27e JAARGANG VRIJDAG ft JUNI 1936 No. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINQBR EN OMSTREKEN HET MYSTERIE. NAAR HOORN - MEDEMBUK - AMSTERDAM 02HH3I33Eiae tsmmmsnim anumamzHö mm ASI»IISIM W1ERINGER COURA VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.— UITGEVER CORN. J. BOSKER WIE RINGEN BUREAU: Hippolytushoef W lering en Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 maatschappij „Nederland", met echtgenoote den gezichtskring van het publiek, dat op en nog enkele familieleden in het vroolijk- het terras van het restaurant zat, werd het getinte restaurant van Schiphol op de aan- wrak van de Miles Falcon door de politie komst van hun broer uit Bazel en op de aan- bewaakt. komst van hun moeder, die per Douglas uit Nader wordt gemeld, dat de heer Van Hen- Weenen verwacht werd, zaten te wachten. In gel te Bazel een bezoek had gebracht aan den den dalenden avond keken zij naar het altijd plaatsvervangend president van de Bank boeiende schouwspel van het komen en gaan voor Internationale Betalingen, der vliegtuigen en tegen half acht kwam Het is vrijwel zeker, dat de heer Van Hen- ook het blauwe sportvliegtuig van den be- gel bij de landing aan het stuur zat. Op Schip kenden financier in zicht. Het naderde snel hol was men van meening, dat de snelheid en draaide zijn bochten om te kunnen lan-1 van het toestel te sterk verminderd was en den, tot plots tot ontzetting van allen, die dat daaraan het afglijden en in de vlakke ernaar keken, het ongeluk gebeurde en een zware slag tot ver in het rond weerklonk, fei telijk geen twijfel latend omtrent het nood lot, dat zich daar even buiten den rand van het vliegveld voltrokken had. En nauwelijks had men zich gerealiseerd dat het vliegtuig vernield en de inzittenden wel omgekomen moesten zijn, of daar zweefde glanzend in de avondzon de zilveren K.L.M.-Douglas uit Wee- nen boven Schiphol en toen de machine stil stond behoorde tot de passagiers die uitstap ten mevrouw Van Héngel, de moeder van het slachtoffer, die weldra uiterst omzichtig door den heer J. F. van Hengel op de hoogte werd vrille geraken was te wijten. Paard door bliksem getroffen. Dinsdagmiddag is tengevolge van een hevige onweersbui een paard van den heer Wolfswinkel nabij het station Noordscharwoude door den bliksem getroffen. Hevig onweer t© Zuidscharwoude. Boven deze gemeente ontlastte zich Dinsdagmiddag een onweersbui, ge paard gaande met een hagelbui. Stuk jes ijs, ongeveer 1 c.M. groot, vielen I' gebracht van den slag, die de familie had;neer, zoodat van sommige gewassen getroffen. het blad gedeeltelijk stuk sloeg. Em- Medeleven in den lande.jstige schade werd gelukkig niet aange Het bericht van het ongeluk was weldra op bracht, schiphol alom bekend en het behoeft geen De heer A. Mlnderhoud, inspecteur bij den dienst voor het in cultuur brengen van drooggemaakte Zuiderzeegronden, die bij K. B. met ingang van 1 Juni 1936 op zijn ver zoek eervol ontslag uit zijn betrekking is verleend. Geridderd. Bij K. B. is de heer A. Minderhoud voornoemd, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. (Zie verslag vorig no.) BINNENLANDSCH NIEUWS. TRAGISCH VLIEGONGELUK OP SCHIPHOL. Sportvliegtuig, een De Miles Falcon, had te weinig snelheid in de bocht, waardoor het in een vlakke vrille raakte, twee slagen omsloeg, en in het begin van den derden slag tegen den bodem verbrijzeld werd. Ruïne van stangen en metaal. Woensdagavond om half acht is op Schip hol een tragisch ongeval gebeurd met een sportvliegtuig komende uit Bazel, waarin ge zeten waren dr. A. J. van Hengel, bekend in ternationaal financier en de heer G. Bru- nowski, beiden woonachtig te Weenen. Even voor het landen kwam het vliegtuig te vallen en raakte in het z.g. Kraaiveld met een har den slag den grond. Verscheidene personen zagen het ongeval geschieden onder hen bevonden zich eenige familieleden van den heer Van Hengel, die op zijn komst wachtten. Men trof de beide vliegers tusschen de dé- bris van de machine in stervenden toestand aan. Kort daarop zijn beiden aan hun wets- uren overleden. Verslagenheid op Schiphol. Bijzonder tragisch was de omstandigheid, dat een broer van dr. Van Hengel, de heer J. F. van Hengel, directeur van de Stoomvaart- betoog, dat het grooten indruk maakte. Het af- en aanrijden der ambulance-auto's, het vervoer van de bagage uit het verongelukte vliegtuig, het onderzoek van de doktoren en van de autoriteiten van Schiphol en van de politie, dit alles deed beseffen, dat opnieuw een droef ongeval Schiphol getroffen had. De vrij omvangrijke bagage kon in haar ge heel uit het vliegtuig gehaald en geborgen worden, slechts enkele koffers vertoonden een gedeeltelijk vernielden bodem, een afge- scheurden zijwand. Een actentasch met label met Van Hengel's naam, de vliegerspet van Brunowski, eenige jassen, 't werd alles met de valiezen in een der kantoren van den ha venmeester van Schiphol voorloopig opgebor gen. Inmiddels stonden de telefoontoestellen van genoemde kantoren en alle andere bureaux van Schiphol niet stil, van alle kanten werd opgebeld om inlichtingen en bevestiging ge vraagd van de berichten, die weldra in bin nen- en buitenland bekend werden. En steeds weer moest op de vraag naar het allerergste bevestigend geantwoord worden Te weinig snelheid. En onder deze drukte en heen en weer ge loop daalde de avond over Schiphol. De „Spin" met Van Neyenhof aan het stuur steeg met knetterende motor op en zweefde als een groot vreemd insect op geringe hoogte boven, de luchthaven, een zware verkeersmachine werd naar de hangars gesleept en buiten FEUILLETON. 7). Even voor het diner begaf Francois zich naar zijn zuster in haar kamer. Het is juist, zooals je dacht, zei hij, al leen is het al veel verder gegaan dan je meen de. Madame keek half vermoeid naar hem op. Zij rustte even na een langen tyd, dien zy aan het maken van haar toilet besteed had. Zy was dan ook prachtig gekleed in een lich te zeegroene japon met zilveren bloemen ge borduurd, een groote diamanten ster hield haar fraaie coiffure samen en om haar hals had zy een fraai diamanten collier dat goed paste by de kleur van haar laag uitgesneden japon. Ben je iets nieuws te weten gekomen vroeg zy lusteloos. Alleen ben ik te weten gekomen, dat de schoone Valga beloofd heeft om haar vriend te trouwen, zeide hy, zich op een stoel neer werpend tegenover haar. Madame keek vol belangstelling op en zei: Is dat heusch waar En hoe ben je daar achtergekomen Hy vertelde haar in korte woorden de by- zonderheden. Het zou ook onmogeiyk voor haar ge weest zyn om het te loochenen, zei hy hy had haar in zyn armen en dat zag ik wel een paar minuten lang, voordat ik vlak by hen was. Denk je, dat zy van plan is om dat en gagement publiek te maken Dat doet zy stellig. Nog voordat deze avond verloopen is, zal zy het aan haar va der verteld hebben. Madame keek donker en mompelde Iedereen moet Aldred wel bewonderen en het is een kunststukje van hem, dit plan. Het is alleen maar jammer, dat hy er niet zooveel succes mee kan hebben, als hij wel verdienen zou. Toch zullen wij het heel voorzichtig moeten aanleggen, Dola, zei Frangois, het meisje is erg met hem ingenomen en het zal niet gemakkeiyk zyn om tegen haar op te treden. Ik denk, dat wy het best zouden doen om een paar dagen te wachten en de kat eens uit den boom te kyken wy moeten geen beslissenden stap doen, voordat wy zeker zyn van een goeden uitslag. In dien tusschentyd. Laat Valga gerust aan my over, zei zyn zuster, in een week kan ik heel wat met haar doen. Ik ben het met je eens, dat het het best is om maar uit te kyken en te wachten. Al dred zal zich niet durven uitspreken, zoolang wij hier zyn. Wat ben je vanavond mooi, zei Frangois, toen zy opstond, die japon heb ik nog niet van je gezien, dunkt my. Neen, die heb ik nog niet aangehad. Het doet mij genoegen, dat je die mooi vindt. Is die duur? Vindt je niet, dat Stil, zeide zy, wat geeft het, of wy wat meer of minder geld uitgegeven Een japon meer of minder komt er niet op aan. Als ik hier meesteres ben, zal ik over zulke dingen niet meer behoeven te denken. Neen, als jy maar eerst hertogin van Trebarwith bent, dan komt er verder niets meer op aan. Terwijl zy samen de breede met kostbare loopers belegde trap afgingen, dacht Dola de Bernier echter niet meer aan geld of aan een komende positie, zy haalde zich het tooneel voor den geest, dat Frangois haar beschreven had. zy zag Aldred en Valga voor zich, die daar in een teedere omhelzing op de klip en alle andere plaatsen in West-Friesland, PER WACO AUTODIENSTEN. Veiligste en goedkoopste reisgelegenheid. Dunt parkeeren te Bergen aan Zee. Men schrijft Is het niet mogelijk de eerste uren geen of minder parkeergeld te heffen voor het parkeeren van automobielen in Bergen aan Zee Want wil men bijv. vaak maar voor een half uurtje uit zijn wagen stappen om eens even langs het strand te loo- pen, of, zooals nu, meer dan eens de planten-tentoonstelling in het park be zichtigen, dan is men dus telkens ver plicht een kwartje te offeren, ja, wordt zelfs daartoe gedwongen bovendien door de op elke 5-10 M. staande bor den Verboden parkeeren. Waarom vindt het goede voorbeeld van het Ro- kin te Amsterdam geen navolging Dit is althans hier een onnoodige en vrij bezwarende belasting opleggen aan autorijders en vreemdelingen en het zal niet bevorderlijk zijn voor druk bezoek. Het is uitsluitend in het voor deel van den eigenaar of pachter van- de parkeer-terreinen. Men leze eens de artikelen in de Auto-kampioen. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Op de algemeene vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, die te Amsterdam is ge houden, kwam na de rede van den voor zitter in behandeling het verslag van het hoofdbestuur. De financieele toestand geeft on danks mindere opbrengst van quotum, effecten en onroerende goederen geen reden tot zorg. in het afgeloopen jaar werden opgeheven de departementen Jisp, Waterland en Wijnaldum. Een nieuw departement werd opgericht ie Noordwolde in Friesland. Het leden- stonden, terwyi zy de geheele wereld verga ten in de verrukking van hun liefde. Een se conde lang dacht zy zich in Valga's plaats, hy kuste haar lippen en haar oogen zagen den liefdegloed in de zyne. Een diep harts tochtelijk gevoel maakte zich van haar mees ter, toen ging het visioen voorby en, zy stond op den drempel van den fraaien salon, waar een geheél ander tooneel zich aan haar oo gen voordeed. Er logeerden op het kasteel verscheidene personen van naam, een pair van Engeland met zyn bruid, eenige levendige Amerikanen, de vrouw en dochter van een multi-million- nair en een paar bekende leden van het Hoogerhuis. De hertog d'Orvée en zyn zuster droegen den palm der schoonheid weg en meer dan één persoon merkte de elegance op van Dola de Bernier en ook het knappe uiter lijk van den hertog en men berekende reeds welke kansen hy zou hebben, als hy lady Trevalga ten huwelyk vroeg, want men had al wel gemerkt, wat zyn wenschen en bedoe lingen in dit opzicht waren. De hertog d'Orvée was een heel knappe man, lang en slank met zwart haar en een klein zwart kneveltje, zyn gelaatskleur was donker en deed hem als buitenlander kennen. Madame de Bernier hield den blik op Val ga gevestigd, die aan den anderen kant van de tafel zat. zy zag er zoo jong uit en was zoo mooi in haar luchtige wit zijden jurk. Haar oogen schitterden met ongewonen glans. Het mooie bruine haar krulde by de ooren, haar wan gen prijkten met een zacht blosje en een lief glimlachje speelde om de roode lippen. Alles was even schoon aan het meisje, zelfs haar handen en kleine voetjes. zy dacht aan Aldred, met zyn poëtisch ge laat en zyn groote donkere oogen en zyn diepe stem, die altyd trilde van ingehouden passie. Daarom haatte zy hen beiden met al de kracht van haar ziel. V. Het was middernacht en de hertog van Trebarwith zat in zyn eigen sanctum, nog even een sigaar te rooken, voordat hy zich ter ruste begaf. De dag was gewyd geweest aan het genoegen van zyn gasten, maar nu waren die uiteen gegaan voor den nacht en had hy tyd om zyn gedachten te vestigen op zaken, die hem nauw aan het hart lagen. Het grootste gedeelte van zyn leven had de hertog doorgebracht in diplomatieken dienst en op zyn vyf-en-vijftigste jaar was hy een vertrouwd minister van zyne majes teit geworden. Hy gevoelde diep de ernstige verantwoor- deiykheid van zyn positie, met hart en ziel wijdde hy zich aan zyn werk en door niets liet hij zich daarvan afleiden Hy was een knap, voornaam uitziend man met wit haar en een kort baardje, mooie grij ze oogen en een welgevormden neus. Als zyn gelaat in rust was, stond het streng ernstig en hy glimlachte zelden. Degenen die hem jarenlang op meer intiemen voet gekend hadden, waren bekend met de twee groote emoties, die zyn leven beheerschten, zyn voortdurend verdriet over den dood van zyn vrouw, die in het eerste jaar van hun huweiyk gestorven was, en de innige liefde, die hy voor zyn kind koesterde, dat het eenige was, wat hem aan haar herinnerde. Al de liefde, die in zijn hart woonde, had hy op Tre valga geconcentreerd en elke gedachte, die niet aan zyn politiek werk gewyd was, werd aan haar gegeven. Hy had haar van kind tot jong meisje onder zyn oog zien opgroeien en ontluiken als een bloem. Soms nam hy haar mee naar Londen, want hy wist dat het zyn plicht was om haar dezelfde kansen te ge ven als andere meisjes, van haar stand en leeftijd, maar steed6 had een geheime angst SHEEHBIR dat zijn de voortreffelijke eigenschappen van Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cl». tal in de 300 departementen bedraagt f 24.440. De rekening over 1934-1935 sluit met inkomsten en uitgaven met f 52.234. De begrooting gaf aanleiding tot eeni ge discussie, omdat de post ,.ontwikke ling en ontspanning van werkloozen" met f 1000 was verlaagd. Het hoofdbe stuur nam het voorstel tot. verlaging terug waarna de begrooting werd goed gekeurd. Dr. R. Miedema te Amersfoort hield vervolgens een inleiding over de betee kenis van onderwijs in bijbelkennis op de lagere school. Dr. ir. P. N. Boekei, rijks-zuivel-con- sulent, gedetacheerd bij de Nederland- sche Zuivelcentrale, heeft in een inlei ding gehouden over „Zuivelvraagstuk- ken." Er wordt volgens spr. onzen zuivel- bereiders en exporteurs veelal ten on rechte een verwijt van gemaakt, dat zij in vroeger tijden de Engelsche markt ten behoeve van de voordeeliger Duit- sche en Belgische afzetgebieden heb ben verwaarloosd. De uitvoering van de crisiszuivelregeling berust bij de Ne- derlansche Zuivelcentrale. Belast is het melkvet in alle zuivel- en melkproduc ten (boter, kaas, melkpoeder, geconden seerde melk en blokmelk.) Spr. ging hierna voor elk der zuivelproducten de techniek van de crisisregeling na. De indertijd zoo mogelijk in uitzicht gestelde richtprijs voor de melk van 5 a 5Y2 cent is niet bereikt. De oorzaak is gelegen in de geweldige daling van de wereldzuivelprijzen, die veel verder is gegaan dan aanvankelijk werd ver wacht. Gelukkig is de zuivelpositie ver beterd en is er eenige hoop, dat we wel licht weer een iets stijgende lijn zullen krijgen. Minder hoopvol laat zich het binnen landsch boterverbruik aanzien. Ook het margarineverbruik. daalt, aan welk feit de smokkelarij en de bereiding door de huisvrouwen niet vreemd zijn. Daartegenover stijgt de vetconsumptie. Als deze ontwikkeling zoo voortgaat, zullen maatregelen niet kunnen uit blijven. Spr. eindigde met een beroep op de veehouders, voor oogen te houden, dat critiek wel gemakkelijk is, maar dat de uitvoering van de steunregelingen op het zoo zeer uiteenloopende gebied van de zuivelbereiding zeer moeilijk is. hem vervolgd, dat zy daar haar bestemming zou vinden en voor goed van hem worden weggenomen. Dat zy door iemand bemind zou worden en zyzelf iemand beminnen zou, stond natuurlijk wel vast en kon ieder oogenblik gebeuren, maar hy wilde het zoolang moge- ïyk uitstellen. En als dat oogenblik eindebjk komen zou, wenschte hy boven alles, dat het haar een blijvend geluk zou schenken, de man dien Trevalga zou liefhebben en trouwen moest harer waardig zyn en iemand wezen, die haar kon gelukkig maken, niet alleen voor een enkelen dag, maar gedurende haar geheele leven. Hy zat nu ook over haar te denken. Wat had zy er dien avond lief en stralend uitge zien Het was of er een nieuwe bekoring van haar uitging. Wat zou dat mooie blosje op haar wangen getooverd hebben Als in antwoord op zyn vraag ging de deur van zyn sanctum open en zij trad binnen. Verrast keek hy op. - Ben je niet naar bed, Valga Hoe komt het, dat je nog op bent, kind - Ik kon niet naar bed gaan voor ik u gesproken had, vader, antwoordde zij, dichter naar hem toekomend, ik wou u iets vertel len. Mag ik even by u biy ven De hertogwierp zyn half opgerookte si gaar in den haard en stak haar de hand toe. Kom maar gerust, zeide hy, ga daar zit ten en vertel er my alles van. Wat is er, kleintje Hy trok haar by zich op haar gewone zit plaats op een groot kussen aan zyn voeten. - Het is nog al moeilijk, zeide zy, ik weet byna niet, hoe ik beginnen zal. De zaak is, vader, ik ben er niet zoo heel zeker van dat u ingenomen zult zy'n met wat ik u vertellen wou. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1