JAN KIEPURA deelte van den vleugel af en viel op den weg langs de vaart. De machine stortte toen onmiddel lijk neer en boorde zich met een zwa- ren slag diep in den modderigen grond van het weiland aan den voet van den dijk. Direct vloog toen het toestel in brand. Hulp kon niet meer baten. Er schoten eenige personen, die op het land aan het werk waren, toe, doch deze konden geen hulp meer bie den. De machine stond van het voor gedeelte tot den staart in lichtelaaie, er werd getracht door aarde op het toe stel te werpen den brand te blusschen, doch hiervoor was het vuur te fel. Zoo moesten de omstanders aanzien, dat de man die zich nog in de machine be vond, de piloot Metz, levend verbrand de. Metz een der besten van jaar- klasse 1935. De 21-jarige Metz, leerling van de rijksopleiding voor verkeersvliegers, welk jeugdige vlieger Woensdag bij het ongeval het leven liet, was een der al- lerbesten van de eerste jaarkl. 1935. Hij kwam bij de opleiding, toen hij zijn brevet al had. Dat had hij behaald bij de Nationale luchtvaarischool. En dat hij alleen vloog was heel gewoon. Hij was bezig zich te bekwamen in het overlandvliegen en hij had daarvoor dien dag het „Juffertje" gckiegen, waarmede hij van een betrekkelijk lange vlucht ietwat laat al op Schip hol terugkeerde. Het verlies van dezen jongeman zal door de andere vliegers-in-opleiding zeker heel erg gevoeld worden. Ons Lichaam en onze Gezondheid. SPINWEBBEN ALS VERBANDMIDDEL. Het is een oud geloof, vooral onder de plat telandsbevolking, dat spinwebben met uitste kend gevolg als bloedstelpend middel kunnen worden gebruikt. Het is een gevaarlijk middel Bij eenig nadenken zal ieder inzien, dat spinwebben verzamelplaatsen zijn van stof en vuil van allerlei aard, vooral als men, vol gens het volksgeloof, juist oude spinwebben uit paardestallen voor de allerbeste houdt. De spinwebben kunnen onder deze omstan digheden allerlei microben bevatten. Men heeft verscheidene gevallen waargenomen, waarin, tegevolge van het leggen van spin webben op een wond, tetanus optrad. Een Parijsch veearts constateerde bij een paard pokken, nadat het eenigen tijd tevoren voor een kleine verwonding met spinwebben uit een koestal was behandeld. Voorzichtigheid zij dus dringend aanbevolen CINEMA DE HAAN H.-HOEF JAN KIEPURA de vermaarde tenor komt. VOOR HET KIND. PUZZLE - AVOND. De „Van he Kind voor het Kind"-puzzle vindt men hieronder. Het gesprek van den dag was de prijs, uit geloofd door H.K.H. Prinses Juliana, het ge sprek van de volgende week zal zijn hoeveel puzzelaars kans maken voor deze prijs en het gesprek van 21 Januari zal zijn wie de geluk kige winnaar is geweest VAN HET KIND - VOOR HET K1ND-PUZZLE. „Het gesprek van den dag." De Centrale Propaganda-Commissie voor de weldadigheidspostzegels in Nederland, ver zoekt ons opneming van het volgende „ge sprek van den dag." Het gesprek van den dag wordt op 't oo- genblik gevormd door het feit, dat H.K.H. Prinses Juliana een 36,2,12, f, 49, 77, 41, ij, 86 beschikbaar gesteld heeft voor een puzzle, waarvan de 34, 77, 91, 92, 9, 97, 83, 63 7 be stemd is voor het 8, 72, 79, 21, 3, 23, 85, 42, 16, kind. Wij zijn nu weer gekomen in de dagen, dat eigenlijk iedere Nederlander 71, 19, 20, 53, 27, 28, 77, 58, 79, 62, 46, 47, 50, 88, 64, 79 moest gebruiken. In Zwitserland b.v. gebruikt men algemeen dergelijke weldadigheids zegels zou dat bij ons dan niet 95, 60, 38, 73, 75, 49 Ten einde een groot gebruik te 91, 96, 25, 5, 76, 43, 30, 14, 90, 69, is deze prijsvraag samen gesteld, waarvoor wij Uw aller 22, 40, 39, 54, w, 68, 59, 4, 61, 31, 89 verzoeken. Arme kinde ren hebben er de meeste prijzen voor vervaar digd die kinderen vragen nu Uw 79, 87, 82, 51, 55. Bedenkt, wat het beteekent, als U niet van dergelijke 77, 78, 79, 80, 81, 84, 50, 3, 52, 79 gebruiktMoet in dezen tijd het misdeelde kind 79, 52, a, 29, 1, 43,57, f, f, 96, 59 worden Als ieder onzer slechts één zegel zou 50, 82, 91, 59, 44, 45, 95, 3, 10, dan ware reeds veel bereikt. Allereerst 11, 13, 58, 76 het kind, maar ook voor U zélf. Een goed voorbeeld vindt 97, 3, 52 37, 10, 66, 10, 50, En heusch 17, 16, 52, 18, 16, 10, 79 weer. 24, 26, 54, 55 tegen een, dat 93 thans mee doet Verricht nog heden een goede 70, a, a, 74 U geeft daarmee 15, 16, 32 voorbeeld aan anderen 6, 3, 35 Uw 50, 94, f, 67 doet U dat. Iedereen vertelle 56, 65, 79 in zijn kring dit: Gesprek van den Dag." DE OPLOSSINGEN. De oplossingen moeten worden geschreven op briefkaarten, en wor den gefrankeerd met tenminste 2 weldadig heidszegels van 6 cent. Voor HET KIND is alles wat boven het ver schuldigde port wordt opgeplakt, d.w.z. van een briefkaart gefrankeerd met 2 x 6 ct. weldadigheidspostzegels, dus betaald met 20 cent, wordt door de posterijen nooit meer dan 5 cent afgehouden (of 3 cent, indien uit 's-Gravenhage verzonden). Bovendien worden de afgestempelde post zegels geveild en komt ook deze opbrengst ten bate van het goede doel. Eén postzegel levert dus voor het Kind tweemaal voordeel op. TERMIJN VAN INZENDING. De oplossin gen moeten vóór 3 Januari a.s. worden ge- ïonden aan Puzzle-Secretaresse VOOR HET KIND, Druivenstraat 49, 's-Gravenhage. DB PRIJZEN. In d© eerste plaat© zal ©r *ijn een schitterende hoofdprijs, welwillend be schikbaar gesteld door H.K.H. Prinses Juliana, n.1. een schilderij van Hanradt, voorstellende een vaas met tulpen. De bizonder fijne tinten van bloemen en achtergrond, het apart ka rakter van iedere tulp voor zich, geven aan het schilderij een buitengewone distinctie. Het schilderij is groot, en ingelijst in een matgouden effen lijst. Het vorstelijk gebaar van onze Prinses en het bewijs van Haar zéér groote belangstelling in dezen gracieuzen vorm geven aan den hoofdprijs een onschatbare waarde. Dan en kele retourbiljetten Amsterdam-Rotterdam door de K.L.M. uitgeloofd als 2de hoofdprijs en een doos met 12 zilveren Kofficlepeltjes als 3e prijs. Voorts zijn er vele groote prijzen een tuin- ameublement, 2 sleeën, een rieten kinder ameublementje, tafeltjes, eenige prachtige geborduurde ontbijtservetten met vingerdoek jes, sjoelbak, diverse kastjes, boekenrekjes, handwerken en een bizonder groot aantal Kleinere prijzen, alles werk „van het Kind voor het Kind." De instellingen, die een uitkeering uit de vorige opbrengst hadden ontvangen, hebben n.1. voor zooveel dit mogelijk was, de kinderen zelf laten werken aan prijzen. Meer dan duizend prijzen mocht de Com missie ontvangen, van den meest uiteenloo penden aard. De leeftijd van de kinderen die ze maakten, varieert dan ook van 4 tot 18 jaar Bij het opmaken van de zendingen was het telkens weer een werkelijke verrassing Met zooveel toewijding is er gewerkt, met zooveel handigheid en overleg Dit maakt, dat zelfs het eenvoudigste voorwerp groote waarde heeft. De misdeelde Kinderen, bij duizenden, heb ben ze samengewerkt om deze puzzle te doen slagen. Van narte hopen wij, dat zij niet te leurgesteld zullen worden De jury ter beoordeeling der ingekomen op lossingen bestaat uitMr. H. de Bie, vice- pres. der Arr.-rechtbank te Rotterdam, voor zitter Ned. Bond tot Kinderbescherming Jkvr. Mr. M. J. E. B. Alting von Geusau, secr. der Centrale Propaganda Commissie, 's-Gra venhage, Mej. J. Th. Löhnis, penningm. Haagsch Comité voor Weldadigheidspostzegels K. D. Koning, redacteur van het „Algemeen Handelsblad," Amsterdam Mr. A. O. H. Tei legen, Lid v. d. Hoofdraad der St. Vincentius- vereeniging, 's-Gravenhage. Trekking der prijzen ten overstaan van Notaris Mr. S. K. D. M. van. Lier te 's-Gra venhage, uiterlijk 25 Januari a.s. De prijzen worden franco toegezonden vóór 15 Febr. a.s.wie alsdan geen bericht heeft ontvangen, heeft geen prijs gewonnen. BUITENLANDSCH NIEUWS. OM ABESSYNIë. Italianen bereiden zich voor op langdurigen strijd. Te oordeelen naar de maatregelen, die op het oogenblik door de Italiaan sche militaire autoriteiten worden ge nomen, schijnen ook zij ervan over tuigd te zijn, dat de tegenstand der Abessijnen bij het aanbreken van het nieuwe regenseizoen niet zal zijn ge broken en dat de vijandelijkheden zul len voortduren tot in den herfst of den winter van het volgende jaar. De correspondent van Reuter— A.N.P. bij de Italiaansche troepen in het Noorden meldt, dat men reeds be gonnen is met den aanleg van een bree den asfaltweg tusschen Adigrat en Ma kallé, die 160 K M. lang zal worden. Bovendien zijn er plannen uitgewerkt om van den weg, die van de Mareb over Adoea naar Aksoem leidt, een ge teerde weg te maken. Deze beide we gen zouden dan in het regenseizoen ge bruikt kunnen worden en alle voorra den aan levensmiddelen en munitie die noodig zouden zijn voor de opera ties in dit seizoen, zouden dan te Adoea en te Adigrat worden opge slagen. Trouwringendag begonnen. Woensdagmorgen om halfnegen is op de Piazza Venezia de plechtigheid van het offeren der trouwringen be gonnen. Voor een altaar waar wierook brandt, staan driepoot en opgesteld. Te kwart voor negen komt de Koningin. Zij bestijgt de trap en werpt den ko ninklijken trouwring op een der drie- pooten. Vervolgens richt zij zich tot de moeders en echtgenooten van de ge sneuvelden in den grooten oorlog met de volgende woorden Wij bestijgen het heiligdom van de overwinning te zamen met de trotsche moeders en echtgenooten van ons geliefd Italië, om op het altaar van den onbekenden held onze trouwringen te leggen, het symbool van onze eerste vreugde en hoogste opoffering als een zuiver offei aan het vaderland. Overal elders in in Italië zullen vandaag de trouwrin gen aan den staat worden aangeboden. Behalve de drie potten van brons, waarop de trouwringen werden geof ferd, staan bij het graf van den Onbe kenden Soldaat nog twintig meisjes gekleed in donkerblauw, met schalen waarop de ringen van gebruineerd staal liggen welke worden gegeven voor de geofferde gouden ringen. Overal wordt in Italië gevlagd. In de groote steden offeren de vrouwen hun trouwringen in de kathedralen. Te Napels in de basiliek van St. Cla ra hebben de prinses van Plémont, de hertogin van Aosta en de hofdames haar gouden trouwringen geofferd. Te voren had de prinses de rede van de koningin voorgelezen. Te Florence heeft prinses Maria van Savoie van het balcon van het paleis Vecchio de woorden van de Koningin voorge lezen. Winst voor de Abessijnen. Het bericht dat Dinsdag van Itali aansche zijde werd verspreid, dat de Italianen aan de Takkaze teruggetrok ken waren, wordt in Addis Abeba be vestigd- Naar verluidt hebben de Abea sijnen benoorden de rivier een over winning behaald. De Italianen zijn te ruggetrokken, achtervolgd door ras Kassa en ras Seyoem en vele gewon den achterlatend. EEN BESCHAVINGSOORLOG. In een rede welke te Rome ter gelegenheid van de inwijding van de nieuwe gemeente Pontinia, in de drooggelegde Pontijnsche moerassen, verklaarde Mussolini,i>j5.t Italië geen koloniën zal stichten in vergelegen en barbaarsche landen, zoolang deze niet be schermd werden door de Italiaansche vlag. De oorlog in Oost-Afrika is een beschavingsoor log. Het Italiaansche volk kan lang weerstand bieden aan de blokkade, het regime zal zijn weg vervolgen in de huidige beproeving, wel ke krachten van het Italiaansche volk zal toonen. CINEMA DE HAAN H.-HOEF de vermaarde tenor komt. Een somber dorpsdrama van haat en hebzucht. Munkzwalm is een klein dorp bij Oudenaarde in een heuvelachtige streek, die men de Vlaamsche Arden nen noemt. Aldaar woonde het gezin Aelbrecht, bestaande uit vijf personen: de 66-jarige vader, zijn 65-jarige vrouw Jen drie ongehuwde zonen, resp. 39, 2ü en 24 jaren oud. Twee dochters zijn gehuwd en wonen in een naburig dorp. De Aelbrechts, eigenaars van hoe ve en grond, behoorden tot de welge stelde landbouwers van het dorp. De oudste zoon was timmerman, de twee de smid en de derde loodgieter. In weer wil daarvan heerschte in het gezin geen goede verstandhouding. De vrouw jen haar kinderen stonden vijandig te- jgenover den vader, die geheel alleen stond. Werden koeien of varkens ver- Kocht, dan was het de vrouw, die liet geld opstreek, zonder aan haar man ietse ervan te geven. Zijn kinderen Werkten en verdienden geld, dat zij voor zich behielden, hetgeen ook een reden van oneenigheid was. Steeds troK de vrouw partij voor de zonen. Eersi neperkte de ruzie zich tot woorden, doch sinds enkele maanden hadden de Kinderen zich aan ergerlijke feiten ver grepen. Zij hadden n.1. hun vader mis- nandeld. Meermalen had hij hij den plaatselijken rijksveldwachter een Klacht ingediend, evenals bij het ge recht te Oudenaarde. De geneesheer van het dorp moest hem eenige malen oehandelen. Eind October oordeelde de man dat dit leventje nu lang genoeg nad geduurd. Hij besloot zijn bezittin gen, zijn huis, en een hectare grond, te verkoopen, om daarna zijn intrek te nemen in een gesticht. Eerst deelde hij oij wijze van dreigement zijn plan mee, doch de vorige maand wendde hij zich tot een notaris en eenige dagen later werd zijn vrouw ook bij dezen notaris ontboden, terwijl zij tevens bij den pre sident van de rechtbank moest ver schijnen. Op 4 Dec. j.1. deed eensklaps in het stille dorp het gerucht de ronde, dat Aelbrecht spoorloos was verdwenen. Den avond van 3 Dec. was hij naar zijn zwager te Maria-Loethem gegaan. Se dertdien had men hem niet meer terug gezien. Zonderling was, dat de verdwij ning door zijn huisgenooten niet werd aangegeven. Die menschen wandel den en werkten gewoon voort, alsof er niets was gebeurd. Buren waarschuw den de gendarmen en vertelden tevens dat zij in den avond van 3 December in net huis van Aelbrecht hoopoploopende ruzie hadden geboord en zelis hulpge roep. Onmiddellijk ontstond het ver moeden, dat de oude landman door de zijnen vermoord was. Toen de gendarmen en eenige buren bij hun onderzoek in de omgeving niets vonden, werd besloten, in de Zwalm- neek, een breede, mooie rivier, die langs den Zuidkant van de hoeve der Ael brechts stroomt, te dreggen. De zonen van den verdwenene stonden schijn baar onverschillig naar het werk te kijken. Toen het dreggen geen resul taat opleverde, werd de geheele rivier op bevel van den commandant der gen darmerie, over een afstand van een halven kilometer drooggelegd, met het gevolg, dat men, niet ver van de hoeve, net lijk van Aelbrecht in het slijk van de bedding vond. Denzelfden dag ver schenen drie rechters uit Oudenaarde in het dorp en al de leden van het ge zin Aelbrecht werden gearresteerd. Het onderzoek, dat de rechters instelden, wees uit, dat Aelbrecht vermoedelijk in zijn eigen huis is gewurgd en dat men zijn lijk daarna naar de Zwalm- beek heeft gesleurd. De beklaagden zijn in de gevangenis van Gent opgesloten. Zij verloochenen tot dusverre alle schuld zij weten van niets en geven blijk van buitengewone onverschilligheid. Wanhoopsdaad van gearresteerd man. Toen de politie te Londen een van ju- weelen-diefstal verdachten man wilde arresteeren, viel hij plotseling onder teekenen van hevige pijn op den grond. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht waar men onmiddellijk operatief in greep. Uit zijn maag haalde men een geopend pennemes, een diamanten ring, zilveren manchetknoopen en een parelsnoer, voorwerpen die hij gesto len had en voor zijn arrestatie had in geslikt, opdat zij niet op hom gevonden »oud«* worde*. GEMEENTE WIERINGEN. GELDELIJKE TEGEMOETKOMING ZUIDERZEESTEUNWET. De eerstvolgende uitbetaling van de gelde lijke tegemoetkoming Zuiderzeesteunwet heeft niet plaats op Dinsdag 31 December doch op ZATERDAG 28 DECEMBER des namiddags van 23.30 uur. JAN KIEPURA KOMT IN „CINEMA DE HAAN." Wat de pers van de vermaarde zan ger zegt IN 'T KORT -- JAN KIEPURA. In 1925 beleefde Berlijn een sensatie op muzikaal gebied. De jonge tenor .ian Kiepura zong voor het eerst in Duitschlands hoofdstad. Men voorspel de een nieuwe Caruso. Aan zijn sym pathiek uiterlijk paart hij zijn fasci- neerende stem, welker stralend for to niemand evenaarde. Kiepura's loopbaan is één voortdu rende rustloosheid hij is spoedig het slachtoffer van een groote carière met allerlei aanlokkelijke vooruitzichten. Zelfs Weenen, dat zich er op beroemen Kan den tenor te hebben ontdekt, is niet in staat hem vast te houden. Hij vertrekt naar Amerika en keert met roem beladen weer fh Europa terug. De Ufa engageert hem voor de hoofd rol in „Das Lied einer Nacht" en hij oleek de beste zanger onder de film acteurs en ook de beste filmacteur on der de zangers. HOMETRAINERWEDSTRIJD. Onder groote belangstelling werd Zondag de Home-trainer avond in Cinema de Haan gehouden, waarbij de volgende prijzen wer den behaald Uitslagen 500 Meter H. Ottens Oz., 22 sec.; F. Wilkens, Flevo 23.4 sec.; C. Jongert 24 sec. J. Kreijger 21 sec.; J. Deetman, Flevo 23.2 sec.; T. Nijboer, Flevo, 23.4 sec. 2e serie H. Ottens Oz., 20.4 sec., J. Deet man, Flevo, 24 sec., C. Jongert 21.6 sec., F. Wilkens, Flevo 22 sec., J. Kreijger, 20 sec., T. Nijboer Flevo 23.2 sec. 100 Meter, le serie S. Lont 45 sec., T. Nij boer 47 sec., D. Veld 46 sec., H. Herder 47,2 sec., D. v. d. Wijk, 44 sec., J. Muntjewerf 45 sec. Voor den winnaar f i materiaal beschik baar gesteld door P. de Graaf. 2e serie S. Lont 41 sec., T. Nijboer 50 sec., Voor den winnaar 'n krentenbrood beschik baar gesteld door de Koornschoof. 3e serie H. Herder 43 sec. D. Veld 49.6 sec. J. Muntjewerf 41 sec. D. v. d. Wijk 48 sec. Voor beide winnaars ieder l1/» pond taai taai beschikbaar gesteld door Jb. Wagemaker. 3C00 Meter 1ste serie H. Schekkerman 2 m. 15 sec., M. Hoep 2 m. 28 sec., W. Geer- ligs 2 m. 22.2 sec., Cor Kok, 2 m. 40 sec., Ver schil 275 meter Steeman 2 m. 30.6 sec., C. Korshuize 2 m. 33.8 sec. 2e serie M. Hoep 2-m. 22 sec., H. Schek kerman 2 m. 22.6 sec. Voor den winnaar kistje mandarijnen, be schikbaar gesteld door fa. D. Doves, H.-hoef. W. Geerlings 2 m. 17 sec., Cor Kok 2 m. 46 sec., met een verchil van 500 meter. Voor de winnaar een krentenbrood, be schikbaar gesteld door C. Omis en K. Rotgans. J. Kossen 2 m. 25.2 sec., Steeman 2 m. 36 sec. Voor den winnaar een Va blik Kerstkransen beschikbaar gesteld door Rits Kat. Extra wedstrijden. 500 Meter Manshanden 24.2 sec., P. Plooij 25.2 sec., Voor den winnaar taai en speculaas van C. Visser, Haukes. Jb. Visser 24 secr., J. de Jong 26 sec. Voor den winnaar een worst van Rein Blaauboer, H.-hoef. Louwerse 1, Tieben 2 met 250 m. verschil, De winnaar een worst van slager Blom uit Workum. H. Ottens 1, de Groot 2, Winn. een worst van Rein van R. Blaauboer. Meijer, Flevo en Glim, Wiei'ingen. Hiervoor heeft de Wieringer Radio Centrale een medaille beschikbaar gesteld, welke Glim heeft gewonnen. Achtervolgingswedstrijd N. Bakker en M. Deijkers over 2000 meter. Winnaar Bakker welke een armbandhor loge won beschikbaar gesteld door D. Minnes. Tenslotte was aan de beurt de prijsuitreiking. Wielerclub Wieringen, 1ste prijs een zilve ren placette met een tijdverschil op alle af standen van 40 sec. Totalen tijd is 20.54.4 sec. Wielerclub Flevo, Medemblik, 2e prijs, een zilveren beker, totalen tijd is 21.34.2 sec. J. Kreijger 1ste prijs 500 M. een wegtube beschikbaar gesteld door O. J. Bosker H. Ottens 2e pr. 500 M. een zilveren medaille S. Lont Gz. en Muntjewerf op de 1000 M. even snelletijd, prijzen zilv. tauwertak en med. wer den weer aan de vereen, geschonkenS. Lont had het eerst den snelsten tijd, hiervoor had P. Kreijger een compl. rijwiellamp be schikbaar gesteld. Aan Muntjewerf werden bloemen uitgereikt. W. Geerligs, een zilveren tak als op de 3000 M. le prijs Schekkerman 2e pr. 3000 m., een zilveren medaille. Prijsuitreiking wegwedstrijden. Aan W. Geerligs als kampioen op de lange en korte baan een shirt; aan C. Korshuizen als kam pioen langen afstand A.-klasse een medaille; aan C. Hegeman op den langen afstand B.- klasse een medaille aan M. Hoep, 2e op den langen afstand A.-klasse een medaille aan C. Hegeman, 1ste in de sprint een medaille aan C. Jongert, 2e in de sprint een medaille; aan W. Geerligs, le langen afstand B.-klasse een medaille aan P. Plooij als 2e langen af stand B.-klasse, een medaille aan S. Lont, 3e langen afstand B.-klasse een medaille aan S. Lont als kampioen sprint B.-klasse een medaille aan W. Geerligs 2e prijs sprint B.-klasse een medaille aan S. Lont en C. Hegeman elk een Mol-shirtaan S. Lont een lsten prijs in een 40 K.M. rit, een medaille. Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen. Dinsdagavond j.1. vergaderde de Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen, afd. Wierngen in Cinema De Haan. Mevr. de Haan-Bosker opende de vergade ring met een hartelijk welkom. De notulen worden gelezen en een verslag der algemeene vergadering te Zeist. Wordt besloten een reis naar het P.E.N. te Bloem endaal in Januari a.s. te ondernemen. In Huize „Vonk" te Noordwij kerhout zal van 29 Jan. tot en met 19 Maart een cursus wordt gegeven voor huisvrouwen. De kosten voor doohxemins bodra&on f 08. D«s© cuvou* wordt gegeven door mej. Hermihé V. d. Heij- de, welke in April hier een lezing zal houden. Voor de deelneming aan dezen cursus zijn nog een paar plaatsen beschikbaar. Mevr. de Groot zal pogingen in 't werk stel len om hier iemand te spreken te krijgen voor tandverzorging op de scholen. Als het lidmaatschap voor de vereeniging Kleuterverzorging en Opvoeding niet te duur is, zal de vereeniging toetreden. Ook zal een bibliotheekje aangevraagd worden, om dan onder de leden te laten circuleeren. Inlichtingen zullen gevraagd worden over een te houden kookcursus. Wordt gepauzeerd en getracteerd op appel beignets, welke door mevr. Bakker-Kuut zelf gebakken zijn. Ze waren overheerlijk. Voorzitster doet vervolgens mededeeling dat op 16 Januari a.s. in Cinema de Haan een avond gegeven zal worden ten bate van den Blindenbond Spr. wekt de aanwezigen op de ze avond te bezoeken. Dan is er een kerkconcert van de zangver - eeniging „Zang- en Vriendschap op Zondag a.s. Ook hiertoe worden de leden opgewekt. Verder wordt medegedeeld dat het ledental van de plaatselijke vereeniging is opgeklom men tot 111. Er zal geprobeerd worden alhier een Droste- film te laten vertoonen, evenals een zuivel- dag. Bij dit laatste zal dan o.a. door een leer- ares onderricht gegeven worden in het berei den van kaasgerechten. De penningmeesteresse, mevr. Cornelissen- Pranger, doet mededeeling, dat hat saldo der vereeniging bedraagt f 47. Ter aanvulling van de vergadering leest mevr. G. Everts-Koorn voor uit het boek Heindehuis van J. A. Visser. Hierna sluiting. AANBESTEDDING. Uitslag aanbesteding onderhoud-kunstwerken Afsluitdijk. Van we volgende heeren waren biljetten ingekomen O. J. Bosker f 31240 de Vries f 32480 Daalder f 32600 Kuiper f 32780 Kooijman f 32964 C. de Wit f 33880. DE AARDE BEVAT RUIMTE VOOR ALLEN.... Terwijl de geheele wereld het vraagstuk der overbevolking ijverig bediscuteert, heeft een Engelsch geleerde uitgrekend, dat de aarde nog lang niet „gevuld" is en er ruimte voldoende voor allen is. In totaal kunnen, volgens berekening van den geleerde, nog één milliard, 16 millioen menschen méér op de wereld leven. Brazilië alleen biedt ruimte voor minstens 300 millioen inwoners, het telt er slechts 31 millioen. Argentinië met zijn 9 mil lioen inwoners zou, indien noodzakelijk, 150 millioen menschen kunnen herbergen. Au stralië is ook nog lang niet „vol" over dit geheele werelddeel bevinden zich slechts 6 millioen inwoners. Dit aantal zou, volgens den geleerde, gemakkelijk vertwintigvoudigd kunnen worden. De Vereenigde Staten heb ben ruimte voor 500 millioen menschen, zoo dat het inwonersaantal nog vijf maal zoo groot kan worden. En tenslotte kan Canada, dat thans 8 mil lioen menschen telt, 110 millioen personen herbergen. GEMEENTE ANNA~PAULOWNA. Biljartclub. Bij den heer Alkemade speelde groep 6 van de biljartclub te gen groep 1. Van groep 1 wonnen de heeren F. Alkemade (40) en Jb. Rozen broek (60) ieder 3 partijen en de heer II. Ruijsenaars (30) 2 part. Van groep 6 wonnen de heeren P. Smit Kz. (30) en P. Smit Jz. (35) ieder 3 part. en de heeren G. v. Zandwijk (50) en Gr. Phi- lipsen (30) elk 1 partij. Beide groepen wonnen dus totaal 8 pertijen. Tuinwedstrijd. Het was een aardig idéé van de woningbouw-vereeniging- voor de bewoners van de woningbouw huizen een tuinwedstrijd uit te schrij ven. Twee jury-leden hebben driemaal en 1 jury-lid tweemaal punten toege kend voor beplanting, zuiverheid en smaak. Het hoogste aantal te behalen pun ten werd daardoor 240. le pr. 4 weken buur, won A. Velthuizen met 223 p. 2e pr. 3 weken huur, was voor C. Ouds hoorn, 183 p. 3e pr. 2 weken huur J. L. Qiust 177 p.; 4e pr. 1 week huur, D. Ha- verkorn 171 p. Biljarten. Voor den wedstrijd tus schen de heeren C. Slikker en H. Hoog land, die te Alkmaar gespeeld is, be stond zeer groote belangstelling. Ge speeld werden 1000 punten cadre, 's-middags en 's-avonds 500. Hoogland speelde een uitstekende partij, waar tegen Slikker niet opgewassen bleek. Bij de 30ste beurt had Hoogland 874 p., en Slikker 429, en bij het einde, toen Hoogland met een serie van 79 de 1000 volmaakte, had Slikker er 673 en dus z'n achterstand van 445 p. terugge bracht tot 327. Slikker maakte dan ook in z'n 33ste beurt 122 p., de hoogste se rie van de match. De hoogste serie van Hoogland was 81. Het gemiddelde van Slikker was 19.22, van Hoogland 28,57. De match werd beëindigd in 35 beurten en de series waren van Slikker 10, 40, 59, 35, 0, 2, 6, 2,18, 14, 23, 70, 12, 0, 0, 22, 9, 16, 2, 0, 4, 3, 5, 2, 2, 4 17, ,28, 0, 24, 80, 29, 122, 5, 8. Van Hoogland 32, 60, 17, 4, 30, 11, 0, 25, 12, 33, 11, 43, 4, 73, 46, 2, 8, 48, 3, 1, 38, 81, 49,0, 62, 51 64, 37, 58, 0, 4, 10, 11, 26, 0, 79. Op 7 Januari wordt tusschen dc hee ren Slikker en Hoogland in Anna Pau- lowna eenzelfde wedstrijd om 100 p. gespeeld. B.K.C.-NIEUWS. Zondag a.s. te spelen wedstrijden Uit Dirkshorn I -- B.K.C. 4. 2 uur. Vertrek half één Café Slikker. H. R. C. b - B. K. C. a 12 uur. Ver trek 11 uur. Thuis B. K. C. 3 - B. K. C. 2. 12 uur Thuis B.K.C. 1 - Texel I. 2 uur. Bij doorgang zal er veel belangstel ling bestaan voor deze wedstrijden. CINEMA DE HAAN H.-HOEF JAN KIEPURA dc vermaarde tenor komt.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2