht, een betere zaak waardig, zijn „paupiettes de Soles". „En Mijnheer, een goede reis naar 't Haag je gehad U is gauw terug ,Ja, Kittyvanmiddag drukke besog nesals Burgemeester ben je nooit meester van je tijd. Apropos, Vrouw. Ik vind, dat je de menues van de lunch wel wat overdrijft. Het algemeene wachtweurd is „versoberen".. „Horrible Wat een flagrante nonsens een warm hapje aan de lunch.... Je moet toch wat eten. „Pae heeft een bezuinigingsbevlieging Zeker bij de vrouw van Oom Joost Die goeie Pa Ik ga de volgende week naar Leiden. Een kostganger minderGoed?" Een tikje op de deur. „Bitte, Telefoon für gnadige Frau. Aus Hague „Uit den HaagHé???Een oogen blikje „Och, Emile, wacht evenVan Beers was met hoog rood gezicht opgesprongen... „Ik zal wel gaanNatuurlijk voor mij „Welnee.... ik ga al.... Herta zei toch..' Mevrouw Van Beers verliet de kamer. „HalloO, Jij Hetty Ja, met Emi- lie is er iets met mijn broer Robert? Nee toch „Dag, Emilieik voelde behoefte je even te bellenBob heeft me alles verteld Wat een vreeselijke toestandStakkert, ik heb zoo met jelui te doen. Onverantwoorde lijk van Alex.... O, kind ik ben er zoo van onder den indruk, en dan zijn een paar woor den, méér dan een briefje...." ,Wat bedoel je, HettyIk begrijp er niets vanik...." Stakkert.heusch, Bob heeft me alles verteldhet zal zich nog wel wat redres- seerenals je zoo opeens voor een feit- staatlijkt alles zoo hopeloos, hé „Heusch, Hetty.... ik „Beste Emilie, ik kan me zoo goed voorstel len, dat je een zekere gêne voeltjae het is ook zoo in-droevig. Wij, of liever, ik, ga een paer dagen uit de stadBob kan niet mee, die moet voor de besprekingen met Hee remans, hier blijven, anders zou ik je na tuurlijk vraegen bij ons op adem te komen Maer dat kan nou niet. Later dan maer eens „Heeremans, zeg je???" Van Beers was uit de eetkamer gekomen stond doodsbleek bij het toestel. „Jae Heeremans, die bankier van Alex. Nu, kind, van harte sterkte hoor. Doe maar geen groeten aan Alex.... nee.... maar jij „stakkert" staat er natuurlijk geheel buiten. Ook namens Bob hoordie denkt er net zoo over. Dag Emilieik schrijf je nog wel een kattebelletje Adieu Als ontwaakt uit een benauwenden droom, drong Mevrouw Van Beers de haak op stelselmatig.... dan keerde ze zich om ,Wat heeft dat te beteekenen, Alex?" .Ssssttt"de kinderen.... straks groote GodEmiliedat je de waarheid zóó vernemen moet „Alexspreek opwelke waarheid...." „Kom mee naar mijn kamer.maak geen scènede kinderen, nogmaalsKitty mag geen syllabe merkenKom." Even later kwam de burgemeester alleen terug aan de lunch „Maemae laet zich excuseerenweer zoo'n heftige aanval van migraine Jan keek verwonderd naar zijn Vader, ving een blik op, duidend naar KittyMaar ook zij zag dat verstandhoudingsoogenspel. „Daar zat wat achter! Liefjes vroeg ze aan den Burgemeester „Neemt u nog een hapje van die Bava rois smelt op de tongMijn Papa ap precieert ook altijd een gezellige lunchal is hij er door zijn drukke zaken weinig voor in de gelegenheid. Wil ik wat op 'n bordje voor U doen Kitty-zelf in voortdurende hoede, ter be- sluiering van haar innerlijk, „de funeste familierelatie"nu heelemaal onmogelijk, door de gespannen verhouding met haar Oom en Grootvader, voelde bij intuïtie „onraad". Dien morgen had ze een brief van haar Va der ontvangenmet bijgesloten eenige woorden voor den Burgemeester. Nieuwsgie rig zooals kleine zielen zijn, had ze die enve loppen opengeroldgelezen over een lee ning van twee duizend gulden, die Van Beers niet zou hebben geretourneerd. „Vergeten" had Papa geschrevenHelaas, was de en veloppe geschondenen vernietigde ze het briefje. Ze had aan de lunch één en ander met elkaar in verband gebrachtde ner- veusiteit van Papa van Beershet tele foongesprek, dat heftige migraine veroor zaaktedien blik van verstandhouding (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1