NU IS HET TIJD OPROEP Maar Texaco-motorolle REISBELASTING - NACHTMERRIE WOENSDAG 18 MAART 1936 AANVRAGEN VAN COMMISSIONAIRS. BESPREKING SEIZOENWERKZAAM HEDEN. P. C. GOOSEN - Boomkweeker BOSKOOP (Z.H.) SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." H0LLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW GEBROEDERS DE BOO HOOFDDORP Tel. 1. BURGERLIJKE STAND Wiermgen van 28 Febr. tot 12 Maart 1936. Geboren Jan, z.v. A. Bergwerff en A. Quak. Adrianus Cornelis Marie, en Johannes Jaco- bus Marie, zoons van M. F. Bogers en M. P. van de VorstJohanna Engelina, d. v. D. Numeijer en J. C. RaschAlle, z.v. B. van Houten en A. Vonk. Ondertrouwd J. Henstra en N. M. Half- weeg J. Hekman en R. Witting. Gehuwd P. Heikens en G. Langes J. Bij- post en A. M. Schmidt. Overleden A. C. Lossie, vr. 85 jaar Adr. Lossie, vr. 78 jaar, wed. v. J. Koopman M. Everts, vr. 57 jaar, echtg. van Jb. Lont. Loop der bevolking. Ingekomen 45 m. en 38 vr. S. de Wit uit Anna Paulowna C. Dek ker uit Schagen; C. J. Bogers uit Rupchen; A. Bergwerff en echtgenoote uit Wieringer- waard; Wed. P. Kingma en "gezin uit Leeu warder adeel; P. F. de Kort en gezin uit Hon- tënisse A. Loof en gezin uit Westerbork A. de Rijck en gezin uit Hontenisse E. Leen- ders uit Medemblik; J. Provoost en gezin uit Medemblik; Mw. N. Slagter geb. de Vries uit Medemblik; J. v. d. Kooij en echtgenoote uit Medemblik; Joh. Kingma uit Medemblik; H. Scha^afsma en gezin uit Het Bildt; H. Weze- poel en gezin uit Koewacht; J. Crans en gezin uit OostdongeradeelJ. Pladdet en ge zin uit BiervlietW. Steenbakker en gezin uit Baarland; M. C. Geluk en gezin uit Zie- rikzee P. A. Veraart uit Oud-Vossemeer; J. van Heusden en gezin uit ZuilichemJohan na Rinia uit Andijk; S. Seekles en gezin uit Den Helder. Vertrokken 22 mannen en 26 vrouwen. A. Verduren naar Grauw; E. v. d. Laan en gezin naar Medemblik; F. Misset naar Haar lemmermeer; H. de Bruin en gezin naar Sliedrecht; H. de Jong naar Odoorn; B. En gel en gezin naar Medemblik; D. v. Vorst naar Landsmeer; G. Braaksma en gezin naar Wieringerwerf; J. Nuij en gezin naar Klun- dert; J. Goslinga naar Eenrum; J. A. van Dis en gezin naar MedemblikD. Stevens en gezin naar Wieringerwerf; H. M. Kooij en gezin naar Zoetermeer; F. Schut en ge naar Wedde; J. J. Bosker en gezin naar 's Hertogenbosch. DEN OEVER. Naar wij vernemen is het Café aan de Zeestraat te Den Oever van den Heer C. Moeijes thans officieel in ge bruik genomen en zal Zondag 15 Maart a.s een openingsbal worden gegeven, waaraan verbonden zijn gezellige attracties en groot orkest. (Zie adv. in dit no.) door Henri ter Hall. A. Heb je gelezen over dat plan van Min. Oud? B. Als Minister Oud een plannetje heeft, zijn wij allemaal heel gauw not out A. Zoo is hetJe zult van die reisbelasting nog wel wat hooren, alvorens deze verras sing Wet is geworden B. Verrassing Zeg liever verassching Want heel wat plannen zullen nu een vroegtijdi- gen dood sterven. A.O. K. Ons plan, ik meen het plan van mijn dierbare huisgenooten verkeert nu reeds in staat van ontbinding. B. Was het een ra-ta-plan A. Neen, amice een echt oeconomisch over dacht plan. Luister. Zoo je weet, heb ik evenals zoo vele Nederlandsche slachtoffers nog een slordige duit van Duitschland te vorderen, en daarom was het plan in dat land een maandje vacantie te genieten. B. Waarom in dat Duitsche land A. Omdat Duitschand zoo vrij is, onze vorde ring, bedragendel. eenige duizenden Mar ken, niet anders te betalen dan door het bekende middel „kom naar unsere Heimat, en wij geven U per dag per persoon vijftig Mark om in unserer Heimat te kunnen leven. Nou begrijp je wel, dat velen met ons, dit aanbod, hoe men er ook over denken mag, aangrijpen, om ten minste een gedeel te van je bevroren geld in handen te krij gen en ten eigen bate te gebruiken. B. Nog al logisch A. JuistMaar nu komt de opperste gebieder in ons landje „de Fiscus" en decreteert „Mooi, ga gerust Uw geld, waar Duitsch land de baas over speelt, aan „Rijn" of „Ruhr" verteeren, anders komt er misschien toch niets van terecht, maardaarvoor zult gij, reizende sterveling, aan mij, de alversiindende „Fiscus" voor die vacantie- maand belasting betalen Weliiswaar heb ik U reeds aangeslagen in Vermogen- en Inkomstenbelasting betreffende Uw Duitsch bezit, maar om van dat kapitaal ten eigen bate te kunnen profiteeren, moet gij mij nog eens belasting offreerenU wenscht een maand met Uw familie aan de Rijn te vertoeven Prachtig Maardat kost U aan Reisbelasting f 93.75 B. Hè f 93.75 A. JuistJe begrijpt, dat deze verrassing onze sympathie niet kan verwerven Een kleine honderd gulden belasting, plus reis geld, bagage, auto's, kruier, enz. enz., wat men gerust op vijftig gulden kan stellen, te zamen dus honderd en vijftig gulden Hollandsch geld uit te geven, alvorens van je Duitsche kapitaal 50 Mark per dag per persoon te kunnen declareeren, lokt ons niet aan. En waar het nu wel uitgesloten is, dat wij met ons vieren voor die honderd vijftig gulden in eigen land een maand va cantie kunnen doorbrengen, hetzij in een onzer provincies, zoo wordt besloten thuis te blijven. B.Heeft ons landje daar nu voordeel van? A. Voordeel Neen, wel nadeelGeen uitga ven aan spoorgeld, bagage, auto, kruiers, enz. enz. B. Summa summarum heeft die lieve „Fis cus" door deze nieuwe belastingschroef aan „spoorwegen" enz. enz. een lief schade- postje gedistribueerd Of zou er toch nog voordeel te boeken zijn A. Dat zit nog PROVINCIAAL NIEUWS. VAKSCHOOL VOOR MEISJES voor Den Helder en Omstreken, Jaarverslag over 1935. Aan het verslag over 1935 van de Vakschool voor Meisjes te Den Helder ontleenen wij het volgende Het aantal leerlingen bedroeg Op 1 Jan: 141, Opleiding Huisnaai ster en Costuumnaaister 32. Opleiding hulp in de Huishouding 27. Cursus sen 136. Op 31 Dec. 146 Opleiding Huisnaai ster en costuumnaaister 38. Opl. Hulp in de Huish. 32. Cursussen 91. De duur van deze cursus was 2 jaar. Waarvan 15 van Texel, 5 van Wie- ringen, 4 van Anna Paulowna, 2 van Breezand en 1 van Lisse de dagschool, 12 van Texel en 1 van Enkhuizen de cursussen bezochten. Van 15 leerlingen werd geen school geld geheven, van 16 het minimum bedrag van f 3 per jaar. Het maximum schoolgeld bedroeg f 217.10. Het getuigschrift van de 2-jarige primaire opleiding werd aan 44 leer lingen uitgereikt. 1 Leerlinge ontving geen getuigschrift. Het diploma voor Huisnaaister Costuumnaaister en Hulp in de Huis hoouding verkregen resp. 10, 2 en 11 leerlingen. Aan 1 leerlinge van de Op leiding Huisnaaister kon het diploma Huisnaaister niet worden uitgereikt Bevorderd werden van het le naar het 2e leerjaar van de primaire opleiding, Opleiding Huisnaaister en Opleiding Hulp in de Huishouding, resp. 69, 15 en 16 leerlingen. In de primaire op leiding en ook in de Opleiding Huis naaister werd 1 leerlinge niet bevorderd Tengevolge van bezuinigings-maat- regelen werd bij Ministeriëel .schre ven van 3 Juli 1935 medegedeeld, dat het aantal leerlingen per klasse dien de te worden vergroot, terwijl het aan tal lesuren van alle klassen met 2 uur per week wordt verminderd. Hierdoor bleven voor één der leera- ressen van de naaldvakken geen uren meer beschikbaar. Na gemeenschappelijk overleg van Bestuur en Leerkrachten, vereenigde de oudste leerares, Mej. C. Meyers, zich met een regeling, waarbij voor haar aan Zijne Excellentie den Minis ter wachtgeld zou worden aange vraagd. Aan Mej. H. W. M. Wagenaar Reisi- ger werd op haar verzoek met ingang van 1 September eervol ontslag ver leend als leerares in kinderverzor ging en opvoeding. Mej. D. Krijnen te Den Helder werd met ingang van voor noemden datum in haar plaats be noemd. Excursies werden gemaakt naar Alk maar en Hoorn. Te Alkmaar werd een bezoek gebracht aan de chocoladefa briek van de firma" Ringers. Te Hoorn werd de proefzuivelboerderij bezich tigd. De leerlingen werden daar in de gelegenheid gesteld, bij het kaas ma ken tegenwoordig te zijn. In het ge bouw van den Rijkszuivelconsulent, den Heer Dr. L. T. C. Schey, eveneens te Hoorn, hield de Heer P. Jz. Eriks een boeiende voordracht met lichtbeelden over melk en de overige zuivel-produc ten. Door de leerlingen werd veel be langstelling getoond en een woord van dank aan allen, die hiervoor tijd be schikbaar stelden is hier zeker niet misplaatst. De leerlingen van de Opleiding Huis naaister en Costuumnaaister woonden hier ter stede een mode-show bij. Lokalen werden afgestaan voor cur sussen in naaien en koken voor vrou wen van werkloozen en voor cursus sen in dekken en dienen aan werk- looze kellners. WIJDENES. De roode hond. Onder de kin deren van de o.l. school alhier heerscht se dert eenige dagen de „roode hond" in die mate, dat enkele klassen grootendeels ont volkt zijn. In verband hiermede werd op medisch ad vies het lokaal, waarin het hoofd der school les geeft, gesloten en de nog aanwezige kin deren naar huis gestuurd. De ziekte heeft tot dusver een goedaardig karakter. WIERINGERWAARD. Landbouw en maat schappij. Maandagavond hield de heer Zul- dervliet van Zaandam voor Landbouw en Maatschappij een lezing in de zaal van mevr. H. v. d. Woude. Na een openingswoord door den heer J. Saai besprak de heer Zuidervliet den toe stand der boeren 400 jaar voor Christus. De boer had 't toen vreeselijk arm. Alles hing af van de grillen der natuur. In de 12e eeuw was door ruil het land aan den edelman overgegaan, waardoor de boer enorme verplichting had gekregen. Breedvoerig werd besproken, hoe de stad met haar gilden alles te vertellen had. In de 16e, 17e en 18e eeuw werd die macht wat minder, maar was er van samenwerking nog weinig sprake. Industrie werd opgebouwd ten koste van het platteland en den boer. De boer zuchtte nog steeds onder die middel- eeuwsche rechten. In de 19e eeuw kwam de vrijhandel in ver band waarmee de toestand van het platte land tegenover de stad uitvoerig werd be sproken. Het schijnt wel of er 2 soorten menschen bestaan, n.1. stadsmenschen en het platteland. In de stad met technische inrich tingen kan men alles. Een machine is niet afhankelijk van de natuur. Wat men wil, kan gemaakt worden en dat voelt de boer eiken ig- Een stadsmensch ziet niet de zorgen van een boer. Dat er meer menschen leven van industrie, zooals wel eens beweerd wordt, is niet waar. Integendeel. De welvaart is voor afhankelijk van 't platteland, wat met voorbeelden werd aangegeven. Wat wij minder dan in 1929 uitvoeren Is ook noemenswaard. In 1929 bedroeg de uit voer naar Duitschland 450 millioen, in 1933 156 millioen, naar Groot-Brittannië in 1929 406 millioen, in 1933 126 millioen, naar Frankrijk in 1929 207 millioen, in 1933 100 millioen. Dat zijn cijfers die spreken. De regeering heeft nu een stelsel van cri sismaatregelen genomen. De voorschriften zijn tezamen 15 c.M. dik, 7000 bladzijden en worden gecontroleerd door 7000 ambtenaren. Niemand kan er uitkomen. Wat is nu 't probleem om 't zoo te maken, dat da boer weer eens eigen baas wordt. De grond moet zoo intensief mogelijk worden be werkt en dat kan als de prijzen de produc tiekosten behoorlijk dekken. De boer maakt tegenwoordig voor zijn product 78% van den prijs van vóór 1914. De industrie staat op 175%. Het platteland betaalt de industrie vrij hoog en wat wordt voor onze artikelen be> taald Voelt men het groote onrecht Het is de 71-jarige Smid geweest, die een en ander in brochures aan den landbouw be kend maakte. Landb. en Mtp. wil geen Ka merleden afvaardigen, alleen een groote or ganisatie met een eigen pers. Zij wil steeds wijzen op de problemen van het platteland. AUe partijen kunnen bij L. en M. terecht. Het gaat alleen over de verdediging van den klei nen boerenstand-als zoodanig. Een boer heeft altijd gezwegen en verbeten. dat alles afhangt van den bodem. i Na de pauze deelde Aog mede, dat het aantal stuks melkgevend rundvee in 1901 1.600.000 bedroeg en thans 2.360.000 het aan tal varkens is 3 x vergroot. De hoenders wa ren in 1901 41/® millioen, thans 24'/ï millioen. Ons afzetgebied is verloren gegaan. Een paar beste afnemers als Duitschland en Engeland zijn we kwijt. Er is een stevige samenwerking ontstaan tusschen de Holl. Mij. v. Landbouw en Landb. en Mtp. L. en Mtp. is reeds gegroeid tot 25000 leden. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door een zestal aanwezigen gebruik ge maakt, die allen op duidelijke wijze werden beantwoord. Het was reeds ver over elven toen de voorzitter met dank aan den spreker de bijeenkomst sloot. BINNENLANDSCH NIEUWS. Van vadermoord verdacht. Te politie te Coevorden heeft Dins dag-avond gearresteerd twee arhei- ders, die ervan worden verdacht, den vader van een hunner in den nacht, van 1 op 2 Januari 1919 in het Coevor- der Kanaal te hebben geworpen, tenge volge waarvan de vader is verdronken De vader was op 2 Januari 1919 spoorloos verdwenen. Toen hij niet te rugkwam en men hem overigens ook nergens kon vinden, is men in het ka naal gaan zoeken, men heeft zijn lijk voor den stuw in het Coevordensche Kanaal in de omgeving van het buurt schap Holtheme gevonden. Men had toen geen bijzondere aanwijzigingen, dat van een misdrijf sprake was en men veronderstelde, dat er een onge luk was gebeurd. Toen in het laatst van 1935 de weduwe van het slacht-of- fer kwam te overlijden gingen er ge ruchten, dat de eerste zoon schuldig zou zijn aan het verdrinken van zijn vader. De politie is toen een breedvoerig onderzoek gaan instellen, onder leiding van den burgemeester, den heer A. Gautier. Het verzamelde .materiaal heeft daarbij aanleiding gegeven tot de genoemde arrestatie over te gaan. Een bijzonder motief voor deze mis daad heeft men niet kunnen achter halen, maar zoowel van het slacht offer als van de verdachten is hekend, dat zij in dien tijd liefhebbers van een stevigen borrel waren en daarom ver onderstelt men, dat men hier te doen heeft met een dronkemansgeschiede nis. De politie zet haar onderzoek voort. De liefde van den man ging door een koffer. De Haarlemsche recherche heeft een 23-jfïhgen chauffeur aangehouden, die bekend heeft een bedrag van ongeveer f 1000, toebehoorende aan zijn verloof de, te hebben gestolen. Het meisje waarmede de chauffeur reeds geruimen tijd \erlocfd was, had een goede betrekking als dienstbode en had de laatste jaren een tamelijk groot bedrag gespaard. Zij bewaarde het geld bij haar ouders thuis in een koffer. De chauffeur wist da". Hij kwam geregeld bij zijn a.s. schoon ouders thuis. Ook wanneer het meisje afwezig was. Zoo zag hij kans geduren de de laatste twee weken het heele op gespaarde bedrag bij gedeelten uit de koffer te stelen. Van het geld maakte hij auto-ritjes, ging met vrienden uit, kocht zich klee- ren enz. en besteedde ook een deel voor cadeautjes aan zijn meisje Zijn grove verteringen trokken ech ter de aandacht van de politie, die hem dan ook aanhield en naar het politie bureau overbracht. Daar legde hij een volledige bekenxe nis af. Van het bedrag van f 1000 was nog maar f 10 en 8 ct. over, behoudens een bedrag van f 100 dat hij op zijn eigen naam op de bank had gestort. Dit geld is in beslag genomen. Zijn meisje was van den diefstal nog niet op de hoogte. De chauffeur is in ver zekerde bewaring gesteld en zal aan de justttie worden overgeleverd. N.S.B. EN BEZETTING RIJNLAND. „Hitier heeft gelijk gehad Woensdagavond is in den Haagschen Die rentuin een vergadering gehouden van de N. S. B., waarin de heer de Marchant et d' An- sembourg, lid van de Eerste Kamer gespro ken heeft over den parlementairen strijd. De zaal was matig bezet. De spreker gaf in zijn rede o.m. een critisch overzicht van hetgeen tot heden in de Eerste Kamer gezegd is over de begrooting. Ten aanzien van de opmerking, door de Regeering gemaakt, dat de N.S.B. onvoorwaar delijk trouw aan den leider eischt, zeide spr., dat van een dergelijken eisch geen sprake is. Het ministerie van Sociale Zaken wilde hij noemen het „Blue-band-ministerie". Na de pauze heeft de spreker eenige schrif telijke vragen beantwoord. Met betrekking tot de Rijnland-quaestie zeide spr., dat, wanneer de opwinding daar over voorbij zal zijn, men zal moeten toege ven, dat Hitier gelijk gehad heeft. Op deze woorden volgde applaus. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Fok-vereeniging opgericht. Deelden wij eenige weken terug mede dat in principe tot oprichting van een- fok- vereeniging was besloten, thans kun nen wij melden, dat in een dezer dagen gehouden vergadering van veehouders definitief is besloten tot oprichting. De vereeniging blijft voorloopig een onder-af deeling van Wieringen. De controleur de heer A. de Graaf zal tevens de controle in de Wierin germeer uitoefenen bij de leden, welks aantal thans nog 15 bedraagt. Het bestuur werd uit de volgende heeren samengesteld: J. Smit, voorz. B. Miedema, secr. J. Montsma, Pen- ningm. Aukema en Hoogendijk be stuursleden. Met vee-export te Den Haag zal cor respondentie worden gevoerd over de stationeering van een stier. Zoolang de vereeniging zich niet kan bedruipen, is van verschillende zijde subsidie toegezegd. DE BEURS. De Graanbeurs te Middenmeer ken merkte zich deze Woensdag wederom, door een groote drukte,- en iedere week komt men een stapje nader tot de ver volmaking v.d. organisatie. De boxen waren nu gereed, terwijl de notee- rings-commissie ons ook reeds gege vens kon verstrekken, die echter onder voorbehoud van volledig te zijn gege ven moeten worden. Daar uiteraard het stadium waarin de beurs verkeert een en ander nog niet volledig kan zijn. Zooals wij reeds zeiden, iedere week groeit de Beurs, iedere week wordt zij belangrijker, ook voor de Middenstand konden wij dit constateeren. De Beurs zal in toenemende mate belangstelling trekken, naarmate de Beursbezoeker waarneemt dat hij er zijn zaken en boodschappen kan doen. De noteeringen van Woensdag waren Uitschoonsel tarwe f 5—f 5.50. Voertarwe T. C. le soort f 6.85. Voertarwe T. C. 2e soort f 5-f 5.50. Duivenboonen f 11. Erwten Wijker valen f 21-f 21.50. Voerhaver f 6.40-f 6.50 (zaai-kwal. daarboven.) Gerst f 5.25-f5.40. zaaikw. daarboven Van artikelen welke niet verhandeld! zijn konden geen noteeringen worden verstrekt. GOED GESLAAGD. De vroolijke avond welke Dinsdag avond werd gehouden, door de dames- kransen en de afd. van Vrijz. Hervorm den in de Wieringermeer in Hotel Smit te Middenmeer, mag bijzonder goed geslaagd heeten. De zaal was geheel gevuld. En hoewel geen officieel programma voor den avond was opgemaakt, bleek al spoedig dat oen bonte mengeling voordrachten en stukjes door de ver schillende leden was geleerd. Ernst en luim werd op verschillende manieren ten beste gegeven. Namen noemen zou het gevaar medebrengen sommigen te vergeten, vastgesteld kan echter worden, dat, wij constateerden dit reeds meerdere malen, de polder onder haar inwoners heel wat men schen telt, die de kunst van voordra gen en declameeren uitstekend ver staan. Een uitzondering meenen we te moe ten maken voor de dameskrans uit Middenmeer, die de gastvrouwen wa ren en die een geestig blijspelletje, „De Vrouwenclub los van de man nen" hadden ingestudeerd. Een stukje waar hartelijk om is gelachen, wat ein digde met een op de vlucht gaan voor een muis. Een kleine verloting en Ame rikaansche verkoop werd ter bestrij ding van de onkosten nog gehouden. Natuurlijk werd op deze avond het geestelijke werk, wat van de vereeni- gingen uit moet gaan niet verwaar loosd. Ds. Nijholt die aanwezig was en de leiding had, sprak eenige malen een opwekkend woord. Een uitstekend geslaagde avond die zeer zeker regelmatig herhaald zal worden. ?i".| Een verdachte vondst. Tijdens hun survelance-tocht door den polder, vond de politie op de Alkmaarsche weg in den nacht van Dinsdag op Woensdag een hoop resten van ge slacht vee, die daar blijkbaar waren neergeworpen. Een en ander maakte een verdachte indruk, zoodat de om trek aan een nader onderzoek werd onderworpen. In de onmiddellijke na bijheid werden eenige papieren gevon den, waarop adressen stonden ver meld. s De politie die het geval verdacht genoeg vond om haar onderzoek na der uit te breiden, toog onmiddellijk per auto naar de adressen die op de papieren stonden aangegeven, hetwelk te Zuidmeer bleek te zijn onder Hoorn. Het onderzoek had tot gevolg dat ze keren K. en R. van hun bed werden ge licht, die een verhoor werden aigeno- men. De politie bleek juist geraden te hebben. Beiden bleken de dierenresten daar neergegooid te hebben, waarvoor pro ces-vernaai werd opgemaakt. Thans zal nog onderzocht worden of eventueel nog andere strafbare fei ten zijn verricht in verband met moge lijk frauduleus slachten. Inplaats van kaarten. Door. Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van een welgeschapen Dochter DIEUWKE. S. OKKEMA - Offringa. G. OKKEMA Wieringermeer, Ulkeweg 67, Slootdorp. AAN H. H. LANDBOUWERS IN DE WIERINGERMEER tot een vergadering te houden op 's av. half 8 in Hotel Smit Middenmeer BESPREKING 2. Alle belanghebbende landbouwers worden verzocht aanwezig te zijn. Eenige Landbouwers. uw tuin te beplanten met BOOMEN, PLANTEN, SIERHEES TERS ROZENSTRUIKEN, BESSEN- STRUIKEN, enz. Vraagt bij ons eens inlichtingen en prijs aan en ziet onze stand op het terras van de Beurs te Middenmeer. ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdag van 78'/i uur. WOENSDAGS op de BEURS van 10—12 uur. MIDDENMEER Donderdags van 78 uur. Kleinste inlage één gulden. TE KOOP 20 a 25000 kilo VOERBIETEN bü K. DEKENS, Schagerweg MIDDENMEER. Surinamestraat 37 's-Gravenhage. Telefoon 180209. Administraties, controles, behande ling van alle belastingzaken. GOEDKOPE SMEEROLIE HEEFT DE KOSTBARE EIGENSCHAP... VAN EEN KOSTBARE TRACTOR SPOEDIG EEN WAARDELOOS PRUL TE MAKEN Het merk van de betere smeerolie. Beveiligt Uw tractor onder alle -omstandig heden volkomenvoorkomt koolkorstvorming op de cylinderwanden en daardoor te vroege slijtage. TEXACO TRACTORPETROLEUM, BENZINE, SMEEROLIEN. VRAAGT ONZE PRIJZEN. Woensdags op de Beurs te Middenmeer.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2