27e JAARGANG DINSDAG 7 JANUARI 1936 No. 2 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE MAANSVERDUISTE RING OP 8 JAN. a.s. MESALLIANCE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN Kt m BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG en VRIJDAG UITGEVER Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1.—. BINNENLANDSCH NIEUWS. Aan den dood ontsnapt. Doordat zijn wagen slipte, is de heer J. Th. Bakx, burgemeester der gemeen te Nieuwleusen, met zijn auto uit een bocht van den weg tusschen de Licht mis en Hasselt gevlogen, over den kop geslagen en vervolgens in het water van de Dedemsvaart terecht gekomen. Daar de auto geheel onder het water oppervlak verdween, verkeerde de be stuurder in een zeer hachelijke positie. Indachtig echter aan de regels, die on der dergelijke omstandigheden gelden, en met een tegenwoordigheid van geest, welke bewondering afdwingt, wachtte hij, tot zijn auto geheel was volgeloopen. De heer Backx slaagde er in toen het portier te openen, zich naar buiten te werken en naar den kant te zwemmen. In de dichtbij gelegen marechaussee kazerne heeft hij zich van droge klee- ren voorzien, waarna hij naar Nieuwleu sen kon terugkeeren. De afloop van het avontuur is voor hem derhalve wel zeer gelukkig ge weest, temeer omdat het ongeval op den eenzamen landweg door niemand was opgemerkt. De auto is later op den dag uit het water opgevischt Begin der totaliteit te 6.17 uur. 8 Jan. a.s. vindt, zooals reeds eerder werd gemeldt, een totale maansver duistering plaats, die aanvangt kort na opkomst van de maan of juister gezegd dan reeds begonnen is, daar de maan zich in de halfschaduw bevindt. De aarde voert achter zich aan een slag- en bijschaduw. De slagschaduw heeft op een afstand als waarop de maan zich bevindt een diameter van ongeveer 91200 Km. De maansmiddellijn zelf is 3470 Km. Het is dus duidelijk, dat het feit zich kan voordoen, dat de maan voor geruimen tijd geheel schuil gaat in de slagschaduw, d.w.z. dat geen enkele zonnestraal het maanoppervlak direct kan treffen. Uit den aard der zaak valt het gebeuren samen met het tijdstip van volle maan, daar slechts dan de maan zich in de buurt van de aardschaduw ophoudt. Begin der totaliteit 6 u. 17 m. het laatste heldere puntjje der maan ver dwijnt. Midden der totaliteit 6. u. 29 m Einde der tolaliteit 6 u. 41 m. het eerste heldere zonlicht op de maan ver schijnt. De aschgrijze kleur. Wie het verschijnsel volgt, zal op merken, dat ook tijdens de loialiteit de maan niet weg is, d.w.z. voor ons ge heel onzichtbaar is. Ze is nog goed ie onderscheiden van den donkeren he- melachtergrond. De maan neemt een aschgrijze tint aan. Dit lijkt vreemd, doch is als volgt te verklaren. Onze aar de is omringd door een dampkring. De zonnestralen, die daar doorheen gaan, worden afgebogen en wel naar het midden toe. Wij repten daarom hier boven van directe zonnestralen, die het maansoppervlak niet konden bereiken. Een weinig indirect licht, naar de maan gebracht via onzen dampkring, blijft de maan ontvangen en dit licht is het, dat aan de maan die aschgrijze kleur geeft. Vier ontvreemde schapen verkocht. Op de veemarkt te Leeuwarden heeft Vrijdagmorgen de politie aldaar vier schapen in beslag genomen, die een vee koopman uit Groningen goedkoop had gekocht. Bij onderzoek bleek, dat deze schapen te Wijk aan Zee en Duin (N.-H.) waren gestolen, waarna ze door den da der naar de veemarkt te Leeuwarden waren vervoerd. Nadat de schapen wa ren, verkocht zijn zij, die ze had den ontvreemd, onmiddellijk uit Leeu warden vertrokken. Ver zijn ze evenwel niet gekomen, daar ze in de nabijheid van Franeker reeds door de rijkspolitie uit Harlingen werden aangehouden. De mannen bleken uit Wormerveer afkom stig te zijn. BUITENLANDSCH NIEUWS. FEUILLETON. Reman do r COR DE BUJ. 30). „Nu vertelde mijn Oom mij verdenkt U me niet van indiscretie van de verwikke lingen, die het engagement van Uw dochter gegeven heeft met mijnheer van Beers. Ik laat Uw beweegredenen geheel buiten beschou wang, dat U liever Uw familierelaties niet publiek wenschte. Pardon, laat U me even uitspreken. Dit liet mijn Oom Beukers natuur lijk eveneens koud. Edoch, de zaken hebben een andere keer genomen. Het is nu niet meer mijnheer Verhoeven uit Amsterdam, die een zekere gêne voelt, dochmijn Oom." „Uw Oom Belachelijk." „Toch niet. Maar laten wij ons niet in spits vondigheden begeven. Ik zal duidelijk zijn. De finantieele toestand van Van Beers is uiterst kritiek. De man staat op den rand van een bankroet. Mijn Oom heeft mij terwille van de eer der Verhoevens, ge vraagd U te waarschuwen, mijnheer Verhoe ven." Inderdaad, „verder commentaar was overbodig". Gijs, de man, die alles gegeven had, om „naar boven" te komenzich op gewerkt had tot een der toonaangevende graanmakelaarsgeziene figuur op de beurs, finantieel onafhankelijk.... dan nog hooger wildezoekend voor zijn dochters in kringen, waar hij niet kwamdie kon den roemen opstand. Ja, hij voelde de smaad, de teleurstelling.... Kitty verloofd met iemand uit z ij n dorpdie daar straks bekend zou staan als de zoon van een bank roetier. Zijn familie, eerst door hem verloo chend, schaamde zich nu voor een dergelijke fatattsretatie. Scherper bepalingen voor vreemdelingen. Verbod tot verblijf in grens zones. Journalistenvergun- ningen worden verkort. Er zijn in Rusland nieuwe bepalin gen uitgevaardigd inzake het verblijf van vreemdelingen, die in de Sowjet- Unie gevestigd zijn. O.a. is het. verblijf verboden in de grenszones, varieeren- de van een tot eenige tientallen kilo meters breedte in Nrd. Siberië, in Cen- traal-Azië en in het gebied van iVIoer- mansk. Voorts kan verwacht worden, dat de contracten van vele buiteniandsche technici niet vernieuwd zullen worden De. duur van de geldigheid der verblijfs verguningen voor journalisten, die nooit langer is geweest dan zes maan den, wordt nog meer verkort. DE HAVILLAND BOUWT EEN TOESTEL VOOR 50 PASSAGIERS. Gemiddelde snelheid 350 km per uur. Reuter meldt uit Londen De vliegtuig bouw van een toestel, dat 50 passagiers zal maatschappij De Havilland is bezig met den kunnen vervoeren en een gemiddelde snel heid zal kunnen bereiken van 350 km. SCHIP HULPELOOS IN DEN STORM. De „Humber" neemt het stuurlooze vaartuig op sleeptouw. Het Noorsche s.s. „Stranna" heeft drie we ken geleden in den Atlantischen Oceaan, toen het op weg was van Swansea naar St. John, de roersteven gebroken tijdens zwaar stormweer het dreef hulpeloos rond. Daar het schip niet was voorzien van draadlooze telegrafie, kon het geen noodseinen afgeven. Gelukkig passeerde echter het Engelsche ss. „Loch Maddy" dit heeft getracht de „Stran na" op sleeptouw te nemen. Aanvankelijk gelukte het, doch spoedig brak de verbinding als gevolg van den hoo- De rollen waren wel omgedraaid. Hij wist zich te herstellen. „Mijnheer Beukers, ik dank uvoor. Uw mededeeling, die me overrompeld heeft. U is natuurlijk volkomen garant voor Uw onthulling Absoluut. Het was een zéér onaangename taak voor me, dat verzeker ik U. Maar mijn oom is een door en door brave kerel. De wij ze, waarop de Heer Van Beers Uw Vader, Moeder, broers getaquineerd heeft, is van dien aard, dat zijn geste begrijpelijk is niet alleen, maar noodzakelijk." Even later namen de heeren van elkander afscheid. In het hoofd, gedekt door de dure grijze „Borselino" raasden zéér onparlementaire uitdrukkingen „Vader, een telegram uit Indiënee, schrik maar niet hoor. 't Is deksels goed nieuws. Onze Klaas komt naar Holland. Ie zit al op de boot. Hoor maar „Vertrek he den Johan van Oldenbarneveldt. Midden De cember thuis. Klaas"Da za me wat ge ven. Onze Klaas „Zooals je zegt, Frans, dat is zeker goed nieuws, wat zal Moeder daar blij mee weze. Zoo, zoo. Da bin dingen. Dat 'k d a t nou nog beleven mag. Vrouw Verhoeven knapte de laatste dagen wat op. De spraak herstelde zich, de verlam ming werd minderhet had er allen schijn van, dat, al zou ze niet meer kunnen loopen, toch weer aan tafel in den leunstoel kwam te zitten. Jan en Frans waren eenige malen naar het ziekenhuis geweest, helaas de geestestoestand van Marie bleef diep-droevig. Zij herkende haar broers nietat gulzig de versnaperin gen, door hen liefdevol meegebrachtmaar zat dan weer suf, met afwezigen blik. Dit groote leed was de schaduw over de ge lukkige veranderingen bij de Verhoevens gen zeegang. De „Loch Maddy" bleef bij de .Stranna" en maakte na eenige dagen we derom vaster werd koers gezet naar de Azoren. Weer brak de verbinding, zoodat geen voortgang kon worden gemaaktbuitendien kwamen de schepen bij de pogingen om de verbinding te herstellen met elkaar in aanva ring, waardoor beMen schade kregen. De „Loch Maddy" trachtte de „Stranna" te sleepen op een staaldraad, verbonden op de ankerkettingechter scheurde de ankerkluis; de ketting ging verloren, waardoor de verbin ding voor dé zooveelste maal werd verbroken. Daar de schepen toen reeds twee en een halve week ronddreven en slechts onbelang rijke voortgang was gemaakt, hebben be langhebbenden zich tot L. Smit «Sc Co.'s In ternationale sleepdienst te Rotterdam ge wend. De sleepboot „Humber" was op de thuisreis van de Middellandsche Zee naar Rotterdam en bevond zich ter hoogte van Lissabon. Er is toen een overeenkomst gemaakt, dat de; „Humber" zou trachten de „Stranna" op sleeptouw te nemen en naar een Engelsche haven te slepen. baandag 1.1. stelde de „Humber" koers op de „Stranna" en de sleepboot is Vrijdagavond na een zeer zware reis door de Z.W. storm ter hoogte van het schip aangekomen. Niet tegenstaande den nacht is het toch gelukt te snachts half twee de verbinding tot stand te brengen in positie 39.30 N.br. en 21.40 W.l. De „Loch Maddy" heeft, na aankomst van de „Humber" de reis vervolgd, de sleepboot zal thans trachten de „Stranna" naar Swan sea te slepen. De afstand bedraagt nog circa 1100 mijl en daar het schip door het breken van de roersteven zeer giert, zal deze reis nog wel met de noodige moeilijkheden ge paard gaan. lialiaansche activiteit in de lucht. Vliegtuig verbrand, bemanning- omgekomen. Het 88e legerbericht van maarschalk Badoglo luidt Zaterdag was de acti- vieteit der verkennings-patrouilies aan bet front van Eritrea, in den sector van Tembien, ten Zuidoosten van Makalé, intensief. Groepen vijanden voor onze stellingen werden verspreid. Tijdens vel schillende gevechten zijn aan Italiaan- sche zijde zes zwarthemden en twee Eritreeërs gedood. De luchtmacht beeft twee bombarde menten verricht een op den karavaan weg tusschen Sokota en Seloa, waar langs belangrijke vijandelijke troepen- afdeelingen naar onze linies optrokken en het andere in de buurt van Kafta, waar gewapende Abessiniërs kampeer den Een ltaliaansch vliegtuig ge raakte in brand. De bemanning, be staande uit een officier-waarnemer en een sergeant-vlieger, is gedood. Bevroren, vleesch uit Zuid-Anxerika. In ruil voor industrieele pro ducten. Zooals bekend, heerscht in Duitsch- land een schaarschte aan vleesch. Men tracht hier gedeeltelijk in te voor zien, meldt de „Times" uit Berlijn, door den aanvoer van bevroren vleesch uit Amerika, in ruil voor uitvoer van indu strieele producten. Zoo is in de afgeloo pen week voor het eerst sedert 5 jaar door de „Iiapag" per „Vaterland" 1200 ton bevroren vleesch te Hamburg aan gevoerd en het is de bedoeling, dat voor eind Februari ten minste 15.000 ton zal worden ingevoerd. Dit vleesch zal waar schijnlijk gedistribueerd worden in de industrieele centra. Voorzoover bekend, zijn met Argentinië overeenkomsten ge tioffen, welke de bedoeling zou hebben den invoer van 35.000 ton bevroren vleesch mogelijk te maken. Daartoe zijn op vijf Duitsche schepen van de „Ha- pag" en de „Hasud" koelruimen inge richt. De c.i.f.-prijs van het bevroren vleesch zou ongeveer neerkomen op ca. 25 Pf- per pond. Daar de beschikbare scheeps ruimte met koelinrichting op het oogen blik te gering is, zouden vier Nederland sche schepen het vervoer van ca, 5600 ton uit Argentinië voor hun rekening nemen de vracht zal worden betaald via de Duitsch-Nederlandsche claering Ook twee Engelsche schepen zouden voor vleeschvervoer zijn gecharterd. BOERDERIJ. Huisslachtingen. De minister van Binnenlandsche Za ken heeft aan de gemeentebesturen mee gedeeld, dat het in het voornemen van den minister ligt, voor de inning der heffing bij keuringsvrije huisslachtin gen, (varkens) voorshands aan de ge meentebesturen een vergoeding te ver- leenen van f 0.50 per varken, waarover de heffing wordt ge-ind. Voorts heeft de minister medege deeld, dat in verband met de a.s. wijzi ging van het Crisis-Varkensbesluit '33 binnen afzienbaren tijd nadere voor schriften ter zake van de inning en de vaststelling van de heffing kunnen worden tegemoetgezien. In afwach ting daarvan wordt voorshands de bestaande regeling ter zake gehand haafd. DE PREEKTOON. ,Voor het eerst zit ik na een lange af wezigheid weer in een vaderlandsche kerk. Het is er vertrouwd en warm, het orgel klinkt nog even mooi als vroeger en terwijl buiten de regenvlagen tegen de ruiten slaan is er binnen 'n sfeer van yrede1 en aanbidding. De ouderlingen leiden den predikant binnen hij is jong, zijn gezicht staat ernstig,, lang zaam beklimt hij deri kansel. Maar dan doet hij zijn mond open en het is alsof ik een vuuraanbidder uit Patagonië hoor praten. Want hij spreekt niet ge woon en natuurlijk het is precies alsof hij een knikker op zijn tong heeft da verend schallen de a's door de kerk en een oude boerin staart met oogen vol ontzag naar boven. Waarom praten zoo veel predikanten toch zoo raar wann; ze op den kansel staan Beneden zijn het gewone menschen, die lachen kun nen en natuurlijk zijn. Maar zoodra ze hun toga aangetrokken hebben, krijgen ze iets plechtigs en verhevens in plaats van praten gaan ze galmen. Als je thuis door de radio naar een preek luistert, doe je dezelfde ervaring op; op de meest onnatuurlijke wijze schallen de kansel het geheim van Marie. Niemand hadden ze er deelgenoot van gemaaktzelfs Alie nu kind aan huis en Beukers, meer dan vriend, waren onkundig. De„schande".. 't ergste, wat den mensch, den dorpeling in het bijzonder, kan treffen. Dat moest hun geheim blijven. Jan Verhoeven was niet meer de oude. Hij was stil, in zich zelf gekeerd. „Wat Jan toch mankeert, 't is de oude Jan niet meer" had Lena gezegd. Ze had het hem gevraagd „Hoe zit dat toch, jongen. Je bent nu toch weer in je eer hersteld. Is Burgemees ter soms leelijk tegen je Toe, je vrouw kun je het toch zeggen." Maar Jan zei het niet. Hij was bij den rechtercommissaris geweest. Wel een uur was hij aan den tand gevoeld, wat toch de reden geweest was, dat hij dien Swievers niet had gearresteerd. Tenslotte werd hij met Arie ge confronteerd.en de veldwachter had be grepen dat nobele karakter van den suffen knaapook Arie wilde het geheim van Marie niet schenden. De wetenschap ech ter, dat door dit zwijgen, door het duister blijven van het motief tot de misdaad, de straf voor Swievers veel grooter zou zijn, maakte hem somber. Dat was een onrecht dat was een sparen van den werkelijken schul dige. Het was een innerlijke strijd tusschen zijn zuster en den vreemde, „schande" of „onrecht". Juist onrecht is voor een groot karakter niet te dragenzeer zeker niet, wanneer het zelf daartoe medewerkt, om het een en ander aan te doen. Doch de veldwachter was niet de eenige, die de ware toedracht wist. Nog een ander voerde strijd Trijn. „Wie zeg je, veldwachtereen juffrouw Drost Ken ik niet, verwacht ik ook niet. Ik heb het zeer druk, dus „Goed, Edelachtbare De veldwachter sloot met eerbied de deur redenen door je kamer. Waarom Hel eenige, wat die toon doet is afstand scheppen, afstand tusschen den predi kant en den kerkganger, afstand tus schen het evangelie en den mensch. Het is heusch niet altijd een voorrecht, wan neer je een modern, 20-ste eeuwsch mensch meeneemt naar een kerk. Vaak zegp je na afloop Och ja, hij zegt het wat raar, maar hij bedoelt het goed. Maar het effect is meestal een contact van jas tot jas in plaats van hart tot hart. En als ik denk aan de berghellin gen van Galilea en de oevers van het meer van Genesareth, dan weet ik ze ker dat die galmtoon niets met het evangelie te maken heeft." „Alg. Weekbl. voor Ghr en Cultuur." GEMEENTE WIERINGEN. Rundvee t.b.c.-besfrijdlng. Vrijdag avond j.1. vergaderde in Hotel Centraal van den heer S. Kaan de vereeniging tot Rundveief-t.b.c.-bestrijding. Aanwe zig waren 35 personen. Voorz. de heer C. Koorn Jnz. De no- Ien worden goedgekeurd. Hierna volgde het financieel jaar overzicht. Uitgaven in 1935 f 1019, ont vangsten in 1935 f 886.08. Dus meer uit gegeven in 1935 f 132.92. Het voordee- lig saldo van 1934 was f 394.16, zoodat het bezit der vereen, op het einde van het boekjaar 1935 bedraagt f 261.24, hetgeen geplaatst is op de Boerenleen bank. Aangesloten zijn thans 82 veehouders waarvan 73 t.b.c.-vrije stallen hebben; vorig jaar was dit 66, zoodat men in 1935 met 7 is vooruitgegaan. Onder zocht werden in het geheel 352 runde ren, waarvan 29 reageerden of 2 1/10 pCt. Wieringen staat dus zeer gunstig, daar elders in Noord-Holland, Terschei ling uitgezonderd, dit percentage veel hooger is. De heer J. Kooij vraagt over het ge vaar van besmetting op de weide, b.v. koeien van een vrije veestapel van een lid loopen naast koeien van een vee stapel van een niet lid. De heer Dr. Hoedemaker zegt dit besmettingsgevaar is niet noemens waardig, daar in de wei daarvoor de gunstige gelegenheden niet zoo zijn als op de stallen. Rondvraag. Dr. Hoedemaker dringt er toch vooral op aan dat als men een koe gekocht heeft, dit direct op te ge ven, daar hiermede dan vaak vele on aangenaamheden voorkomen worden. Spr. vraagt ook waarom van de 21 candidaat-leden 9 toegelaten zijn, wel ke allen leveren aan de Coop. Zuivel fabriek te Lutjewinkel. Zal onder zocht worden. Verder wordt vastgesteld dat dit jaar de bijdrage zal zijn van de veree niging 10 ct. en van de boer 10 ct. Dit was vorig jaar de vereeniging 15 ct., de boer 5 ct. Maar wegens de financi- eele toestand wordt aldus besloten. Daarna sluiting. van het heiligdom. De rechter-commissaris was in een kwaje bui. „Nee juffrouw, 't zal niet gaan. Geen tijd." „Zal niet gaan, zal niet gaan Man, toe nou Kijk niet zoo gewichtig, as een glim- wurmpje in maneschijn. Nee baas, as je dacht, mij zoo gemakkelijk weg te krijgen, dan ken je Trijn Drost niet. Ik ben gewend met -de deftigheid om te gaan. „Zal niet gaan." Toe nou„Pa krijgt tandjes!!" Zeg Meneer, 'k kan wel effies wachten, tot ie wat op z'n gemak is, hoor. Vertel es. Vindt je 't hier nou zelf niet ijselijkmet al die tralies voor de ruiten? 'k Heb es, bij een Mefrouw in Amsterdam gediend. Daar was de keuken in een sousterrein. Hadden ze ook van die pookkies voor de ramen „Nou, juffrouwik geloof het allemaal welmaar U moet nou gaan." „Hij gelooft het allemaal welWat een goeie kerel ben jij. En dat hier!!! 'k Docht, dat ze je hier heelemaal nooit gelooven Maar Meneer, wees nou es niet zoo'n dooie diender, en ga nou es naar binnen en zeg an je baas dat ik heelemaal van Veldhoven ge- kommen bin. Vooruit naarheid, sta niet zoo te sjanse met me.... an mijn hei je toch niks, 'k bin al over de vijftig Ga je of ga je niet. Zeg maar, dat ik kom voor die zaak van Arie Swievers." „Edelachtbare. Die juffrouw Drost zegt, te komen voor die zaak SwieversZe is niet zoo gemakkelijk weg te krijgen," voegde hij er schuchter aan toe. „HmSwieverseh „Pardon, Mijnheer, die stukken zijn reeds naar den Officier „Inderdaad, Mijnheer Peulings, inderdaad., hmde zaak Swieverslaat die juf frouw binnen, veldwachter." De griffier Peulings haalde ongemerkt de schouders op „Goeien dag, Heeren Edelachtbaren „Zoo, juffrouw Drost. U wilde me even spre ken. Naar ik vermeen over dien jongen Swie vers. Het is wel ©enigszins laatde instruc tie is geslotenmaar vertelt U eens." „Ik wist niet edele'heer, dat 't gesloten was, anders was ik morrege wel gekommen. Maar ziet U, Mevrouw en Meneer binnen vandaag een daggie voor der plezier naar de femilie, en toen dacht ik zoo Trijn, vandaag ga je naar de heeren De griffier zat uiterst verveeld. „Dat kon gezellig wordenIJsclub open, een af spraak met die charmante freule Van Eyck. brwat een bêtiseom dat mensch te ontvangen." „Jawel, juffrouw Drost. Treedt U niet veel in details: Wat is het doel „Ja, kijk es Edele Heer, dat is niet zoo maar effetjes te vertellen. En dan had ik U graag alleenig gesproken. Het is een geheim, ziet U. As die andere Meneer misschien even om wil gaan, danne." De griffier was nu werkelijk geschokkeerd. Hij had wel allerlei vreemde types in zijn nog korte Juridische loopbaan gezien, maar zoo iets„affreus." „Dat hoeft niet, juffrouw Drost. Die Heer is de griffierdie schrijft alles op." „Oh Nee Meneer de rechter, dat zal heele- maa lniet gaan. DT valt niks van me op te schrijvenik mot U alleen hebben." Op zooveel halsstarrigheid niet voorbereid, toch ook geïnteresseerd, zei de rechtercommis saris „Meneer Peulings, U heeft misschien nog wel iets voor de griffie. We zullen de juf frouw haar zin geven." Zoo, nou is 't goed. Kijk es Meneer de rech ter. U kent Arie welik bedoel Swievers. U denkt misschien, die ie slecht is. Maar, dat is hij niet Ja, natuurlijk, volgens recht, had hij de jonge meneer niet motten steken. Dat weet ik wel. Maar ziet U, Arie was verliefd op dat meissie. Maar, zeg, Meneer de rechter, het blijft toch zeker onder ons Ik vertel U dat nou allemaal, omdat ik het zonde van den jongen vind, en die andere slampamper, want dat is ie toch, wa zegt U nou zelf, die kan maar vrij rond loopen." (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1