BEiTEUS 26e JAARGANG VRIJDAG 27 DECEMBER 1935 No. io8 nieuws- en Advertentieblad voor wieringen en omstreken MESA L L I A N C ET REIST PER W.A.C. O. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG en VRIJDAG UITGEVER: Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1. CORN. J. BOSKER WIERINGEN Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 NIEUWJAARSWENSCHEN. Evenais vorige jaren is ook dit jaar weer gelegenheid voor het plaatsen van NIEUWJAARSWENSCHEN in ons nummer van DINSDAG 31 DECEMBER. De prijs bedraagt 45 cent. U zoudt onze administratie ten zeerste ver plichten door nu reeds Uw Nieuwjaarswensch aan ons Bureau op te geven. Ook kimt U ons Uwe advertentiën doen toekomen door tusschenkomst van onze agen ten. B1NNENLANDSCH NIEUWS. HET DORUS RIJKERS - FONDS. Het hoofdbestuur van het Dorus Rijkers- Fonds deelt mede, dat in 1931 alle oud-red ders en weduwen van redders, die ftegens behoeftigheid voor steun in aanmerking kwa men door het D. R. Fonds zijn geholpen. Thans worden 123 oudredders gesteund met een totaal bedrag van ruim f 32.000 's-jaars. Van de oprichting af in 1923 zijn ruim drie ton gouds uitgekeerd. Door de slechte tijdsomstandigheden heb ben zeer vele leden bedankt en zijn weinig giften binnengekomen, zoodat de vier laatste jaren op het kapitaal f 70.000 zijn ingeteerd. Slechts in de uiterste noodzakelijkheid zal worden overgegaan tot het verlagen van de eenmaal'toegekende uitkeeringen. Sedert 1931 zijn vele nieuwe aanvragen om steun ingekomen o.a. van een tiental verdien stelijke, hoogbejaarde redders, die in zeer be hoeftige omstandigheden verkeeren. Deze menschen waren vroeger niet behoeftig, maar kunnen in dezen slechten tijd niet meer door hun kinderen worden geholpen. Zij beschou wen het Dorus Rijkers-fonds als de reddende engel in nood en stellen er een eer in zich niet om steun aan temeldenbijdeArmbestu- ren. Nu wil het hoofdbestuur ook deze redders helpen, hetgeen een grootere uitgave mede brengt van ruim f 2000 per jaar. Het hoofdbestuur hoopt echter de noodige middelen te vinden, opdat in het nieuwe jaar de oude garde van menschenredders in haar geheel kon worden verzorgd. Drijvend droogdok te Enkhuizen. Men hoopt op voordeel van Zuiderzeewerken. Do gemeenteraad van Enkhuizen heeft in zijn vergadering van Dinsdag avond aan de aldaar gevestigde N.V. Werf Vooruit, vergunning verleend om in de Dijkhaven een drijvend droog dok te leggen. Het dok, welks afmetingen zijn 54 meter lang, 13 m. breed en 5.50 m. hoog zal in werkverschaffing met hulp van het Werkfonds worden gebouwd. Men verwacht te Enkhuizen var. dit dok voordeelen in verband met de ver dere inpoldering der Zuiderzee. Het dok zal namelijk uitermate geschikt zijn voor reparatie-werkzaamheden aan het materiaal* der Zuiderzeewer ken. Een ander besluit Dinsdagavond door den Raad van Enkhuizen geno men, hangt eveneens samen met de op timUtische verwachtingen, die men in deze gemeente koestert van de Zuider zeewerken. De Raad verleende name lijk medewerking aan een plan van de N.V. Sluis en Groot's Koninklijke Zaad teelt om haar kweekerij De Baan voor bouwterrein te bestemmen. Er zul len 114 arbeiders- en middenstanswo- ningen worden gebouwd. Voor de oogenblikkelijke behoeften is de woningvoorraad te Enkhuizen ruim voldoende, maar wanneer te Enkhui zen de basis van de Zuiderzeewerken voor den Noord-Oostpolder wordt ge vestigd, en nog meer wanneer straks de inpoldering van den Zuidwesipol- der aan de beurt komt, dan verwacht men een sterke opleving in deze door de crisis zwaar getroffen gemeente. Wolven, die verwilderde honden waren Politie als puzzelaarster. Te politie te Apeldoorn kwam ter. oore, dat op den Arnhemscheweg ter hoogte van de Woeste Hoeve een troep wolven was gesignaleerd. Een chauffeur had ze voor zijn wa gen gezien. De politie heeft onmiddel lijk daarna opsporing verricht. Zij vond ter plaatse in het versche sneeuw dek afdrukken van pooten, die ech ter zoowel van honden als van wolven afkomstig konden zijn. De veldwach ters en jachtopzieners alsmede de po litie teArnhem waren onmiddellijk ge waarchuwd. Later op den dag hebben Apeldoornsche politiemannen de bedoel de beesten gevonden; het bleken ver wilderde honden te zijn. De politie-in- specteur P. IJtsma heeft drie van hen doodgeschoten, eenige andere ontkwa men. PAARDENSPRONG IN DE BEGROOTING. Wijde Wormer maakt zich zorgen. De paarden van het Noord-Hollandsche dorpje Wijde Wormer hebben de raadsleden van deze gemeente Dinsdagmiddag, bij het samenstellen van de nieuwe begrooting, ge ducht parten gespeeld. Erger nog, zij zijn er oorzaak van geweest, dat de begrooting in de verdrukking geraakte. Het was het raadslid De Goede, die in de vergadering voorstelde doorpsgenooten, die een paard houden voor kerkgang en wier inkomen lager is dan f 800, gezien de slechte tijden, van personeele be lasting vrij te stellen. Daar de gemeente voor het volgend jaar echter op het nippertje haar zelfstandigheid heeft weten te behouden, zag burgemeester Ter Cock zich genoodzaakt zich tegen dit voorstel te kanten. Door het aan nemen ervan toch zou de gemeente z.i. in moeilijkheden geraken. De meerderheid van den Raad ging echter met dit standpunt niet accoord en er ont spon zich een breedvoerige discussie. De paar den gingen in het begrootingsspel op hol en het eind van het liedje was, dat het voorstel- De Goede zegevierde. De begrooting kon daar op niet worden vastgesteld. De afsluitdijk één spiegelvlak. Verscheidene auto's en bussen gestrand Het autoverkeer Friesland—Holland over den Afsluitdijk, is Dinsdagmiddag door den regen ernstig in de war ge stuurd. De wegen, zooals ook het ove rige deel van Friesland, zijn één spie gelvlak geworden. Tal van auto's en FEUILLETON. Roman door COR DE BLIJ. twee Ato-bussen strandden op den Af sluitdijk. Bij Breezand sloeg een auto onderstboven, waarbij een vrouw werd gewond. Vanwege de directie dei- Zuiderzeewerken is men begonnen met pekel den Afsluitdijk ijsvrij te maken. Zuiderzeevereeniging. Vijftigjarig bestaan. Op Zaterdag 4 Januari zal, met een vergadering in de aula van het Kolo niaal Instituut, des namiddags te drie uur, het 50-jarig bestaan worden ge vierd van de Zuiderzeevereeniging. De ministers van Waterstaat en van Land bouw en Visschcrij zullen in deze bij eenkomst, ter bijwoning waarvan prin ses Juliana en de minister van Staaf, dr. H. Colijn zijn uitgenoodigd, het woord voeren. De jubileerende vereeniging mag te rugzien op een halve eeuw van groote werkzaamheden, waarin ze, geleid en gesteund door vele krachtige en be kwame figuren, onvermoeid geijverd heeft voor de uitvoering der Zuiderzee werken als een nationaal belang. Ver schillende onderzoekingen, betrekking hebbende op de vele vraagstukken van technischen en sociaal-economischen aard, die met het Zuiderzee-probleem samenhangen, zijn op initiatief der Zuidcrzee-vereeniging ondernomen de publicaties der uitkomsten door haar gefiniancierd. De eerste omvang rijke onderzoekingen van den onverge- telijken ir. C. Lely, neergelegd in de be kende acht nota's, zijn hiervan een voorbeeld. 3 x per dag vanaf Haukes naar MEDEMBLIK- HOORN - EDAM - AMSTERDAM en geheel Westfrieschland. Dienstregeling en inlichtingen Café de Haan, Café Zomerdijk en Café Duijnker. Koningin zal mien morregen op bezoek heb ben. Gegroet." De Burgemeester viel achter in zijn stoel. Nog had de wethouder de deur niet bereikt, of hij kreunde „Beukersluister." „Wa valt er nog te luisteren „Je hebt 't pleit gewonnen, Beukers Glansrijk gewonnen!" „Zoo mag 'k 't hooren, Burgemeester. Ik heb maar vast 'n voorloopig contractje opge maakten manmaak je niet zoo over stuurDuzend gulden extrais altijd aardig voor de bruiloft. Da kost 'n schop geld .mien dochter gaat ook gauw trouwen, dus kan 'k er van met praten. Zondag een week hebben we zooveel as ontvangdag. Dan mot U vast ook kommen'k was ommers ook op de receptie van de jonge meneer Da zien we nog wel. En dan hê'k hier nog een pampiertje voor den veldwachter.Ja, 's wel in ordeDag Burgemeester, 'k Ben best tevredenja, da bin 'k". De schorsing van veldwachter Verhoeven behoorde tot het Verleden. BUITENLANDSCH NIEUWS. VEREEN. STATEN. DE LINDBERGHS NAAR EUROPA. Een ongestoord gezinsleven schijnt in Amerika onmogelijk. Kolonel Lindbergh en zijn gezin moeten zich volgens de New York Times als eenige passagiers aan boord van het stoomschip „American Importer" bevinden, op weg naar Engeland, waar zij zich voorloopig zullen ves tigen. Lindbergh heeft, volgens het blad, den laat sten tijd talrijke brieven ontvangen, waarin wordt gedreigd zijn drie-jarig tweede zoontje te ontvoeren. Lindberg en zijn gezin leven in voortdurende onrust en daar een onge stoord gezinsleven in Amerika niet mogelijk schijnt te zijn, heeft het vliegende echtpaar zich genoodzaakt gezin de Vereenigde Staten te verlaten, in de hoop in Engeland hun kind in rust en veiligheid te kunnen groot bren gen. Kolonel Lindbergh zou zijn huidige functie van deskundig adviseur van de Pan Ameri can Airways en van de Transcontinental Western Airtines blijven vervullen. Het bericht van Lindbergh's vertrek heeft in geheel Amerika groot opzien gebaard. De Lindbergh's zijn in het diepst geheim vertrokken. Een intieme vriend van de familie Lind bergh heeft verklaard dat het gerucht, dat de Lindbergs voornemens zouden zijn in En geland te gaan wonen uit veiligheidsoverwe gingen voor hun kind, onjuist zijn. De Lindberghs zullen vermoedelijk niet naar de Vereenigde Staten terugkeeren voor de episode-Hauptmann achter den rug en ver geten zal zijn. De „American Importer" wordt 29 dezer te Cobh in Ierland en den volgenden dag te Li- verpool verwacht. Kolonel Lindbergh schijnt, naar van ande re zijde wordt gemeld, reeds geruimen tijd met het plan te hebben rondgeloopen de Ver eenigde Staten te verlaten. Een voorval, dat kort geleden is gebeurd, heeft de uitvoering van dit voornemen verhaast. Toen het 3-ja rig zoontje van Lindbergh kort geleden door het kindermeisje van de kleuterschool naar huis werd gereden, verscheen plotseling een grooten open auto, waarin eenige mannen waren gezetendeze auto drong den wagen met den jongen Lindbergh erin naar den kant van den weg. Op dat oogenblik haalde een der mannen uit den anderen auto een fototoestel voor den dag, maakte snel eenige opnamen en daarop verdween de groote wa gen met topsnelheid uit het gezicht. Het kin dermeisje was van deze onverwachte ontmoe ting dermate geschrokken, dat zij niet in staat was iets te doen of zelfs maar een woord uit te brengen. Sindsdien ging de kleine John niet meer naar de kleuterschool. Men verwacht dat Lindbergh zijn intrek zal nemen bij een zwager van zijn vrouw, mr. Aubrey Morgan, die te Cardiff woont. In Engeland zal Lindbergh zijn wetenschap pelijken arbeid op het gebied van het vlieg- wezen voortzetten. Zijn vrouw zal haar lite raire werkzaamheden voortzetten. Haar boek ,North to the Oriënt" moet reeds bijna vol tooid zijn. De advocaat van Hauptmann, Rosenkrantz, heeft naar aanleiding van Lindbergh's ver trek naar Europa verklaard „Ik begrijp best, dat de familie Lindbergh al deze onrust en de persberichten wil ontgaan." ITALIË ABESSINISCHE QUAESTIE ZUIVER KOLONIAAL. Verklaringen van Mussolini. Reuter meldt uit BoedapestMussolini heeft den vertegenwoordiger van „Az Est" een on derhoud toegestaan, waarin hij o.a. zeide De huidige beproeving van het Italiaansche volk heeft dit tot een bewonderenswaardige eenheid tezamengesmolten. Het gevoel van saamhoorigheid is sterker dan ooit en de eensgezinde geestdrift van het volk geeft mij een reusachtige kracht. Mijn verantwoorde lijkheid en mijn plicht om het welzijn van het volk te dienen worden steeds duidelijker. De algemeene stemming is veel energieker er gaat veel verder dan het officieele stand punt, het volk is veel krijgshaftiger dan men algemeen voorstelt. Ik begrijp niet, waarom men ons niet toe staat kalm en rustig onze koloniale aangele genheden te regelen. Ik moet hier nogmaals den nadruk erop leggen, dat ik de Abessinische quaestie zuiver zie als een koloniale quaestie. Het is nooit mijn bedoeling geweest, hierdoor een Europeesch conflict te ontketenen. Zoover het mogelijk is leid ik de hartstochten, doch natuurlijk slechts zoolang als dit in overeen stemming is met mijn vaderlandsche gevoe lens. De tijden zijn zeer moeilijk ik geloof, dat Europa op het oogenblik werkelijk beslissen de uren doormaakt. Wij willen den vrede, de sancties beteekenen evenwel een afglijden op een hellend vlak, men kan niet weten waar het einde is. 27). „U schijnt er de laatste daegen een gewoon- té van te maken om mij te bespionneeren. D.aer ben ik absoluut niet op gesteld. Begrijpt U dat goed Met een onschuldig gezicht vervolgde Beu kers „NouBurgemeester mot niet zoo kwaad worden. Onze dokter zegteen kwaad humeur is niet goed voor de lever. Dat heb ik gister ook bie onzen veldwachter verteld toen 'k 'm zei, asdat ie vandaag d'r op reke nen kon, da die schorsching opgeheven wier. Och, och, wat was die man in zien schik „Beukersje tergt me, je taquineert me. Je bent aan de grens van onbeschoft heid „Nou Burgemeester. Dan zaa'k die grens maar niet overschrijden. Maar blij dat die man was Da't was ie. Als ik Burgemeester nou es, duzend gulden betaalde boven de hypotheken!!" „VlegelJudas!!" De wethouder stond op. Weg was de moedelijke glimlachDaar stond Wreker. „Dat durft mij te schelden voor Judas! Zoo, van Beers. Ik zal nou heel duidelijk zijn. U beschuldig ik van knoeierij in de gemeen- te-financiënU beschuldig ik: om per soonlijke redenen, een gemeenteambtenaar te hebben geschorstU beschuldig ik niet meer geschikt te zijn voor het ambt van Burgemeester.omdat U een specu lant isomdat U een geruïneerd man bint! Loochen het maar De Commissaris van de dat nou, om op je feestdag hier te zitten, Een verstandig boer voedert Bertels' Voer De van OUDS BEKENDE naam BERTELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan iederen zak Bestelt bij Uw plaatselijken voederhandelaar of coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam Voor mij is de wereld in twee deelen ver deeld degenen, die aan onze zijde staan en zij, die tegenover ons staan. Derhalve is het voor mij een groote vreugde, dat Hongarije zoo eervol bleef en trouw bleef aan zijn ge schiedenis en overlevering. Wij zullen dit nooit vergeten de namen van onze vrienden, die begrepen, dat wij niets anders willen dan het recht om te leven en te arbeiden, zullen in marmer worden gebeiteld. Paus acht de toestand dreigend. Heeft niet alle hoop verloren. Aan den vooravond van het Kerst feest heeft de Paus voor de Kardinalen een Kersttoespraak gehouden, waarin hij de wereldsituatie dreigend noemde „Wij hebben er", zoo zeide hij o.a. „met alle macht naar gestreefd bij te dragen tot het vredeswerk en nog tot in den allerlaatsten tijd hadden wij gehoopt u een woord van hoop en opti misme te kunnen laten hooren, doch dit is na de jongste gebeurtenissen on mogelijk. Dit wil echter niet zeggen, dat wij alle hoop hebben verloren." Brutale smokkelaars. Belgische douane-ambtenaar zwaar gewond. In den nacht van Maandag op Dins dag stond een groep douane-ambtena ren op post aan de grens nabij Moerbe- ke-Waes, toen zij een groote gepantser de vrachtauto, met vee geladen, de Ne-, derlandsche grens hoorden naderen, Zij gaven het sein tot stoppen, waaraan de chauffeur van den wagen geen ge volg gaf. In allerijl werden daarop ver sperringen geworpen, terwijl een ware regen van kogels uit revolvers en ka rabijnen op de pantser-auto neerkwam, zonder dat dit echter eenig resultaat opleverde. De smokkelauto was spoe dig uit het gezicht verdwenen. Op hetzelfde oogenblik naderde een leege pantserauto uit de richting Moer beke-dorp. Ook de chauffeur van de zen wagen weigerde te stoppen en reed in volle vaart door. De brigadier der douane Alfijn, die niet tijdig op zij kon springen, werd door de auto gegrepen en een eindweegs meegeno men in de richting van de grens. Voor de grens bereikt werd wierpen de in zittenden van den wagen den ambte naar in een langs den weg loopenden sloot, waar de man zwaar gewond bleef liggen. Het parket van Gent is van bet gebeurde op de hoogte gebracht. Een onderzoek ter plaatse wordt ingesteld. Eenige dagen daarna vierde de Heer Robert van Segwaert tot Segwaert zijn vijf en vijf tigsten verjaardag. Hij had de laatste dagen talrijke besprekingen gevoerd met de ban kiersfirma Heeremans, als absoluut gevolmach tigde van zijn zwager. Het had hem gedui zeld. Hoe iemand zóó in de knoei kon komen 't was hem een raadsel. Een vermogen, neen, twee vermogens, waren verloren gegaan. Suc cessievelijksteeds dieper zinkendtot een algeheelen ondergang. Hij zelf, Indisch ambtenaar, voorzichtig belegger, kon het niet realiseeren. Voor hem, op zijn bureau, lagen afrekeningenstatenbeursnoteerin- genverder opgaven van den notaris alles hopeloos. „Maar beste Bob, ik zoek je overal. Wat is met die vervelende documenten, van Alex. Kom. Een kopje koffie. Ga je mee Daar was de huisknechtde bel had door het huis geklonken „Mijnheer ten Horst tot Peursel." „Heb je Meneer in de salon gelaten Dat is aardig van je neef. Komt even feliciteeren.' Dan uit het bereik van het luisterend knech ten-oor „Gunst, wat een bezoekingals hij in 's Hemelsnaam maer niet lang blijft." „Maar Hetty Toch vriendelijk om even te komenOch ik heb altijd meelij met den mannu ja, een mesalliance wreekt zich altijdKom, we zullen een oogenblikje pra ten." „Morgen, EdwardOch, hoe buitenge woon aerdig van jehier is de jubilaris." „Van harte, Neef. Ook namens mijn vrouw. Wij hadden vanmiddag wel gekomen, maar. „Natuurlijk, natuurlijk. Ga zitten. Drink je een kopje koffie mee. Of liever een glas Ver- mouth of Sherry Zacht drankjekan geen kwaad „Liefst koffie, ik moet nog een paar bezoe ken afleggen, je weet wel ,0 ja, zaken. Hoe gaan die. Wat te doen „Och, dunnetjes neefde concurrentie is tegen .Natuurlijk, natuurlijk, mijn beste. Ah, daar hebben we de kleine Queen, schat van een beest, hé PrachtstamboomGeweldige rij voorouders, allemaal puik hé. Queen geen basterdeh.En de gezondheid vertel eensik ben maar aan het woord. Enfin, als je jubilaris bent, hé Goed ge zond „Niet al te best, neef.mijn hart is niet meer „je dat"dokter heeft me een vruch- tendieet voorgeschreven.. ..och, daar komt zoo weinig van." Op den verwonderden blik van van Seg waert „Erg kostbaar, neefdan is dezen tijd....' „O, zeker daar heb je gelijk inJa, ja, vruchten zijn duur. Je moet eens bij een boer balansen, vergaten de aanleiding van het be gaan neuzen, zeg, daar kon kon je soms ont- zoek de verjaardag. zettend goed appelen krijgen en zoo. Apro pos, de gure dagen zijn in aantochtIk heb nogeen keurige winterjas liggen, werkelijk uitmuntendkun je dieGa zoo maar even mee naar mijn kamer, zeg. Dan laat ik je zelf wel uit. Je begrijpt hé, de huisknecht zou wellicht het ding herkennen. Werkelijk, 't ding is nog keurig Het „arme" familielid vertrok na een half uurtje, met de onbehagelijke warmte, van een gekregen jas In het voorbijgaan streelde hij het koude neusje van de pekingees „Queen", het doddi ge hondje met onbevlekten stamboom dat zich nooit zou mesallieeren. Tijdens de lunch, die de Heer en Mevrouw van Segwaert zonder gasten gebruikten, zeer eenvoudig, enkel boterhammetjes, leefden bijzonder eenvoudig bracht de be stelauto van Doppenberg een bloemstukje. „Wilt U het hier hebben, Mevrouw „Och hoe beeldig laat eens even het kaar tje zien," dan verkoeld „Jan van Beers Kitty Verhoeven"Zet het maar in de serre, Hendrik." Wachtend tot de huisknecht met de bloe men de deur gesloten had „AbsurdOnt zettend lichtzinnig!!" ,Och Hettydie Jongelui. .Welja, sauveer jij ze maar. Enfin".... met een zucht „ik ga nog wat rusten, voor de bezoeken straksDag Bob." Van Segwaert zat eenige oogenblikken la ter in zijn studeerkamer, gebogen over de berekeningen. Een tik op de deur, stoorde hem. „Zoo beste Robert. Van harte, van harte. Ja, je dag zal wel versomberd worden door die ellende met Alex. Kom je er al een beet je uit ,Dank je, Max. Neen kerel, het is hopeloos. In de salon zaten de twee dames. „Ja Hetty, natuurlijk, je hebt gelijk.het verschrikkelijk, maar het is éénmaal zoo. We moeten er ons bij neerleggenwe kunnen hem toch niet, sans tout, in de steek laten." „Och kom, Ada, ik b e g r ij p je niet. Hoe kun je Alex verdedigen." „Ik verdedig hem absoluut niet. Integen deel Maar het geval is er „Stil, ik geloof dat ik de bel heurde, nog meer bezoek. Ik ben anders in 't geheel niet gedisponeerdAhMevrouw Van Beers met den generaal. De heeren zijn even in de studeerkamerGoed Joost, voeg jij je maar bij hen.... Hendrik, breng mijnheer van Beers even naar de kamer van Mijnheer. Ga zitten, lieve Mevrouw van Beersdank U, dank U „Zoo Ada, ook op het „gelukkige feest"!! Ja we hebben alle reden om dien braven van Segwaert te komen feliciteeren't is me wat." „Kom, kom. U vat het wel bijzonder tra gisch op „Wel jaU schijnt nog al optimistisch.. ik wil U vertellen, dat ik in nachten geen oog toe doe. Gunst, wat is die haard ontzet tend. Buiten is 't net zomer „Heeft U 't zoo warm Mevrouwtjeoch. laten we dan, zoolang de heeren er niet zijn, in de serre gaan zitten." De drie dames verplaatsten zich. „Ja, hier is het beter. U heeft gelijk Me vrouw van Beers Wat een schattig bloemen mandjezeker een verrassing van jou, Hetty „Neekijk maar eens op het kaartje!!" „Jan van Beers.Kitty Verhoeven. Dat is het toppuntMevrouw de generaalsche snoof van verontwaardiging„Infaam Is je vrouw bij Hetty ?Kijk eens hier: dit is dat meisje ook,een totaal gemis aan de laatste rekening-courant van Heeremans. verantweurdelijkheidsgevoel. Op die receptie.. De heeren verdiepten zich in de staten, de dacht ik alwuftharteloosmon dain (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1