Goedkoope Cokes. geklopte cokes I 0.55 en parelcokes 10.65 lol en met 29 Aug. 1936 per Hl per Hl. ADR. v. 0ERS Slootdoro. J. VARKEV1SSER Middenmeer. ONDERL. VERZEKERING MAATPIJ PAARDEN EN RUNDVEE (100 vergoedt. AGENT: E. DAM ZITTING tenslotte door Verk. B. werd gewonnen met 21. Hierna speelde Succes A tegen Verk. A. In deze wedstrijd waren de Verk.-adsp. eveneens de beste en wonnen met 41 en legden dus beslag op de mooie beker. Na afloop werd door de Voorzitter van de Verkade adsp.-commissie een schild met in scriptie uitgereikt ter herinnering aan het adsp.-tournooi. Om l uur kwamen Succes n Flevo I in het veld. Bijna de geheele wedstrijd door is Succes n in de meerderheid geweest en wist tenslotte met 3—1 deze wedstrijd te winnen. Ruststand 1—1. Flevo speelde niet in kampi- oensvorm, wel werd er hard gewerkt doch 't samenspel ontbrak zeer dikwijls. De Flevo- achterhoede was goed op dreef. Om ruim 3 uur kwam Succes I in het veld om een oefenwedstrijd te spelen tegen F.V. C. I uit Huizum. Dit is een zeer mooie wed strijd geworden daar beide partijen even zwaar waren. Succes bracht de bal aan het rollen en volgt er direct een goede Succes- aanval doch er wordt over het doel geschoten. F. neemt na de uittrap de bal mee en zit al direct zeer gevaarlijk voor Succesdoel, tege lijkertijd slaat een der Successers de bal met de hand weg, waarna een penalty volgt, doch een F.-speler trapt de bal heel zacht naar de S.-keeper toe en heeft Posthumus niet de minste moeite om de bal te pakken. Eenige corners worden hierna door Succes genomen doch leveren geen doelpunten op. Hierna speelt een der Successers de bal terug naar de S.-backs, doch dit was een fout want de F.-voorhoede was in de onmiddellijke nabij heid en Koorn raakt de bal dan ook kwijt en wordt hieruit het eerste doelpunt geboren en heeft F.V.C. de leiding 0—1. Niet lang daar na wanneer de Succesmidvoor geheel op de rechtsbuitenplaats terecht is gekomen lost hij een ver schot en wordt de bal meteen door Cor Lont mooi ingekopt 1—1. De doelen ko men voortdurend om beurten in gevaar en het is weer F. die eerst tegen de bovenlat schiet, doch de terugspringende bal wordt opnieuw ingeschoten en thans met meer ge luk want de bal verdwijnt in het doel en op nieuw heeft F. de leiding 12. Mooi gaat het spel op en neer en nog voor rust weet Schmitt met een keurig schot de stand gelijk te ma ken 2—2. In de tweede helft worden eerst enkele corners genomen op beide doelen doch leveren nits op. Succes is nu een ietsje sterker speelt thans wat meer open spel. 't F.-doel wordt nogal eens bestookt doch 't zeer vlugge keepertje was niet voor de poes en wist erger te voorkomen. De Successers schieten ook nogal eens te hoog zoodat verscheidene scho ten over gaan Toch weet Rotgans na lange tijd een goed doelpunt te maken en heeft S. genoegt schrijven we, omdat er zoo veel schoons te genieten viel. Goed geschoold, met een tempera mentvolle directeur, zong dit koor met een élan, dat het luisteren naar elk nummer een genot was. Dat de voorz. van de S.D.A.P., afd. Wieringen, de hr. Klaver in zijn ope ningswoord de kleine opkomst be treurde, begrijpen we ten volle. Het koor had een volle zaal verdiend. Nog werd door den directeur van het koor, de heer. Harpman, begeleid door den heer Van Engelen een viool concert ten beste gegeven, dat een warm applaus ontving. De heer Meijer, secretaris van den Bond van Handels- en Kantoor-bedien den te Amsterdam, hield een rede over „Het plan van den Arbeid" en wekte op, om op 6 Sept. present te zijn, als een massale demonstratie voor dit Plan op verschillende plaatsen van ons land wordt gehouden. Aan het slot dankte de heer Klaver allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. ADRESSEN AAN B. EN W. Wegens het ophanden zijnde stan daardloon en intrekking huurtoeslag heeft de Bestuurdersbond Afd. Wie ringen de volgende adressen aan B. er W. gericht Ondergetekenden, C. v.d. Slikke en F. Bontkes, resp. voorzitter en secreta ris van de Wieringer Bestuurdersbond, ten dezen domicilie kiezende ten huize van laatstgenoemde Kooger weg 15, alhier, Geven te kennen, dat blijkens de door den Minister van van Sociale Zaken aan het Gemeente bestuur gerichte circulaire d.d. 31 Juli 1936, Afd. W. en S., No. 200-1129, in de ze gemeente met ingang van 31 Aug. 1936 o.a., een „standaardloon" zal wor den ingevoerd, waarmede rekening moet worden gehouden bij de bereke ning van het steunbedrag, wanneer de betreffende werkloze arbeiders gedu rende 4 jaren minder dan 26 weken ar beid hebben verricht, dat van de invoering van dit „stan daardloon" 'n zeer ingrijpende steunver laging voor tal van werkloze arbeiders het gevolg zal zijn, dat de huidige steunverlening echter nauwelijks in staat stelt tot bestrijding van de noodzakelijkste levensbehoef ten, dat om haar gevolgen de invoe ring van dit „standaardloon" daarom niet doorvoerbaar moet worden geacht, dat zeer vele arbeiders door langdu- plaats vihden, dat de noodzakelijke verlaging der woninghuren slechts zal worden ver kregen door wettelijke maatregelen en/of aanbouw van goedkope arbeiders woningen, dat, zelfs al zou de afschaffing van de huurtoeslag tenslotte wel tot de be geerde huurdaling leiden, het toch in geen geval oirbaar moet worden ge acht de zwaarst getroffen crisis-slacht offers, thans voor de onoverkomelijke moeilijkheden, aan deze maatregel verbonden, te plaatsen, redenen waarom ondergetekenden Uw College beleefd, doch met nadruk, verzoeken, wel te willen bey^g pr£n, dat de Regering alsnog op oor- nemen om de huurtoeslag in te ^rek- ken, terugkomt en ter verkrijging van huurdaling tot wettelijke maatregelen en krachtige bevordering van de bouw van goedkope arbeiderswoningen be sluit, door een desbetreffend verzoek tot haar te richten. t Welk doende, enz. Aan het College van Burgemeester en Wethouders te WIERINGEN. Beroep aangenomen. Ds. Meihuizen heeft het beroep naar de Doopsgezinde Gemeente Veendam c.a. aangenomen. Door velen, ook nie-Doopsgezindcn, zal het a.s. vertrek van Ds. Meihuizen en zijn gezin (omstreeks November) met leedwezen worden vernomen. MOTOR-ONGELUK. Toen de heer S. Snel en zijn echtgenoote, woonachtig te Den Hel der, Zaterdagmiddag per motorrijwiel vanaf Wieringen naar hun woonplaats reden, wer den zij in Den Helder op de eerste bocht op de Binnenhaven door een uit de andere rich ting komende motor, waarop twee matrozen' waren gezeten, aangereden. De heer Snel en zijn echtgenoote, zoowel als de matrozen sloegen tegen den grond. De heer Snel werd opgenomen en naar het Marine Hospitaal vervoerd waar bleek dat hij een knieschijf gebroken hadzijn vrouw welke eveneens verschillende wonden had opgeloopen aldaar ook verbonden, doch kon weer huiswaarts keeren, de matrozen kwamen er met eenige schaafwonden af. Het motorrijwiel van Snel werd deerlijk gehavend. Onze Hoofdredacteur en Uitgever van dit blad, de Weled. Heer Corn. J. Bosker en zijne Echtgenoote Mevrouw M. Bosker-Koorn zullen op 27 Augustus a.s. den dag herden ken waarop zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. thans de leiding, 32. Kort hierop loopt de rige werkloosheid werden getroffen, F.-keeper ver uit zijn doel wat hem noodlottig omdat nu eenmaal de bedrijven, waar werd want hij was te laat bij de bal en Cor Lont maakt keurig 4—2. F. denkt blijkbaar aan een verloren wedstrijd en maakt zich niet druk doch opeens komen zij voor Posthumus en deze krijgt het nakijken 4—3. Dit geeft moed en geen vijf minuten later gaat de ge lijkmaker in het Succesdoel 44. Nog enkele minuten moeten worden gespeeld en Schmitt weet nogmaals de leiding voor Succes te ver overen zoodat de eindstand werd 54. Het geheel was een plezierige mooie wedstrijd. ZONDAG NAAR TEXEL. Zondag a.s. 30 Augustus gaan Succes I en II beiden op be zoek naar Texel om daar een wedstrijd te spelen tegen Texel I en n. De reis wordt ge maakt vanaf Den Oever per boot van de fa. O. J. Bosker. Dus als het weer meewerkt belooft het zeer zeer zeker een leuk reisje te worden. Tijd van vertrek is gesteld om half tien met de bus van Hippo. De boot ver trekt dan om kwart voor tien. Zij die de reis mee wenschen te maken worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven, bij den Heer D. Nieuwbuurt, Kerkplein 10. KUNST-AVOND „HARMONIE" in Cinema De Haan op 1.1. Vrijdag. Het was zeker iets ongewoons, zoo in de week een concert- en film-avond van Harmonie, en ook een waagstuk of het wel zou gaan. Wel was de entrée laag en een aantal kaarten in voorver koop van de hand gedaan, maar toch was het zeer de vraag of de opkomst bevredigend zou zijn. Echter, de in flinken getale opgeko men muziekliefhebbers hebben Har monie de overtuiging geschonken, dat men zulk een avond zeer waardeert en het is een groot succes geworden. Na de openingsmarsch lichtte de voorz. van Harmonie, de hr. C. J. Bos ker de beweegreden tot het organisee- ren van dezen avond toe. Geen finan cieel winstbejag, doch meer contact te zoeken met het publiek tot het kwee van voorliefde voor het concert. Spr. bracht daarbij waardeerende woorden aan Directie Cinema De Haan en Mevr. De Haan-Bosker voor de mede werking. Mevr. de Haan-Bosker sprak daarna een compliment aan Directeur en leden van Harmonie voor de behaalde lauwe ren in de j.1. gehouden concoursen (vier zilveren kransen prijkten op het podium) en was er van verzekerd, dat Harmonie met deze avond het con tact met het publiek zou vinden. Toen ving het concert aan, prachtig werden de nummers uitgevoerd en een overweldigend applaus vroeg om een toegift, dat natuurlijk niet werd ge weigerd. Hoe schitterend paste de film „De on voltooide symphonie in b-moll van Schubert" bij dit concert aan. De prach tige moraal, de muziek en zang in deze film verwerkt, was zoo aangrijpend, dat allen onder de indruk kwamen van dit meesterstuk. Het was een pracht avond, die her haald moet worden. Concert „Stem des Volks." van Alk- •o!>r :i 7on-3-"ovnnd in in zij in normale economische omstan digheden konden werken, sedert langen tijd óf geheel stil liggen óf slechts ten dele in werking zijn, terwijl het even min mogelijk was om in andere bedrij ven eveneens tengevolge der crisis arbeid te bekomen, dat de zeer vele arbeiders derhalve buiten hun schuld langdurig werkloos waren, dat het om deze redenen daarom bo vendien hoogst onredelijk is om deze langdurig werkloos zij*de arbeiders, onder wie tal van bekwame vakarbei ders zijn, in hun steunuitkering te tref fen, dofti* voor hen een „standaard loon" vast te stellen, hetwelk in vele gevallen zelfs nog beneden het loon der ongeschoolde arbeiders ligt, redenen, waarom ondergetekenden Uw College beleefd doch met nadruk verzoeken, wel zijn medewerking te wil len verlenen, opdat de Regering op de invoering van dit „Standaardloon" te rug komt, door een desbetreffend ver zoek tot haar te richten, t Welk doende, enz. Aan het College van Burgermeester en Wethouders te WIERINGEN. Ondergetekenden, C. v.d. Slikke en F. Bontkes, resp. voorzitter en secreta ris van de Wieringer Bestuurdersbond, ten dezen domicilie kiezende ten huize van laatstgenoemde Kooger- weg 15, alhier, Geven te kennen, dat sedert de verlaging der in de steunregeling genoemde steunnormen op 1 Juli 1934 de steunverlening in ons land te enenmale onvoldoende moet worden geacht, dat tengevolge van deze schriele steunverlening elke reserve uit het ge zin van den werklozen arbeider is ver dwenen, waardoor de bona-fide, bui ten hun schuld werkloos geworden ar beiders gedurende lange tijd in ernsti ge, armoedige omstandigheden ver keren, dat de toestand, waarin de werkloze arbeider met zijn gezin leefde, onhoud baar is geworden en derhalve dringend verbetering behoeft, dat een aantal wijzigingen, waar toe de Regering met ingang van 31 Aug. verplichtt inderdaad enige verruiming inhoudt, dat evenwel de intrekking van de huurtoeslag een zo ingrijpende ver slechting, voor de betrokkenen in onze gemeente betekent, dat de gevolgen van deze maatregel onoverkomelijk moet worden geoordeeld, dat de Regering, blijkens haai* mede delingen, van de afschaffing van de huurtoeslag de gewenste algemene huurverlagingi verwacht, dat echter de intrekking van de huur toeslag veeleer tot gevolg zal hebben, dat, gezien het over het algemeen be staande tekort aan goede en goedko pe arbeiderswoningen en de wegens de afschaffing van bedoelde toeslag zeker verwachten verhoogde vraag naar 'eze woningen, een huurstijging zal CRISIS - BUREAU. LIJSTEN TOEWIJZING KALVEREN, VARKENS, enz. Naar ons wordt medegedeeld ligt het in de bedoeling van den Minister van landbouw en Visscherij de georganiseerden in de gelegen heid te stellen kennis te nemen van de toe wijzingen van varken en kalveren, alsmede van de toekenningen van biggenmerken, wel ke in hun district hebben plaatsgevonden, opdat georganiseerden, die zich te kort ge daan achten, alvorens een bezwaarschrift in te dienen, zich ervan kunnen overtuigen, of hun bezwaren al of niet zijn gegrond. Derhalve zullen bij volgende toewijzingen van varkens en kalveren of toekenningen van biggenmerken de volledige lijsten in elk district ter inzage komen te liggen en wel op zoodanige tijdstippen, dat van die inzage eventueel nog tijdig gebruik kan worden ge maakt bij het opstellen van bezwaarschriften. Van plaats en tijdstippen, waarop die in zage wordt verleend, zal tijdig worden ken nis gegeven in de pers. BINNENLANDSCH NIEUWS. Tweede partij haring naar Rusland. Thans 30.000 Schotsche tonnen groot. De Reeders-vereeniging voor de Ne- derlandsche Haringvisscherij heeft wederom in het belang van de geza menlijke bedrijfsgenooten een tweede partij haring aan Rusland verkocht. Deze partij is 30.000 Schotsche tonnen groot, zoodat het totaalkwantum, thans van de teelt 1936 aan Rusland ver kocht, 70.000 Schotsche tonnen beloopt. SCHAGEN. Blijkens de advertentie, voorkomende in dit nummer heeft do Firma Poorter aan haren reeds jaren bestaande Meubelzaak een uitbreiding- gegeven, n.1. een afd. Kinderwagens van schitterend fabricage. (Zie advertentie in dit nummer.) GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Certificaat Verkregen. Bij de vorige week gehouden keuring van politiehonden te Bussum, behaal de de heer J. Homan, gemeente-veld wachter te Schagerbrug, met zijn Belgi sche herder het certificaat van de Ko ninklijke Nederl. Politiehondenvereen. 'T ZAND. Vingers afgeknepen. Het 6-jarig dochtertje van den heer J. W. de L. te 't Zand, dat een zwaar ijzeren voorwerp droeg, kwam daarbij zooda nig te vallen, dat één van haar vingers werd afgeknepen. Dr. Boerma verleende geneeskundige hulp. 'T ZAND. Pastoor benoemd. Tot pastoor te 't Zand is benoemd de WelEerw. heer J. P. J. A. v.d. Bergh te Zierikzee. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 24 Aug. 1936. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 73 Vette koeien f 150- 250 handel redelijk 25 Kalveren gras f 20-28 vette f 50-85 per Kg. 50-80 ct. 54 Nuchtere kalveren (slacht) f 6-16 309 Vette varkens 36- 40 ct. per Kg. Handel matig. Bij 't vernemen van de tijding Van dit aanstaand zilv'ren feest, Achtte ik mij aangewezen, Ben ik maar zoo vrij geweest, Aan het bruidspaar en familie, In den echt vereenigd zag, Thans een feestlied aan te bieden NamensAlle lezers van de krant AAN HET BRUIDSPAAR. Hooggeachte bruid en bruigom 'k Feliciteer U met den dag, Waarop ge u een kwarteeuw vroeger En den echt vereenigd zag, Vijf en twintig lange jaren Feitelijk zoo kort geleën, Want uren, dagen, maanden, jaren, Vloden als een schaduw heen. Hoe snel die tijd ook is gegaan, Hoe snel de tijd ook vliedt, Vergeten doet ge 't wel en wee Van al die jaren niet. Toch leeft ge voort van dag tot dag En zonder stil te staan Maar eenmaal is het tijdstip daar De blaadjes terug te slaan. Dat tijdstip is voor U thans daar Een mijlpaal is bereikt, Een zilv'ren feest, waarbij men stil, „De weg terug" bekijkt, De weg terug tot op 't moment, Ge weet het nog zoo goed, Dat gij tesaam 't stadhuis verliet, Het leven tegemoet. Gij leefde steeds in harmonie Gelijk het ook betaamt Gij waart gelukkig met elkaar, Men heeft dit vaak beaamt, Als kost'bre panden van uw liefde, Hebt gij Tineke en Truus, Gij had door al die jaren heen Uw eigen haard, uw eigen „huus." Gij bruid, gij hebt uw ouders nog, Hoe heerlijk, ja hoe fijn, Dat zij straks van uw zilv'ren feest, Getuige zullen zijn, Ook vader Bosker is er nog Alleen helaaswelaan, Waar schikten drie der oudelui, Nog bij den feestdisch aan Ge vond hier in een zaak uw brood Een druk, doch mooi bestaan, En mocht het in een beteren tijd U beter zijn gegaan, Voor al uw arbeid, noesten vlijt, Dient hier toch wel herdacht, Dat gij tesamen met elkaar, „De zaak" hebt groot gebracht. Ik spreek vandaag niet van de persen Die daar ied'ren dag maar weer Draaiden, drukten, fabriceerden, Inkt vermorsten en zoo meer, 'k Wil nog minder nu gaan spreken Van uw drukkerij, uw blad, 'k Wil alleen maar constateeren „Ge hebt daarmee succes gehad." En, mochten er illussie's zijn Stil, voor uzelf bewaard, Ge moogt toch dankbaar wezen dat ge Voor elkander bleef gespaard. Voor uw klnd'ren, voor uw ouders, Door U beiden zoo bemind En waarvan ge ied'ren dag nog Wederliefde ondervindt. Ge kende and're desillussie's Dan het eerste grijze haar, Dat men aan uw slaap ontdekte Nu, voor idem zooveel jaar, Maar 't leven heeft zijn up en downs, Gij hebt uw deel gehad, Het leven bood ons nimmer toch Een fraai geëffend pad. Wanneer ge dit bedenken wilt Uw tegenslag ten spijt Dan hebt ge alle redenen Tot groote dankbaarheid, 't Mag u ook voldoening geven Nu de zilv'ren kroon u siert Dat het feest door al de Uwen In gezondheid wordt gevierd. Als ware burgers, echte vrienden, Deelde gij in vreugd en leed Dat zijn allen van die dingen Die men hier niet gauw vergeet En dat zal men ook bewijzen Bij uw mooie jubilé Alle burgers, al uw vrienden Leven daarin met U mee. Tot besluit dan waardig bruidspaar Wensch ik U een mooien dag, Waar ge tot uw gouden bruiloft, Steeds met vreugd van spreken mag 'k Wensch U tevens namens allen, (Excuseer me), Cor en Ma, Veel geluk in 't verdere leven, Dat het U voorspoedig ga t Waarde lezers, 'k ben U dankbaar Dat ik bij dit jubilé, Nu eens niet als medewerker, Aan de krant van C. J. B., Een gebrekkig rJJm'larijtje Onderteek'nen ga met „Niek". Maar dat ik de tolk mocht wezen, Van het Wieringer publiek. Tusschen haakjes waarde vrienden, Als U straks dit vers ziet staan, Zeg dan niet„Wat „Feliciteeren Dat is al „namens mij" gedaan 'k Behoeft het feitelijk niet te zeggen Nu ik voor mezelf wel weet Dat men hier ook zonder feestlied 't' Zilv'ren bruidspaar niet vergeet. NIEK. ONS WIEKINGERMEERHOEKJE. Tijdelijk onderwijzeres benoemd. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Wieringermeerschool te Wieringerwerf is benoemd Mej. A. Schuiling. Leverantie opgedragen. Bij de ge houden aanbesteding door de Directie v.d. Wieringermeerpolder is de le verantie opgedragen van 1 millioen Kg Super fosphaat aan de N.V. Hayte- ma's Kunstmesthandel te Alkmaar, agent te Middenmeer de heer J. Kool haas. EEN FLINKE TAART. Bakker Buwalda te Wieringerwerf, die ter gelegenheid van het Polderfeest een taart in zijn etalage had gezet, waar een ieder zonder eenige verplich ting naar het gewicht mocht raden, heeft hier een groot succes mee gehad. Mej. Itsinga te Slootdorp was de gelukkige die de taart won. Het gewicht was 3 pond en 3Vs ons. 6 8 10 CTS. PER HALF ONS. 30 40 50 CTS. p. HALF POND. Verkrijgbaar bjj „ALMELO" De „ALMELO" is de oudste Maat schappij in Nederland en de eenige, die tot de volle verzekerde waarde MOLENWEG SLOOTDORP. Hierbij deelen wy mede, dat nog GOEDKOOPE COKES AAN DE GASFABRIEK VERKRIJGBAAR ZAL WORDEN GESTELD TEGEN ZOMERPRIJZEN tot een maximum van 20 H.L p. gezin. Verstrekte bonnen zijn tot 15 September a.s. geldig. Medemblik, 21 Augustus 1936. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN MEDEMBLIK. NET DAGMEISJE GEVRAAGD bjj E. BRUINS, Molenweg, Slootdorp. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 27 AUG. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAV^ in het wijhgebouw der Ned. Herv. KerT te Slootdorp.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2