27e JAARGANG ZATERDAG 24 OCTOBER 1936 No. B© NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN N V. W. A. C. O. HOORN GRATIS CADEAU BERTELS' WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wieringei Telef. Intercomm. No. 19. ADTERTENTIêN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 t 0.10 B1NNENLANDSCH NIEUWS. AANVAL OP KOMMIEZEN. Den 23-jolige landbouwer uit Bergen is door dc Rechtbank te 's-Hertogenbosch veroor deeld tot een jaar en zes maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest, ter- zake van het feit dat hij 15 Juni te Vierlings- beek heeft getracht drie kommiezen van de belasting, die hem sommeerden te stoppen, te overrijden met zijn auto. De eisch was twee jaar gevangenisstraf. j INBRAAK BIJ BATA. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft bekrachtigd -het verstekvonnis tegen een 28- jarig chauffeur uit Eindhoven, die tot 1 jaar en zès maanden gevangenisstraf was veroor deeld wegens medeplichtigheid aan een in braak in de Batafabrieken, waar f 270 werd ontvreemd. MEVR. SPEENHOFF GEOPEREERD. Mevrouw Speenhoff heeft Woensdag na een geheel geslaagde oogoperatie door prof. Van der Hoeve het Academisch Ziekenhuis te Lei den kunnen verlaten. Een lichte nabehande ling zal thuis geschieden. Zoowel in het ziekenhuis, als in haar wo ning heeft de echtgenoote van den bekenden dichter-zanger talrijke blijken van belangstel ling in velerlei vorm ontvangen. DE „ZEVEN PROVINCIËN" WORDT „SOERABAJA." Naar het Hbld. meldt, is bij K.B. bepaald, dat de naam van Hr. Ms. Pantserschip „De Zeven Provinciën" wordt veranderd in „Soe- rabaja." Deze naamsverandering is het gevolg van het feit, dat het schip bestemd wordt tot op leidingsschip voor inlandsche schepelingen. Het wordt verbouwd en gestationneerd te Soerabaja. VISSCHERSSCHIP OP ZEE VERBRAND. Toen Donderdagochtend bij het aanbreken van den dag te Oostmahorn in station liggen de motorreddingboot „Insulinde" onder bevel van schipper Toxopeus zich in het Friesch zeegat ophield en naar buitengaats stoomde, zag men dat uit een visschersvaartuig plotse ling de- vlammen hoog oplaaiden. Onmiddellijk begaf de „Insulinde" zich naar de plaats van de ramp. Aldaar aangeko men stond het scheepje, thuisbehoorende in Zoutkamp en genummerd ZK. 4, schipper George Brian, in lichter laaie. Na veel moeite gelukte het Toxopeus langs zijde van jiet vaar tuig te komen en met behulp van de brand- bluschapparaten van de „Insulinde" den brand te blusschen. Toen schipper Brian van den eersten schrik was bekomen, vertelde hij dat door het slin geren van zijn schip een petroleum kooktoe- stel in de kajuit omver was geslingerd en in brand was geraakt, hetgeen daarna een bus, met benzine gevuld, had doen ontvlammen en na een hevige exploisie in een minimum van tijd het schip in lichter laaie had gezet. Door voor den wind te houden was het hem gelukt zoo lang mogelijk buiten de vuurzee te blijven. Toen de nood op zijn hoogst was bracht de Insulinde uitkomst. Het mag een geluk worden genoemd dat de „Insulinde" nog juist bijtijds ter plaatse was. „BETH" IN BESLAGGENOMEN. Donderdag heeft het bestuur van den polder Walcheren beslag gelegd op het Noorsche s.s. „Beth", dat nabij Rammekens aan den grond heeft gezeten en daarbij den dijk beschadigde. Indien een borgstelling van f 6600 wordt gestort, zal het schip worden vrijgegeven. LANDBOUW. Vanaf 3 October uitbreiding der dienst Helder- -Wieringen - Wieringermeer - Medemblik - Hoorn - Amsterdam. Weekse dagen 5x, Zaterdag 6x, Zondag 4x, in beide richtingen. Vraagt gratis dienstwijziging bij onze chauffeurs. De najaarskeuring 29 Oct. te Scfeaycn. Donderdag 29 Oct. a.s. wordt te Scha gen de jaariijksche najaars-keuring gehouden, uitgaande van een 9-tal fok-vereenigingen. De rubriek geregi streerde stierkalveren vormt verrewg 'de hoofdschotel van de keuring. De na- j jaarskeuring heeft dan ook een twee ledig doel, n.1. keuring en markt. Het verbinden van een keuring aan een I dergelijke dag achten zij zoo niet on misbaar, dan toch buitengewoon wen- schelijk om verschillende redenen. Wanneer men geen keuring maar enkel najaarsmarkt van stierkalveren hield, zouden de beste stierkalveren welke de eigenaars niet of althans niet voor gewone prijzen wenschen le vcr- koopen, niet worden ingezonden. Dit zou aan den totaal indruk van het in gezonden fokmateriaal schade berokke nen. Het gevolg zou zijn dat er van de Schager najaarskeuring geen of al thans onvoldoende reclame zou uit gaan, hetgeen het bezoek van koopers en belangstellenden van elders zou doen verminderen. De leden der fok- vereenigingen welke deze najaars-keu ring organiseeren, doen zulks om ver- koopers en koopers van geregistreerd jong mannelijk fokmateriaal bij elkaar te brengen. De verkoopers koesteren de lioop hun stier kalveren voor loonen- de prijzen te kunnen afzetten, en hij voorkeur zoodanig, dat kwaliteit be hoorlijk wordt gewaardeerd. Waar een en ander vooral afhankelijk is van vraag en aanbod, en het aanbod in de afgeloopen jaren voortdurend is geste gen, is het een primair belang voor de orgasanitoren om maatregelen ie tref fen om de vraag te bevorderen, of ORANJE DROOGVOEDERBAK BI] BESTELLING VAN S x 50 K G. BERTELS' KUNSTKORREL HET VOORDEELIGSTE, VOLLEDIGE PLUIMVEEVOEDER, NEVENSTAANDE VOEDERBAK GRATIS BESTELT BIJ UW VOEDERLEVERANCIER EN WAAR NIET VERKRIJGBAAR DIRECT AAN OLIEFABRIEKEN N.V. AMSTERDAM O. m.a.w. het bezoek van koopers zooveel mogelijk te bevorderen. Hen der aller belangrijkste middelen waarmede men het bezoek van de najaarskeuring be vordert is te zorgen, dat het allerbeste fokmateriaal (stierkalveren) er ver schijnt. Alleen dan is er een blijvende en groeiende belangstelling van koo pers en belangstellenden te verwach ten. Ook in andere opzichten kan men probeeren het bezoek van deze keuring- te bevorderen, b.v. door zich practisch niet enkel te beperken tot de handels rubriek in dezen de stierkalveren, maar de keuring iets meer uit te bouwen, door enkele andere rubrieken er aan toe te voegen, bijv. melkvee en drach tig vee, vr. jongvee (pinken en kuikal- veren), zoodanig, dat er als het ware elke rubriek een zeer goed monster is van hetgeen er in dezen in het betref fende fokdistrict is te vinden. Waar de koopers van stierkalveren over het al gemeen zeer goed weten, dat het koo- pen van een stierkalf op grond van de kwaliteit van het kalf zelf en het daar; bij overlegde afstammingsbewijs, toch in zeer veel gevallen nog een specula tie is, dat het gunstig uitpakken dei- speculatie in geen geringe mate afhan kelijk is van de kwaliteit van de moe der van het kalf, zou men vele koopers het nemen van een besluit veel kunnen vergemakkelijken wanneer op de keu ring de moeder aanwezig was. Indien de moeder reeds ter ziele is, bijv. half zusters via moederszijde. Van de voornaamste in het fokdis trict in 1935 gedekt hebbende stieren is wel een voldoend aantal stierkalvercn ter keuring aanwezig om eenigen in druk te krijgen omtrent de fokwaarde van dc stier. Wanneer dan bovendien hokkelingen en/of kuikalveren van de ze vaderdieren aanwezig zijn, verge makkelijkt men de koopers eveneens de keus Ook andere zaken door velen wellicht als kleinigheden betiteld, kun nen het bezoek bevorderen als bijv. het terrein, (ruimte, opstelling), keu- ringsringen, een eenvoudige overzich telijke en duidelijke catalogus enz. de zaaltraining wordt door vele leden en adsp. deze jongens bij verschillende onzer menschen leden gebruik gemaakt. Het adsp. corps is de ondergebracht en niets is nagelaten om het ilaatsten tijd aanmerklijk uitgebreid. Daar j onze gasten zoo aangenaam mogelijk te ma- verschillende dezer adsp. de vereischte leef-ken. Na~afloop der wedstrijden kwam Verkade .tijd nog niet- hebben bereikt om voor de in het bezit der uitgeloofde beker, terwijl de comp. wedstrijden uit te komen was de oor-'" zaak dat wij dit jaar nog maar met twee elf tallen konden uitkomen. Schoolvoetbal het welk dit jaar voor de derde maal op Wielin gen is gehouden, is een uitstekend propagan damiddel voor de voetbalsport. De jongens wordt het voetbal reeds vroeg bijgebracht wat zeer zeker noodig is om het actieve voet bal liefhebbersaantal op pijl te houden. Bij het begin in 1924 telde de vereeniging reeds spoedig een 17-tal leden, wat in dien tijd reeds een prachtig begin kon worden ge noemd en werd het eerste jaar in de compe- titie met 2 elftallen deelgenomen. Thans zijn er officieel 124 leden, welke officieel bij de leider der Verkade-adspiranten aan de ver eeniging Succes een mooi schild ter herinne ring aan deze, zoo mooie wedstrijden aan bood. De resultaten der andere elftallen is in vergelijking met vorig jaar tot op heden aan merkelijk beter te noemen. Het eerste elftal heeft dezen zomer reeds bewezen dat het hun thans ernst is en ook de gespeelde com petitiewedstrijden waren de verrichtingen van het eerste elftal lang niet slecht. Na vijf gespeelde wedstrijden zijn zij nog ongeslagen. Tracht het zoo te houden jongens, hetgeen lang geen gemakkelijke taak zal zijn, doch door eendrachtig samenwerken is veel te Op 31 October a.s. zal de populaire voetbalvereeniging „SUCCES" te Wieringen haar 12VL--jarig bestaan feestelijk herdenken. (VERVOLG.) In dat jaar werd tevens overgaan tot het bouwen van een tribune. De heeren Dekker en Lont werd bij inschrijving hiervan de bouw opgedragen, welke door den Edelachtb. Heer ■Burgemeester L. C. Kolff officieel werd geo pend en Succes hierdoor een keurige tribune bezit en dus een keurig stuk rijker is gewor den. Door het bedanken van den heer A. Zwanink wordt in zijn plaats de heer L. Montulet gekozen. Het seizoen 1935'36 was voor Succes niet zoo rooskleurig als wij dat van haar gewend waren. Het eerste elftal hetwelk voor het eerste jaar in de 3e klas K.N.V.B. speelde had het zwaar te verant woord Lange tijd zag het er naar uit dat Het eerste elftal was, dank zij de goede les sen van Mr. Curtis, goed vooruitgegaan. Al was dat in den beginne niet zoo merk baar, later kwam dat beter tot uiting en het gelukte de spelers van het eerste elftal om in seizoen 1934—'35, na een spannende nek-aan- nek-race het kampioenschap van de 4e klas K.N.V.B. te behalen. Ook de beide promotie-J zij op de onderste plaats zou eindigen, wedstrijden tegen de Meteoor waren uiterst Na 15 gespeelde wedstrijden werden slechts spannend en werden beide slechts met 1 doel- 9 punten behaald, de laatste 3 wedstrijden punt verschil gewonnen, uit met 2—1 en'werden na een uiterste krachtinspanning alle thuis met 3—2. Het kampioenselftal (zie foto) 'gewonnen en Succes I eindige dus met 15 pun- zag er toen als volgt uit: P. Poshumus, A.'ten en bezette toch de 3e plaats van onder af.j Schotting, N. Koorn, L. Montulet, Th. Rijkers,! Het tweede elftal bracht het er nog slech-( H. Lont, D. Kuiper, H. Grootemaat, A. Schmitt,' ter af door de laksheid van verschillende spe-j J. Lont, C. Lont. Het seizoen 1934'35 werd Iers van dit elftal was het resultaat de on wederom met 4 elftallen en 2 adspirantelftal- derste plaats. In de te spelen degradatiewed- len aan de competitie deel genomen. Het was strijden hadden zij ook niet veel succes en het dus voor de vierde maal dat het eerste elftal slot was degradeeren naar de 2e klas N.H.V.B.; het kampioenschap behaalde en ook evenzoo- het 3e elftal wist de onderste plaats mis te veel malen over te gaan naar een hoogere loopen. Gezien de resultaten was het bestuur klas. eenparig van meening dat er iets gebeuren De 25e Mei werd een uitstekend geslaagdemoest. In samenwerking met verschillende kampioensavond gehouden. Het bestuur werd heeren en Mevr. G. de Haan-Bosker werden ln zijn geheel wederom gekozen. Als elftal pogingen aangewend tot het vormen van een' comm. worden gekozen de heeren C. Duijn-trainersfondp Verschillende besprekingen ker, G. v. d. Wal, D. Nieuwbuurt, Jb. Smit en hieromtrent werden gehouden. De volgende G. Blom. De kascomm. bestaat uit de volgen-1 personen namen zitting in het comité Mevr. dè personen L. Montulet, D. Kuiper en Jn. j G. de Haan-Bosker. O. J. Bosker, C. J. Bos- Koorn Sz. jker, L. Noorden, His Wilms, Dr. J. Beeker, Jb. Bruul, S. Bruul en S. Blaauboer. Door het rondsturen van circulaires kwam een bedrag van ruim 400 gld. binnen om een trainer te engageeren, hetgeen op zich zelf reeds een succes was. Verschillende aanbiedingen kwa men naar aanleiding van een geplaatste ad vertentie binnen.Besloten werd om den heer J. E. Bollington te engageeren als trainer, welke een uitstekende reputatie als zoodanig geniet. Donderdagavond wordt als vaste trai ningsavond vastgesteld. De opkomst dezen zomer was uitstekend te noemen en dat de spelers iets geleerd hebben zal zeer zeker nie mand aan twijfelen. Verschillende goede re sultaten zijn in de afgeloopen zomer door onze verschillende elftallen bereikt. Vermelden we o.a. dat het eerste elftal dezen zomer op fraaie wijze definitief beslag legde op de Scha ger beker, welke thans drie maal achter elkaar gewonnen werd en voor de vereeniging een kostbaar bezit is geworden. Ook het tweede en derde elftal behaalden goede resultaten. Verschillende goede wedstrijden werden ge wonnen. Wat het bezit van prijzen aangaat heeft Succes niet te klagen. In de afgeloopen periode welke achter ons liggen, hebben de verschillende Succeselftallen 16 stuks bekers, 8 stuks lauwerkransen, 5 stuks lauwertakken, 2 stuks verzilverde voetballen, en 60 stuks, medailles, kruizen en plaquettes weten te winnen. In deze afgeloopen 121/* jaar werden dus tezamen 91 stuks prijzen behaald. De trainer blijft tot 1 December in dienst.' Thans wordt getraind in de zaal. Waar het Gemeentebestuur ons het Gym.-lokaal der O. L. School beschikbaar stelde, kon er ook thans nog iets gedaan worden, daar de zaal zich bij uitstek voor dit doel leent. Ook vani verschillende bonden bekend zijn, terwijl wij bereiken. Het tweede elftal heeft ook bewe- thans met zes elftallen aan de comp. deel ne-Jzen alle pogingen in het werk te zullen stel- men en wanneer de leeftijd van verschillende len om het verloren terrein te herwinnen, adspirantleden geen bezwaar op leverden zou-1 In de vriendschappelijk gespeelde wedstrijden den wij zeker met een derde adspirantelftal heeft zij reeds bewezen, dat zij iets van plan aan de competitie hebben deelgenomen. Op de zijn en inderdaad het elftal dat momenteel laatst gehouden jaarvergadering is dan voor speelt kan ook iets bereiken, ook alweer als het eerst een adspirant-commissie, bestaande het gaat in goede harmonie, uit de volgende heeren S. de Vries, J. Groos Het derde 'elftal kan ook iets bereiken en en N. Half weeg in het leven geroepen, het- is ook aanmerkelijk sterker dan voorgaande geen een onmisbaar iets voor een vereeniging jaren. Menig elftal zal het met het derde elf- is en in de toekomst zeer zeker de noodige tal nog zwaar te verantwoorden krijgen en vruchten zal afwerpen. Bij de laatst gehou- zullen zij niet direct kampioensillussies heb- den bestuursverkiezing werden alle aftreden- ben, een kans op een goede plaats hebben zij de bestuursleden met een groote meerderheid zeer zeker. herkozen. Het bestuur bestaat thans uit de! Het vierde, hetwelk vorig jaar noodgedwon- volgende personen D. Oden voorzitter, (van- gen teruggetrokken moest worden, doet het af Juni 1928) (was van 1926 tot 1928 pen-j ook lang niet slecht. Wel moeten enkele ma- ningmeester) D. Nieuwbuurt, secretaris, len veteranen van stal gehaald worden te (vanaf Mei 1924) C. Duijnker, Penning-J comfecteeren maar het valt niet mee om het meester, (vanaf Nov. 1935) G. v. d. Wal, zonder een vierde elftal te doen, daar anders (vanaf Mei 1931) J. Bosker, (vanaf Mèi 1932)een te groot percentage langs de lijn moet S. de Vries, (vanaf Mei 1934). staan. Oud bestuursleden zijn A. Veltman, (van De heer C. S. de Haan welke reeds heel 1924 tot Mei 1928) Jb. Bruul (van 1924 tot wat jaren de spelers "vervoerd is dit jaar we- Mei 1931) Jb. Smit, (vanaf 1925 tot Mei derom opgedragen met de Succeselftallen te 1934) P. Tijsen Rz. (van 1924 tot 1925) H. rijden en zeer zeker tot ieders genoegen. Lont (vanaf 1931 tot Mei 1933) Jb. Oden (vanaf 1924 tot Mei 1928) C. S. de Haan, (vanaf 1924 tot Mei 1926) J. Koorn, (vanaf 1924 tot Mei 1931). In de elftal commissie hebben thans zitting de heeren C. Duijnker, D. Nieuwbuurt, G. v. d. Wal, Jb. Smit Jz. en G. Blom, welke op de laatstgehouden jaarvergadering met bijna al- gemeene stemmen herkozen zijn. In de kas- commissie hebben thans zitting de heeren I. D. v. Goor, J. Groos en G. Booijen. Onze adspiranten hebben evenals vorig jaar wederom deel genomen aan de adspi- rantendag te Alkmaar en al waren de resul taten nu niet bepaald gunstig, het is een leuk reisje geweest voor de jongens, wat zeer zeker de animo ten goede komt. Ook is dit jaar voor het eerst met de adspiranten een reisje ge maakt naar Zaandam waar de vereen. Verka de de gastvrouwe was en daar Zaterdagsmid dags reeds werd afgereisd, moesten alle jon-i gens aldaar worden ondergebracht. Ook dit, De spelers zijn evenals vorig jaar wederom verzekerd tegen ongevallen wat dokterskosten betreft, wat het risico der spelers tamelijk ten goede komt, hoe gauw kan men niet iets krijgen al behoeft het nu direct geen moedwil te zijn. Een ongeluk kan men gauw oploopen en het bestuur zeer terecht heeft gemeend dit onder de oogen te moeten zien. Naar al het bovenomschrevene in oogen- schouw genomen te hebben kan de vereeni ging Succes zeer zeker op een gunstige peri ode terugzien en is het zeer zeker niet mis plaatst als zij ter gelegenheid van het 12V«- jarig bestaan een feestavond geeft en deze avond op luisterijke wijze wordt gevierd. Deze avond zal gehouden worden op Zaterdag 31 October, daar in verband met de volgende dag te spelen Interlandwedstrijden geen com petitiewedstrijden worden gespeeld, waardoor op genoemden avond weer eens recht gezellig kan worden feest gevierd.) Dat het wederom een echt ouderwetsche Succesavond mag wor- was voor onze toekomst een buitengewoon den. Het humoristische gedeelte zal worden interessant reisje. De Verkade-jongens brach-1 verzorgd door de alom bekende Willy Derby ten ook een tegenbezoek en werden eveneens en dan weer naar het 25ste jubileum-jaar.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 1