Hotel Smit r mei ZITTING ADR. VAN OERS, vies-commissie definitief weet. De heer Dignum zou een onderzoek naar de woning willen instellen. e. vaststelling: voor dienst 1937 van de re gelen ten aanzien van de gelden, die ten laste van ongebouwde en gebouwde eigen dommen worden gebracht, als bedoeld in art. 10 van het Bijz. Reglement Voorgesteld werd ten hoogste 3% te heffen op de gebouwde eigendommen hetgeen een verhooging der inkomsten voor de Polder ten gevolge zal hebben van f 4000.-. De heer Dignum is het niet eens met de Dijkgraaf en meent dat tot 5% gegaan mag worden, waarop de secretaris toelicht dat niet hooger dan 3% mag worden gegaan. f. het op de leggers terugbrengen tot ega- lementklasse resp. nollenklasse van de egale- mentlanden resp. nollenlanden, welke in 1917 zijn overgebracht naar de Contribuabelklasse en thans nog de kenmerken van egalement- resp. nollenland vertoonen, met ingang van dienst 1937. De Dijkgraaf spreekt hierbij de wensch uit dat dit punt zakelijk zal worden behandeld, daar over deze kwestie reeds strijd genoeg is geweest en deelt mede dat de lasten zijn te ruggebracht van 5/5 op 2 V»/5. De heer Komen Het is heel gemakkelijk om met een enkele penstreep de oude 1< te handhaven, doch vindt dit niet juist en kan zich er dan ook slecht mede vereenigen. Wel is spr. er voor om de eigenaren van voor 1916 soepeler te handhaven doch zou de nieuwe eigenaars een hoogere last willen op leggen. De heer Dignum doet het genoegen dat men door de strijd tot een goede oplossing is gekomen, doch vindt thans de tijd gekomen dat een andere regeling moet worden getrof fen, hoewel spr. niet weet welke. Het voorstel wordt in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. g. vaststelling van een bedrag van zeker heidsstelling van den Penningmeester De Dijkgraaf deelt mede dat bij de tegen woordige toestand bij overlijden der borg van de Penningmeester een speciale vergadering zou moeten worden belegd en zou dit willen voorkomen door het onder te brengen bij een borgstellings-Maatschappij Ook deelt dijkgraaf mede dat de penning meester thans voor het opnemen van gelden een volmacht noodig heeft. De heer Komen vraagt wie de premie voor deze verzekering betaalt. Dijkgraaf deelt mede dab dit door de Pen ningmeester moet worden betaald. Allen zijn er voor dat wordt aangesloten bij een borgstellingsmaatschappij. h.Wijziging Keur. De Dijkgraaf leest hierop verschillende keurwijzigingen voor welke allen worden goedgevonden. De heer Smit maakt alleen de opmerking dat de redactie van art. 40, waarmede de heeren Molenmeesters veel te maken hebben, voor deze heeren. moeilijk is te lezen, reden waarom spreker een duidelijker ontwerp heeft gemaakt, hetgeen wordt voorgelezen en aller goedkeuring ontvangt. i. het aangaan van een geldleening voor polderai'd. K., in verband met de kosten van de in aanbouw zijnde molenaarswoning Besloten wordt een leening aan te gaan van f 2000.- af te lossen in 20 jaar. k. Wijziging van de instructie voor den Penningmeester. Overeenkomstig het voorstel besloten. Benoeming van een Commissie tot het na zien van de Rekening 1936 en Begrooting 1937 Hiervoor worden aangewezen de heeren V. Bakker, Jn. Kc-men en Jn. v. d. Oord. RONDVRAAG. De heer Over brengt een klacht naar voren van enkele landeigenaren welke hun land in de nabijheid hebben van de IJsbaa.n te het Zand. Het water is steeds te hoog. De dijkgraaf zegt dat dit de aandacht van het Dagel. Bestuur ook heeft getroffen en zal worden onderzocht of dit toegelaten moet Worden. De heer Dignum brengt naar voren dat door het maken van de nieuwe Rijksweg, welke veel hooger is dan voorheen de gele genheid voor het laden en lossen aan de Westzijde van het Noord-Hollandsch kanaal is weggenomen. Gaarne zou spr. zien dat bet Dagel. Bestuur met de betrokken autoriteiten in overleg trad om te probeeren of hierin niet voorzien kan worden. Hierna volgde sluiting onder dankzegging voor de aangename besprekingen. GEMEENTE WIERINGEN. KERSTFEEST. Op le Kerstdag vierden de kinderen der Christel. School in de Kapel te te Den Oever feest. De Heer Dijkstra ver haalde van Christus' geboorte. De heer Kraak hield een vertelling, toegelicht met lantaarn plaatjes. Tevens werd aan alle kinderen een presen tje uitgereikt. Alles slaagde uitstekend. EEN GESCHENK. Door den heerr W. Kaan, slager te Den Oever, werd aan Apollo een muziekstuk aangeboden. DEN OEVER IN FEESTTOOI. Druk is men bezig de versiering van de straten gereed te maken. Alle hens zijn aan dek. Wij vernamen dat ook de molen in feestkleed word gesto ken en des avonds verlicht, zal zijn. Vereen. „Eigen Gebouw." Evenals voorgaan de jaren wordt ook dit jaar de Oudejaars avond in het „Eigen Gebouw" gevierd. De avond wordt afgewisseld door zang, voor dracht, muziek en dans. Coöperatie „De Tijdgeest". De Vrouwenclub van Wieringen van de Coöperatie „De Tijd geest" te Winkel, heeft op Woensdag 23 Dec. j.1. in Cinema De Haan te Hippolytushoef een groot Kerstvacantie-kinderfeest georganiseerd. Reeds geruime tijd voor de aanvang was de zaal met eenige honderden kinderen gevuld. Om ongeveer 3 uur opende de voorzitster van de Vrouwenclub Mevrouw G. Mooi-Wiegman de bijeenkomst en heette de ruim 700 kinde ren, waaronder een groot aantal ouders, van harte welkom. In het bijzonder werd door haar welkom geheeten, de bedrijfsleider van de Coöperatie, den heer Korver en een dele gatie van de Vrouwenclub van Winkel. Voorts bracht zij een woord van dank aan de Direc tie van de bioscoop en de garagehouder C. de Haan, die in alle opzichten hadden medege werkt om het feest te doen slagen. Vervolgens richtte zij zich tot de leden van de club, die al hun krachten hebben gegeven om zoo'n groot mogelijk aantal kaarten te verkoopen. Daarna werd medegedeeld het programma dat zou worden uitgevoerd. Al vorens met haar openingswoord te besluiten, wekte zij de vrouwen op, zoover zij lid of verbruiker van de Coöperatie waren, zich op te geven voor de vrouwenclub. Tenslotte me moreerde zij in groote trekken de ontwikke ling van de Coöperatie en wekte al de vrou wen op te werken aan de uitbouw van de Coö peratie en voor de vrede. Na het openingswoord ging het doek open en kregen de aanwezigen te aanschouwen een symbolische voorstelling van de vrede, uitge voerd in een mooi versierde en verlichte Kerst boom, waarboven was aangebracht in groote letters het woord „Vrede." Links en rechts van de kerstboom waren opgesteld twee Kerst mannetjes en daarvoor een in het wit ge- kleede jonge dame. Mej. G. Bontkes, de in het wit gekleede jonge dame, droeg hierna een vredes-gedicht voor. Daarna werd begonnen met de vertooning van een teekenfilmpje, dat de kinderen deed schateren van het lachen. Vervolgens kwam aan het woord Jan Klaas- sen, die opvoerde „Hoe de zieke Koning door Jan Klaassen genezen werd." Op zeer komi sche wijze werd dit stukje door den vertoo- ner, den heer H. de Vries, voorgedragen. De kinderen leefden geheel met het spel mee, o.a. ook bleek uit de antwoorden, die zij gaven op de vragen van Jan Klaassen. Vervolgens ging de pauze in. De pauze werd benut voor het uitreiken van de versnaperin gen, die door het Coop. Bestuur beschikbaar waren gesteld. Na de pauze werd de sprookjesfilm „Ta feltje dek je, Ezelstje strekje en Knuppel uit de zak" vertoond. Deze film is ontleend aan het zeer bekende sprookjes verhaal van de schrijver Grimm. Deze film, die de lotgeval len verhaald van de drie zoons van een arme schoenmaker, die de wijde wereld in trokken, is een uitstekende kinderfilm. De kinderen en in niet mindere mate de ouders, hebben volop genoten van deze komische film, waarin mooie natuurtafereelen in voorko men. Deze film was het slot van het feest. De vrouwenclub kan met voldoening op deze feestmiddag terug zien. Druk bezochte vergadering der Visschers-vereeniging D. E. T. V. in Café Scheltus. Zondagmiddag te ongeveer 3 uur neemt voorz. J. Tijsen het woord en heet de ruim 80 aanwezigen van harte welkom. Hij hoopt dat deze vergade ring een aangenaam verloop moge hebben, terwijl speciaal de pers wel kom wordt geheeten. De penningm. de hr. J. Lont JGzn. kon helaas niet aan wezig zijn, daar zijn vrouw ernstig ziek is. Spr. spreekt den wensch uit dat deze gauw hersteld zal zijn Wiat de vereen, zelve betreft, aldus de voorz., er is weliswaar niet veel verga derd, doch dit neemt niet weg, dat het bestuur ontzaglijk veel werk heeft ver zet. De stapel correspondentie getuigt hier wel van. Voorz. is ervan overtuigd dat het bestuur zeer actief is geweest, hetgeen de visschers natuurlijk in den praktijk wel ontdekt zullen hebben. Na dit welkomwoord leest de secr. de hr. Jb. Lont de notulen, welke onder dankzegging onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven der contact-commissie Burgemeester en voorz. hebben gete lefoneerd met den heer Hoebe en ver volgens request ingezonden met het verzoek één lid in de contact-commis sie te mogen behouden. Antwoord Dit was zeer gunstig daar men uit eigener beweging voor stelde om hier twee leden te benoemen hetgeen inmiddels is geschied n.1. Lont en Nan Tijsen Jbz. Een schrijven van Ir. v.d. Wal betref fende de spui-tijden. De Directie der Z. zeewerken antwoordde op desbetref fend schrijven, dat zooveel mogelijk re kening zou worden gehouden met de be langen van de visschers Een schrijven gericht aan de Direc tie Z.Z.werken of er achter het haven kantoor vletten gelegd mogen worden Altijd toch was het gewoonte dat men de vletten meerd achter het woon huis van den havenmeester, doch thans werd dit door bevoegde autoriteit ver boden. Op bedoeld schrijven is nog geen beslissing binnengekomen Dan volgt het lezen van eenige pers berichten welke wij in vorig nummer reeds uitvoerig in ons blad opnamen Een schrijven van de Dir. der Wie- ringermeer, betreffende het vischreclit voor de komende twee jaar. De ver gadering besluit wederom voor 2 jaar te pachten. De kosten bedragen (voor 4 vereenigingen) f 100 per jaar. Een schrijven werd gericht aan den Minister van Landbouw en Visscherij betreffende de verpachting der afsluit dijkglooiing in verband met de kruikel- zoekerij. Ook hierop moet nog antwoord binnenkomen Voorz. zegt den secr. dank voor zijn vele werk, dat hij belangeloos voor de vereeniging beeft verricht. Bestuursverkiezing wegens periodie ke aftreding van de heeren Jb. Lont, J Tijsen, M. Kooij en G. Tijsen. Allen wer den met groote meerderheid herkozen en nemen, voorzoover aanwezig, hun benoeming aan. v Rekening Penningmeester. Bij monde van den hr. G. Lont wordt namens de kascommissie mededeeling gedaan dat boeken en bescheiden in keurige orde zijn bevonden. Wij ontJ.ee nen hieraan: Saldo 1935 f 5.42. Ontvang sten 1936 f 308.- Totaal f 313.42. Uitgaven 1936: f 196.02. Saido kas f 117.40; Op Boerenleenbank f 1.027.50 Totaal gezit f 1.144.90 Vorz. zegt dank voor het keurig be heer. De rekening wrdt goedgekeurd Inmiddels heeft de secretaris het ver slag voorgelezen van de vergadering der Ned. Visscherij Ccnjrale op 7 Dec. j.1. te Den Haag. Wij verwijzen daarom trent naar ons blad5'in 15 Dec. j.1. Volgt Rondvraag ft G. Lont vraagt of de mogelijkheid bc staat of hiei' een garnalendrogerij kan komen. Zal in overweging worden ge nomen. Jn. Poel vraagt iets over het ulken- korren. Voorz. zal onderzoeken in hoeverre de verlenging strekt. Deze vis scherij met 1 April stopzetten. C. Wiegman wil een regeling voor fuikenvisscherij in de a.s. herfst. Voorz. wil zooveel mogelijk mede werken, doch acht dit geen punt voor deze vergadering Wiegman wil verder wat meer verga deren Voorz. zegt dat het uitschrijven van de leden kan uitgaan. Indien men pun ten heeft kan men een vergadering aan vragen. Daartegen is geen bezwaar. S. Tijsen wil de plaatsen voor de spie ringvisscherij verloten. Voorz. heeft hier niets tegen en zal het in ernstige overweging nemen. C. Bakker heeft een schrijven ont vangen van zekeren heer v.d. Werff uit Bolsward. Deze wilde weten of ondo de visschers behoefte wordt gevoeld aan een scheepswerf. Spr. wil, dat hier over gestemd wordt. Het blijkt dat genheid zijn, waarbij echter wordt opge genheid zijn, waarbij echter wrdt opge merkt dat men zich niet verplichten wil aan één adres. Tegen 3 stemmen en blanco 10. De secr. zal v.d. Werff do uitslag be richten. Luit de Jong vraagt wie eigenlijk de regeling heeft vastgesteld voor de wu! kenvisscher. llij zou willen dat de mo- torvisscherij hierbij verboden werd. Uit de vergadering gaan stemmen op dat men liever met de motor blijft vis schen. Voorz. zal er van maken, wat er van te maken valt. W. de Beer wil dat de visschers zelf een bedding maken 0111 te hellingen. S. de Haan (Vart.rop) vraagt een an dere regeling voor de plaats-aanwij zing. J. ten Bokkel zou willen dat er op Breezand meer remmingwerk werd aangebracht (aan de binnenkant van den dijk). Voorz. zal trachten dit ge daan te krijgen. P. Bakker wil een wacht in de voor teelt op de haven hebben. Hier is nie mand op tegen en het bestuur zal het in overweging nemen. S. ten Bokkel vraagt een en ander o- ver het lossen der haring. Voorz. ant woordt dat bij eventueele misverstan den den boekhouder gevraagd kan wor den om zulks te regelen. Na nog enkele vragen volgt sluiting, waarbij voorz. allen een gelukkig uiteinde toewenscht. Kerstfeestviering Ned. Herv. Zon dagscholen. Ie Kerstdag te H.-Hocf,. 2e Kerstdag te Oosterland eg Zondag te Westerland waren des avonds de Kerk gebouwen geheel met belangstellen den gevuld om getuige te zijn van het Kerstfeest der Zondagschool kinderen. Het viel ons op, dat het aantal Zon dagschool leerlingen steeds grooter wordt, Bij de fraaie Kerstboom werd 011 der leiding van de dames, die steeds belangeloos het geheele jaar door de lessen geven, Kerstliederen gezongen. We willen extra vermelden, dat de kinderzang innig mooi was. Al deze Kerstfeesten stonden onder leiding van Ds. Van Beek, die tevens de Kerstvertelling hield. Bij het; beëindigen kregen de kleinen allen een fraai cadeau, terwijl aan en kelen bij het veriaten der Zondag school een gedachi.enispluat werd uit reikt. Aan de dames werd door Ds. Van Beek dank gebracht voor hun liefde volle ijver voor de kinderen en tevens aan de organisten voor hun spel. Kerstfeest Ouden van Dagen. Zondag j.1. werd in huize „Noorder licht" het Kerstfeest gevierd, waaraan alle inwonenden, uitgezonderd de bed- legerigen deelnamen. Ook de Korkeraad met Ds. Van Beek als voorzitter en nog enkele genoodig- den waren hierbij tegenwoordig. Enke le genoodigden, waaronder Mej. Gr. Boskcr gaven iets ten beste en de gehéó le avond had een zeer gezellig verloop. Te ongeveer 10 uur bracht Ds. Van Beek hartelijk dank aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Hiermede behoor en de Kerstdagen '36 wederom tot het verleden. Naar wij verder vernemen zal er op 27 Januari a.s. weder een gezellige avond worden gehouden, waarbij o.m. zullen optreden de heer Jannes J. Bos- ker met voordrachten en goocheltoe ren. De bewoners van „Noorderlicht" zien nu reeds met belangstel liiig dezen avond tegemoet. -*nr ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Kerstfeest viering Zondagschool en SciiGoi-Catechisaiie van de Ned. Herv. Gemeente in de Wieringermeer. Onder leiding van Ds. Nijholt en de dames van de Zondagschool, hebben 2e Kerstdag de kinderen van de school catechisatie en Zondagschool der Ned. Herv. Gemeente in de Kerk te Midden- meer het Kerstfeest gevierd. in aanmerking nemende dat de Pol der vrijwel leeg geloopen is ter gelcgen- neid van de feestdagen, viel de belang stelling ons nog tamelijk mee. De prachtige dennehoom flikkerde ook nu weer 111 een duizendvoudig schijnsel haar licht uit, terwijl in de raamnissen kaarsen waren geplaatst wat de Kerk een mooie Kerststem ming gaf., Ds. iNijnolt vertelde op bevattelijke wijze aan de kinderen liet oude en toch altijd weer mooie Kerstverhaal. Kerstliederen werden gezongen en versnaperingen uitgedeeld en tot slot de cadeautjes uitgereikt, die pp zeer smaakvolle wijze op een lange tafel la gen uitgestald. De dames die dit verzorgd hebben, hadden hier zeer veel werk van ge maakt. De feesten op 7 Januari. Wij hebben in ons artikel van verle den week zoo terloops aangeroerd, dat waar op 7 Januari de leestelijk- heden in liooldzaak te blooldorp zul len plaats hebben, Slootdorp ook de taak heeft om zich aan te kieeden voor dit feest, door er dien dag zoo leeste- iijk mogelijk uit te zien. Tot op heden merkten wij nog niet van veel voorbe reiding. Wanneer we echter zoo hier en daar ons oor te luisteren licbnen gelegd, uan bestaat er wel animo voor, doen wie bindt de kat de bel aan wordt er gezegd. ij zouden echter willen aanraden acht niet op elkaar, doch belegd een buurt vergadering en maakt een een voudig plan. Wij hebben bet over eere poorten geliad van stroopakken, dit is niet zoo 11 gek idee. Dezer dagen za gen wij op de toto-pagina van een kl ant een eere-pooi t van tui l, ons dunkt dit was een reuzenwerk, met stroopakken moet liet makkelijker gaan en kan een schitterend effect ver kregen worden. En dan de gevel-versiering. Op een voudige wijze kan heel veel bereikt worden. Wij wachten af. Er biedt zich aan een VASTE ARBEIDER, goed kunnende melken en met paarden kun nende omgaan. Brieven aan Bosker's Boekhandel Midden- meer, onder letter B. SLOOTDORP. Nu de feestdagen naderen wordt het tijd om uw bestelling te doen. Hier volgt een greep uit onze voorraad GLORIA PORT (rood en wit) per liter 1.50 per flesch PAULUS ROODE BORDEAUWIJN f 0.90 MEDOE 1.05 SUPERIEUR 1.15 GRAVES, (witte bordeauwijn) 1.10 D. B. PORT (rood en wit) 1.10 GROCWIJN, prima 1. STANDAARD PORT (rood en wit 1.60 MADERA 1.35 SHERRY (pale) 1.35 STANDAARD SHERRY 1.60 AMONTILADO SHERRY 1.90 ZOETE WIJNEN (voor Zieken). MALAGE 1.20 MUSKAAT 1.10 SAMOS 1.— MUSCATEL 1.— WITTE TARRAGONA 1.— Verder alle soorten RIJN- EN MOEZELWIJNEN. VOOR RECLAME GEVEN WIJ OP ONZE TOCH AL REEDS LAGE PRIJZEN EEN EXTRA KORTING VAN 10 GEDURENDE DE MAAND DECEMBER. GEMEENTE ZIJPE. OUDESLUIS. Zondag 27 Dec. hield Ds. Wit kop met zijn catechianten en de leerlingen der Openbare Lagere School Kerstfeest in de Nd. Hrv. Krk alhir. Vele ouders en belangstel lenden vierden het Lichtfeest van het Kinde- ke mee. De kinderen genoten volop van deze weldoende verwarmende avond in de donkere tijden. Aan het slot werd aan allen, die door hun gulheid en medewerking den kinderen dit innige genoegen verschaften, hartelijk dank gebracht. SINT MAARTENSVLOTBRUG. De Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen, afd. Zijpe, hield 22 Dec. bij den Heer A. Homan te St. Maartensvlotbrug een Kerstavond. De zaal was keurig versierd en de tafels met eigengemaakte versierde kaarsjes zag er recht gezellig uit, hiervoor waren nog drie prijzen beschikbaar gesteld, door het bestuur. Voorzitster heette alle dames hartelijk wel kom en dankte allen die aan de voorbereiding hadden meegewerkt. Hierna werd gezamenlijk gezongen „Het Stille Nacht, Heilige Nacht." Er werden twee kerstvertellingen voorgele zen en een gedicht, hetgeen zeer in den smaak vielen. Stille Kerstdagen in den Polder. Bijna heel de bevolking is weer naar huis zooals na ruim zes jaar kolonisa tie de term nog altijd luidt. En bet wa ren dan ook stille Kerstdagen die de achterblijvers hebben doorgemaakt. Alleen tijdens de aanvang van de Kerk diensten zag men wat menschen over straat gaan. Wordt in andere plaatsen het ver trek van een deel der bevolking nog gecompenseerd door hen die komen lo- geeren bij familie-leden, hier is dat echter niet het geval. Om dezen tijd komen echter weinig menschen den Polder bezoeken. De zo mer is hier meer voor geëigend. Ook liet vreemdelingenbezoek was opvallend gering naar de Meer. Den Haag, de bruidstad is nu in trek en wint het in aantrekkelijkheid dan ook mt't glans van onze Polder, die echter in tegenstelling met verleden jaar om dezen tijd er lang niet zoo dor en kaal uit ziet, mede natuurlijk door de onge wone winter die we beleven. Het gras ziet nog net zoo groen al was het April. Van verkeers-ongelukken hebben wij gelukkig in den Polder niet gehoord tij dens de drie Zondagen, ook niet op Tweede Kerstdag toen een zware mist half Nederland in de ban hield. Wel bereikte gij geruchte ons het tra giscli ongeluk aan de Iveins op de on bewaakte overweg waarbij drie meis jes in de bloei van haar leven omkwa men, en waarvan ons de ontzettende bijzonderheden werden medegedeeld in het ochtendblad van de volgende dag. Dit is de droeve balans van drie feest dagen, zij het dan niet in den Polder, maar dan toch uit de onmiddellijke randgemeenten en omgeving. De wildrijke Wieringermeer. Hoe wildrijk de Meer is getuige het het aantal langooien wat sinds Octo- ber gesneuveld is. Niet minder dan ruim 4500 hazen werden neergelegd, wat nog al wat zeg gen wil, gemiddeld 5 hazen per II.A. De Wijding-avond op 6 Januari. Zooals wij reeds hebben vermeld zal de Christelijke Oranje Vereeniging ,IIet Nieuwe Land" de Wijdings-avond verzorgen, die gehouden zal worden in de Ned. Herv. Kerk, na bekomen toe stemming. In verband met de bidstonden die dien avond zullen worden gehouden in de verschillende kerken, kan wor- CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 31 DEC. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. Alle soorten WIJNEN, LIKEUREN, ADVOCAAT, BOEREJONGENS, BOEREMEISJES, enz. VOOR f 1.- EEN LITER FLESCH WIJN MET TWEE WIJNGLAZEN. Zoo lang de voorraad strekt 2 FLESSCHEN heerlijke wijn voor een gulden. BRINK, SLOOTDORP. Alle dames hadden een handwerkje mee gebracht en er heerschte een gezellige stem ming. In haar sluitingswoord sprak voorzitster de wensch uit, dat het alle leden voorspoedig mocht gaan en de Bond in het bijzonder. Zoo was deze goedgeslaagde Kerstavond dan weer ten einde. SCHAGERBRUG. Vrijdag 24 Dec. j.1. werd alhier in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Ge meente het Kerstfeest gevierd. Nadat ds. Witkop de bijenkomst had geo pend op de gebruikelijke wijze, werden onder leiding van den heer Baaiens en begeleid dooi den heer Oskamp verschillende liederen door de kinderen gezongen. Door de dames der Breikrans werden de kleinen getracteerd op chocolade en koek, terwijl naast het kerstgeschenk elke leerling der Zondagschool een kleedingstuk werd ge schonken door deze dames. Ds. Witkpp bracht na afloop dank aan den genen, welke dit feest hadden mogelijk ge maakt door financieele steun en ook zij, wel ke hieraan een werkzaam aandeel hadden werd dank gebracht. SCHAGERBRUG. Onze vroegere plaatsge noot den heer C. Zuidscherwoude, onlangs te Batavia, slaagde aldaar voor het examen le stuurman bij de Groote Stoomvaart Mij.

Wieringer courant | 1936 | | pagina 2