MET WAT MEER VERTROUWEN HET NIEUWE JAAR IN. KONINGIN CHRISTINA. KONINGIN CHRISTINA. LANDBOUWWAGENS EN KARREN G. VAN LEEUWEN - WOGNUM. KONINGIN CHRISTINA. Ook heeft men wel getracht, door 't inbrengen van prikkelende stoffen tus schen mantel en schelp, in oesters pa rels te kweeken. Zooals reeds gezegd, komen parel oesters voornamelijk voor in tropische zeeën. De inlanders, bekwaam in hei duiken, varen uit met hun scheepjes en zoeken in het heldere water naar oesterbanken. Langen tijd kunnen zij onder water blijven en rukken dan met behulp van een mes, dat zij tijdens het duiken tusschen hun tanden klem men, de oesters van den bodem af. Bo ven gekomen, wordt de vangst gron dig onderzocht. net is bekend, dat mosselen en oes ters buitengewoon krachtige spieren hebben, waarmee zij het beschermend omhulsel gesloten weten te houden, Het eenige middel, om het dier te dwin gen, zijn vermoedelijk aanwezigen schat af te staan, bestaat in het door snijden van deze spieren. Het spreekt vanzelf, dat het beroep van parelvisscher een zeer gevaarlijk beroep is in de warme zeeën, waar in zij 'hun beroep uitoefenen, ondervin den zij vaak last van haaien en menig parelvisscher heeft zijn pogingen, een schamel bestaan te vinden, moeten op geven door het feit, dat een haai hem heeft beroofd van een van zijn lede maten. Dat de parels een groote waar de vertegenwoordigen komt voort uit de omstandigheid, dat rrien alleen een snoer wil vormen of van absoluut gelij ke parels, gelijk wat klem- en vorm be treft, óf van een serie, langzaam in grootte oploopend. Parels, die niet zuiver van kleur zijn, zijn uiterlijk van veel geringere waarde. Parels worden vaak vergeleken bij tranen en men zegt, dat het dragen van een parelsnoer de draagster vaak onheil brengt. Meer tranen worden er wellicht vergoten in de gezinnen, waar van de kostwinner in den strijd om het product der natuur het onderspit heeft gedolven De Kaasmarkt. HOORN, 2 Jan. 1936. Op de gehouden Kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 2 stapels kleine boerenkaas f 18 en 5 stapels kleine boerenkaas f 19. Totaal 7 stapels, wegende 4392 Kg. De handel is goed. BINNENLANDSCH NIEUWS. Eenige moedgevende teekenen van opleving. Geen wijziging in de structuur van onze Handelsbalans. Het handelsverdrag, met Amerika gesloten, biedt hoop op verruiming van afzet. ONDERHOUD MET MINISTER Ir. GELISSEN. Aan onzen Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, ir. H. Gelissen, heeft „De Standaard" de vraag voorgelegd, hoe hij den toestand op het oogenblik ziet. Men stak van wal met de vraag „Hoe be valt u de gevangenschap De minister begrijpt, dat gedoeld wordt op zijn positie in het Kabinet-Colijn, zoo menig maal opzettelijk onjuist voorgesteld, als een met gebonden handen. Het antwoord is, gelijk verwacht mocht worden „Het bevalt me goed, het werk doe ik graag. Het is een genoegen om een kans te hebben tot doorvoering in 't groot, wat ik in 1930 in Limburg in het klein ben begon nen. „Nog een vraag in verband met de vorige Men hoort soms, dat de minister-president u in uw plannen zou belemmeren." Het antwoord komt snel „De heer Colijn zeker niet. Zelden heb ik een man met zulk een breed inzicht en zulk een hard werker ontmoet. Eiken dag leer ik van nem." „Kunt u voor het Nederlandsche bedrijfs leven doen, wat u er zich van voorgesteld hebt „Die vraag raakt ons economisch beleid en daarbij moeten we wel onderscheiden. Wij Z. Exc. Dr. Ir. Gelissen. kunnen niet een geheel zelfstandige doelbe wuste economische politiek voeren, zooals b.v. Rusland, het Britsche imperium en de Vereen. Staten van Amerika. Als een krachten-diagram. Onze economische houding wordt bepaald door lo. ons eigen kunnen en 2o. door wat anderen doen en die twee factoren werken als in een krachten-diagram waarbij wij steeds rekening hebben te houden met dien beweeglijken en veranderlijken tweeden fac tor. Onze export naar Engeland, dat devalueerde wordt beperkt door hooge en soms zelfs pre ventieve rechten, in Duitschland remmen de| betalingsmoeilijkheden en in andere landen zijn het nog weer andere oorzaken, die ons belemmeren. Ieder land streeft naar zelfvoor ziening en steeds meer wordt gepoogd goede ren tegen goederen uit te ruilen en niet meer zooals voorheen goederen tégen goederen plus dlMMtMl. Daardoor zoo vervolgde de minister wordt ook onze betalingsbalans beïnvloed. De Regeering werkt om onze industrieele positie te versterken „Natuurlijk, al zou het enkel maar voor de werkgelegenheid zijn. Ik zit en de handen van den bewindsman gaan als heffend den zwaren last, omhoog met ruim 400.000 werkloozen en daartegen moet gedaan wor den wat mogelijk is. Wij helpen de Nederlandsche industrie door contingenteering, financiering reeds wer den 56 credieten verleend het verleenen van crediet-garantie bij export en ook door een krachtige propaganda voor het Neder- lansche fabrikaat." Wij doen wat we kunnen. Voor de Scheep vaart werkt de B.E.NA..S., werd 8 millioen steun verleend en de Loodsgelden op Belgisch peil gebracht. Voorts is het verleenen van Rijnvaartpre mies in studie. Ook aan de toepassing van de Ordeningswet ligt niets meer in den weg." Een positieve kapitaalsbeleg- gingspolitiek „Zijn er nog meer middelen om de industrie te steunen „Wij zouden, gelijk Engeland, Zwitserland en België nog meer kunnen doen aan een positieve kapitaalsbeleggingspolitiek, om langs dezen weg opdrachten voor onze indus trie te verkrijgen." „Wordt bij ons in deze richting gewerkt? „Ik kan alleen zeggen, dat de Regeering haar aandacht op de zaak heeft en eenige besprekingen door mij zijn gevoerd." „Is onze industrie Concurenz-fahig „Naar mijn meening in het algemeen wel. Het kostenpeil ligt, in totaal genomen, bene den dat van de Duitsche, ongeveer op de zelf de hoogte als van de Fransche. Bij ons wacht de aanpassing van de loonen op de verlaging van de huren, die in het Vas te Lasten-ontwerp betrokken zijn. Spoedige afwerking daarvan is zeker gewenscht. Het gaat er om onze bestaande industrie in stand te houden en zoo mogelijk nieuwe bedrijven te stimuleeren. Doch de technolo gische exploratie vergt geruimen tijd. U weet, dat ik destijds berekend heb, dat, wilden wij 1/3 van ons invoer-surplus door eigen voortbrenging vervangen rond 40.000 man extra te werk zou kunnen worden gesteld, Wanneer men aan kapitaalsvestatie berekent noodig te hebben f 4000 per man, dan zou daarmede gemoeid zijn een bedrag van f 160.000.000 en dat is in vergelijking met ons volksvermogen van 13 milliard toch wel te verantwoorden." „Is vermindering van werktijd een middel om de werkloosheid testrijden „Zeker, bij de terugbrenging van de 48 tot een 40-urigen werkweek zou een grooter aan tal arbeidskrachten te werk kunnen worden gesteld, doch, en dat is een groote maar, het kan alleen als het internationaal geschiedt. Dingen, die hoopvol stemmen. „U sprak zoo net van eenige opleving „Er zijn eenige dingen, die hoopvol stem men. In 1932 zien we in de wereld een toe nemende vraag naar grondstoffen en stijging van de productie, met uitzondering van den landbouw, gepaard gaande met een vermeer dering van den wereldhandel. Daardoor ont staat eenige opleving in de scheepvaart met tevens een aantrekking van de vrachtprijzen. Er zijn teekenen, die er op wijzen, dat Neder land hiervan ook definitief zijn deel krijgt. Maar al te veel, wordt vergeten, het woord van dr. Colijn Wij zijn later dan de meeste andere landen in de crisis geraakt, we komen er ook later weer uit. Overigens dient men er wel op te letten, dat de Vereenigde Staten met hun 10 millioen werkloozen op de 120 millioen bewoners, een nog aanmerkelijk hooger werkloosheidsper centage hebben dan wij met 400.000 op de 8 millioen. En dat ondanks de ingrijpende maatregelen daar. Bovendien moet er op ge let worden, dat uit de stijging van de werk loosheid niet mag worden afgeleid een dalen de productie. Tevens mag niet worden verge ten, dat jaarlijks 47.000 arbeidzoekenden het leger arbeidskrachten versterken. Naar mijn meening heeft de Nederlandsche Industrie in 1935 meer verdiend dan in 1934. In sommige takken van de nijverheid is een onmiskenbare gunstige tendenz het handelsverdrag met Amerika gesloten biedt hoop op verruiming van afzet. De beginselen van dat handelsverdrag, be- oogend meer wederzij dschen handel, vormen in elk geval een tegenstelling met de in de laatste jaren heerschende neiging om het. handelsverkeer te beperken. En dat is een gelukkig verschijnsel. Onze schepen zijn weer in de vaart en het vrachten-indexcijfer stijgt. Als we weer op. gang komen, wordt het tempo steeds sneller. Zoo mogen we het nieuwe jaar ingaan met eenig meerder vertrouwen, hopend, dat de opleving een blijvend beteren toestand voor ons volk zal brengen. GEMEENTE WIERINGEN. CINEMA DE HAAN WIERINGEN Binnenkort verwacht Greta Garbo in Voetbalkeet leeggehaald. Uit een voetbalkeet, staande op een terrein bij den Ouderkerkerdijk, wer den eenige bussen koek, kauwgom, suiker en een partij gereedschap ont vreemd. VOOR HET KIND. Een oud feest6 Januari is Driekoningen. Charles Eyck's fijne kaart, die heel de Kersttijd tot 6 Januari omspant, wordt dezer dagen nog weer verzonden. Driekoningen is een kinderfeest, het blijve ditspeciaal voor de misdeelden. Men gebruike daarom zooveel mogelijk Weldadigheidspostzegels VOOR HET KIND. VAN HET KIND VOOR HET KIND-PUZZLE. OPLOSSING. De oplossing luidt: Hoe komt men voor het kind met vier cent tot honderdduizend gulden Door uitsluitend kinderpostzegels te gebruiken! Hierbij worden achtereenvolgens de volgen de woorden gevormd hoofdprijs opbrengst; misdeelde kinderpostzegels kunnen be vorderen; medewerking; steun; postzegels; slachtoffer; gebruiken; voor; belooning; tel kens; tton; U; daad; het; met; gift: dus. FILMNIEUWS. Binnenkort verschijnt in „Cinema De Haan" de Metro Goldwyn Mayer-film „Koningin Christina", met in de hoofd rol GRETA GARBO. Wat de Pers er van zegt De Telegraaf Greta Garbo, de eerste onder allen. KONINGIN CHRISTINA, haar grootste creatie, Een simpele, groote vrouw, van een hoogheid als de film voor haar niet gaf. Garbo, Garbo oft.de grootste hoogte van haar camèHMpn in den volsien bloei van baarpersoonlijkheid eer onvergelijkelijke vrouw die thans, met deze Christma-figuur, de definitieve zege op ieder die haar na zou kunnen j streven, heeft bevochten. Garbo de eersten onder allen. Wanneer men Christina heeft gezien denkt men aan de phasen van haar loopbaan terug men herinnert zich haar films sinds Gosta Berling. Men ziet de grootheid der verschijning ont wikkelen en vrijmaken, na in den eer sten tijd volkomen bedolven te zijn ge weest onder de verkeerde opvatting die Hollywood van haar had men ziet haar in ieder van de eerste film, met rauw stooten als een larf die zich ontpoppen wii pogen die persoonlijk heid te uiten, deze ware men ziet haar. vallend en weer opstaand, ver der komen en steeds verder men hoort haai* voor het eerst spreken men slaat haar gade als zij stereotiepe maniertjes aanleert en men slaat haar gade als zij ze weer verwerpt en weer eenvoudig en verbeten verder vecht, en nu ziet men Christina In een groote klaarheid. Alle trucs zijn weggevallen, en alle krampen, linksheden, modekwesties. Een sim pele, groote vrouw staat daar, van een menschelijke zuiverheid en hoogheid als de film vóór haar nooit gaf. Iemand die elke virtiositeit heeft verworpen en die dan ook, in den gewonen zin des woords, geen groot actrice is geen Könner als een Dietrich. Maar die on eindig meer te zeggen heeft als Die trich Wat de Blauwe Engel voor Dietrich op haar niveau was, is deze Christina voor Garbo geworden het werk waar in zich een mensch volledig openbaart. En zoo zit men voor deze film -- slechts bij seconden gestoord, door zaken als de even hinderlijke als helaas noodige titels, die thans nog dubbel kwaad doen door de slechte technische verzor ging -- zoo zit men voor deze film in één overgave aan de figuur aan de meest zuivere en koninklijke figuur die het witte doek kent. PROPAGANDA FILMAVOND. „Nederlandsche Blinden bond". Teneinde meer bekendheid ie geven aan de belangen der blinden en het streven van den Ned. Blindenbond, wordt door genoemde organisatie op Donderdag 16 Januari 1936 in „Cinema De Haan" des avonds 8 uur een Propa- ganda-avond gegeven. Welwillende medewerking voor deze avond zal wor den verleend door een plaatselijk or kest, terwijl de Heer Joh. v.d. Berg, Bondsspecialist, een toespraak zal hou den over het willen en kunnen dei- Blinden. Het hoofdnummer van het programma is echter, de vertooning van een zeer interessante Film. Deze goed geslaagde Film geeft een volledig beeld van het Blindenwezen en is van het begin tot het einde afwisselend en leerzaam. Door de gewaardeerde mede werking van de bekende Blinden-Insti- tuten te Amsterdam en de Prins Alex- anderstichting te Huis ter Heide, kon deze Film worden vervaardigd. Men verkrijgt een duidelijk overzicht van het onderwijs aan en de opvoeding van het blinde kind. De beteekenis van het zoo onmisbare Brailleschrift, wordt eveneens zeer mooi vertoond. Dan geeft de film een duidelijk beeld van de vakopleiding aan blinden en de vele arbeidsmogelijkheden, welke voor hen bestaan. Men ziet blinden werkzaam als Pianostemmer-reparateur, als rij wielhersteller, als Schoenmaker, maar ook als Telefonist, masseur en Beiaar dier, enz. enz. In de Film is opgeno men, een beeld van de Gemeentelijke Werkinrichting te Amsterdam, waar reeds ruim 130 blinden tewerk zijn ge steld. De onlangs te Amsterdam geopende school tot africhting van geleide-hon den voor blinden is eveneens in de film opgenomen. De Film vormt inder daad een fraai geheel en geeft de aan- schouwers een rijkdom van indrukken over de tot dusver voor velen nog on bekende blindemvereld. Als voorfilm zal worden vertoond Amerika's Westkust", fraaie gekleur de natuur opnamen. Gezien deze Filmvertooning en de welwillende medewerking, welke wij hierboven noemde, belooft het een ge notvolle en leerzame avond te worden. Jonge dames en andere welwillende personen zullen U dezer dagen kaarten ten verkoop aanbieden. Stelt hen niet teleur maar neemt een of meer kaarten en komt kennis maken met Uw blinde medemenschen en hun zwaren strijd voor lotsverbetering. Het verlangen der blinden is, dat ook zij als volwaar dige menschen een plaats in de samen leving kunnen innemen. Het comité rekent op groote belangstelling. Komt zelf en brengt anderen mede. Het Comtté van voorbereiding. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. De mobiele pacht in de W.-Meer. Een onbelangrijk onlogische basisregeling. De heer Ch. Tromp Meesters te De Steeg schrijft aan het Alg. Handelsbl. „Door allerlei omstandigheden daar toe gedreven, is de gedachte tot het in voeren van een z.g. mobiele pacht voor verhuring van boerderijen of los land de laatste jaren hoe langer hoe meer op den voorgrond getreden, zoodat reeds veel verpachters en beheerders hierover ernstig hun gedachten heb ben laten, gaan en dit stelsel in de prac tijk op verschillende plaatsen wordt toegepast. Als regel wordt hierbij de veranderlijkheid van de pacht verkre gen door de huur afhankelijk te stellen der productieprijzen. „Doordat ik mij de laatste maanden in dit vraagstuk heb moeten verdie pen ten dienste van vrijwel zuivere ak kerbouwbedrijven, waarop bijna alle akkerbouwproducten afwisselend wor den verbouwd, behalve consumptie aardappelen, is mijn aandacht gevallen op een omstandigheid, die misschien voor meerderen der lezers van vol doende belang kan worden geacht, om daarop te dezer plaatse te wijzen. „Bij het nagaan van verschillende mij bekende systemen, helde ik er verre weg het meest toe over, om, zoo eenigszins mogelijk, het voorbeeld te volgen, dat door de directie van den Wieringermeerpolder wordt gegeven. Aanleiding daartoe was de eenvoud van het daar gevolgde stelsel het „groote" voorbeeld, waarnaar ik hier zou kunnen verwijzen (en de ook bij pachters vrij ruime bekendheid daar mede) en het gevoel, dat dit systeem ook wel bijzonder grondig zou zijn he keken. Ik zou mij kunnen voorstellen, dat meerderen op grond van dezen zelfden gedachtengang het bewuste stelsel zouden willen overnemen. Na nauwkeurige beschouwing van dit systeem meen ik dit echter als vol strekt, ondoelmatig voor het betrokken gebied (Groninger klei) te moeten ver wei-pen, en wel op den volgenden grond „Het systeem is gebaseerd op een ba- sispacht voor elke boerderij, die in do volgende jaren van jaar tot jaar op en neer zal gaan met de stijging of da ling van het indexcijfer voor akker bouwproducten, zooals dit door de di rectie van den Landbouw jaarlijks wordt vastgesteld en gepubliceerd. „Aan dit systeem kleeft nu m.i. liet gebrek, dat dit landelijke index-cijfer van akkerbouwproducten voor groote akkerbouwgebieden te eenen male onge schikt is, omdat dit cijfer geheel gedo mineerd wordt door den prijs van con sumptie-aardappelen!. Dit laatste is het geval door de keuze van den coëffi- cent, waarmede de verschillende pro ducten ter berekening van het alge- •meene cijfer worden vermenigvuldigd. Ter illustratie diene, dat de laatste (vele) jaren ongewijzigd is gebruikt voor consumptie-aardappelen een coëf- ficent 90, voor tarwe slechts 19, doch voor suikerbieten 40. Ik geloof dat de bedrijven wel héél zeldzaam zullen zijn, waar inderdaad de laatste jaren en de eerstvolgende jaren liet belang (voor de uitkomst van het bedrijf) van tarwe ten opzichte van consumptie aardappelen en suikerbieten zich ver houdt als 19 90 40. „Het is mij onbegrijpelijk, dat on danks het bovenstaande dit indexcij fer als richtsnoer is genomen, juist voor de Wieringermeer, waar de eer ste jaren vrijwel géén consumptie aardappelen in het groot zullen wor den geteeld, doch daarvoor zal de di rectie haar argumenten wel hebben. In elk geval meende ik, dat een waar schuwing tegen het overnemen van_ dit systeem voor de meeste anderf bouwboerderijen wellicht van belang kan zijn. Het indexcijfer sprong van over het jaar 1932-'33 op 98 over het jaar 1933-'34, dank zij vooral de aard appelen en hoewel 1933-'34 inderdaad voor de bouwboerderijen aanmerkelijk beter was dan 1932-'33 is met voorgaan de cijfers .de pachtberekening in die jaren voor groote akkerbouwgebieden volmaakt ontoepasselijk." De Redactie van het Handelsblad zet daaronder de volgende noot (Inderdaad is het onbegrijpelijk, hoe de toenmalige directeur van den pol der, thans directeur-generaal van den Landbouw, de heer Roebroek, er toe is gekomen, om voor de mobiele pacht in de Wieringermeer zulk een onlogi sche basis aan te leggen. Het gevaar, dat de pachten in den nieuwen polder daardoor straks grondig in de war zul len worden gestuurd, is niet denkbeel dig. CINEMA DE HAAN WIERINGEN Trekkingslijst van de verloting „Eigen-Gebouw" Wieringen. Op de hieronder vermelde lotnum mers, zijn de volgende prijzen gevallen Lotn. 13 Divankussen 24 Een paar pantoffels 26 Fietstasch 98 Emaille schaal 123 Retour Wieringen-A'dam (auto) 142 Tafelcouvert (Gero-zilver 148 Kerstkrans (151 Luxe doos Zeep 155 Een paar Handwarmers 199 Ski sokjes 2129 Tulband; 233 Edam kaas; 235 Schilderij (Troelstra) 237 Spaar pot- 246 Buiten fietsband 274 Thee- warmer-kleedje 293 Geëmailleerde Fluitketel 311 Electrische Fietslan taarn 313 Theeservies 323 Twee wor sten; 340 Boekwerk (Het verloren kind) 365 Raffia fruitmandje 373 Een paar dames handschoenen 384 Doos eau de cologne (3 stuks) 395 Boekwerk (De Groote Zomer) 402 Bonbon schaaltje; 454 Twee luxe doozen mandarijnen 495 Paar Schilderijen; 511 Zijde kleedje 519 Dames of Heeren rijwiel 562 Pak Tabak 564 Bonbon schaaltje 605 Tul band 608 Buiten en binnen fietsb.; 618 Heeren Overhemd 631 Koekjes schaal 639 Buiten en binnen fietsb 641 Twee worsten 663 Acte Tasch 676 Edammer kaas 717 Buiten en binnen fietsband 719 Paar dames handschoenen 724 Luxe Hengel 734 Pullower met das 746 Doos ciga- rettes 763 Boekwerk (Naar Roode Zee Nijl) 805 Emaille schaal 808 Alpine muts 818 Twee worsten 829 Buiten en binnen fietsband 834 Bloemvaas 855 Vz H.L. anthraciet 857 Paar schil derijen 860 Edammer kaas 861 Thee blad 897 Thermos flesch 903 Pak Tabak 911 Petroleumbus met olie 921 Schemerlamp 963 Groninger koek Paar ski sokjes 976 Een pet 977 Bon reparatie zolen-hakken 984 Buiten en binnen fietsband 1008 Fiets tasch 1019 Eau de cologne spuit 1034 Asbakje 1040 Gebakstel 1044 Schemerlamp 1051 2 pits petroleum- vergasser 1059 Doos biskwie 1076 Paar dames handschoenen 1098 Waschbord 1110 Taart 1128 Carbid lantaarn 1148 Schoorsteenlooper 1150 Schrijftafelgarnituur 1151 Paar dames handschoenen; 1157 Voeten bankje 1171 Paar beenkappen 1184 Alpine muts 1222 Pond koffie 122S Tandenborstel met 2 tub. pas. 1251 y2 H.L. anthtraciet 1259 Drie paar panlappen 1264 Buiten en binnen fietsb. 1269 Bloemvaas (aardewerk) 1287 Bloemvaas (glas) 1320 Schilde rijtje (Den Oever) 1328 Asclibakje 1330 Boekwerk (Het leven geeft) 1359 Edammer kaas 1397 Bloemvaas (glas) 1400 Boekwerk (De Bewaarschool 1490 Theemuts 1496 Paar dames pan toffels 1500 Voetbal. Binnenkort verwacht Greta Garbo in SOI.IED, STERK, GOEDKOOP en VAKWERK. VRAAGT EENS PRIJSOPGAAF BIJ Politie. Vanaf Wieringen afgedreven in de richting van Texel een ijzeren boot, zonder letterteeken en nummer, van 10 M. lengte. Inl. bij den Gem.-Bode. Afscheid Candidaat J. Oranje. Na een ruim twee-jarig verblijf op Wieringen als hulpprediker der Geref. Kerk, nam Oudejaars-avond Cand. J. Oranje afscheid van zijn gemeente in het Kerkgebouw te Den Oever. Zijn Eerwaarde bepaalde zijn gemeen te bij het woord Gods naar aanleiding van Openbaring 1 17-19, waar Chris tus spreekt Ik ben de Eerste en de Laatste en Ik ben dood geweest maar leef tot in alle eeuwigheid. Spr. wekte thans voor het laatst zijn scheidende gemeente op tot volhar ding en trouw, opdat ze eenmaal moge wegdragen de kroon des levens. Na deze prediking werd nog een ge zellige avond gehouden geprecideerd door ouderling W. Jansen, welke een inleidingswoord sprak. Daarna memoreerde ouderling Kals- beek de samenwerking met Candidaat Oranje en Kerkeraad en gemeente en bood als stoffelijk aandenken den schei denden leeraar en diens echtgenoote een boekentafel, een divankleed, baro meter en een pijp aan. Namens de Evangelisatie sprak mej. A. Vis namens de Vrouwen-vereeni- ging mej. W. Jansen namens de Jon- gelingsvereeniging P. Ellens de Jeugd vereen, v. Breugielen de Knapenver- eeniging, de hr. Bakker de catechi satie mej. M. Terpstra v.d. Zwaag namens de Mannen-vereeniging. Daarna bedankte zichtbaar bewogen de Eerw. Heer Oranje allen die hem de ze hulde en stoffelijk aandenken gege ven hadden. Na de avondzang en dankgebed werd nog druk gebruik ge maakt persoonlijk afscheid te nemen van de Candidaat en diens a.s. vrouw. DEN OEVER. Onderhoud afsluitdijk Wieringen-Friesland. Maandag werd te 's-Gravenhage aanbesteed het onder houd gedurende het jaar 1936 van den afsluitdijk Wieringen-Friesland. Laagste' inschrijfster was de N.V. tot Uitvoering van Zuiderzeewerken to Den Oever voor f 96.000. Opvolgers wa ren gebr. van Oord, Werkendam met f 112.746 O. J. Bosker te Wieringen met f 118.200 P. Daalder, Alkmaar met f 129.200. De raming bedroeg f 155.000. CINEMA DE HAAN WIERINGEN Binnenkort verwacht Greta Garbo in

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2