TWEEDE BLAD. VRIJDAG 37 MAART 1936 No. 35 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINOEN EN OMSTREKEN ETH10PISCH CONFLICT. WIERINGER COURANT CRISIS - BUREAU. Uitbreiding vroege aardappelteelt. De Ned. Groenten- en Fruit-centrale 'maakt bekend, dat evenals het vorig jaar, de mogelijkheid bestaat om de bij tuinbouwteelt-vergunning toege stane oppervlakte vroege aardappe len uit te breiden tot 6? pCt. van de oppervlakte, in 1933 beteeld met vroe ge aardappelen, onder voorwaarde dat de aardappelen geteeld op deze ver gunning ter keuring worden aangebo den aan den Ned. Algem. Keurings dienst, terwijl voorts van deze aard appelen alleen die boven de maat 55 mm vóór 1 Augs. ter veiling mogen worden aangevoerd. Bedrijven kleiner dan 8 ha komen niet in aanmerking voor deze aanvul lende vergunning, aangezien bij deze bedrijven het toegewezen percentage de 67 pCt. reeds bereikt. Aanvraagformulieren voor deze ex tra vergunningen zijn verkrijgbaar bij de verschillende provinciale landbouw crisis- organisaties, afd. tuinbouw. De ten vorige jare uitgereikte poot- aard-appel-vergunningen zijn ook voor 1936 van kracht. Teeltvergunning Fabrieksaardappelen. De Ned. Aardappelmeel-centrale te Veendam maakt bekend, dat georga- niseerden, die vóór 10 Maart 1936 een vergunning voor het telen van fabrieks aardappelen, of een bericht van weige ring hebben ontvangen en die niet la ter dan 21 dagen na 10 Maart 1936 een bezwaarschrift indienen, in hun be zwaarschrift ontvankelijk zijn. Volledigheidshalve zij voorts mede gedeeld, dat in het Reglement Bezwaar schriften Fabrieksaardappelen voor den oogst 1933 het voigende is bepaald: De belanghebbenden zijn gerechtigd een bezwaarschrift in te dienen bij het bestuur der Ned. Aardappelmeel-cen trale te Veendam: a. tegen elke weigering van een ver gunning voor het telen van aardappe len met bestemming tot levering aan aardappelmeelfabrieken, als bedoeld in art. 9 lid 1 van het Crisis-Akker- bouw-besluit 1934 b. tegen elke toewijzing van de op pervlakte vermeld op de vergunning, als vorenbedoeld. Op straffe van niet-ontvankelijkheid moet de georganiseerde a. het bezwaarschrift, hierboven bedoeld binnen 14 dagen nadat de ken nisgeving betreffende de toewijzing of weigering aan hem is verzonden, hetzij per post, hetzij ten kantore der Centra le te bezorgen b. vóór of op den dag van die bezor ging op de postrekening No. 241487 van de Centrale storten een bedrag van f 5.- tenzij hij bij het bezwaar schrift overlegt een bewijs van onver mogen, afgegeven door den burgeniees ter zijner woonplaats c. in het bezwaarschrift nauwkeu rig omschrijven waartegen hetzelve is gericht, en op welke gronden hij zich bewaard acht. Het bestuur der Centrale stelt den georganiseerde, die een bewaarschrift als hierboven vermeld, heeft ingediend, in de gelegenheid dit bezwaarschrift binnen veertien dagen na de indiening mondeling toe te lichten ten overstaan van tenminste twee leden van het be stuur, welke worden bijgestaan door den secretaris van de Centrale of door een door het bestuur aan te wijzen vervanger. Na deze toelichting beslist het be stuur zoo spoedig mogelijk, doch uiter lijk binnen 14 dagen, omtrent het be zwaarschrift. Indien het bestuur het bezwaar van den georganiseerde ge grond oordeelt, wordt het gestor;e be drag ad f 5.- aan den georganiseerde terugbetaald. Wordt het bezwaar van den georga niseerde slechts ten deele gegrond ge- vónden, dan kan het bestuur beslissen, dat en in hoeverre dit bedrag ook slechts gedeeltelijk wordt terugbetaald. Gedurende den tijd, welke verloopt tusschen de indiening van het bezwaar schrift en de beslissing daarop is de oorspronkelijke toewijzing voor den georganiseerde bindend. PRIJSVERSCHIL TARWEBLOEM. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat het prijsverschil bij den invoer van tarwe bloem op 24 Maart 1936 is verlaagd tot f 6.- en de heffing op verwerking tot tarwebloem tot f 4.- per 100 kg. DR. VAN SCHELVEN keert terug naar Nederland. Hij is toch gewond door de bandieten, doch herstellende schuldigen opgehangen. Reuter meldt uit Addis Abeba Inzake den aanval op de Nederland- sche ambulance wordt nog nader ver nomen, dat dr. Van Schelven het bevel voerde over de reserve-eenheid van de ambulance bij Dessié, op weg naar Wialdia. Gedurende dezen tocht werd de ambulance hevig door vliegtuigen bestookt. In den nacht, welke hierop volgde, werd dr. Van Schelven gewekt door de kreet „Zarraf", de oorlogskreet van de Abessinische bandieten. Door zijn bedienden verlaten, wacht te de geneesheer alleen de bandieten af. Hij zeide hen, dat hij tot het Roode Kruis behoorde, doch de bandieten sloegen hier geen acht op en begonnen te plunderen. Dr. Van Schelven werd kwaad en waarschuwde de bandieten. Een van hen beantwoordde dit door van dicht bij den dokter door de long te schieten. Den volgenden dag keerden de be dienden terug en droegen dr. Van Schel ven naar het naastbij gelegen dorp, vanwaar hij per muildier naar Dessié werd vervoerd. Per vliegtuig ging de gewonde verder naar Addis Abeba. Na geneeskundige hulp is de dokter naar Nederland vertrokken. Zijn toestand is niet ernstig. De Negus heeft een straf-expeditie gezonden, welke de bandieten gevan gen heeft genomen, de leiders zijn op gehangen. Graaf Von Rosen gewond door mosterdgas. Dinsdagmorgen is te Addis Abeba graaf Von Rosen uit Kworam aange komen zijn gelaat en handen waren bedekt met brandwonden, veroorzaakt door mosterdgas. De graaf, die niet per vliegtuig kwam verklaarde, dat zijn vliegtuig, hoewel het gecamoufleerd was, te Kworam gebombardeerd en met machinegewe ren beschoten was, waarbij het echter niet beschadigd werd. Von Rosen bracht het toestel uit de schuilplaats te voorschijn om duidelijk de roode kruisteekens op de vleugels en de fuse- lage te doen zien. De Italiaansche bommenwerpers keerden daarop tot tweemaal toe terug om de machine van een hoogte van slechts 18 M. geheel te vernielen. Von Rosen deelde nog mede, dat de Italianen voortdurend gasbommen wer pen, en ook een gas verspreiden, dat als een gordijn neerdaalt. Italiaansche wapenen voor Ethiopische rebellen. Italaansche vliegtuigen zijn over God jam gevlogen en hebben met para chutes 4 mitrailleurs en 4000 patronen uitgeworpen, bestemd voor het leger van Dedjazmatsj Kdessesse, dat tegen de regeering in opstand zou zijn. De wapenen zijn echter onder de regee rings-troepen terecht gekomen. Brand. DoorTfl^vlam vatten van 'n benzine-stel brak er brand uit bij den Heer D. Kaaij aan den Dijk. Dadelijk toegeschoten buren wisten de reeds groote vlammen te blusschen. Uitvoering „Ormenio." 2e Paaschdag zal door „Ormenio" in Zaal Veerburg het beroemde Tooneelwerk van Heijer mans „De Meid" worden opgevoerd. Loop der bevolking. Ingekomen J. H. Goossen en gezin van Haren karspel F. C. J. Aerts van Egmond aan Zee K. Otten van Zweeloo C. Glim en gezin van Wieringerwaard J. B. Lievens van Barsingerhorn G. J. Koot van Lisse R. Leenknegt van Henstdijk W. P. Klaver en echtgen. van Den Helder F. P. E. M. Niewold- Beuckhuijsen van Rotterdam J. J. Oudt en gezin van Wieringen M. A. M. Visser van Den Helder. Vertrokken T. van Weelen-Cornc- lissen en N. van Weelden naar Den Helder J. van Leeuwen naar Den Hel der G. Hordijk naar Rotterdam Mej. Chr. Jansen naar Ermelo A. Witte en gezin naar Zijpe Mej. J. T. Elfe- ring naar Texel G. Meeldijk-Lips naar Zijpe. BURGERLIJKE STAND. Geboren Christina Maria, dochter van Th. J. van Oosten en M. van Elk Johannes Joseph, zoon van J. Arige- vare en M. F. van Dam Jan Antoon, zoon van J. Keuris en C. A. Langereis; Elidius Klaas, zoon van J. C. Grootes en A. Stammes Wilhelmus Theodo- rus, zoon van G. v.d. Berg en G. Vroone Ondertrouwd: K. Zon en T. van Twuijver R. Band en A. Blaauboer A. Hulst en A. Jeenenga. Getrouwd J. Meeldijk en A. Lips. Overleden J. H. Woudstra, oud 79 jaar, P. de Jong oud 66 jaar C. A. Deutekom, oud 6 jaar. R.K. „D. A. P." Damclub A.-Paulowna. De stand van 19 Maart was als volgt gesp. gew. rem. verl. pt. J. Meijer 21 16 4 1 36 H. Huijbers 24 17 2 5 36 W. Alkemade 21 16 3 2 35 W. Komen 23 12 7 4 31 H. Elfrink 24 12 2 10 26 W. Meijer 21 10 3 8 23 A. v.d. Voort 29 10 1 9 21 C. Kaptein 21 8 4 9 20 R. Smiers 19 7 2 10 16 H. Hoek 20 5 3 12 13 A. Kaptein 23 5 3 15 13 J. v. Nuland 24 5 0 19 10 W. de Graaf 23 1 2 20 4 BINNENLANDSCH NIEUWS. ZUIDERZEEWERKEN. DE NOORD-OOSTPOLDER. Op Woensdag 29 April a.s. wordt aanbesteed het maken van een werk- haven met opslagterrein, een fundee- ringsput met omringdam en een aan sluitend gedeelte van den ringdijk van den Noord-Oostelijken Polder nabij Urk. Aanslag op landbouwer te Huizen. Dader aangehouden. Dinsdagmorgen is een aanslag ge pleegd op den landbouwer Snel. Hij kreeg ruzie met een anderen landbou wer over aangelegenheden, betrekking hebbende op den brand van eenige weken geleden. De eene landbouwer, die op het terrein van clen brand werk zaam was, werd lastig gevallen door Snel, die op betaling van eenig geld aandrong. Deze woordenwisseling zette zich later op den weg voort, waarbij de een tenslotte met zijn bijl Snel een klap toebracht tegen het achterhoofd, waardoor de laatste bewusteloos ineen zakte. De geneesheer constateerde her senschudding. De dader werd even latei* gearres teerd, en zal voor den Offi-cier van Justitie te Amsterdam worden geleid. Noodlottige steek met mestvork. Tragisch ongeluk te Hulshorst Terwijl de beide ongehuwde broers H. en J. Haze, die een boerderij bewo nen aan de Varelsche weg te Huls horst, bezig waren een stal uit te mes ten, had J. Haze het ongeluk zijn G3-ja- rige broer met een mestvork in het hoofd te steken. De verwondingen, welke deze tengevolge daarvan op liep, bleken zoo ernstig te zijn, dat de man, hoewel terstond geneeskundige hulp was ingeroepen, aan do gevolgen is overleden. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Droevig. De Heer L. J. Duijzer, die Dinsdag een klap van een paard tegen het hoofd heeft gekregen is aan de ge volgen overleden. De man was 24 jaar. SpoorbuurL A.s. Zondag geeft de Too neel-vereen. „Excelsior" met medewer king van „De Tang'o" en „Kunst en Eer" een uitvoering in de zaal van den Heer W. Kossen. Opgevoerd zal worden „Gas", een mijnwerkersspel in één bedrijf. Voor verdere bijzonderheden zie advertentie KIJK UIT I -- RIJDT VEILIG Onder dezen titel heeft de A.N.W.B. een handig, beknopt overzicht uitgege ven van de regels voor verkeer en vei ligheid, welke, zooals iedereen eiken dag Kan zien, nog op groote schaal worden verwaarloosd. De automobilist en de fietser, de voetganger, karrevoerder, koetsier, ieder die aan het verkeer deelneemt, zal er nimmer spijt van hebben, eens een uurtje te spandeeren aan uat nieu we boekje, omdat, ook al meent hij de verkeers-regels wel te kennen, er toch altijd nog voorschriften en wen ken zijn, die over het hoofd gezien worden. „Kijk uit Rijdt veiligzal door den A.N.W.B. op zéér groote schaal ver spreid worden ook voor niet-leden, aan de A.N.W.B.-Bureaux gratis ver krijgbaar. Het boekje is volgende week gratis aan onze bureaux te H.-Hoef en Mid denmeer verkrijgbaar. GEMEENTE WIERINGEN. EEN OMWENTELING IN DE VISSCHERIJ. Het is op het oogenblik geweldig druk aan Den Oever met de haring. Als de vloot binnen valt is het aan de haven een bedrijvigheid, voor een stad zelfs om naar te watertanden. Tientallen vracht-auto's staan ge reed om de haring naar de rookerijen te vervoeren, maar als de aanvoer, zooals deze week wat overmatig is, stokt de handel op een gegeven oogenblik, omdat men er geen afzet voor weet. Dan moet die rest, z.g. voor puf naar de z.g. puffabrieken worden vervoerd, en is de prijs die de visscher er voor krijgt natuurlijk gering. Meermalen is de vraag geopperd „is voor die visch nu geen andere weg te vinden En dan waren er vooruit strevende menschen, die zeiden „Natuurlijk, er moest te Den Oever een vischconserven-fabriek worden opge richt Doch meer gematigden opperden het bezwaar, dat er vóór en na de ha ring-campagne wellicht geen voldoen de aanvoer van visch voor de fabriek zou zijn. Een lezing van prof. Beau fort luidde weer anders, waar 't IJssel- meer juist een geschikt watergehalte schijnt te krijgen voor spieringteelt. Hoe het zij, voor een tekort aan visch te Den Oever schijnt men in des kundige visscherij-kringen niet zoo bang meer te zijn Niettemin, om nog zekerder te zijn, wil men een ingeni- euse vinding toepassen van den Noor- schen ingenieur Jens Olavsen die hier mede te Oslo schitterende resultaten heeft bereikt. Door deze vinding toe te passen, zal het n.1. mogelijk zijn, dat de visscher niet meer afhankelijk is van de plek waar hij vischt, doch kan door mid del van electro-lyten, opgewekt door het vernuftige toestel van ir. Olavsen de scholen visch tot de netten worden aangetrokken. Hoe een en ander precies toegaai weten wij nog niet, doch het is ons be kend, dat de heer Olavsen zeer binnen kort met zijn schip, waarop het groote toestel is aangebracht, te Den Oever zal komen, teneinde dit toestel te de- monstreeren voor belanghebbenden. Eenige kapitaalkrachtige personen hebben zich n.1. voor deze vinding ge ïnteresseerd. Voldoet het, dan zien zij hierin niet alleen belangrijke perspec tieven voor de visscherij doch tevens voor een te stichten conservenfabriek een industrie die hier een bloeiend cen tra zal kunnen vormen. Wiij hopen spoedig meerdere gege vens omtrent dit belangrijke object kunnen mededeelen. Onderwijs. In de tijdelijke vacature aan de O.L. School te Den Oever, als gevolg van het ongeval Mej. L. Van Hoboken overkomen, is voorloopig voorzien door de benoeming van Mej. A. de Jong te Den Helder. Keuring dienstplichtigen. De jonge lieden uit deze gemeente, ingeschre ven voor de lichting 1937 moeten, voor zoover zij niet wegens broederdienst van den dienstpicht zijn vrijgesteld op 11 Mei a.s. te Den Helder in de Marine Cantine aan de Buitenhaven worden gekeurd. Zuiderzeewerken. Het staat thans wel vast dat de aanvang van de werk zaamheden van de verdere inpoldering der Zuiderzee niet lang meer op zich zal laten wachten. Op Woensdag 29 April a.s. wordt al thans aanbesteed het maken van een werkhaven met opslag-terreinen, een fundeeringsput met omringdam en 'n aansluitend gedeelte van den ringdijk van den Noord-Oostelijken Polder na bij Urk. Rijksveldwacht. Officieus vernemen wij dat de Heer H. de Jong, Rijksveld wachter te Den Oever zal worden over geplaatst naar Haarlem. De Borneo-film. Voor een talrijk op gekomen publiek werd Woensdag avond j.1. in Cinema De Haan de Bor- neo-film vertoond. De film toont ons in al haar pracht het Indische landschap en de groot- sche arbeid die de zending daar vol brengt. Het was een boeiende avond, die uit propagandische oogpunt voor de zending zeker vrucht heeft afgewor pen. Door den Eerw. Heer O. Deen werd de avond geopend en gesloten. Werkverschaffing. Met ingang van 30 Maart a.s. is weder de zomer-rege- ling voor het vervoer van arbeiders van en naar de werkverschaffing in de W/ieringermeer van toepassing. Deze regeling luidt als volgt De arbeider die dagelijks meer dan 2 x 20 Km. hebben af te leggen om naai en van de werkverschaffing te komen dienen in den regel geheel voor reke ning van de overheid te worden ver voerd per autobus, tram of trein. De arbeiders die dagelijks 2 x een af stand van 15 ot 20 Km. naar en van de werkverschaffing hebben af te leggen ontvangen een vergoeding van f 1.- (één gulden) per man per week, ter wijl de vergoeding, voor een afstand van 2 x 10-15 Km. wordt bepaald op 50 cent per man en per week. Voor afstanden die minder dan 2 x 10 Km. bedragen wordt geen vergoe ding gegeven. Deze regeling is van kracht tot en met 14 November 1936. BURGERLIJKE STAND. Van 20 t.m. 26 Maart 1936. Geboren Simkje, d.v. K. E. Vlieg en M. Top Sara, d.v. J. v.d. Kooij en J. v.d. Kooij Anna Cornelia, d.v. F. N. Gouwenberg en M. Jonker. Ondertrouwd M. Blom en J. Brand- sema. Gehuwd: J. Hekman en R. Witting H. J. ter Hall en G. Smit. Overleden Geertje Dekker, 75 jr. ongehuwd, zonder beroep. Kennis 1936. Burgemeester en Wet houders hebben na inschrijving, voor de a.s. kermis de volgende stand plaatsen toegewezen. In de volgorde rond het Kerkplein, vanaf Café Scheltus, Cake-Walk, Draai molen (Ooms), Luchtschommel (Sip- kema), Theatre, Schiet- en Werp-tent, Vliegbomsport, Oliebollenkraam, I'a- lingkramen en Haringkramen, Suiker en Nogatkraam, Fruittent, miniatuur Auto-Racebaan, Kop van Jut, Zweef molen M. Bos) en verder op het School plein de Turksche Schop en de vroo- lijke Brandweer. DEN HELDER. Opening van Bischoff's Dames-, Heeren- en Kin- derkleeding magazijn. De stad is weder een mooie zaak rij ker geworden. In de Koningstraat (het pand waar vroeger de fa. Grun- wald was gevestigd) heeft de fa. Bischoff heden Vrijdag een modern in gericht kleeding magazijn geopend. Het inwendige van het mooie gebouw is geheel gemoderniseerd was het vroeger in 't gebouw donker, en moest men bijna den geheelen dag gebruik van kunstlicht maken, dit is thans ge heel ondervangen, en een zee van dag licht geeft aan de winkelruimte zoowel beneden als boven een vroolijk cachet. De keuze die men er ziet is enorm Beneden vindt men de afdeelingen kinder-, jongens- en meisjes-confectie, dames- en heerenmode-artikelen, 3en en afd. werkmanskleeding. Boven vindt men de ruim* gesor teerde afdeeling Heeren- en afd. Da- mes-confectie, benevens de afd. klee ding naar maat. De zaak is van alle comfort voorzien, Gemakkelijke zitjes, ruime paskamers, kortom het is alles optima forma. Daar is echter ook de naam Bischoff borg voor. Immers 21 zaken heeft deze fa. in ons land, waarvan 4 in onze pro vincie n.1. te Zaandam, IJmuiden, Scha gen en nu te Den Helder. Zeer zeker zal de fa. Bischoff met deze groote verscheidenheid van goe deren niet over bezoek uit de stad en omliggende gemeenten hebben te kla gen. Wij wenschen de firma veel succes. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. HOORN, 26 Maart 1936. Op de gehou den Kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 6 stapels kleine fa- briekskaas f 20 en 1 stapel kleine boe renkaas f 19. Totaal 7 stapels, wegen de 3901 Kg. De handel was goed. De Veemarkt. SCHAGEN, 26 Maart 1936. Op de ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 4 Paarden f 100- f 250 10 mag. Geldekoeien f 90-f 115 18 vette Geldekoeien f 120-f 160 50 Kalfkoeien f 140-f 190 9 Pinken f 30- f 70 439 Nuchtere kalveren f 4-f 10 40 mag. Schapen f 16-f 21 60 vette Schapen f 20-f 30 105 Overhouders f 14-f 18 2 Bokken en Geiten f 3- 5.50; 8 mag. Varkens f 16 20 vette Varkens per Kg. 31-33 cent 87 Biggen f 8- 13 Konijnen f 0.50-f 1.50 Kippen 40 cl. Stichting „Heldersche Eierveiling." Noteering- van 26 Maart 1936. Aange voerd 28435 Kipeieren. Eendeieren 432. 55-57 Kg. 220 a 230 58-60 Kg. 225 a 250 61-63 Kg. 230 a 250 64-67 Kg. 240 a 290. Eendeieren 210 a 230. Alles per 100 stuks. Eierveiling Schagen, Veilingsbericht van Donderdag 26 Maart 1936. Aange voerd 70.000 Kipeieren. Eendeieren 4000 Prijs 56-58 Kg. 220 a 230 58-60 Kg. 230 a 235 60-62 Kg. 235 a 240 62-65 Kg. 235 a 260. Eendeieren 205 a 210. Alles per 100 stuks. Eierveiling, Formerend, 24 Maart 1936. Aangevoerd 160000 Eendeleren f 2.10 a 2.20. 120,000 Kippeneieren. Prijzen 70-80 Kg. f 2.70 a 4 65-66 Kg. f 2.40 a 2.50; 63-64 Kg. f 230 a2.5060-62 Kg. f 2.30 a 2.40; 58-59 Kg. f 2.20 a 2.30; 56-57 Kg. f 2.20 a 2.30; 53-55 Kg. f 2.10 a 2.20 50-52 Kg. f 1.90 a 2. Oude kippen f 0.80 a 1.25; Jonge Hanen f 0.60 a 1.10 Oude Eenden f 0.30 a 0.50. Kilo prijs Oude kippen f 0.40 a 0.45 Kilo prijs Jonge Hanen f 0.60 a 0.65. Rotterdam, 24 Maart. Vee. Aanvoer in totaal 4715 stuks 925 vette runderen, 1144 magere runderen,, 118 vette kalveren, 75 graskalveren, 2049 nuchtere kalveren, 5 varkens, 157 paar den, 84 schapen en lammeren vette koeien le soort 49, 2e s. 43, 3e s. 2834 ct. per kg. vette ossen le s. tot 44, 2e s. 40, 3e s. 3034 ct. per kg.stieren le s. 42, 2e s. tot 38, 3e s. 28—34 ct. per kg.le s. f 210, 2e s. f 160, 3e s. f 100 per stukvette kalveren le s. 95, 2e s. tot 80, 3e s. 5360 ct. per kg.; graskalveren f60, f 40 en f 30 per stuk; slacht-, nuchtere kalveren le s. 2e s. 21, 3e s. 16 c. per Kg; f 543 per stuk; fok- nuchtere kalveren f 11997 per st.; slachtpaarden le s. 42, 2e s. 34, 3e s. 26 ct. per kg; f 155100—70 per stuk; werkpaarden f 275170100; hitten f 120—9565 Schapen le s. 41, 2e s. 38, 3e s. 30 ct. per kg; f 20—17—12 per stuk; lam meren le s. 41, 2e s. 38, 3e s. 29 ct. per kg; f 17—1410 per stuk; kalfkoeien f 185150 95; melkkoeien f 190—155110; vaarzen f 110 —9070 pinken f 9070—60. Vette koeien en ossen handel kalm, prijzen onveranderd. Stieren handel flauw, prijzen onveranderd. Vette kalveren handel matig, prima exempl. tot 105 ct. Graskalveren aan voer hoofdzakelijk voor het leven, handel traag, prijzen iets hooger. Slacht- en fokkal- veren handel stug, prijzen lager. Werkpaar den en hitten hooger verkocht. Melk- en kalf koeien handel redelijk, prijzen iets hooger. Overigens prijzen onveranderd.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 3