Jonge Dameskleeding. GEKLEEDE MANTELS. ONS PATRONENHOEKJE. BET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van In deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen by „Het Practisch Mo deblad", Postbus 30, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven ƒ0.58. Betaling steeds vooruit, In postzegels, per giro of per postwissel. PRACTISCHE WENKEN. Huisvrouwen kunnen zich veel onnoodige moeite besparen indien zij alle waschgoed, wat hiervoor slechts even in aanmerking komt op een kleerenhanger drogen. Men spant (buiten) een lijn en voorziet deze van de noodige hangers, die men desnoods met een waschklem vasthoudt. Borstrokken, camisoles, onderjurken, japonnen en wat meer mogelijk is, worden hierop gehangen, na eerst goed uitgeslagen te zijn. Het goed wordt vochtig afgenomen en zal nagenoeg geen kreukels vertoonen. De keuze voor de zomerjaponne tjes is zeer groot, zoowel in kunst zijde als allerlei waschbare, kleurig bedrukte weefsels. De eerste japon is van kreukel- vrij linnen en heeft een peau de peche of fluweel vest, dat met tres afgewerkt en met koord gesloten wordt. Het ensemble van kunstzijde heeft een zesbaansrok met klokjes midden voor en achter; halsafwerking is :habot, terwijl het korte mantel aan Je voorzijde openvalt en zeer In het begin van het voorjaarsseizoen had het er allen schijn van, dat het de bedoeling van Mevrouw Mode was, slechts in hoofd zaak sportieve modellen te lanceeren, waaronder de losse, wijde driekwart lange modellen een groote plaats innemen. De dan weer worden er kopen aan bovenmou- wen gemaakt door ingestikte plooitjes of ingehaalde ruimte verkregen, zoo noodig nog door linnen in het model gehouden. De eerstgenoemde mouwen zijn zeer ge schikt om een bestaande mantel te moder- Als eerste eisch moet aan de kleeding voor de oudere meisjes b.v. van 1018 jaar gesteld worden, dat ze niet overdadig werkt. Er moet echter een zekere charme in worden tot uiting gebracht, die zoo bui tengewoon in overeenstemming is met meisjes van dezen leeftijd. De modellen moeten vlot en de weefsels vroolijk en vóór alles geen imitatie van de kleeding der volwassen vrouw zijn. Alles moet getuigen van eenvoud en natuurlijk heid, eigenschappen, die het jonge meisje zoo'n bijzondere charme verleenen. De kleeding kan er voor een groot deel toe bij dragen de levensvreugde te verhoogen, want niemand kan het haar, evenals de oudere generaties, euvel duiden, dat zy gaarne goed gekleed zijn; alléén ieder moet er voor waken een slavin der mode te wor den. Voor sport en vacantieweken zijn een voudige modellen gewenscht, liefst met korte mouwtjes, die nu eens bestaan uit gladde modellen, dan weer in coquette pof- jes. De rokken met banden over de schouders b.v. van linnen met een enkel geborduurd motief op de zak ken, dat zich herhaalt op de lichte blouse, zijn zeer geschikt voor jonge meisjes. Plooien-groepen geven hieraan de noodige onderwijdte, ter wijl zoowel wollen als linnen weef sels verwerkt worden, b.v. met voile blouses. De wandeljapon er naast is van zijde met moesje of bloempje en heeft plisse's aan rok en mouwen; klein opstaand boordje. De laatste japon is van geruit katoen en hierbij wordt een wit ge plooide kraag gedragen. Opgestikte zakjes van schuin geruite stof. Illlllll iaatste mantels waren echter voornamelijk geschikt voor lange, slanke vrouwen, te meer, daar de rug zoo buitengewoon wyd was door apart ingezette klokken of bin- nenwaartsche plooien. Afgezien van de vele goede eigenschap pen, die de sportieve modellen ongetwijfeld met zich brengen, krijgt men naarmate de zomerjaponnen meer gedragen worden, toch wel het verlangen naar meer gekleede modellen. Deze worden trouwens van dun nere weefsels gemaakt als wollen georgette, satin, kunstzyde, mat crêpe e.a. Wellicht ook ottomane en tafzijde en een combi natie van satin met taf. De kleuren, die men voor deze modellen nagenoeg uitsluitend ziet dragen, zijn zwart en marine-blauw, sporadisch treft men bruin aan. De meeste modellen sluiten in de taille even aan, hebben echter naar den onder kant een lichte klokkende lijn. Aan de mouwen en halfsafwerkingen wordt zeer vaak bijzondere aandacht besteed. Nu eens zien wij aan rechte bovenmouwen ruime poffen van doffe of glimmende zijde aan gebracht, die ook de halsafwerking vormt, niseeren. Wanneer wy het eerste model eens aar. een nadere beschouwing onderwerpen, dan zien wy hier een dergelyk model, als door ons beschreven, weergegeven. Poffen en kraag van crêpe satin. Voor dit model zijn weefsels, die op beide kanten verwerkt kunen worden zeer geschikt. De volgende mantel heeft een lange knoopenry, aan de schouders smalle uit- naadjes, een zeer aparte kraag, die op zij sluit met een knoop; blouse mouwen. Het model leent zich bijzonder voor slanke vrouwen. Deze mantel, die de japon ge- deeltelyk te zien geeft, kleedt zeer jeugdig en heeft een garneering van overelkaar vallende, doorgestikte stofreepen met knoo- pen en afhangende kwasten. Aansluitende mouwen met ruimte aan het bovendeel. Vlot en gekleed is de mantel rechtboven. waaruit de halsopening een mooie, ruime kanten of georgette chabot te zien komt Sluiting met één knoop. Zeer modern is de bolero, die ook op mantels tot uiting gebracht wordt en ziel zeer goed leent om 't figuur van overslanks vrouwen wat voller te doen schynen. Gelatine wordt door de meeste huisvrou wen nog veel te weinig gebruikt. Zij denken zich het verwerken als iets, dat veel moei- lykheden met zich brengt, hetgeen aller minst het geval is. Gerechten met gelatine verwerkt, hebben het voordeel lichtverteerbaar te zijn en de voedingswaarde wordt zelfs verhoogd, aan gezien het eiwitstoffen bevat. Vruchtensappen, melk- en meelgerechten, wat men oook wil maken, krijgen een an der aanzien, indien zy met gelatine ver werkt zyn en zijn ook uitstekend geschikt om als zieken- en kindervoeding gebruikt te worden. Een eerste voorwaarde voor het gebruik der bladgelatine is, dat men ze een minuut of tien in ruim koud water laat weeken, daarna uitknijpt of op een zeefje laat uit lekken en vervolgens in de warme vloei stof roerende laat oplossen, niet meekoken. Wie zich eenmaal vertrouwd heeft weten te maken met de bereiding van gelatine, zal steeds andere variaties weten samen te stellen, die niet alleen het oog, doch ook de maag zullen streel en. SCHOONHEIDSHOEKJE Verschillende raadgevingen. De eerste, een weinig verraderlyke tee kenen, dat de jeugdjaren tot het verleden gaan behooren, onderkent men in de plooien van den mondhoeken. Wanneer deze deelen van het gelaat verslappen wordt de uitdrukking van het gelaat min der gunstig beïnvloed. Toch kan men hier aan nog veel tegemoet komen en wel door de mondhoeken 's avonds met crème in te vetten en de geheele omgeving met de vin gertoppen zachtjes te kloppen. De huid blijft soepel en elastisch en men blijft er langer jeugdig uitzien. Zelifs zonder kunstmiddelen kan men roode lippen verkrygen, alleen worden vol harding en geduld vereischt. Men bet de lippen met koud water, vet ze met cacaobo ter in en masseert ze daarna van de hoeken uit naar het midden toe. Bij groote vermoeidheid staan de oogen dof, hiertegen helpt uitstekend het nemen van een oogbad in licht gezouten water. Een platte eetlepel zout op 1 L. kokend water oplossen, koud laten worden en eenige malen per dag de oogen hiermede betten en 's avonds voor het naar bed gaan het water in een kom doen en eenige raaien het gezicht met open en gesloten oogen in het water dompelen, daarna afdrogen, met crème invetten en over het geheele gelaat klopmassages toepassen, alleen het deel van de oogen heel zachtjes behandelen. Koude zoutwaÉircom pressen zyn even eens uitstekend, ISlien men van vermoeid heid gezwollen voeten en enkels heeft. Men kan ze desnoods met een drogen wikkel om de been#n houden gedurende de nacht. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 30, Den Haag, giro 203203. NAAM: STKAAT: i.Vi PLAATB: Patroon Na lisat.... Hiarby ingariotaa aaa potte? Indien u tavant bat laatste ouro.". „Hat Pwtisch Medahted* wan* vaaftK, palieve u 1» «mi «*te» te» worden telkenmale opnieuw aange door da elegante halsaf- *t. 4te menig vrouwenkopje zoc - iotn tsMuote» Vod behoeven wy er niet over te vertellen, want bij het zien dezer drie afbeeldingen, begrijpen wij al dadelijk, dat sleohts weefsels als glas batist en organdie, welke min of meer stijf uit staan het gewenschte resultaat berei ken. Da opstaande strook links wordt nog ten overvloede aan den bovenkant afge werkt met een dun cetonnetje. De bladermotieven geven van piqué of wit en donker glacéleer een mooi geheel en komen het meest tot hun recht by slan ke, frêle vrouwenfiguurtjes. De flatteuse ruche rechts wordt in het midden op de halsuitsnijding en mouwen gehecht, zoodat slechts de andere helft opstaat tegen de hals of over de armen valt. Handige dames kunnen deze ruches ge- makkeiyk zelf maken, dooh het vereischt een weinig zelfkennis om aan te voelen, welk model by ieders persoonüjkheid past. VARIATIE IN ZOMER-MENU'S. Vooral in de warme zomermaanden heeft men in ieder gezin wel eens critieke dagen, waarop de huisgenooten niet den minsten etenstrek hebben. Men verlangt naar iets anders, iets pikants of wel een of ander smakelijk opgemaakte schotel Op diplomatieke wyze moet de huisvrouw trachten om hare ietwat loom thuiskomen de familieleden met opgewekt gezicht rond den disch geschaard te zien en zoodoende het nuttige en het aangename verbinden. Zij moet een middenweg weten te vinden, waardoor alleszins billyke gerechten, die toch de noodige voeding geven en er met smaak ingaan. Een uitstekend hulpmiddel vinden wij in gelatine, waardoor het ge wenschte doel ongetwyfeld bereikt wordt. Waar het om groenten, vleesch, visch of -iergerecht gaat, last not least, om melk- gerechten kan men allerlei grondstoffen in volkomen nieuwen vorm opdienen. ONS PATRONENHOEKJE. ZOMERJAPON MET AANGEKNIPTE MOUWEN. G 08 deren toe wyder worden, doch niet be paald klokken. Om meerdere onderwijdte tf geven zijn de zynaden 15 a 20 c.M. open gehouden. Patronen in de maten 4244 —40—48 Prys per patroon 0.25 -f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. KATOENEN MEISJESJURK. G 01 ELEGANTE GARNEERINGEN. Deze eenvoudig, vlug te maken japon heeft aangeknipte mouwen, die met een kleine cpslag zyn afgewerkt en een punt- hals met een groote schotsche strik; ook de ceintuur is hiervan gemaakt. Vooral op wit geeft dit een byzonder vroolijke garneering. De rok bestaat uit twee banen, die naar on Prijs per patroon 0.25 0.05 voo: adm.- en verzendkosten. Onder de katoenen weefsels zyn buiten gewone vele goedkoope soorten; die goed gewasschen kunnen worden en waarbij byzonder aardige motieven en kleuren zijn. De mouwtjes, die ruim over de boven arm vallen, zyn aan de pas geknipt, waar op tevens een plat liggend kraagje komt De voor- en rugpanden worden met een weinig ruimte aan de pas gezet; sluiting met knoopen midden voor. Tweebaans rok, die achter glad is en aan de voorzyde een gedeelteiyk opgestikte plooi te zien geeft. Patronen voor meisje van 12—14 jaar. LICHTE MANTELTJES Evenals wy den vorigen zomer reeds sporadisch lichte manteltjes op donkere ja ponnen zagen dragen, wordt dit ook voor de komende 3eizoens weer geprofeteert. Men doet dit verschil thans echter nog ster ker uitkomen door tevens materiaal van geheel andere grondstoffen te verwerken. Zoo zyn b.v. effen en bedrukte linnen weefsels zeer nieuw op wollen rokken en japonnen. De modellen zyn verschillend, nu eens tot op de heupen, dan kortom eveneens manteltjes te geven, waarvan de achterpanden zeer lang zyn en in afge ronde lijn naar de voorzijde toe oploopen. Typisch is, dat deze linnen manteltjes na genoeg alle min of meer getailleerd zy'n en meestal aansluitende, doch ook wel gladde elleboogmouwen hebben. Smalle kragen en breede, nagenoeg tot de taille reikende of korte smallê revers doen zien. Cretonne zai eveneens voor deze model len verwerkt worden en voor meer gekleed zyden cloqué met een moes of klein recht lijnig motiefje. Bij gekleede rokken, van geplisseerde georgettes of fy'ne wollen weefsels worden manteltjes gedragen in strenge, aansluitende modellen, die machi naal bestikt zijn met santache, nu eens als randversiering, dan weer als garneering van een geheel baanstuk. Een eisch :s echter, dat deze manteltjes ,1 echt zomers werken en een mooie coupe 1 hebben.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 4