OeWieringermeerlurners Knip- en Naaicursus. M. KQRT-Iakes. SPORT. UITVOERING OP ZATERDAG 19 DECEMBER a.s. in HOTEL SMIT TE MIDDENMEER. koopman vallen buiten de competen tie van de visschers, doch de puf-gel- den van de V-Centrale zijn door de re geering vastgesteld, laten wij b.v. voor dit jaar eens zeggen i' 0.60. Wat dus de inoreng betreft, aldus de hr. Stevenson, is het in den kern op alle plaatsen hetzelfde. Nu echter de verdeeling van den pot. Waarom hierover oneenigheid Spr. kan niet nalaten in dit verband Wieringen te prijzen. Ken ideale toestand lieerscht daar, zoo zegt hij, omdat daar de ster kere iets doet vooi de mindere. Mooier regeling is immers niet denkbaar, roept hij spontaan uit. Er zit slechts goeus in en niets dat fout is. Ja, in Den Helder heelt men daar die collegialiteit niet. in Hariingen kan de Wiermger regeling ook niet gelden. Daar zijn ae nearijistoestanden anders. in Den llaag acnt men het ook en zoo ook de voorz. net allerbeste, dat iedere plaats naar eigen inzicnten die pot tciac gemeenschappelijke eigendom,) verdeelt. Dat is toen sléchts een zaak van internen aard l an eik plaatse lijk systeem zal dan 'n schriiteiijk do cument naar de üegeermg gezonden moeten worden. Voorz. kan niet nala ten dit standpunt van de regeering goed te keuren. De hr. iijsen merkt op dat Wierin gen onmogelijk de regeling van Har- nngen kan toepassen. Want Wierin gen kijkt in den toekomst, zoo zegt spr. Hij is ook bang voor de afzet van puf. De hi'. Veltman (Hari.) wenscht een uniforme regeling, d.w.z. dat hun rege ling wordt uoorgevoerd. De hr.. N. Kaan vindt, dat wanneer een regeling vastgesteld is geworden, de visscners hiermede rekening kun nen houden voor zij uitvaren. De hi'. v.d. Berg te Urk merkt op, dat de praktijk toen meemaakt, dat men geneigd is aan den kooper wat meer te geven. Voorz. antwoordt hierop, dat zoo'n verkeerd standpunt toch niet de oor zaak kan zijn van een wijziging in een regeling. Men vraagt den voorz. plotseling of deze voor een zeer strenge controle is. „Ja" zegt deze, men moet met een gc rust hart zijn meening tegen den koo- ver durven zeggen. En anders kan het niet. Men heeft mij zelis een directeursfunctie voor 'n groote N.Y. aangeboden, maar ook ik durfde mijn meening te zeggen en wei gerde. In de vergadering vraagt de hr. Postma, die van beroep landbouwer is, het woord en gaat in op een gezegde van den voorz. dat de landbouw zoo goed georganiseerd is. Hij vindt den voorz. een idealist en is yoor een uni forme regeling (al'd. Makkum.j Voorz. geelt ten antwoord dat het 't vorig jaar een Janklaassenboel is g.e- weest met de uniforme regeling. De heer Van Urk vragt of de lieer Tijsen accoord zou kunnen gaan met een uniforme regeling, als de regeering een goede prijs voor de puf gaf en ook de afname garandeerde. Tijsen „Neen, althans niet voor de zen prijs, wel misschien voor een be hoorlijke prijs. Daar ik persoonlijk ecli ter geen visscher ben, zou ik echter in dat geval voor mijn antwoord de mee- ning dezer viscliers moeten kennen." De hr. Postma (Makkum) denkt dat de kwaliteit van de haring er onder lijdt als men in de kommen of ka mers wat laat zitten, (bij het tax-vis- schen.) (Protesteerend gemompel van alle kanten.) De hr. Van Urk zegt dat hij liever een man uit de praktijk zou hooren dan een landbouwer. Dan kan men tenuiin ste vernemen dat de qualiteit geenszins te lijden heeft. De hr. Woestenberg zegt dan dat de voorzitter uitgaat van vertrouwen onderling. Ja, wanneer men maar een ieder vertrouwen kon, zou de Regeering niet behoeven in te grijpen. Hij wil ook het controle sy steem zoo deugdelijk mogelijk maken. Zonder een uniforme regeling aldus de spr., mist men de onderlinge band tusschen de visschers. Tenslotte kan spr. zich niet voorstellen dat de Har- linger regeling voor Wieringen niet uitvoerbaar is. Voorz. repliceert dat er een groot verschil is tusschen de administratieve regeling en practische uitvoering. En dan erbij ook in Den Helder kan het niet. De hr. Woestenberg is echter bang dat er dingen konden gebeuren, welke de goede verstandhouding afbreuk zou den kunnen doen. (Dat zou toch ook zóo zijn. wanneer de uniforme regeling van Hariingen er was want dan zou den de plaatsen (als b.v. Wieringen en Den Helder) ook dingen kunnen doen, welke de onderlinge verstandhouding afbreuk zouden berokkenen. Red.) Over dit punt wordt nogal heen en weer gepraat, met het resulaat echter dat voorz.'s standpunt gehandhaafd blijft. Volgt een bespreking over de mini mum-prijs der haring (f 2 of f 2.50 per 100 Kg.) Hariingen is van meening dat f 2.50 opgebracht kan worden. Daar er meerdere stemmen in die richting opgaan stelt voorz. voor, een schrijven naar Den Haag te richten, waarin vermeld dat de visschers een parig van meening zijn, dat de min. prijs of f 2.50 gesteld kan worden. Verder spreekt men nog over het ex port-contingent naar Duitschland. Men zag dit gaarne verhoogd voor de Waddenzee-haring. Voorz. is daar ook sterk voor en zal ook dit punt aan Den Haag voorleggen Het volgende programma-punt is de pufprijs van 12 ct. per tal en indien door de Ned. Visscherij-Centrale wordt verkocht, medezeggenschap. De hr. Buys (exporteur) vertelt zake lijk de historie van zijn wedervaren te Den Haag met betrekking tot de puf- afzet. Het gevolg van dit overzicht is, dat voorz. voorstelt om alsnog deze kwes tie met den heer Jansen te bespreken, temeer waar het voorstel van den heer Buys ongemotiveerd is afgewezen. Des noods wil spr. het met een afgevaardig de van iedere afüeeling toelichten. De vergadering gaat. hiermede volkomen accoord en men kan bemerken dal er langzamerhand een sfeer van saamhoo righeid in komt. Punt 6 van Harlingen's repertoir is de Permanente controle door de N.Y.C. Dit beteekent dus iedere dag een con troleur. Voorz. zegt dat zulks gevraagd zal worden. Keur op bokking en derzelver rooke- rijen. De hr. Buys acht kwalileits-contro- le zeer gewenscht, zulks ten behoeve van het publiek. Voorz. is hier sterk voor. Zal in ge werkt worden. Crediet-verleeniny aan koopers. Aldus den hr. Woestenberg is be weerd dat sommige plaatsen credietj aan koopers verstrekken. Voorz. Het risico van crediet is ge heel voor rekening van den boekhou der-betaalmeester. De rondvraag levert hoegenaamd niets op, waarna te ruim 6 uur de vergadering sluit onder dankzegging voor het aangenaam verloop. Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Ons bericht op de voorpagina eisch eenige aanvulling. Ofschoon mej. G. Snooij no. 5 is geplaatst, blijft zij be- lioorehtoT cïè 12 besten, die vormen het dames-keurkorps 1936-'37. Terwijl Mej. T. de Wit zich als no. 5 heeft ge plaatst bij het jeugdkorps. Tijdelijke stopzetting werkverschaffing Gedurende het tijdvak 21 Dec. 1936 tot en met 9 Jan. 1937 zal de werkver schaffing tijdelijk worden stopgezet, dus gedurende 3 werkweken. De rede nen, welke tot dit besiuit hebben geleid zijn deze, dat in.,den loop der jaren is gebleken dat juist in die weken mede door de weersomstandigheden, zich verschillende moeilijkheden voordoen. Bovcndifiiï vallen in genoemde perio de verschillende feestdagen, welke een neletsel vormen voor een ononderbro ken gang van het werk, terwijl de werk verschaiiing ook op 7 Jan. in ver pand met het Vorstelijk huwelijk zou stilstaan. Gedurende de drie weken, dat de werkverschaffing stilstaat, kunnen de werkloozen, die anders in die weken m de werkverschaffing zouden zijn opgenomen met uitzondering van de z.g.n. ^zelfstandigen", overeenkomstig ue bepalingen van. de steunregeling woruen geiiolpeh. Voor Ue zehstandigen is een afzon derlijke regeling getroffen. Over de weken waarin zij zouden zijn tewerk gesteld, indien ue werkverschaffing niet zou zijn stopgezet, zullen zij in net algemeen, evenals vorig jaar, 8u pCt. van 45 maal het basis-uurloon toegekend krijgen. Op het netto-steunbedrag, dat over de week waarin de beide Kerstdagen) vallen wordt uitgekeerd aan ben, die die week in de steunregeling zijn opge nomen omdat zij anders in de vverkver schatting zouden zijn geplaatst, mag een Kerstbijslag worden gegeven van 25 pCt. van dit netto steunbedrag. Onderwijzend personeel. Ter vervan ging van den Heer J. H. Eden, aan wien ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School te Hippolytushoef benoemd de Heer N. H. Biersteker uit Den Helder. DOOPSGEZ. ZUSTERKRING Vrijdagavond 8 uur te Hippolytushoef. TERAARDEBESTELLING MEESTER SPAANDER. Maandagmiddag was het kerkgebouw te Oosterland geheel gevuld met belangstellen den, die den heer Spaander den laatsten eer wilden bewijzen. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op Burgemeester Kolff, Wethouder Bosker, de hoofden der scholen van Westerland, Hippo lytushoef, Oosterland en Den Oever, tevens de muziekvereeniging Apollo, met omfloerst vaandel. Nadat de kist onder klokgelui voor het koor was geplaatst en de familie had plaats geno men, sprak Ds. van Beek een warm troost woord tot de kinderen, waarin de waardee ring voor hun vader duidelijk naar voren kwam. Dan sprak de heer C. J. Bosker namens de Boerenleenbank een woord van afscheid voor goed tot den trouwen kassier, die zooveel ja ren de Bank heeft gediend. Ook als oud-leer ling van wijlen den heer Spaander wilde spr dank zeggen. Velen met hem hier aanwezig gevoelen, dat een man met veelzijdige begaafdheid is heengegaan, die een vraagbaak was voor al len. Met een rust zacht, eindigde spreker. De heer v. Glabbeek, directeur van Apollo, sprak groote eerbied uit voor den heer Spaan der die Apollo had opgericht en zooveel voor de vereeniging had gedaan. In eerbiedige her innering zal hij bij de vereeniging blijven voortleven. Een krans werd na de rede door de leden op de kist gelegd. De heer Boon, h. de School van Oosterland, bracht naar voren hoe vóór hem, de heer Spaander hoofd der school te Oosterland was, een humaan chef, een werker, die het beste van het beste aan de kinderen had gegeven. De heer Gravemaker, schoonzoon, dankte namens de familie allen die de laatste eer aan hun beminde vader hadden willen bewij zen. Ook voor hun was hij een vader geweest, bij wien het gezin boven alles ging, maar ook aan het maatschappelijk leven had deelge nomen zooveel hij maar immer kon. Ten slotte werd deze ontroerende plechtig heid in de kerk besloten door Ds. van Beek met het „Onze Vader." Door leden van Apollo werd daarop de kist grafwaarts gedrageif^en door de muziekver eeniging een korahl gespeeld. Ontroerd verheten dAarop allen den doo- denakker met de gedachte dat hier een braaf mensch ter ruste was gelegd. POLITIE. Geyondeneen zwart wollen want en een kinderportemonnaie. Verlorentwee belastingplaatjes. Inl. bij den Gemeentebode H.-hoef. KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Bij de Her vormde kerk te Hippolytushoef zijn de hee- ren Mt. Minnes en Jb. Dekker herbenoemd tot leden van den Kerkeraad. De stemgerech tigden verkozen den heer Jb. Post te Wester land tot Notabel in de vacaure die was ont staan door de benoeming van den heer E. Bays tot Kerkvoogd. Helder-terrein op onver klaarbare wijze afgekeurd. Voor de wedstrijd HelderSucces bestond te Wieringen groote belangstelling en velen hadden zich dan ook al opgegeven om mede te gaan om de wedstrijd bij te wonen, doch dit alles is leelijk misgeloopen. Wat was ech ter de oorzaak Tusschen acht en negen uur Zondagmorgen kreeg Secretaris Nieuwbuurt. een telegram uit Den Helder terrein afge keurd. Perplex over dit afbericht stond onze Secretaris te kijken. Terrein afgekeurd.... terwijl het de laatste dagen hoegenaamd niet geregend heeft. Dit laat ik er niet bij zitten en direct toog hij met een vriend naar Den Helder om zelf het terrein in oogenschouw te nemen. In tegenwoordigheid van eenige leden van de elftalcommissie van Helder is toen het terrein bekeken en was toen de algemeene opmerking wij begrijpen niet waarom het terrein is afgekeurd, want het zandige terrein was in zeer goede toestand en zeer zeker bespeelbaar, doch het besluit was genomen en daarmee uit. Dit doet wel eenigszins vreemd aan wanneer zoo'n wedstrijd toch wordt afgelast. Wat hier precies de oor zaak van is weten wij op het oogenblik ook niet. Wel deed het ons vreemd aan toen wij Donderdag 't Groentje bekeken. Verscheide ne malen kunnen we daar de opstelling van Helder I zien opgesteld, doch Donderdag viel hier niets van te bespeuren en zouden de spelers per convocatie worden aangeschreven. Dit alles doet toch toch wel wat geheimzin nigs aan. Kon Helder soms niet sterk genoeg uitkomen Afijn wat precies de reden van dit alles is zullen we ons maar niet verder ever bekommeren, doch dit staat vast, wan neer ze in Den Helder zoo happig zijn om de terreinen af te keuren, zullen er in Den Hel der vooreerst geen wedstrijden meer gespeeld worden, want drooge terreinen behoeven we niet meer op te rekenen. Nog betreurenswaardiger wordt de afkeu ring van het Helderterrein als we nu zien dat alle wedstrijden in de derde klasse A zijn doorgegaan. De stand derde klasse A gesp. gew. gel verl. v.-t. pt. Kinheim 9 7 2 0 26—8 16 Zaandijk 9 7 1 1 24-14 15 Beverwijk 10 5 3 2 20-11 13 Hollandia 10 5 0 5 26-14 10 Helder 9 4 1 4 31-24 9 Succes 9 2 5 2 19-21 9 Alkm. Boys 10 2 3 5 15-20 7 Assendelft 9 2 2 5 15-28 6 Alkmaar 10 2 2 6 9-28 6 Furmersteijn 9 1 0 8 9-29 2 DE DERDE KLASSERS. Kinheim struikelt opnieuw. Zaan dijk en Beverwijk winnen ternau- nood. Goed werk van de beide Alk- maarsche clubs. Zaandijk kreeg het veel zwakkere Assen- delft op bezoek doch moest zich met een ma gere 2—1 tevreden stellen. Alkm. Boys had Kinheim op bezoek en weerde zich zoo ge ducht tegen de leiders van de afdeeling dat Kinheim zich tevrden moest stellen met een gelijk spel 1—1. Inmiddels moet Kinheim op passen want er begint aardig gevaar te drei gen van de Zaandijkers. Beverwijk bracht het evenmin tot een flinke overwinning en won op het kantje af met 10 van Purmersteijn. De groenwitte Alkmaarders behaalden zelfs een overwinning op Hollandia van 21, wat een. zeer goede prestatie genoemd mag wor den. Intusschen begint het er voor Purmer steijn wel wat donker uit te zien. Helder—Succes ging niet door wegens af keuring Helderterrein. Amsterdamsche Veemarkt. AMSTERDAM, 14 Dec. 1936. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt 477 Vette koeien le kw. 60-65 cent 2e kw. 52-58 cent 3e kw. 46-50 cent per Kg. slachtgewicht 85 Melk- en Kalf koeien f 160-210 38 Vette kalveren 2e kw. 52-58 cent, 3c kw. 46-50 ct. per Kg. levend gewicht 40 Nuchtere kalveren f 7-10.50; 85 Scha pen f 18-22 558 Varkens, vleeschvar- kens wegende van 90-110 Kg. 49-50 cent, zware varkens 48-49 cent vette var kens 48-49 cent per Kg. slachtgewicht.. |Ter veemarkt waren 2 wagons geslach te runderen uit Denemarken aange voerd. ONS WIERINC Met Dr. Van Sleen door Canada's wildernissen. Voor de afd. van de Bond van Boe rinnen e.a. PI. Vrouwen en de Holl. Mij. van Landbouw heeft Zaterdag avond te Slootdorp, di'. \V G. N. Van Sleen uit Haarlem een lezing gehou den over Canada's wildernissen. Voor deze lezing bestond groote be- iangsteling. Niet alleen da', de ieden van beide vereenigingen, zoo goed ais allen waren opgekomen, doch ook vele niet-leden hebben van cle gelegenheid gebruik gemaakt om tegen een kleine entrée deze avond bij te wonen. .Nadat de heer G. Schoor! namens de beide af deelingen een welkomswoord had gesproken, heelt Dr. Van Sleen, ons op een buitengewone vlotte wijze verteld van zijn veis per vouwboot en tent door Canada, niet alleen wat ver teld, doch ook doen zien, met film en lichtbeelden. Dr. Van Sleen beschikt over de gave zijn gehoor te boeien cn te overtuigen. Prachtig was de beschrijving die Dr. Van Sleen gaf over zijn tocht door de hergen van dit land die hij de mooiste vond van de wereld. Ook heeft Dr. Van Sleen ons wat ver teld van de landbouw in dat land en vooral van de Hollandsche kolonisten die daar zijn gevestigd. Zij zijn daar bijna allen geslaagd en hebben het er goed zegt spr. „Neerianclia" heet daar de kolonie en ook de verbruiks-cooperatie. Doch vooral sprak uit de lezing van genoemde spr., zijn liefde voor de natuur. Op enthousiaste wijze voerde hij ons over de hergen langs steile wanden en valeiën, over gletciiers naar waterval len, te paard én per auto langs be gaanbare en onbegaanbare wegen. In een vouwboot over snel stroomende ri vieren, langs prachtige rechtopgaande rotsen met aan de voet prachtige blau we meren omzoomd met sparrebosch en daar heel hoog boven, de eeuwige sneeuw. En dan het wild, de dieren die Dr. Van Sleen op zijn tocht ontmoet. Met welk een verrukking spreekt hij er over, al is het een booze grijze boer soms. Met welk een geduld, doch bovenal kennis van zaken zijn sommige foto's gemaakt. Het was een genotvolle avond die Dr. Van Sleen zijn gehoor heeft gege ven en geen wonder dus dat een spon taan applaus aan het slot weerklonk. De heer Schoorl sprak namens allen hartelijke woorden van dank, waarbij tevens de redactie van ons blad in werd betrokken, voor de wijze waar op zij haar medewerking heeft ver leend bij de voorbereiding van dezen avond. FLEVO-NIKCJWS. Flevo 1 -N.-Nie- dorp 2 2—2, een uitslag waarmede hef Elevo-elftal dubhe'. mee tevreden kan zijn en. waaruit overduidelijk is gebleken dat ondanks de ongelijkwaar dige verhouding in het veld, met vol- huden nog wel iets is te winnen. Het zag er in het begin niet al te fraai uit, onvolledig beginnen en al spoedig wordt door N.-Niedorp ge- scord, en we voorzien een nederlaag voor de Flevo-menschen, die met veel invallers uit moeten komen. N.-Niedorp neeint het echter niet te zwaar op en dat is haar fout en voor al de keeper vat dc zaak als een zacht gekookt eilje op. Bij een doorbraak scoort Flevo, er is dan nog maar een minuut of tien gespeeld. Het is geen mooie wedstrijd, er wordt geknoeid, vooral N.-Niedorp die technisch veel sterker is brengt er niet veel van te recht, toch weten zij Por die uitne- De Veemarkt. ALKMAAR, 14 Dec. 1936. Op de gehou den veermarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 90 Vette koeien f 135- 250 handel redelijk 1 Graskalf f 40 1 Vet kalf f 55 49 Nuchtere kalveren slacht f 6-16 48 Vette schapen f 18-25; 437 Vette varkens 38-42 ct. per Kg. Han del redelijk. Marktbericht van Makelaar Jac. Knoop Dacostastraat 16. Telef. 81431 A'dam. Zoolang er geen winter komt, zal er geen opleving komen in den aard- appelhandel. Voor blauwen eigenhei mers was er deze week vraag.. Ook zandaardappelen tegen lioogere prijs gevraagd. Ieder die met zijn aardappe len iets op Amsterdm wil ondernemen voor winter speculatie vrage Makelaar Jac. Knoop, inlichtingen zonder eenige verbinding of kosten. Heden 14 Dec. 1936 werden de volgen de prijzen gemaakt per 70 Kg. Zeuw. Bonten f 2-2.30 2e soort 1.75- 1.80 id. Blauwen 2.00-2-30 2e soort 1.70-180 Zeeuw. Blauwen eigenhei mers 1.90-2.- Eigenheimers 1.80-1.90 Bonten en blauwen poters 1.30-1.50 Spuische of Flakkeesche eigenheimers 2.00-210 id. grove poters 1.40-1.50 Noordwijker Katwijker of Hillegommer zandaadappelen 3.00-3.50 N.Iï. Bonten of blauwen 1.80-1.90 Haarl. of Ypol- der Bevelanders 1.60-1.79 verder per 100 Kg. in balen van 50 Kg. Nieuwland sche blanke zand eigenheimers 3.00- 3.0 Bonken 2.80-3.00. VIERDE HARINGCONTRACT MET RUSLAND. Heden tot stand gekomen. De reedersvereeniging voor de Nederland- sche haringvisscherij heeft heden een vierde haringeontract met Rusland afgesloten. mencl zijn doel schoon houdt, nog een maal te passeeren. Doch ook Flevo krijgt wederom een kans die op lortuiniijke wijze wordt benut, 2—2 en daarmee gaat de rust in wat moed geeft voor de 2c helft. Na de hervatting tracht N.-Niedorp Flevo in te sluiten waarvan men de op zet bijtijds in de gaten krijgt, al wordt er soms op wonderbaarlijke wijze gered. Er komen nu spannende momenlen en men kan zien dat het de eer van N.-Niedorp te na is om tegen dit Flevo- elftal met gelijk spel tevreden te moe ten zijn. Doch Flevo weet stand te hou den en sleept een punt uit het vuur. Len punt wat zoo bitter noodig is om de onderste plaats te ontloopen. Mogelijk dat voiguide »veek te An- dijk het elftal weer eens volledig is, hel zou nog een goed besluit zijn voor 1936 als daar ook eens een puntje vandaan werd gehaald. Proces-verbaal opgemaakt. Door de politie in de Wiermgermeer is j.1. Za terdagmorgen tusschen 5 en 8 uur pro cesverbaal opgemaakt tegen een drie tal personen, wegens het rijden zonder licht en tegen een persoon wegens be lemmering. (waarschuwen dat er con trole was.) Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter JEMMY LIEFKE. H. TIESENGA M. TIESENGA - Dennink. Slootdorp, 13 Dec. 1936. Slootweg 11. Tijdelijk Centraal Ziekenhuis, Alkmaar. GYMNASTIEKVEREENIGING TE MIDDENMEER. AANVANG HALF ACHT, PRECIES. ENTREE 40 CENT. Donateurs en kunstlievende leden vrij toegang Na afloop bal in de nieuwe balzaal. Attracties. Bus rijdt om 7 uur van Wieringerwerf via Slootdorp Kosten 15 cent. mÊÊÊmmammmmsÊsa Ons atelier 'is geopend voor CONFECTIE in DAMES- EN KINDERKLEEDING NAAR MAAT. Ook gelegenheid tot het KNIPPEN van alle modellen. Door prima stoffen en chicque modellen en afwerking hopen wij ieders gunst waardig te mogen worden. Aanbevelend, Beltstraat, H.-hoef. Het betreft ditmaal een kwantum van 13.000 Schotsche tonnen. De totale hoeveelheid van den export naar Rusland voor het seizoen 1936 is hiermede opgeloopen tot 91.800 Schotsche tonnen, zoo dat de 100.000 in het zicht komen.. AUTO IN SLOOT GEREDEN. Utrechts student omgekomen. Zondagochtend omstreeks vier uur is een auto, waarin vier menschen zaten, bij het nemen van den gevaarlijken bocht nabij de boerderij van den heer J. Straathof te Nieu we Wetering in den langs den weg loopende sloot gereden. In de auto zaten behalve de bestuurder, de her N. Roessingh, student te Utrecht, zijn zuster en nog een heer en dame. Volgens verklaring van den inzittenden moet de heer Roessingh, die met een matige vaart reed, de bocht te laat bemerkt hebben, waardoor hij tegen een paal botste. De auto sloeg daarop over den kop en geraakte in den sloot. Behalve de heer Roessingh, die ver dronken is, konden alle inzittenden zich uit hun benarde positie bevrijden. Een der da mes liep eenige snij wonden op, de ander en waren ongedeerd. Het stoffelijk overschot van den heer Roes singh, een zoon van den kantonrechter Roes singh uit Oosterbeek, werd later op den dag, nadat het door de justitie was vrijgegeven, naar de ouderlijke woning vervoerd. Spaansche onderzeeër vergaan. Vier en veertig man vinden voor Malaga den dood. Het ministerie van Marine deelt me de, dat Zaterdagmiddag om 2 uur 30 buiten Malaga de onderzeeër C.C. 3 is gezonken. Gered werden de comman dant Garcia en twee zeelieden, die in het Ziekenhuis van Malaga zijn opge nomen. De bemanning van den onder zeeër bestod uit 47 koppen.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2