is vermoedelijk tengevolge van het springen van een band, met groote snelheid tegen de langs den weg staande boomen gereden. De wagen werd tengevolge hiervan ernstig be schadigd en de inzittenden allen min of meer ernstig gewond. Vijf hunner werden naar het St. Jansgasthuis te Hoorn overgebracht. Twee der gewonden bléken er tamelijk ern stig aan toe te zijn, de andere drie zijn licht gewond. BASALTZUILEN LANGS PROVINCIALE WEGEN IN NOORDHOLLAND. De K. N. A. C. heeft eenigen tijd geleden gewezen op de gevaren van de zware schamp palen van basalt langs enkele provinciale wegen in Noord-holland. Ze ontving thans bericht van den hoofd ingenieur-directeur van den provincialen waterstaat in Noordholland, dat bij wijze van is beschikt. De advocaat heeft een eisch tot scha deloosstelling ingediend. In dit civiele proces heeft de Amsterdamsche recht bank thans vonnis gewezen. De schil der is veroordeeld tot onmiddellijke be taling van f 5145.83. Voorts zal hij den advocaat een bedrag van f 2250 per jaar moeten uitkeeren, ingaande 1 Aug. a.s. Dit bedrag zal jaarlijks moeten worden^betaald tot de advocaat zestig jaar is geworden. De volgende tien jaar zal hij f 1125 per jaar moeten voldoen. Het vonnis is uitvoerbaar gesteld bij lijfsdwang. OUDESLUIS. NOODLOTTIG ONGEVAL. De 21-jarige zoon. van den heer J. K., proef de palen by de uitritten langs den weg brandstoffenhandelaar te Oudesluis, is Maan- Llmmen Hembrug eenigszins achteruit zijn dag het slachtof(eI. geworden van cen n00d. gezet. Indien de proef in de practijk blijkt te voldoen zal deze maatregel ook bij andere provinciale wegen worden toegepast. RUMOERIGE VERGADERING TE AMSTERDAM. De heer Baars meteieren bekogeld. Politie ontruimd de zaaL Naar aanleiding van een dezer dagen op groote schaal te Amsterdam verspreid, niet onderteekend strooibiljet, waarin het publiek werd medegedeeld, dat in een op Dinsdag 5 Mei te beleggen openbare vergadering ont hullingen zouden worden gedaan over „Stavisky-affaires" in de N.S.B., was Dinsdagavond de groote zaal van „Bel- levue" vrijwel geheel gevuld met een groote schare nieuwsgierigen. DWe opkomst uit de kringen van de beweging, tegen welke de vergadering was uitgeschreven, was niet ge ring, doch ook verscheidene andere politieke groepen waren rijkelijk vertegenwoordigd. Zelfs het vrouwelijk element ontbrak aller minst. Reeds voor den aanvang van de vergade ring heerschte er in de zaal een gespannen atmosfeer. Reeds kort na acht uur werd een jongmensch verwijderd, dat te vroeg had laten blijken, dat hij in het bezit was van een gummiknuppel. Overigens was er, wat het politie-toezicht betreft, een zeer behoorlijke bezetting in en buiten de zaal aanwezig. Agenten en re chercheurs hadden zich op tal van punten van een met zorg uitgekozen plaats verzekerd. Om ongeveer halfnegen namen eenige heeren op het podium achter de bestuurstafel plaats en toen bleek, dat als leider van de vergadering zou optreden de heer J. A. Baars, vroeger in fascistische kringen een bekende figuur, thans echter van de nationaal socia listische beweging een der felste bestrijders. Het ramoer begint. Werd de heer Baars reeds in zijn inleidend woord van de vergadering door interrupties herhaaldelijk onderbroken, bepaald rumoerig werd het, toen hij „als groote verrassing" zich zelf als de spreker en onthuller van den avond aankondigde. Onder een fluitconcert en hoongelach deelde hij mede dat men, of schoon hij als heftig bestrijder van de N.S.B., bekend staat, uit deze kringen tot hem was gekomen met het verzoek, in de N.S.B. een „reinigingstactiek" te willen toepassen, om dat de beweging zoo was vastgeloopen, dat het noodig zou zijn gebleken, haar van ver keerde elementen te zuiveren. Nadat verscheidene personen in de zaal het hem gevorderd hadden en hij geantwoord had, dat hij namen en „alles wat men maar wilde" zeggen zou, noemde hij den naam van dengene, die het verzoek tot hem gericht had. De heer Baars deed deze mededeeling vol gen door de opmerking, dat de vele interrup ties en het lawaai in de zaal hem begonnen te vervelen en dat hij de politie verzoeken zou, de frontrijen te doen ontruimen. Nauwe lijks had hij deze woorden gesproken, of het tumult brak in vollen omvang los. Op tal van plaatsen in de zaal sprongen menschen overeind en het volgend oogenblik vloog een groot aantal eieren over de hoofden van de zich schielijk bukken de verslaggevers in de richting van het po dium, terwijl onmiddellijk na het salvo een groep mannen en opgeschoten jongens het podium bestormden. Voor de heer Baars, wiens kleeren doorweekt waren van de eieren struif en de anderen, die aan de bestuursta fel gezeten hadden, een goed heenkomen hadden kunnen zoeken, werden rake klappen uitgedeeld, waarbij o.m. als wapen gebruik werd gemaakt van een in stukken getrapten stoel, die een der verslaggevers tot zitplaats' bij het tafeltje voor het podium gediend had. Zoowel tijdens als onmiddellijk na dezen stormloop was ook de politie in actie. Twee inspecteurs deelden korte bevelen uit en ie der, die zich nog trachtte te verzetten, maak te op zeer gevoelige wijze kennis met den gummistok. Door dit krachtig optreden werd erger voor komen en was de orde in betrekkelijk korten tijd hersteld. Verscheidene personen, die rus tig in de zaal waren blijven zitten en zoo'n beetje op rekenden, dat de vergadering nog zou worden voortgezet, werden in deze verwachting teleurgesteld, aangezien order werd gegeven, dat de zaal moest worden ont ruimd. Dit geschiedde in vrij vlot tempo. Ook buiten bleef het nog eenigen tijd rumoerig. Ernstige incidenten zijn hier echter niet voor gekomen. Verzoek aan den Officier van Justitie. Bij het verlaten van de zaal werd aan vele personen een gedrukt biljet ter hand gesteld, de mededeeling behelzend, dat de heer Baars den Officier van Justitie te Amsterdam langs schriftelijken weg heeft verzocht, een onder zoek te willen gelasten naar fraudes van wie er één met name wordt genoemd zou den zijn gepleegd. Bij een vechtpartij een oog uitgeslagen Schadevergoeding toegewezen. In November 1934 is in het cabaret De Boerenhofstede te Laren (N.-Holl., een vechtpartij ontstaan tusschen een Larenschen kunstschilder en een advo caat. De schilder gaf den advocaat een vuistslag tegen een oog, waardoor dit zoo zwaar werd gewond, dat het licht er uit verdween. De kunstschilder werd vervolgd wegens mishandeling en hoor de zich veroordeelen tot drie maanden gevangenisstraf, een vonnis, dat door het Amsterdamsche Gerechtshof is be vestigd. De kunstschilder heeft een gra- tie-request ingediend, waarop nog niet lottig ongeval. Genoemde jongeman, die dagelijks als chauffeur met 'n zware transportauto van zijn te Haarlem wonende oom, groote af standen in en buiten ons land aflegt, be vond zich Maandag met deze auto ln de na bijheid van Rotterdam. Terwijl zijn collega achter het stuur zat, wilde de heer K. zooals hij dit reeds zoo dikwijls had gedaan zich al rijdende via de treeplank naar het waterreservoir aan het voorgedeelte van den wagen begeven. Toen hij zich op de treeplank bevond gleed hij plotseling uit, viel en werd door een ach terwiel van de zware auto overreden. Korten tijd daarna is de ongelukkige aan de gevolgen van dit ongeval overleden. De ontsteltenis over dit droevig gebeuren was ln Oudesluis algemeen. BINNENLANDSCH NIEUWS. VISSCHEN OP MOSSELZAAD. Met betreekking tot het visschen op mosselzaad in de Waddenzee kan het volgende worden medegedeeld Aan de in Zeeland woonachtige bij Nederlandsche Visscherij Centrale ge- organiseerden in de groep „mosselzaad visschers en mosselzaadhandelaren zal gelegenheid worden gegeven, in enkele gedeelten van het gebied in de Wadden zee, waar het overigens verboden is te visschen met een mosselvischtuig, te visschen op mosselzaad van ten hoog ste 4centimeter lengte, en wel l. aan visschers met motor- of met zeilvaartuigen van 4 tot en met 19 Ju ni a.s. op de mosselbanken gelegen bij de roode tonnen 13, 12, 11 en 10 van de Oost-Meep, in de Kromme Balg en op de Friesche en Groninger wadden be oosten de Kromme Balg b. aan visschers met zeilvaartuigen bovendien van 4 tot en met 30 Juni a.s. op de mosselbanken gelegen op het Balgzand tusschen de Noord-Holland- sche kust, het Malzwin en het Amstel- diep. De daartoe noodige vergunningen zullen worden verstrekt door het hoofd van het 2e en 3e visscherij-district te Amsterdam, die de vergunningen ter uitreiking zal toezenden aan de in de verschillende visschersplaatsen in Zee land gevestigde agenten van het centr. verkoopkantoor van mosselen. Aan de vergunningen zullen enkele voorwaarden worden verbonden. Een dezer voorwaarden zal zijn, dat het mosselzaad naar Zeeland zal moeten worden overgebracht met 't visschers- vaartuig, waarmede het zaad zal zijn gevangen. Overlading van 't gevangen mosselzaal in vrachtvaartuigen om het daarmede naar Zeeland te vervoeren, zal derhalve verboden zijn. VRUCHTBOOMEN PLANTEN. De wensch, om vele soorten en varië teiten van vruchten te bezitten, brengt menigeen er toe, om bij het aanleggen van zijn vruchtentuin, den boomen niet te geven, wat hun feitelijk toe komt. namelijk voldoende ruimte om te groeien en zich te ontwikkelen. Maar al te vaak plant de enthousiaste tuin- liefhebber zijn boomen veel te dicht op elkaar. De eerste jaren lijkt dat dan heel aardig, maar spoedig wreekt zich de fout de kruinen komen met el kaar in aanraking, groeien in elkaar, takken schuren tegen elkaar, waardoor wonden ontstaan. Hierin en in den war winkel van takken en twijgen vinden insecten en allerlei ongedierte een wel kome woonplaats. Bloesemknoppen ont ontwikkelen zich weliswaar, doch ont vangen veel te weinig zon door het dichte gebladerte en slechts aan de uiter 3te takken van dergelijke te dicht op el kaar geplante boomen komen enkele vruchten tot vollen wasdom. Teneinde dergelijke teleurstellende resultaten te voorkomen, is het beslist noodzakelijk, den boomen van stonde af aan, zóóveel ruimte, licht en lucht te geven, dat ze er voor jaren genoeg aan hebben. De minimum-afstand voor vruchtboomen in struikvorm is 3 M., indien 't zwakgroeiende en 5 M., waar het sterk groeiende soorten betreft Worden ze in rijen geplant, dan gel den deze afstanden slechts in de rij, de rijen moeten 5 tot 7 M. uit elkaar iig gen. Hoogstammen, behalve meikersen geeft men 6 tot 8 M. tusschenruimte meikersen 8 tot 12 M. Rijen zal men hiervan dus in tuinen niet kunnen plan ten, want daarvoor is een strook giond van 26 M. noodig, als men 3 meter bin nen de grenzen wil blijven. Vooral waar de struiken als wegbc- planting zijn toegepast, kan men dik wijls goed de gevolgen waarnemen van de fout van het te dicht op elkaar planten. Immers als de boomen hier wat ouder gaan worden en in elkaar groeien, versperren ze langzamerhand geheel den doorgang. Dat men in een kleinen tuin zoo weinig mogelijk aan paden tracht te verliezen, is heel begrij pelijk, doch men moet daarmee toch vooral voorzichtig zijn en zich reeds bij de planting den toestand voorstellen, zooals hij later worden zal, waardoor men zich een massa moeite en erger nis kan besparen. DE VERDERFELIJKE PRAKTIJKEN VAN KWAKZALVER FICK. Menschen, die helaas in hem blijven gelooven. TOCH NOG UITOEFENING VAN ZIJN BEDRIJF IN ONS TAND? Er blijken helaas nog mathei te veel men schen te zijn, die nog steeds geloof blijven hechten aan de verderfelijke praktijken van van den zeer beruchten kwakzalver Piek. Nog zeer onlangs heeft men met ontzetting kennis genomen van de mededeelingen, wel ke de Dedemsvaartsche arts, dr. De Clercq Zubli, over den Duitschen „natuurgeneeskun dige" Karl Fick deed, en waarbij hij dezen openlijk beschuldigde schuldig te zijn aan den dood van een moeder van eenige kinderen te Dedemsvaart. Gelukkig greep de justitie in en zette den kwakzalver kort en bondig over de grens. Wie echter gedacht heeft dat hiermede een einde aan diens bedrijf was gekomen, heeft het mis. Het bedrijf wordt voortgezet, bedek- ter misschien, maar ongetwijfeld op niet min der groote schaal en het aantal patiënten, dat de hulp van dezen „iriskijker" inroept, is nog steeds niet minder geworden. Openlijk is gezegd wat de nuchter denkende menschheid over dit bedrijf denkt, in het geheim gaan nog de verhalen van de wonderlijke genezin gen, hardnekkig en oncontroleerbaar, doch getint met de liefelijke kleuren. Zonder schaamte zet Fick zijn lucratief bedrijf dan ook voort. De advertenties, waarin werd aangekon digd, dat de spreekuren weer op dezelfde wijze zouden worden gehouoden, zijn niet opgenomen. Het heeft niet gebaat. Ook op andere wijze schijnt men hen, die bij dezen man genezing zoeken, te kunnen bereiken. Dit bleek ons dezer dagen, zoo lezen wij in de „Hoogeveensche Courant", toen we ons naar de grens begaven. Fietsende langs den weg die van Hardenberg naar de grens leidt, merkten we reeds dat er in de richting, waar in wij ons begaven, iets bijzonders te doen moest zijn. Het was drukker op den weg als anders. Verscheidene auto's passeerden ons en ook een autobus, zoodat, toen we tenslotte de gelagkamer van café Welleweerd binnen stapten, daar een 225-tal personen te zamen was. Groote toeloop. Stel U een oud boerenhuis voor, met de daarbij behoorende boerenkeuken, kleine kei- steenen in den vloer, die met zand bestrooid is. Hier en daar staat een tafeltje, waaraan de verschillende patiënten en hun begeleiders hebben plaats genomen. Vele van de patiën ten hebben een begeleider wel van noode. In de gelagkamer klonk een geroezemoes van stemmen, als gevolg van de gesprekken, die slechts één onderwerp hadden, nJ. de gene zingen, die door Fick waren bereikt. Het was een bont gezelschap, dat er bijeen was, afkomstig uit Noord-Oost-Overijsel en uit Zuid-West Drente. De patiënten uit dit laat ste gebied hebben tezamen een autobus ge huurd en waren daarmede uit Ruinen Ruinerwold naar de grens gekomen. Nadat we de gesprekken eenigen tijd had den aangehoord, begaven we ons naar de deur, die toegang gaf tot het heilige der hei ligen de spreekkamer waar Fick resideerde en zijn klanten ontving. Toen we de deur deur opendeden, bleek het dat de naam ka mer te weidsch was voor het vertrekje, dat de afmetingen van 2 bij 2 m had. Aan de tafel zat Fick, die, nadat we ons bekend ge maakt hadden, ons met een vloed van woor den trachtte te overtuigen, dat hetgeen hij deed goed was en door velen zeer op prijs werd gesteld. Het was hetzelfde geluid, dat wij even te voren onder de patiënten hadden gehoord van den Hollandschen promotor, die den aanwezigen niet alleen onthaalde op ver halen van wonderbaarlijke genezingen aantallen dankbetuigingen, die de „dokter" van alle kanten en zelfs van autoriteiten ont ving, doch die zich eveneens op kernachtige wijze uitliet over de maatregelen, die zullen worden getroffen om Fick weer in zijn eer te herstellen. Van het oogenblik dat Fick ophield om adem te scheppen, maakten we gebruik om hem te vragen hoe zijn patiënten hadden gereageerd op de artikelen in de kranten, die een gevolg waren van de mededeelingen van dr. Zubli. Stapels dankbetuigingen heb ik gekregen was het antwoord. De menschen bidden smeeken me om hen toch weer te komen behandelen en ook om de beweringen van d.r Zubli te ontzenuwen, waarvoor zij mij graag willen toestaan de dankbetuigingen te ge bruiken. Reclame met brieven. Hierbij kwam naar voren een brief, naar het zeggen van Fick, afkomstig van den echt genoot van de vrouw waarover dr. Zubli in zijn „open brief" schreef. Het bleek (helaas!) een uitstekend reclameobject te zijn, want ieder die de gelagkamer binnentrad, werd deze brief ter lezing voorgehouden. In dezen brief zegt de schrijver, na gewezen te heb ben op de beschuldigingen van dr. Zubli „Het was m.i. beter geweest eerst eens te informeeren hoe de vork aan den steel zat. Al de artikelen zijn eenzijdig en al leen gebaseerd op de mededeelingen van dr. Zubli. Er is geschreven, dat Fick de schuld is van het overlijden van mijn vrouw. Ik zeg u, dat dit allemaal laster en leugen is. Een ieder, die in het bestaan van God gelooft, die op den Almachtige vertrouwt, en weet dat er niets gebeurt zonder Zijn Heiligen wil, zal het met me eens zijn dat het laster en leugen is, als men spreekt van te vroeg overleden. Meer zal ik er niet van zeggen. Ik wil alleen nog mijn dank betuigen aan meneer Fick voor de goede en liefderijke behandeling van mijn vrouw.' Toen deze brief gelezen was, werd er aan toegevoegd, dat de schrijver niet eerder zou rusten dan nadat Fick in zijn eer was her steld. Uit de verschillende mededeelingen die we kregen, blijkt dat het ingrijpen van de justi tie tengevolge heeft gehad, dat Fick thans alleen nog aan den anderen kant van de grens zitting houdt. Wél oefent hij echter intusschen ook nog zijn bedrijf in ons land uit. Hij komt thans evenwel niet meer als de homoeopathische dokter, die de diag nose stelt door middel van een prisma, waar mede hij de patiënten in de oogen kijkt, maar als vertegenwoordiger van een zekere firma firma Schröder te Keulen, wier artikelen de verpakte geneesmiddelen, die hij voorheen ook voorschreef hij thans op die wijze aan den man brengt. De patiënten worden thuis bezochten of dan het prisma niet meer gebruikt wordt, is voor ons een open vraag. Doch in dit opzicht zal deze beruchte „natuur geneeskundige" wel op stilzwijgendheid kun nen rekenen, gezien ook de wijze waarop de patiënten hem in ingezonden stukken in ver schillende bladen verdedigen, ook al is aan sommige van die verdedigingen wel eens een luchtje, zooals dezer dagen toevallig bleek, toen men ons uit betrouwbare bron vertelde, waarom een der ingezonden stukken-schrij vers zoo boos was op de doktoren. Dit kwam omdat men hem had gezegd, dat hij geen uitkeering meer zou krijgen van den Raad van Arbeid, indien hij niet ophield te dokte ren met Fick. Gelijk gemeld wordt, zal deze kwakzalver zich 22 Mei a.s. voor de rechtbank te Almelo hebben te verantwoorden wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde. Het is zéér te hopen, dat de justitie hem voor zoo lang mogelijken tijd het uitoefenen zijner ver derfelijke praktijken zal beletten PUROL er op! Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen. Het verzacht en geneest. BUITENLANDSCH NIEUWS. ADDIS ABEBA BEZET. De Italiaansche troepen zijn Dinsdag middag om vier uur Addis Abeba bin nengerukt. Van het balcon van het Palazzo Ve- nezia heeft Mussolini een rede gehou den, waarin hij verklaarde „Ik maak aan het Italiaansche volk en aan de geheele wereld bekend, dat de oorlog is geëindigd. Ik maak bekend, dat dc vrede is hersteld." De Duce heeft bevel gegeven dat de vlaggen in geheel het land drie dagen geheschen blijven ter viering van de overwinning. Na de toespraak van Mussolini stroomde de menigte naar de Piazza Ouirinale, waar het Koninklijk Paleis staat. De koning verscheen met de ko ningin en prinses Marie op het balcon, terwijl het volk de vorstelijke perso nen luide toejuichte. De koning van Italiië heeft een tele gram aan maarschalk Badoglio doen toekomen, waarin hij uiting geeft aan zijn erkentelijkheid voor en zijn tevre denheid over de overwinning, die de Italiaansche troepen en de inheemsche afdeelingen hebben behaald onder he vel van Badoglio. De intocht van Badoglio in Addis Abeba is het einde van de marsch Des- sié-Addis Abeba, die nagenoeg geen verzet heeft ontmoet. Twee kolonnes, de eene gemotoriseerd, de andere zeer bewegelijk, vertrokken kort na 20 April, den datum van de verplaatsing van den Italiaanschen staf naar Dessié. uit de ze plaats naar de hoofdstad. De voor naamste moeilijkheid die zich heeft voorgedaan was de overvloedige regen val, die de wegen onberijdbaar maakte en telkens oponthoud veroorzaakte, doordat reparaties moesten worden ver richt. Badoglio had liet bevel genomen over de gemotoriseerde kolonne. Van de 3000 motorvoertuigen moesten er 1000 op den weg worden achtergelaten. De voorhoede werd gevormd door As kari's. Bombardementsvliegtuigen zorgden voor de ravitailleering door proviand met behulp van parachutes te laten neervallen. De eerste, die Addis Abeba binnen trok, was Bottai, de gouverneur van Rome, die als vrijwilliger naar Afrika is vertrokken. Aan het hoofd van de di visie Sabaudia trok hij de stad binnen. De Negus naar Genève. Zijn vermogen verloren gegaan. De consul van Abessinië verklaart, dat de Negus naar Genève zal gaan om persoonlijk aanwezig te zijn in de zit ting van den Volkenbond, waarin naar de consul verwachtte Abessinië in Brit sche en Italiaansche invloedsferen zou worden verdeeld. De Abessinische gezant te Londen verklaarde dat de Negus waarschijn lijk naar het Abessinische klooster na bij Jeruzalem zal gaan. De bezoeken van den Negus aan Londen zouden on getwijfeld slechts van korten cTuur zijn, aangezien zijn vermogen bijna geheel in den strijd tegen Italië verloren was gegaan. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG Het Reclasseeringswerk is U bekend. U weet, dat de gevangene wordt be- zocht in de eenzaamheid van de cel en na zijn invrijheidsstelling geholpen woidt om op eerlijke wijze door het leven te komen. En beter dan dit Gij weet hoe de Reclasseerings-Instel- lingen samenwerking met de straf rechtspraak hebben gezocht en gevon den om zoo aan de niet verdorven ele menten onder de delinquinten de ken nismaking met de gevangenis te be sparen (voorwaardelijke veroordeeling.) Aan vele mislukkende levens wordt nieuwe kracht gegeven en dat is na tuurlijk ook de beste manier om de maatschappij te beveiligen en te ver sterken. Evenals het vorige jaar hebben de samenwerkende Reclasseerings-instel- lingen, waarvan de grootste zijn Het Nederlandscli Genootschap tot Zede lijke Verbetering van Gevangenen, de R.K. Reclasseerings-Vereeniging, het Leger des Heils en de Protestantsch Christelijke Reclasseerings-Vereeniging een Nationale Reclasseeringsdag geor ganiseerd. Deze collecte-dag zal gehouden wor den op Zaterdag 9 Mei a.s. Het Comité van aanbeveling Burgm. L. C. Kolff. C. Maars. De Jeugdherbergen staan klaar De Ned. Jeugdherberg Centrale schrijft ons Nu het na enkele koude Aprilweken eindelijk lente geworden is, en de boo men alom in blad schieten, zijn ook de jeugdherbergen en haar bezoekers uit hun winterslaap ontwaakt. De bloeien de bollenvelden lokken velen naar bui ten en in de afgeloopen weken was dit in de jeugdherbergen in Kennemerland en elders dan ook duidelijk te merken. In de komende weken zullen de tulpen velden langs de geheele kuststreek nog veel schoons bieden. Maar ook ten Noorden van Alkmaar, n.1. in West- Friesland en ook op Texel kan men te genwoordig de bollen in bloei vinden. Daarnaast vragen de bloeiende boom gaarden in deze tijden de aandacht van onze jeugdige toeristen. Niet alleen in de Betuwe en Zuid-Limburg, welke Notaris Obreen. Weth. Bosker. Weth. Tijsen. Dr. van Beek. Ds. Meihuizen. Cand. v. Eerden. Godsd. ondw. O. Deen welke tevens Dr. Beeker. secr. waarneemt J. Doves Sz. J. Boon. H. Cornelissen. Jb. Kuiper. M. Bosker-Koorn. G. de Haan-Bosker, het gebieden overbekend zijn, kan men ge nieten van de bloeiende weelde, maar ook de Beemster met zijn bloeiende ap pelboomgaarden en zijn vruchtboomen langs de wegen,, en de Bangert bij Hoorn zijn in deze tijden een bezoek overwaard. De "boomgaarden in deze streken staan altijd iets later in volle pracht dan de Betuwe en Zuid-Limburg. In de Betuwe kan men momenteel in het bij zonder in de omgeving van Zalt-Born- mel genieten van een overvloed van bloesems. In de diverse jeugdherber gen zijn bovendien meer gedetailleerde inlichtingen verkrijgbaar, hetgeen voor de binnen- en buitenlandsche jeugdige gasten van waarde is. In diverse gebie den, b.v. in de Beemster, heeft men ter plaatse ook de jeugd gemobiliseerd, die van toeristen als gids al dienen langs de schoonste plekjes.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2