Per Autobus CINEMA DE HAAN Hippolytushoef HOE KAN DAT NOU. STAKING IN DE WIERINGERMEER CINEMA DE HAAN Hippolytushoef HOE KAN DAT NOU. CINEMA DE HAAN Hippolytushoef HOE KAN DAT NOU. MET PINKSTEREN NAAR ZEELAND. Jongetje overleden. Tijdens voetbal-wedstrijd. Tijdens een Zondagmiddag gespeel den voetbalwedstrijd te Oss is een tra gisch ongeluk gebeurd, dat aan een 10- jarig knaapje het leven heeft gekost. üp een der staantribunes bevond zich onder de toeschouwers een groep je jongens dat op een gegeven oogen- blik aan het stoeien geraakte. Daarbij had een der knapen, de 10-jarige K., wo nende in de Leliestraat te Oss, het on geluk van een der banken te vallen, bewusteloos bleef het ventje liggen. Men ontbood een geneesheer. De jon gen bleek echter inmiddels te zijn over leden. Het gebeurde verwekte groote consternatie op het voetbalveld. De weasmjd werd onmiddellijk aigelast. Per pontie-brancard is het lijkje naar het ziekenhuis vervoerd. Ongeliukken bij het voetballen. Op verscniiienae voetnaiveiaen in Den Haag, naüden Zonuag ongeluk ken piaats. up het terrein aan den 'Vruitweg brak een speier zijn rechter- oncierneen. mj moest naar net Zieken huis aan den zuiawai worden overge- bracnt. benzeuae geval deed zich voor op het terrein aan den Moerweg. Het siacntoner werd naar het booae Kruis Ziekennuis vervoerd. up net terrein aan den Leyweg brak een speler zijn Imker onderneen. Hij werd naar 't ziekenhuis aan den Zuid- wal gebracht. Beschikbaarstelling van versch vleesch Het Departement van Land bouw onderzoekt de techni sche mogelijkheden daarvan. Naar men meldt, nu het denkbeeld om koelhuis-eieren in plaats van bnkvleescn, waarvan de voorraad uit geput is, aan de werkloozen en behoel- ngen beschikbaar te stellen, is opgege ven wordt de mogelijkheid onder zocht, om versch vieescn te distribu- eeren. Het departement van Land bouw heelt althans aan de slagers-or ganisaties schrnteiijk en mondeiing advies g.evraagd terzake. Hieruit volgt dus nog niet, dat er toe zal worden overgegaan, want aan het beschikbaar stellen van versch vleesch moet slachting voorafgaan en ten aanzien van rundvee heeft minis ter Deckers bij herhaling verklaard, dat een derde afslachting, als agrari sche maatregel slechts als „uiterste middel" ter hand zal worden genomen. Gezien echter de positie der markt van zware varkens zou het mogelijk kunnen zijn dat men versch varkens- vleesch ging distribueeren. VERWACHT PROVINCIAAL NIEUWS. Naar men verneemt, heeft de minister van Sociale Zaken den heer De Visser geant woord, dat hem is gebleken, dat dit Kamer lid heeft nagelaten den tewerkgestelden dui delijk te maken, dat het begrip „staken" bij de werkverschaffing iets is, dat in strijd is met het gezond verstand, omdat de over heid geen belang heeft bij de voortzetting van de werkverschaffing. Voorts heeft de minister den heer De Vis ser erop gewezen, dat, wanneer tewerkgestel de georganiseerde arbeiders van oordeel zijn, dat bepaalde regelingen wellicht op enkele punten wijziging behoeven zij hiervan aan de overheid mededeeling kunnen doen op een wijze, die in overeenstemming is met datgene, wat ordelievende arbeiders wenschen, n.1. be handeling door bemiddeling van gemeente bestuur of vakcentralen. Deze vakcentralen toch, zoo wijst de minister er op, werken voor wat de werkloozenzorg betreft, geregeld met het departement van Sociale Zaken samen. Wanneer tewerkgestelden echter, gelijk in den Wieringermeerpolder het geval is, tot een wilde staking overgaan, dan ligt het voor de hand, dat de overheid daartegenover de strengste maatregelen kan nemen, gelijk thans ook is geschied. Deze gedragslijn zal ook onverzwakt in de toekomst worden voort gezet. Tenslotte schrijft de minister nog, dat wan neer de heer De Visser het waarachtig belang van de werkloozen wil dienen, hij hen dan openlijk duidelijk moet maken dat hij het optreden van de leiders bij die wilde staking afkeurt, en dat hij den werkloozen in over weging geeft de overheid mede te deelen, dat zij hun handelwijze in hooge mate betreuren en dat zij verzoeken, op de bestaande voor waarden aan het werk te gaan. PROTESTMEETING TEGEN HET ROULEERSTELSEL. DE ARBEIDERS BESLUITEN DE STAKING VOORT TE ZETTEN. Men schrijft uit Nieuwe Niedorp Zondagmiddag had op het terrein van den heer Zwagerman een protestmeeting plaats tegen het rouleerstelsel welke uitging van het comité van actie. Naar schatting waren ongeveer 500 personen aanwezig. Als voorzitter van het Comité van Actie opende de heer Jan Bakker deze meeting, voorstellende dat van elke richting een ar beider naar voren komt die spreekt. Wan neer politieke figuren op den voorgrond tre den, voorzag spr. dat de staking kapot ging. Deze strijd moet gevoerd worden door de ar beiders zelf. Niet één politieke richting is in staat geweest de massa in beweging te bren gen. De arbeiders moeten zelf hun actie voe ren. Spr. achtte dit in het belang der actie, de eenheid onder de arbeiders te bewaren. De macht waartegen wordt gestreden lacht om de tweedracht der arbeiders. Met instemming der meetinggangera werd besloten alleen de arbeiders zelf te laten spre ken. De heer Bugel van Wieringen schetste eerst het verloop der staking in Wieringen en wees op de noodzakelijkheid dat de arbeiders naast elkaar staan. i De heer Mermersboer te Hoorn wees er op dat niet alleen de leiders den strijd moeten voeren maar de arbeiders zelf. De strijd wordt niet gewonnen met te zeggen ik staak. Men moet zijn best doen ieder achter deze actie te krijgen. Een spreker uit Anna Paulowna schetste het verloop der staking in die gemeente. Uit de geweldige reactie die de staking teweeg bracht bij de autoriteiten blijkt dat het den goeden weg opgaat met de actie. Een Drentsche arbeider sprak hierna over over het verloop van stakingen in Drente en verklaarde dat de stakingen daar altijd op fiasco waren uitgeloopen wanneer men zich in onderlinge partij groepen ging verdeelen. Deze week zullen op diverse plaatsen in Drente vergaderingen worden belegd. De heer Laverman te Hoorn sprak als christelijk arbeider en zeide dat de tactiek der regeering er geheel op gebaseerd is de arbei ders de put in te helpen. Ieder arbeider heeft de plicht voor zijn gezin te zorgen. Op deze verslechteringen kon niet anders dan sta king volgen. Een Friesche arbeider en de heer Ottens van Wieringen spraken daarna nog een kort woord. De heer Bart de Haan werd het woord ontnomen toen deze zich naar voorzitters oordeel op politiek terrein begaf. De heer v. d. Wal van Medemblik bepleitte de noodzakelijkheid dezen strijd te populari- seeren onder de middenstanders en kleine boeren. De heer Mermersboer van Hoorn zeide dat in de groote pers heeft gestaan dat datgene wat de minister van sociale zaken op een vraag van een kamerlid heeft gezegd, hierop neerkwam, dat als de stakers weer bij hem kwamen en zeiden dat ze er spijt van had den, weer aan het werk gesteld zouden wor den. Men zegt altijd dat we bekend staan als het vrije volk van Nederland. Moet dat vrije volk zich tegenover dat kapitalistische stelsel vernederen Onder krachtig applaus ver klaarde spr. dat nooit te zullen toegeven. De heer Bakker deed mededeeling van gif ten die voor de stakers zijn binnen gekomen. D Coop. De Tijdgeest te Winkel stelde het brood tegen half geld voor de stakers be schikbaar en de kruidenierswaren tegen in koopsprijs. (Krachtig applaus.) Spr. spoorde aan den strijd flink door te zetten houdt het hoofd koel, het hart warm. Met giften en gaven wordt de strijd niet ge wonnen, maar ze kunnen ons helpen. De strijd en verlossing der arbeiders moet het werk der arbeiders zelf zijn. Met de opwek king zooveel als in ieders vermogen is de ar beiders voor deze actie te winnen en den strijd flink door te zetten, sloot de voorzitter deze bijeenkomst. Vele arbeiders van Alkmaar, Wieringen, Hoorn, Medemblik en andere plaatsen waren aanwezig. Alles verliep zeer ordelijk. Het Tweede Kamerlid Sneevliet was aan wezig maar kreeg geen gelegenheid te spre ken. LIJST VAN BOELHUIZEN EN VERKOOPINGEN. Publieke Verkooping te Haringbui zen door Notaris G. J. van Leersum, op Donderdag 7 Mei 1936, des n.m. 2 u., het Café van H. Zwaagman waarin vei* gunning, bestaande uit Tooneelzaal met groot tooneel, Woning annex Kruidenierszaak, Garage. Erf, flinken Tuin met bijliggend Bouwterrein, te Haringhuizen. Vee-Boelhuis op Dinsdag 12 Mei a.s. des v.m. 10 uur, Oosterklieft 14, ten huize van den Heer S. Veerdig Cz., we gens opheffing bedrijf 26 stuks best Hoornvee^ 3 Paarden, Schapen met lam meren en Boeren- en Bouwgereedschap ten overstaan van Notaris Obreen. Openbare Verkooping te Schagen, op Donderdag 14 Mei as. bij opbod en Woendag 20 Mei 1936 bij afslag en com binaties, telkens v.m. 11 uur, in het iN'oord-Hollandsch Koffiehuis van cien heer J. Schenk, van 1. Het Woonhuis, genaamd „Zuidwijk", met erf en tuin, aan de Dorpstraat te Dirkshorn. De Huismanswoning met kool- boet, dubbele arbeiderswoning, schuur erf, ong. 10 H.A. weiland en ongeveer 9 H.A. bouwland. 3. De Huismanswoning met erf, ong. 2 H.A. weiland en ong. 1 1/4 H.A. bouwland op Tjallewal, gem. Schagen. Behoorende tot de nalatenschap van Mevr. A. Gootjes-Blijpost. Openbare Verkooping te Schagen door Notaris C. L. Van den Bergh op Dinsdag 19 Mei 1936 des n.m. 6 uur in na te melden café, van het Woon huis met Café genaamd „Het Oude Slot", E 120 Schagen, een en ander te zamen groot 4.12 Aren, met den ge- heelen Café-Inventaris. MARKTBERICHTEN. 11 n TT Q n c TY10 r Ir I ALKMAAR. 1 Mei 1936. Op üe gehou- den Kaasmarkt waren in totaal 45 sta pels wegende 95000 Kg. kaas aange voerd. waarvan de prijzen als volgt Fabriekskaas 40 stapels Kleine f 19.50 en Boerenkaas 4 stapels Kleine f 18 en 1 stapel Commissie f 19. Alles met rijksmerk. Handel vlug. DE KAASMARKT. De handel was ditmaal zeer vlug. Er was zelfs een geforceerde drang tot koopen, met als gevolg, dat de hoog ste markt met f 1 per 50 Kg. omhoog ging en de gemiddelde markt met f 1.50 a f 2. Naar men meldt, werd de prijsstij ging o.m. ook bevorderd door de deva luatie-geruchten, die thans weer in versterkte mate worden gehoord. De aanvoer bedroeg 95000 Kg. en was in dezelfde week van het vorig jaar 1(28.000 en die van 1934 110.000 en die van 1933 134.000 Kg. De verminderde aanvoer zal dan ook wel de grootste factor van de prijs verbetering zijn, welke in vergelijking met dezelfde week van het vorig jaar, nelangrijk verbeterd is. Immers toen was de prijs f 12.50. Wij gaan den goeden kant uit en ho pen voor de zuivelberebiers dat de thans ingeslagen richting wordt voort gezet. De Graanmarkt. ALKMAAR. 1 Mei 1936. Op de gehou den Graanmarkt waren in totaal 287 ri.L.'s aangevoerd, Waarvan soort en prijzen als volgt '6Q^voertarwe f 6.50- o.75 27 gerst chev. f 5.50-f 6 153 ha ver f 6.lU-f 7 12 boonen, w.o. paarde i 5.50 bruine f 12-f 13, duiven f 10.50- i' 11 en witte boonen f 9-f 12 6 kana riezaad en 1 blauwmaanzaad, prijzen niet genoteerd en 25 H.L. erwten, w.o. Kleine groene f 7-f 9.50 grauwe f 20- i 27 en vale erwten f 20. Alles per 100 Kg. Handel stug. De Veemarkt. ALKMAAR, 4 Mei 1936. Op de gehou den Veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 41 vette Koeien f 120- «215 handel redelijk Vette kalveren i 45-f 55 per Kg. 50-70 cent 106 Nuch tere Kalveren (slacht) f 2-f 12 llJ4 Vet te Varkens 31-36 cent per Kg. Handel stug. GEMEENTE WIERINGEN. VERKOOPING. Zaterdag had ten over staan van notaris Obreen alhier de verkoo ping plaats van een woon- en winkelhuis en bakkerij, eigendom van den heer M. Oden. Kooper werd de heer C. C. Bakker voor de som van f .7000, PROPAGANDA A. N. W. B. Men verzoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat we gens omstandigheden de propaganda-avond A. N. W. B. in Cinema de Haan tot nader order is uitgesteld. UITSLAG VERLOTING Wielerclub D.O.K., Den Helder. De prijzen zijn gevallen op on derstaande nummers. De hoofdprijzen een fiets viel op no. 1880 en een dressoir op no. 1195. Verder zijn op no. 1037, 1064, 1076, 1077, 1189, 1329, 1544, 1768 prijzen gevallen. Tot 15 Mei kunnen deze prijzen worden afgehaald. GYMNASTIEK. Op de Gewest. Gymwed- strijden te Schagen j.1. Zondag gehouden heeft de Wieringer Gym zich weder kranig geweerd. Vele lauweren werden geoogst en we laten ze hieronder volgen Dames le graad le prijs Trien de Wit 26 p.le pr. Bets Ruitenburg 24 p. en le pr. Alie Dekker 2372. Tevens werd de le Vereenigingsprijs be haald met 141 punten. Me. G. Snooij werd voor de 3e maal kampi oene van Noord-Holland-Noord. De dames la behaalden de volgende pun ten G. Snooij paard 18Va vrije oef. 19 en brug 18 p.T. Metselaar paard 15, vrije oef. 13 en brug 17 p.G. Kuut paard 14, vrije oef. 15V« en brug 157e p. Meisjes le graad, le vereen, prijs met 117 p. Meisjes 2e graad 4e vereen, prijs en tevens Jo Ruitenburg een le prijs. Dames 3e graad, le pr. Trien Snooij 2372 p.; 2e pr. Marie Koorn 22 p. en 3e pr. Trien Lont 20 p. Dames 2e graadle pr. Reine Dijkshoorn 2372 p.; 2e prijzen behaalden Alie Metselaar 2272 p., Annie Smit 227s p. Sijtje Lont 22 p. ïn Jo Idema 22 p. Zooals men ziet hebben de dames wel de Wieringer kleuren hooggehouden. Ruilkoop. Naar men ons meldt lieeft de heer Jn. Doves Jacz. de boerenhof stede van den heer S. Veerdig Cz. ge kocht, terwijl laatstgenoemde het bur gerwoonhuis van den heer Doves in de Klieftstraat heeft overgenomen. Het is af. Vrijdag 1 Mei is de Kaasfa- briek „Nooit Gedacht" te H.-Iioef ge sloten. Dit is de laatste van de eertijds vier bloeiende kaasfabrieken op Wie ringen die er allen het bijltje bij neer moesten leggen. De melk gaat nu ten deele naar de fabriek te Lutjewinkel en ten deele naar de Lympf in Friesland. VERWACHT Waardevolle fietsen in beslag genomen Bevatten 1500 Mark bank papier. Na langdurige nasporingen hebben Duitsche commiezen aan de grens bij Venlo twee fietsers aangehouden, die reds geruimen tijd van geldsmokkela- rij werden verdacht. Toen de beide man hen werden uitgenoodigd. in het kan toor te komen om aan den lijve gevisi teerd te worden, werd niets verdachts op hen bevonden. De beide ambtena ren besloten toen. de fietsen van de mannen eens grondig te onderzoeken, In de buizen van de frame hebben de beambten een bedrag van 1500 rijks mark aan Duitsche bankbiljetten ge vonden. Een der smokkelaars, die tijdens het onderzoek van de fietsen, had staan toekijken, sloeg bij de ontdekking van de bankbiljetten op de vlucht. Voor hij de grens echter kon bereiken, kon hij worden gegrepen. De smokkelaars zijn gearresteerd en de fietsen zijn in beslag genomen. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. NAAST DE EMELTEN OOK DE KEVERS. Naar wc vernemen treedt niet alleen in de Wieringermeer de Emeltplaag in beduidende mate op, maar komt ze voor door geheel Nederland, het. meest op gescheurd gras- of klaverland. Dat tijdige bestrijding zeer goede re sultaten oplevert bleek ons door een inspectie die deze week gehouden werd op een perceel aan Koggen Rand weg, waar op 1 April de eerste bestrij ding plaats had. Ofschoon het weer alleen de eerste nacht gunstig was, heeft het gewas (Gerst) zich goed ontwikkeld. Dat dit niet veroorzaakt is door het feit dat ze in onbeduidende mate op het veld voorkomen gleek uit een ak ker-gedeelte hetwelk de machine door het in den weg staan van een stroo- schelf niet had kunnen bestuiven. Op dit gedeelte staat letterlijk geen enkele gersthalm boven den grond, hoe wel ze afgevreten in den grond voor komen. Precies de schuine lijn die de macïii- ne over het veld heeft moeten trekken om de strooschelf mis te rijden is op de centimeter aan te wijzen. Dat wil dus zeggen dat de rij die nog bestoven was geheel ontwikkeld is en de rij daar vlak naast die niets heeft gehad, geheel weggevreten is. Een bevestiging van de reeds lang ge uite veronderstelling dat de emelt ziel) zoo goed als niet verplaatst en dus re gelmatige uitzaai dringend noodzake lijk is. Frappant was ook dat op het bestre den gedeelte slechts sporadisch nog emelten te vinden waren en op het overgeschoten stukje de dieren als ge zaaid onder de oppervlakte lagen. Exemplaren van allerlei grootte, van geelwit tot geelgrauw van kleur. Van de laatste exemplaren hadden vermoedelijk enkelen den darminhoud reeds geledigd om binnen niet te lan gen tijd tot verpopping over te gaan. Op hetzelfde veld zijn vlak onder den grond doode emelten gevonden, die blijkbaar na het gebruik van het bestrijdingsmiddel nog de kracht had den zich onder een dun laagje grond op te hergen. Niet genoeg kan gewezen op de nood zakelijkheid dat op iedere vierkante decimeter het bestrijdingsmiddel dient voor te komen om zelfs bij den kortst mogelijken tijd de vraatzuchtige beestjes in de gelegenheid te stellen zich er den dood aan te eten. Naast de emelt zijn helaas ook reeds de kevers in het koolzaad gevonden De meest gevreesde soort is wel de koolzaadglanskever (Meligethes aeneüs F.), een glimmend groen-zwart dier tje ongeveer 3 m.m. lang. Deze kever vreet zich in het begin van het voorjaar in de bloemknop pen van liet koolzaad, en vernielt dan later de bloemen, in hoofdzaak door het opeten van de meeldraden, het stuifmeel en ook zelfs den stempel. De van dit alles beroofde bloem kan van zelf niet tot ontwikkeling van haar vruchtbeginsel komen» en ver welkt. Niet zelden vindt men duizenden kevers op een koolzaadplant waarvan dan niet veel meer terecht komt. De koolzaad-verbouwers zullen goed doen te onderzoeken of zich reeds ke vers in de bloemknoppen hebben inge vreten wat te onderkennen is aan de gaten die daartoe gemaaakt zijn en verder de kelkbladeren van deze bloem knoppen te onderzoeken en te zien of zich daarin ook geel-aclitige witte larfjes bevinden. Zoo ja, dan weet men dat een leger vijanden in aantocht is, om straks zijn welvaren te ondermijnen. Geukkig dat men tegenover dit vij andelijk leger niet meer weerloos stüat In enkele uren tijds kan de aanval worden afgeslagen door de toepassing van 'n krachtige bestuiving met der- ismeel. Met opzet zeggen we, krachtige be stuiving» omdat de poeder niet ailecn op den plant, maar het liefst tusschen alle knoppen en kelkbladeren moet worden gestoven, om daar, bij eventu eel regenval gedeeltelijk te worden ge reserveerd voor nog komende genera ties. Want het gaat hier ook al als bij een strijd, die helaas ook nog tusschen de volk'ren. kan woeden. Divisie na divisie wordt tegen de vijandelijke stellingen geworpen. De eene generatie volgt de andere op, minstens twee, maar gewoonlijk drie, die telkens reusachtig in aantal toe nemen. De koolzaadplant, die zeer lang bloeit, blijft wel het langst aan de aan vallen van het vijandelijk leger bloot gesteld, en het betreurenswaardige is, dat de peulen die de grootste opbrengst moeten leveren, en dat zijn de eerste lingen, liet eerst voor sneuvelen in aan merking komen. Een volgende maal iets meer over bet middel Derris, dat we zooeven als be strijdingsmiddel noemden. Rundveefokvereen. Wieringermeer Het bestuur van bovengenoemde ver eeniging heeft de volgende circulaire aan hare leden verzonden Hierbij deelen wij U mede, dat de N.V. Vee-export te 's-Gravenhage zoo welwillend is voor de leden der fokver eeniging een geldelijke tegemoetko ming te willen beschikbaar stellen voor het komende dekseizoen, indien zij genegen zijn enkele van hun dieren te laten dekken door een beste stier, aan te wijzen door den Rijksveeteeit- consulent, in overleg met den Inspec teur der Provinciale Commissie. De regeling: welke getroffen is is de navolgende Ieder lid der Rundvee- fokvereeniging Wieringermeer kan voor één dier per 6 stuks te dekken dieren eene tegemoetkoming in de kos ten van dekgeld en vervoerkosten ont vangen van f 5 per gedekt en bevrucht dier, indien deze dekkingen plaats heb ben bij de stieren voorkomende op de bijlage. Ieder lid is verplicht van deze dek kingen opgave te doen bij den Contro leur en den secretaris der fokvereeni- ging, die na afloop van het dekseizoen niervan opgave doet aan een der twee laatst ondergeteekenden. De leden der Rundveefokvereeniging Wieringermeer dienen goed te besef fen, welke unieke gelegenheid hun in dezen geboden wordt, een deel van hun veestapel door prima dieren te laten dekken tegen een uiteindelijk matig dekgeld, eene gelegenheid, welke zeer vele fokkers van het oude land U zul len benijden. Wij hopen en vertrouwen dan ook, dat de leden der fokvereeniging Wie ringermeer deze gelegenheid in hun eigen belang teil volle zullen benutten. Ieder lid lette er zeer streng op, dat enkel volkomen gezonde koeien Ier dekking worden aangeboden. Het Bestuur der Fokvereeniging: P. R. Smit, Voorzitter. J. Montsma, Secretaris. L. de Vries, Rijksveeteelt- consulent. E. Koster Dz., Inspecteur der Prov. Commissie. Slieren waarvoor per dekking (1 per per 6 stuks) ecno subsidie wordt ver leend door de N.V. Vee-export te 's-Gravenhage. 1. Constantijn Frans, N. R. 11881 S. geb. 27-2 '31» eig. F. A. F. Groneman te Wieringenvaard Afstamming, exterieur productie (K.g. en pCt. vei) zeer goed. 2. Colonel, N. R. 14199 S, geb. 18-3 '33, eig. J. Montsma, Wieringer meer. Afstamming productie (Kg. en pCt. vet) zeer goed. 3. Athleet 2, N. R. 13199 S, geb. 7-2 '34, eig. H. C. Kooy, Harenkarspel. Afstamming exterieur, productie (Kg. en pCt. vet zeer goed. 4. Constantijn Frans 5, N. R. 14159 S, geb. 2-10 '33, eig. K. Metselaar c.a. te fwisk. Afstamming zeer goed. 5. Koh. 1 Noor, N. R. 14202, geb. 30-10 '34, eig. R. L. Waiboer te Anna Paulowna (Veerweg.) Afstamming zeer goed. 6. Frans A 26» N. R. 14879, geb. 9-3 '35 eig. Hoogendoorn e.a. W.-Meer. Afstamming zeer goed. 7. Roosevelt 7, geb. 7-2 '35, eig. P, Donker Az. te Aartswoud. Afstamming zeer goed. (deze stier ongeschikt voor fokver- een.-leden tevens N.R.S.-lid de stier is niet ingeschreven in het N.R.S. wèl goed voor fokvereen. leden -- géén N.R.S.-lid) Alle bovenstaande dieren hebben een moeder, m.m. en v.m. met een vetge halte van 3.60 a 3.70 pCt. en hoogei. Politie. Gevonden twee rijwiel plaatjes en een recliterbeenkap. Inl. Politie Slootdorp. VERWACHT Flevo-speler breekt sleutelbeen. In de wedstrijd Hem 1 -- Flevo 1 kwam de rechtsbuitenspeler Gijs van Asch zoodanig in botsing met een Hem-spe- 'ler dat Van Asch zijn sleutelbeen brak. FLEVO-NIEUWS. De wedstrijd om het Gouden Kruis die Flevo I Zondag tegen Hem 1 moest spelen is voor de Flevo-menschen op een zware nederlaag uitgeloopen. Met 7—1 werden ze ingemaakt op het kern terrein. Doordat de wedstrijd in d,e morgenuren werd gespeeld moest met enkele invallers gespeeld wordéh. O.a. Por was ook niet van de partij, terwijl het ongeluk wat de speler Van Asch overkwam in deze wedstrijd ook geen goed zal hebben gedaan. Getrouwd MARTHA WAGENBORG eEk 'IJ- NIENING R. DOORNBOS. ^a™sum 5 Mei 1936. Middenmeer Eenige kennisgeving. Inlichtingen bij VERSLUIS, KERKSTRAAT 53, SLOOTDORP. KORSTANJE, KANAALWEG 9, MIDDENMEER.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2