TWEEDE BLAD. VRIJDAG so DECEMBER 1935 No. 101 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT BINNENLANDSCH NIEUWS. Meisje onder spoorwagen. Noodlottig gevolg van de glad heid. Slachtoffer overleden. Woensdagavond wilde een 19-jarig meisje uit Soest in den trein stappen, welke te 11.26 uur van Baarn naar Soest vertrekt. Tengevolge van de glad heid gleed zij van de treeplank en kwam daardoor op de spoorbaan te vallen. De achterste wielen van het spoorrijtuig dat reeds in beweging was gingen over haar beenen, die ver brijzeld werden. Een medicus verleen de eerste geneeskundige hulp, waarna het meisje naar het Ziekenhuis te Baarn werd vervoerd, waar zij is over leden. Olietank ontploft. Arbeider te Naaldwijk gedood. Op de kweekerij van den heer L. van Staalduinen is naar de „N.R.Ct." meldt een ernstig ongeluk gebeurd. De 19-jarige A. de Zeeuw, was bezig met het lasschen van een tank van een oliestook-inrichting. Toen dat klaar was, werd het reservoir met olie ge vuld. Er bleek, dat zich daarin nog een lek bevond, zoodat de tank weer werd geledigd. Er bleef echter een laagje olie achter en toen de Zeeuw de tank ging verwarmen, ontstond 'n explosie, waardoor deze uit elkaar sloeg, met het gevolg, dat De Zeeuw zoodanig werd getroffen, dat hij op slag werd gedood. Ondej aars-avond bij de AVRO. Omtrent het Oudejaars;-avond-pro- gramma van de Avro, vernemen wij, dat van 9 uur tot 9.30 de oud-minister dr. F. E. Posthuma een oudejaarsrede zal uitspreken. Van de Westerkerk te Den Helder zal het uur van twaalf weerklinken, de overgang van het oude in het nieu we, gevolgd door carillonspel van het Zeehelden-monument in Den Helder. Auto-ongeluk bij Delft. 4 dames gewond, van wie één ernstig. Op den nieuwen rijksweg tusschen Delft en Rijswijk is Donderdag te 11.15 een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij 4 dames werden gewond. Twee auto's kwamen bij het passeeren in aanraking met elkaar, waardoor een der wagens naar den kant van den weg werd ge worpen en werd vernield. Van de vier inzittenden werden de dames mevr. Kuiper en mevr. de Man, beiden uit Rotterdam, ernstig gewond. Een van haar liep een wervelfractuur op, terwijl de andere een kaakfractuur opliep. Van de vier inzittenden van de an dere auto werden eveneens twee da mes gewond, wier namen nog onbe kend zijn. Een van hen liep een sche del fractuur op en de andere verschil lende snijwonden en brak een pols. Na dat eerst hulp was verleend, werden twee slachtoffers naar het Zieken huis aan het Westeinde te Den Haag overgebracht en twee naar het Zieken huis te Delft. De toestand van de vrouw, die e.en wervelfractuur op liep, is zorgbarend. Vreeselijk gevolg van sneeuwballen gooien. Gebroken bril dringt iemand in het oog. Bij hot sneeuwballen gooien door eenige schooljongens te Dedemsvaart, is de wielrijder J. zoodanig in het ge laat getroffen, dat het glas van zijn bril brak en een stukje in het oog drong. Hij moest zich direct onder ge neeskundige behandeling stellen. ".Laten de ouders hun kinderen waar- DE RAADSELEN VAN HET HART. Het gesprek liep over de merkwaardige wij ze, waarop huwelijken dikwijls tot stand komen. De "vrouw van den Amerikaanschen professor, die op een studiereis door Europa ook eenigen tijd te Amsterdam verbleef, knik te lachend in de richting van haar man, die zich aan het andere einde van de tafel met een paar studenten onderhield, en begon te vertellen Ik had nooit gedacht, dat Mosley en ik tot elkaar zouden komen Wij kenden elkaar reeds lang. Hij was hoogleeraar aan het Newton College, waar ik in dien tijd botanie studeerde. Wij hadden niets met elkaar te maken, want mijn man is mathematicus in hart en nieren en interesseert zich eigenlijk alleen maar voor de exacte wetenschappen. Doch wij hadden een wederzij dschen kennis, mr. Dixon, door wien wij elkaar leerden ken nen. Zoo kwam 't, dat wij dikwijls met ons drieën tochten maakten, bij voorkeur in de bergen. Nu weet ik niet, of het u bekend is, dat Winnipeg, waar ik studeerde, aan den voet van de Rocky Mountains ligtIets zoo grootsch en wildromantisch als dit rot sengebergte kan men zich nauwelijks voor stellen Onze tochten duurden meestal dagen achtereen. Wij reden met de auto tot diep in de bergen. Dan zetten we den wagen ergens neer en begonnen te klauterenDixon, op wien ik in dien tijd verliefd meende te zijn, schuwen, niemand in het gezicht te gooien. Stopzetting van de werkverschaffing. En de kleine boeren. De drie Centrale Landbouw-organi- saties hebben onder dagteekening van 17 Dec. het navolgende telegram aan den minister van Sociale Zaken gezonden ,„Drie Centrale Landbouw-organi- saties, te weten Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond en Koninklijk Nederlandsch Landbouw Comité ver namen' dat werkverschaffing einde jaar is vervangen door steunverlee- ning, waarvan in werkverschaffing ge plaatste kleine boeren zijn uitgesloten. Door deze uitsluiting heerscht noodtoe stand in kringen dezer kleine boeren, die daardoor van steunverleening en Kersttoelage zijn verstoken. Drie Centrale Landbouw-organisa- ties verzoeken LTwe Excellentie beleefd en dringend te bevorderen dat de kleine boeren in dezen worden te gemoetgekomen." Slagersmes schoot uit. Te Haarlem was een slagers knecht in het openbaar slachthuis be zig met het uitbeenen van vleesch. Plotseling schoot het mes uit, waar door de man een diepe wond in een zijner dijbeenen bekwam. Na voorloo- pig te zijn verbonden, werd hij naar het Groote Gasthuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Stopzetting exploitatie. Naar men meldt wordt met ingang van 1 Jan. a.s. definitief de exploita tie van den tramweg Hoorn--Venhui- zen-Bovenkarspel-Grootebroek door de Nederlandsche Spoorwegen gestaakt. De directie van de Ned. Spoorwegen heeft besloten om met ingang van 1 Jan. 1936 het reizigersvervoer op de lijn Hoorn-Medemblik op te heffen. Het bericht van de opheffing der lijn Hoorn—MedembLik komt niet onver wacht. Reeds gedurende eenige jaren is er sprake van geweest, doch een co mité van actie, onder leiding van den heer Peters, burgemeester van Medem blik, heeft dit destijds weten te voor^ komen en zich met de belanghebben de gemeente-besturen, veilingsvereeni- ging en andere corporaties in verbin ding gesteld, teneinde door het ver krijgen van bijdragen, zij het dan ook een meer eenvoudige exploitatie moge lijk te maken. De medewerking was toen wel tamelijk groot, maar toch niet van dien aard, dat het niet onbe langrijke exploitatie-tekort hierdoor kon worden gedekt. Daarbij komt nog, dat Ged. Staten van Noord-Holland den laatsten tijd bezwaren zijn gaan uiten tegen het verleenen van bijdra gen door verschillende gemeente-be sturen, op grond van het feit, dat de financieele toestand der betrokken ge meenten niet rooskleurig moet worden geacht. Een en ander heeft er zeker toe bijge dragen, dat deze beslissing thans is ge vallen en Medemblik hierdoor tot het ge-isoleerde achterland zal gaan be- hooren. Vanavond nog vlot Men meldt uit Egmond De „Jos Maria" is na den laatsten vloed zoo sterk gekeerd, dat zij met den voorsteven recht naar zee ligt, en ook naar dien kant is afgezakt. Men houdt rekening met de moge lijkheid, dat de ,.Jos Maria" vanavond laat bij hoog water vrijkomt. Na de ramp van de „Poolster." Volgens te Oostmahorn ontvangen berichten is op 20 October op het Duit sche eiland Juist een lijk aangedreven. De ouders hebben dit erkend als dat van Teunes Haaima, opvarende van de te Groningen thuis behoord hebben de motorschoener „Poolster", welk schip in den hevigen storm van 25 Sep tember voor de Wester Eems is ver gaan,. Het lijk zal met de motorreddings boot „Insulinde" naar Oostmahorn worden vervoerd, waarna het te An- jum ter aarde zal worden besteld. Inbraak zonder resultaat. Vruchtelooze pogingen om- brandkast te openen. In den afgeloopen nacht hebben in brekers getracht hun slag te slaan in de kantoorgebouwen van de Coöpera tieve Producenten-handelsvereeniging te Gouda. Dit groote coöperatieve zui velbedrijf heeft aan de Wiachtelstraat groote pakhuizen en opslagplaatsen, welke met een zwaar ijzeren hek van de straat zijn afgesloten. De inbrekers zijn over liet hek geklommen en ver volgens door het uitsnijden van een ruit in een der kaaspakhuizen binnen gedrongen, dat in verbinding staat met de kantoren. In het op de eerste ver dieping gelegen kantoorgebouw hebben zij de deur van de kluis opengebroken, maar toen stonden ze voor een gesloten Lips-brandkast. Zij hebben getracht die op zeven plaatsen open te boren, maar dat is niet gelukt. De inbrekers hebben het gebouw langs denz'eliden weg ver laten als ze waren gekomen. Eieren naar Duitschland. Geldcontingent verhoogd. Naar men meldt is het geldcontin gent voor eieren naar Duitschland door de Duitsche regeering voor de maand December alsnog met 30 pCt. verhoogd. PERSBERICHT. Bij Ministerieele Beschikking heeft in de bepalingen ten aanzien van het eastreeren van niet geregistreerde stierkalveren een wijziging plaats ge had. Bedoelde wijziging houdt in, dat een niet-geregistreerd stierkalf niet voor 1 Jan. 1936, doch uiterlijk 6 maan den na de uitgifte van het voor hem verstrekte identiteitsbewijs, gecastreerd dient te zijn. BUITENLANDSCH NIEUWS. beantwoordde mijn attenties met een bewon derenswaardige onverschilligheid. Ook in ander opzicht waren wij tegenstellingen hij was geen overmatig bergbeklimmer, zijn ta lenten traden meer aan den dag bij de pic- nic. Dan had hij een zeldzaam uithoudings vermogen en was een en al zorg, dat het ons van het brood af tot het grapefruit en de champagne toe, toch maar aan niets zou ontbreken. Dixon was hoogblond, had prachtige blauwe oogen, terwijl professor Mosley, mijn tegen woordige man, zooals u ziet, donkerbruin is en een afschuwelijk leelijk bruin pluisbaardje heeft. Wij beiden waren eigenlijk doorloopend aan het harrewarren. Ik beviel hem, want anders was hij heelemaal niet meegegaan naar de bergen. En wat mij betreft met mij was het zoo eigenaardig gesteld, dat ik eigenlijk uit mijn eigen gevoelens niet recht wijs kon worden. Ik dacht dikwijls aan hem, als hij er niet was maar aardig vond ik hem niet. Was ik daarentegen met hem samen, dan boeiden mij zijn sterke, rustige persoonlijkheid en zijn onbevangenheid in den omgang. Als. wij met elkaar spraken, luisterde hij rustig toe, met dikwijls een zweem van een glimlach om de hoeken van zijn mond en gaf alleen dan zijn meening te kennen, wanneer ik er om vroeg; maar dan ook met een beslistheid, waar ik niet tegenop kon. Ik geloof, dat dat 't was, wat mij het meest Hoe de bloedige strijd aan de Takazé verliep. De slag in het gebied van Sjire, waar in de Italianen, naar zij zelf toegeven, 300 man verloren, eindigde met de ne derlaag der Abessiniërs die 500 doo- den telden, aldus meldt de Reuter- correspondent bij de Italiaansche le gers in het Noorden. De Italianen hadden met hun mitrail leurs stelling genomen in een nauwen pas, doch werden hieruit verdreven door de Abessiniërs, die vol vuur den pas binnendrongen zonder voor vol doende dekking zorg te dragen. De Italianen openden plotseling het vuur op de Abessiniërs, die daarop woedend met de sabel aanvielen om een gevecht van man tegen man te beginnen, doch de mitrailleurs maak ten dit onmogelijk. Italiaansche vliegtuigen en tanks kwamen de troepen te hulp en na een langdurig verbitterd gevecht moesten de Abessiniërs zich in de duisternis terugtrekken. TROUWEN OP PROEF In Abessynië bestaan talrijke voor ons, blan ken, zonderlinge gewoonten. Onder meer vindt men hier het proef huwelijk, hetwelk echter slechts aan mannen is toegestaan. Bij de sluiting van het wettig huwelijk wordt een proeftijd vastgesteld. Is deze proeftijd voorbij, dan is het aan den man te beslissen, of hij zijn vrouw wil houden of haar aan een ander wil „overdoen." De vrouw heeft in de zen niets te zeggen ze heeft slechts bij haar man te blijven of van hem weg te gaan. Wan neer een vrouw drie- of viermaal van haar haar „proef-echtgenoot" is weggejaagd, dan is dit een waarschuwing voor de andere man nen, voorzichtig te zijn. Zulk een vrouw wordt in haar dorp meestal gaarne nagewezen. Primitieve gewoonten ofAfrikaansche wijsheid PREDIKBEURTEN A. PAULOWNA. ZONDAG 22 DECEMBER. NED. HERV. KERK. Anna Paul. v.m. 10 uur Ds. Vorstman. EVANGELISATIE Breezand v.m. 10 uur de hr. Boon. Breezand nam. 3.30 uur de hr. Boon. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Woensdagavond had in het lokaal van den heer S. Kuiper alhier een vergadering plaats met het doel tot oprich ting te komen van een Middenstandsvereeni- ging. Aan de daartoe gedane oproep hadden zeer velen gehoor gegeven, hetgeen voor de organisatie verheugend was. Als spreker trad op de heer W. D. Niestadt, voorzitter van het district Noord-Holland, ooven Alkmaar. Spreker zette in warme bewoordingen uit een het nut van organiseeren van de mid denstanders. Na de inleiding van bovengenoemde spreker werd overgegaan tot stichting van een afdee- iing Schagerbrug van de Kon. Ned. Midden standsbond. Hierna werd een bestuur gekozen, bestaan de uit de heeren P. Dekker Jr., H. L. v. d. Poll, G. Veeter Jz., S. Kuiper, J. Nieman, C. Brugman en P. Hooij. Tot Voorzitter werd door de vergadering gekozen de heer C. Brug man te 't Buurtje. Van de Zustervereeniging Oudesluis waren vertegenwoordigd de heeren Geerligs en Van Dullen. Eerstgenoemde feliciteerde de vergadering met de oprichting der afd. en hoopte in de toekomst aangenaam samen te werken. Ook de heer Niestadt feliciteerde de verga dering met haar succes. Hierna dankte de heer v. d. Poll, welke als tijdelijke voorzitter fungeerde, de heer Nie stadt voor zijn gesproken woorden waarmede het doel was bereikt van de oprichting van de Middenstandsvereeniging. Na afloop vergaderde het Bestuur nog even na. Zoo heeft Schagerbrug dus weder een Mid denstandsvereeniging. ZIJPE. Verpachting. J.l. Woensdag had in „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug de verpachting plaats van het gras- en rietge was der polderdijken, wegen, boezemkaden, de vaarten, enz. van het waterschap Zijpe en Hazepolder. De totale opbrengst van het gras- en riet gewas bedroeg f 2267.75, van het jachtrecht f 394, en van het vischwater f 135. BURGERLIJKE STAND. gem. Zijpe van 13 t.m. 19 December 1935. Geboren Geene. Ondertrouwd Tsjalke Kingma, oud 29 jr„ onderwijzer en Engeltje Zeeman, oud 20 jaar, beiden alhier. Getrouwd en overleden Geene. Oudesluis. Zondagavond 129 Dec. a.s. hoopt Ds. Witkop met de kinderen der Openbare Lagere School alhier 's-avonds te 7 uur het Kerstfeest te vie ren iil de Ned. Hervormde Kerk rond de versierde Kerstboom. Verschillende jonge dames zullen den ingezetenen lijsten aanbieden om dit weldoende feest van 't Licht in de duistere nacht voor de kinderen tot een genot te ma ken. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 22 DECEMBER. NED. HERV. GEM. Burgerbrug 's avonds 7 uur Kerstfeestviering. St. Maartensbrug, Oudesluis, en Petten geen dienst. Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Extra collecte. Callantsoog (24 Dec. nam. 7 uur Kerstfeest in de Kerk. St. Maartensbrug (24 Dec.) nam. 7 uur Kerstfeest. DOOPSGEZ. GEMEENTE Oudesluis v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Veen. aan hem ergerde. Of neenHet meest ergerde ik mij erover, dat hij zoo'n druk ge> bruik maakte van zijn wapens. U weet mis schien wel, dat men bij ons in Amerika, bui ten op het land, schieten kan zooveel en zoo vaak men wil, zoolang men er anderen maar niet mee in gevaar brengt. In het woeste rots gebergte sprak hét haast vanzelf, dat men ge wapend is, temeer daar wij niet op den groo- ten weg waren gebleven, doch door kloven en spleten en over halsbrekende rotsvelden,' klauterden, dat het een aard had. Dixon bleef wel iedereen keer steken, doch wij brachten hem telkens weer op de been, hij moest in elk geval met ons mede. Zoo zaten wij op een mooien herfstmiddag op een hoog- plateau in de Black Hills. We hadden ons ontbijt uit den rugzak juist op. Dixon en ik zaten neer te kijken in de berg- dalen beneden ons, waar zich wijde velden van saliebloemen uitstrekten en waar in hoo- ge bloeiende vijgeboomen alswaehtposten omhoog rezen, een aanblik van niet te be schrijven pracht en majesteit. Onze derde man, de professor, wilde een paar konijnen schieten, tegen het uitoefenen van de jacht maakte daar geen mensch eenig bezwaar. We hoorden het dan ook knallen, ik zag de stuiptrekkende lijfjes van de arme kleine langooren en ergerde mij al over den pro fessor, die zoo heelemaal geen rekening hield met mijn gevoelige zenuwen. En tegelijk moest ik lachen Mosley had mij dien morgen dui delijk te verstaan gegeven dat hij erop reken de, dat ik nog vóór Kerstmis zijn vrouwi zou worden. Dat vond ik wel een beetje aanmati gend van hem en ik had hem onomwonden gezegd, dat hij zich dergelijke plannen maar gerust uit het hoofd moest zetten ik dacht voorloopig nog heelemaal niet aan trouwen en als het zoover was, dan zou hij al de laat ste zijn, om ervoor in aanmerking te komen. We zaten dus tamelijk dicht bij den rand van het plateau, dat wil zeggen, men moet zich dat niet als een effen vlakte voorstellen. Op het rotsplateau verhieven zich tusschen wilde laurierstruiken en een soort mimosa, die juist hun laatste geuren verspreidden, hier en daar groote rotsblokken. En tegen den vrij steilen wand van zoo'n roodbruin glanzend rotsblok geleund, zat ik te praten met mr. Dixon, die in een schilderachtige houding tegenover mij lag. Wij spraken over ik weet niet meer wat toen ik plotseling een merkwaardige verandering in Dixons teere, een beetje jongensachtig trekken op merkte. Alle kleur verdween uit zijn gezicht, hij werd doodsbleek. Zijn groote blauwe oo gen waren strak op mij gericht en het kwam mij voor, dat zijn mond open was en zijn onderlip scheef neerhing. Op dit oogenblik hoorde ik voetstappen op den harden rotsbodem en toen ik opkeek, zag ik op een afstand van ongeveer vijftig schre den professor Mosley uit het struikgewas te voorschijn en naar mij toekomen. GEMEENTE WIERINGEN. VERPACHTING DER ZEEWERING EN SPOORBAAN. Woensdagmorgen had in Hotel de Haan de openbare verpachting plaats van diverse per- ceelen dijken als van de onteigende spoor baanterreinen, welke door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Helder werd ge houden. Dijken. Perc. 1 G. Lont f 5; perc. 19 N. Mos- teit f 5; perc. 20 N. Mostert f 13.50; perc. 21 Nan Mulder Pzn., f 14.25; perc. 22-25 G. Lont f 5.75; perc. 26 C. Bais f 6; perc. 27 N. Mulder f 22.50; perc. 23 N. Mulder f 14; perc. 29 D. van Duin f 7; perc. 30 D. Wiegman f 20; perc. 31 A. Keijzer f 23; perc. 32 J. Scheltus f 56; perc. 33 J. Lont Szn. f 52; perc. 34 J. Kort f 25 perc. 35 C.Ruiter (Bierdijk) f 22; perc. 36 P. Kuut (Stroe) f 10; perc. 37 C. Lont (Smerp) f 32; perc. 38 Jac. Lont f 10; perc. 39 A. Kui per f 5; perc. 40 A. Kuiper f 2.50; perc. 41 C. Ruiter (Bierdijk) f 20; perc. 42 Alb. de Wit f 25; perc. 43 D. Verfaille f 2.50; perc. 53 M. Heijblok f 15; perc. 54-57 J. de Wit Az. f 12.50; perc. 60 Tijs Kort f 2.50; perc. 65 J. Numeijer f 60; perc. 66-70 Kaan, Wieringerwaard f 114; perc. 71 S. Wiegman f 2.50; perc.72-73 N. Mul der f 23; perc. 74-75 C. Vermeulen f 35; perc. 76 Ant. Keijzer f 16; perc. 71 J. Doves f 2.50; perc. 78 W. Jansen f 2; perc. 79 A. Kuiper f 21 perc. 80 W. Jansen f 4; perc. 81 W. Jansen f 3 perc. 82 J. Bakker f 1.60; perc. 83 J. Bakker f 2.10; perc. 84 W. Bakker f 1; perc. 85-86 J. Bakker f 83; perc. 87 W. Bakker f 1; perc. 88 A. Borst f 2; perc. 89 J. de Wit f 8. Spoorbaan. Perc. 1 S. Wigbout f 10; perc. 2 uit de hand verhuurd; perc. 3 C. Vermeulen f 20; perc. 4 W. de Bie f 55.25 perc. 5 D. van Duin f 201; perc. 6 Ant. Keijzer f 153; perc. 7 Ant. Keijzer f 50; perc. 8 Schaaf f 75; perc. 9 Koornschoof f 225; perc. 10 W. Mostert f 33; perc. 11 J. Veerdig f 40; perc. 12 Jb. Mulder f 20; perc. 13 W. Jansen f 70; perc. 14 C. Rui ter (Bierdijk) f 51; perc. 15 D. Post f 35; pere. 16 C. Ruiter (Bierdijk) f 45; perc. 17-18 D. Post f 100; perc. 19 N. Bakker f 117; perc. 20-21 W. Bakker f 198.50; perc. 22 N. Bakker en S. Bakker f 287: perc. 23 W. Bakker (Gest) f 200.50. Chr. Jongemannen - Vereeniging H.-hoef. Door de heer O. Deen, voorganger der evan gelisatie alhier werd Dinsdagavond voor voor noemde vereeniging een lezing gehouden in Rehoboth. De heer Jaarsma opende deze bijeenkomst en gaf hierna het woord aan den heer Deen die als onderwerp had gekozen „Is er een God of is er geen God Te zeggen er is geen God is dwaasheid want men mist het rechte gezicht op zichzelf. Waar is het vaste punt? In het zien of in de gedachte Wat zichtbaar is kan onverklaard blijven en wat men weet berust; op geloof, terwijl dat geloof dan vrucht ic van een aangenomen stelling waarop men gaan bouwen. Er is een zoeken naar God, maar op verkeerde wijze en de mensch twij felt. Toch openbaart God zich aan den mensch "n Jezus heeft Hem ons verklaard. Door de Voorzitter werd een wooi'd van dank gericht tot den spr. waarna gesloten werd. Kerstfeestviering te Westerland. Met de kinderen van de Zondag school te De Haukes werd Donderdag avond het Kerstfeest gevierd in de Ned. Hervormde Kerk te Westerland. Te zeven uur waren alle plaatsen 011 geveer bezet en opende de heer O. Deen dit leest met te laten zingen Ps. 98 1 en 2 en gebed. De Kerstgeschiedenis werd voorgelezen en daarna verteld voor de kinderen. Na tractatie en zang verttlde mej. A. v.d. Stam een mooie Kerstvertelling over „Siepie, met de goudpapieren ster," waarna met be langstelling werd geluisterd. Jammer dat de onderwijzeres der Zondagschool mej. de Boer verhinderd was door ziek te om deze avond mede te maken. Na- Beweeg je niet riep hij met zijn luide stem, die geen tegenspraak duldde en nog eens Pas op, beweeg je niet, Maud Hij mocht mij geen Maud noemen, ik had 't hem dikwijls genoeg verboden en reeds wilde ik wat terugroepen en opspringen, toen ik den professor, die snel naderbij kwam, in het gezicht keek en in zijn donkere oogen een zoo nameloozen angst, een zoo geweldigen schrik, las, dat ik als verlamd zweeg en bleef zitten. Op hetzelfde oogenblik zag ik den arm van den professor omhoog gaan en werd de loop van zijn revolver op mijn gezicht gericht. En eer ik de kreet van schrik, die in mij opwelde, kon uitstooten, kwam de knal en boven mij, vlak boven mijn hoofd, sloeg de kogel in haast op hetzelfde oogenblik viel er een groote ratelslang die in die streken niet zeldzaam zijn van de rots zóó vlak naast mij neer, dat de ratels van den nog stuiptrek- kenden staart mijn rok aanraakten. De beide mannen zeiden, dat ik bewusteloos was geworden maar ik geloof het niet. Want ik weet, dat op dit oogenblik de vlam, die reeds lang in mijn hart gloeide en die ik ver geefs had trachten te onderdrukken, hoog opvlamde. Toen heb ik begrepen, hoe gemak kelijk een mensch over zijn eigen gevoelens in dwaling kan vërkeeren. Ik wist opeens, dat ik Mosley liefhad en dat ik nooit een ande ren man dan hem zou kunnen toebehooren..

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3