27e JAARGANG DINSDAG is MEI 1936 No. 38 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN JËN OMSTREKEN HET MYSTERIE N.V. „WA CO"-HOORN WIERINGER VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN: DINSDAG en VRIJDAG UITGEVER: Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1.—. - BINNENLANDSCH NIEUWS. TERUGLEVERING ONDERMELK. Naar ons van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, zal met ingang van 10 Mei 1936 de regeling, ingevolge welke de teruglevering van ondermelk door zuivelfabrieken aan veehou ders verplichtend is gesteld, in verband met de inmiddels opgetreden wijziging in de prijsverhoudingen van dit artikel, voorloopig worden opgeschort. Zulks houdt in, dat de productie van kaas of melkproducten voorshands evenmin aan eenig beperkend voorschrift zal zijn gebon den. Gehakt met melkpoeder voor werkloozen Proefneming in een fabriek te IJmuiden Veehouderij-Cen trale levert 2000 varkens. Inzake de beschikbaarstelling van z.g. gehakt in blik tegen lagen prijs aan werkloozen wordt vernomen, dat de heer De Bruin, directeur der Ned. Vleesch-industrie, gevestigd te IJmui den, een desbetreffend voorstel en pro cédé heeft aangeboden aan de minis ters van Landbouw en Sociale Zaken. Er is ten aanzien hiervan over een proeforder overeenstemming verkre gen tusschen den minister van Sociale Zaken en genoemden fabrikant-le verancier. Met de distributie van het volgens dit procédé bereide vleesch zal, zoo mogelijk nog vóór 1 Juni wor den begonnen, in elk geval moet de eerste levering vóór 1 Juli plaats vin den. Van andere zijde verneemt het Ilbld. dat het verdere verloop der quaestie van beschikbaarstelling van vleesch voor werkloozen zal afhangen in hoe verren na deze proeforder nog verdere stappen zullen worden gedaan. De Veehouderij-centrale levert voor dezen proefol'der tweeduizend varkens. De heer H. de Bruin. die vroeger een een exportslachterij te Harlingen en daarna een slagersbedrijf te Den Haag had, is oud-controleur der Vee houderij-Centrale. Het procédé schijnt er op neer te ko men, dat ook nuchter kalfsvleesch en melkpoeder in het gehakt zuilen wor den verwerkt. Verstrekking van versch vleesch op waardebons wordt tevens nog overwo gen zooals wij reeds eerder konden mededeelen. Ongeluk met een buks. Donderdagmiddag speelden: twee jongens te Veen met een geladen buks. Op een gegeven oogenblik ging het wapen af en werd de ongeveer 8-jarige L. van Brakel in het been getroffen. Op advies van den geneesheer is hij naar het r.k. Ziekenhuis te '-Hertogen bosch gebracht. Noodweer boven Kerkrade. De lucht was een vuurzee. Donderdagavond heeft zich boven Kerkrade een ontzettend onweer ont last. Uit verschillende richtingen kwam het noodweer omzetten, het zwaarst uit het Zuid-Oosten, van den vuurzee, en de donderslagen volgden elkander met groote snelheid op. Zwa re regen en hagelval lichtte veel scha de aan tuinbouw en landbouw aan. terwijl de lager gelegen gedeelten van het dorp gedeeltelijk onder water kwa men te staan, daar de riolen de groote hoeveelheden water niet konden ver werken. Voorzoover bekend hebben geen per soonlijke ongelukken plaats gehad. Door koe meegesleurd. Da 46-jarige landbouwer Vruwink te Noordijk, onder de gemeente Neede, in Gelderland, liep met een koe over de Bergstraat, toen plotseling de koe op hol sloeg. V. had het touw, waaraan de koe vastzat, met een lus om zijn arm geslagen met het gevolg, dat hij dooi de koe werd meegesleurd en tweehon derd meter verder tegen een paal werd geslagen. Vruwink was deerlijk aan het hoofd gewond en werd in bewuste- loozeri toestand bij een der omwonen den binnengedragen. Dr. Funke, die de eerste hulp verleende, achtte overbren ging naar het Ziekenhuis te Enschedé noodzakelijk., Vruwink is kort na aan komst in het Ziekenhuis overleden. Dienstmeisje spoorloos verdwenen. Donderdagavond tegen acht uur heeft de 2i2-jaiige dienstbode D. H. Ploe ger, afkomstig uit Vledderveen, die reeds gedurende vier jaar in dienst is bij mevr. Dethmers te Wildervank, 'net huis verlaten. Zij is daar tot heden nog niet teruggekeerd. Des avonds is het meisje per fiets naar Veendam ge gaan, waar zij om acht uur nog gezien Na dien tijd heeft men niets meer van haar vernomen, zoodat aan een ongeluk wordt gedacht. De Muis in de gevangenis. Kameraad van een Osschen mis dadiger. Men schrijft aan de N. R. C. In een cel van de Bossche strafge vangenis zit sedert eenigen tijd een der beruchte leden van het Osschen mis- dadigersgilde, A.II. uit Eindhoven, bij genaamd de Saai. Kort geleden heeft hij in de stilte zij ner gevangenschap een metgezel ge kregen. Een muisje is op een onver wacht oogenblik binnen geslopen en aan dat beestje heeft de steenharde kerel van weleer nu zijn liefde en toe wijding verpand. Het beestje eet de broodkruimeltjes uit zijn hand en geeft hem wat speelsche afleiding in zijn wrokkend bestaan. Het is of hij er een ander mensch door wordt. Nu doet zich echter de moeilijkheid voor, dat de Saai a.s. Maandag we gens een moord te Hoensbroek voor de rechtbank te Maastricht moet terecht staan en dan wordt hij waarschijnlijk „overgeplaatst" naar Leeuwarden. Moet men hem nu van zijn troost en ontspanning beroöven De gevangenis-directie heeft besloten van neen. Hij mocht de toezegging ont vangen, dat als hij zich voortdurend goed gedraagt het muisje de reis mede FEUILLETON. i) De ochtenddienst was afgeloopen in het fraaie, kleine kerkje te Trebarwith en de gemeente ging uiteen onder zulk een wellui dend orgelspel, dat allen sterk onder den indruk daarvan waren. Aldred Barensstowe, de organist, speelde voort. Nu de kerk ledig was en hij zich al léén waande kon hij aan zijn emoties vrij spel laten en onder zijn handen scheen het orgel te leven en een stem te hebben, die beurtelings klaagde en juichte. De prachtige muziek trilde door de geheele kerk, door de zijgangen en tusschen de eikenhouten ban ken door. Een enkele jonge vrouw lag nog ge knield bij een van de pilaren en verborg het gelaat in de handen. Zij bad voor de eerste maal weer na de dagen van haar prilste jeugd, toen zij nog onschuldig was aan alle kwaad. Nu was zij alleen in de kerk achtergebleven, omdat zij als betooverd was door de schoone muziek en had beloofd om zich wat later bij haar gezelschap te voegen. De hertog, wiens gast zij was, had haar glimlachend verzocht om medelijden te hebben met het nog niet wereldwijze hart van den jongen organist. Aldred Barenstowe speelde voort, hij was zich geheel onbewust van haar tegenwoordig heid. In zijn wilde improvisaties gaf hij lucht aan de smart, die in zijn ziel huisde. Gedach ten, die hij niet onder woorden durfde bren gen, vonden uitdrukking in die welluidende tonen, het waren wenschen, even vurig als noodeloos, verwachtingen, die dood waren en vrees, waar de tijd de scherpte van had weg genomen en bovenal klonk uit die tonen een verlangen naar liefde, naar hartstochtelijke en alles overweldigende liefde, die voor altijd zou moeten verborgen blijven in het diepst' van de ziel. In dat uur speelde hij voor de vrouw, die hij in het geheim hopeloos bemin de, in de plechtige stilte van de ledige kerk gaf hij zijn hart aan haar over en bad, dat haar jong leven smart noch pijn mocht worden nen en dat het hem gegeven mocht worden om bij haar te blijven, al zou het alleen zijn om haar gelaat te kunnen aanschouwen en haar stem te hooren, zelfs al zou hij nooit iets meer dan dat voor zich zelf kunnen win nen. Zijn gelaat was bleek van aandoening, toen hij het orgel sloot. Daarop draaide hij den electrischen stroom af, die den blaasbalg in werking bracht en liep de zijgang af naar den hoofdingang van de kerk. Toen de vreemde, die achtergebleven was door het geluid zijner voetstappen gewekt werd, ontmoette zij den blik van Aldred Ba- renstowe's oogen. Op hetzelfde oogenblik ver scheen er een uitdrukking van verbazing en afschuw op het gelaat van den man en hij bleef opeens stokstijf staan bij de bank, waarin zij zat, terwijl alle kleur aan zijn ge laat geweken was. Hij opende zijn lippen, maar geen geluid kwam er uit en hij bleef haar aanstaren alsof hij een spooksel gezien had. De dame stond op. Zij was ook bleek ge worden toen zij meende hem te herkennen, maar de ontmoeting boezemde haar geen schrik in, alleen vervulde die haar met ver wondering en nieuwsgierigheid en haar lip pen trilden bijna niet,, toen zij zijn naam noemde Aldred Eindelijk herkreeg hij zijn stem maar die klonk schor en heesch Dola, jij hier? Zij lachte schamper, toen zij haar rokje glad streek en uit de bank te voorschijn trad. Ja, ik ben het, dat is wel vast en zeker, antwoordde zij, maar hoe ter wereld kom jij hier, Aldred Hij bleef een oogenblik zwijgen en tracht ondernemen. PROVINCIAAL NIEUWS. Hollands Noorderkwartier. De Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier hield Woensdag in „De Ros kam" te Hoorn haar niet druk bezoch te voorjaars-vergadering. Oprichting Noordhollandsche Maatschappij van Landbouw. Van het bestuur der Vereeniging van Oud-leerlingen der Rijkslandbouw winterschool te Schagen kwam een ver zoek in om te overwegen of het ge- wenscht is een Noordhollandschie Maat schappij van Landbouw op te richten en op de vorige vergadering van leden stelde de heer E. Koster Dz., te Berk hout de vraag of in dezen 'n onderzoek niet gewenscht is. Het bestuur besprak deze verzoe ken en besloot een commissie te be noemen die deze vraag zal bestudee- ren en haar rapport uitbrengen aan het bestuur. De vee-export naar Rusland. Omtrent de vee-export en den strijd die tusschen de georganiseerde vee export en de regeering in dit geval werd gevoerd, deelde de heer Go/vers op een vraag van den heer Wait»oer het vol gende mede Bij clen aankoop van v^e in Rusland schijnt het zoo geregeld te zijn, dat de bedrijven tweemaal per jaar aan hel volks-commisariaat opgeven, hoeveel noodig] is. Daarvan worden staten gemaakt, die den diversen regeeringen worden ver strekt. Nu bleek het niet mogelijk, dat er uit Holland zoomaar geëxporteerd kon worden, temeer wau.r in Rusland veel geleerd is met de leuze „ik kom uit Nederland." De Russische re geering werd dit moedfj en vroeg oen officieele opdracht. Het is zeer goed mogelijk geblekem, dat deze opdracht kon worden gege ven. De tegenwerking: van officieele instanties was wel overkomelijk. Ech ter moest voor een nciassa-export naar. Rusland een verplichte levering wor den vastgesteld. De minister was hiertoe niet bereid, zelfs niet als massa-export mogelijk was. De redenen van den minister zijn duister. Verplichte levering heeft vori ge jaren weinig tegenstand ondervon den. De lijn in de veepolitiek ont breekt volgens spr. absoluut, zoodat we moeten vragen „Waar is de red dingslij n, die de veehouderij omhoog zal trekken Het zal nu de taak zijn van de landbouw-organisties om uit Met ingang van Zondag 5 April gewijzigde dienstregeling. Volledige dienst- en tariefregelingen ver krijgbaar bij de chauffeurs a 5 cent. vee-export tot stand komt, welke maat regelen ook noodig mogen zijn. De heer Stapel, uit Hoogkarspel, be treurt het buitengewoon, dat op een serieuze aanbieding niet is ingegaan. Spr. is het met den heer Govers eens en blijft op het standpunt, dat alles be ter is dan inblikken. Er moet iets ge beuren. Spr. wil ook in deze vergade ring op actie aandringen. Het is ten zeerste te betreuren, dat de Nederland- sche regeering de Russische afgevaar digd zoo heeft afgewezen. De voorz. stelt voor, een brief aan den minister te doen opstellen door de hee- ren Nobel, Stapel en Govers. Dit schrij ven zal over 't Kon. Landbouw-comité aan den minister worden gezonden. Van den heer De Vries, veeteelt-con sulent, is een schrijven ingekomen, waarin hij mededeelt, dat voor stal- voeder 3400 adviezen werden afgege ven via stalvoeder-controleurs. Daaren boven werden circa 200 mondelinge ad viezen gegeven. Dit betreft ongeveer 700 bedrijven. Als plaats waar de e.k. najaarsver-1 gadering zal worden gehouden wordt op voorstel van het bestuur Schagen aangewezen. VERKEERSWEEK 1936 VOOR WEST-FRIESLAND. Nog enkele dagen en het is Hemelvaartsdag en dan nog slechts een week en op 2e Pink sterdag openen wij de VERKEERSWEEK, ONZE VERKEERSWEEK 1936 VOOR WEST FRIESLAND. VERKEERSWEEK VOOR WEST-FRIES- LAND OOK EISCH DES TIJDS. Verkeersdagen en verkeersweken door ge heel Nederland, verkeerssignalen en op de naleving der Verkeersvoorschriften en op de Verkeerspolitie, Verkeersinspectie met Ver- keersinspecteurs, Verkeersregelen met Ver- keersexaminators, Anti Verkeerslawaai en Veilig Verkeeroch, 't is alles Verkeer wat de klok slaat. En wij hier in West-Fries land die met het wingewest, de 20.000 H.A. groote Wieringermeerpolder, zoo in belang rijkheid zijn toegenomen, wij schuwen de evoluties van het moderne verkeer niet maar passen ons ook op dit terrein aan, zooals het ook op zooveel ander gebied van ons gevraagd wordt en zelfs soms gebiedende eisch is. VERKEERS RECLAME TOCHT. Hiermede zal de Verkeersweek 1936 worden i.ugezet en het Comité hoopt op een goede ja' zeer goede, inzet, want aan 2000firma's hier in West-Friesland en ver der in ons dierbaar Vaderland is gevraagd met bedrijfswagens mede te doen en des te meer wagens hoe liever. Deze VERKEERS RECLAME TOCHT zal een zegetocht door West-Friesland worden. Een goed begin maakt een goed einde mogelijk en daarom als deze eerste dag slaagt dan slaagt alles in heel de VERKEERSWEEK. WANDELTOCHTEN. In Goot- en Eemland, in Amstel-, Zaan- en Kennemerland hebben de wandeltochten van de Nederlandsche Unie voor de wandel sport reeds burgerrecht verkregen en na de P. M. van Wijk-tocht op Zondag 3 Mei te Hoorn, volgt nu onze 20 en 30 K.M. West- Friesche Wandeltocht op Zondag 7 Juni en de sterwandeltocht naar Medemblik op een dag tusschen 1 en 7 Juni a.s., naar keuze van de deelnemers. Aan groepen van 15 personen welke op 7 Juni de N.U.W.-wandeltocht van 20 of 30 ringen worden uitgereikt. Het Gemeente Bestuur van Medemblik heeft toegezegd het Gemeentelijke Muntge- bouw aan de Breestraat, waar een goede par keergelegenheid is, als kleedkamer te mogen gebruiken, zoodat de groote gymnastiekzaal heerenafdeeling en de teekenschool dames kleedkamer wordt. De start geschiedt vanuit dit Muntgebouw om langs Torenstraat Westerhaven Turf- hoekKeern en Brakeweg het parcours te volgen. Voor de hygiënische- en medische assistent tie aan de deelnemers is de hulp ingeroepen van den leider der Cursus Eerste Hulp bij Ongelukken, Dr. J. R. H. Schaank, inwonend geneesheer van het Provinciaal Ziekenhuis. Hoewel deze medicus door vacantie tijdens de wandeltocht van Zondag 7 Juni afwezig is, hebben wij goede hoop, dat toch door zijn gewaardeerde medewerking deze aangelegen heid zoo perfect mogelijk geregeld zal zijn. AUTO- EN MOTORRIT. KENT GIJ HET LAND.DER ZEE ONT RUKT, zoo vraagt U de Commissie die dit onderdeel verzorgt en niet slechts een enkele inschrijver, doch reeds de eerste tientallen hebben door hun inschrijving hierop geant woord, dat zij West-Friesland beter willen leeren kennen. Ook hier zijn de eerste scha pen (in de vorm van enthousiaste deelne mers) over de brug en kunnen alle andere volgen. De kat is uit den boom gesprongen en hierna^ behoeft niet langer meer getuurd te worden. Voor dezen ZESSTEDENTOCHT is de inschrijving geopend tot 15 Mei a.s. RIJWIELTOCHTEN. Voor de wielrijders worden 2 tochten geor ganiseerd a. Een tocht per rijwiel langs zes West- Friesche steden (Medemblik, Enkhuizen, Hoorn, Edam, Purmerend, Monnikendam). b- Sterrit naar Medemblik op Zondag 7 Juni (minimum afstand 20 K.M.) Aangifte bij den heer K. Schuijtemaker te Midwoud. COMITÉ. Daar de leiding en de verzorging van de VERKEERS RECLAME TOCHT aan den Voor zitter van de Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer te Medemblik is toevertrouwd, is de Heer B. J. M. Poggemann als lid van het Comité toegetreden. SECRETARIAAT. Alle gewenschte inlichtingen over deze VER KEERSWEEK en gelegenheid tot inschrijving voor alle afdeelingen is bij den Heer H. Krijgsman, Groote Oost 55, te Hoorn. te vergeefs zijn verwarde gedachten weer bijeen te zamelen. Madame De Bernier stond glimlachend naar hem te kijken. Er waren vijf jaren verloopen sedert hij haar het laatst had gezien toen had zij door haar schoonheid -geheel Weenen als door den storm veroverd. Toen was zij een schoon, bekoorlijk meisje geweest, en na een jaar gehuwd te zijn geweest als weduwe achter gebleven. Nu was zij een schoo ne vrouw maar uit haar gelaat kon men zien, dat zij volkomen bekend was met al de lagen en listen der voorname wereld. Ja, Dola de Bernier was buitengewoon schoon, zij bezat de schoonheid van een sirene, maar Aldred Barenstowe keerde zich met een die pen zucht van haar af en in het diepst van zijn hart verwenschte hij het noodlot, dat haar weer zijn pad had doen kruisen. Het schijnt u niet zoo bijzonder veeL ge noegen te doen, mij weer te zien, zei madame Bernier op beminnelijken toon. Zij vond hem nog even knap als vroeger met zijn mooie oogen. De ontmoeting was hoogst interessant en die kon tot allerlei om standigheden leiden. Misschien zou haa,r be zoek op het kasteel Trebaruth toch niet zoo saai zijn, als zij eerst gedacht had. Zou het mij geen genoegen doen. om u te zien vroeg Aldred. Wel madame isr be hoeft tusschen ons geen misverstand op dat punt te bestaan. U bent wel stellig de laatste persoon, die ik hier zou verwacht hebben en gewenscht hebben te zien. Je bent even oprecht als ooit, .monami, zei zij koeltjes. Ik heb je oprechtheid altijd bewonderd, Aldred, maar nu ik hier ben, ïs het ook alweer niet noodig om onaardig tegen mij te zijn. Ik geef toe, dat de ontmoeting niet aangenaam kan zijn, voor geen van ons beiden, wij moeten er ons echter maar zoo goed mogelijk in schikken en wij kunnen 'toch wel beleefd tegen elkander zijn, Aldred. De jonge organist wendde zich opeens .Tiaar haar toe. BUITENLANDSCH OVERZICHT. ETHIOPISCH CONFLICT. De Koning van Italië Keizer van Ethopië. Na de zittingen van den Grooten Fascistischen Raad en den Minister raad maakte Mussolini op de Piazza Venezia te Rome bekend, dat de ko ning den titel van Keizer van Ethopië had aangenomen voor zichzelf en zijn opvolgers. Alle gebieden en volken, die tot Ethopië behooren worden gesteld onder de souvereiniteit van Italië. Ethiopië wordt geregeerd en vertegen woordigd door een gouverneur-gene raai die den titel van vice-koning draagt en aan wien de gouverneurs van Eritrea en Somali-land onderge schikt zijn. Maarschalk Badoglio vice-koning. Mussolini sprak van het balcon van Zeg mij eens ronduit, waarom u hier bent, zei hij, wat voert u naar Trebarwith. Waarom komt u weer in mijn leven Was u niet tevreden met uw werk, dat Stil, antwoordde zij, denk er aan, dat wij ons in een kerk bevinden en niet luid mogen i spreken. Aldred hield zijn hand voor de oogen. Hij had een oogenblik vergeten, waar hij was. Zij zag die beweging van hem en lachte, hij was altijd zoo impulsief geweest Wij moeten alles nog eens bespreken, zeide zij, haar hand op zijn arm leggend, waar kan ik je spreken Na den lunch zou ik best e> én uur weg kunnen, wij zullen toch heel wat telgen elkander te zeggen, hebben, moncher. De zachte toon der stem deed den man hewgst onaangenaam aan. Hij zou wel alles, wat hij bezat hebben willen geven om voor gotKl van haar weg te kunnen gaan, maar hij wis.t wel dat hij terwille van zijn eigen vei ligheid maar moest doen, wat zij vroeg. Ik logeer op het kasteel, zei madame De Benader, terwijl zij op zijn antwoord wachtte, wij brengen een bezoek aan den hertog. Wijvroeg Alfred, verschrikt. FrangQOis en ik. Het zal hem zooveel ge noegden doen om te hooren, dat. Als ik beloof om u vanmiddag te ont moeten, geef mij dan uw woord, dat u niet aan raw toroeder zult zeggen dat u mij gezien hebt. Zeg het aan niemand, madame, beloof mij dat. Maar dat zou erg erg zelfzuchtig van mij zijn. Bedenk dan eens, waar ik Frangois dan van beroof Hij zou verrukt zijn om het te weten. En toch moet hij het niet weten, zei Aldred op ernstigen toon. En wilt u mij vanmiddag spreken vroeg zij weer. Ik heb al gezegd van ja, op één voor waarde. Heel goed dan, als je het absoluut wilt, maar dan. unoet ik nu weg, anders ben ik te laat. Waar zal ik je dan ontmoeten, Alfred Hij dacht een oogenblik na en zei toen Het is ebbe, als u tusschen drie en vier uur op het strand wandelt, zult u mij daar zien. Ik zal zorgen, dat ik er ben, zeide zij met een beminnelijk lachje. Kom alleen en zie er ook voor te zorgen, dat u je belofte houdt, Dola de Bernier. En wat gebeurt er als ik mijn. belofte breek, daar volgt toch niet de dood op Uw dood zou mij mijn leven niet terug geven, antwoordde hij, terwijl zij naar den uitgang liepen, u hebt mij nu weer vast, evenals in het verleden. Ik verzoek u, mijn geheim te bewaren gedurende de eerstvolgen de uren, dat is alles. Het kan u geen kwaad doen en wat den hertog d'Orvée betreft, die kan wel wachten. Ik zal volgens uw wensch handelen. Au revoir. Spreek ik niet veel beter Engelsch dan vroeger Je weet toch wel, Aldred, dat je mij daarin mijn eerste les gegeven hebt Nu, adieu. Hij bleef aan de kerkdeur nog een poos staan, nadat hij die achter zich gesloten had en keek de elegante gestalte met hopeloozen blik na. Zij liep het pand af, dat naar Tre barwith, naar het kasteel voerde en toen zij uit het gezicht was, keerde hij zich om en liep het kerkhof af naar de klippen. Dat was een geliefkoosde plek van hem en menig uur had hij daar doorgebracht, starend naar de fraai uitgestrektheid, kust en de pie ken der rotsen, die nu eens donker en wreed boven de schuimende golven uitstaken en dan weer in de zon glinsterden, als het schuim hoog boven hen opspatte en in kleine water valletjes langs de ruwe kanten weer wegvloei de. Dezen dag was echter alles veranderd. De rotsen waren er wel, de zee schuimde en plaste, maar de schoonheid van het tooneel was voor hem weg. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1