GAAT U VERHUIZEN L KOOL MEDEMBLIK Tel. 77. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. In het lokaal van den heer S. Kuiper te Schagerbrug hield de vereen, tot bestrijding der tuberculose onder het rundvee, een alg. vergadering op Zaterdag, 11 Jan., des morgens te 10 uur. De voorz. de heer W. Jimmink heet de aanwezigen welkom, en vindt het zeer jammer dat weer zoo weinig le den ter vergadering aanwezig zijn. En dat het onze vereeniging ook net gaat als de meeste vereenigingen in de ge meente Zijpe, een zeer geringe opkomst ter vergadering. Meent toch dat de tuberculose bestrijdingsvereeniging wel wat meer belangstelling mocht onder vinden, daar het toch is, in het belang van mensch en dier. Niettemin hoopt spr. op een aangename en vlotte be spreking en opent met deze korte woorden de vergadering. De notulen worden gelezen en onveranderd g;oed- gekeurd. Uit de mededeelingen blijkt dat nog weer eenige leden zijn aange nomen. levens leest de secretaris nog een schrijven voor van het Hoofdbestuur, waarin vermeld wordt, dat leden die in de afgeloopen zomer een open vorm hadden, deze de subsidie niet eerder uitbetaald krijgen, alvorens hun vee voor dezen winter onderzocht is. Uit de rekening en jaarverslag blijkt dat 47 leden hebben laten onderzoeken 1227 di.eren. Het reactie-cijfer was 28.3 pCt. De rekening had een ontvangst van f 1513.46 en een uitgaaf van f 1127.43. Zoodat de rekening sloot met een voor deelig saldo van f 386.03, waarvan f 333.23 op de Boerenleenbank geplaatst In de vacatures werd weer voorzien, zoodat het bestuur weer voltallig is. Ook werd nog een afgevaardigde voor de algemeene vergadering gekozen. Het salaris van den penningm. bleet evenals verleden jaar op f (25 gesteld. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorz. onder dankzegging de ze vergadering. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 19 JANUARI. NED. HERV. GEM. Oudesluis nam. 2' uur Ds. Witkop. Petten voorm. 10 uur Ds. Witkop. Burgerbrug, Schagerbrug en Oudesluis geen dienst. Schagen voorm. 10 uur Ds. Eikema. EVANGELISATIE Schagen, v.m. 10.30 uur Ds. ter Linden, van Amsterdam. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen C. II. van Koningsbruggen en gezin van Den Helder J. Schoon van Den Helder; IJ. Bouwman van Den Helder; Mej. A. E. Spekken van Vlagtwed.de Mej. H. Hoogeveen van Wieringer- waard L. F. Schlaman van IJuissen; Mej. H. M. Staring van Duiven Mej. A. Boerdijk van Wieringen; A. D. Kep pel van Medemblik Mej. G. Kahlke van Walsum (Dl.) J. P. Bakker van Ursem. Vertrokken W. van Vuure naar Midwoud W. Koning naar Leider dorp J. H. W. Rake naar Oude Nie- dorp Mej. G. Tesselaar naar St. Maar ten H. Bittger naar Dinslaken (DL) S. Wit naar Schagen M. Angevare en gezin naar Den Helder Mej. R. Pet ter naar Den Helder. BURGERLIJKE STAND. Geboren Alida Maartje, dochter van T Hoep en M. Zwaan Bertha Hen drika Augusta, dochter van J. B. Lem- mens en C. van Diepen Jacob, zoon van W. Jansen en W. v.d. Laan Pe trus Franciscus, zoon van J. Halfsche- pel en A. A. van Gerven Albertus, zoon van A Buning en G. Zuidema Jan, z.v. R. Compagne en A. Koens. Overleden G. Kepgel, oud 10 maan den. Politie. Gevonden: wollen hand schoen, een paar oliepijpen. verloren bruine portemonnaie, rij wielplaatje. DE FILM DE KRIBBEBIJTER IS THANS IN BIOSCOOP KOSSEN. Wat de Pers zegt De Avondpost De Kribbebijter is een film die den Holland sehen humor hoog houdt en verre uitsteekt boven alle vorige, min of meer zoutelooze pro ducten van de Nederlandsche filmindustrie. Dit is niet een film waarvan men zegt„Nu ja, voor een „Hollandsche" film wel aardig „De Kribbebijter" kan een vergelijking met buitenlanddsche films glansrijk doorstaan Het meest opvallende van deze film is dat zij uitblinkt door het natuurlijke spel van al le artisten, en dat zal ook wel voor een groot deel te danken zijn aan de voortreffelijke re gie van Herman Kosterlitz en Ernst Winar. De Nw. Rotterd. Crt. De film zelf mag een succes voor de Holfi (de productiemaatschappij) en de Neder landsche filmindustrie heeten. Dit is eindelijk eens een Nederlandsche amusementsfilm, waarnaar men met onverdeeld genoegen kijkt. Het is in de allereerste plaats een beschaaf de film Kosterlitz heeft hier goed werk verricht. Onder zijn krachtige leiding hebben Neder landsche filmkunstenaars bewezen thans een beschaafde amusementsfilm te kunnen ma ken, die voor veel van wat wat over de gren zen komt niet ónder behoeft te doen GEMEENTE WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS, 't Zag er de laatste dagen naar uit dat we a.s. Zondag een mooie droog terrein zouden krijgen, want alles droogde heel goed en dit kwam 't Succesterrein zeer ten goede, doch o je, overwachts begon het te sneeuwen en valt waarschijnlijk alles in het niet. Zondag komt Hollandia I naar Wieringen, de club die nog steeds aan de kop van de af deeling staat, om Succes partij te geven, dus wanneer de sneeuw nu heel vlug verdwijnt kan het Zondag een mooie wed strijd worden. Aanvang 2 uur. Succes b speelt om 11 uur tegen Schagen b. Succes a om 12.15 tegen H.R.C. d. Succes 3 gaat uit naar B.K.C. 3. Vertrek 1 uur. GROENTJE HERLEEFT. Naar wij verne men zal Donderdag 6 Februari a.s. het zoo bekende Groentje wederom verschijnen en zal thans worden uitgegeven door de Firma Van Ketel uit Schagen. Dit zal voor de sport liefhebbers wederom een blijde tijding zijn. De abonnementsprijs is bovendien zeer veel verlaagd en zal thans bedragen f 3 per jaar. Degene, die wederom een abonnement op het Groentje wenscht te nemen, kan zich hiervoor opgeven bij den Heer Nieuwbuurt. HUISVLIJT- EN FANCYFAIR HARMONIE. Een commissie is gevormd, om huisvlijtcur- sussen nog dit seizoen te organiseeren. De ar tikelen zullen in Mei worden tentoongesteld, terwijl dan tevens Harmonie een fancyfair zal houden. VISSCHERIJ. Nog steeds worden door de Visschersvereeniging D.E.T.V. in samenwer king met andere vereenigingen te Den Helder en Harlingen krachtige pogingen in het werk gesteld om een minimumprijs voor 't a.s. ha ringseizoen vast te stellen. Echter schijnen de pogingen nog af te stuiten op een firma in Friesland. Echter zullen zeer zeker de vis- scherijvereenigingen tot in hoogste instantie probeeren door te zetten, dat een minimum prijs wettig wordt vastgesteld. Ofschoon nog slechts weinig haring wordt gevangen zijn te Den Oever weer enkele sleep booten voor deze vlsscherij gearriveerd. DIPLOMA BOEKHOUDEN BEHAALD. Door Mej. Johanna Duijnker Ad. te De Haukes is na deelname aan de schriftelijke cursus van instituut „ASO", het diploma boekhouden in de practijk behaald. R.K. Propaganda-Avond. De R.K. Kiesvereeniging (St. Hippo- lytus) afd. Wieringen hield haar pro- paganda-avond op 13 Jan. 1936 op de Bovenzaal van den heer S. A. Veerdig, welke geheel bezet was. Om 8 uur opende de voorz., de heer J. Geerts dezen avond met een harte lijk welkom. Hierna gaf de voorz. het woord aan den Zeer Eerw. Heer Pastoor de Wildi, die tot de Eerw. pater Borromeus de Greeve het woord richtte en vertelde dat vooral verschillende vereenigingen groeien en bloeien, maar een vereeni ging is er die eens een flinke duw moei nebben, want die is 't wel hard noodig in de parochie en dat is de R.K. Kies vereeniging, want van de ruim 250 stemgerechtigden zijn er nog geen 40 lid. Spr. hoopt dat deze avond een goed resultaat zal hebben in dien zin. Hierna verkreeg pater Borromeus der Greeve liet woord. Spr. had tot zijn onderwerp geko zen De R.K. Staatspartij en N.S.B. Spr. liet een ernstig, vermanend woord hooren, om zich toch verre te houden van de N.S.B. Spr. wijdt breedvoerig hierover uit, dat Katholieken de beginselen van de N.S.B. niet kunnen en mogen aan vaarden. Ten tweede had spr. het over de Katholieke Democratische partij. Deze hebben programma-punten die lijn recht indruischen tegen onze beginse len. Spr. zegt, wij als Katholieken moe ten strijden al gaat dat soms dan ook met offers gepaard, maar dan is het alleen om toch vooral onze eenheid te bewaren en onze Katholieke belangen, die na zoo vele moeizame jaren zijn verkregen. Daarom roep ik tot u allen bewaar toch die eenheid en wordt lid van de R.K. Staatspartij. Na spr.'s rede klonk een geweldig applaus. Tot slot dankte de voorz. Pater Bor- remeus de Greeve namens alle aan wezigen voor zijn gloedvolle rede en verder de kleine kapel voor haar me dewerking en alle aanwezigen die zoo schitterend blijk hebben gegeven door hunne trouwe opkomst. Het resutaat van dezen avond was, dat de Kiesvereen. 60 nieuwe leden kon boeken. Nederlandsche Blindenbond 1895 1935. Donderdagavond j.1. had in Cinema De Haan een jubileum - propagandaavond plaats van den Ned. Blindenbond, welke schitterend is geslaagd. Ruim 300 belangstellenden toch vulden de zaal en Ds. Meihuizen, die namens het Comité van voorbereiding het openings woord sprak, uitte zijn blijdschap over die groote opkomst en heette allen hartelijk wel kom. Moge allen er dezen avond van over tuigd worden, aldus spr., dat de Blinden bond onze belangstelling verdient. Het programma werd vervolgens aange vangen met een paar pittige nummers van 't plaatselijk orkest waarvoor de heeren J. N. Bruul, P. Bruul, C. P. Poel, M. S. Kooij en C. Bakker zich belangeloos hebben beschikbaar gesteld en toen declameerde de hr. Joh. v.d. Berg op gevoelvolle wijze een drietal gedich ten van Adema van Scheltema, n.1. Ode aan de jeugd, de Sterren, Moed en De Tijd. Een welverdiend applaus viel den hr. v.d. Berg ten deel. Hierna kregen we op het witte doek te zien een gekleurde natuurfilm van Amerika's West kust en Geleidehonden voor blinden. Zeer ze ker kwamen we hierdoor tot de overtuiging, van welk een groot nut deze trouwe viervoe ters voor de blinden kunnen zijn. Alvorens de film: Wat wij willen" werd ver toond, hield de hr. v.d. Berg een inleiding, waarbij hij er op wees, dat op het oogenblik 5 blindeninstituten in ons land zijn, waar de blinden opleiding ontvangen. Daar wordt on derwaren in het Braille-sehrift (genoemd naar den uitvinder hiervan de Franschman Louis Braille, die zelf blind zijnde zoo tot onnoeme lijke zegen voor zijn lotgenooten is geweest en verder worden ze tot een of ander vak op geleid dat de blinden kunnen uitoefenen. Maar de bond doet zooveel meer. Zoo is er een bibliotheek waarin 5000 boeken in Brail le schrift; zoo wordt hun kennis tot gelijk aan die der ziende mensch. Echter erlangt de blin de dan ook een gelijkwaardig bestaan in de Maatschappij en dat daar reden toe is dat zal de film :„Wat wij willen duidelijk maken. Inderdaad, toen de film zich voor ons oog ontrolde zagen we met hoeveel geduld de leer stof werd opgenomen, met hoeveel geduld de ople,iding werd verkregen, maar het resultaat was, dat de blinde bekwaam werd in vele vak ken en zelf zijn brood kan verdienen, mits men hem daartoe in de gelegenheid stelt. De hr. v.d. Berg lichtzijde film geregeld toe en voor de pauze intrap hifeld hij nog een gloedvol pleidooi voor den j^indenbond. Betrekkelijk is het aantal bfinden in ons land gering, slechts 4000 op de 8 millioen zielen. In het buitenland is het naar verhouding meer, vooral door toedoen van den wereldoorlog. Fel liet spr. zich uit over de oorlogsgruwelen die zoovele menschen doodde, verminkte en het gezicht ontnam. Over de groote belangstelling hier hedena vond was spr. zeer verheugd en hij hoopt dat ieder jegens de Blindenbond ook een daad zal doen en men zich opgeeft als donateur .Dat kost slechts f2.- per jaar en daarvoor ont vangt men ook nog de „Blindenbode." Het resultaat was dat 30 aanwezigen als donateur toetraden. Na de pauze declameerde de hr. v.d. Berg op prachtige wijze „Kindertwaalfuurtje" van Samuel Falkland en verder nog „Lente". Dan volgen de laatste twee acten van de film „Wat wij willen" en na afloop zijn zeker allen overtuigd dat men den Bond in zijn prachtwerk moet steunen en dat de blinde 'n volwaardige plaats in de maatschappij toe komt. De hr. v.d. Berg dankt hartelijk allen die tot dezen avond hebben medegewerkt. En dan neemt tot slot Ds. Meihuizen het woord en betuigt namens alle aanwezigen den hr. v.d. Berg dank voor al het mooie dezen avond ge geven. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 19 JANUARI. NED. HERV. GEM. Oosterland v.m. 10 uur Ds. v. Beek. H.-hoef 's avonds 7 uur Ds. v. Beek. Woensdag 22 Januari 's av. 8 uur Herv. Zus- terkring te Hippolytushoef. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef nam. 2.30 uur Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. Den Oever nam. 2.30 uur de hr. Deen. GEREF. KERK H.-hoef v.m. 10 uur Cand. v. Eerden. H.-hoef nam. 2Va uur Lezen. Den Oever v.m. 10 uur Lezen. Den Oever nam. 3 uur Cand. v. Eerden. Ouderavond O.L. School H„ hoef. Dinsdag j.1. werd bovengenoemde ou deravond gehouden. De opkomst was heel goed. Na opening, voorlezing en goedkeu ring van de notulen, wordt door den hr. C. Metselaar een gedeelte gelezen uit het boek „Slob"' van Willem Klein. De lezing werd met aandacht ge volgd. Nadat in de pauze iets werd gepre senteerd, kreeg men gelegenheid het werk van de kinderen na te zien en met de onderwijzers te praten. Mevr. Kooij-Kuiper zong met muzi kale begeleiding door liaar man eenige liederen, die een hartelijk applaus ver wierf. Het gebodene viel zeer in den smaak. Bestuursverkiezing Aftredend zijn mevr. de Haan-Bosker, de beeren L C. de Vries, C. Metselaar en B. Hoekstra. Mevr. de Haan-Bosker en de heer R. Hoekstra zijn niet herkiesbaar. Gekozen worden de heeren C. Duijn ker en F. Bontkes. Herkozen de hee ren C. Metselaar en J. C. de Vries. Al len nemen hun benoeming aan. Rondvraag. De heer J. C. de Vries brengt woorden van dank uit aan den heer R. Hoekstra, voor do aangename samenwerking tijdens het waarnemen van zijn bestuursfunctie. Mevr. v.d. Welle-de Wit vraagt in lichtingen over het opbergen der fiet sen van kinderen, welke ver van de school wonen. Wordt bevredigend beantwoord. De heer Metselaar verzoekt den voor zitter dank over te willen brengen aan het afgetreden bestuurslid mevr. de Haan-Bosker. Hierna sluiting. -«is-' '"-V- i- R.K. Toosieel vereeniging. Op Zon dag 9 Februari zal genoemde vereeni- (St. Hippolytus) op de Bovenzaal van den heer S. Veerdig een feestavond geven. Opgevoerd zal worden het boeiende tooneelspel getiteld „Zonsop gang", in drie bedrijven, van Joh. v. Eekelen. BINNENLANDSCH NIÉUWS? LOONBIJSLAGREGELING VOOR HET BOLLENBEDRIJF. Voortzetting van het jaar 1936. Naar wij vernemen zal voor het jaar 1936 de loonbij slagregeling voor de bollenbedrijven worden voortgezet. Deze regeling bevat ó.a. de volgende bepa lingen De bijslag van de Overheid wordt gegeven in het loonbedrag, dat in een bloembollen- bedrijf wordt uitbetaald boven een voor elk bedrijf afzonderlijk vast te stellen minimum loonbedrag. De bijslag bedraagt 50% van hetgeen aan loon wordt uitgekeerd boven het minimum. De inspectie stelt voor elke ge meente het minimum vast. De plaatselijke commissies stellen, zoowel aan de hand van het z.g. teeltplan 1936 als over de werkelijk in het boekjaar 1935 uitbe taalde loonen vast, welk minimum-loonbedrag in het desbetreffende bedrijf in het dagboek 1936 als minimum zal moeten worden ver kond, alvorens de loonbij slagregeling- in wer- ONS Avond Blindenbond. Op Zaterdag 22 Februari a.s. zai in den Wieringerrneer polder een avond van den Ned. Blin denbond worden gehouden. Een comi té uit de burgerij onder leiding van ds. Nijholt zal zich met de voorbereiding beiasten. Bmeau Burger!, üiand Medemblik. (mei inbegrip gedeelte!. W.-Meer.) Geboren Ignatius Johannes, zoon van S. Sijbrandij en A. M. Roozendaal; Neily, dochter van Jan Hamstra en G. S. M. Kop Jacob, zoon van J. Jet- ten en R. Wiarda. Ondertrouwd Urnen de Jong en Fenna Zijlstra, beiden alhier. Getrouwd Geene. OverledenReintje Reinders Ban- lema, 74 jaar, wed. G. P. Anema nendrik van den Berg, 73 jaar, weduw naar van Arigje Hooikaas. Jaarvergadering W.-Meer Fanfare. Woensdagavond hield de W.-Meer fanfare haar jaarvergadering in Hotel Smit te Middenmeer. l)e opkomst der leden was zeer goed De lieer Meindersma opende met een woord van welkom waarbij hij een hijzonder woord van wei kom sprak tot ir. B. Frummel die als de nieuwe beschermheer voor het eerst de verga dering der W.M. fanfare bijwoonde. Ook de heer A. F. v.d. Grijn, direc teur van het corps was aanwezig. Spr. dankte Ir. Frummel voor de be reidwilligheid om de opengevallen plaats door vertrek van Mr. Kamp le willen innemen. Hierop werden de notulen der vori ge vergadering voorgelezen door den heer G. Rooze, welke onder dankzeg ging werden goedgekeurd. Verslag penningmeester. De heer K. Kok brengt hierop verslag uit van zijn gehouden beheer. De ontvangsten bedroegen f 727.41 De uitgaven waren - 697.27 Batig saldo f 30.14. Eenproefbalans zal worden opge maakt en aan de directie worden over gelegd. De heer Y. de Jong brengt namens de controle-commissie verslag uit en deelt mede dat boeken en bescheiden in goede orde zijn bevonden. Bestuursverkiezing. Periodiek moeten aftreden de heeren Meindersma en Looze. Met meerder heid van stemmen worden beide hee ren herkozen, die dank zeggen voor het in hen gestelde vertrouwen. Aangezien de nieuwe secretaris geen jaarverslag had gemaakt zal dit tot een volgende vergadering worden aan gehouden. Bespreking uitvoeringen en concerten Besloten wordt de voorjaars-uitvoe- ring te Slootdorp te houden eind Fe bruari, begin Maart. Getracht zal worden de avond geheel met eigen krachten te vullen. Ook zullen de muzikale rondgangen weer worden ter hand genomen, waar voor men ook naar Wieringerwerf zal gaan als dit eenmaal bewoond is. Dit draagt veel bij tot de populairi- teit van het corps. Het geven van eeni ge openlucht concerten zal tevens tot het zomer-programma gaan behooren. Verschillende maatregelen die kun nen leiden tot kassteviging werden nog besproken en zullen nader door het bestuur worden overwogen. Hierna sluiting. FLEVG-NIEUWS. Flevo I gaat Zondag op bezoek bij Oudendijk I, welke zich de laatste tijd danig heeft hersteld, het wordt dus op passen. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Vertrek van Middenmeer kwart voor één per bus. Slootdorp en Terp worden gehaald. Men zorge op tijd te zijn. Flevo 2 krijgt Hoogkarspel 2 op be zoek en we verwachten dat alle moei te zal worden gedaan om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. De Flevo-adspiranten gaan bij ue Boys in Andijk een bezoek brengen, zij zullen een moeilijke taak krijgen, doch als er met overleg wordt ge speeld behoeft niet verloren te worden. Het vertrek voor de adspiranten is king treedt. Bij de vaststelling van dit mini mum-loonbedrag moet met alle gewassen, die in het bedrijf worden geteeld, alsmede met alle overige factoren als export enz. wor den rekening gehouden. Het aldus vastgestel de minimum-loonbedrag voor 1936 wordt aan de hand van het teeltplan en overige gege vens gesplitst voor vijf perioden van het jaar. De plaatselijke commissie gaat bij de vast stelling van het minimum-loonbedrag uit van het ter plaatse algemeen geldende loon. Toeslag kan alleen worden gegeven op het loon, uitbetaald aan arbeiders, die, zoo zij niet in het bedrijf waren opgenomen, voor hulp ingevolge de regelen voor werkverschaf fing en/of steunverleening in aanmerking zouden komen. De afrekening met hen, die tot de regeling- zijn toegetreden, heeft plaats na afloop van elk der vijf tijdvakken. Indien in een voor gaande periode minder is verloond, dan het voor die periode vastgestelde minimum-loon bedrag, wordt het te weinig verloonde bij de volgende periode verrekend. De plaatselijke commissie dient te zijn sa mengesteld ifit een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, één van de werkne mers- en één van de werkgeversorganisaties ter plaatse. Deze commissie werkt met het gemeentebestuur en de inspectie samen voor het uitoefenen van controle en verder tot het bepaald op half één van Middenmeer per bus. Geleider is de heqr N. van Schild. Terrein-afkeuringen worden bekend gemaakt bij Van Oers te Slootdorp en Kapper Zwart te Middenmeer. Slootdorp. Maakten wij melding van het verscheuren van 18 schapen dit getal is nog vermeerdert, daar de 20ste reeds is gevonden. Dit kornt om dat de dieren over een groot terrein verspreid zijn en men overal niet alle dagen komt. Vrijz. Herv. Kerkkoor opgericht. Onder leiding van Ds. B. Nijholt is Dinsdagavond een vergadering gehou den in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te Middenmeer. Doei van deze bijeenkomst was, om te ko men tot oprichting van een Vrijz. Kerk koor. De vergadering was vrij goed bezet, terwijl de heer Hooi organist der kerk tevens aanwezig was, die had toege zegd om de leiding op zich te nemen. Allen die aanwezig waren betuigden hun instemming met liet doel, n.1. op gezette tijden ie zingen op kerkelijke en half-kerkelijke bijeenkomsten. Gerepeteerd zal worden Dinsdag avonds, men zal beurtelings te Sloot dorp en Middenmeer repeteereu. In de winter-periode zal gerepeteerd worden van half acht tot half tien. De repetities worden gehouden in de kerk gebouwen. Een voorloopig bestuur werd geko zen uit de heeren Ds. Nijholt, voorz.; Th. J. van Vegten. secr.. Jb. Hartland penningm. De contributie wordt zoo laag moge lijk gehouden, daar de vereeniging weinig uitgaven heeft. De eerste repetitie heeft plaats te Middenmeer op Woensdag 21 Januari, des avonds half acht. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 19 JANUARI. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Nijholt. Middenmeer 's av. 7 uur Ds. B. Nijholt. Repetitie Vrijz. Herv. Kerkkoor M.-meer 7.30 u. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer 9.30 en 3 uur Leesdienst. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp v.m. 9 uur Ds. C. v. d. Vliet. H. Avondmaal. Slootdorp nam. 2 uur Ds. Chr. v. d. Vliet. H. A. en Nabetrachting. TE KOOP EEN SCHUURTJE, zoo goed als nieuw, 3x3, met asbest dak. TEVENS EEN KACHEL. G. HAAN, Brink 6, Slootdorp. TE KOOP AANGEBODEN 3 uitstekende BESTE MELKGEÏTEN. Alle drie drachtig bij A. VERSLUIS, Kerkstr. 53 Slootdorp. le koop aangeboden een best onderhouden LINNENKAST. M. STEINFORT, Brink 49, Slootdorp. TE KOOP een RADIO - TOESTEL, MET ANODE BATTERIJ EN ACCU, EN EEN PETROLEUM - LAMP. Adres te bevragen aan het Bureau Wie- ringermeerbode, Middenmeer. Vraag even aan bij SPECIALE VERHUISWAGEN MET CABINE TOT 5 a 6 PERSONEN. PAKKISTEN, DEKENS, VOORRADIG. LADING VERZEKERD. verrichten van alle werkzaamheden, noodig om een behoorlijken gang van zaken te ver zekeren. DE HANDEL MET RUSLAND. De bestellingen van Rusland in Nederland hebben gedurende het jaar 1935 f 22.033.700 oedragen. De door Rusland in Nederland geplaatste opdrachten voor industrieele producten van verschillende soort zijn gestegen van bijna f 5'/2 millioen in 1934 tot bijna f 10 millioen in 1935. In 1935 bestelde Rusland in ons land drie zeeschepen voor houtvervoer, zeven zee sleepbooten en twee baggermachines. Daar naast werden nog eenige schepen, die reeds onder Nederlandsche vlag gevaren hadden, gekocht. Onder de groep industrieele bestel lingen vallen verder machines, instrumenten, chemacaliën, lompen enz. De Russische aankoopen van koloniale wa ren rubber, tin, thee, cacaoboonen en spe cerijen bereikten een bedrag van f 11.518.600. De overige bestellingen ten be drage van ongeveer f 550.000 betroffen ha ring en eenige andere goederen. De uitvoer uit Nederland naar Rusland be droeg in de periode JanuariNovember 1935 f 10.375.000 tegen f 7.118 in dezelfde periode in 1934. De invoer uit Rusland bedroeg in 1935 f 20.527.000 tegen f 25.000 in 1934. Terwijl de invoer uit Rusland verder is ge-

Wieringer courant | 1936 | | pagina 4