GEMEENTERAAD WIERINGEN. RADIO - PROGRAMMA. VERGADERING VAN DEN RAAD! OP VRIJDAG 31 JULI 1936, namiddag 3 uur. Voorzitter de heer L. C .Kolff, burgemees ter,secretaris de heer C. F. van Duin. Afwezig Mevr. Wit-Slikker, de heeren L. Wigbout en D. Oden. De laatste wegens ziek te en met kennisgeving. Na het gebruikelijke openingswoord deelt de voorzitter mede, dat punt 8 van de agen da wordt afgevoerd voordracht tot verbe tering van het wegdek en tot rioleering van den Noorderweg daar deze voordracht in een vorige vergadering reeds behandeld is. De notulen van de vorige vergadering wor den hierop ha lezing vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn van H. Bakker Jz. en J. Kooij Cz. bericht van aanne ming van hun benoeming tot lid van het college van armvoogden; de kwar- taalstaat der zeegras-exploitatie; het jaarverslag van de vleeschkeurings- dienst, Iiring Barsingerhorn en van den A.N.W.B. Van de hoofdcommissie voor de nor malisatie in Nederland een verzoek om subsidie, berekend naar 3 cent per inwoner. In verband met de financi- eele toestand der gemeente adviseeren B. en W. echter afwijzend. Waartoe wordt besloten. Aanbieding van de geineentereke- ning dienst 1935 en van de rekening der Zeegras-exploitatie dienst 1935-'36. Voor de Commissie tot het nazien der re kening worden aangewezen de heeren M. de Haan, D. Oden en M. Kooij. Voordracht tot vaststelling van een nieuwe verordening tot nadere rege ling van de heffing der personeele be lasting naar de grondslag huurwaarde van koffiehuizen e.d. Naai' reeds uit vroegere mededeelin gen bekend is, wenschen Gedeputeer de Staten de verordening tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefonds belasting niet ter goedkeuring aan de Kroon voor te dragen, alvorens de door den Raad indertijd vastgestelde reduc tie, welke wordt verleend op de perso neele belasting naar den grondslag huurwaarde voor koffiehuizen, restau rants e.d. werd teruggebracht in plaats van 1/3 van de huurwaarde tot 2/3 der huurwaarde. Pogingen om Gedeputeerde Staten tot andere gedachten te brengen heb ben gefaald. Ten verzoeke van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken heb ben zij n.1. opnieuw medegedeeld, dat de heffing van 75 opcenten op de ge meentefondsbelasting niet kan wor den goedgekeurd, voordat tot wijziging van de reductiebepaling voor de perso neele belasting van vorenbedoelde in richtingen op de aangegeven wijze be sloten is. Gezien dit standpunt, kunnen B. en W. niet anders voorstellen, dan een nieuwe verordening vast te stellen, waarbij met de geuite wenschen reke ning is gehouden. Conform besloten. Voordracht tot vaststelling van verordeningen op de heffing en de in vordering van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister. In verband met de nieuwe voorschrif ten omtrent het aanleggen, inrichten en bijhouden van bevolkingsregisters stellen B. en W. voor vast te stellen verordeningen op de heffing en invor dering van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of op gaven uit het bevolkingsregister der gemeente Wieringen. Als voren. Voordracht tot verbetering van bestratingen. Als gevolg van de steeds slechter wordende toestand van de gemeente- financiën is de laatste jaren weinig gedaan aan verbetering van straten slechts met het gewoon onderhoud, en dan nog alleen in beperkte mate is volstaan. Er zijn straten, die noodig aan een flinke verbetering toe zijn. Blijkens rapport van den gemeente-op zichter komen allereerst voor verbete ring in aanmerking le. de Koning straat (gedeelte tusschen Hoofdstraat en de grens van het erf van den heer Jb. Bruul.) Er zullen bij verlegging on geveer 50.000 nieuwe klinkers noodig zijn. Raming der kosten f 1585.- 2e. de Koningstraat (Oostelijk gedeelte en gedeelte van de Elft tot Oostgrens dokterswoning.) Benoodigd zullen on geveer 33000 nieuwe klinkers zijn. Raming der kosten f 905.- 3e. de Elft straat (Noorderlijk gedeelte, vanaf de voormalige electrische centrale tot het eindpunt.) Benoodigd aantal klin kers ong. 25000. Raming der kosten f 670.- B. en W. stellen voor credieten voor de uitvoering der bestratingen te ver- leenen. De heer J. Lont merkt op dat indertijd toen de straat in de Koningstraat werd gelegd, dit nog al heel wat stof heeft doen opwaaien. Er werd nog al druk over gesproken in en bui ten de raad. Spr. vraagt of de weg zich in tegenstelling met de nogal sombere voorspel lingen die toen werden geuit goed heeft gehouden. De voorziter zegt dat de straat er 11 jaar in heeft gelegen en dat deze zich tot algemee- ne tevredenheid goed heeft gehouden, de kleur van de klinkers was niet mooi, doch als de nieuwe straat er over 11 jaar ook zoo uitziet dan behoeft men niet ontevreden te zijn. De heer M. Kooij zegt dat men op deze wijze alles wel goed kan praten. Als men een straat, die 4 a 5 jaar geleden, al in een de- plorabelen toestand verkeerde, maar laat liggen, houden ze het nog wel langer uit. De voordracht wordt hierop aangenomen. Aansluting bij de vuilnisophaaldienst wordt bij verordening verplicht gesteld B. en W. schrijven in hun praeadvies Tot ons leedwezen is geconstateerd dat weder toenemende is het euvel, dat vuil en afval op allerlei willekeuri ge plaatsen, bij voorkeur in weggrep- pels, neergegooid wordt. Be schuldi gen zullen moeten worden gezocht on der hen, die niet meer of niet bij de op haaldienst aangesloten zijn. Het aan tal opzeggingen neemt steeds toe, zoo dat het tegendeel wordt bereikt van wat als doel der ophaaldienst bij de oprichting heeft voorgezeten. In ver hand hiermede meenen B. en W. dat dit doel alleen te bereiken is door het scheppen van een verplichting tot aan sluiting van die perceelen, gelegen bin nen de kring waar het vuil geregeld wordt opgehaald. Be mogelijkheid om van die verplichting vrijstelling te ver- leenen moet natuurlijk openstaan b.v. wanneer de aanvrager beschikt over een mestbank, dan wel over een mest vaalt, zooals bij boerderijen het geval is. B. en Wt. stellen voor in de politie verordening de verplichting tot aan sluiting op te nemen De heer J. Lont vraagt hoe of het met de menschen gaat die niet betalen kunnen aan de ophaaldienst. De voorzitter zegt dat deze vrijstelling zul len krijgen, zulks ter beoordeeling van B. en W. De verordening gaat echter tegen hen die onwil betoonen, door nu de aansluiting ver plicht te stellen hopen B. en W. dat aan het overal vuil neer werpen een einde zal komen. Het voorstel wordt hierop aangenomen. Voordracht tot vaststelling van een ver ordening, houdende bepalingen omtrent het agentschap der arbeidsbemiddeling en de dienst der werkloosheidsverzekering. Daar verschillende der tegenwoordige be palingen omtrent het agentschap der arbeids bemiddeling niet geheel meer aan de wette lijke voorschriften voldoen, o.a. dient de oude benaming van correspondent vervangen te worden door de nieuwe benaming van agent, stellen B. en W. voor een nieuwe ver ordening vast te stellen. Hiertoe wordt beslo ten. Verder worden ook een tweetal andere verordeningen in dezen geest gewijzigd en ingetrokken. Vaststelling van de le en 2e suppletoire be grooting voor de dienst 1936. Goedgevonden. Een lijdensgeschiedenis waarvan het einde nog niet te zien is. Voordracht tot het instellen van be roep tegen de beschikking van Ged. Staten van Noordholland inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het opgerichte hulp gebouw der bijz. lagere school te Den Oever. Door Ged. Staten van Noordholland is be slist, dat door de gemeente aan het bestuur der Vereen, voor Christelijk Nationaal Onder wijs alhier alsnog moet worden uitgekeerd een bedrag van f 12333,50 ter zake van de kosten van stichting enz. van het hulpschool gebouw te Den Oever, vermeerderd met ren te, alsmede de huur van het terrein der hulp- school en van het Christelijk Tehuis voor Zuiderzee-arbeiders. Daar B. en W. noch de conclusies dier be slissingen, noch de overwegingen, die daar aan ten grondslag liggen, kunnen deelen, doch h.i. de gemeente het recht geheel aan haar zijde heeft, stellen zij voor hun op te dragen Tegen die beschikking in beroep te gaan bij de Kroon. De heer Bakker vraagt of het niet gevaar lijk is om in beroep te gaan. Spr. wil maar betalen, dan zijn we er af. De voorzitter zegt dat het voor zoo'n be drag nog wel de moeite is om in beroep te gaan. De heer Boersen zegt niet veel op te heb- met in beroep te gaan. Het zal nog al wat kosten. Spr. kan er niet direct voorstemmen. De voorzitter zegt dat er al eens een advies is gevraagd aan de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten, die het gelijk aan de gemeente Wieringen stelde. Spr. is van oordeel dat de kansen voor de gemeente in het beroep bij de Kroon niet slecht zullen staan. De heer Doves zou" gaarne voorlezing heb ben van het schrijven van Ged. Staten, waar aan de voorzitter voldoet. De heer J. Lont zegt, dat men zich eens- deel wel kan indenken dat in deze zaak weinig te bereiken valt, vooral van Christelijke zijde. De toestand was echter zoo dat men toender- tijd een wedloop heeft gehouden om de Openbare School voor te zijn. Men moest de kinderen over heel Wieringen weghalen, die reeds onderdak hadden op de openb. school. De voorzitter zegt, wat b.v. te denken van een argument in het adres, dat bij de komst van de Zuiderzeewerken, de gemeenteraad direct maar scholen had moeten laten bou wen voor de kinderen der Zuiderzeearbeiders. Men heeft ons bij den bouw van de hou ten hulpschool nergens in gekend, geen tee- kening is ons er van getoond. Men heeft het er eenvoudig maar neergezet. De heer J. Lont zegt, dat als de gemeente sterk staat, B. en W. in beroep moeten gaan, hoewel het Rijk tenslotte toch zal moeten be talen. De voorzitter oordeelt dit geen motief om niet in beroep te gaan. Wij hebben tal van steekhoudende argumenten die in bij beroep- gaan zullen worden aangevoerd. Spr. acht het niet gewenscht dat deze in openbare ver gadering worden besproken. Aangezien de voorzitter geen bezwaar maakt om in Comité eenige mededelingen te doen, gaat de raad in Comité. Na heropening der vergadering besluit de raad met algemeene stemmen in beroep te gaan. De brandput in de Koogerweg gaat verdwijnen. Voordracht tot aanleg van. een gedeel te rioleering. In verband met. een in een vorige vergade ring gestelde vraag oVer de wiïnscheljjkheid tot aanleg van rioleering aaö ifle Noordzijde van de Koningsweg beoosten de Poelweg, deelen B. en W. mede, dat hier een zeer diepe greppel aanwezig is, waardoor gevaar bestaat voor het wegzakken van de weg. B. en W. stellen voor aldaar een riool te doen aanleggen vanaf het perceel van Wed. J. Blaauboer in Oostelijke richting ter lengte van 116 m., alsmede 5 beton-straatkolken te plaatsen en het benoodigde crediet geraamd op f 280.- toe te staan. De heer Boersen brengt de mogelijkheid ter sprake om in de Koogerweg de rioleering daar te verbeteren en de buizen die daar nu dienst doen doch ongeschikt zijn, te gebrui ken in de Poelweg, waarvoor ze wel te ge bruiken zijn. De voorzitter zegt dat aan de kwestie van de Koogerweg meer vast zit, indien aldaar de rioleering wordt vei'betejd, overwegen B. en W. tevens om de brandput in"'de Koogerweg ook buiten werking te stellen en daar brand- kranen voor in de plaats te brengen. Weth. Bosker licht een en ander nader toe en zegt dat de rioleering in de Koogerweg to taal onberekend is voor de massa water die zij door moet laten, niet alleen door de uitbrei ding van Hippolytushoef doch ook het wa ter van de betonweg moet nu verwerkt wor den, bij het leggen van de weg heeft men hier al opgerekend door e er flinke duikers onder te leggen. Het zal echter nog onderzocht moeten worden of het opgraven van een oude rio leering de moeite loont. De buizen en putten zijn niet duur tegenwoordig. Indien de brandput komt te vervallen komt hier ook een buizenleiding van vrij, doch deze zijn half rond wat niet meer gewenscht wordt geacht. Dit zijn meestal leidingen die verstopt zijn. Het voorstel wordt hierop aangenomen, ter wijl met de opmerking van den heer Boersen rekening zal worden gehouden. Voordracht tot hernieuwde voorloopige vaststelling van de gemeenterekening dienst 1934. Na de voorloopige vaststelling van de reke ning der gemeente over het dienstjaar 1934 zijn daarin op verzoek van Ged. Staten ee nige wijzigingen aangebracht, welke nog door den Raad moeten worden vastgesteld. B. en W. stellen voor de rekening met de daarin gebrachte wijzigingen opnieuw voorloopig vast te stellen. Conform besloten. DE RONDVRAAG. Wederom de vleeschkeuringsdienst. Driest optreden van de directeur de Haan. Moeten wij met ons laten sollen door de gemeente Helder. De heer Lont zegt het opnieuw weer eens te zullen hebben over de vleeschkeuringsdienst Spr. heeft zich laten vertellen dat de plaatse lijke veearts, de heer Hoedemaker is gepas seerd bij de waarneming tijdens vacantie van een der Heldersche keurmeesters. Spr. meent, dat er nu eindelijk eens een eind aan moet komen aan deze kwestie. Moe ten wij nog langer met ons laten sollen door de gemeente Helder zoo vraagt spr. De voorzitter zegt dat inderdaad veearts de Boer heeft waargenomen en dat dr. Hoede- maker pas in als nummer twee op het lijstje voorkomt. Er is een schrijven verzonden om opheldering over deze achteruitstelling. Men neemt in Den Helder steeds en 'n afwach tende houding aan en acht het beter om eerst daar te confereeren, als de kwestie van de destructor geregeld is. Spr .zal zich in verbinding stellen met de Burgemeester van Den Helder. De heer Lont zegt hiervan weinig te ver wachten. Men speelt het spel van kat en muis met ons. Spr. vindt een dergelijke houding diep treurig. Wethouder Bosker zegt dat Den Helder of liever de heer de Haan al driester wordt in zijn optreden, deze steunt waarschijnlijk op de regeering, althans op zijn opdrachtgevers. Den Helder duldt niet dat wij ons mengen in deze zaak. Wanneer wij om een onderhoud vragen dan geeft men ons een ongetwijfeld antwoord en schuift het af. We krijgen to taal geen medewerking en wij zullen als we wat willen ons zelf moeten redden. Het bes- is dat we ons wenden tot die autoriteien, die ons verplicht hebben bij den Helder aan te sluiten. De voorzitter acht 't beste dat Ged. Sta ten in deze zaak word gemoeid en deze te vragen een onderzoek in te stellen. De heer Doves zegt dat hij niet beter wist of Dr. Hoedemaker was aangesteld. De voorzitter zegt dat dit ook zoo is, daar om keken wij ook zoo op bij de ontvangst van het schrijven van de gemeente Helder, waaruit bleek dat men Dr. Hoedemaker op de tweede plaats had gezet. De heer Doves verwondert zich over dit vlugge besluit van Den Helder, daar men dit van Den Helder niet gewoon is. De heer Bakker zou Den Helder nu maar verder links willen laten liggen. De raad is in zijn geheel van oordeel dat aan deze zaak een einde moet komen. De Noorderweg wordt voorloopig geteerd. Wethouder Bosker merkt op dat in een vorige vergadering is besloten om de Noorder weg te rioleeren. De goedkeuring over dit be sluit behoort tegenwoordig over zooveel schij ven te gaan niet alleen Ged. Staten moe ten er over beslissen doch ook het Departe ment en wel speciaal over de aankoop van den grond. Daar nu de rioleering over het grootste ge deelte valt in de aan te koopen grond, zou spr. aan de raad machtiging willen vragen om de weg voorloopig te teeren. Anders zal er als men tot het najaar moet wachten, niet geteerd kunnen worden en moet toch basalt opgebracht worden. Een klein gedeelte riool valt in de bestaan de weg, wat zonder bezwaar gelegd kan wor den, we hebben hiervoor buis en putten op het gemeenteterrein liggen. De weg moet nog wat onder profiel gewalst worden en daarna geteerd. De raad stemt in met het voorstel van den heer Bosker en gèeft B. en W. machtiging om een en ander uit té voeren. De prijs van het bouwterrein aan de Zwinstraat is te hoog. Wethouder Bosker zegt dat enkele dagen geleden een aanvraag is binnengekomen van iemand die een stuk bouwgrond wil koopen aan de Zwinstraat doch de grondprijs te hoog vindt. De voorzitter zegt dat de prijs van deze grond f 3.25 per M2., B. en W. in de huidige omstandigheden ook te hoog voorkomt en daarom deze terug te brengen op f 2.25 p. M2. De heer Kooij vraagt of de gemeente daar geen geld bijlegt. De voorzitter zegt dat de aankoop van de grond en het leggen van den weg de prijs van f 3.25 per M2 noodig is. Er zit dan een klein winstje op. De heer Bakker stelt voor om de prijs op f 2.50 te stellen, waartoe met algem. stemmen wordt besloten. Hierna sluiting. DINSDAG 4 AUGUSTUS. AT.R.a HILVERSUM 1875 m. (160 kp) 8.008.45 Uit BerlijnLaatste nieuws van de Olympische spelen. G.K1 Morgenwijding. 10.3011.00 n.m. Gramofoonplaten. 11.00—11.30 Indische Rijsttafel, besproken door Mevr. C. G. H. Spree-Winterberg. H.30 Gramofoonplaten. t.2.0000 nunXiunchmuziek. 2.00 nm. Concert door het Omroeporkest. 2.453.05 n.m. „Bohemians." Causerie. j.üOv n.m. Concert. €.30—5.00 mm. Radio-Kinder-Koorzang oi.v. Jacob Hamel. 5.00—5.30 n.m. Voor kleinere Kinderen Mevr. Ant. van DUk. 5.306.15 n.m. Uit Berlijn Laatste nieuws van de Olympische spelen. 7.057.20 n.m. De wereldkampioen licht ons in. Dr. Max Euwe „Het schaaktournooi te Nottingham." 7.20—8.00 n.m. Uit Berlijnlaatste nieuws van de Olympische spelen. 8.10—10.30 n.m. AVRO's Bonte Dinsdagavond- trein. 11.00—11.10 n.m. Nieuwsberichten 'u x 11.10 n.m.—12.00 Aansluiting met het Carl- ton-Hotel te Amsterdam. HILVERSUM n 301.5 m (995 kp) K. R. O. 8. 0 n.m. Concert. 10.30—11.00 Muziekuitzending voer fabrieken. H.00—11.30 Vioolrecital. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. .z.Ul Lunconcert. 2.00 n.m. Voor de vrouwen. 2.30 Populaire muziek. 3.20—4.00 n.m. Het K.R.O.-Orkest. 4.00 n.m. Variatie-concert. 5.45—0.00 n.m. De KH.O. en felicltatiebeewk. 0.30 n.m. ©ramefeonmuziek. 7.157.35 n.m. „De geheelonthouding", door Pater I. Grollenberg O.P. 7.358.00 n.m. Sportpraatje door P. Olthoff. 8.018.05 nm. Nleuwsberlcnten 8.15—10.15 nm. Feestconcert door de Konink lijke Militaire Kapel. 8.50—9.00 n.m. De K.M.K. 60 jaar Koninklijk. Kapt. C. L. Walther Boer vertelt. 9.30 nm. Vervolg concert. 10.00—10.30 nm. Het K.R.O.-koor. 10.30—10.35 nm. Nieuwsberichten. 10.45 nm. De KRO-Boya. WOENSDAG 5 AUGUSTUS. V. A. R. A. 8.05 Muziek ter inleiding. 3.30 Onze keuken door P. J. Km» Jr. v. r. s. o. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.35 Uitzending voor de arbeiders ln de Con- tinebedrijven. R. V. U. 11.00 Cursus van Mevr. N. Boer-Immink de Lange „Bloemen en planten in huis en tuin V. A. R. A. 12.30 n.m. Lunch muziek. 2.15 Voor de Vrouwen. 3.00 n.m. Voor de kinderen. 5.00 nm. VA.R.A. Potpouri. 6.00 nm. „Muziek van deze tijd" door het V.A.R.A.-orkest. R.V.U. 6.30 n.m. Cursus „Zomergenot." V. A. R. A. 7.00 n.m. Sportuitzendlng. 7.15 n.m. De Krekeltjes. VAR A-kinderkoortje. 8.00 nm. Herhaling van S.O.S.-berlchten. 8.03 n.m. Algemeen Nederlandsch Persbureau. 8.35 n.m. „Wereldkampioen". Een schets. 9/' Concert door het Omroeporkest. 10.00—10.05 n.m. Nieuwsberichten. 10.30 nm. V-A-R.A.-Orxest oi.v. H. de Groot. 11.10 nm 12.00 Gramofoonmuziek. H. B, V s.C38.15 Schriftlezing en meditatie, 8.15—9.00 nm. Concert. G.SQ uur Morgendienst. 11.00—12.00 „Onze Zang- en Muziekvereni gingen." 12.00—12.15 nm. Leger des Heils kwartiertje s.15—2.00 lijn. Middagconcert. 2.00.00 n.m. Orgelconcert. 3.003.45 nm. Lezen van Chr. Lectuur. 4.00 Gramofoon muziek. 5.00—0.00 n.m. Kinderuurtje. e.30—7.00 n.m. Onderwijs voor de Binnenvaart 7.00—±7.15 n.m. Politieberichten, gevolgd door Persberichten van het Ned. Chr Persbureau. ±7.15—7.30 nm. Gramofoonmuziek 7.458.00 n.m. Een kwartiertje Radio-Repor tage. 8.15—9.00 n.m. Muzikale aetherflitsen. The Accordeon Harmonists. S.00—9.30 n.m. Dr. J. Hofker„De Ind. Prot. Kerk." 10.30—11.30 n.m. Gramofoonplatenconcert. DONDERDAG 6 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 m. (160 kp) A. V. B. O. 6.00—9.00 Concert. 0.01—10.15 Morgenwijding. 10.3011.00 Concert. 11.00—12.00 Harmoniumbespeling. ■3.15—1.30 nm. Concert. 2.00—2.30 n.m. Literair Halfuur. 2.15—3.00 n.m. Gevarieerd programma. 3 Concert. 4.00—4.30 nm. Halfuur voor deken en oude» van-dagen. 4.30 Concert. 4.45—5.30 nm. Radiotooneel voor groote kin deren. 5.306.15 p.m. Uit Berlijnlaatste nieuws van de Olympische spelen. 6.30 n.m. Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.008.00 nm. Uit Berlijn laatste nieuws van de Olympische spelen. ±8.00 n.m. Nieuwsberichten. 8.15-=—10.30 n.m. Kurhaus Scheveningen. u.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n 301.5 m (995 kp) K. R. O. 8.00—9.00 Populaire muziek, (gr.pl.) N. C. B. V. 10.00 Leger des Heils Kwartiertje 10.1510.45 Morgendienst. K. R. O. 11.00—11.30 n.m. Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Halfuurtje veer zieken en eudem van dagen. 12.15—2.00 nm. De KRO-Boys. N. C. R. V. 2.11 Gramofoonmuziek. 3.00—3.45 n.m. Zang-recital door Frans Diele- man. 4.00—5.00 n.m. Bijbellezing. 5.00—5.30 n.m. Cursus handenarbeid voor on ze jeugd. 5.306.45 n.m. Orgelspel. «.45—7.00 nm. C.N.V. kwartiertje. ±7.15—7.30 n.m. Gramofoonmuziek, of „een greep uit het dagelij ksche gebeuren." 8.03 nm. Algemeen Nederlandsch Persbureau. 8.159.00 n.m. Concert door de Arnhemsche Orkest-vereeniging. 9.259.55 nm. Vervolg concert. 10."' Nieuwsberichten. 10.15 Muzikaal Allerlei. VRIJDAG 7 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 m. (160 kp) V. A. SS. A. 6.3C n. poneert. V. F. R. O. V. A. R. A. 10.15 Voordracht. iU.30 Solisten Concert. 11.00—11.30 Voordracht. 11.45 n.m. Gramofoonmuziek. A. V. R. O. 12.01—2.00 n.m. Kovacs Lajos en zijn orkest. 2. Gramofoonmuziek. 2.503.15 n.m. Folkert Kramer draagt voor. 3.30 n.m. Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 4.00nm. Concert. 5.00 Voor de kinderen. 5.30e.s. n.m. The Columbia Three. 6.20 n.m. „De Lachhoek" o.l.v. Henri Wallig. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.50 n.m. Nieuwsberichten AN.P. A. V. R. O. 8.00—9.00 n.m. laatste nieuws van de Olympi sche spelen te Berlijn. V. P. R. O. 9.00 n.m. Slotgodsdienstoefening van de V.P.R.O.-conferentie te Barchem. 10.00 n.m. Dr. G. Knuttel Wzn „Hieronymus Bosch en de Nederlandsche primitieven in het Museum Boymans." 10.45 n.m. Avondwijding. Voorganger Ds. E. D. Spelberg. V. A. R. A. 11.10 n.m.—12.00 Dansmuziek. 361.5 M. (995 Kp.) K. R. O. 8.05 Populair Concert. 10.30—11.00 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor L. H. Perquin. 13.152.00 nm. Middagconcert. 2.00—2.35 n.m. Cinemaorgelconcert. 3.00 Zangrecital. 4.30— nm, K.R.O. Kunstensemble, 6.00—6.20 n.m. Land- en tuinbouwhalfuurtje door Th. Arts. 6.30—7.00 n.m. Het KRO-Orkest. ■*.00 Concert door het Omroeporkest. 7.35—8.00 n.m. „Lichtbakens." ±800 n.m. Nieuwsberichten. 8.05 n.m. Concert door het Omroeporkest. 9.05 Het K.R.O.-Orkest. 9.20—10.50 n.m. Johann Straus festival. Re lais van het N.I.R. (Aansluiting met het Casino te Knocke.) 11.00—11.10 nm. Nieuwsberichten. 11.10 nm.—12.00 Gramofoonmuziek. Wat gij d'arme doet, dat hebt gij Mij gedaan, Waarom, o Christen blijft gij dan afzijdig staan MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt ALKMAAR, 31 Juli 1936. Op de ge houden kaasmarkt waren in totaal 64 stapels, wegende 134000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt Fabriekskaas Kleine f 20.50; Boerenkaas Kleine f 18 an Commis sie f 21. Alles met rijksmerk. Handel stug. De Graanmarkt. ALKMAAR,, 31 Juli 1936. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 192 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt 3 voertarwe f 6.25 28 gerst chev. f 6.25-f 6.50 95 haver f 6.75-f 7.75 23 boonen, w.o. bruine f 10-f 14 citroen f 17 duiven f 8 en witte boonen f 12-f 13 31 karwijzaad f 18.80 2e s. f 13.50 2 blauwmaan- zaad f 7.60 10 H.L. erwten, wo.. groe ne (kleine) f 8. Alles per 100 Kg. Handel goed. GAAT U TOEREN Dan eerst naar Bosker's Boekhand»! Een zakatlas waarop alle wegen Een sterke fietstasch Een rugzak Een vulpen met zakboek Een sterke portemonnaie. ..dat zijn artikelen die U eeret in .Bosker's Boekhandel gaat halen en dan kant u veilig op stap.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 6