26e JAARGANG DINSDAG 24 DECEMBER 1935 No. los NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN KERSTMIS. MESALLIANCE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT EL KEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 Het voorrecht van het Kerstfeest is, noch slagboomen noch grenzen te kennen en in een gemeenschappelijke gedachte, verwach ting en vreugde, menschen van de meest ver schillende gevoelens, van de verst verwijder de landen, van de elkaar meest vijandige rassen te vereenigen. In tegenstelling met nationele feesten, die vaak elders een pijnlij ken weerklank kunnen wekken, kwetst het Kerstfeest geen enkele herinnering, zegt nie mand iets onaangenaams, maar brengt tevre denheid en vreugde voor allen. En daarom, vergetend wat hen verdeelt, onderbreken op dit oogenblik alle volkeren over de gansche beschaafde wereld hun arbeid, vergeten hun zorgen, hun strijd, hun haat en gaan geza menlijk op weg naar de zelfde wieg. Geduren- de één dag heerscht harmonie, verheugt hen zich gezamenlijk en, als lofzang stijgt van de aarde naar den hemel het lied van de hemelsche schare „Vrede op aarde"! Ja, Kerstmis is zeker door de herin neringen, die het opwekt, het meest geliefde feest en de reden daarvan is gemakkelijk te begrijpen het schouwspel van de geboorte is even eenvoudig als grootsch het spreekt evenzeer tot de verbeelding en tot het hart als tot het verstand, doordat het aan de mensch- heid een verheven gedachte toont, in den gevoeligsten, dichterlijksten, ontroerendsten vorm die er bestaat. „Vrede op aard Maar waarom hebben deze zoo lieflijke woorden een zoo treurigen klank Waarom maakt deze boodschap van liefde een pijnlijken indruk op onze ziel Toen deze woorden voor de eerste maal op de vlakte van Bethlehem weerklonken, was dit voor de mensch- heid een plechtig oogenblik. Het was het tee- ken van hernieuwing en wederopstanding dat zich te midden van een afgeleefde en ver molmde wereld openbaarde het was de dageraad van een nieuwen dag, die van den hemel op aarde neerdaalde. De menschheid werd door onverzoenlijken haat en ijverzucht verteerd tusschen de volkeren en in de ge zinnen, overal heerschte verdeeldheid, overal was de booze geest van tweedracht doorge drongen, omdat de menschen zelf de prooi van hun zelfzuchtige neigingen waren. De menschheid was stervend, door een ongenees lijke zelfzucht ondermijnd. Om haar te ver jongen was er nieuw bloed, was er een won- der noodig. Dit wonder werd door de goddelijke liefde verwezenlijkt. Wat de zelfzucht gedood had, deed de liefde herleven. De harten openden zich voor deze liefde die van den hemel neer daalde en, als herboren door dezen milden adem, leerden de menschen den innerlijken vrede kennen en zagen aan de kim de lich ten de verwachting van den vrede op aarde schitteren, dien de engelen hun aangekondigd hadden. Negentien eeuwen zijn voorbijgegaan. Wat is er van deze beloften en verwachtingen ge worden Heeft men kunnen merken dat ae vrede zich over de aarde verbreid heeft Is de haat uit onze wereld verdwenen om overal eendracht te laten opbloeien Helaas de volkeren, naijverig op elkaar, gaan voort elkaar te bespieden. Overal schijnt het alsof er een vlaag van vertrouwen over de maat schappij is gegaan. Te midden van de alge- meene onrust kent men geen innerlijke kalm te, geen zielsrust meer, die de stormen van buiten niet kunnen verstoren. Het leven is heden ten dage koortsachtig. De mensch behoort zichzelf niet meerhij wordt door de kracht der gebeurtenissen meegesleept en aan de genade van de omstandigheden over geleverd. Hij leeft meer buiten dan in zich zelf. De ontevredenheid vermeerdertmen klaagt dat alles slechts gaat en men verze kert dat het tijd is dat er verandering komt. Maar intusschen denkt niemand er over zich zelf de schuld te geven. Niemand zoekt de oorzaak van het kwaad in zichzelf men wil verbetering, maar men wil daarmede ergens anders beginnen dan bij zichzelf. Wanneer zullen wij inzien dat het ideaal van Hem, Wiens geboortedag wij vieren, geen hersenschim is en dat het in vervulling zal gaan, zoodra ieder een vredelievend mensch, een bode van vrede zal zijn geworden Laten wij ons niet met vruchtelooze tegenbeschul- digingen vergenoegen, laten wij ons niet met ootmoed, die als de ochtendnevel verdwijnt, tevreden stellen. Laat ieder aan het werk gaan en laat niemand de taak er aan te ar beiden aan anderen overdragen. Laat dit nieuwe Kerstfeest voor ons het teeken van een kordaat besluit zijn. Laten wij ons van den eerste tot den laatste verbinden aan den vrede in onze gezinnen en in de maatschap pij te arbeiden. Vrede Het gaat er niet om dezen door geschipper en laffe welwillendheid te verkrijgen. Vrede eischt, weliswaar, vele offers, offers van onze eigenliefde, van alles wat onzen trots te stade komt, maar vrede wil niet door concessie aan dwaling en kwaad gekocht worden. Laten wij ons in deze dagen verheugen en mogen allen wien de stoffelijke en moreele verbetering van hun medemenschen ter har te gaat, allen die liefhebben, die vrijheid, rechtvaardigheid en vrede willen dit groote Kerstfeest vieren, met den vasten wil te ver wezenlijken de woorden, die ons hart van ontroering doen trillen„Vrede op Aarde Er komt een tunnel onder het Kanaal te Velsen. De plannen zijn reeds in voorbereiding. Met het werk, dat vier jaar zal duren, wordt waarschijnlijk in het voor jaar begonnen. Wat de kosten van uitvoering betreft, her inneren wij er aan, dat op de begrooting van Waterstaat voor 1936 een bedrag van f 10.000.000 is gebracht „voor verbetering van de oeververbinding aan het Noordzeekanaal te Velsen." Het nu voorbereide werk zal, naar wij mee- nen te weten, beneden het bedrag van f 10 millioen blijven. TUNNEL ALLEEN VOOR SNELVERKEER. Het ligt in de bedoeling de tunnel, die ruim een km lang zal zijn, alleen open te stellen voor het doorgaande snelverkeer. De ponten, die voor het locale verkeer dienst moeten blijven doen, zullen dus ook gebruikt moeten worden door het verkeer met andere voertui gen dan auto's, en in elk geval door wielrij ders en voetgangers. FEUILLETON. Roman door COR DE BLIJ. 26). Het goudvisch je sparteldezag in den modder-vijver de puntige haakjes aan het hengelsnoeral had ze gebeten „gevangen" was ze nog niet. De rechter-commissaris zat achter zijn bureau. Naast hem de griffier, nog een jon geman, eerst kort aan de rechtbank. „Veldwachter Wilt U Swievers binnenlei dendan tot den griffier, die vervelend met zijn potlood zat te spelen „Een duister geval, Mijnheer Peulinks. We zullen voor het sluiten der instructie den man nog eens aan den tand voelen. Het lijkt buiten beschou wing, dat de man in dolle drift.of Ah, daar is hij Zoo, Swievers. Ik heb je nog eens laten komen. We moeten nog eens pra ten.... kom hier maar eens bij me zitten." De oude rechter-commissaris was zeer wel willend. In zijn jaren langen loopbaan had hij in vele gevallen juist licht gekregen op een moment, dat hij er zelf aan ging twijfe len. En meestal was dat geweest na een ge moedelijk optredenAldusde oude re medie toegepast „Zoo, Swievers. De fatale gebeurtenis is nu alweer een tijdje achter den rug en heb je alle gelegenheid gehad, rustig te overdenken, Je was op dien avond natuurlijk buiten je zelfzenuwachtig „Nee, Edelachtbare. Dat was ik niet. 'k Heb U al earder reegd, daft as 'k 't morrsge we^r BINNENLANDSCH NIEUWS. GECOMPLICEERD ONGEVAL. Dat betrekkelijk goed afliep. Ernstige botsing tusschen trein en auto. Vrijdagmiddag omstreeks één uur reed de molenaar W. Veldink te Gaanderen met zijn vrachtauto, waarin ook zijn dochter had plaats genomen, in de richting Terborg. Toen hij den onbewaakten overweg wilde passee- ren, bemerkte hij, dat een goederentrein na derde. Hij trachtte nog te stoppen, doch door de gladheid van den weg gleed de wagen door, met het gevolg dat deze door den trein werd gegrepen en medegesleurd. De dochter zag nog kans uit de cabine te springen zij kwam ongedeerd ter zijde van den spoorweg terecht. De trein reed daarna, nog steeds met de vrachtauto voor op de locomotief, langs het perron van het voormalige station Gaanderen, aan het einde waarvan een hek stond. Daartegen botste de auto aan, zoodat het hek geheel vernield werd, doch de auto tevens vrij van de locomotief kwam en op het emplacement terecht kwam. Onmiddellijk schoot hulp toe en de heer Veldink werd uit de zwaar gehavende auto bevrijd. Het bleek dat hij er betrekkelijk goed was afgekomen. Hij had een been gebroken, eenige verwondin gen aan het hoofd en armen en inwendige kneuzingen. Zijn toestand is echter niet direct levens gevaarlijk, zoodat hij na verbonden te zijn, naar zijn huis kon worden vervoerd. Kind door rat gebeten. Toen de vrouw van den melkrijder M. F. te Ursem haar jongste telg uit de wieg wilde nemen, kwam ze tot haar groote schrik tot de ontdekking dat het kind door een rat was gebeten Spoedig werd geneeskundige hulp in geroepen en gelukkig bleek dat het niet van ernstigen aard is. Landelijke Ruitersport. 10 jaar landelijke ruitersport 1926—1936. Het jubileumprogramma, dat. de Ne- derlandsche Federatie van Landelijke Rijvereenigingen ter viering van het 10-jarig bestaan heeft uitgegeven, ver meldt o.a. Januari Excursie naar de Konink lijke stallen te 's-Gravenhage. Februari: Feestelijke jaarvergadering te Utrecht. Maart Excursie naar Amsterdam (bezichtigen van van verschillende be drijven, waarbij nog paardentractie wordt gebruikt.) April-Mei Groote jubileum-esta- fetterit over 2000 Km. September Hippisches tentoonstel ling groote jubileumruiteravond en ju- bil eumruiterdag te Utrecht. Bovendien zullen gewestelijke ruiter avonden worden gehouden onder lei ding der gewestelijke bonden. In woord en geschrift zal gewezen worden op het belang van de lande lijke ruitersport voor het platteland en zal worden aangedrongen op het op richten van nieuwe vereenigingen, Melkrijder verdronken. Vrachtauto te Zevenhuizen te water gereden brugboo men niet gesloten. Zaterdagochtend te zes uur is te Zevenhuizen een ongeluk gebeurd, waarbij de melkrijder Van Vliet uit Ze- huizen het leven heeft gelaten. De brug over het Hennipssloot, aldaar, stond op dat tijdstip open, daar een schipper uit Zevenhuizen/ op weg naar Rotterdam, er met zijn schuit door moest. Dt boomen voor de brug waren niet neergelaten. De bestuurder van een vrachtauto, welke was geladen met bussen melk, bemerkte te laat, dat de brug was op gehaald. Hij remde uit alle macht doch door de gladheid van den weg schoot de wagen het kanaal in. De heer Abbekerk uit Zevenhuizen, die toevallig passeerde, sprong gekleed te water en slaagde er spoedig m, den bestuurder, den heer Van Vliet uit Zevenhuizen, op het droge te brengen. Dr. De Jong, die de eerste genees kundige hulp verleende, liet het slachtoifer naar zijn woning vervoe ren. Eenige uren later is Van Vliet aan de gevolgen overleden. Acht ton kaas in de sloot. Wegverkeer Utrecht—Leiden door gladheid gestagneerd. De gladheid heett op sommige plaat sen de rijksstraatweg Leiden—Utrecht welke het Oostelijk met het Weste lijk gedeelte van het land verbindt, onberijdbaar gemaakt en een gewel dige stagnatie in het verkeer veroor zaakt. Tusschen Bodegraven en Alphen aan den Rijn lagen niet min der dan vier auto's, waaronder 'n zwa re met acht ton kaas geladen vracht auto, in de langs den weg gelegen sloot. Te ongeveer acht uur geraakte het doorgaande verkeer in de war. Op een gedeelte van den Rijksstraatweg te Alphen, stond over een afstand van on geveer 1.5 Km. een file van niet min der dan 130 auto's dwars over den weg. Eerst tegen tien uur, toen een zand- strooimachine de noodige hulp had ge boden, slaagde de politie er in weer eenige orde te brengen in de vei'keers chaos, welke vele automobilisten en za kenmenschen ernstig heeft gedupeerd. Hoewel verscheiden auto's werden beschadigd kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. VERRICHTEN VAN ARBEID DOOR VREEMDELINGEN. In het Staatsblad is afgekondigd de wet van 20 December 1935 tot wijziging van de wet tot regeling van het verrichten van ar beid door vreemdelingen. OP EEN TREIN GESCHOTEN. Coupé-ruit vernield. Vrijdag rapporteerden reizigers, die per trein om 7.44 uit Amsterdam waren vertrok ken bij hun aankomst te Nieuwersluis, dat er op den trein was geschoten, met het gevolg dat een coupéruit werd vernield. De stations chef van Nieuwersluis. stelde de politie te Loenen hiervan in kennis, en deze gaf het bericht door aan haar collega's te Loener- sloot en Baanbrugge, daar het schot in een dezer beide gemeenten moet zijn gelost. De ruit was aan de Oostzijde van den trein ge troffen. Aanvankelijk werd gedacht, dat een wegspringende steen de ruit zou hebben ver nield, zooals wel vaker schijnt 'te gebeuren. Een deskundig onderzoek, dat op last van de directie der Spoorwegen te Utrecht werd in gesteld heeft uitgemaakt, dat de ruit door een kogel is getroffen. most doen'k hem beter zou raken." Arie was bleekzijn wangen ingevallen alleen de oogen met een vreemd vuur. „Nou, nou, dat zeg je nu wel, Swievers,.. maar dat neem ik niet aan. Je weet heel goed, dat ik bij je geweest ben, om je het vreeselij- ke nieuws van je Moeder te vertellen. Dat had ik niet behoeven te doen. Maar ik heb meelij met je, man. Je hebt toen alle blijken gegeven, dat je, ondanks je verbittering, een goed zoon was. Je Moeder „Edelachtbare, praat me daar niet meer van. Moeder is doodmaar niet, da kan 'k verzekeren, van verdriet van mijnee.. Moeder was al jaren suf.om dat van Va derArie klemde de lippen. Innerlijk was hij verbitterd„om dat van Vader.' Hij wist, wat de vrouw geleden had. De rechter-commissaris kuchte. Dien man murw maken, was hopeloos, en toch „Zeker, jongen, dè,t is volkomen begrijpe lijk. Ik heb die heele zaak van je vader eens nagegaan. Hij paste in de gevangenis voor beeldig opals hij enkele maanden langer geleefd hadwas hij vrij man geweest twee jaren waren hem geschonken. Maar kijk eens, Swievers, bij beoordeelingen van deze daad wordt allicht rekening gehouden met vroegere gebeurtenissen. Nadat je die dolle streek hebt volvoerd, heb je jezelf aangemeld. Een verzachtende omstandigheid die je verde diger naar voren zal brengenDaarbij, Swieverszou het een zeer goeden indruk bij de heeren rechters maken, wanneer je het motief voor je daad vertelde. Dus, nog maals geheel in jouw belang „verklaar me de reden." Arie keek naar den grondhij zag voor zichdien avondMarie schrikken bij het naderen der auto van den jongen Van Beersdie hand uitsteken boven het zwar te water van den vijver.hij herleefde dat moment, toen hij, omklemd het lichaam der drenkeling, voor de deur van „Duivecate" had gestaandan het gesprek met Trijn. de dierlijke strijddie in hem gewoed had. tenslottedien avondJen van VERGOEDING LOONDERVING WERKVERSCHAFFING. Telegram minister van Sociale Zaken. GEEN KERSTGAVE VOOR ZELFSTANDIGEN. De minister van Sociale Zaken heeft aan alle inspecties voor de werkverschaffing het volgende geseind „Wil onverwijld aan betrokken gemeente besturen in uw ressort mededeelen, dat aan zelfstandigen, die bij werkverschaffing ge plaatst waren, tijdens de stopzetting dei- werkverschaffing vergoeding kan worden toegekend voor loonderving. De vergoeding wordt bepaald op 80% van het loon, dat de betrokkene in de laatste week van zijn te werkstelling heeft verdiend. Deze vergoeding mag slechts worden toegekend over de week c.q. de weken, waarin de betrokkenen zijn te werk gesteld, indien de werkverschaffing- niet stopgezet was. Controle moet volledig gehandhaafd blijven. Kerstgave geldt voor zelfstandigen niet." BUlTENLANDSCH NIEUWS. Een. doorgelekt getal. Sedert het begin van de krijgsbedrij ven in Abessynië zijn 20.000 gewonde of zieke Italiaansche soldaten uit Oost- Airika naar de Dodecanesus-eilanden oi' de ziekenhuizen in Italië vervoerd. De Suez-kanaalmaatschappij beeft Vrijdag een verslag gepubliceerd, waar aan dit cijfer is ontleend. Voedsel weigerende mijnwerkers sinds ses dagen onder den grond. Sedert 6 dagen bevinden zich in een mijn bij Katowitz -403 mijnwerkers die allen voedsel weigeren uit protest te gen het voorgenomen ontslag van 220 collega's. Eenigen van hen heeft men reeds uitgeput naar de oppervlakte moeten brengen. Engeland doei stap bij Middeliandsche Zeemogendheden. Het vraagt, of zij bereid zijn bij aanval op de Britsche vloot steun te verleenen. Naar vernomen wordt beeft Enge land bij de Middeliandsche Zee-mo- genbeden stappen ondernomen, of zij militaire en vlootvoorzorgsmaatrege- len hebben genomen met bet oog op moeilijkheden die uit de toepassing van de sancties zouden kunnen voort vloeien, eveneens of zij bereid zouden zijn om, ingeval van een aanval op de Britsche vloot, den bij paragraaf 3 van artikel 16 voorzienen wederzijdschen steun te verleenen. Het concert van „Zang en Vriendschap" De Kerk te H.-Roef was Zondag ge heel bezet toen te 8 uur bet concert werd geopend met Herfstfantasie op bet orgel bespeeld door den beer Hove nier. De beer J. C. de Haan, voorz. van Zang en Vriendschap", sprak dan het hartelijk welkom tot de vele aanwezi gen, inzonderheid tot de hr. en mevr. Kolff en tot JDs. van Beek en dankte de Kerkvoogden voor 't disponibel stellen van het kerkgebouw. Spr. dankte ver- „in dat mooie pakkie"een ander meisje aan zijn zijliefjes lachendtoege juichten zijn Marie Hij blikte langzaam opzijn strijd was gestredenDe eer van Marie zou door zijn lippen niet bezoedeld worden ,,'k Heb niks meer te zeggen, Edelachtba re Weer speelde de griffier met zijn potlood.. „Zoo'n halsstarrige boerenpummel De grijze rechter keek lang naar het weer in elkaar gezakte droeve menschen-wrak „Swievers.. al begrijp ik je houding niet tochmeen ik eenig licht te zien. Kijk eens ik heb een paar getuigen bij me gehad. die me wonderlijke dingen vertelden. Was er eenige reden voor jaloezie Met een ruk ging het hoofd op De rechter commissaris keek gespannenzijn vermoe den, op handige wijze uitgespeeld, werd, dooi de houding van beklaag'de reeds bevestigd. Deze bleef zwijgen „Nu, Swievers Je hebt je al verraden. „Ik heb niks-niet te verraden, Edelachtba reWeer zonk het hoofd, het gunstige moment was voorbijSwievers zou niet spreken. „Veldwachter, leidt beklaagde weg." De griffier gaapte. „Die zaak kan naar den Officier. Noteer nog een paar opmerkingen." HOOFDSTUK XIX. „Onze Burgemeester is laatIk bin van- morrege hier al geweest, we zullen nog een oogenblikske wachten. Hij is in 't dorp de auto hê'k gezien." Beukers en de aannemer van den weg, lie pen heen en weer voor het gemeentehuis. De eerste genoegelijk trekkend aan zijn pijp, heel rustig of hij niets bijzonders verwachtte. Bij zijn bezoek aan het kadaster, was hij vreemde dingen te weten gekomen. Oorspron kelijk was het zijn bedoeling geweest, alleen na te gaan, hoeveel hypotheek er op de hoeve van 3bn aanstaanden schoon stond- De'blad zijde met den naam A. C. J. van Beers lag voor hem opentoen had hij verder ge zien, en zelf eigenaar van landerij, had hij verstomd gestaan. Hoe was dat alles mogelijk. Snel vergewis te hij zich van verschillende cijfers.„Maar dat waren geen eerste hypotheken alleen, ook tweede. Tot bedragen, ver boven de waar de, van dezen tijd. Als Van Beers daarvan rente en aflossingen moest betalennou dan zag het er miserabel uit. Dat alles begreep Beukers in een oogenblik. En hij dacht aan het telefoongesprek, waarvan hij onwillig getuige geweest was. Aan de speculaties. Daar moest ie zeker de zware aflossingen op de hypotheken van be talenas ie tenminste met gokken wat won." ,Nou, en dat hê'k wel beter vernomen!!! Nee Burgemeestertjeda kon de langste tied wel es duurt hebben." Zoo had Beukers door Deventer gewandeld, weinig vermoedend, dat op dit zelfde oogen blik Van Beers op weg naar den Haag was. Ah, daar zullen we 't hebben. Goeie dag, Burgemeester, 'k Loop d'r al op U te wachten. De aannemer mot U ook hebben. Da stoort elkaar zoo niet, wel Tegelijk liepen de drie mannen naar bin nen. Van Beers inwendig korzelig„Weer dat gezeur van dien kerel ,,'k Zal d'r maar bij gaan zitten. Neem ook een stoel, Van 't Hof. Maak jij eerst je zaek- af. 't Kan wel even wachtenAls wethouder verneem ik wel es graag, hoe 't met 't nieuwe werk staat." „O, U derangeert in 't geheel niet, Wethou der BeukersEhem „Da doet me genoegen te vernemen, Burge meester. 't Is altijd prettig as 'n mensch zoo welkom is. Jao, dat is 't." „Inpertinente kaerelü!" „En Aannemer van 't Hof Wat is er van Uw dienst „Burgemeester, dat zult U wel weten De termijn „De termijn? Welke termijnT' GEMEENTE WIERINGEN. „Nou de eerste termijn „Heb ik je dien dan nog niet uitbetaald Parbleu, mijn beste man. Absoluut door mijn hoofd gegaan, zeg. Asjeblieft kerel." Van Beers haalde zijn portefeuille voor den dag, nam er twee briefjes van duizend gulden uit, met een eenigszins triumf antelij ken blik naar den wethouder, die onverstoord, met vriendelijk gezicht aan zijn pijp trok. De aannemer vertrok. „Draagt Burgemeester teugenswoordig de brandkast van de gemeente in zien porte feuille Beukers lachte nog welwillender. Van Beers beet zich op de lippen, zag te laat in, zijn grove fout. „Jao, misschien hét Burgemeester geliek in, zoolang as onze veldwachter buten func tie isJe weet toch maor nooit wat voor geboefte „meurdenaers" en zoo ,Hmamice BeukersU wilde:' me sprekenik ben nogal geoccuperd." „Goed, Burgemeester. We hadden 't gister over 't koopen van de hoef, die an die van mij grenst. Da ha'k wel zinnigheid in, as de pries, hé „Jae, jae. Kijk eens. Uit principe ben ik tegen verkoopenmaar je bent natuurlijk vrij, me een bod te doen „Zoo, zoo, as 'k goed gezien heb, is 't zoo wat zes bunder. „Goed gezien Wat bedoelt U „Och, wa zou 'k daar zoo met bedoelen. Gister was ik in Deventer, 'k most op 't ka daster wezen. Ze zochten zoo veur me bie de „B" „Beukers" hé uur „Veldhoven". De „B" is zoo'n lange letteren temet kwam d'r weer een andere vent binnen, en most die klerk effen wat zoeken. Nou, en toen wachtte ik al es't duurde wat lang, en hê'k zelf maor es gekeken. Zoo zie die „B". En opeens, ja, zoo bie 't bladeren, ik bin zoo vlug niet, Burgemeester kwam 'lc zoo an de „Be" en toen an de „Bee" en 'k wilde zoo ommeslaan daar zag ik „van Beers". Ja, da was komiek hé Nou, daar zag ik, dat 't goed waar Ver hoeven op zitzoo te met zes bunder was. (Wordt vervolgd)..

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1