SPORT. PUROL Atlantischen Oceaan zal van een voor af vastgestelde plaats af, de koene be manning van het K.L.M.-vliegtuig „de Snip" op de Kerstvlucht naar West-In- dië van radio-peilingen en weerberich ten worden voorzien. Een teleurstelling was het voor de bemanning, dat ze de „Snip" niet te zien kregen een vol doening, dat ze er toe had bijgedragen dat de sprong van 3600 Km. over water werd volbracht. Op weg naar Dakar in West-Afrika wordt Kerstmis aan boord gevierd. 35 menschen in een ruimte vol machi nerieën van van 12 bij 3 M„ ver van huis. Een ruwe zee, een papieren Kerstboom, een „drie in de pan", als allerheerlijkste Kerstversnapering. Een soberheid, die menig Kerstfeestvierher tot nadenken zal stemmen. Dakar Nieuwjaar Dansers, die van geen ophouden weten en uren ach tereen zichzelf in vervoering brengen dat zijn de beelden van donker Afrika. De nieuwelingen, die voor het eerst den evenaar passeeren, ondergaan den zeemansdoop. Een beetje hardhandig maar goed gemeend. Een der zoo juist gedoopten geniet de eer met mevrouw Neptunus op de welluidende tonen der K XVIII jazzband te mogen dansen. In de zwaarste stormen. De tweede oversteek volgt. Nu naar Australië. Zeven en twintig dagen, 't Is op dit traject, dat de K XVIII de zwaarste stormen te doorstaan had. Huizenhooge golven spoelen over de gehele boot heen. De jol is losgeslagen van dek en moet vastgesjord worden. Een der matrozen, aan een tros gebon den, zal 't wel even opknappen. Op dit groote traject duiken wij mee naar 30 meter diepte en daar in de onmetelijke stilte verricht prof. Vening Mienesz zijn metingen en licht ons in omtrent het wetenschappelijke doel van zijn werk. „Commandant, ik ben klaar, wat mij betreft kunnen wij weer naar bo ven. „Blazen Leegmaken En als een bal schiet de K XVIII uit het water en vervolgt de reis naar Free- mantle. Geslaagd. Onze plaatsgenoote Marie Koorn Nd. te Westerland is geslaagd voor Coupeuse diploma A. B. A. Mode vakschool te Den Helder (directrice Mevr. Remelink.) Doopsgez, Zusterkring niet a.s. Don derdag, doch uitgesteld tot Dinsda; 18 Febr. - r-i Ned. Bijbel Gen.. Het Bestuur pl. afd. Ned. Bijbel Gen. heeft zich als volgt samengesteld Ds. Meihuizen, voorz O. Deen, secr. Mej. M. Veenstra, pen ningm., G. Dijkstra, bibliothecaris. Depot in „Land en Zicht", Den Oever. Dank. De familie S. P. de Vries, De Belt, mocht weer een dankzegging ont vangen van „Zonnestraal" voor de ge zonden oude rijwielplaatjes. De familie brengt de dank met deze aan hen over, die weder hun oude plaatje voor dit doel inleverden. Uitvoering. De R.-K. Gemengde Too- vereeniging St. Hippolytus hield Zon dag 9 Febr. j.1. haar tweede feest avond op de Bovenzaal van den heer S. A. Veerdig, die bijna geheel gevuld was met belangstellenden. De Zeer Eerw. Heer Pastoor de Wildt, opende dezen avond met een hartelijk woord vap welkom. Hierna werd opgevoerd „Zonsop gang" een tooneelspel in 3 bedrijven. De spelers mochten na elk bedrijf een har telijk applaus in ontvangst nemen. Wij kunnen niets anders zeggen, als dat al le spelers en speelsters zich goed van hun taak hebben gekweten. Na afloop dankte dan ook de Zeer Eerw. Pastoor de tooneellisten voor hun mooie spel, wat ze deze avond hebben gegeven. Spr. wenscht dat de tooneelvereeniging zoo op de ingesla gen weg mocht voortgaan en deed een vriendelijk verzoek tot alle aanwezi gen, om toch vooral de tooneelvereen. in stand te houden door zich allen als donateur te laten inschrijven. Onder de muziek van een gezellig strijkje bleef men nog langen tijd ge zellig bijeen. Wij kunnen niet nalaten ook een compliment te maken aan de muzi kanten, die deze avond weer zoo'n ge zellige stemming er in hebben ge bracht. Politie. Verl.: een reservewiel van een vracht-auto, merk Fiat en een rijwielplaatje. Gev een rijwielplaatje aan een bandje. Inl. bij den Gem.-Bode. In de derde klasse A zijn, trotsch de bevro ren velden nog drie wedstrijden gespeeld en brachten wederom eenige verrassingen.. De Volewijckers speelden een thuiswedstrijd en wisten Hollandia er danig onder te houden en werd door De Volewijckers met 41 ge wonnen en ging hierdoor niet minder dan drie treden in de hoogte op de lijst en kan nog een ernstige candidaat voor de bovenste plaats worden. In Den Helder ging het tus- schen H.R.C.—Helder. In een spannende wed strijd is het H.R.C. gelukt steeds opnieuw de leiding te veroveren na tenslotte met 54 te winnen en staat hierdoor met een flinke voor sprong aan de kop, temeer daar Hollandia 2 punten verspeelde. Purmersteijn werd in eigen huis geklopt door Zaandijk met 23, wat van Purmersteijn geen slecht resultaat genoemd mag worden, maarblijft hier door op de onderste plaats, zeer ten voordeele van de Successers. De andere clubs in de af- deeling hebben niet gespeeld. De stond M als volgt gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. H. R. C. 13 9 2 2 36-22 20 Hollandia 13 7 1 5 23-21 15 Helder 13 5 4 4 31-29 14 Zaandijk 11 6 2 3 20-13 14 Volewijckers 10 6 0 4 35-18 12 Alkm. Boys 13 5 1 7 24-28 11 K. V. V. 13 3 5 5 22-28 11 Beverwijk 14 4 2 8 24-34 10 Succes 13 4 1 8 17-29 9 Purmersteijn 11 4 0 7 23-32 8 Uitvoering O.K.K. De volle zaal Zon dagavond in „Concordia" getuigde weder dat men veel belangstelling koesterde voor 't programma. Men is in zijn verwachtingen niet teleurge steld, want uitermate goed was dit •verzorgd. Niet alleen het muzikale ge deelte, dat telkens een dankbaar ap plaus ontlokte, maar ook het tooneel sloeg geweldig in. Zonder uitzonde ring werden alle rollen goed weerge geven en heeft men volop genoten van het mooie tooneelspel „Als de poorten opengaan". Het was een zeer mooie avond. Schaatsrijden. Gretig wordt thans van het baantje-rijden geprofiteerd op het z.g. „Zoutland" achter de Nor- mert. Jong en oud hadden daar Maan dag reeds de ijzers onder gebonden. Bets Sc hagen. Naar wij vernemen, zal mej. B. Schagen wederom bij den heer S. Halfweeg en wel den 15e Febr. optreden. De vorige keer toen Mart. Beversluis verhinderd door ziekte was te komen, was bovengenoemde mej. zijn plaatsvervangster. Deze viel bij het publiek zeer in den smaak. Wij verwachten dan ook, dal de toeloop weer enorm groot zal zijn, evenals vorige keer. Voor nadere bijzonderheden zie ad vertentie in het volgende nummer. Zuivel propaganda. Wij wijzen nog maals op de belangrijke Zuivelmiddag en avond, welke Donderdag a.s. in Cinema De Haan wordt gehouden. Op allerlei wijze zal men daar met het bij uitstek Hollandsche voedings product kennis maken. De entrée is vrij. Laat de zaal beide malen tot in alle hoeken gevuld zijn. (Zie adverten tie.) Ernstig Ongeluk. Bij het schoonmaken van de vleeschsnijmachine had de slager de hr. Rustenburg te H.hoef het ongeluk met zijn pols en hand in aanraking met het draaiende mes te komen. Ernstig verwond (de pezen van duim en pink waren zelfs doorgesneden, werd de hr. R. op advies van Dr. de Groot naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd, om verder behandeld te worden. Op het oo- genblik maakt hij het redelijk wel. IJsverm aak geeft ruwe huid verzacht - geneest belangstelling ondervond. Men verwacht, dat de prijs niet lioo- ger zal zijn dan van bier of goede limo nade. De belangstelling bij deze nieuwe in industrie hebben eenige maanden gele den besprekingen gehouden met ver schillende autoriteiten uit den tuin bouw. In principe is de regeeringscoin missaris voor den tuinbouw bereid, al ie medewerking te verleenen. Wederom hebben de betrokkenen 'n jeroep op het Werkfonds gedaan om uitvoering aan de plannen te kunnen geven. De besprekingen zijn nog gaande. Naar aanleiding van het feit, dat het concern, dat aan d^^annen uitvoering wil geven, zijn fabriek te Maassluis wil oprichten, heeft het gemeente bestuur van Maassluis een schrijven gericht aan den minister, waarin gewe zen wordt op de beteekenis van een der gelijke onderneming voor de gemeente en de omgeving. GEMEENTE"ANNA PAULOWNA? BINNENLANDSCH NIEUWS. HET WERKFONDS. Van 16 Sept. ï.m. 15 Oee. 1935 Volgens het zesde driemrandelijk- sche verslag van hei Werkfonds van 16 September tot en met 15 Dec. 1935, zullen in totaal veertig goedgekeurde plannen in geheele of gedeeltelijke werkverschaffing worden uitgevoerd. Het hiervoor benoodigd bedrag wordt geraamd op f 12.894.959. Het Werk fonds zal de bijkomende kosten finan cieren tot een bedrag van 1' 6.915.167. De bijdrage van het departement van Sociale Zaken bedraagt f 5.244.492. Achttien plannen worden gedeelte lijk uit het Werkfonds gefinancierd. De raming voor deze plannen bedraagt f 11.880.104, waarvan het Werkfonds f 9.481.49, heeft toegestaan en andere instanties de rest bijdragen. Ongeveer 140 plannen worden nog onderzocht. Vervallen, ingetrokken of afgewezen werden 258 plannen. Ten behoeve van het jeugdwerk is f 538.040 uitgetrokken. Voor industrieele plannen is uitgetrok ken f 17.661.014, waarvan voor het bou oouwen van een tweeden „Statendam" f 12.700.000 voor 44 plannen tot scheepsbouw f 2.201.474 en 21 plannen tot crediet aan de industrie f 2.759.540. Een nieuwe industrie in het Westland. Het maken van druivensap. Uit kweekerskringen is de aandacht van den minister van Land- en Tuin bouw gevraagd voor de groote per spectieven, welke de bereiding van druivensap uit de W'estlandsche drui- voor de cultuur biedt. Sinds enkele jaren is de aanvoer van druiven aan de veilingen zoo toegenomen, dat bij belangrijk verminderde vraag een weg moet worden gevonden om een deel van de productie te cloen afvloeien. Reeds vroeger was de aandacht van de kweekers gevestigd op de moge lijkheid een deel van den druivenoogst te verwerken tot druivensap, doch tot op heden was de wijze van verwer king te kostbaar om tot dit doel te kunnen geraken. Inmiddels is echter een Rotterdamsch concern er in ge slaagd, door een speciaal procédé druivensap te bereiden van zeer goede hoedanigheid en waarvan kosten van de bereiding niet meer dan enkele een ten per liter zullen bedragen. Deze lage bereidingkosten verhoogen in niet geringe mate de kans, voor het West- land een nieuwe industrie te vestigen, welke in het buitenland reeds groote Breezand, Febr. 1936. Hooggeachte Redactie. Beleefd vraagt ondergeteekende namens het bestuur der Chr. V.V.A.D.O. een plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat onzen dank. MOET DE CHR. V.V. A.D.O. WORDEN OPGEHEVEN „Met deze droevigen vraag houdt het be stuur van bovengenoemde vereeniging zich de laatste weken bezig. Inderdaad is het een droevig verschijnsel dat een Chr. sportvereeniging zich bedreigd ziet door te weinig werkende leden, en te weinig financieele steun uit de rijen der plaatselijke voetbalvereenigingen te moeten verdwijnen. Is er bij de Christelijke jeugd geen voldoen de ambitie voor de sport Is er geen vol doende jeugd van Christelijke huize om deze jonge vereeniging in stand te helpen houden. Ons inziens kunnen beide vragen met een ja worden beantwoord. Toch heeft het bestuur alles en alles reeds in het werk gesteld om nieuwe leden te wer ven, jeugd-organisaties aangeschreven om medewerking, en zie, moet nu alles vruchte loos zijn, met het gevolg dat er straks geen Christelijke voetbalvereeniging meer zal bestaan Neen en nogmaals neen Wanneer er een wil is dan is er ook een weg om A.D.O. in stand te houden en wel deze. Jongens van 14 jaar en ouder, geven zich op als lid. Ouders die maar iets te missen hebben steunen ons financieel, en zoo kan A.D.O. behoed worden van den on dergang. Zoo dit ingezonden stukje geen resultaat oplevert, dan is het voor het bestuur geen vraag meer, maar een vaststaand feit, dat de Oranje-Witte kleuren moeten verdwijnen, en de naam A.D.O. tot het verleden zal gaan behooren. Moge deze laatste oproep een succes worden om de Chr. V.V. A.D.O. weer nieuw leven in te blazen, om straks weer te kunnen deel nemen aan de competitie der C.N.V.B. waar bij A.D.O. is aangesloten." Namens het Bestuur, P. MOLENAAR Bzn. Voorz. Chr. V.V. A.D.O. Uitvoering Huiszorg. Ten bate van deze vereeniging zal in het laatst dezer maand 'n liefdadigheidsuitvoering worden gegeven in de zaal van Slikker. Verscheidene vereenigin gen verleenen medewerking. Propaganda avond. Op Zondag 8 Maart a.s. geeft de Afd. Anna Paulowna, Bond v. Staats pensionneering een propaganda avond in de zaal van den heer Kossen. Door enkele oud spelers van de Tooneelvereen. O.B.K. zal wor den opgevoerd een propagandastuk „Levens zon" geschreven door Mevr. Loevens van Alk maar. ONS W1ERINGERMEERHQEKJE. GEMEENTE ZIJPE. Ernstig ongeval. Vrijdagmorgen werd te St.-Maar- tensbrug de 45-jarige landbouwer G. Schuit in zijn boerderij gegrepen dooi de riem van de motor, die een dorseh- machine voortbewoog,1 met het gevoig, dat hem den rechtervoet werd afge- kneld. De heer Schuit werd per auio naar het Centraal Ziekenhuis ver voerd, waar dr. v. Dam den voet heeft algezet. Schagerbrug. Schuit den grond ge raakt. Zaterdagmiddag ongeveer 1 uur geraakte een groote met zand ge laden schuit, varende door het nog niet voltooide kanaal Stolpen-Scha- gen, aan den grond, juist onder de brug over genoemd kanaal, ter plaat se waar de Groote Sloot dit kanaal kruist. Pas om 6 uur van dienzelfden mid dag slaagde men er in de schuit los van den grond te krijgen. Daarna kon de hefbrug weer naar beneden wor den gelaten. Een en ander bracht een belangrijke vertraging te weeg. Auto's en wagens waren genoodzaakt terug: te rijden naar Keismerbrug om hun doel langs een omweg te bereiken, terwijl voet gangers en wielrijders per bootje over net kanaal werden gebracht. Inmiddels heeft men de baggermo- den, welke reeds nabij de West-Frie- sche dijk werkzaam was, terug laten komen om de ondiepten weg: te bag geren. De Veemarkt. ALKMAAR, 10 Febr. 1936. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 78 Vette koeien f 105-f 200 handel redelijk 15 Kal veren, w.o. gras f 32- f 40 vette f 30- f 80 en per Kg. 60-90 cent 136 Nuch tere kalveren (slacht, f 3-f 12 245 Vette varkens per Kg. 34-38 ct. Han del vlug. FLEVO NIEUWS. Wegens terreinafkeuring werden alle wed strijden afgelast. A.S. ZATERDAG EEN GEZELLIGE AVOND. Voor a.s. Zaterdag heeft het bestuur van Flevo een gezellige propaganda-avond geor ganiseerd in Hotel Smit te Middenmeer. De bekende Humorist Cor Pruis is geënga geerd, terwijl voor dansmuziek zal zorg dra gen de bekende band van Charles Spanjer. Het beloofd een mooie avond te worden. Voor niet-leden is de entréeprijs zeer laag gesteld. Men zie advertentie in dit nummer. BIJEN IN DE WIERINGERMEER. Wij lezen in het weekblad voor Bijenteelt In verband met de zeer vele aanvragen is het niet mogelijk om het plaatsen van bijenvol ken in de Wieringermeer dit jaar toe te staan, zonder dat daarvoor een vergoeding wordt gevorderd. Deze vergoeding is vastge steld op 25 ets. per kast (volk). De voorwaar den tot plaatsing van bijenvolken kunnen worden aangevraagd aan het kantoor van de Directie van de Wieringermeerpolder te Alkmaar. Aanvragen moeten voor 20 Febr. a.s. worden ingediend. Zoodra de aanvragen bin nen zijn, kunnen de diverse standplaatsen worden aangewezen. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. AFD. WIERINGERMEER. Een goedgeslaagden propaganda- avond voor de Trekpaardenfokkerij. In Hotel Smit te Middenmeer werd Vrij dagavond vanwege de Hollandsche Mij. van Landbouw, afd. Wieringermeer, de onlangs uitgestelde lezing gehouden, door den heer L. A. BOM, Secr. Ned. Trekpaarden Stamboek, waarbij tevens werd vertoond de geluidsfilm „Trekpaardfokkerij De heer G. Schoorl, voorzitter der afdee- ling, mocht in zijn welkomswoord, terecht gewagen dat voor deze avond veel belangstel ling bestond, circa 200 personen vulden de zaal, waaronder veel belangstelling uit af- deelingen der randgemeenten van de Wierin germeer. De heer Schoorl sprak vervolgens een bij zonder woord van welkom, tot de heer Bom, de heer Reinders-Folmers voorzitter van het district Noord-Holland, doch ook in het bij zonder tot de vele aanwezige dames, die hun verlangen hadden geuit om ook eens te wor den uitgenoodigd op een vergadering van mannen. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan den heer Bom die een vervolg heette te zijn op zijn lezing in Anna Paulowna. De heer Bom zijn lezing aanvangende zegt het hedenavond te zullen hebben over Stam boekhouding. Stamboekhouding bestaat eigenlijk uit twee woorden Stam en boekhouding. De volksmond heeft het altijd over stam boek, doch dat is niet altijd duidelijk. De stam of stamboom waarmede dus wordt bedoeld de afstamming van het paard is het voornaamste, de boekhouding,,, in de organi satie, waarin de gegevens worden aangetee- kend betreffende de afstamming. Spreker haalt een uitspraak aan van Prof. Krom die zeide „dat het stamboek de fun deering is tot verbetering van de veestapel." Deze uitspraak in 1920 gedaan, zegt spr. is heden ten dage nog voor 100% waar. Eigenlijk zijn we na 1900 pas begonnen met de aanleg van het Stamboek. In Engeland heeft men onbewust gefokt in de richting zooals wij ons nu begeven. Daar is men de laatste 2 a 300 jaar onbewust een volbloed gaan fokken. Na 1900 kreeg men echter meer kennis over fokkerij. Om goed te kunnen fokken moet men de afstamming weten, van de hengst of merrie, met voorts de overerving bestudeeren. Bij de lagere wezens de ratten, muizen enz. kan men zeggen dat de wetenschap de the orie en de practijk benaderd is inzake de overerving. Ook wat betreft de planten kan men zeggen dat vooraf gezegd kan worden bij kruising wat of er zal komen. Men kan gerust zeggen dat men hierbij tot 1936 bij is. Bij de hoogere wezens het vee en de paar den kan men dit nog lang nietzeggen en uit hetgeen wij er van weten, kan men vergelij kend zeggen dat we tot 1905 bij zijn. Dit klinkt misschien ontmoedigend zegt spr., doch we zitten niet stil. De Engelschen hebben onbewust reeds een goed volbloed paard gefokt, door hun mate riaal zoo te kiezen dat beiden, hengst, mer rie, van uitstekende kwaliteit waren. Spr. veroordeelt de lukraakfokkerij zooals die soms ook nog door deskundigen wordt voorgestaan, door b.v. een hengst met een lage stepgang en een merrie stap te laten paren en dat nu daar toevalliig wel eens een goed veulen van komt bewijst nog niets. Wel kan met absolute zekerheid fokzuiver- heid worden verkregen als men beschikt over de gegevens van het moeder en vaderdier. Dit kan omdat de dieren geen eischen stel len aan het gemeenschapsleven, zooals de menschen. Nu wil niet zeggen dat als alle voorwaarden aanwezig zijn dat een goed veu len is geteeld dat daar een goed paard van zal komen, integendeel veel kan worden be dorven, als het dier niet goed verzorgd wordt. Doch dit is de taak van de fokkers. Een uitgebreide kennis is hiervoor noodig, dit is echter niet te leeren maar moet a.h.w. aangevoeld worden. Men moet alle eigen schappen van het dier met kennis van zaken waarnemen. Dit eischt veel tijd en ook soms geld. Vervolgens zegt spr. in het kort iets over de rol van de bodemsgesteldheid. Talrijke bewijzen zijn reeds geleverd dat het paard niet aan de bodem gebonden is. Ook in België waar men lang op het stand punt heeft gestaan dat b.v. alleen de Pro vincie Henegouwen het ideale paard bracht. Vandaar dat men in België de Prov. Keurin gen heeft. Voor het type trekpaard prefereert men hier te land het Belgische. Voor het type heeft men 4 eigenschappen aangewezen, kort, diep, breed, zwaar. Een volmaakt type heeft men nooit kun nen maken, bestaat niet en we weten het ook niet, doch de harmonie tusschen deze eigen schappen moet in de fokrichting zooveel mo gelijk gezocht worden. En door selectie op keuringen wordt getracht deze harmonie zoo veel mogelijk te benaderen. Dat men niet aan een bodemgesteldheid met het paard is gebonden, bewijst wel dat men de laatste 20 jaren in Nederland een trekpaard heeft te pakken en het op keurin gen ook in het buitenland tegen de grootste concurrenten op durft te nemen. Het verheugt spr. dan ook buitengewoon dat men ook in de Wieringermeer er van over tuigd is dat met de verbetering van het trek paard veel is te bereiken en dat de jonge hengstenvereeniging er zelfs toe over is ge gaan aan een le klasse hengst aan te schaf fen. Spr. hoopt dat de landbouwers dit naar waarde willen zullen schatten. Vervolgens geeft spr. een overzicht van de werking van de Stamboekhouderij, en laat door middel van meegebracht materiaal zien, de omvangrijkheid van gegevens die worden verzameld omtrent het veulen wat opgegeven wordt voor het stamboek. Dat b.v. alleen het signalement reeds geen kleinigheid is bewijst het feit, dat reeds 80.000 paarden zijn ingeschreven, en waarvan tel kens een aparte bijzonderheid moet worden opgezocht om ze uit elkaar te houden. Bij tijd en wijle worden selectieproeven ge houden, waarvan keuringen en tentoonstel lingen worden gehouden. Naast dat gewone stamboek heeft men dan nog het keurstamboek waar die paarden in ondergebracht zijn die het type zoo goed als benaderen, waarvan de 4 eigenschappen hier boven zijn genoemd. Spr. beëindigde hiermede zijn interessante lezing en uitte de wensch dat het vervolg eventueel op deze lezing dan weer in Anna Paulowna mag zijn. Hierna werd de geluidsfilm „Trekpaardfok kerij" vertoond, die in zooverre een geluids film was wat betreft de muzikale illustratie. De film staat één en al in het teeken van het trekpaard, het eerste gedeelte, laat de nuttigheid zien van het trekpaard bij land bouw en industrie £n inderdaad geeft het aan landschap, nog altijd een aparte stoffee ring als men de ploeg ziet trekken door eeni ge van die mooi gevormde zware dieren. Vervolgens is het grootste gedeelte gedeelte gewijd aan de tentoonstelling in 's Hertogen bosch, die we meemaken in de film vanaf de aankomst der paarden tot aan de dag der bekroningen. Voor paardenkenners en liefhebbers is het een buitengewoon mooie film. Doch ook filmisch gesproken is zij goed geslaagd. De man van de Camera heeft niet alleen voor paarden zijn oog gehad, doch de geheele tentoonstelling als zoodanig had zijn belang stelling, waarvan de aardige opnamen uit het publiek van getuigden. Na het einde van de film sprak de heer Schoorl zijn dank uit aan de heer Blom, voor het vele mooie en interessante door hem naar voren gebracht. Spr. hoopte ook dat de hengstenvereeniging die in het kort is opge richt veel nuttig werk zal mogen verrichten in de kop van Noord-Holland. Spr. hoopte tevens dat de heer Folmers die nu in hoofdzaak zijn werkzaamheden in het zuidelijk deel van N.-H. heeft, dit door de oprichting van deze vereeniging zal moeten uitstrekken tot geheel N.H. De heer Folmers sprak de wensch uit dat hij veel leden zal mogen inschrijven, j Nadat de heer Kossen die het filmapparaat bediende de aanwezigen nog op een natuur opname en een teekenfilmpje had vergast, was deze goedgeslaagde avond ten einde. De kachel wilde niet branden. Aangezien de kachel van de cen trale verwarming in de school te Mid denmeer de lokalen niet warm kon krijgen, konden ee leerlingen on verrichter zaken terugkoeren, tot hun groote vreugde. Schaatsen werden voor den dag gehaald, om op de be vroren greppels nog iets van den win tersport te genieten. De vreugde was echter van korte duur, 's-middags wa ren de lokalen weer op temperatuur en was het weer leeren geblazen. Steek van vork. Zaterdag overkwam de- -' arb. H. Bakker te Slootdorp een ernstig ongeluk. Bezig zijnde bij de hooipers, kreeg hij een steek met een vork in zijn arm. Hoewel in het begin niet ernstig, moest hij zich later onder geneeskundge behandeling stellen. Per auto is hij naar huis vervoerd. Ontslag. De late winter brengt voor veel arb. bij de Cult. Mij. nog een te genvaller mee. Hun werd namelijk aangezegd, dat het werk voorloopig is neergelegd. Dit betreft arb. buiten de Meer en de vrijgezellen in de Meer, kostgangers er bij begrepen. Welkom nieuwe „Nieuweland-bewo- ners". Heden en volgende dagen, on geveer een 2-tal weken achteréén zul len een kleine honderd nieuwe bewo ners zich in onze Polder komen ves tigen. In hoofdzaak zullen zij zich in 'het thans zoo goed als gereed gekomen YVieringerwerf vestigen, niet allen. Ook Slootdorp krijgt een percentage, terwijl M.-Meer zeer weinig van de nieuwe „trek" krijgt. Wij waren er Maandag getuige van hoe vol moed men ondanks de felle koude, die ons plotseling is overval len, allen het nieuwe land zijn binnen getrokken. Het nieuwe land, wat voor velen het beoogde land beteekent. Werk De eerste entree was niet aanlokke lijk. Gezinnen die diep uit Zeeland 's morgens reeds heel vroeg waren vertrokken, kwamen in de namiddag pas aan, stijf bevroren, in een koud huis. Velen met een of meer kleine kinderen, het was in een woord soms een troosteloos gezicht. Doch men moest er door en wie had nu dit koud weer na zoo'n kwak kelwinter nog verwacht, alles was be steld. Voor de volwassenen was er nog doorkomen aan, die konden zich met het uitladen van de inboedel nog eenigszins in de warmte werken. Maar voor de kinderen zag het er zielig uit, als de heer Kistemaker, die reeds geruimen tijd Wieringerwerfbe- woner is zich niet over de kleuters had ontfermd.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2